gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

+14
moli_molino
nosyparker
kat-cats
tsili
thanoschris1
purina
marina289
LAROGATA
Gatoplikti
kouix
Antilkmene
Alcione
catsforever
Mira1
18 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Απρ 17, 2014 2:02 am

Κανεις πολυ μεγαλο λαθος που εχεις τυψεις.. εκανες ΟΤΙ καλυτερο μπορουσες, δυστυχως σε αυτες τις ηλικιες ειναι παρα πολυ δυσκολο.

 filaki filaki filaki filaki 
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από kouix Πεμ Απρ 17, 2014 2:11 am

Ναι  γλυκια μου καραμελίτσα.... grouphug  εκανα  οτι καλύτερο μπορουσα.  το ξερω.  Δεν το αμφισβητώ αυτο..

Αυτο που  με  τρωει ειναι, οτι  ΙΣΩΣ να  γινοταν και  κατι παραπανω  που δεν το ΗΞΕΡΑ......  Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Απρ 17, 2014 8:51 am

να μην εχεις τυψεις ειναι πολυ αδικο για τον εαυτο σου.. ειναι ανισος ο αγωνας οταν εχεις να παλεψεις με μωρα που δεν εχουν παρει καθολου αντισωματα απο μητρικο γαλα...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από Mira1 Πεμ Απρ 17, 2014 11:27 am

το ειπες και μονη σου...'' δεν το ΗΞΕΡΑ''.Μην εχεις ενοχες.Ολοι διαβαζαμε τον αγωνα που εδωσες.Ηταν αθλος.
Αν το δεις απο μια μεταφυσικη πλευρα,μπορει να πει κανεις οτι αυτη η ψυχουλα,θυσιαστηκε για να παρεις εσυ τη γνωση και να σωσεις καποιες αλλες.Μπορει να ειναι μπουρδα αυτο που γραφω,αλλα εμενα με βοηθαει, σε μερικες περιπτωσεις, να σκεφτομαι ετσι.
Mira1
Mira1
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : συννεφιασμενος...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Βρετανικη κοντοτριχη!
Motto : ...δως μου τη δυναμη να αντεξω, οσα δεν καταλαβαινω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/03/2014
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Απρ 17, 2014 11:53 pm

'Αρτεμη, όλες οι πιθανότητες ήταν εναντίον σου, με τόσο μικρά γατάκια στοχεύουμε στο σχεδόν ακατόρθωτο..
Καταλαβαίνω πως είναι πολύ άδικο να προσπαθείς τόσο πολύ και να μην καταφέρνεις να τα κρατησεις στην ζωή, όμως όσο και αν θελουμε, δεν μπορούμε να τα βάλουμε με την φύση..
Ελπίζω το τρίτο μικρό να είναι καλά...
Θα είναι ένα μικρό θαύμα..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από kouix Παρ Απρ 18, 2014 10:30 am

Μαρακι το ξερω αυτο που λες. Εγω η ίδια τα ελεγα πριν 15 μέρες σε ενα παιδι που βρηκε νεογεννητα στην Κρητη και τελικα δεν τα καταφεραν....

..... ομως, να, ... ερχομαι και σκεφτομαι πως ΑΝ του ειχα δωσειι αντιβιωση....? ΑΝ δεν το ειχα στειλει να θηλασει _ανεπιτυχώς_ για μια μέρα...? ΑΝ του ειχα δωσει φλαζιλ...?

Καλαβαινεις πως ειναι αυτα τα πραγματα.....
Οκ, η φυση εχει τις δικες τις ΟΔΗΓΙΕΣ.
Αλλα ΑΝ ειχα κανει καποιες διαφορετικες επιλογες (αν τις ηξερα) ισως να καταφερνα κατι καλύτερο....

Τεσπα....
Ειμαι σίγουρη οτι αυτους τους προβληματισμούς που εκφραζω εγω δημοσιως, τους εχουν ΟΛΟΙ οσοι βρισκουν μωρα, και στο τελος δεν τα καταφερνουν.
ΑΥΤΟ ΤΟ "ΑΝ" .... ειναι ενα βαρος.

Απο την αλλη, ΑΝ δεν ειχα επεμβει, θα ειχαν πεθανει απο την ΔΕΥΤΕΡΗ κιολας μερα της ζωης τους, ως εκ τουτου, δεν νοιωθω οτι "τα σκοτωσα". Αλλα ενα βαρος οτι ΔΕΝ τα εσωσα το "φέρω".....


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από thanoschris1 Παρ Απρ 18, 2014 12:09 pm

Καλή μου Αρτεμούλα, μη βασανίζεσαι άλλο, είμαστε σίγουροι 100% ότι έκανες ότι μπορούσες...τους χάρισες αγάπη και φροντίδα με όλη τη καρδιά σου και αυτό μετράει πολύ -- αν και η φύση είχε άλλα σχέδια....

Αλλά να ξέρεις είναι σχεδόν βέβαιη η πορεία γι αυτά τα μωράκια που οι ασυνείδητοι πετάνε ελαφρά τη καρδία.... φυσικά και υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Το βασικότερο είναι να πάρουν τα πρώτα τους αντισώματα από το γάλα της μανούλας τους και αυτοί που τα πετάνε το ξέρουν καλά ότι τα έχουν ήδη καταδικάσει.

Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου το άλλο να τα καταφέρει...αλήθεια μαθαίνεις νέα του??

Θα σας ευχηθούμε Καλή Ανάσταση και Χαρούμενο Πάσχα και ότι επιθυμείτε...
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Απρ 24, 2014 9:41 pm

Ωχ τελικα δεν τα καταφεραν τα γατάκια ...  No No No 
Δυστυχώς σε τετοιες περιπτώσεις ειναι πολύ δύσκολο, η τυχή τους καθοριστηκε απο τον ασυνειδητο άνθρωπο που τους στέρησε την μανούλα τους.  
Το άλλο γατάκι πιστεύω πως έχει πολύ καλύτερες πιθανοτητες που θηλάζει...
Μην στεναχωριέσαι εκανες οτι καλύτερο μπορούσες και παραπάνω απο οτι μπορούσες..
 gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από kouix Πεμ Απρ 24, 2014 10:06 pm

thanoschris1 έγραψε:Καλή μου Αρτεμούλα, μη βασανίζεσαι άλλο, είμαστε σίγουροι 100% ότι έκανες ότι μπορούσες...τους χάρισες αγάπη και φροντίδα με όλη τη καρδιά σου και αυτό μετράει πολύ -- αν και η φύση είχε άλλα σχέδια....

Αλλά να ξέρεις είναι σχεδόν βέβαιη η πορεία γι αυτά τα μωράκια που οι ασυνείδητοι πετάνε ελαφρά τη καρδία.... φυσικά και υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Το βασικότερο είναι να πάρουν τα πρώτα τους αντισώματα από το γάλα της μανούλας τους και αυτοί που τα πετάνε το ξέρουν καλά ότι τα έχουν ήδη καταδικάσει.

Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου το άλλο να τα καταφέρει...αλήθεια  μαθαίνεις νέα του??

Θα σας ευχηθούμε Καλή Ανάσταση και Χαρούμενο Πάσχα και ότι επιθυμείτε...


Και  σε  σας  Χριστός Ανέστη και αγάπη  στις  καρδιές μας!!  kissss 
Ακομη δεν εχω  μαθει νεα του  και το εχω  καθε  μερα  στο μυαλο μου το  μικρουλι του  γατουλι το  "Δαλματίας"......  No 

Gatoplikti έγραψε:Ωχ τελικα δεν τα καταφεραν τα γατάκια ...  No No No 
Δυστυχώς σε τετοιες περιπτώσεις ειναι πολύ δύσκολο, η τυχή τους καθοριστηκε απο τον ασυνειδητο άνθρωπο που τους στέρησε την μανούλα τους.  
Το άλλο γατάκι πιστεύω πως έχει πολύ καλύτερες πιθανοτητες που θηλάζει...
Μην στεναχωριέσαι εκανες οτι καλύτερο μπορούσες και παραπάνω απο οτι μπορούσες..
 gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula

Ναι μωρε...  και το  μαυροτσουκαλακι  παλεψε ΠΟΛΥ το καημενουλι......  αλλα δεν....  και "εφυγε"  μεσα  τα  χερια μου....εκεινο  το βραδυ  No 
 

Το  Δαλματίας πλέον,  ειναι  η μόνη  μου ελπίδα......
Αυτο:
3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 WP_001960

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 WP_001957

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 WP_001959

Αν ζει, τωρα θα ειναι "γατακι" με τα ολα του!!!  oksmily3 

Μίλησα και με το παιδι που τα βρηκε, στεκαχωρηθηκε κι αυτος για τα αλλα που χασαμε.... αλλα ουτε αυτος εχει μαθει νεα του "Δαλματίας".

Οταν θα εχω νεα, θα σας ενημερωσω ΑΜΕΣΑ.
(ελπιζω και θελω να ειναι ΚΑΛΑ τα νεα ...)  prosefxi 
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από Alcione Παρ Απρ 25, 2014 2:12 am

Μακάρι να είναι καλά τα νέα!!!!! Ελπίζω πως θα είναι!!!!

Και πάνω που είχα μέρες να διαβάσω για εγκαταλελειμμένα μωρά, μόλις διάβασα για ένα μωράκι λίγων ωρών που βρέθηκε και ψάχνουν να του βρουν γατούλα να το θηλάσει... κρίμα... μακάρι να βρεθεί κάποια...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!!

Δημοσίευση από catsforever Κυρ Απρ 27, 2014 7:29 pm

Αχ,ναι!Μακαρι
>>να επιζησει το γατακι "Δαλματιας",όπως το λετε
>>να επιβιωσουν τα γατακια της Karamelas και
>>να βρεθει γατουλα να θηλασει τα εγκαταλελειμμένα μωράκια (τα οποια αναφερει η Alcione)!
Δυστυχως,υπαρχουν πολλα περιστατικα στη χωρα μας σχετικα με γατακια τα οποια καποιοι "ανθρωποι" πετουν στα σκουπίδια....
 Sad 
catsforever
catsforever
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : σπιτι μου,στο γατοσπιτο
Αριθμός γατουνίων : ολα τα γατακια της γειτονιας τα οποια ταϊζουμε!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο ή γατακαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μερλινα
Motto : Τα ομορφοτερα πραγματα στη ζωη δεν ειναι πραγματα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/03/2013
Mood : 3 αδεσποτα,θα τα κοιμησουν ως τη Δευτερα!ΣΟΣ!!! - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης