gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

+16
nosyparker
crispyfelinagr
koneko
πατουσακια
abyssinia
dagger
Γιώργος βασιλωττος
moukelis
tomismou
Πούπσυ
Gatoplikti
houlieta
bastakaki
psipsa
kouix
Felicine
20 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Πεμ Ιουν 20, 2013 3:49 pm

06/06  Βρηκα εξω απο το σπιτι μου ενα γατακι σε μαυρα χαλια. Αδύνατο, αφυδατωμένο, με κλειστά μάτια πρησμενα και γεμάτα τσίμπλες. Το πηγα σε κτηνιατρο και το ξεκινησα TOBREX σταγονες, αραιωμένο εβαπορέ με σύριγγα, βιταμίνη Nurish UM Cat και καθαρισμα ματιων με χαμομηλι.

20130607_113810_zps1e35f90a.jpg Photo by Katerina_Manoli | Photobucket

20130607_113757_zps3b6ca7f0.jpg Photo by Katerina_Manoli | Photobucket


08/06 Πηρα Ormilac και ξεκινησα να του δινω. Κατάφερε και βρήκε την άμμο και κατούρησε εκεί.


13/06 Παω σε αλλη γιατρο (ο πρωτος που πηγα ηταν λιγο καπως...). Μου είπε πως το γατάκι είναι αρσενικό, ηλικίας 20 ημερών με 1 μήνα περίπου, έχει και παρασιτική ωοτιτιδα εκτός από το θέμα με τα μάτια (αλλά θα ασχοληθούμε με αυτή όταν στρώσουν λίγο τα μάτια), να συνεχίσω τις σταγόνες TOBREX και ότι γενικά αυτά που κάνω είναι ΟΚ (τάισμα, καθάρισμα κλπ).
Του έδωσε και μια αντιβίωση ενέσιμη που θα κρατήσει μια βδομάδα και μου είπε να πάρω Effipro για τους ψύλλους. Του εδωσα λίγο κονσέρβα και έφαγε κομπλέ από πιατάκι. Συνεχιζω και το γαλα. Παει κανονικα στην αμμο.


20/06 Πηγαμε παλι σημερα στη γιατρο. Καναμε παλι την ενεσιμη αντιβιωση.
Ενω η γενικη του εικονα ειναι πολυ καλη (τρωει, ειναι ζωηρο, δεν εχει ακροαστικα κλπ), τα ματια του ειναι χειροτερα Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! FrownΜου ειπε η γιατρος το αριστερο ματι μαλλον δεν σωζεται, το δεξι εχει θολώσει, αρα το γατι δεν αντατοκρινεται πολυ καλα στη θεραπεια που του κανουμε (το ειχα παει και προχθες παλι γιατι χειροτερευε το αριστερο και ειχαμε ξεκινησει Tobradex στο αριστερο). Ειναι ιος λεει και δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα μεχρι να κανει το κυκλο του.

Επισης ακομα δεν εχει διαφυγει και τον κινδυνο να πεθανει, γιατι ισως η μολυνση παει προς πνευμονες (παρολου που μεχρι τωρα παει πολυ καλα) και επισης μπορει να παθει καταθλιψη επειδη δεν θα βλεπει καθολου αν δεν βελτιωθουν τα ματια και να μην τρωει. Θα ξερουμε στανταρ σε 20 μερες - 1 μηνα.

Μου ειπε μονη ελπιδα να του παρω μια κτηνιατρικη αλοιφη, Lacrummune περιπου ετσι λεγεται. Μου ειπε πως ειναι ακριβη, αλλα με το που μου ειπαν απο το φαρμακειο 38 ευρο, κοντεψα να το παθω το εγκεφαλικο! Δεν την εχουν στο φαρμακειο τωρα, την παρειγγειλαν και θα την παρω το απογευμα ή αυριο. Να δω τι θα καπνιζω και θα τρωω τον υπολοιπο μηνα...

Ααα χθες μου επεσε μεσα στη λεκανη της τουαλετας! Το ειχα πανω στο πλυντηριο και του καθαριζα τα ματια και δεν ξερω πως αλλα μεσα σε μια στιγμη ειχε βουτηξει! Ασε μετα ειχαμε ξεπλυμα, στεγνωμα...Ποτε ξανα ανοιχτο το καπακι οταν το γατι ειναι στο μπανιο...

Επισης εχει ξεκινησει να τρωει και το γαλα απο πιατακι και ξηρα μουλιασμενη στο γαλα.


Sorry για το σεντονι. Την εχει ακουστα κανενας αυτη την αλοιφη ?? Ολες οι συμβουλες δεκτες!

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από kouix Πεμ Ιουν 20, 2013 3:58 pm

lacrimmune βαζω εγω στο σκυλακι μου που εχει μια ασθενεια αυτοάνοση στους κερατοειδείς των ματιών της. (δεν την "κολλησε" δηλαδη απο την μαμα της ή απο άλλο σκυλακι...ουτε ειναι κολλητική.)

πραγματι κανει 35-38 ευρω (ειναι πραγματι πολυ ακριβη)

αυτο που δεν ξερω, ειναι ΑΝ κανει για το γατακι και για την παθηση που εχει στα ματακια του.

(μηπως να πας και σε τριτο γιατρο....? γιατι εχω ακουσει εδω στο φορουμ περιπτωσεις που η μια γιατρος ελεγε οτι το γατι δεν θα δει ποτε, και ο αλλος γιατρος οτι θα δει....)




___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Πεμ Ιουν 20, 2013 4:09 pm

Ο πρωτος κτηνιατρος ηταν σε ιατρειο φιλοζωικης, βιαζοτανε κιολας, το ειδε και του θανατα, οποτε ηταν λιγο σε φαση "δωστου αυτα και αμα ζησει βλεπουμε".

Η δευτερη μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Μου τα εξήγησε όλα όσα ρώτησα υπομονετικά και κατανοητά. Μου έδωσε και το κινητό να την πάρω αν γίνει κάτι. Επισης μου πηρε ελαχιστα χρηματα.

Γενικα οικονομικα δεν την παλευω καθολου. Εχω δωσει περιπου 60 ευρο μεχρι τωρα και εχω σχεδον ξεμεινει απο χρηματα για να βγαλω το μηνα...Δυσκολο να παω και σε τριτο γιατρο Sad
Επισης δεν εχω και κλουβακι μεταφορας αρα αν παω, πρεπει να ειναι κοντα.

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Δευ Ιουν 24, 2013 5:44 am

Γαμοτω σημερα εβγαλε και νευρολογικο προβλημα. 12:30 το βραδυ εκει που καθομαστε μια χαρα, ξαφνικα αρχισε να κανει κυκλους με τη φορα του ρολογιου, το κεφαλακι του να εχει κλιση προς τα δεξια, ασταθεια και το ανοιχτο ματι να πηγαινει περα δωθε...

Πηρα τη γιατρο στο κινητο, ευτυχως απαντησε και ηταν και πολυ εξυπηρετικη στο τηλ. Μου ειπε αν τα συμπτωματα κρατησουν πανω απο 15 λεπτα να παω σε εφημερευον φαρμακειο να του παρω Vibramycin, οπως και εκανα. Βρηκα το σιροπι που θα του δινω 0,5 ml τη μερα για 1 βδομαδα. Παλι καλα γιατι αν εβρισκα τα χαπια θα επρεπε να παιρνει 1/8 και αντε τωρα να τα κοβεις...

Μου ειπε ειναι εγκεφαλιτιδα απο τη μολυνση...Και πηγαινε καλα ρε γαμωτο. Εχει παρει τα πανω του και δεν ειναι πια ενα ματσο κοκαλα. Τρωει με τρομερη ορεξη και με το που ξυπναει παει στο πιατο του να δει αν εχει φαι. Προχθες ξεκινησε και να παιζει κανονικα με τα χερια μου και με το ποντικακι που του πηρα...

Τωρα κοιμαται. Πριν μια ωρα που το ξυπνησα για να του βαλω τις σταγονες ηταν λιγο καλυτερα αλλα ακομα ειχε τα συμπτωματα λιγοτερο εντονα βεβαια.

Την αλοιφη τελικα δεν την πηρα ελεγα μηπως να περιμενω να παρω και μια 2η γνωμη. 
Πηρα και τσαντα μεταφορας...

Σκεφτομουνα σημερα πριν γινει ολο αυτο, να επαιρνα τηλ το πρωι της Δευτερας να το πηγαινα σε οφθαλμιατρο. Τωρα με τα νευρολογικα δε νομιζω πως εχει νοημα αν δεν συνελθει.

Δε ξερω απογοητευτηκα πολυ με αυτο αποψε...

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από psipsa Δευ Ιουν 24, 2013 8:27 am

ελπιζω με την αντιβιωση να δεις βελτιωση εμενα τα περισσοτερα μωρα που ειχαν προβλημα με τον ιο αυτο συνηλθαν με vibramicyne κι ειναι τωρα μεγαλοι γατουληδες.. ευχομαι να γινει τελειως καλα!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Δευ Ιουν 24, 2013 3:35 pm

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες psipsa ! Μακαρι να πανε ολα καλα!

Τα συμπτωματα ακομα επειμενουν...

Ποσα γατακια με ρινοτραχειτιδα εβγαλαν και νευρολογικα? Εδω και λιγες μερες διαβαζω το forum, μονο μια περιπτωση πηρε το ματι μου. Ειναι σπανια επιπλοκη ή τα γατακια που το παρουσιαζουν πεθαινουν ?

Εχει κανενας εμπειρια με γατακι που επαθε κατι τετοιο ?

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από bastakaki Δευ Ιουν 24, 2013 5:21 pm

Γεια σου Felicine ....
Λυπάμαι πολύ για την κατάσταση, αλλά νομίζω ότι μπορώ να σε κάνω να νιώσεις λίγο καλύτερα. Εγώ είχα βρει ένα γατάκι σε πολύ παρόμοια κατάσταση (με ρινοτραχείτιδα αλλά χωρίς τα νευρολογικά που περιγράφεις). 
στην αρχή ήταν πολύ χάλια και η δικιά μου. Το ένα μάτι της το έχασε, αλλά το άλλο το σώσαμε. Όταν την είχα βρει ήταν πάρα πολύ μωρό (3 εβδομάδων περ.)
Τώρα είναι μια υγιέστατη κιουρία...
Αυτό που έχω να σου πω είναι πως αν καταφέρει να ξεπεράσει τα νευρολογικά και αν τρώει και είναι ζωηρό, πιθανότατα θα είναι μια χαρά (αρκεί να είναι μέσα στο σπίτι). Ακόμα και χωρίς μάτια πολλά γατιά καταφέρνουν να ζήσουν μια χαρά με πολλή αγάπη και προδέρμ....
Μην απελπίζεσαι, κάνε ό, τι μπορείς. Εγώ πιστεύω ότι το γατούλι θα γίνει καλά....
Αυτά είναι εφτάψυχα!!!!!
bastakaki
bastakaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Τόπος : Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 1
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Motto : γατάκια τριγύρω πολλά πάρα πολλά αλλά ποτέ ποτέ δεν είναι αρκετά
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/12/2012
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από houlieta Δευ Ιουν 24, 2013 5:24 pm

Σου ειπε ο γιατρός να δίνεις vibramicyn μονο για μία εβδομάδα;
Αυτό ξέρω ότι είναι λάθος, το μονο που κανεις σε μια εβδομάδα ειναι να αδρανεις τα σημάδια και να δυναμωνεις τα μικρόβια.
Η αντιβίωση καλό είναι να δίνεται τουλάχιστον 2 εβδομάδες..

Επίσης, όταν δινουμε vibramicyn δεν δίνουμε γάλα και καλό είναι να το δίνεις μετά το φαγητό..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Ιουν 24, 2013 5:51 pm

Μηπως το ειπε για αρχή ο γιατρος με σκοπο να υπάρξει επανεξέταση; Felicine ξαναμιλησε οπωσδήποτε με τον γιατρο και ανεφερε αυτα που σου λεει houlieta.
Θετική ενεργεια να πάνε ολα καλα !
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Δευ Ιουν 24, 2013 11:07 pm

Αυτο με το γαλα μου το ειπε, εγω ξεχασα να το γραψω εδω.

Θα παω παλι στη γιατρο την Πεμπτη, που ειναι να γινει και η ενεσιμη αντιβιωση και θα το δει και απο κοντα, οποτε θα μου πει πως θα προχωρήσουμε.
Υποτίθεται πως τη Πεμπτη θα το ψεκαζα παλι για τους ψυλλους και θελω να τη ρωτησω και για εσωτερικη αποπαρασιτωση που δεν εχουμε κανει ακομα (ειδα και ενα σκουλικι σαν ασπρη τριχα να κρεμεται απο το ποπο του προχθες...)


Αλλα τα νευρολογικα συνεχιζουν ακομα...

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Ιουν 25, 2013 12:58 am

όταν βρήκα το Τζέρυ μου σε μαύρα χάλια και τα μάτια του δεν φαίνονταν καν, νόμιζα ότι δεν έχει μάτια. επίσης είχε ένα νευρολογικό τρέμουλο στο κεφάλι. πήγαινε πέρα δώθε σαν κάτι σκυλάκια που τα βάζεις στο αυτοκίνητο και κουνάνε το κεφάλι καθώς κινείται. είχε ότι μπορείς να φανταστείς. κι εμείς του δώσαμε βιμπραμισίν αρκετό καιρό και τα μάτια του τελικά είχαν ερπητοιό και πήρε την κατάλληλη αλοιφή, πάντα με καθοδήγηση γιατρού. τα σώσαμε και τα δύο μάτια και το τρέμουλο στο κεφάλι του με τον καιρό έχει καλυτερεύσει.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από tomismou Τρι Ιουν 25, 2013 11:47 pm

Λοιπόν αρχικά σου εύχομαι τα καλύτερα για το γατάκι.. Λοιπόν το γατάκι εκτός από την κλασική ένεση για το σκουλήκι που λέμε θα χρειαστεί και ειδική αντιβίωση γιατί έχει ταινία :/ είναι ένας παρασιτικος οργανισμός στο έντερο και αυτά τα σκουληκακια που βγάζει από τον ποπο του είναι τα αυγά της ταινίας. Πολύ μεγάλη προσοχή μην τα καταπιεις γιατί είναι κολλητικο.. Αυτο το φάρμακο κοστίζειγύρω στα δέκα ευρώ αν θυμάμαι καλα και είναι σε μορφή αλοιφης και το τριβεις κάτω από τον αυχαινα του στις ωμοπλάτες.. Δεν είναι κάτι σπάνιο, κ η γατούλα μου το είχε και με το φάρμακο σε λίγες ώρες ήταν οκ Smile

tomismou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 29
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Σαβ Ιουν 29, 2013 5:27 pm

Την Πέμπτη τελικά δεν τη βρήκαμε τη γιατρό (μάλλον κάτι θα τις έτυχε γιατί δεν τη βρήκα ούτε στο τηλ) αλλά πάμε πολύ καλύτερα!

Το vibramicyn έκανε θαύμα πραγματικά! Τα νευρολογικά σταμάτησαν σχεδόν εντελώς, μόνο μια ελάχιστη κλίση στο κεφάλι έμεινε και ελπίζω πως και αυτή θα φύγει... Το ανοιχτό μάτι άρχισε να ξεθολώνει, στο κλειστό δεν άλλαξε κάτι, αλλά σταμάτησαν σχεδόν τελείως οι τσίμπλες και στα δυο.

Το γατί ζωήρεψε full. Τρέχει παίζει και εξευρευνα όλο το σπίτι και τρώει και σαν γουρουνάκι...

Του σταμάτησα το Tobradex στο κλειστό μάτι (δεν έκανε καμία διαφορά και δε θέλω να το επιβαρύνω με κορτιζόνη χωρίς να έχει αποτέλεσμα). Συνεχίζω κανονικά το Tobrex και στα δυο. Την αλοιφή που λέγαμε πιο πάνω δεν την πήρα τελικά και νομίζω πως δεν θα τη χρειαστεί γιατί το ανοιχτό ματάκι κάθε μέρα βελτιώνεται.

Επίσης ξαναψεκαστηκαμε για τους ψύλλους.

Ελπίζω από Δευτέρα να βρω τη γιατρό να πάμε για την ενέσιμη αντιβίωση, να μου πει αν θα συνεχίσω το vibramicyn, να δούμε για εσωτερική αποπαρασιτωση, να δει και πόσο καλά πάει το ανοιχτό ματάκι μας και να δούμε τι θα κάνουμε για το άλλο.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Θα ενημερώσω πάλι όταν πάμε στη γιατρό.

Smile 

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Ιουν 30, 2013 6:08 pm

Μπραβο πολύ καλα τα νέα σας !! oksmily3 oksmily3 
Την κορτιζονη σου ειπε ο γιατρος να την σταματήσεις έτσι; διοτι μια που την ξεκίνησε πρεπει να γινει μια σωστή ολοκληρωμένη θεραπεια. Και γω δεν ήθελα στην δικια μου, αλλα έπρεπε ένα διαστημα. Ψεκασμους μην κάνεις συνέχεια. Αρκει μια φορά και μετα απο 15 μέρες μπορεις να βάζεις αμπούλα ανα μήνα, γιατι το γατι καθαριζεται κιολας.  Το vibramycin μην το σταματήσεις αν δεν σου πει ο γιατρος. Το βασικο ειναι οτι σταμάτησαν τα νευρολογικα προβλήματα. Ναι ολα περαστικά και αγύριστα ! matimati
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Τετ Ιουλ 03, 2013 3:27 pm

Πηγαμε χθες στη γιατρο. Το γενικο συμπερασμα ειναι "συγκρατημενη αισιοδοξια"!

Συνεχιζουμε την vibramycin μεχρι την αλλη Τριτη που θα ξαναπαμε. Ενεσιμη αντιβιωση δεν του εκανε αυτη τη φορα.

Την κορτιζονη την σταματησα μονη μου και μου ειπε πως δε επρεπε Embarassed 

Εσωτερική αποπαρασιτωση δε θα κανουμε ακομα.

Δεν της αρεσει πως εχει ακομα νευρολογικα συμπτωματα (εγω τα βλεπω ελαχιστα, εκεινη οχι...), οποτε μου ειπε πως δεν μπορουμε να αποκλεισουμε το να υποτροπιασει.

Για τα ματια, το ανοιχτο παει πολυ καλα, αν σε μια εβδομαδα που θα παμε δεν εχει αλλαξει κατι ή ειναι ακομα καλυτερα, σημαινει λεει πως αυτο το ματι το σωσαμε stadar. Για το αλλο που ειναι μισοκλειστο, εχει αλλιωσεις, υπαρχει ομως ματι, θα δουμε πως θα ειναι οταν ξαναπαμε...


Μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα νομιζω ηταν λιγο καπως οταν της ειπα πως τελικα δεν πηρα την "αλοιφη-τελευταια ελπιδα για τα ματια", αλλα ειχαμε τετοια βελτιωση.

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Ιουλ 03, 2013 3:49 pm

Ε άμα ειναι πάρτην την αλοιφη, αν ειναι να σωθει η οραση του γενικοτερα. Αν σου ειπε να το κάνεις και δεν το κανες ειναι σαν να μισοέκανες την θεραπεια ή να την αμφισβήτησες. Αλλιώς ρώτα την ευθέως και πες της το κρινεις σημαντικο σε αυτή την φάση,γιατι έχει και ένα κοστος το οποιο τελος πάντων ζοριζομαι να το κάνω. Απο την άλλη μερια κάνετε και προσπάθεια να το σώσετε. Σκέψου και πράξε.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από moukelis Τετ Ιουλ 03, 2013 6:18 pm

Τελικα τι ιο εχει το γατακι;Ερπητοϊο;Χλαμυδια;Ρινοτραχειτιδα;Αν ειναι αρπητοϊος,μπορεις να δινεις και λυσινη,μεσα στο φαγητο του,κανει θαυματα.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Felicine Τρι Αυγ 27, 2013 9:47 pm

Παιδιά sorry που άργησα τόσο πολύ να σας πω νέα (πέσανε και διακοπές στη μέση κλπ).

Το γατί πάει θαυμάσια.

Από την τελευταία φορά που σας έγραψα πήραμε 1/4 χαπάκι για τα εσωπαρασιτα, κάναμε μια μικρή νευρολογική κρίση (η γιατρός λέει ότι τελικά μπορεί να είναι και επιληψία), πήραμε εκτός από vibramycin και την κτηνιατρική αντιβίωση Synulox και τώρα είμαστε σχεδόν περδίκια!

Πριν 15 μέρες ήταν η τελευταία μας επίσκεψη στη γιατρό μου είπε πως όλα πάνε καλά.
Το ένα μάτι είναι μια χαρά. Το άλλο τελικά σώθηκε και αυτό, φαίνεται να είναι καλά μέσα, άλλα έχει θέμα με το τρίτο βλέφαρο που δεν το αφήνει να ανοίξει καλά.
Αν δεν στρώσει μόνο του με τον καιρό, μου πρότεινε να του κάνουμε ένα χειρουργείο να το ανοίξει λίγο ακόμα, σε συνδυασμό με στη στείρωση (για να μη χρειαστεί αναισθησία 2η φορά)

Δεν παίρνουμε κανένα φάρμακο αυτή τη στιγμή εκτός από μια σταγόνα Tobrex μέρα πάρα μέρα στο μάτι με το πρόβλημα (για "συντήρηση" μου είπε η γιατρός).

Τα νευρολογικά σχεδόν δεν τα βλέπει ούτε η γιατρός πια. Διατηρούμε μια μικρή επιφύλαξη βέβαια μήπως τελικά το γατί έχει επιληψία αλλά αυτό θα δείξει με τον καιρό)

Που και που έχουμε μυξούλες αλλά σύμφωνα με τη γιατρό δεν είναι ανησυχητικό.

Επίσης από Δευτέρα θα πάμε και για το 1ο εμβόλιο. Μου είπε η γιατρός να κάνουμε το 4απλο.

Gatoplikti τελικά η αλοιφή ευτυχώς δεν χρειάστηκε, το είπα βέβαια και στη γιατρό ότι οικονομικά δεν την παλεύω και πολύ.
moukelis βδομάδα πάρα βδομάδα επίσκεψη και όλο ξεχνάω να ρωτήσω ποιος ιός είναι! Προκαλούν πολύ ιοί ρινοτραχειτιδα?


Και το βασικότερο νέο...θα τον κρατήσω Smile 


Τα υπόλοιπα νέα του (τα μη ιατρικά δλδ) θα τα γράψω εδώ
http://www.gatospito.com/t10133-topic

Felicine
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Τρι Ιουν 09, 2015 3:34 pm

το TOBREX τις σταγονες για τα ματια του γατιου το πουλαει στο φαρμακειο?
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από dagger Τρι Ιουν 09, 2015 4:12 pm

Γιώργος βασιλωττος έγραψε:το TOBREX τις σταγονες για τα ματια του γατιου  το πουλαει στο φαρμακειο?

Βρε καλό μου παιδί και στο φαρμακειο να το πουλανε , αν δεν ειναι αυτο που πρεπει για τα ματακια του γατιου σου και του κναεις μεγαλυτερη ζημια ?
Πηγαινε το σε ενα γιατρο , μιλα με τους γονεις σου και μην το αφηνεις να υποφερει αλλο
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από abyssinia Τρι Ιουν 09, 2015 4:19 pm

Το βασικοτερο ειναι οτι ποναει το πλασματακι. Οσο δεν το βλεπει ενας γιατρος θα υποφερει και τα ματια πονανε πολυ. Σκεψου οτι αν πειραματιστεις μονος σου μπορει να του κανεις κακο και στο τελος παλι θα το πας στο γιατρο και θα πρεπει να παρεις αλλα φαρμακα. Κριμα δεν ειναι να ποναει το γατακι? Μην το καθυστερεις αλλο, γιατι το αγαπας και θελεις το καλο του.
abyssinia
abyssinia
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολα τα γατακια του κοσμου
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2013
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Τρι Ιουν 09, 2015 5:04 pm

Οικονομικα δεν ειμαστε καθολου καλα για να το παμε στο κτηνιατρο για αυτο σας ζηταω να παρω φαρμακο απο το φαρμακειο..........
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από kouix Τρι Ιουν 09, 2015 5:39 pm

Εγω το καταλαβαινω οτι τα οικονομικά σας μπορει να μην ειναι καλα.

Οπως, το καταλαβαινουν και όλοι.

Εσυ, καταλαβαινεις πως ΑΝ το γατακι εχει κατι άλλο και ΑΝ το τομπρεξ δεν του κανει τιποτα (ή του κανει κατι χειροτερο) μετα, θα τραβαμε ολοι μαζι τα μαλλια μας?

Γι' αυτο, πηγαινε το ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ (βαλ'το μεσα σε ενα κουτι απο παπουτσια, ή μια χαρτοκουτα) και πηγαινε το σε ΕΝΑΝ κτηνιατρο.

Πες του οτι ειναι αδεσποτακι και πως δεν εχεις λεφτα, κι ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ να του ριξει μια ματια.

Φροντισε, να ειναι κι αλλοι (πελατες) μπροστά οταν του το πεις.
Ετσι, πολυ πιθανον να ντραπει να σου πει οχι.


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από πατουσακια Τρι Ιουν 09, 2015 6:45 pm

Και οσο περισσοτερο περιμενεις τοσο πιο δυσκολο θα ειναι θεραπεια, μιας και μπορει να παθει ενα σορο επιπλοκες. Μην το καθηστερεις αλλο, τωρα το απογευμα ειναι ανοιχτα τα κτηνιατρεια πηγαινε το.
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από abyssinia Τρι Ιουν 09, 2015 9:29 pm

Σε πια περιοχη μενεις? Μπορει να υπαρχει καποιο μελος εκει να σου προτεινει ενα κτηνιατρο. Πρεπει να δρασεις αμεσα.
abyssinia
abyssinia
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολα τα γατακια του κοσμου
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2013
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Τρι Ιουν 09, 2015 10:15 pm

Εχω εναν που να μου πει εχει κτηνιατρο...Και θα τον ρωτησω...
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Τρι Ιουν 09, 2015 10:37 pm

Εχω εναν που θα μου πει που εχει...
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από abyssinia Τετ Ιουν 10, 2015 2:12 am

Μπραβο αυτο να κανεις οσο γινεται πιο γρηγορα. Ολα καλα θα πανε με το γατακι σου μολις το δει γιατρος. Ενα βημα ειναι καντο μονο και θα εχεις βοηθησει αποτελεσματικα. Smile
abyssinia
abyssinia
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολα τα γατακια του κοσμου
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2013
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Πεμ Ιουν 11, 2015 7:19 pm

Πηρα το TOBREX και του τα βαζω στα ματακια του.Ρωτησα την φαρμακοποιω και μου ειπε οτι ειναι και για τα γατακια και του εβαλα το φαρμακο και παει πιο καλα...Εχουν ξεκοκινησει τα ματακια του.Του βαζω καθε τεσσερις ωρες απο μια σταγονα στο καθε ματακι.
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από dagger Πεμ Ιουν 11, 2015 7:36 pm

Γιώργος βασιλωττος έγραψε:Πηρα το TOBREX και του τα βαζω στα ματακια του.Ρωτησα την φαρμακοποιω και μου ειπε οτι ειναι και για τα γατακια και του εβαλα το φαρμακο και παει πιο καλα...Εχουν ξεκοκινησει τα ματακια του.Του βαζω καθε τεσσερις ωρες απο μια σταγονα στο καθε ματακι.

Μπραβο , πολύ χαίρομαι . τελικα το πηγες στο γιατρο ?
Η φαρμακοποιος σου ειπε να βαζεις καθε 4 ωρες ?
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Ιουν 11, 2015 7:36 pm

Το πηγες η τουλ ρώτησες καποιο κτηνιατρο η το εβαλες στο ετσι; Το τομπρεξ δεν είναι συγουρο ότι είναι καταλληλο για το γατι και δεν ξερεις την δοσολογια που πρεπει να παιρνει. ο Φαρμακοποιος δεν είναι κτηνίατρος ουτε γιατρος δεν είναι. Ακραια περιπτωση αλλα θα το πω, αν εσυ θα ειχες πνευμονια τι θα εκανες θα πηγαινες στο φαρμακοποιο για να σου δωσει κατι;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Πεμ Ιουν 11, 2015 7:40 pm

Ε καλα κατσε να δουμε αν γινει καλα σε 2 μερες θα το παω επειγοντος στο γιατρο...
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από Γιώργος βασιλωττος Πεμ Ιουν 11, 2015 7:41 pm

δεν λεω οτι δεν με νοιαζει κιολας....
Γιώργος βασιλωττος
Γιώργος βασιλωττος
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : ηρακλειο-Κρητη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/06/2015
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Ιουν 11, 2015 7:43 pm

Δεν σου τα λεμε αυτά για να σε εκνευρησουμε αλλα επειδή εχουμε μεγαλητερη πειρα σε αυτά τα θεματα και το λαθος φαρμακο η λαθος δοσολογια μπορει να κανει περισσοτερο κακο παρα καλο...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! Empty Απ: Γατακι με μολυνση στα ματια SOS !

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Ιουν 11, 2015 7:47 pm

Στο κατω κατω ολλοι νιαζομαστε για το καλο του γατιου...και αυτό εχει σημασια και όχι η προσοπικες μας ευεσθησιες... Επιμενω τοσο γιατι μια σταγονα κάθε 4 ωρες δεν μου ακούγεται και πολύ σωστο..αλλα όπως το ειπαμε και σε άλλο τοπικ εγω δεν είμαι γιατρος και δεν ξερω την σωστη δοσολογια... Ρωτα τουλ καποιο κτηνιατρο, αν είναι σωστος δεν θα σε χρεωσει για αυτό...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατακι με μολυνση στα ματια SOS ! M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης