gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

+24
m.kat
marina289
houlieta
ladycat
melinakef
Chouzouris
Fotoula
FROGK
ΚουκουΒάγια
alexandrakicat
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
tsili
loulou
BokSurat
doremi
marea
Anatoli
tzelacat
natalouko
SuperCatz
funambolo
alex..niaou
LAROGATA
ralou
28 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 13, 2012 2:59 am

Καλησπέρα, είμαι η Σιέλ!
Που μπορώ να κάνω αίτηση για να μπω στο κλάμπ;
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 _
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από alex..niaou Παρ Απρ 13, 2012 1:27 pm

καλησπερα σιελ,εδω μεγαλη ινφαντα μπαριλλα!
κατ'αρχας,θες να γινεις απλο μελος του ΚΑΓ ή επιλεκτη πρακτορας του ghost division που ειναι η μυστικη υπηρεσια του κλαμπ?????
υποβαλλε αιτηση κ θα την =εγκρινει ή οχι η Ηλεκτρα!!!!!!!!!!
μπαριλλα
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 13, 2012 8:56 pm

alex..niaou έγραψε:καλησπερα σιελ,εδω μεγαλη ινφαντα μπαριλλα!
κατ'αρχας,θες να γινεις απλο μελος του ΚΑΓ ή επιλεκτη πρακτορας του ghost division που ειναι η μυστικη υπηρεσια του κλαμπ?????
υποβαλλε αιτηση κ θα την =εγκρινει ή οχι η Ηλεκτρα!!!!!!!!!!
μπαριλλα
Buonanotte principessa!
To ghost division ακούγεται πολύ ψαρωτικό και θέλω να έχω ψαρωτικό τίτλο!
Εγώ ήρθα με σκοπό να μπω στο κλαμπ γιατί η Ραλού με λέει συνέχεια γλωσσού αλλά το να γίνω πράκτορας μου σηκώνει την τρίχα από ανατριχίλλα!
Πείτε μου, τι πρεπει να κάνω;;;;;;;

Αιτούμαι, αιτούμαι!
Σιέλ..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από ralou Παρ Απρ 13, 2012 10:30 pm

Aγαπητη μου Σιελ
Αναλαμβάνω να σου απαντησω εγω ως γραμματεας του Κλαμπ και εφ όσον η επι των Δημοσίων Σχεσεων Φρεγια λειπει σε γαμηλιο ταξίδι.
Η Αρχηγπος του Κλαμπ και μονο αυτη μπορει να εγκρινει την αιτηση σου. Αλλά πρεπει να γνωρίζεις ότι για να γινει αυτο θα πρεπει να υποβληθεις σε δοκιμασία που θα ορίσει αυτη. Για να καταλάβεις, όλα τα γατια που ειναι μέλη το εχουν περασει αυτο.
Ααα! Ειναι πολυ αυστηρο το Κλαμπ, αν γνωρίσεις δε και την αρχηγό Ηλέκτρα θα καταλάβεις τι εννοω. Δεν φτάνει να εισαι γλωσσου για να μπεις. Το Κλαμπ έχει συγκεκριμένους στοχους, την αλληλοβοηθεια των μελών του και την φροντίδα για την διατηρηση της ανεξαρτησίας των γατων όλου του κοσμου.
(Καλα... εχει και κρυφη ατζεντα που εγω δεν την γνωρίζω, μια απλη γραμματεας ειμαι, δεν με βάζουν και στα κρυφα τους σχέδια!)
Ετσι κι αλλιως και μέχρι να σε καλέσουν φροντισε να διαβάσεις το καταστατικο του Κλαμπ διοτι η αρχηγός θα σε εξετάσει σε προφορικη εξέταση.
Α! Ναι! Οσο για το Ghost division σαφως η Μπαρίλλα θα κάνει την εισηγηση αλλά οπως ειπαμε ειναι στο πατουσι της αρχηγου απο εκει και πέρα.
Μετα απο αυτα, εαν θέλεις πραγματικα να ενταχθεις στους κόλπους του, ο.κ.
Εγω παραλαμβάνω την αιτηση σου, την πρωτοκολλω και την τοποθετω στο γραφειο της Αρχηγου για να την δει όταν επιστρεψει απο το ταξίδι της στο Εξωτερικο.
Το γνωρίζεις ίσως οτι η Ηλέκτρα, εκτος απο τα τοπικα καθηκοντα της είναι και βοηθός της Αγγέλας Μερκελ ΄ή τέλος πάντων ίσως η Αγγελα Μερκελ να ειναι βοηθος της Ηλέκτρας στην διευθέτηση θεματων της Ευρωπαικης πολιτικης.
Και όχι μονο!

Στην παρακάτω φωτο θα δεις την τιμωρία του Πιπη και της Φρεγιας για κάποιο παραπτωμα. Τους εβαλε να κανουν τις κοτες μεσα στη μέση της πλατειας Συνταγματος τότε τον Φλαβάρη που γίνονταν και διαδηλώσεις.
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Pip-fr10
Ρεζίλι των σκυλιων έγιναν!
Ειναι δυσκολα τα πράγματα κορίτσι μου, αλλά αν εσυ εισαι αποφασισμένη... tongueout
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 14, 2012 10:58 am

ralou έγραψε:
Στην παρακάτω φωτο θα δεις την τιμωρία του Πιπη και της Φρεγιας για κάποιο παραπτωμα. Τους εβαλε να κανουν τις κοτες μεσα στη μέση της πλατειας Συνταγματος τότε τον Φλαβάρη που γίνονταν και διαδηλώσεις.
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Pip-fr10
Ρεζίλι των σκυλιων έγιναν!
Mπορούμε να μάθουμε ποιό ήταν το παράπτωμά τους;; police

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από alex..niaou Σαβ Απρ 14, 2012 11:29 am

παπαπα,τι μου θυμησες ραλλου,τι γελιο ειχαμε ριξει με την φρεγια-κοτα! happy2 happy2 happy2
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από ralou Σαβ Απρ 14, 2012 10:09 pm

marina289 έγραψε:
ralou έγραψε:
Στην παρακάτω φωτο θα δεις την τιμωρία του Πιπη και της Φρεγιας για κάποιο παραπτωμα. Τους εβαλε να κανουν τις κοτες μεσα στη μέση της πλατειας Συνταγματος τότε τον Φλαβάρη που γίνονταν και διαδηλώσεις.
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Pip-fr10
Ρεζίλι των σκυλιων έγιναν!
Mπορούμε να μάθουμε ποιό ήταν το παράπτωμά τους;; police
Στην μεση της σελιδας 3 αυτου του θέματος, μπορεις να δεις τι ειχε συμβει. Ειναι ολοκληρη ιστορία, τότε που το κλαμπ δεν ειχε ακομα βγαλει το καταστατικο του αλλά ηδη η Ηλεκτρα ως αρχηγός μοιραζε τιμωρίες στα μέλη...
alex..niaou έγραψε:παπαπα,τι μου θυμησες ραλλου,τι γελιο ειχαμε ριξει με την φρεγια-κοτα! happy2 happy2 happy2
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Απρ 15, 2012 3:42 am

Δεν με τρομάζει τίποτα! Ακόμη και τις τιμωρίες αντέχω!
Απλά, αν έχετε την καλοσύνη, μια περίληψη των βασικών κανόνων γιατί διαβάζω διαβάζω και ακόμη δεν έχω βγάλει άκρη...
bigboss

Θα γίνω και παπαράτσι... photo
Θα παρακολουθώ τους ανθρώπους και θα έχω και ντοκουμέντα!
Θα γίνω και γαμώ τους κατασκόπους και έχω και έτοιμα σχέδια παραλλαγής!...


Σιέλ...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από funambolo Παρ Απρ 20, 2012 3:05 pm

"Αγαπητοί φίλοι.
Προσθέτω στον αέναο αγώνα μας κατά των δίποδων ένα άρθρο που διάβασα σήμερα στο www.iefimerida.gr και νομίζω ότι αποκαλύπτει επιπλέον στοιχεία για το ποιόν τους. Την παραθέτω αυτούσια και περιμένω τις επόμενες κινήσεις μας.
Shaggy"

Έρευνα αποκαλύπτει: Δείξε μου το κατοικίδιό σου να σου πω τι πτυχίο έχεις!
Η έρευνα του Πανεπιστημίου Bristol, αποκαλύπτει τι μαρτυρούν οι επιλογές μας στα κατοικίδια ζώα.
Μια, χωρίς λόγο, έρευνα αποκάλυψε ότι όσοι έχουν γάτες για κατοικίδια, είναι πιο πιθανό να είναι κάτοχοι πανεπιστημιακού διπλώματος σε σχέση με αυτούς που έχουν σκύλο.
Σύμφωνα με τους ερευνητές του Πανεπιστημίου του Bristol, αυτό συμβαίνει γιατί οι πιο μορφωμένοι τείνουν να δουλεύουν περισσότερο και γι' αυτό επιλέγουν ένα κατοικίδιο που να ταιριάζει στον τρόπο ζωής τους. Οι γάτες δε θέλουν να τις πηγαίνεις βόλτα και φυσικά δεν επιθυμούν να βρίσκονται συχνά με παρέα.
Στην έρευνα, που έλαβαν μέρος 2.980 άτομα, επιβεβαιώθηκε και η άποψη ότι οι γεροντοκόρες έχουν γάτες, καθώς τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι ιδιοκτήτες των συμπαθέστατων αυτών κατοικίδιων, είναι γυναίκες μεγάλης ηλικίας.

geek geek geek geek geek geek geek geek
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από natalouko Παρ Απρ 20, 2012 3:06 pm

funambolo έγραψε:"Αγαπητοί φίλοι.
Προσθέτω στον αέναο αγώνα μας κατά των δίποδων ένα άρθρο που διάβασα σήμερα στο www.iefimerida.gr και νομίζω ότι αποκαλύπτει επιπλέον στοιχεία για το ποιόν τους. Την παραθέτω αυτούσια και περιμένω τις επόμενες κινήσεις μας.
Shaggy"

Έρευνα αποκαλύπτει: Δείξε μου το κατοικίδιό σου να σου πω τι πτυχίο έχεις!
Η έρευνα του Πανεπιστημίου Bristol, αποκαλύπτει τι μαρτυρούν οι επιλογές μας στα κατοικίδια ζώα.
Μια, χωρίς λόγο, έρευνα αποκάλυψε ότι όσοι έχουν γάτες για κατοικίδια, είναι πιο πιθανό να είναι κάτοχοι πανεπιστημιακού διπλώματος σε σχέση με αυτούς που έχουν σκύλο.
Σύμφωνα με τους ερευνητές του Πανεπιστημίου του Bristol, αυτό συμβαίνει γιατί οι πιο μορφωμένοι τείνουν να δουλεύουν περισσότερο και γι' αυτό επιλέγουν ένα κατοικίδιο που να ταιριάζει στον τρόπο ζωής τους. Οι γάτες δε θέλουν να τις πηγαίνεις βόλτα και φυσικά δεν επιθυμούν να βρίσκονται συχνά με παρέα.
Στην έρευνα, που έλαβαν μέρος 2.980 άτομα, επιβεβαιώθηκε και η άποψη ότι οι γεροντοκόρες έχουν γάτες, καθώς τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι ιδιοκτήτες των συμπαθέστατων αυτών κατοικίδιων, είναι γυναίκες μεγάλης ηλικίας.

geek geek geek geek geek geek geek geek
geek geek geek geek geek geek geek geek
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από m.kat Παρ Απρ 20, 2012 6:47 pm

funambolo έγραψε: Στην έρευνα, που έλαβαν μέρος 2.980 άτομα, επιβεβαιώθηκε και η άποψη ότι οι γεροντοκόρες έχουν γάτες, καθώς τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι ιδιοκτήτες των συμπαθέστατων αυτών κατοικίδιων, είναι γυναίκες μεγάλης ηλικίας.
geek geek geek geek geek geek geek geek

Οι ποιές??? Άκου εκεί τι έγραψαν! Δηλαδή στις μέρες μας να λέμε ακόμα γεροντοκόρες τις ανύπαντρες γυναίκες που διάλεξαν να μην έχουν ένα αιώνιο μωρό να το φροντίζουν και να το νταντεύουν όλο και περισσότερο όσο μεγαλώνει?? vrazo angry3 spell
Μπορεί να θέλουμε να είμαστε ελεύθερες κι ωραίες ανεξαρτήτως ηλικίας!!! arrogant
Και γιατί να μην έχουν δηλαδή γάτες οι γυναίκες μεγάλης ηλικίας περικαλώ? Θέλει κι έρευνα? nio spell
m.kat
m.kat
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 σπίτι + 2 στον κήπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ουφφ.. δεν μπορώ πια να αποφασίσω πια πρωτοθέλω!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Παρ Απρ 20, 2012 10:47 pm

Kαλά, εγώ όταν βλέπω το κερωμένο ύφος στην απάντηση ότι έχω 4 γάτες, τους προλαβαίνω από μόνη μου, και τους λέω ευθύς εξαρχής ¨ναι, είμαι γεροντοκόρη, ναι, είμαι λαλημένη, ναι, είμαι ψυχιατρικό περιστατικό¨ εεεεε μααααα..... tongueout
Και ο διάλογος είναι τραγικά επαναλαμβανόμενος...Κάπως έρχεται η συζήτηση στο θέμα ¨γάτα¨...(δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει...)
-¨αααα, έχεις γατούλα;;¨
-¨ναι,ναι, γατούλΕΣ¨
- (ένα 60% στο περίπου και βάλε ) ¨α δεν τις χωνεύω τις γάτες, είναι κακές/αχάριστες/μοβόρες (ο καθένας λέει την παπαριά του) .Τα σκυλιά μου αρέσουν!¨
-¨Εμένα μου αρέσουν και τα δύο εξίσου...¨ (βαριέμαι πια να μπαίνω στη διαδικασία υποστήριξης των γατιών και αναίρεσης των παραπάνω...)
-¨και πόσες γατούλες έχετε;;¨
-¨εεεε δεν θά'χουμε;;¨
-¨Τί;; πάνω από μία;;¨ Shocked
-¨πάνω, πάνω...¨
-¨πόσες;; δύο;;¨ Shocked
-....μμμ....
-¨πόσες καλέ;; 3; 4;;¨ Shocked
-¨ώπα, καλά είσαι...¨
- what ¨Καλά, και τις έχετε μέσα στο σπίτι;;¨ Shocked
- ¨Ναι!¨
- ¨(ένα 80% και βάλε....) Ααααα, εγώ τα αγαπάω , τα λατρεύω, αλλά στο σπίτι μέσα δεν τα θέλω...¨
- ¨Σεβαστό...¨
- ¨Και με τις τρίχες τί κάνετε;;¨
- ¨Τις έχουμε αγαπήσει...¨
- ¨Καλά,και ο άντρας σου τί λέει;;¨
- ¨Εμένα μπορεί να χωρίσει, τις γάτες ποτέ...¨
- ¨Αααα, είναι και αυτός έτσι...¨
( ¨έτσι¨ ;; Suspect τί ¨έτσι¨;; )

Και μετά ακολουθεί στάνταρ ο εξής επίλογος :
-¨Βρε δεν αφήνετε τις @αλακίες, να κάνετε κανα κουτσούβελο λέω γω, που έχετε γεμίσει το σπίτι γάτες...¨
-¨Δεν θέλουμε να κάνουμε παιδιά...¨
-¨Εεεε καλά...δεν θέλετε να κάνετε τώρα...Κάποια στιγμή θα θελήσετε.¨
-¨Όχι, δεν θα θελήσουμε, δεν θέλουμε να κάνουμε παιδιά γενικώς¨

Ακολουθεί άάάλλη κλισέ συζήτηση για το θέμα των παιδιών... τόσο βαρετή και τόόόσο να την ξέρω απέξω πια... tongueout
Ήδη έχουν αρχίσει να σε αντιμετωπίζουν σαν ιδιάζουσα περίπτωση,και να σε κόβουν λίγο πάνω-κάτω...
-¨εεεεε, ντάξει, μικρούλα είσαι ακόμα...έχεις καιρό ν'αλλάξεις γνώμη....¨
-¨Δεν είμαι και πολύ μικρούλα...¨
-¨Πόσο είσαι;;¨
-¨36¨ (στρογγυλοποιώ πάντα προς τα πάνω)
- ¨Είσαι 36;; Δεν σου φαίνεται...¨
Και μετά για να μην σας τα πρήζω , πρέπει να τους πεις γιατί δεν θέλεις να κάνεις παιδιά, και να σου αραδιάσουν ένα σωρό επιχειρήματα γιατί πρέπει να κάνεις παιδιά....
Α! Πρέπει και να διευκρινίσεις στους πιο διεισδυτικούς ¨δεν θέλετε ή μήπως δεν μπορείτε;; μήπως υπάρχει κάποιο προβληματάκι....¨
Εκεί, μπορεί και πριν καλά-καλά τους απαντήσεις, πριν καλά-καλά τους πεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, σε αρχίζουν στα λόγια παρηγοριάς πχ ¨μην απογοητεύεστε παιδιά μου... Νέοι είστε ακόμα, και η εγγόνα μου-η ανιψιά μου-η κόρη της γειτόνισσας μου της Καιτούλας η Ελενίτσα που έχει παντρευτεί τον Σάκη τον υδραυλικό,πολύ καλό παιδί και από καλή οικογένεια, και αυτή έτσι, σαν εσένα, πολύ μοιάζετε, σαν να την βλέπω μπροστά μου, δεν μπορούσαν να κάνουν παιδιά, έτρεξαν στους καλύτερους γιατρούς, και πόσα λεφτά έδωσαν...ουουου! πολλά λεφτά... και τελικά ήταν το άγχος κορίτσι μου... Αυτό το ρημάδι το άγχος που θα μας φάει... Όταν όμως ηρέμησαν και το έβγαλαν από το μυαλό τους , ήρθαν και τα παιδάάάκιααα... Γ'αυτό σου λέω...έχει ο Θεός... Αλλά μην το καθυστερείτε... Τώώρα, τώώρα που μπορείτε!Γιατί όταν θα θελήσετε, μπορεί τότε και να είναι αργά...¨

tongueout

toixo

Συγνώμη, offtopic ,αλλά είναι από τις κλισέ επαναλαμβανόμενες συζητήσεις που με .... explode


marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από otz Παρ Απρ 20, 2012 11:04 pm

marina289 έγραψε:Kαλά, εγώ όταν βλέπω το κερωμένο ύφος στην απάντηση ότι έχω 4 γάτες, τους προλαβαίνω από μόνη μου, και τους λέω ευθύς εξαρχής ¨ναι, είμαι γεροντοκόρη, ναι, είμαι λαλημένη, ναι, είμαι ψυχιατρικό περιστατικό¨ εεεεε μααααα..... tongueout
Και ο διάλογος είναι τραγικά επαναλαμβανόμενος...Κάπως έρχεται η συζήτηση στο θέμα ¨γάτα¨...(δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει...)
-¨αααα, έχεις γατούλα;;¨
-¨ναι,ναι, γατούλΕΣ¨
- (ένα 60% στο περίπου και βάλε ) ¨α δεν τις χωνεύω τις γάτες, είναι κακές/αχάριστες/μοβόρες (ο καθένας λέει την παπαριά του) .Τα σκυλιά μου αρέσουν!¨
-¨Εμένα μου αρέσουν και τα δύο εξίσου...¨ (βαριέμαι πια να μπαίνω στη διαδικασία υποστήριξης των γατιών και αναίρεσης των παραπάνω...)
-¨και πόσες γατούλες έχετε;;¨
-¨εεεε δεν θά'χουμε;;¨
-¨Τί;; πάνω από μία;;¨ Shocked
-¨πάνω, πάνω...¨
-¨πόσες;; δύο;;¨ Shocked
-....μμμ....
-¨πόσες καλέ;; 3; 4;;¨ Shocked
-¨ώπα, καλά είσαι...¨
- what ¨Καλά, και τις έχετε μέσα στο σπίτι;;¨ Shocked
- ¨Ναι!¨
- ¨(ένα 80% και βάλε....) Ααααα, εγώ τα αγαπάω , τα λατρεύω, αλλά στο σπίτι μέσα δεν τα θέλω...¨
- ¨Σεβαστό...¨
- ¨Και με τις τρίχες τί κάνετε;;¨
- ¨Τις έχουμε αγαπήσει...¨
- ¨Καλά,και ο άντρας σου τί λέει;;¨
- ¨Εμένα μπορεί να χωρίσει, τις γάτες ποτέ...¨
- ¨Αααα, είναι και αυτός έτσι...¨
( ¨έτσι¨ ;; Suspect τί ¨έτσι¨;; )

Και μετά ακολουθεί στάνταρ ο εξής επίλογος :
-¨Βρε δεν αφήνετε τις @αλακίες, να κάνετε κανα κουτσούβελο λέω γω, που έχετε γεμίσει το σπίτι γάτες...¨
-¨Δεν θέλουμε να κάνουμε παιδιά...¨
-¨Εεεε καλά...δεν θέλετε να κάνετε τώρα...Κάποια στιγμή θα θελήσετε.¨
-¨Όχι, δεν θα θελήσουμε, δεν θέλουμε να κάνουμε παιδιά γενικώς¨

Ακολουθεί άάάλλη κλισέ συζήτηση για το θέμα των παιδιών... τόσο βαρετή και τόόόσο να την ξέρω απέξω πια... tongueout
Ήδη έχουν αρχίσει να σε αντιμετωπίζουν σαν ιδιάζουσα περίπτωση,και να σε κόβουν λίγο πάνω-κάτω...
-¨εεεεε, ντάξει, μικρούλα είσαι ακόμα...έχεις καιρό ν'αλλάξεις γνώμη....¨
-¨Δεν είμαι και πολύ μικρούλα...¨
-¨Πόσο είσαι;;¨
-¨36¨ (στρογγυλοποιώ πάντα προς τα πάνω)
- ¨Είσαι 36;; Δεν σου φαίνεται...¨
Και μετά για να μην σας τα πρήζω , πρέπει να τους πεις γιατί δεν θέλεις να κάνεις παιδιά, και να σου αραδιάσουν ένα σωρό επιχειρήματα γιατί πρέπει να κάνεις παιδιά....
Α! Πρέπει και να διευκρινίσεις στους πιο διεισδυτικούς ¨δεν θέλετε ή μήπως δεν μπορείτε;; μήπως υπάρχει κάποιο προβληματάκι....¨
Εκεί, μπορεί και πριν καλά-καλά τους απαντήσεις, πριν καλά-καλά τους πεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, σε αρχίζουν στα λόγια παρηγοριάς πχ ¨μην απογοητεύεστε παιδιά μου... Νέοι είστε ακόμα, και η εγγόνα μου-η ανιψιά μου-η κόρη της γειτόνισσας μου της Καιτούλας η Ελενίτσα που έχει παντρευτεί τον Σάκη τον υδραυλικό,πολύ καλό παιδί και από καλή οικογένεια, και αυτή έτσι, σαν εσένα, πολύ μοιάζετε, σαν αν την βλέπω μπροστά μου, δεν μπορούσαν και αυτοί να κάνουν παιδιά, έτρεξαν στους καλύτερους γιατρούς, και πόσα λεφτά έδωσαν...ουουου! πολλά λεφτά... και τελικά ήταν το άγχος κορίτσι μου... Αυτό το ρημάδι το άγχος που θα μας φάει... Όταν όμως ηρέμησαν και το έβγαλαν από το μυαλό τους , ήρθαν και τα παιδάκια... Γ'αυτό σου λέω...έχει ο Θεός... Αλλά μην το καθυστερείτε... Τώώρα, τώώρα που μπορείτε!Γιατί όταν θα θελήσετε, μπορεί τότε και να είναι αργά...¨

tongueout

toixo

Συγνώμη, offtopic ,αλλά είναι από τις κλισέ επαναλαμβανόμενες συζητήσεις που με .... explode



Δεν είναι δυνατόν! Τα έχω ακούσει πόσες φορές ακριβώς έτσι! Μα την ίδια καραμέλα μασάνε όλοι;
Να συμπληρώσω και το "Τι; Και όταν κάνετε μωρό θα έχετε τις γάτες μέσα; Οι γάτες ζηλεύουν το μωρό και εκκρίνουν μια ουσία που σε κάνει να το χάσεις". Ντόινγκ!
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Παρ Απρ 20, 2012 11:06 pm

Α ναι,ναι,ναιαιαι...έχει πολλά παρακλάδια η συζήτηση, αλλά είπα να μην κάνω το σεντόνι σεντονάρα!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από ralou Παρ Απρ 20, 2012 11:22 pm

angry2 angry2 angry2 angry2
Γμ/νο τεχνικο προβλημα στο φορουμ που δεν δειχνει την δευτερη σελιδα στο "24ωρες"!
Εχασα τα σχόλια σας και μολις τωρα τα ειδα που το εφερε πάνω η Μαρινα με το δικο της.
Κατ αρχας Σαγκυ αγόρι μου, η Φρεγια επιστρεφει οσονουπω και θα πει κι εκείνη τις αποψεις της πάνω στο θέμα γυναικες και γατες.

Προς το παρον, με αφορμη το σχόλιο της Μαρινας, δηλώνω ότι συμπάσχω στο θέμα "Απο καλη προαίρεση ανακατευομαι στη ζωή σου και σε λυπάμαι που δεν έκανες παιδια"
Εγω δεν έκανα παιδια όχι απο επιλογη αλλά απο αναγκη.
Αφ ενός, με εμένα να δουλευω τότε 12ωρα και χωρίς την μαμα, που πέθανε νεότατη, να βοηθησει στο μεγάλωμα ενός παιδιου η τραπουλα ηταν σημαδεμένη απο την αρχη.
Απο ην άλλη τα οικονομικά μας δεν μας επετρεψαν ποτε να πληρωσουμε τις τεχνιτες μεθόδους που κριθηκαν απαραίτητες στην περιπτωση μου.
Η αληθεια ειναι ότι το ηθελα ενα παιδι.
Αλλά όταν η λογικη πρυτανευσε και καταλαβα ότι δεν θα μπορουσα ουτε να το αποκτησω ουτε να το μεγαλώσω αποφάσισα ότι θα μπορουσα να ζησω χωρίς να εκπληρωσω τον "σκοπο κάθε ανθρωπου να κάνει παιδια"
Οι γατες μου αναπληρωσαν την ανάγκη να βγάζω συναισθηματα και τρυφερότητα που πηγαζαν απο το βιολογικο μου ρολόι όταν αυτο αρχιζε να με ξεκουφαίνει.
Αλλά εζησα και εγω απειρες φορές την "συμπάθεια" των καλοθελητάδων και την "λυπη" τους για το κακο που με βρηκε.
Με έκαναν να αισθάνομαι λιγη και ανικανη, οι γατες ήταν το φτωχο υποκαταστατο και όταν φτάσαμε στο "γιατι δεν υιοθετειτε ενα παιδάκι" -λες και θα ήταν... φθηνοτερο να το μεγαλώσουμε το υιοθετημενο ενω ενα δικο μας δεν θα μπορουσαμε-, αρχισα να τα παιρνω στο κρανίο.
Ολες αυτες οι κουβέντες με τις γατες και τος τρίχες και το Θεο που ειναι μεγάλος και θα μας βοηθουσε κάποια στιγμη, θεωρουσα ότι με υποτιμουσαν, ή τουλάχιστον υποτιμουσαν την νοημοσύνη μου.
Δεν επιθυμω κανένας να κρινει τις επιλογές μου όπως κι εγω αποφευγω σαν τον διάολο το λιβάνι να κρινω τις επιλογές των άλλων.

Στο μυαλο μου όλα τωρα ειναι τακτοποιημένα και καθαρα.
Ναι, εχω τις γατες σαν υποκαταστατο τρυφερότητας.
Ναι, τις αγαπω γιατι δεν με πνιγουν κρεμασμένες πάνω μου οπως ενας σκύλος (και ενα παιδι)
Ναι, ο καθένας κάνει τις επιλογές του και για το αν θα παντρευτει και αν θα κάνει παιδια και αν θα έχει ή όχι την οικονομικη δυνατότητα να τα συντηρήσει όλα αυτα και να μην μου κλαιγεται που δεν μπορει πια να αγοράσει στον κανακάρη του κινητο τελευταίας τεχνολογίας που το θέλει "για να μην αισθάνεται μειονεκτικά αναμεσα στος συμμαθητες του" λογω κρίσης.
Τελικα ειμαστε ότι επιλέγουμε να είμαστε.
Καλως ή κακως!

Ουφ! Νατο που το συνέχισα το οφ τοπικ με τα ίδια μου τα χέρια... Embarassed
Αλλά μου βγηκε έτσι και εν τελει...
...ισως και οι γατες του Κλαμπ, ανυπαντρες και παντρεμένες να βγάλουν κάποιο χρησιμο νόημα απο όλα αυτα! blinking
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Παρ Απρ 20, 2012 11:28 pm

Έχεις αυτή την ικανότητα να μπορείς να αποτυπώνεις σκέψεις και συναισθήματα στο ¨χαρτί¨ (λέμε τώρα) με αυτόν τον απαράμιλλο τρόπο... filaki

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από m.kat Παρ Απρ 20, 2012 11:54 pm

marina289 έγραψε:Kαλά, εγώ όταν βλέπω το κερωμένο ύφος στην απάντηση ότι έχω 4 γάτες, τους προλαβαίνω από μόνη μου, και τους λέω ευθύς εξαρχής ¨ναι, είμαι γεροντοκόρη, ναι, είμαι λαλημένη, ναι, είμαι ψυχιατρικό περιστατικό¨ εεεεε μααααα..... tongueout
Και ο διάλογος είναι τραγικά επαναλαμβανόμενος...Κάπως έρχεται η συζήτηση στο θέμα ¨γάτα¨...(δεν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει...)
-¨αααα, έχεις γατούλα;;¨
-¨ναι,ναι, γατούλΕΣ¨
- (ένα 60% στο περίπου και βάλε ) ¨α δεν τις χωνεύω τις γάτες, είναι κακές/αχάριστες/μοβόρες (ο καθένας λέει την παπαριά του) .Τα σκυλιά μου αρέσουν!¨
-¨Εμένα μου αρέσουν και τα δύο εξίσου...¨ (βαριέμαι πια να μπαίνω στη διαδικασία υποστήριξης των γατιών και αναίρεσης των παραπάνω...)
-¨και πόσες γατούλες έχετε;;¨
-¨εεεε δεν θά'χουμε;;¨
-¨Τί;; πάνω από μία;;¨ Shocked
-¨πάνω, πάνω...¨
-¨πόσες;; δύο;;¨ Shocked
-....μμμ....
-¨πόσες καλέ;; 3; 4;;¨ Shocked
-¨ώπα, καλά είσαι...¨
- what ¨Καλά, και τις έχετε μέσα στο σπίτι;;¨ Shocked
- ¨Ναι!¨
- ¨(ένα 80% και βάλε....) Ααααα, εγώ τα αγαπάω , τα λατρεύω, αλλά στο σπίτι μέσα δεν τα θέλω...¨
- ¨Σεβαστό...¨
- ¨Και με τις τρίχες τί κάνετε;;¨
- ¨Τις έχουμε αγαπήσει...¨
- ¨Καλά,και ο άντρας σου τί λέει;;¨
- ¨Εμένα μπορεί να χωρίσει, τις γάτες ποτέ...¨
- ¨Αααα, είναι και αυτός έτσι...¨
( ¨έτσι¨ ;; Suspect τί ¨έτσι¨;; )

Και μετά ακολουθεί στάνταρ ο εξής επίλογος :
-¨Βρε δεν αφήνετε τις @αλακίες, να κάνετε κανα κουτσούβελο λέω γω, που έχετε γεμίσει το σπίτι γάτες...¨
-¨Δεν θέλουμε να κάνουμε παιδιά...¨
-¨Εεεε καλά...δεν θέλετε να κάνετε τώρα...Κάποια στιγμή θα θελήσετε.¨
-¨Όχι, δεν θα θελήσουμε, δεν θέλουμε να κάνουμε παιδιά γενικώς¨

Ακολουθεί άάάλλη κλισέ συζήτηση για το θέμα των παιδιών... τόσο βαρετή και τόόόσο να την ξέρω απέξω πια... tongueout
Ήδη έχουν αρχίσει να σε αντιμετωπίζουν σαν ιδιάζουσα περίπτωση,και να σε κόβουν λίγο πάνω-κάτω...
-¨εεεεε, ντάξει, μικρούλα είσαι ακόμα...έχεις καιρό ν'αλλάξεις γνώμη....¨
-¨Δεν είμαι και πολύ μικρούλα...¨
-¨Πόσο είσαι;;¨
-¨36¨ (στρογγυλοποιώ πάντα προς τα πάνω)
- ¨Είσαι 36;; Δεν σου φαίνεται...¨
Και μετά για να μην σας τα πρήζω , πρέπει να τους πεις γιατί δεν θέλεις να κάνεις παιδιά, και να σου αραδιάσουν ένα σωρό επιχειρήματα γιατί πρέπει να κάνεις παιδιά....
Α! Πρέπει και να διευκρινίσεις στους πιο διεισδυτικούς ¨δεν θέλετε ή μήπως δεν μπορείτε;; μήπως υπάρχει κάποιο προβληματάκι....¨
Εκεί, μπορεί και πριν καλά-καλά τους απαντήσεις, πριν καλά-καλά τους πεις ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, σε αρχίζουν στα λόγια παρηγοριάς πχ ¨μην απογοητεύεστε παιδιά μου... Νέοι είστε ακόμα, και η εγγόνα μου-η ανιψιά μου-η κόρη της γειτόνισσας μου της Καιτούλας η Ελενίτσα που έχει παντρευτεί τον Σάκη τον υδραυλικό,πολύ καλό παιδί και από καλή οικογένεια, και αυτή έτσι, σαν εσένα, πολύ μοιάζετε, σαν να την βλέπω μπροστά μου, δεν μπορούσαν να κάνουν παιδιά, έτρεξαν στους καλύτερους γιατρούς, και πόσα λεφτά έδωσαν...ουουου! πολλά λεφτά... και τελικά ήταν το άγχος κορίτσι μου... Αυτό το ρημάδι το άγχος που θα μας φάει... Όταν όμως ηρέμησαν και το έβγαλαν από το μυαλό τους , ήρθαν και τα παιδάάάκιααα... Γ'αυτό σου λέω...έχει ο Θεός... Αλλά μην το καθυστερείτε... Τώώρα, τώώρα που μπορείτε!Γιατί όταν θα θελήσετε, μπορεί τότε και να είναι αργά...¨

tongueout

toixo

Συγνώμη, offtopic ,αλλά είναι από τις κλισέ επαναλαμβανόμενες συζητήσεις που με .... explode


happy2 happy2 happy2 veryfunny veryfunny veryfunny

Για αρχή να πω ότι σε ζηλεύω που έχεις βρει άντρα που είναι ''έτσι'' !!! happy2 Μακάρι κι εγώ να βρω γιατί κι εγώ καλώς ή κακώς στη σημερινή πραγματικότητα προτιμώ κατοικίδια κι όχι παιδιά!! tongueout
Δεν τα θέλω ούτε ζωγραφιστά.. και επίσης κάθε φορά που θα το πω ακούω αμέσως το ΄΄Γιατίιι?? ΄΄ και μετά ''Καλά καλά είσαι πολύ μικρή κι εγώ στην ηλικία σου το ίδιο έλεγα.. Θα αλλάξεις γνώμη.''
Είναι τρομερό το πόσο πίσω βρίσκονται οι Έλληνες σε αυτό το θέμα! Είναι τραγικό να μην θέλει κάποια να παντρευτεί και να κάνει και παιδιά.. Κάποιο πρόβλημα έχουν όσες δεν το κάνουν.. Μα υπάρχει μεγαλύτερη χαρά?
Ε ναι γαμώτο, υπάρχει!!! parta Το θέμα του γάμου και των παιδιών θα πρέπει να είναι προσωπική επιλογή του καθενός και όχι ΄΄υποχρέωση΄΄ της κοινωνίας!
Κι αυτό το γεροντοκόρη με εξοργίζει!!! explode explode explode

Και μια που ειπώθηκε.. πόσο άσχημο είναι να μιλάνε έτσι σε γυναίκες που το θέλουν το παιδί αλλά δεν μπορούν να το κάνουν?.. tongueout spell astadiala

(Συγνώμη για το off topic!)
m.kat
m.kat
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 σπίτι + 2 στον κήπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ουφφ.. δεν μπορώ πια να αποφασίσω πια πρωτοθέλω!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Απρ 21, 2012 1:06 am

Θα γίνει χαμός με τα οφτόπικ εδώ μέσα!Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 280655 Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 774240







Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 300270















Κατά τ' άλλα..Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 270712

Αθηνά, το κείμενο που παρέθεσες, είναι καταπληκτικό!Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 742497

Μαρίνα, "έγραψες"!Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 986261 Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 719932 Το σκηνικό που περιέγραψες, το έχω ζήσει και το ζω συχνά πυκνά.. Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 435590 Μιλάμε για απίστευτο σκάλωμα ο κόσμος, που στην τελική την καμπούρα του δεν την κοιτάει! Άσε που, ούτως ή άλλως, δεν ζητήσαμε την γνώμη τους για το πως ζούμε την ζωή μας!Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 219403

Ρούλα, δυστυχώς ο κόσμος είναι πηγμένος στη μλκία, κρίνουν συνέχεια τους άλλους, αλλά όταν κρίνονται δεν τους αρέσει.Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 602370 Ωστόσο, την ππριά τους την ξεστομίζουν πανεύκολα!Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 260204

Κατερίνα, είπαμε, δεν έχει όριο η Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 260204 ..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από doremi Σαβ Απρ 21, 2012 9:52 am

Κόρες έτσι ακριβώς! :vrhap2 happy2 happy2 εγώ που είχα 2 γάτες από τα 25 μου που παντρεύτηκα, άκουγα διαρκώς αυτό που περιγράφει η Μαρίνα και φυσικά ήταν αυτές η αιτία που δεν έκανα παιδί, λέγανε.Όταν έκανα τελικά στα 39 μου εντελώς τυχαία, φαγωθήκανε να τις διώξω. Το ότι το παιδί αρρώσταινε σαν παιδάκι αυτές έφταιγαν...Και φυσικά τώρα που είμαι με το παιδί και τις γάτες μου, με κοιτούν με αυτό το συγκαταβατικό ύφος ''βρε την κακομοίρα''κι όχι ότι δεν το λένε κι όλας, δεν κοιτάζεις να βρει κανένα άντρα. handjob
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από alex..niaou Σαβ Απρ 21, 2012 10:01 am

doremi έγραψε:Κόρες έτσι ακριβώς! :vrhap2 happy2 happy2 εγώ που είχα 2 γάτες από τα 25 μου που παντρεύτηκα, άκουγα διαρκώς αυτό που περιγράφει η Μαρίνα και φυσικά ήταν αυτές η αιτία που δεν έκανα παιδί, λέγανε.Όταν έκανα τελικά στα 39 μου εντελώς τυχαία, φαγωθήκανε να τις διώξω. Το ότι το παιδί αρρώσταινε σαν παιδάκι αυτές έφταιγαν...Και φυσικά τώρα που είμαι με το παιδί και τις γάτες μου, με κοιτούν με αυτό το συγκαταβατικό ύφος ''βρε την κακομοίρα''κι όχι ότι δεν το λένε κι όλας, δεν κοιτάζεις να βρει κανένα άντρα. handjob
handjob handjob handjob
το εζησα χθες,που επαθα την ελαφρα γαστρεντεριτιδα κ η μανα μου που ειναι εδω,πεταξε το αμιμητο "μην σ πω οτι το επαθες επειδη ενας θεος ξερει ποσες τριχες καταπινεις καθε μερα!" tafos tafos tafos

οσο για τα αλλα που εγραψες,δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω...απλα τραγελαφικο! tafos

alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 21, 2012 12:31 pm

Eμένα είχε δει μια φορά που τους έδινα πάστα για τις τριχόμπαλες, και μου κάνει ¨κανονικά πρέπει να παίρνεις και εσύ τέτοια πάστα¨ happy2

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από ralou Σαβ Απρ 21, 2012 1:12 pm

happy2 happy2 happy2 happy2
Απαπα! Εχει απαίσια γευση μωρε που να παιρνουμε και εμεις απο αυτη!
Πάντως παλια κυκλοφορουσε μια φημη ότι σε στομάχι ασθενους βρεθηκε τριχομπαλα απο τις τριχες της γατας της.
Η μαμα μου, φανατικη γατόφιλη αλλά με φοβιες μικροβιων, δεν μας άφηνε ποτε να φιλάμε τις γατες τους σπιτιου για να μην πάθουμε το ίδιο.
Δεν ξέρω αν ειναι αληθεια αυτο ή αλλος ενας αστικος μυθος.
Σπόιλερ:
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από funambolo Σαβ Απρ 21, 2012 1:12 pm

Κατ΄αρχήν με τρομάζετε που θέτετε θέμα οφ τόπικ, διότι θα αρχίσω να πιστεύω ότι πρέπει να γράφω ον τόπικ σε όλα τα θέματα geek geek
Κατά τα λοιπά, εγώ εκπροσωπώ επάξια τον τίτλο της γεροντοκόρης που παίρνει γάτες, οπότε παρακαλώ να μου φέρεστε με τον ανάλογο οίκτο ή και με μιά ελαφρά αηδία για τις επιλογές μου geek
Δεν μπαίνω στην ουσία του θέματος, για τον απλό λόγο ότι αποφάσισα νωρίς ότι δεν διέθετα στη... σωστή αναλογία το απαραίτητο κοινωνικο-μητρικό ένστικτο που θα μου υπαγόρευε να ακολουθήσω το ελληνικό μοντέλο της "ολοκληρωμένης γυναίκας". Στην ηλικία μου πια μπορώ να πω ότι ίσως έκανα λάθος, ίσως όμως και όχι. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για τα ίδια πράγματα και δεν γεμίζουν όλοι τις συναισθηματικές τους ανάγκες με τους ίδιους τρόπους. Θαυμάζω τις γυναίκες που κατάφεραν να τα βγάλουν πέρα και ως μητέρες, και ως σύζυγοι και ως νοικοκυρές και ως επαγγελματίες καριέρας, θαυμάζω εξίσου αυτές που επέλεξαν μόνον κάτι απ όλα αυτά και το έκαναν εξίσου καλά. grinning4
Δεν θαυμάζω καθόλου τους ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν ή να ενεργήσουν έξω από τα καθιερωμένα και πολύ περισσότερο κριτικάρουν τους άλλους που το κάνουν. angry3
Αλλά αυτή είναι η κοινωνία που ζούμε, είτε θέλουμε είτε όχι, κι ο καθένας μας αναλαμβάνει την ευθύνη των επιλογών του tongueout
Και όπως για εκατομμυριοστή φορά έχω πει, τουλάχιστον για μένα προσωπικά, η επιλογή μιας γάτας δεν είναι υποκατάστατο ενός παιδιού ειδικά, αλλά η συμβίωση με ένα άλλο έμβιο ον, που λειτουργεί ως σύντροφος, φίλος, συγκάτοικος κλπ gatoula (πάρα ταύτα, αν έχετε κανέναν καλό γαμπρό υπ΄όψιν, πείτε μου sherlock )
Αυτά επ αυτού. Επι του θέματος της επιλογής γάτας ή σκύλου, ένα έχω να πω: Οι περισσότεροι γατόφιλοι που ξέρω αγαπούν και τα σκυλιά κι ας μην τα προτιμούν για συγκατοίκηση. Οι περισσότεροι σκυλόφιλοι που ξέρω, δεν αγαπούν καθόλου τις γάτες κι αυτό για μένα λέει πολλά (χωρίς φυσικά να θεωρώ ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις κι από τις δύο πλευρές).Αυτοί που δεν αγαπούν καθόλου τα ζώα, απλώς θεωρώ ότι δεν μπορούν να καταλάβουν την πραγματική ζωή...
Πάω να βάλω πλυντήριο κι αν σκεφτώ τίποτ΄ άλλο βαρυσήμαντο, θα το αναλύσω geek geek geek Laughing Laughing Laughing
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από tsili Σαβ Απρ 21, 2012 1:37 pm

funambolo έγραψε:Κατ΄αρχήν με τρομάζετε που θέτετε θέμα οφ τόπικ, διότι θα αρχίσω να πιστεύω ότι πρέπει να γράφω ον τόπικ σε όλα τα θέματα geek geek
Κατά τα λοιπά, εγώ εκπροσωπώ επάξια τον τίτλο της γεροντοκόρης που παίρνει γάτες, οπότε παρακαλώ να μου φέρεστε με τον ανάλογο οίκτο ή και με μιά ελαφρά αηδία για τις επιλογές μου geek
Δεν μπαίνω στην ουσία του θέματος, για τον απλό λόγο ότι αποφάσισα νωρίς ότι δεν διέθετα στη... σωστή αναλογία το απαραίτητο κοινωνικο-μητρικό ένστικτο που θα μου υπαγόρευε να ακολουθήσω το ελληνικό μοντέλο της "ολοκληρωμένης γυναίκας". Στην ηλικία μου πια μπορώ να πω ότι ίσως έκανα λάθος, ίσως όμως και όχι. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για τα ίδια πράγματα και δεν γεμίζουν όλοι τις συναισθηματικές τους ανάγκες με τους ίδιους τρόπους. Θαυμάζω τις γυναίκες που κατάφεραν να τα βγάλουν πέρα και ως μητέρες, και ως σύζυγοι και ως νοικοκυρές και ως επαγγελματίες καριέρας, θαυμάζω εξίσου αυτές που επέλεξαν μόνον κάτι απ όλα αυτά και το έκαναν εξίσου καλά. grinning4
Δεν θαυμάζω καθόλου τους ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν ή να ενεργήσουν έξω από τα καθιερωμένα και πολύ περισσότερο κριτικάρουν τους άλλους που το κάνουν. angry3
Αλλά αυτή είναι η κοινωνία που ζούμε, είτε θέλουμε είτε όχι, κι ο καθένας μας αναλαμβάνει την ευθύνη των επιλογών του tongueout
Και όπως για εκατομμυριοστή φορά έχω πει, τουλάχιστον για μένα προσωπικά, η επιλογή μιας γάτας δεν είναι υποκατάστατο ενός παιδιού ειδικά, αλλά η συμβίωση με ένα άλλο έμβιο ον, που λειτουργεί ως σύντροφος, φίλος, συγκάτοικος κλπ gatoula (πάρα ταύτα, αν έχετε κανέναν καλό γαμπρό υπ΄όψιν, πείτε μου sherlock )
Αυτά επ αυτού. Επι του θέματος της επιλογής γάτας ή σκύλου, ένα έχω να πω: Οι περισσότεροι γατόφιλοι που ξέρω αγαπούν και τα σκυλιά κι ας μην τα προτιμούν για συγκατοίκηση. Οι περισσότεροι σκυλόφιλοι που ξέρω, δεν αγαπούν καθόλου τις γάτες κι αυτό για μένα λέει πολλά (χωρίς φυσικά να θεωρώ ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις κι από τις δύο πλευρές).Αυτοί που δεν αγαπούν καθόλου τα ζώα, απλώς θεωρώ ότι δεν μπορούν να καταλάβουν την πραγματική ζωή...
Πάω να βάλω πλυντήριο κι αν σκεφτώ τίποτ΄ άλλο βαρυσήμαντο, θα το αναλύσω geek geek geek Laughing Laughing Laughing

Με κάλυψες απόλυτα
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από doremi Σαβ Απρ 21, 2012 2:01 pm

tsili έγραψε:
funambolo έγραψε:Κατ΄αρχήν με τρομάζετε που θέτετε θέμα οφ τόπικ, διότι θα αρχίσω να πιστεύω ότι πρέπει να γράφω ον τόπικ σε όλα τα θέματα geek geek
Κατά τα λοιπά, εγώ εκπροσωπώ επάξια τον τίτλο της γεροντοκόρης που παίρνει γάτες, οπότε παρακαλώ να μου φέρεστε με τον ανάλογο οίκτο ή και με μιά ελαφρά αηδία για τις επιλογές μου geek
Δεν μπαίνω στην ουσία του θέματος, για τον απλό λόγο ότι αποφάσισα νωρίς ότι δεν διέθετα στη... σωστή αναλογία το απαραίτητο κοινωνικο-μητρικό ένστικτο που θα μου υπαγόρευε να ακολουθήσω το ελληνικό μοντέλο της "ολοκληρωμένης γυναίκας". Στην ηλικία μου πια μπορώ να πω ότι ίσως έκανα λάθος, ίσως όμως και όχι. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για τα ίδια πράγματα και δεν γεμίζουν όλοι τις συναισθηματικές τους ανάγκες με τους ίδιους τρόπους. Θαυμάζω τις γυναίκες που κατάφεραν να τα βγάλουν πέρα και ως μητέρες, και ως σύζυγοι και ως νοικοκυρές και ως επαγγελματίες καριέρας, θαυμάζω εξίσου αυτές που επέλεξαν μόνον κάτι απ όλα αυτά και το έκαναν εξίσου καλά. grinning4
Δεν θαυμάζω καθόλου τους ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν ή να ενεργήσουν έξω από τα καθιερωμένα και πολύ περισσότερο κριτικάρουν τους άλλους που το κάνουν. angry3
Αλλά αυτή είναι η κοινωνία που ζούμε, είτε θέλουμε είτε όχι, κι ο καθένας μας αναλαμβάνει την ευθύνη των επιλογών του tongueout
Και όπως για εκατομμυριοστή φορά έχω πει, τουλάχιστον για μένα προσωπικά, η επιλογή μιας γάτας δεν είναι υποκατάστατο ενός παιδιού ειδικά, αλλά η συμβίωση με ένα άλλο έμβιο ον, που λειτουργεί ως σύντροφος, φίλος, συγκάτοικος κλπ gatoula (πάρα ταύτα, αν έχετε κανέναν καλό γαμπρό υπ΄όψιν, πείτε μου sherlock )
Αυτά επ αυτού. Επι του θέματος της επιλογής γάτας ή σκύλου, ένα έχω να πω: Οι περισσότεροι γατόφιλοι που ξέρω αγαπούν και τα σκυλιά κι ας μην τα προτιμούν για συγκατοίκηση. Οι περισσότεροι σκυλόφιλοι που ξέρω, δεν αγαπούν καθόλου τις γάτες κι αυτό για μένα λέει πολλά (χωρίς φυσικά να θεωρώ ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις κι από τις δύο πλευρές).Αυτοί που δεν αγαπούν καθόλου τα ζώα, απλώς θεωρώ ότι δεν μπορούν να καταλάβουν την πραγματική ζωή...
Πάω να βάλω πλυντήριο κι αν σκεφτώ τίποτ΄ άλλο βαρυσήμαντο, θα το αναλύσω geek geek geek Laughing Laughing Laughing

Με κάλυψες απόλυτα
+1233445566788999,1 oksmily3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Σαβ Απρ 21, 2012 2:06 pm

Δυο κουβεντούλες κι από μένα, έτσι, για να μην παει στράφι η ευκαιρία του οφ τόπικ geek

Τα κουτσομπολιά και την κριτική του κόσμου, θα την αφήσω στην άκρη. Το σχόλιο μου επ' αυτού έχει αναφερθεί παραπάνω.

Σχετικά με το θέμα του παιδιού τώρα. Εγώ είμαι από αυτές που δεν έχουν, αλλά θέλουν πολύ! Εύχομαι λοιπόν να έρθει σύντομα γιατί ήδη με βαραίνει και με στεναχωρεί τόσο, που είναι ικανό να μου ρίξει τη διάθεση για μέρες. Οι γάτες και ο σκύλος για μένα, δεν είναι υποκατάστατα. Υπήρξαν αποκατάστατα (ως ιδέα βέβαια) όταν ήμουν παιδί και μεγάλωνα χωρίς αδέλφια (τα αδέλφια ήρθαν πολύυυυυυ αργότερα και να τονίσω πως ούτε ζωο είχα ποτέ). Τότε ναι, ένα ζώο θα μου έδινε χαρά με το να παίζω μαζί του, όπως κι ένα αδελφάκι. Το μητρικό μου ένστικτο όμως ούτε θέλησα ποτέ να το καλύψω με ένα ζώο ούτε και θα το κάνω ποτέ. Το ζώο είναι φίλος. Συνοδοιπόρος. Σύντροφος. Σίγουρα (μιας και δεν έχω ακόμα παιδί) συμπεριφέρομαι στα ζωα σαν μωρα (είπαμε, έχω πρόβλημα εγκεφαλικό geek ) αλλά ως εκεί. Και το καταλαβαίνω πως το κάνω, όπως καταλαβαίνω πως είναι χαζομάρα. Ισως βέβαια να έκανα το ίδιομε τα ζωα, ακόμα κι αν είχα παιδί!

Τέλος και μιας και εδώ και λίγο καιρό έχουμε και σκυλάκι στην παρέα μας, θέλω να σας πω πως σκύλος και γάτα...καμία σχέση! Τα ξέρετε άλλωστε. Η γάτα είναι αυτόνομη, περήφανη, ανεξάρτητη. Ο σκύλος είναι πολύ απλόχερος στην έκφραση των συναισθημάτων του, όποια κι αν είναι αυτά. Εγώ προσωπικά, χαίρομαι και τρια ζώα μου. Με τις γάτες δεν μπορώ να έχω την επικοινωνία που έχω με τον σκύλο. Αυτή είναι η αλήθεια. Το βλέμμα του, η χαρά του κλπ...Μια άλλη αλήθεια είναι οτι αυτό με κουράζει κάποιες φορές. Ναι. Και τότε μονολογώ για τις γάτες...Και την επόμενη μέρα που παω να χαϊδέψω την Χιονάτη και τη Σακίρα και με γράφουν στα απαυτά τους, βγαίνω έξω, παίρνω αγκαλιά τον Φιόγκο και μονολογώ για τις γαϊδάρες τις γάτες μου. Ε κάπως έτσι είναι το πράμα. Ολα έχουν τα καλά τους και την εκπληκτική διαφορετικότητά τους!! Δεν τα ξεχωρίζω!!
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 21, 2012 2:31 pm

funambolo έγραψε:Κατ΄αρχήν με τρομάζετε που θέτετε θέμα οφ τόπικ, διότι θα αρχίσω να πιστεύω ότι πρέπει να γράφω ον τόπικ σε όλα τα θέματα geek geek
Θέλω χρόνια ψυχανάλυση για να εξαλείψω τα ψυχικά μαστιγώματα του παρελθόντος σχετικά με το οφ και τα ον... tafos
Κατα τ'άλλα με έχετε καλύψει όλες και δεν έχω πολύ χρόνο να το αναπτύξω το θέμα γάτα-σκύλος...
Έχω τρέλλα και με τα δύο είδη! Έχω μεγαλώσει με σκύλο , αλλά και με γάτες...
Ο σκύλος αγαπά με τυμπανοκρουσία και αυταπάρνηση...μπορείς να μην κοπείς στα δυο για τα σκυλουλίστικα ματουλίνια που σου μιλάνε, που σε σκλαβώνουν και σε σέρνουν από τη μύτη τα άτιμα;; Sad
(Συγνώμη...αναμνήσεις... )
Όπως δεν μπορείς να συγκρίνεις προφιτερόλ και πίτσα , έτσι δεν μπορείς να συγκρίνεις σκύλο και γάτα...Και γιατί άλλωστε; Τα θέλω και τα δύο στη ζωή μου ! Κολασμένα! Laughing
Απλώς ,πιστεύω ότι κάποιος που δεν έχει ζήσει με σκύλο, είναι ευκολότερο να φανταστεί πώς είναι η συμβίωση με σκύλο... Κάποιος που δεν έχει ζήσει με γάτα, δεν δεν δεν μπορεί να φανταστεί πώς είναι αυτή η συνουσία η μυστική....

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από doremi Σαβ Απρ 21, 2012 3:06 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:Δυο κουβεντούλες κι από μένα, έτσι, για να μην παει στράφι η ευκαιρία του οφ τόπικ geek

Τα κουτσομπολιά και την κριτική του κόσμου, θα την αφήσω στην άκρη. Το σχόλιο μου επ' αυτού έχει αναφερθεί παραπάνω.

Σχετικά με το θέμα του παιδιού τώρα. Εγώ είμαι από αυτές που δεν έχουν, αλλά θέλουν πολύ! Εύχομαι λοιπόν να έρθει σύντομα γιατί ήδη με βαραίνει και με στεναχωρεί τόσο, που είναι ικανό να μου ρίξει τη διάθεση για μέρες. Οι γάτες και ο σκύλος για μένα, δεν είναι υποκατάστατα. Υπήρξαν αποκατάστατα (ως ιδέα βέβαια) όταν ήμουν παιδί και μεγάλωνα χωρίς αδέλφια (τα αδέλφια ήρθαν πολύυυυυυ αργότερα και να τονίσω πως ούτε ζωο είχα ποτέ). Τότε ναι, ένα ζώο θα μου έδινε χαρά με το να παίζω μαζί του, όπως κι ένα αδελφάκι. Το μητρικό μου ένστικτο όμως ούτε θέλησα ποτέ να το καλύψω με ένα ζώο ούτε και θα το κάνω ποτέ. Το ζώο είναι φίλος. Συνοδοιπόρος. Σύντροφος. Σίγουρα (μιας και δεν έχω ακόμα παιδί) συμπεριφέρομαι στα ζωα σαν μωρα (είπαμε, έχω πρόβλημα εγκεφαλικό geek ) αλλά ως εκεί. Και το καταλαβαίνω πως το κάνω, όπως καταλαβαίνω πως είναι χαζομάρα. Ισως βέβαια να έκανα το ίδιομε τα ζωα, ακόμα κι αν είχα παιδί!

Τέλος και μιας και εδώ και λίγο καιρό έχουμε και σκυλάκι στην παρέα μας, θέλω να σας πω πως σκύλος και γάτα...καμία σχέση! Τα ξέρετε άλλωστε. Η γάτα είναι αυτόνομη, περήφανη, ανεξάρτητη. Ο σκύλος είναι πολύ απλόχερος στην έκφραση των συναισθημάτων του, όποια κι αν είναι αυτά. Εγώ προσωπικά, χαίρομαι και τρια ζώα μου. Με τις γάτες δεν μπορώ να έχω την επικοινωνία που έχω με τον σκύλο. Αυτή είναι η αλήθεια. Το βλέμμα του, η χαρά του κλπ...Μια άλλη αλήθεια είναι οτι αυτό με κουράζει κάποιες φορές. Ναι. Και τότε μονολογώ για τις γάτες...Και την επόμενη μέρα που παω να χαϊδέψω την Χιονάτη και τη Σακίρα και με γράφουν στα απαυτά τους, βγαίνω έξω, παίρνω αγκαλιά τον Φιόγκο και μονολογώ για τις γαϊδάρες τις γάτες μου. Ε κάπως έτσι είναι το πράμα. Ολα έχουν τα καλά τους και την εκπληκτική διαφορετικότητά τους!! Δεν τα ξεχωρίζω!!
Τυχερή Κούκου vrazo
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 21, 2012 5:39 pm

Ρε παιδιάάά...θυμήθηκα δύο σκηνικά που κολλάνε με όλα τα παραπάνω (οφ)...να τα καταθέσω;; Έχουν ενδιαφέρον! (θεωρώ)
1) Λοιπόν, το καλοκαίρι είχα κλείσει ραντεβού , να πάω για ψυχολογική υποστήριξη σε μια γιαγιά, η οποία είχε σοβαρά θέματα υγείας να αντιμετωπίσει...
Κλείνω το ραντεβού, πάω στο σπίτι της, άρχιζω να της παίρνω κοινωνικό ιστορικό... Έρχεται η συζήτηση στην οικογενειακή κατάσταση , στους γιους της και στη νύφη της...
Μου κάνει έντονα ¨δεν τη χωνεύω καθόλου τη νύφη μου!¨
-¨Γιατι το λέτε αυτό;;¨ τη ρωτάω
(κρατηθείτε Laughing )
-¨Είναι τρελλή! Έχει μαζέψει 4 γάτες και δεν έχουν κάνει παιδιά....¨
(γκλουπ! Embarassed ...βαλτή είναι; )
- ¨Έχει εγκαταλείψει το σπίτι, δεν το περιποιείται κτλ;;¨
-¨Όχι, όχι, δεν έχω παράπονο, είναι πολύ νοικοκυρά...¨
-¨Έχει εγκαταλείψει τον εαυτό της;;Είναι ατημέλητη, βρώμικη κτλ;;¨
-¨Όχι, όχι, είναι ωραία κοπέλα , και περιποιημένη...¨ (μου τη δείχνει και σε φωτό, μια χαρά κοπέλα η νύφη)
-¨Παραμελεί μήπως τον γιο σας; Νιώθετε ότι δεν τον αγαπάει, δεν τον φροντίζει;;¨
-¨Όχι, όχι, τον αγαπάει πολύ¨
Εεε, της είπα 5 πράγματα, της είπα ότι δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο θέμα που να δικαιολογεί την τόση αντιπάθεια, και το κλείνουμε το κεφάλαιο ¨νύφη¨... Μετά από λίγη ώρα, της κάνω ¨να κανονίσουμε το επόμενο ραντεβού μας;;¨
¨ναι¨, μου κάνει, και βγάζω την ατζέντα μου, η οποία όλως τυχαίως απεικόνιζε (ε μα τί άλλο;; ) γατούνια!
'Επρεπε να βλέπατε το ύφος της όταν την είδε! happy2 happy2
Στο καπάκι έρχεται μήνυμα στο κινητό μου (το οποίο είχα ξεχάσει να βάλω στο αθόρυβο), με ήχο (τί άλλο;; ) νιάου-νιάου! happy2
Το ύφος της...αχ το ύφος της, δεν θα το ξεχάσω!! happy2

2) Παίρνω να κλείσω ραντεβού με μια άλλη κυρία, και εκεί πολλά προβλήματα... Από το γραφείο για κάποιο ακατανόητο λόγο την θεωρούσαν περίεργη,και μου την παρέπεμψαν, ¨πήγαινε εσύ σε αυτή, είναι δύσκολη περίπτωση, κτλ¨ Όλο αυτό γιατί;; ... handjob Η γυναίκα κάποια στιγμή που είχε περάσει από το γραφείο, πολύ απλά και πολύ ανθρώπινα είχε ένα συναισθηματικό ξέσπασμα ( κλάματα κτλ) , είχε βγάλει πολύ συναισθηματική φόρτιση (και δικαίως σε σχέση με τα όσα αντιμετώπιζε) και αυτό δεν ξέρω γιατί το δαιμονοποίησαν τόσο και μου την παρουσίαζαν σαν περιπτωσάρα! Τί να πω... tongueout
Την παίρνω τηλ, γλυκύτατη ακουγόταν , πολύ καλοβαλμένη, καταργήσαμε αμέσως τον πληθυντικό, την ένιωσα εξαρχής πολύ οικεία, ώσπου μου κάνει κάποια στιγμή...
-¨Αχ...πρέπει να σε ενημερώσω για κάτι πριν έρθεις σπίτι...ίσως το θεωρήσεις πρόβλημα...Θεωρώ ότι είναι σωστό να σε ενημερώσω εκ των προτέρων¨...
-¨Ναι, πες μου¨ της κάνω...
- ¨Μωρέ... ελπίζω να μην σε επηρεάσει και να μην νιώσεις άβολα στο σπίτι μας...¨
Έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι, τί είναι αυτό το θέμα που την κάνει να μου τα μασάει και να κομπιάζει...
-¨Πες μου¨ της λέω ¨μην νιώθεις άβολα...¨
- ¨Να...έχουμε ζωάκια στο σπίτι...¨
Laughing

- ¨Αυτό ήταν το τόσο τρομερό;;¨ της κάνω...¨ίσα -ίσα που με προδιαθέτεις ευχάριστα! Τα λατρεύω τα ζωάκια! Τί ζωάκια είναι;; ¨
-¨Ένα σκυλάκι και δύο γατούλες...¨
Shocked
- ¨Με πατάς στον κάλο¨ της κάνω... ¨Είναι κάποιας ράτσας ή όχι;;¨
- ¨Το σκυλάκι είναι pag και οι γατούλες Περσίας...¨
what
crazy fancat salia police doing

Με καταλαβαίνετε έτσι;;
Το αποτέλεσμα να πιάσουμε γατοσκυλοσυζήτηση, και να νιώθω πριν την συναντήσω ότι δεν έχω να κάνω με ¨επαγγελματική σχέση¨, ένιωθα πολύ οικεία...και όντως , βγήκε υπέέέροχος άνθρωπος, πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα και εκείνη και ο άντρας της και δεν έχουμε χαθεί...

btw ο ενας γατούλης της, ο Πουπέ, πέθανε πριν κανα 2μηνο, (στις παρακάτω φωτος που τράβηξα ήταν στα τελευταία του και πολύ καταβεβλημένος...Τον είχε αφήσει εμφανώς απεριποίητο , γιατί ακόμα και η όποια περιποίηση τον ταλαιπωρούσε πολύ...) 19 χρονών όμως πήγε παρακαλώ ο γατούλης!
Ήταν πολύ μάγκας γάτος στα νιάτα του, και έζησε ρέμπελο και έκλυτο βίο ...Έζησε ως τα βαθιά του γεράματα και μέσα , και έξω...ήταν αλανοάλανος, μέγας επιβήτορας της περιοχής -τον στείρωσε στα 4 του- ..ως τότε μου έλεγε ότι η περιοχή είχε γεμίσει φουντωτά γατάκια... sex
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Ii070
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Ii069
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Ii071
Ο άλλος γατούλης της , ο elvis, είναι γιος του Πουπέ, φανταστείτε τον ίδιο με τον Tesoro! (δεν έχω φωτο του)

Αυτά τα -όχι- ολίγα! Σόρυ για τη λογοδιάρροια ... Laughing


marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από m.kat Σαβ Απρ 21, 2012 5:57 pm

funambolo έγραψε:Κατ΄αρχήν με τρομάζετε που θέτετε θέμα οφ τόπικ, διότι θα αρχίσω να πιστεύω ότι πρέπει να γράφω ον τόπικ σε όλα τα θέματα geek geek
Κατά τα λοιπά, εγώ εκπροσωπώ επάξια τον τίτλο της γεροντοκόρης που παίρνει γάτες, οπότε παρακαλώ να μου φέρεστε με τον ανάλογο οίκτο ή και με μιά ελαφρά αηδία για τις επιλογές μου geek
Δεν μπαίνω στην ουσία του θέματος, για τον απλό λόγο ότι αποφάσισα νωρίς ότι δεν διέθετα στη... σωστή αναλογία το απαραίτητο κοινωνικο-μητρικό ένστικτο που θα μου υπαγόρευε να ακολουθήσω το ελληνικό μοντέλο της "ολοκληρωμένης γυναίκας". Στην ηλικία μου πια μπορώ να πω ότι ίσως έκανα λάθος, ίσως όμως και όχι. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για τα ίδια πράγματα και δεν γεμίζουν όλοι τις συναισθηματικές τους ανάγκες με τους ίδιους τρόπους. Θαυμάζω τις γυναίκες που κατάφεραν να τα βγάλουν πέρα και ως μητέρες, και ως σύζυγοι και ως νοικοκυρές και ως επαγγελματίες καριέρας, θαυμάζω εξίσου αυτές που επέλεξαν μόνον κάτι απ όλα αυτά και το έκαναν εξίσου καλά. grinning4
Δεν θαυμάζω καθόλου τους ανθρώπους που δεν μπορούν να σκεφτούν ή να ενεργήσουν έξω από τα καθιερωμένα και πολύ περισσότερο κριτικάρουν τους άλλους που το κάνουν. angry3
Αλλά αυτή είναι η κοινωνία που ζούμε, είτε θέλουμε είτε όχι, κι ο καθένας μας αναλαμβάνει την ευθύνη των επιλογών του tongueout
Και όπως για εκατομμυριοστή φορά έχω πει, τουλάχιστον για μένα προσωπικά, η επιλογή μιας γάτας δεν είναι υποκατάστατο ενός παιδιού ειδικά, αλλά η συμβίωση με ένα άλλο έμβιο ον, που λειτουργεί ως σύντροφος, φίλος, συγκάτοικος κλπ gatoula (πάρα ταύτα, αν έχετε κανέναν καλό γαμπρό υπ΄όψιν, πείτε μου sherlock )
Αυτά επ αυτού. Επι του θέματος της επιλογής γάτας ή σκύλου, ένα έχω να πω: Οι περισσότεροι γατόφιλοι που ξέρω αγαπούν και τα σκυλιά κι ας μην τα προτιμούν για συγκατοίκηση. Οι περισσότεροι σκυλόφιλοι που ξέρω, δεν αγαπούν καθόλου τις γάτες κι αυτό για μένα λέει πολλά (χωρίς φυσικά να θεωρώ ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις κι από τις δύο πλευρές).Αυτοί που δεν αγαπούν καθόλου τα ζώα, απλώς θεωρώ ότι δεν μπορούν να καταλάβουν την πραγματική ζωή...
Πάω να βάλω πλυντήριο κι αν σκεφτώ τίποτ΄ άλλο βαρυσήμαντο, θα το αναλύσω geek geek geek Laughing Laughing Laughing

grinning4 grinning4 grinning4 grinning4
oksmily3 +1,000,000,000
m.kat
m.kat
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 σπίτι + 2 στον κήπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ουφφ.. δεν μπορώ πια να αποφασίσω πια πρωτοθέλω!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από m.kat Σαβ Απρ 21, 2012 6:03 pm

marina289 έγραψε:Ρε παιδιάάά...θυμήθηκα δύο σκηνικά που κολλάνε με όλα τα παραπάνω (οφ)...να τα καταθέσω;; Έχουν ενδιαφέρον! (θεωρώ)
1) Λοιπόν, το καλοκαίρι είχα κλείσει ραντεβού , να πάω για ψυχολογική υποστήριξη σε μια γιαγιά, η οποία είχε σοβαρά θέματα υγείας να αντιμετωπίσει...
Κλείνω το ραντεβού, πάω στο σπίτι της, άρχιζω να της παίρνω κοινωνικό ιστορικό... Έρχεται η συζήτηση στην οικογενειακή κατάσταση , στους γιους της και στη νύφη της...
Μου κάνει έντονα ¨δεν τη χωνεύω καθόλου τη νύφη μου!¨
-¨Γιατι το λέτε αυτό;;¨ τη ρωτάω
(κρατηθείτε Laughing )
-¨Είναι τρελλή! Έχει μαζέψει 4 γάτες και δεν έχουν κάνει παιδιά....¨
(γκλουπ! Embarassed ...βαλτή είναι; )
- ¨Έχει εγκαταλείψει το σπίτι, δεν το περιποιείται κτλ;;¨
-¨Όχι, όχι, δεν έχω παράπονο, είναι πολύ νοικοκυρά...¨
-¨Έχει εγκαταλείψει τον εαυτό της;;Είναι ατημέλητη, βρώμικη κτλ;;¨
-¨Όχι, όχι, είναι ωραία κοπέλα , και περιποιημένη...¨ (μου τη δείχνει και σε φωτό, μια χαρά κοπέλα η νύφη)
-¨Παραμελεί μήπως τον γιο σας; Νιώθετε ότι δεν τον αγαπάει, δεν τον φροντίζει;;¨
-¨Όχι, όχι, τον αγαπάει πολύ¨
Εεε, της είπα 5 πράγματα, της είπα ότι δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο θέμα που να δικαιολογεί την τόση αντιπάθεια, και το κλείνουμε το κεφάλαιο ¨νύφη¨... Μετά από λίγη ώρα, της κάνω ¨να κανονίσουμε το επόμενο ραντεβού μας;;¨
¨ναι¨, μου κάνει, και βγάζω την ατζέντα μου, η οποία όλως τυχαίως απεικόνιζε (ε μα τί άλλο;; ) γατούνια!
'Επρεπε να βλέπατε το ύφος της όταν την είδε! happy2 happy2
Στο καπάκι έρχεται μήνυμα στο κινητό μου (το οποίο είχα ξεχάσει να βάλω στο αθόρυβο), με ήχο (τί άλλο;; ) νιάου-νιάου! happy2
Το ύφος της...αχ το ύφος της, δεν θα το ξεχάσω!! happy2

2) Παίρνω να κλείσω ραντεβού με μια άλλη κυρία, και εκεί πολλά προβλήματα... Από το γραφείο για κάποιο ακατανόητο λόγο την θεωρούσαν περίεργη,και μου την παρέπεμψαν, ¨πήγαινε εσύ σε αυτή, είναι δύσκολη περίπτωση, κτλ¨ Όλο αυτό γιατί;; ... handjob Η γυναίκα κάποια στιγμή που είχε περάσει από το γραφείο, πολύ απλά και πολύ ανθρώπινα είχε ένα συναισθηματικό ξέσπασμα ( κλάματα κτλ) , είχε βγάλει πολύ συναισθηματική φόρτιση (και δικαίως σε σχέση με τα όσα αντιμετώπιζε) και αυτό δεν ξέρω γιατί το δαιμονοποίησαν τόσο και μου την παρουσίαζαν σαν περιπτωσάρα! Τί να πω... tongueout
Την παίρνω τηλ, γλυκύτατη ακουγόταν , πολύ καλοβαλμένη, καταργήσαμε αμέσως τον πληθυντικό, την ένιωσα εξαρχής πολύ οικεία, ώσπου μου κάνει κάποια στιγμή...
-¨Αχ...πρέπει να σε ενημερώσω για κάτι πριν έρθεις σπίτι...ίσως το θεωρήσεις πρόβλημα...Θεωρώ ότι είναι σωστό να σε ενημερώσω εκ των προτέρων¨...
-¨Ναι, πες μου¨ της κάνω...
- ¨Μωρέ... ελπίζω να μην σε επηρεάσει και να μην νιώσεις άβολα στο σπίτι μας...¨
Έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι, τί είναι αυτό το θέμα που την κάνει να μου τα μασάει και να κομπιάζει...
-¨Πες μου¨ της λέω ¨μην νιώθεις άβολα...¨
- ¨Να...έχουμε ζωάκια στο σπίτι...¨
Laughing

- ¨Αυτό ήταν το τόσο τρομερό;;¨ της κάνω...¨ίσα -ίσα που με προδιαθέτεις ευχάριστα! Τα λατρεύω τα ζωάκια! Τί ζωάκια είναι;; ¨
-¨Ένα σκυλάκι και δύο γατούλες...¨
Shocked
- ¨Με πατάς στον κάλο¨ της κάνω... ¨Είναι κάποιας ράτσας ή όχι;;¨
- ¨Το σκυλάκι είναι pag και οι γατούλες Περσίας...¨
what
crazy fancat salia police doing

Με καταλαβαίνετε έτσι;;
Το αποτέλεσμα να πιάσουμε γατοσκυλοσυζήτηση, και να νιώθω πριν την συναντήσω ότι δεν έχω να κάνω με ¨επαγγελματική σχέση¨, ένιωθα πολύ οικεία...και όντως , βγήκε υπέέέροχος άνθρωπος, πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα και εκείνη και ο άντρας της και δεν έχουμε χαθεί...
btw ο ενας γατούλης της, ο Πουπέ, πέθανε πριν κανα 2μηνο, (στις παρακάτω φωτος που τράβηξα ήταν στα τελευταία του και πολύ καταβεβλημένος...Τον είχε αφήσει εμφανώς απεριποίητο , γιατί ακόμα και η όποια περιποίηση τον ταλαιπωρούσε πολύ...) 19 χρονών όμως πήγε παρακαλώ ο γατούλης!
Ήταν πολύ μάγκας γάτος στα νιάτα του, και έζησε ρέμπελο και έκλυτο βίο ...Έζησε ως τα βαθιά του γεράματα και μέσα , και έξω...ήταν αλανοάλανος, μέγας επιβήτορας της περιοχής -τον στείρωσε στα 4 του- ..ως τότε μου έλεγε ότι η περιοχή είχε γεμίσει φουντωτά γατάκια... sex
Ο άλλος γατούλης της , ο elvis, είναι γιος του Πουπέ, φανταστείτε τον ίδιο με τον Tesoro! (δεν έχω φωτο του)
Αυτά τα -όχι- ολίγα! Σόρυ για τη λογοδιάρροια ... Laughing

veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
worship worship worship

Λοιπόν άκου εσύ.. προτείνω να ανοίξεις ένα θέμα δικό σου καινούριο, να το πεις ''Γατοιστορίες και άλλα γατικά..''!!! Και να μας γράφεις τέτοιου είδους εμπειρίες!!!! Και να γράφουμε κι εμείς..! oksmily3
Να μην μας κυνηγάνε για off topic και μας μαδήσουν τρίχα τρίχα εδώ στο κλαμπ, αλλά να μπορούμε να πίνουμε το τσάι ή τον καφέ μας και να γελάμε διαβάζοντας.. !!! Laughing
m.kat
m.kat
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 σπίτι + 2 στον κήπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ουφφ.. δεν μπορώ πια να αποφασίσω πια πρωτοθέλω!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από alex..niaou Σαβ Απρ 21, 2012 6:41 pm

καλα μαρινα,τελειες περιγραφες! σε ψηφιζω για γαταμυθου!!!!!!!! oksmily3
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Σαβ Απρ 21, 2012 6:48 pm

Εγώ πάντως θα έλεγα να γίνει μια νεα κατηγορία για την Μαρίνα! Σε λιγότερο από 1, 5 μήνα έχει παραπάνω από 1300 μηνύματα...ε νομίζω πως ο τίτλος της γατομυθούς είναι πλέον λίγος για την περίπτωσή της, ή τουλάχιστον,δεν είναι ο περισσότερο αντιπροσωπευτικός Suspect


escape



veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny



Razz
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από m.kat Σαβ Απρ 21, 2012 6:54 pm

happy2 happy2 happy2 happy2

Ψηφίζω να πάρει τον τίτλο της Συγγραφό-γατας!
oksmily3 grinning4

m.kat
m.kat
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 σπίτι + 2 στον κήπο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ουφφ.. δεν μπορώ πια να αποφασίσω πια πρωτοθέλω!
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/02/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 Empty Απ: Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET)

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Απρ 21, 2012 7:44 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:Εγώ πάντως θα έλεγα να γίνει μια νεα κατηγορία για την Μαρίνα! Σε λιγότερο από 1, 5 μήνα έχει παραπάνω από 1300 μηνύματα...ε νομίζω πως ο τίτλος της γατομυθούς είναι πλέον λίγος για την περίπτωσή της, ή τουλάχιστον,δεν είναι ο περισσότερο αντιπροσωπευτικός Suspect


escape



veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny



Razz
Θα μπορέσετε να καταλάβετε πότε θα πιάσει δουλειά η μαμά μας από την κατακόρυφη πτώση των μηνυμάτων της! blinking
Για την ώρα όμως η ¨εργασία¨ που της φέρνει κάθε βδομάδα ο παππούς στο μόνο που πιάνει τόπο είναι στην ...εναπόθεση των θησαυρών της αμμολεκάνης μας... tongueout , (και να καθόμαστε πάνω και να ποζάρουμε...)
Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 555042---
Αν και γ'αυτή τη δουλειά προτιμάμε το ¨φως¨ -συγνώμη φίλοι γαύροι- , λόγω ευρύχωρων σελίδων..είμαστε και τέσσερις και έχουμε φουλ παραγωγή... fight3
Φεύγω από αυτό το θέμα... escape ...αρκετά με τα offtopic
όχι τίποτ'άλλο, θα με fight3 η Ηλέκτρα...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Το Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων (TOP SECRET) - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης