gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

+8
nosyparker
aporw
houlieta
otz
alex..niaou
Τζούλι το Κατσούλι
gemofish
YNL
12 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Σαβ Μαρ 29, 2014 1:53 am

Κοπέλα είναι, η όμορφη Λούση...
Και αν δεν βρω κανέναν θα την πάρω μαζί και ο Θεός βοηθός...
Εύχομαι να την δεχτούν εκεί που θα μείνω, και όταν θα ταξιδεύω αναγκαστικά 3-4 μέρες θα μένει μόνη της. Μακάρι να μη μαραζώσει γιατί είναι πολύ κοινωνική. Υπακούει και σε εντολές ( όχι πάντα με την πρώτη, αλλά αν επιμένεις το δέχεται) άρα έχει έως ένα βαθμό σκυλίσια νοοτροπία, έτσι είναι ο πατέρας της που είναι αγκύρας.
Ο άλλος λόγος που μπήκε το τσιπάκι είναι ότι το ζητάνε και σε αγγελίες.

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Μαρ 29, 2014 9:48 am

εαν υπαρχει δυνατοτητα να την παρεις μαζι σου μη το σκεφτεσαι καθολου.. οι γατες δενονται με το σπιτι τους και μπορουν να μεινουν μονες τους για πολλες ωρες η και μερες. εαν αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που θελεις να τη δωσεις σκεψου το. κι εσυ δεν θα τη στερηθεις και αυτη δεν θα χασει εσενα. ευχομαι το καλυτερο!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Κυρ Μαρ 30, 2014 4:20 pm

Σκεφτόμουν ότι θα έπρεπε να υπήρχε κάποιου είδους ανταλλαγή φιλοξενίας, μια τράπεζα ημερών φιλοξενίας δηλαδή, να μπορούσα να πάρω κάποια ένα διάστημα με αντάλλαγμα να φιλοξενηθεί η δικιά μου όταν έχω ανάγκη.
Τόσοι δηλώνουν φίλοι των ζώων και στην ανάγκη σου κανείς δεν μπαίνει στον κόπο να βοηθήσει... Ετσι πως θα πάμε μπροστα? Σε όλα πίσω πάντα τελευταίοι και μέσα στη μιζέρια θα είμαστε.
Αν τη δεχτούν εκεί που θα πάω , εννοείται πως δεν τη δίνω, το θέμα είναι στη δυσκολία τι κάνεις.. και μάλιστα με ζώα τα οποία εχουν μάθει σε σπιτι και δεν είναι αυτόνομα...

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από Zastina Κυρ Μαρ 30, 2014 4:44 pm

Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό βασικά. Εννοώ την ανταλλαγή φιλοξενίας. Γιατί κι εγώ κάποια στιγμή ίσως αντιμετωπίσω το θέμα που να αφήσω το γάτο όταν θα λείψω πχ για λίγο.

Απλώς εγώ είμαι Θεσσαλονίκη. Και επίσης, δεν έχω τη δυνατότητα να φιλοξενήσω για μεγάλο διάστημα.
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από kouix Κυρ Μαρ 30, 2014 8:21 pm

gemofish έγραψε:Σκεφτόμουν ότι θα έπρεπε να υπήρχε κάποιου είδους ανταλλαγή φιλοξενίας, μια τράπεζα ημερών φιλοξενίας δηλαδή, να μπορούσα να πάρω κάποια ένα διάστημα με αντάλλαγμα να φιλοξενηθεί η δικιά μου όταν έχω ανάγκη.
Τόσοι δηλώνουν φίλοι των ζώων και στην ανάγκη σου κανείς δεν μπαίνει στον κόπο να βοηθήσει... Ετσι πως θα πάμε μπροστα? Σε όλα πίσω πάντα τελευταίοι και μέσα στη μιζέρια θα είμαστε.
Αν τη δεχτούν εκεί που θα πάω , εννοείται πως δεν τη δίνω, το θέμα είναι στη δυσκολία τι κάνεις.. και μάλιστα με ζώα τα οποία εχουν μάθει σε σπιτι και δεν είναι αυτόνομα...

Κοιτα, νομιζω οτι στα δυσκολα, πρεπει να βοηθαμε ο ενας τον αλλον, αλλα το θεμα ειναι, οτι ειναι οι καταστασεις μιζερες..... οχι εμεις.....

Πρεπει να σου πω, οτι εγω βοηθαω δυο σκυλακια που θα ηταν στον δρομο αν δεν τα ειχα μαζεψει εγω, ενα γατακι και την μαμα μου...  Laughing 

Σαν εμενα, περιπου, αλλοι περισσοτερο, αλλοι λιγοτερο, βρισκεται η πλειοψηφία των "ευσυνείδων" Ελλήνων, και μαλιστα, με πρωταρχική πρωτεραιότητα την βοηθεια του ανθρώπου.. οικογενειων ανεργων, με παιδια, με αναγκες.....  No 

Στο κυριως θέμα μας ομως:
Σχετικα με τον γατουλη σου... νομιζω οτι ΠΡΕΠΕΙ να εντείνεις τις προσπαθειες σου σχετικα με το "τι θα γινει ή τι πρεπει να γινει" για να τον παρεις κοντα σου.
Αν δεν εχεις άλλη επιλογη, πρεπει η διαμονη του μαζι σου οπου κι αν πας, οτι κι αν κανεις, να γινει "ΕΦΙΚΤΗ".
Κανω λαθος..?

..... Ας προετοιμαστεις εσυ για αυτο το ενδεχομενο, κι αν εντωμεταξυ βρεθει και μια άλλη προσωρινη λυση που θα σε βοηθησει στο μεταβατικό στάδιο, ακόμη καλύτερα. Αλλα (αυτο που θελω να πω ειναι) μην βασιζεσαι στην βοηθεια τρίτων.

Υπαρχουν αρκετα μελη του φορουμ αυτου, που ζουν στο εξωτερικο με τα κατοικίδια τους μαζι... Νομιζω οτι κι εσυ μπορεις να τα καταφερεις.... απλα, συγκεντρωσου σε ΑΥΤΗΝ την προσπαθεια, περισσοτερο απο την προσπαθεια ευρεσης προσωρινης φιλοξενιας.

Ολα αυτα στα ειπα, με ολο το θαρρος, και συγνωμη εκ των πρωτερων αν νομιζεις οτι εβγαλα αβασιμα συμπερασματα, απλα στα ειπα, ελπιζοντας να βοηθησω λιγο στην κατευθυνση της σκεψης σου... γιατι καταλαβαινω οτι εχεις αγχωθει πολυ.
Μην απογοητευεσαι ... και μην απελπιζεσαι. Απλα, προσπαθησε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ να βρεις ΛΥΣΗ κι οχι αυτην την λυση που αρχικα ειχες στο μυαλο σου οτι υπαρχει ελπιδα να βρεθει.
 gatoula 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από Zastina Κυρ Μαρ 30, 2014 10:23 pm

Μερικές φορές όμως πραγματικά γίνεται αδύνατο να κρατήσεις ένα κατοικίδιο. Όπως ας πούμε αν βρεις μια δουλειά που απαιτεί συνεχώς ταξίδια. Που θα αφήνεις τη γάτα?? Ποιος θα την ταϊζει και ποιος θα ξεσκατίζει?? Θα μου πεις θα προσπαθήσεις να μη βρεις τέτοια δουλειά. Ναι αλλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση? Αν είσαι σε οικονομικό αδιέξοδο?

Μερικές δουλειές πάλι απαιτούν την παραμονή σου σε χώρους της ίδιας της δουλειάς (και δεν επιτρέπουν κατοικίδια). Δεν μπορώ να φανταστώ τι λύση θα μπορούσε να βρεθεί σε τέτοιες περιπτώσεις..
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Τρι Απρ 01, 2014 10:46 am

Ακόμη και προσωρινή φιλοξενία , πάντα με τα έξοδα της πληρωμένα εννοείται θα βοηθούσε την κατάσταση στο μεταβατικό στάδιο.
Εδώ είμαστε σε δικό μας σπίτι, εκεί μπορεί να αντιμετωπίσουμε πρόβλημα λόγω του κατοικίδιου. Στα λόγια πολλοί τα αγαπούν , αρκετοί όμως δεν θέλουν κατοικίδια στα σπίτια που νοικιάζουν και δεν έχει νόημα να μπεις σε αντιπαραθέσεις. Απλά θα πας παρακάτω. Ζευγάρι "φίλων" που γνωρίζει το πρόβλημα όχι μόνο δεν προσφέρθηκε να βοηθήσει αλλά μου ανακοίνωσαν ότι θα ήθελαν και μια τρίτη γάτα (έχουν 2) και σκέφτονται για γατάκι. Λες και σε κάποιους αρέσει να βλέπουν να έχει ο άλλος πρόβλημα... Εγώ πάλι σε ανάλογη θέση θα έπαιρνα του φίλου το γατί εφόσον ήθελα και τρίτο για να τον βοηθήσω και αυτόν. Πρέπει να αναθεωρήσω πολλά πράγματα...

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Τρι Απρ 01, 2014 6:13 pm

Zastina κάθε άποψη που είναι καλόπιστη την ακούω, οπότε μην ζητάς συγνώμη, σε ευχαριστώ που ενδιαφέρθηκες, φαίνεται πως τα λες καλόπιστα. Αν μπορούσες είμαι σίγουρος πως θα βοηθούσες.

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από Zastina Πεμ Απρ 03, 2014 4:31 pm

Σκέφτηκα κάτι: αν μιλούσες με καμιά φιλοζωική και ζητούσες φιλοξενία (με πληρωμένα τα έξοδα) για τη γάτα σου για κάποιο διάστημα δίνοντας κάποιο αντάλλαγμα? πχ προσφορά κάποιας βοήθειας στη φιλοζωική
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Απρ 03, 2014 4:40 pm

Zastina έγραψε:Σκέφτηκα κάτι: αν μιλούσες με καμιά φιλοζωική και ζητούσες φιλοξενία (με πληρωμένα τα έξοδα) για τη γάτα σου για κάποιο διάστημα δίνοντας κάποιο αντάλλαγμα? πχ προσφορά κάποιας βοήθειας στη φιλοζωική
Δεν νομιζω οτι υπαρχουν φιλοζωικες που διαθετουν χωρο για γατες,απ'οσα καταφυγια ξερω εδω στην Αθηνα ,ολα φιλοξενουν σκυλια,αν βρεθει κατι για γατες θα ειναι εντελως περιστασιακα No 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από Zastina Πεμ Απρ 03, 2014 4:51 pm

Μπορεί να υπάρχουν ομάδες από εθελοντές που να φιλοξενούν γάτες στα σπίτια τους
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Παρ Απρ 04, 2014 1:39 am

Καλό ακούγεται αυτό αν και δεν έχω ακούσει κάτι. Αν πάντως τη δεχτούν εκεί που θα μένω και δεν υπάρχει πρόβλημα θα την πάρω μαζί. Όσο περνάει ο καιρός δενόμαστε...
Πάντως είναι τόσο κοινωνική.. όταν έρθει ξένος άνθρωπος σπίτι δεν φοβάται καθόλου, έρχεται να τον καλωσορίσει. Αν υπάρχει εθελοντής - για να την φιλοξενήσει- για το πρώτο διάστημα πάντως θα βοηθούσε πολύ.
Έχω βρει κάποια φίλη που όμως έχει και κήπο και με προβληματίζει ότι θα βγαίνει, έχουν χάσει γάτα παλιότερα έτσι...
Η μόνη που προσφέρθηκε χωρίς δεύτερη κουβέντα και μάλιστα αυτή την εποχή δεν έχουν ζωάκι.
Να επικοινωνήσω με την κυρία που την είχα πάρει διστάζω γιατί έχει τον πατέρα, έναν αδελφό και τη μαμά της Λούσης και θα βγαίνει και πυλωτή, άρα επικίνδυνο πάλι. Είναι και αστείρωτη ακόμη , οπότε...δύσκολο.

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Παρ Απρ 11, 2014 4:31 pm

Ήδη αντιμετώπισα άρνηση στο άκουσμα ύπαρξης της γάτας, αν και κατά τ'άλλα αγαπούν τα ζώα ...αλλά όχι μέσα στο οίκημα τους.
Θα χαλάσει τα έπιπλα είπαν και δεν δέχτηκαν ούτε να πάρω ένα μεγάλο κλουβί που έχω δει για να είναι εκεί μέσα όσο θα λείπω.
Τελικά μόνο αν πας κάπου σε ιδιόκτητο σπίτι δεν θα έχεις πρόβλημα.
Ζήτησαν δε και ένα μεγάλο ποσό ενοικίου παρά την άρνηση. Αν μπορούσα να την αφήσω κάπου μέχρι τις εκλογές, για να πάω να ψάξω με την άνεσή μου χωρίς αυτή μαζί νομίζω κάτι θα έβρισκα.
Από το να την αφήσω όμως σε πανσιόν ( πολλά τα έξοδα και δεν θα είσαι και σίγουρος πως περνάει...) καλύτερα να της νοικιάσω μια αποθήκη εκεί , τι θα καταστρέψει πια μέσα σε μια αποθήκη... Δεν ξέρω τι να πω πια, πάντως εκεί που την αρνήθηκαν ακόμη και να βρω εδώ φιλοξενία δεν θα μείνω. Δεν θα τα δουν τα λεφτά μου αφού δεν δέχτηκαν ούτε τη λύση με το μεγάλο κλουβί που δεν θα ενοχλούσε σε τίποτε τα έπιπλα...

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Σαβ Μάης 31, 2014 5:27 pm

το θεμα τακτοποιηθηκε. Μπορει να αποσυρθει, ευχαριστω.



gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Ιουν 01, 2014 11:49 am

τι εκανες με τη γατουλα;
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Κυρ Ιουν 01, 2014 5:56 pm

την πηρα μαζι μου, αν και τον πρωτο καιρο δεν μπορουσα να βρω σπιτι ευκολα, πολλοι δεν την ηθελαν. Ομως οκ , τελικα τακτοποιηθηκαν ολα. Οταν ταξιδευω την παιρνω μαζι, δεν της πολυαρεσει ομως δεν γινεται αλλιως, δεν εμπιστευομαι καποιον να την κρατησει. Εχω ενα ερωτημα, ειναι 9μιση μηνων και δεν την εχω στειρωσει ακομη, δεν εχω αντιληφθει ομωσ ακομη οιστρο, ειναι φυσιολογικο αυτο? Σαν χαρακτηρας παντος ειναι παρα πολυ καλοβολο και καλοψυχο ζωο μηπως δεν περναει εντονα τον οιστρο?

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από otz Κυρ Ιουν 01, 2014 6:10 pm

gemofish έγραψε:την πηρα μαζι μου, αν και τον πρωτο καιρο δεν μπορουσα να βρω σπιτι ευκολα, πολλοι δεν την ηθελαν. Ομως οκ , τελικα τακτοποιηθηκαν ολα. Οταν ταξιδευω την παιρνω μαζι, δεν της πολυαρεσει ομως δεν γινεται αλλιως, δεν εμπιστευομαι καποιον να την κρατησει. Εχω ενα ερωτημα, ειναι 9μιση μηνων και δεν την εχω στειρωσει ακομη, δεν εχω αντιληφθει ομωσ ακομη οιστρο, ειναι φυσιολογικο αυτο? Σαν χαρακτηρας παντος ειναι παρα πολυ καλοβολο και καλοψυχο ζωο μηπως δεν περναει εντονα τον οιστρο?

Πολύ χαίρομαι που δεν αναγκάστηκες να την αποχωριστείς, θα ήταν πολύ δύσκολο για 'σένα.
Αν είχε οίστρο, θα το καταλάβαινες σίγουρα  happy2 , δεν είναι πολύ διακριτική κατάσταση.
Δεν είναι στάνταρ η ηλικία που ξεκινούν να έχουν οίστρο. Ο μέσος όρος είναι 6 μηνών, αλλά μπορεί να γίνει νωρίτερα, μπορεί και αργότερα.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από psipsa Δευ Ιουν 02, 2014 1:58 pm

πολυ χαιρομαι που δεν την αποχωριστηκες τελικα!!!! πιστευω πως θα συνηθισει να ταξιδευει μαζι σου.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης