gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+48
al_bandy
moukelis
marina289
Zastina
gatoula46
Φανούλα
kirki
rouli726
Christy Theod
Hlianna
tortie
iugin30
kipourou
Osi
zazouzaz
Felicine
purina
fotini123
Ηρακλένια
tania g
zeledaki
vaso
akoylini
Дanae
alex..niaou
kouix
Maskotaki
Δ²
funambolo
cyberkill
SophiCat
otz
ΜαύροςΓάτος
kat-cats
Karamela
Mary-Fish
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
aggeloydaki
koneko
f.m123
Gatoplikti
Τζούλι το Κατσούλι
LAROGATA
houlieta
Anatoli
nikos_x
Μαυρογατος
aporw
52 απαντήσεις

Σελίδα 27 από 29 Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Karamela Σαβ Μάης 24, 2014 7:34 pm

Kι ομως, τα πλαταρια ειναι πολυ θρεπτικοτερα για το ζωο απο το στηθος κοτοπουλο πχ. Ετσι τουλαχιστον εχουν γραψει εμπειροι μπαρφερς, που ταιζουν παρα πολλα χρονια ωμα και καποιοι απο αυτους ειναι εκτροφεις, σε σκυλοφορουμ. Δεν γινεται ομως η μπαρφ να περιεχει ΜΟΝΟ πλαταρι και τιποτα αλλο ουτε μοσχαρι, αρνι, ψαρι κλπ. Ετσι δεν κανεις μπαρφ, ειναι σαν να ταιζεις φρισκις (μηπως εννοουσαν αυτο?) Αυτο το κανουν πολλοι, τους βγαινει με σκετο πλαταρι κι εντοσθια ελαχιστα λεφτα και πιστευουν οτι ετσι κανουν μπαρφ.

Ηρω, μπορει να μην ειναι 1:1 γιατι ο εντελως σκετος κιμας κοτοπουλο δεν ειναι συμπληρωμενη τροφη. Δεν μπορω εγω ας πουμε να παρω τον κιμα αυτον και να τον δινω ετσι. Πρεπει να προσθεσω εντοσθια, λαχανικα κλπ. Για παραπανω πληροφοριες ρωτηστε το παιδι. Αποτι ξερω υπαρχει κι ενα κρεοπωλειο που κανει κιμα σκετο κοτοπουλο για κατοικιδια και προσθετεις εσυ οτι αλλο θες.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Μάης 25, 2014 12:32 pm

Karamela έγραψε:Kι ομως, τα πλαταρια ειναι πολυ θρεπτικοτερα για το ζωο απο το στηθος κοτοπουλο πχ. Ετσι τουλαχιστον εχουν γραψει εμπειροι μπαρφερς, που ταιζουν παρα πολλα χρονια ωμα και καποιοι απο αυτους ειναι εκτροφεις, σε σκυλοφορουμ. Δεν γινεται ομως η μπαρφ να περιεχει ΜΟΝΟ πλαταρι και τιποτα αλλο ουτε μοσχαρι, αρνι, ψαρι κλπ. Ετσι δεν κανεις μπαρφ, ειναι σαν να ταιζεις φρισκις (μηπως εννοουσαν αυτο?) Αυτο το κανουν πολλοι, τους βγαινει με σκετο πλαταρι κι εντοσθια ελαχιστα λεφτα και πιστευουν οτι ετσι κανουν μπαρφ.

Ένας από τους λόγους που πολλοί κτηνίατροι είναι κατά της ωμής διατροφής είναι ακριβώς αυτός: νομίζει ο κόσμος ότι θα πάρει ένα οποιοδήποτε κομμάτι κρέας και θα το βάλει απλά στο πιάτο του ζώου του. Δεν είναι έτσι όμως.
Η ωμή ως διατροφή χρειάζεται εναλλαγή κρεάτων γιατί πολύ πολύ απλά δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι από το ένα κρέας που του δίνουμε με όσα συμπληρώματα κι αν έχουμε βάλει έχει όλα τα θρεπτικά στοιχεία που χρειάζεται το ζώο. Και το ψάρι που το έχουν ως τζιιιζ, καλό κάνει αν δίνεται αραιά. 
Μαρία κόψτη σε πιο μικρά κομματάκια την άλλη φορά τη φτερούγα  happy2 Το λαιμό της κότας η Χιονάτη τον τρώει όταν τον έχω κόψει στα τρία μόνο, αλλιώς απλά τον γλείφει και τον παρατάει. Επίσης τα κομμάτια κρέατος που περιέχουν μπόλικες ίνες (έτσι δε λέγονται οι "κλωστούλες"?) κάνουν φοβερή δουλειά στα δόντια τους  oksmily3 
Τελικά πήρα equilibrio για στειρωμένα. Μας έδωσε και μια κονσερβούλα life με αστακό. Άκου εκεί. Εμείς να τρώμε ψωμί κι ελιές και τα σκασμένα να τρώνε αστακό.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Μάης 25, 2014 1:03 pm

Ουτε τα πλαταρια ειναι καλα, ουτε τα φιλετα. Θελει και απο τα 2 και πολλα περισσοτερα ακομα. Στον δικο μου δινω τωρα αναγκαστικα κιμα με κομματια γαλοπουλας, κοτας ή μοσχαρι και συμπληρωνω με τσοφλι αυγου γιατι μου χαλασε το μπλεντερ  tafos Ανησυχω λιγο βεβαια γιατι προτιμω να τρωει αλεσμενα κοκκαλα που περιεχουν και αλλες ουσιες εκτος απο ασβεστιο, αλλα προσπαθω να του δινω ποικιλια κρεατων και οποτε βρισκω ορτυκια του δινω και απο αυτα γιατι τα τρωει οπως ειναι χωρις αλεσμα. Θα επιχειρησω να φτιαξω bone meal, το θεωρω καλυτερο απο το τσοφλι.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Λούνα Τετ Μάης 28, 2014 12:13 am

ομολογώ ότι χάθηκα ολίγον στη συγκεκριμένη συζήτηση και δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω και όλα!! στη δικιά μας είχαμε δώσει στην αρχή κροκέτα no-name χύμα που μας είχε περισσέψει από τα αδεσποτάκια και έπαθε διάρροια... έφαγε κάτι ειδικές κονσέρβες 3-4 μέρες και μετά της πήραμε nutram... και έκτοτε όλα μια χαρά, την τρώει και δεν έχει θέμα με το γαστρεντερικό (προς το παρόν)
Λούνα
Λούνα
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Μάης 28, 2014 2:45 am

Αμα της αρεσει η Nutram συνεχισε με αυτη,μια χαρα τροφη ειναι.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Πεμ Μάης 29, 2014 8:22 pm

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα μηνύματα σας, αλλά να ξέρετε (αν δεν έχει αναφερθεί) ότι οι γατοτροφές του σουπερμαρκετ προκαλουν καρκίνο στο συκώτι! Για αυτο ΜΑΚΡΙΑ! Να πάρετε οποιαδήποτε μάρκα του pet shop! Ούτε οι κονσερβες ειναι καλες....εχουν μολις 4% κρεας! Εγώ στο γατάκι μου έχω πάρει royal cannin η καλύτερη και αυτή που είσαι σίγουρος ότι η γάτα σου θα μεγαλώσει σωστά, με ισορροπημένη τροφή, η οποία μαλιστα κάνει πολυ λαμπερό και μαλακό τρίχωμα! blinking
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από alex..niaou Πεμ Μάης 29, 2014 8:33 pm

προφανως κ επι 37 σελιδες δεν μιλαμε για τροφες σουπερ μαρκετ!  Smile 
ισα ισα,αν τις διαβαζεις αναλυτικα,θα δεις οτι υπαρχουν κ καλυτερες τροφες απο την royal canin!!  blinking 
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Πεμ Μάης 29, 2014 8:55 pm

Σαφώς και μπορεί να υπάρχουν!Με είδατε απόλυτη; Αυτή είναι η καθαρά δική μου άποψη για την συγκεκριμένη μάρκα! Από προηγούμενες αναρτήσεις που είδα η nutram πιστεύω ότι είναι πολύ καλή! Εσείς ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη και ποια είναι τα επιχειρηματα σας για την ποιοτητά της;  Smile 
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από alex..niaou Πεμ Μάης 29, 2014 9:24 pm

κατ'αρχας,στον ενικο,αλιμονο!  Laughing Laughing 
κατα δευτερον,εγω προσωπικα ειμαι της αλλαγης. δηλαδη εναλλασσω την τροφη οταν τελειωσει,τους δινω 2-3 μηνες μια,κ μετα αλλη.
απλως το τελευταιο 6μηνο εχω στραφει αποκλειστικα στις ολιστικες,δλδ τροφες που δεν εχουν καθολου ρυζι-καλαμποκι-γλουτενη,κ εχουν τουλαχιστον 60% περιεκτικοτητα σε κρεας καθαρο,φρεσκο που το αποξηραινουν κ το κανουν κροκετα,κ το υπολοιπο ειναι πατατουλα κ διαφορα χορτα κ βοτανα που κανουν καλο στο πεπτικο!  Smile τωρα δινω acana wild prairie..ειχα δωσει κ orijen..θα δοκιμασω κ naturea μολις μου τελειωσει αυτη που δινω τωρα..
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Πεμ Μάης 29, 2014 9:36 pm

oksmily3  Mια χαρά!!!! Καλοπερνάνε!
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Μάης 30, 2014 2:19 pm

Την Fit 32 την πουλανε και χυμα. Το ξερατε?
5 ευρω το κιλο την βρηκα εγω. Τωρα που με δυσκολεψαν τα ΕΛΤΑ ,πηρα ένα κιλο για τον πασα.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Παρ Μάης 30, 2014 3:46 pm

Η 15 kg Fit 32 έχει 70 ευρώ, συμφέρει και δεν είναι χύμα blinking Ψάξε σε pet shop έχουν...μόνο αυτή συμφέρει.....ίδια τιμή βεβαια με αυτή που λες, αλλά νομίζω καλύτερα να είναι συσκευασμένη και να μην παίρνει αέρα!
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Μάης 30, 2014 5:04 pm

Για μια φορα δεν πειραζει. 1 κιλο χρειαζομαι μεχρι να φτασει η young male Αθηνα .
Συσκευασμένες σαφως καλυτερα. Γνωριζω προσωπικα όμως την πετσοπου μου και όταν μου λεει είναι rc την πιστευω. Ασε που δεν μενει σακι για πανω από 2 εβδομάδες ανοιχτο,εχει μεγαλη καταναλωση.

Οnline την Fit 32 την βρίσκεις με 60 ευρω. Ψαξου λιγο γιατι είναι 10 ευρω διαφορα blinking
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιουν 14, 2014 4:53 pm

Πηρα σημερα την pro plan για το γατακι για να εχει μονιμα τροφη εξω τωρα που ειναι στην αναπτυξη ωστε να μεγαλωσει σωστα. Θα την χαρακτηρισω με μια μονο λεξη. Αχυρο. Εννοειται πως το μικρο δεν την τρωει. Την ανακατεψα με ωμη και την φτυνει σαν κουκουτσια. Πιο πιθανο ειναι να φαει αμμο παρα κροκετα  tafos 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Σαβ Ιουν 14, 2014 7:33 pm

Σου ριχνω! Βρηκα χειροτερο super premium αχυρο! Equilibrio Adult! Την τρωνε χωρις ιδιαιτερη ορεξη και μεσα σε ενα μηνα εχουν αισθητη μειωση μυικης μαζας και ενα τριχωμα βουρτσα! Την βρηκα σε καλη τιμη και ειπα να την δοκιμασω. Ποτε ξανα!spell  Θα επιστρεψω στην Happycat τρεχοντας! run Τωρα που το θυμαμαι και στο σκυλι ενος φιλου τα ιδια ειχε κανει.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιουν 14, 2014 9:02 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
Εδωσα και στον μεγαλο για να δω αντιδραση, αλλα ουτε να την φτυσει και αυτος (τα treats της whiskas μια χαρα τα τρωει).

Θα μπορουσε κανεις να ισχυριστει οτι το μικρο εχει συνηθισει στα ωμα, αλλα δεν εχει περασει αρκετος χρονος για να πεις οτι εχει εθιστει. Το πολυ να εχει φαει 6-7 γευματα ωμου. Κυριως γαλα της εδινα μεχρι τωρα και εφαγε και μερικες κονσερβες. Την ξηρα ομως δεν την τρωει ουτε οπως ειναι, ουτε βρεγμενη, ουτε μουσκεμμενη με γαλα. Τις κονσερβες τις εφαγε, εκτος απο μια που βρωμουσε σαν σταβλος. Απο αυτην εβαλα το 1/4 στο μικρο και το υπολοιπο στον δικο μου. Ουτε αυτος το εφαγε  tafos Αναρωτιεμαι αν εκτος απο υποπαραγωγα κρεατος βαζουν μεσα και σκ*τα, γιατι καποιες τροφες ετσι μυριζουν  tafos 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Σαβ Ιουν 14, 2014 9:26 pm

Γιατι,πιστευεις οτι τα εντερα που βαζουν μεσα τα καθαριζουν?  skatovroxi 
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιουν 14, 2014 9:46 pm

ωχ και αν ειναι απο αγελαδες δεν θελω καν να το σκεφτομαι  tafos tafos tafos 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Κυρ Ιουν 15, 2014 9:07 pm

χαχαχαχα πω πω βρε παιδια τι σκ@τοσυζητηση ηταν αυτη! Laughing 
κι ετρωγα και ωραιοτατη τουρτα παγωτου απο τα χερακια μου, οταν ανοιξα να δω τα ποστς!

εγω εχω ενα προβλημα γτ μια φιλη μας εφερε δωρο ενα δικιλο mewoing heads kitten chicken delight και δε θελω παλι να κανω αλλαγες στη διατροφη της μικρης. δε προκειται να την πεταξω αλλα μαλλον θα προσπαθησω να την κανω αλλαγη απο το πετ σοπ που μου την πηρε, κριμα ειναι.
τι εμπειρια εχετε με αυτην?
σε περιπτωση που δε μπορεσω να την αλλαξω και χρειαστει να τη δωσω στη σαντι μας, εστω και με τη μεθοδο της σταδιακης αλλαγης οπως πρεπει να γινει.

υ.γ. απορω με μερικους ανθρωπους. παει και δινει 20 ευρω να μας παρει δωρο οκ να ναι καλα. ρωτα ρε κοπελα μου τι τροφη τρωει η γατα μου! πρεπει να κανω παλι αλλαγες εγω τωρα?!
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Δευ Ιουν 16, 2014 4:06 am

Eιναι καλη τροφη,μην την αλαξεις. Κανε μια σταδιακη μεταβαση σε αυτην και μετα συνεχισε να την δινεις μεχρι να κλεισει χρονο.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Δευ Ιουν 16, 2014 2:15 pm

Μαυρόγατε, το πρόβλημα είναι πως με τις grain free τροφές η μικρή μου έχει θεματάκι. κανονικά της δίνω rc και δε θέλω να αλλάξω.
επίσης τώρα στειρώθηκε και θα την πάω σε rc kitten sterilised μεχρι να κλεισει χρονο.
το ξερω πως ειναι καλη η mewoing και θα της τη δωσω, αναγκαστικα σε αναλογια 50-50 με τη ρογιαλ.
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Carnilove Cat grain free

Δημοσίευση από maktoumpis Δευ Ιουν 23, 2014 1:38 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Αναζητώντας πληροφορίες για την τροφή που δίνουμε στις γάτες, ήθελα να σας προτείνω να λάβετε υπόψη σας την Carnilove Cat της Brit. Δεν είμαι ειδικός, ούτε έχω δοκιμάσει πολλές τροφές, η προηγούμενη τροφή που δίναμε στη γάτα μας ήταν η Brit Care Castrate. Κάποια στιγμή αποφασίσαμε να της δώσουμε grain free και επιλέξαμε την Carnilove Cat. Αν θέλετε διαβάστε τα χαρακτηριστικά της και πείτε την άποψή σας.

Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω, είναι αν θεωρείτε ότι η συγκεκριμένη είναι κατάλληλη και για γατάκια.

maktoumpis
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Δευ Ιουν 23, 2014 3:33 pm

Πολυ καλη τροφη και σε λογικη τιμη! Το προβλημα ειναι να την βρεις αμα δεν εχεις κοντα μαγαζι της κτηνιατρικης. Κανει και για γατακια αλλα το θεμα ειναι αν θα τα βολεψει το μεγεθος της κροκετας. Ειναι σε σχημα αστεριου και καπως μεγαλυτερη απο την Castrate.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από maktoumpis Δευ Ιουν 23, 2014 7:58 pm

Η γάτα μας έτρωγε την Carnilove για 3-4 μήνες (μέχρι που «έφυγε») και ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι. Βέβαια και η Castrate δεν ήταν άσχημη τροφή. Με την Castrate το χειμώνα έτρωγε περισσότερα από τα γραμμάρια τροφής που προτείνει η συσκευασία, ίσως λόγω του γεγονότος ότι η δική μας έβγαινε και έξω στον κήπο...
Για όποιον ενδιαφέρεται, επαρχία στέλνουν με μεταφορική.

Έχεις δίκιο για το μέγεθος της Carnilove. Όταν βρούμε γατάκι, θα τη δοκιμάσουμε και βλέπουμε...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

maktoumpis
Kitten
Kitten

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Τρι Ιουν 24, 2014 8:24 pm

Σαν μικρό διαβολάκι είπα να σας την σπάσω και να σας πω ότι η royal canin δεν είναι τόσο ακριβή όπως  νομίζετε.... Smile 
Για σκεφτείτε ότι η fit 32 είναι 15kg και μπορείς να την βρεις με 60?.
Τόσες έχουν όλες αν ήταν 15kg.....Παράδειγματα:
Τη orijen τη 13kg τη βρήκα με 84?
Τη proplan τη 10kg τη βρήκα με 46? Αν ήταν όμως 15kg θα έκανε 69? (πρέπει να σκεφτόμαστε με το κιλό...όχι με την τιμή)
Την acana τη 13kg τη βρήκα 59?
Την equilibrio τη (light) 10kg τη βρήκα 42? επομένως αν ήταν 15kg θα κόστιζε 63? 
Αυτές είναι μερικές που θεωρούνται καλές...εγώ από τη έρευνα που έκανα είδα ότι έχουν πάνω κάτω τις ίδιες τιμές....
Τώρα υπάρχουν και πιο φτηνές όπως η tonus που τα 15kg τα βρήκα με 40? ή τα friskies που τα 20kg κάνουν 39?
Ο κάθε ένας αποφασίζει την ποιότητα της τροφής που θα δίνει στη γάτα του...εγώ έθιξα το συγκεκριμένο θέμα γιατί παντού βλέπω ότι χαρακτηρίζουν την royal canin πανάκριβη! Δεν λέω οι ειδικές τροφές της είναι σαφώς πολύ πιο ακριβές αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι θα έδιναν στη γάτα τους τη fit32 που είναι η ''γενικότερη''.
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουν 24, 2014 8:32 pm

Η fit 32 είναι η χειρότερη RC όλων..
Επίσης, μην λαμβάνεις υπόψιν την τιμη των 10kg για να δεις πόσο θα έκανε μια 15kg αν υπήρχε!..
Η fit32 η 2kg έχει 14,80? άρα τα 15kg θα επρεπε να κάνουν 111? (αλλά προφανώς δεν κάνουν τόσο, οι τιμές ειναι πιο οικονομικές όταν αγοράζεις ποσότητα)..
Επίσης, η orijen δεν έχει 13kg.
Εχει 7kg και κοστίζει 55?..
Αλλά είναι εντελώς άλλης φιλοσοφίας τροφή και δεν έχει νόημα να την συγκρίνεις με την RC..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από zoelev Τρι Ιουν 24, 2014 8:43 pm

Μέτρο σύγκρισης είναι η ποσότητα και όχι η τιμή αν θέλουμε να παίρνουμε κάτι οικονομικό..... 
Από 10kg να πάρεις 15kg έχει ταιράστια διαφορά στις μέρες κατανάλωσης μιας γάτας.....επομένως λογικό είναι αν θέλω κάτι καλό και οικονομικό να διαλέξω μια τροφή που με 15kg να είναι η πιο οικονομικη.....
Τέλος η fit32 δεν νομίζω ότι είναι η χειρότερη απλά δεν ειδικεύεται σε κάτι.....εσύ γιατί λες ότι είναι η χειρότερη;
zoelev
zoelev
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1 (Νέλλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΌΛΑ!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Τρι Ιουν 24, 2014 9:18 pm

zoelev έγραψε:Μέτρο σύγκρισης είναι η ποσότητα και όχι η τιμή αν θέλουμε να παίρνουμε κάτι οικονομικό..... 
Από 10kg να πάρεις 15kg έχει ταιράστια διαφορά στις μέρες κατανάλωσης μιας γάτας.....επομένως λογικό είναι αν θέλω κάτι καλό και οικονομικό να διαλέξω μια τροφή που με 15kg να είναι η πιο οικονομικη.....
Τέλος η fit32 δεν νομίζω ότι είναι η χειρότερη απλά δεν ειδικεύεται σε κάτι.....εσύ γιατί λες ότι είναι η χειρότερη;
Mέτρο συγκρισης για πολλούς είναι και η ποιότητα και όχι απαραίτητα η ποσότητα ή η τιμή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μας ενδιαφέρει.
Η fit 32 είναι μια τροφή που έχω δώσει σε φιλοξενούμενα ζώα και έχω παρατηρήσει α) διάρροιες και β) κακή ποιότητα τριχώματος.
Πολύ σημαντικό επίσης είναι το γεγονός ότι χρειάζεται να ταϊζει κανείς 90-100gr προκειμένου να καλύψει ενεργειακά το ζωο και ακόμη και όταν τρώνε τα περισσότερα δυνατά γραμμάρια δεν χορταίνουν και όλη μέρα γκρινιάζουν και πεινάνε (κάτι που συμβαίνει γενικά με τις RC)..
Αντίθετα, με την Orijen ένα ζώο χορταίνει με την μισή ποσότητα και χωρίς γκρίνιες όλη την ημέρα...
Στην ουσία δλδ κοστίζει λιγότερο.
Για παράδειγμα, εγω έχω τρεις γατες και όταν τρώνε Acana περνάμε περίπου 1 μήνα και 20 μέρες με ένα 7kg τσουβάλι αξίας 50?...
Όταν δίνω RC χρειάζομαι 2kg ανα γάτα ανα 20 μέρες περίπου άρα για 1 μηνα και 20 μέρες χρειάζομαι 15kg...
Η sterilized δεν έχει 15kg, έχει μέχρι 4kg που κοστίζουν 33?..
Αρα θα μου κοστίσει πάνω από 100? η διατροφή τους για τον ίδιο χρόνο...
Επιπλεον θα είναι πάντα πεινασμένα και θα μου παχύνουν κιόλας, αφού τρώνε μεγαλύτερη ποσότητα.

Τίποτα δεν κοστίζει λιγότερο από την ολιστική τροφή και σίγουρα όχι η RC η οποια είναι η ακριβότερη όλων.
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουν 24, 2014 9:26 pm

houlieta έγραψε:
zoelev έγραψε:Μέτρο σύγκρισης είναι η ποσότητα και όχι η τιμή αν θέλουμε να παίρνουμε κάτι οικονομικό..... 
Από 10kg να πάρεις 15kg έχει ταιράστια διαφορά στις μέρες κατανάλωσης μιας γάτας.....επομένως λογικό είναι αν θέλω κάτι καλό και οικονομικό να διαλέξω μια τροφή που με 15kg να είναι η πιο οικονομικη.....
Τέλος η fit32 δεν νομίζω ότι είναι η χειρότερη απλά δεν ειδικεύεται σε κάτι.....εσύ γιατί λες ότι είναι η χειρότερη;
Mέτρο συγκρισης για πολλούς είναι και η ποιότητα και όχι απαραίτητα η ποσότητα ή η τιμή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μας ενδιαφέρει.
Η fit 32 είναι μια τροφή που έχω δώσει σε φιλοξενούμενα ζώα και έχω παρατηρήσει α) διάρροιες και β) κακή ποιότητα τριχώματος.
Πολύ σημαντικό επίσης είναι το γεγονός ότι χρειάζεται να ταϊζει κανείς 90-100gr προκειμένου να καλύψει ενεργειακά το ζωο και ακόμη και όταν τρώνε τα περισσότερα δυνατά γραμμάρια δεν χορταίνουν και όλη μέρα γκρινιάζουν και πεινάνε (κάτι που συμβαίνει γενικά με τις RC)..
Αντίθετα, με την Orijen ένα ζώο χορταίνει με την μισή ποσότητα και χωρίς γκρίνιες όλη την ημέρα...
Στην ουσία δλδ κοστίζει λιγότερο.
Για παράδειγμα, εγω έχω τρεις γατες και όταν τρώνε Acana περνάμε περίπου 1 μήνα και 20 μέρες με ένα 7kg τσουβάλι αξίας 50?...
Όταν δίνω RC χρειάζομαι 2kg ανα γάτα ανα 20 μέρες περίπου άρα για 1 μηνα και 20 μέρες χρειάζομαι 15kg...
Η sterilized δεν έχει 15kg, έχει μέχρι 4kg που κοστίζουν 33?..
Αρα θα μου κοστίσει πάνω από 100? η διατροφή τους για τον ίδιο χρόνο...
Επιπλεον θα είναι πάντα πεινασμένα και θα μου παχύνουν κιόλας, αφού τρώνε μεγαλύτερη ποσότητα.

Τίποτα δεν κοστίζει λιγότερο από την ολιστική τροφή και σίγουρα όχι η RC η οποια είναι η ακριβότερη όλων.
++++++++
Βέβαια, για τη σκ@τοσυζήτηση, εμείς με την ακάνα κάνουμε τη διπλάσια παραγωγή από όλες τις άλλες. Επίσης, με την rc δεν μυρίζουν τόσο όσο με την ακάνα.  tongueout
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Τετ Ιουν 25, 2014 3:38 pm

η ρόγιαλ σίγουρα είναι ακριβή από πολλές της κατηγορίας της αν και ψάχνοντας, σε σχέση με προπλαν-χιλς μου έβγαινε φτηνότερο το δίκιλο.
εμένα βέβαια με το δίκιλο μου βγάζει χαλαρά ένα μήνα, ενώ με την άρντεν, εκτός όλων των άλλων δε χόρταινε. μάλλον η γάτα μου είναι και λίγο τζαζή χαχα
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουν 25, 2014 3:49 pm

rouli726 έγραψε:η ρόγιαλ σίγουρα είναι ακριβή από πολλές της κατηγορίας της αν και ψάχνοντας, σε σχέση με προπλαν-χιλς μου έβγαινε φτηνότερο το δίκιλο.
εμένα βέβαια με το δίκιλο μου βγάζει χαλαρά ένα μήνα, ενώ με την άρντεν, εκτός όλων των άλλων δε χόρταινε. μάλλον η γάτα μου είναι και λίγο τζαζή χαχα
Η προπλάν εμένα μου φαίνεται πιο μάπα από τη μάπα, στην ίδια κατηγορία με την τόνους της βάζω. Η χιλς επίσης δε μου αρέσει, από αυτές τις τρεις μακράν προτιμώ τη ρουαγιάλ. Ίδιας ποιότητας με αυτή και σε καλύτερη τιμή έχω βρει την brit. 
H arden ούτε εμένα με ενθουσιάζει, όσοι την ταϊζουν έχουν κι από ένα παράπονο  tafos 
Είναι το τι θα ταιριάξει στο κάθε ζώο  Laughing Εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένη με τη first choice.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουν 25, 2014 5:06 pm

Η proplan είναι σαν ελαφρόπετρα ρε παιδιά.. Smile
Με Hill's μεγάλωσε ο Χούλιο, μάλιστα τα χρόνια εκείνα (πάνε και 14 χρόνια ντε) ήταν ίσως και η πιο ακριβη τροφή.. Ολιστικές και άλλα τετοια δεν είχαμε!..
Η RC είναι η αγαπημένη τροφή των ζουζουνιών, τρελαίνονται από την χαρά τους όταν τους δίνω, αλλά δεν με συμφέρει καθόλου και κυρίως, πάντα παίρνουν βάρος και δεν το θέλω..
Την τρωμε όμως 2 φορές τον χρόνο (2 μηνες δλδ)...
Η Arden δεν τους αρέσει καθόλου.
Η Acana τους αρέσει πολύ και γενικώς τους κάθεται καλά..
Αυτα..
Smile
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Ιουν 25, 2014 6:03 pm

Λιστα τροφων που εχω ταισει ως τωρα τα γιατια. Εχουμε και λεμε!
Britcare Castrate. Ολα μια χαρα αλλα την βαριουνται ευκολα.
Britcare Kitten. Περιεργη μυρωδια. Κατεληξε στα αδεσποτα.
Brit Premium Castrate. Ουτε κρυο,ουτε ζεστη. Την τρωνε,δεν εχουν προβλημα αλλα δεν τρελαθηκα κιολας. Μια καλη τροφη για την τιμη τιμη της.
Leonardo Sensitive Duck. Τρομερη ενεργεια,ομορφο τριχωμα,νοστιμη αλλα μια συμπαγη σκα(*&λα δεν αξιοθηκαμε να δουμε!
Purina One.Τραγωδια επικων διαστασεων! Η Μπετυ εδειχνε να υποφερει. Εμοιαζε να εχει πεσει σε καταθληψη.
Acana Grasslands.Ουτε να την δουν δεν ηθελαν...Στα αδεσποτα ...
Equilibrio Adult. Θαμπο τριχωμα,μαλακη...παραγωγη,την τρωνε με το ζορι.
Orijen. Στα  αδεσποτα και αυτη.
Arden. Την εφαγαν με το ζορι,μαλακη παραγωγη.
Αpllaws. Σουπερ αποτελεσμα αλλα την φοβαμαι για στειρωμενα αρσενικα. Υψηλη περιεκτικοτητα σε μαγνησιο και φωσφορο γαρ.
Farmina N&D Grain free. Απλα κορυφη κατα την γνωμη μου αλλα πανακριβη!
Ηills Neutered και Proplan After Care. Τιποτα το ιδιαιτερο εκτος απο οτι πειναγαν συνεχεια.
Earthborn. Mακριαααααα! Εφαγε μονο ο Μερλιν 2-3 ημερες και κατεληξε στον γιατρο με προβλημα στο στομαχι.
Ηappycat Salmon. Κανουν σαν τρελα,απιστευτη γιαλαδα στο τριχωμα,δεν πεινανε!
Happycat Junior. Ο Μερλιν ουσιαστικα μεγαλωσε με αυτην και το αποτελεσμα θα ελεγα οτι ειναι θεαματικο! Ιχνος λιπους παρα τα 7 κιλα του,τρομερη μυικη μαζα,τριχωμα σουπερ!
Τοnus After Care η οπως αλλιως την λενε. Καλυτερα να μην σχολιασω...
Forza10 Bio. Κανουν σαν τρελα αλλα το αποτελεσμα στην φυσικη τους κατασταση δεν ειναι αυτο που θα ηθελα,κοινως κραμασαν πατσες!
Forza10 Mr Fruit Neutered. Το ιδιο με την παραπανω.
Αυτες ειναι οι τροφες που εχω ταισει πανω απο μηνα ωστε να μπορω να βγαλω συμπερασμα. Κατα καιρους εχουν τσιμπολογησει και διαφορες αλλες αλλα με 1-2 γευματα δεν βγαζεις συμπερασμα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Πεμ Ιουν 26, 2014 2:55 am

ωραιο ποστ μαυρογατε!  oksmily3 
αλλα βρε συ, μπερδευτηκα  Laughing  τωρα τι τους δινεις?

αυτη τη brit δε την εχω δει καπου, ειναι οντως καλη? αν ειναι να την ψαξω για αργοτερα, καθως τωρα εχω τροφη μεχρι το σεπτεμβρη, χαρη σε ενα δωρακι που μας εκανε μια φιλη.
θα εχω υποψην μου την brit και την happycat, αν ειναι καλες και πιο οικονομικες απο τη ρογιαλ.
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από alex..niaou Πεμ Ιουν 26, 2014 9:16 am

νταξει,ειναι αναλογως κ το γατι. δλδ λες οτι η οριτζεν κ η grasslands κατεληξαν στα αδεσποτα,προφανως γιατι γευστικα δεν αρεσαν,αλλιως απο συστατικα ειναι απο τις καλυτερες. οι δικες μου τις τρωνε πχ με μανια..
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 27 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 27 από 29 Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης