gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

5 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από Osi Τετ Νοε 13, 2013 8:57 am

Τελεια! Τα περισσοτερα καταφυγια στην Αμερικη χρησιμοποιουν φορτιφλορα. Βολευει απιστευτα! Εγω τωρα θα παραγγειλω γιατι μετα το εμβολιο η μια μου η μικρη αρχισε διαρροια... tafos 

Ναι μας βγηκε αλανιαρης.. αλλα τουλαχιστον μενω σε μονοκατοικια με κηπο. Αν εμενα μεσα σε πολη ουτε για πλακα δεν θα τον αφηνα εξω..!
Δεν ειναι τοσο ακριβες οσο νομιζεις..! ειναι στην ιδια τιμη με την προ πλαν! μη σου πω και πιο φθηνη.. θα σου στειλω πμ.
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Πεμ Νοε 14, 2013 12:46 am

Osi έγραψε:Τελεια! Τα περισσοτερα καταφυγια στην Αμερικη χρησιμοποιουν φορτιφλορα. Βολευει απιστευτα! Εγω τωρα θα παραγγειλω γιατι μετα το εμβολιο η μια μου η μικρη αρχισε διαρροια... tafos 

Ναι μας βγηκε αλανιαρης.. αλλα τουλαχιστον μενω σε μονοκατοικια με κηπο. Αν εμενα μεσα σε πολη ουτε για πλακα δεν θα τον αφηνα εξω..!
Δεν ειναι τοσο ακριβες οσο νομιζεις..! ειναι στην ιδια τιμη με την προ πλαν! μη σου πω και πιο φθηνη.. θα σου στειλω πμ.
Άντε περαστικά και σε σας λοιπόν!
Και ο Τσαρλούκος μέχρι πριν κρυώσει ο καιρός αλώνιζε και μερικές φορές έφευγε και 1-2 ώρες αλλά πάντα επέστρεφε. Και τώρα που είναι μονίμως μέσα του κακοφαίνεται και συνέχεια στέκεται στην μπαλκονόπορτα ψάχνοντας τρόπους να βγει. Αλλά όσο γίνεται αυτός δημιουργικός, άλλο τόσο πρέπει να γινόμαστε κι εμείς και βρίσκουμε αυτοσχέδια εμπόδια ώστε να μην βγαίνει αλλά να αερίζεται και λίγο το σπίτι.. happy2 
Είσαι εκτός Αθήνας να φανταστώ; Άντε τυχερήηηηηη!!!
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από Osi Πεμ Νοε 14, 2013 10:04 am

Ευχαριστουμε! Ναι μενω επαρχια.

Να του παρεις πολλα παιχνιδακια να εχει να παιζει και να απασχολειται το παιδι! Βαριουνται ευκολα μωρε κι αυτα..!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Παρ Νοε 15, 2013 12:11 am

Ναι το καταλαβαίνω.. Το ιδανικό θα ήταν ένα μεγάλο "δέντρο" να του έπαιρνα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν τόσα χρήματα, αλλά ούτε και χώρος για κάτι τέτοιο... Σήμερα βρήκα ένα λέιζερ (σαν αυτά που παίζουν τα πιτσιρίκια) σε ένα μίνι-μάρκετ και είχα διαβάσει ότι τα γατάκια τρελαίνονται να το κυνηγάνε. Ο μικρούλης ξετρελάθηκε και παίζαμε πάρα πολλή ώρα έτσι Veryhappy Veryhappy 

Πήρα και τα αποτελέσματα σήμερα και ήταν αρνητικά, οπότε ο γιατρός μας είπε να πάρουμε την i/d της hill's και πως αν δεν δούμε διαφορά και με αυτή την τροφή μέσα σε μια εβδομάδα, θα πρέπει να πάρουμε αντιβίωση. Θα συνεχίσουμε και με την fortiflora βέβαια αλλά έχω απορία: Αφού τώρα το ξαναγυρνάμε σε ξηρά τροφή, την σκόνη θα την ρίχνω πάλι μέσα; Δεν θα πηγαίνει στον πάτο..; Κι από κει σιγά μην την τρώει..! Για σήμερα πήρε και το φακελάκι που έπρεπε μαζί με το κοτόπουλο και το ρύζι πριν πάω στο γιατρό, αλλά από αύριο;;
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 15, 2013 10:17 am

WannaBeFree έγραψε:Ναι το καταλαβαίνω.. Το ιδανικό θα ήταν ένα μεγάλο "δέντρο" να του έπαιρνα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν τόσα χρήματα, αλλά ούτε και χώρος για κάτι τέτοιο... Σήμερα βρήκα ένα λέιζερ (σαν αυτά που παίζουν τα πιτσιρίκια) σε ένα μίνι-μάρκετ και είχα διαβάσει ότι τα γατάκια τρελαίνονται να το κυνηγάνε. Ο μικρούλης ξετρελάθηκε και παίζαμε πάρα πολλή ώρα έτσι Veryhappy Veryhappy 

Πήρα και τα αποτελέσματα σήμερα και ήταν αρνητικά, οπότε ο γιατρός μας είπε να πάρουμε την i/d της hill's και πως αν δεν δούμε διαφορά και με αυτή την τροφή μέσα σε μια εβδομάδα, θα πρέπει να πάρουμε αντιβίωση. Θα συνεχίσουμε και με την fortiflora βέβαια αλλά έχω απορία: Αφού τώρα το ξαναγυρνάμε σε ξηρά τροφή, την σκόνη θα την ρίχνω πάλι μέσα; Δεν θα πηγαίνει στον πάτο..; Κι από κει σιγά μην την τρώει..! Για σήμερα πήρε και το φακελάκι που έπρεπε μαζί με το κοτόπουλο και το ρύζι πριν πάω στο γιατρό, αλλά από αύριο;;
το φορτιφλορα επειδη το εδινα και εγω στο σκυλο του αδελφου μου δεν κολλαει στις κροκετες,εγω το διελυα σε νερο και του το εδινα με συρριγγα
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 15, 2013 10:58 am

ή μπορεις να το βαζεις στην κονσερβα! Μονο ξηρα σου ειπε? γιατι και εμενα τοτε ετσι μου ειχε πει και ο δικος μου συνηθισε και δεν ξαναεφαγε κονσερβα! tafos Στις αλλες γατες μου που δοκιμασα παλι κλινικη τροφη εδινα και την κλινικη κονσερβα (1 γευμα την ημερα) και μια χαρα σταματησε η διαρροια.. Ασε που θα κανει δουλεια και το φορτιφλορα! Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα! Απλα θελει 1 με 2 εβδομαδες τωρα να δεις διαφορα.

Με το λειζερ οντως παιζουν σαν τρελα! εμενα δυστυχως μου χαλασε... το ειχα απο το Δημοτικο..happy2 
Για γατοδεντρα αν αποφασισεις να παρεις κοιτα και στο Γερμανικο e-bay! Καμια σχεση οι τιμες με εδω!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Παρ Νοε 15, 2013 1:14 pm

LAROGATA έγραψε:
WannaBeFree έγραψε:Ναι το καταλαβαίνω.. Το ιδανικό θα ήταν ένα μεγάλο "δέντρο" να του έπαιρνα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν τόσα χρήματα, αλλά ούτε και χώρος για κάτι τέτοιο... Σήμερα βρήκα ένα λέιζερ (σαν αυτά που παίζουν τα πιτσιρίκια) σε ένα μίνι-μάρκετ και είχα διαβάσει ότι τα γατάκια τρελαίνονται να το κυνηγάνε. Ο μικρούλης ξετρελάθηκε και παίζαμε πάρα πολλή ώρα έτσι Veryhappy Veryhappy 

Πήρα και τα αποτελέσματα σήμερα και ήταν αρνητικά, οπότε ο γιατρός μας είπε να πάρουμε την i/d της hill's και πως αν δεν δούμε διαφορά και με αυτή την τροφή μέσα σε μια εβδομάδα, θα πρέπει να πάρουμε αντιβίωση. Θα συνεχίσουμε και με την fortiflora βέβαια αλλά έχω απορία: Αφού τώρα το ξαναγυρνάμε σε ξηρά τροφή, την σκόνη θα την ρίχνω πάλι μέσα; Δεν θα πηγαίνει στον πάτο..; Κι από κει σιγά μην την τρώει..! Για σήμερα πήρε και το φακελάκι που έπρεπε μαζί με το κοτόπουλο και το ρύζι πριν πάω στο γιατρό, αλλά από αύριο;;
το φορτιφλορα επειδη το εδινα και εγω στο σκυλο του αδελφου μου δεν κολλαει στις κροκετες,εγω το διελυα σε νερο και του το εδινα με συρριγγα
Δεν είναι κι άσχημη ιδέα Suspect 
Ευχαριστώ!!
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Παρ Νοε 15, 2013 1:23 pm

Osi έγραψε:ή μπορεις να το βαζεις στην κονσερβα! Μονο ξηρα σου ειπε? γιατι και εμενα τοτε ετσι μου ειχε πει και ο δικος μου συνηθισε και δεν ξαναεφαγε κονσερβα! tafos Στις αλλες γατες μου που δοκιμασα παλι κλινικη τροφη εδινα και την κλινικη κονσερβα (1 γευμα την ημερα) και μια χαρα σταματησε η διαρροια.. Ασε που θα κανει δουλεια και το φορτιφλορα! Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα! Απλα θελει 1 με 2 εβδομαδες τωρα να δεις διαφορα.

Με το λειζερ οντως παιζουν σαν τρελα! εμενα δυστυχως μου χαλασε... το ειχα απο το Δημοτικο..happy2 
Για γατοδεντρα αν αποφασισεις να παρεις κοιτα και στο Γερμανικο e-bay! Καμια σχεση οι τιμες με εδω!
Όχι όχι δεν είπε μόνο ξηρά αλλά φεύγοντας από κει ξηρά πήρα αυτόματα happy2 
Το ένα απ τα site που λέγαμε έχει και φακελάκια και έχουν και κατάστημα σχετικά κοντά μου. Ελπίζω να προλάβω σήμερα να περάσω (για να μην περιμένω 1-2 μέρες που θα κάνουν να ρθουν) αλλιώς θα εφαρμόσω την ιδέα της LAROGATA για σήμερα και θα πάω αύριο!

Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο φόβο με τις online αγορές, ειδικά από ξένα site (το μόνο που έχω αγοράσει από e-bay είναι 2 θήκες για κινητά) happy2  Άσε που δεν θα καταλαβαίνω και τίποτα στο γερμανικό!!
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από WannaBeFree Κυρ Νοε 17, 2013 1:49 pm

Είμαστε ήδη καλύτερα!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy 
oksmily3 oksmily3 
fancat fancat fancat
WannaBeFree
WannaBeFree
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 Charlie
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κρυάκι αλλά όχι υπερβολές
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/09/2013
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου.

Δημοσίευση από Osi Κυρ Νοε 17, 2013 2:05 pm

Μπραβο!!!Veryhappy Veryhappy Veryhappy 
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS Χρειάζομαι βοήθεια με τον γατούλη μου. - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης