gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

H mpoumpou μου χάνεται :(

+24
Chouzouris
flokatoula
Λιαννα
~Zouzou~
Πούπσυ
Marcos
SophiaSonia21
aporw
melitta
niou
maria.z
vaso
NiaR
Kikiriki
ladycat
Anatoli
Gatadministrator
nosyparker
SuperCatz
marmanga
TimeTraveller
markello
patousis
mpoumpoukos
28 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 09, 2010 10:34 pm

οκ δεν ξέρω τι έχετε καταλάβει και λέτε ότι δεν κάνω τίποτα για να την σώσω τέλος πάντων φαίνεται σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι εχτές πρίν από λίγο γύρισα την πήγαμε να την δεί κάποιος ειδικός μας είπε ότι πίνει πάρα πολύ νερό ίσως να μην είναι τόσο καλό.Οταν ρώτησα για τα σκουλήκια μου είπε αμα την δείς με σκουλήκια και εσωτερικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Και έστω και με αυτές τις μεθόδους την καθαρίσαμε.Στο μάτι δεν ρίξαμε βενζίνη η μελάνη προς θεού απλά είχε μια είχε μαζέψει πύον και όταν πήγαμε να το καθαρίσουμε άρχισαν να βγαίνουν από μέσα με ένα τσιμπιδάκι με τα φρύδια τα πέρναμε και τα σκοτώναμε.Πια δεν υποφέρει απο πόνους γιατί ο μεγαλύτερος πόνος για αυτή ήταν τα σκουλήκια μέσα στο κεφάλι της.Μας είπε να την φροντίσουμε πέντε μέρες και να δούμε πώς πάει.Το ένα της ματάκι είναι κλειστό το ανοίξαμε και είναι πεντακάθαρο το άλλο το ανοιχτό κοιτάει ψιλά και έχει λίγα υγρά που της τα καθαρίζουμε τακτικά.Ωστόσο η όραση της και η ακοή της είναι σε πολύ πολύ χαμηλά επίπεδα.Σήμερα ήταν σε πολύ καλή κατάσταση από ότι εχτές Veryhappy και περιμένω το αύριο.Ένα άλλο θετικό είναι οτί με ....... όταν της βάζαμε φάρμακο στις πληγές και τα ούρα της ήταν καθαρά.Και εδώ θα το ξαναπώ όσο την βλέπω και έχει όρεξη να ζήσει δεν πρόκειται να την πάω για ευθανασία ας μείνει κουφή τυφλη ας την ταίζω κάθε μέρα με σύριγγα απλά δεν μπορώ να της το κάνω αυτό.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 09, 2010 10:37 pm

Παιδιά ειλικρινά εγώ γράφτηκα σε αυτό το forum εχτές ξημερώματα πάνω στην απελπισία μου για να μοιραστώ την ιστορία μου ... τώρα αν δεν με πιστεύεται τι θέλετε να ανεβάσω φωτογραφίες πριν και μετά ;
το θέαμα εσάς θα ενοχλήσει sorry για το διπλό πόστ.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουλ 09, 2010 10:40 pm

Καποιο φαρμακο η αντιβιωη για τυχον μολυνσεις δεν εδωσε ο γιατρος?Η εστω κατι για να δυναμωσει?Μονο παρακολουθηση συνεστησε?Μου φαινεται πολυ βαρυ περιστατικο για να θελει μονο παρακολουθηση
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Marcos Παρ Ιουλ 09, 2010 10:53 pm

Γειά σου.
Ο "ειδικός" που αναφέρεις τί είναι;
Μου κάνει εντύπωση να είπε για ένα γατί με σπασμένο σαγόνι και σκουλήκια στα μάτια του, ότι είναι πρόβλημα το ότι πίνει πολύ νερό και χρειάζεται παρακολούθηση.
Τα μισά να είχε μιά γάτα από αυτά που αναφέρεις θα έπρεπε να νοσηλευτεί.
Αν πράγματι έχεις μιά γατούλα τόσο άρρωστη, και δεν είναι ήδη για νοσηλεία σε ένα κτηνίατρο, απλά την βασανίζεις.
Αν υπάρχει η γάτα, εύχομαι να την πάς γρήγορα για νοσηλεία μπας και τα καταφέρει. Αν δεν υπάρχει, λυπάμαι πραγματικά.
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 09, 2010 11:00 pm

Λοιπόν ωρίστε δύο φώτο που είχε η αδερφή μου στο facebook με την mpoumpou https://2img.net/r/ihimizer/img69/2875/22244102898153071527100.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img215/3121/22244103603196334356100.jpg

αν δεν έχετε πρόβλημα αύριο ανεβάζω και πώς είναι τώρα Sad

του δείξαμε το αντισηπτικό και ότι της δώσαμε για της μολύνσεις και ένα φάρμακο για να επουλωθούν οι πληγές πιο γρήγορα είπε πώς είναι εντάξει και μας είπε να προσπαθήσουμε να την ταΐζουμε είπε πάντως ότι δείχνει ότι θα τα καταφέρει αλλά για μάτια ακοή ήταν κάπως απογοητευτικός αύριο κάτι μου λέει πως θα είναι ακόμα καλύτερα ήμουν τις προηγούμενες μέρες αλλά σήμερα που την είδα να περπατάει και από το ένα ματάκι να δείχνει ότι βλέπει ακόμα λίγο μου δίνει πολύ κουράγιο H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 11403

Eίναι πολύ καλύτερα σκουλήκια δεν έχει πλέον το σαγόνι τελικά είναι μια χαρά εμείς είχαμε μπερδευτεί ο ουρανίσκος είναι σπασμένος πολύ και για αυτό δεν μπορεί να μασήσει τα σκουλήκια τις προηγούμενες μέρες όταν είχε φύγει της είχαν ανοίξει μια τρύπα από κάτω στο σαγόνι της και υποθέσαμε πώς είχε σπάσει.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SophiaSonia21 Παρ Ιουλ 09, 2010 11:11 pm

1) Γιατί κάποιος ν'ανεβάσει στο fcb φωτογράφια από το imageshack? Στο fcb ανεβαίνουν κατ'ευθείαν.


2) Όταν μιλάς για σκουλήκια, κυριολεκτείς? Διότι έψαξα στο νετ κ δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό με κανονικά σκουλήκια κ γάτες.


3) Ναί, προσωπικά θέλω να δω φώτο, να μου στείλεις σε προσωπικό μήνυμα.
SophiaSonia21
SophiaSonia21
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 - Steve/Jim/Lila
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μπορώ να τα βουτήξω όλα? Τα μισά έστω?
Motto : Όσο περισσότερο γνωρίζω τους άντρες τόσο περισσότερο αγαπώ τους γάτους μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/05/2010
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_coffee

https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 09, 2010 11:13 pm

ok ok να σου δείξω και κανονίκη φωτογραφία απο το facebook https://www.facebook.com/profile.php?&new_box_added_id=2389801228#!/album.php?aid=5577&id=100000540272213

εδώ είναι το album της μικρής με τα ζώα μας την φωτογραφία θα στην στείλω σε πέντε δέκα λεπτά που θα την περάσω στο pc αν και δεν φαίνεται καλά γιατί προσπαθούσαμε μήπως πιεί μόνη της και καθόμουν κάτω

edit: ναι κυριολεκτό δύο μέρες που έλειπε και με το αίμα που είχε την είχαν φάει ήταν του θανατά όταν γύρισε
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Ιουλ 09, 2010 11:18 pm

ελπίζω να τα καταφέρει η γατούλα. γιατρός την είδε; γιατί δεν την κράτησε για νοσηλεία; τι αγωγή της έδωσε;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από marmanga Παρ Ιουλ 09, 2010 11:19 pm

εγώ εύχομαι ολόψυχα οι περιγραφές να είχαν την υπερβολή του άγχους και της αγωνίας που έχει κανείς για το ζούδι του.
Κι εύχομαι επίσης το γατί να πηγάινει όλο και καλύτερα -εφόσον ήδη λες ότι πάει πιο καλά.
Παρόλ' αυτά, θα πρότεινα να δοκιμάσεις και την άλλη κτηνίατρο της περιοχής που έγραψε κάποιος από εδώ. Ποιος ξέρει, ίσως να 'χει να προτείνει κάτι παραπάνω, για να μην πονάει ή ίσως να χρειάζεται να την βάλει και λίγο σε ορό αν δεν μπορεί να φάει... luck
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από ~Zouzou~ Παρ Ιουλ 09, 2010 11:21 pm

Λυπαμαι πολυ για τη γατουλα σου H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 236755
Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ομως.
Ο ειδικος σου ειπε απο τι προκλειθηκαν ολα αυτα? η' αν εχει καποια αρρωστεια και πως ονομαζεται αυτη?
Οταν λες ειδικος φανταζομαι οτι εννοεις κτηνιατρο,σωστα?

Ελπιζω η γατουλα σου να τα καταφερει αν και η κατασταση της φαινεται πολυ δυσκολη.
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 838337 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 838337 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 838337
Παντως για την ευθανασια που εισαι αντιθετος με αυτη την αποψη,ειναι η μοναδικη λυση αν για το οποιοδηποτε ζωακι δεν υπαρχει ελπιδα.Τουλαχιστον,δεν θα υποφερει ουτε αυτο ουτε ο ιδιοκτητης του.
Ο γατος της θειας μου ειχε πεσει απο το 4ο οροφο επειδη ηθελε να πιασει ενα περιστερι.Ο κτηνιατρος της ειπε πως δεν εχει ελπιδες και πως καλο θα ηταν για να μην υποφερει ουτε αυτος ουτε εκεινη,να γινει ευθανασια.
Το ιδιο μας ειχε πει ενας κτηνιατρος στο Πικερμι για τον Ορφεα αν δεν πετυχαινει η εγχειρηση(ο οποιος απο κλωτσια ειχε σπασει η σπονδυλικη του στηλη).Δεν ετρωγε,δεν επινε,δεν μπορουσε να περπατησει και ποναγε.
Δυστυχως τον χασαμε λιγο πριν τον εξετασει ο γιατρος.
Ακομα θυμαμαι την τελευταια εκεινη στιγμη που τον κρατουσα μεσα στο καλαθακι του.Λιγο πριν πεθανει με κοιταξε στα ματια και εβγαλε ενα σπαραχτικο νιαουρισμα. H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 72784
~Zouzou~
~Zouzou~
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Γατοπι!
Αριθμός γατουνίων : αδεσποτακια(8)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολααααα:D
Motto : Πλακα κανεις?!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 19749211

http://www.unitedcats.com/en/cat/zouzou541

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 09, 2010 11:50 pm

Αυτό το νιαούρισμα μου το έκανε και εμένα εχτές όταν την πρωτοείδα και πραγματικά εκεί έσπασα εντελώς ... εδώ είναι πρίν την πάμε στο γιατρό που έγλυφε λίγο γαλατάκι άλλα και πάλι δεν μπορούσε καλά καλά https://2img.net/r/ihimizer/img62/3371/mpoumpou.jpg (ανοίξτε με δικιά σας ευθύνη) αν σε αυτή την κατάσταση δεν βλέπεται που να την βλέπατε εχτές που την έτρωγαν θα λιποθυμούσατε αυτό το μπλέ στην μουσουδίτσα της είναι αντισηπτικό και βοηθάει στην επούλωση εδώ την είχαμε βγάλει να περπατήσει λίγο για να μην πιαστεί.
Και εδώ θέλω κάτι να πω ίσως μερικοί άνθρωποι το μόνο που μπορούν να προσφέρουν είναι η αγάπη και η φροντίδα όπως εκείνη μπορούν.Έχω 7 γάτες και ένα σκύλο τα περισσότερα από αυτά ήταν αδέσποτα δεν άφησαμε ποτέ κανένα νηστικό αν και κάποιες μέρες με δυσκολία τρώγαμε εμείς (πολύτεκνη οικογένεια με πολλά ψηφία μείον στη τσέπη και σε τράπεζες) για αυτο μερικές φορές παιδιά αν δεν γνωρίζεται καταστάσεις δεν κάνει να μιλάμε γενικά το λέω αυτό ... αν ήταν στο χέρι μου την είχα πάρει τώρα και την πήγαινα Αθήνα να την βάλω μέσα σε μια κλινική γιατί πραγματικά σημαίνει πολλά για μένα αλλά την συγκεκριμένη χρονική περίοδο είναι αδύνατον...Θα συνεχίσουμε να είμαστε από πάνω της και να κάνουμε ότι μπορούμε και όπου βγει.Απλά μου είπε να την αφήσω το βράδυ εκεί να δεί μέχρι το πρωί πως θα είναι αρνήθηκα και μου είπε να δω πως θα πάει και σε 4 5 μέρες να την ξαναπάω.Δεν ξέρω ρε παιδιά ειλικρινά τώρα που το βλέπω δεν είχε κάποιο νόημα που άνοιξα thread ήθελα κάπου να πώ την ιστορία μου και τι τρέχει και νομίζω πως αυτό είναι το καλύτερο μέρος.Τέλος πάντων θα το έχω σαν ημερολόγιο στην καταστασή της και για κάθε εξέλιξή θα ποστάρω :/
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Ιουλ 09, 2010 11:53 pm

γιατί δεν την άφησες. μπορει ο γιατρος να μπορει να της προσφέρει κατι παραπάνω και να σωθεί!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από nosyparker Σαβ Ιουλ 10, 2010 9:31 am

marmanga έγραψε:εγώ εύχομαι ολόψυχα οι περιγραφές να είχαν την υπερβολή του άγχους και της αγωνίας που έχει κανείς για το ζούδι του.
Κι εύχομαι επίσης το γατί να πηγάινει όλο και καλύτερα -εφόσον ήδη λες ότι πάει πιο καλά.
Παρόλ' αυτά, θα πρότεινα να δοκιμάσεις και την άλλη κτηνίατρο της περιοχής που έγραψε κάποιος από εδώ. Ποιος ξέρει, ίσως να 'χει να προτείνει κάτι παραπάνω, για να μην πονάει ή ίσως να χρειάζεται να την βάλει και λίγο σε ορό αν δεν μπορεί να φάει... luck

Μακάρι!!! H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 854171
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Λιαννα Σαβ Ιουλ 10, 2010 9:34 am

τι νεα απο τη μπουμπου?? confused
Λιαννα
Λιαννα
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 8)Η Μελενια ,ο Σωκρατης,η Gilda ,η Σισσυ,η Μινετ,το Κολοκυθακι ,η Σκαρλετ και ο Λεοναρντο!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας+
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον πανεμορφο Snow ,το Μικυ και το Λουκουμα ....Α και τη Μαγια!!!!!!!!!!!!
Motto : υπαρχουν και χειροτερα,αλλα υπαρχουν και καλυτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από flokatoula Κυρ Ιουλ 11, 2010 11:21 am

Δεν έκανες καθόλου άσχημα που έγραψες την ιστορία σου αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι απολύτως λογικό πως στις περιγραφές μιας γάτας σε τέτοια τραγική κατάσταση η πρώτη απάντηση είναι "τρέχα στο γιατρό!!!", όπως αν μας έλεγες και για το παιδί σου.

Η φωτογραφία δείχνει μια γάτα σε κακά χάλια και μόνο ένας γιατρός μπορεί να σου πει τι να κάνεις. Δεν είπες από την αρχή ότι το πρόβλημα είναι οικονομικό αλλά ότι δεν θες να σου πουν για ευθανασία. Που στο κάτω κάτω ας σου πει ο γιατρός ότι θέλει, η απόφαση πάλι δική σου θα είναι.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν αντέχω στη σκέψη ότι η γατούλα θα μεινει έτσι χωρίς ΣΟΒΑΡΗ ιατρική περίθαλψη. Απλά δεν το δέχομαι. Όση ώρα θα μου έπαιρνε να γράφω στο γατόσπιτο μια τραγική ιστορία τόσο και λιγότερο θα μου έπαιρνε να βρω κάποιο σωματείο ή κάποιον γιατρό να με δεχτεί δωρεαν ή να με βοηθησει. Η γάτα σου είχε σκουλήκια στο κεφαλι και είσαι εδώ και συζητάς μαζί μας???
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουλ 11, 2010 5:46 pm

mpoumpoukos έγραψε:Αυτό το νιαούρισμα μου το έκανε και εμένα εχτές όταν την πρωτοείδα και πραγματικά εκεί έσπασα εντελώς ... εδώ είναι πρίν την πάμε στο γιατρό που έγλυφε λίγο γαλατάκι άλλα και πάλι δεν μπορούσε καλά καλά https://2img.net/r/ihimizer/img62/3371/mpoumpou.jpg (ανοίξτε με δικιά σας ευθύνη) αν σε αυτή την κατάσταση δεν βλέπεται που να την βλέπατε εχτές που την έτρωγαν θα λιποθυμούσατε αυτό το μπλέ στην μουσουδίτσα της είναι αντισηπτικό και βοηθάει στην επούλωση εδώ την είχαμε βγάλει να περπατήσει λίγο για να μην πιαστεί.
Και εδώ θέλω κάτι να πω ίσως μερικοί άνθρωποι το μόνο που μπορούν να προσφέρουν είναι η αγάπη και η φροντίδα όπως εκείνη μπορούν.Έχω 7 γάτες και ένα σκύλο τα περισσότερα από αυτά ήταν αδέσποτα δεν άφησαμε ποτέ κανένα νηστικό αν και κάποιες μέρες με δυσκολία τρώγαμε εμείς (πολύτεκνη οικογένεια με πολλά ψηφία μείον στη τσέπη και σε τράπεζες) για αυτο μερικές φορές παιδιά αν δεν γνωρίζεται καταστάσεις δεν κάνει να μιλάμε γενικά το λέω αυτό ... αν ήταν στο χέρι μου την είχα πάρει τώρα και την πήγαινα Αθήνα να την βάλω μέσα σε μια κλινική γιατί πραγματικά σημαίνει πολλά για μένα αλλά την συγκεκριμένη χρονική περίοδο είναι αδύνατον...Θα συνεχίσουμε να είμαστε από πάνω της και να κάνουμε ότι μπορούμε και όπου βγει.Απλά μου είπε να την αφήσω το βράδυ εκεί να δεί μέχρι το πρωί πως θα είναι αρνήθηκα και μου είπε να δω πως θα πάει και σε 4 5 μέρες να την ξαναπάω.Δεν ξέρω ρε παιδιά ειλικρινά τώρα που το βλέπω δεν είχε κάποιο νόημα που άνοιξα thread ήθελα κάπου να πώ την ιστορία μου και τι τρέχει και νομίζω πως αυτό είναι το καλύτερο μέρος.Τέλος πάντων θα το έχω σαν ημερολόγιο στην καταστασή της και για κάθε εξέλιξή θα ποστάρω :/

Δεν διαφωνώ καθόλου..
Εσύ διαφωνείς με το ότι βγαίνεις και μας λες μια - κυριολεκτικά - ιστορία τρόμου για τη γατούλα σου, σου λέμε να πας στο γιατρό, αντί αυτού ακούμε για βενζίνη και σκουλήκια και σαν αποτέλεσμα δέχεσαι αμφισβήτηση?
Εσύ τι θα καταλάβαινες και τί συμπέρασμα θα έβγαζες?

Προσωπικά για εμένα, ο κτηνίατρος μου δίνει λύσεις και σ' αυτόν απευθύνομαι όταν θεωρώ ότι κάποιο από τα γατάκια μας έχει κάποιο πρόβλημα.
Ίσως επειδή οι περισσότεροι γατογονείς - λίγο ως πολύ - απευθυνόμαστε στον κτηνίατρο, να μας ακούγεται "κάπως" η τραγική ιστορία της γατούλας σου.
Κανείς δεν είναι πλούσιος, πολλοί δε, στερούμαστε δικά μας πράγματα για να έχουν τα γατάκια μας - αδέσποτα και οικόσιτα - ό,τι καλύτερο γίνεται.

Διευκρινίζω, προς αποφυγή "τσουβαλοποίησης", ότι ο α' πληθυντικός που χρησιμοποιώ είναι σαν γενικός κανόνας ιδιοκτητών ζώων και φιλόζωων και όχι σαν στατιστικό ή ενδεικτικό του Γατόσπιτου..


flokatoula έγραψε:Δεν έκανες καθόλου άσχημα που έγραψες την ιστορία σου αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι απολύτως λογικό πως στις περιγραφές μιας γάτας σε τέτοια τραγική κατάσταση η πρώτη απάντηση είναι "τρέχα στο γιατρό!!!", όπως αν μας έλεγες και για το παιδί σου.

Η φωτογραφία δείχνει μια γάτα σε κακά χάλια και μόνο ένας γιατρός μπορεί να σου πει τι να κάνεις. Δεν είπες από την αρχή ότι το πρόβλημα είναι οικονομικό αλλά ότι δεν θες να σου πουν για ευθανασία. Που στο κάτω κάτω ας σου πει ο γιατρός ότι θέλει, η απόφαση πάλι δική σου θα είναι.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν αντέχω στη σκέψη ότι η γατούλα θα μεινει έτσι χωρίς ΣΟΒΑΡΗ ιατρική περίθαλψη. Απλά δεν το δέχομαι. Όση ώρα θα μου έπαιρνε να γράφω στο γατόσπιτο μια τραγική ιστορία τόσο και λιγότερο θα μου έπαιρνε να βρω κάποιο σωματείο ή κάποιον γιατρό να με δεχτεί δωρεαν ή να με βοηθησει. Η γάτα σου είχε σκουλήκια στο κεφαλι και είσαι εδώ και συζητάς μαζί μας???

Συμφωνώ..

Μπορεί να μην ήθελε να πει ότι είναι θέμα οικονομικό - άλλωστε είναι θέμα καθαρά προσωπικό, αλλά βλέποντας ότι αμφισβητήθηκε, να αναγκάστηκε να το πει.
Όμως, πιστεύω ακράδαντα ότι πρέπει να τη δει κτηνίατρος τη γατούλα..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουλ 12, 2010 2:31 pm

Εχουμε καποιο νεο?Πως παει η γατουλα?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Δευ Ιουλ 12, 2010 8:49 pm

τι να σας πω ρε παιδιά δύο μέρες τώρα είμαι :'( ήθελα να σας ρωτήσω κάτι την ευθανασία την νοιώθει το ζώο η απλά ότι κοιμάται ; και ο γιατρός σου επιτρέπει να είσαι μπροστά εκείνη την στιγμή ;
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από nosyparker Δευ Ιουλ 12, 2010 8:54 pm

Μην ανησυχείς, δεν υποφέρει καθόλου το ζώο. Είναι σαν να της κάνεις αναισθησία και πέφτει για ύπνο. Την πήγες στο γιατρό ή ακόμα;
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Ιουλ 12, 2010 8:54 pm

Δεν νιώθει τίποτα! Θα το ανακουφίσεις το ζώο. ΜΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ ΑΛΛΟ.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 12, 2010 8:59 pm

mpoumpoukos έγραψε:τι να σας πω ρε παιδιά δύο μέρες τώρα είμαι :'( ήθελα να σας ρωτήσω κάτι την ευθανασία την νοιώθει το ζώο η απλά ότι κοιμάται ; και ο γιατρός σου επιτρέπει να είσαι μπροστά εκείνη την στιγμή ;

Δεν το έχω ζήσει..
Έχω διαβάσει ότι η γατούλα δεν νιώθει πόνο, παρά ότι κοιμάται σιγά σιγά..
Το αν θα είσαι μπροστά ή όχι, δεν είναι θέμα κτηνιάτρου, είναι θέμα δικής σου επιλογής.
Πολλοί άνθρωποι δεν το αντέχουν, άλλοι θέλουν να είναι μαζί με το ζωάκι τους εκείνη τη στιγμή.
Πάντως, απ' όσο έχω διαβάσει, όσοι δεν ήταν μπροστά, το μετάνιωσαν στη συνέχεια..

Απ' αυτά που λες, να καταλάβω ότι δεν πάει πολύ καλά η γατούλα σου?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Δευ Ιουλ 12, 2010 9:08 pm

τις τελευταίες δύο μέρες έχει γίνει πολύ αδύναμη στο περπατημα της και δεν τρώει μόνο νεράκι πίνει σήμερα την βγάλαμε λιγο το πρωί να περπατήσει και μπήκε μέσα στο σπίτι αργά αργά και ανέβηκε στην καρέκλα κάτω από το τραπέζι.Έκατσα κάτω δίπλα της και άρχισα και τις μιλούσα μπορεί να το περάσετε για χαζό δεν ξέρω πόσοι έχετε αναπτύξει τέτοιο δεσμό με τα ζώα σας αλλά όπως παλιά καταλαβαινόμασταν απόλυτα Sad με είχαν πάρει και τα ζουμιά δεν δείχνει να πονάει πλέον αλλά και μόνο ότι δεν τρώει την αποδυναμώνει το να ζήσει άλλες πέντε δέκα μέρες και να πάει απο ασητεία δεν μου λέει τπτ έχετε δίκιο θα υποφέρει περισσότερο.Ακοή δεν έχει καθόλου παρόλα αυτα σήμερα άνοιξε και το άλλο της ματάκι και βλέπει κανονικά.Θα την κρατήσω μαζί μου και αύριο και μετά θα την πάω για ευθανασία.Τώρα την βγάζουμε απο εκεί που την έχουμε να κοιμάται και κάνει άλμα και ξαναμπαίνει πάλι μέσα Sad Ερώτηση ο γιατρός σου επιτρέπει να πάρεις το ζώο μόλις φύγει ... ή πρέπει να πάνε σε ειδικό χώρο ;
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Ιουλ 12, 2010 9:12 pm

Μπορείς να την θάψεις όπου θες.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Ιουλ 12, 2010 9:13 pm

Υπάρχει εδώ σχετικό άρθρο για την ευθανασία

http://www.gatospito.com/Aoeaiaosa-h42.html

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 12, 2010 9:14 pm

Συγνώμη, η γατούλα μπορεί να κάνει άλματα?
Γιατί δεν την πάτε σ' έναν γιατρό να την δει?
Μιλήστε του για την οικονομική κατάσταση, θα καταλάβει..
Είναι κρίμα, αν είναι κάπως καλύτερα, περπατάει, κάνει άλματα και άνοιξε και το ματάκι της, να μην της δώσετε την όποια ευκαιρία μπορεί να έχει, με το να μην τη δει ένας κτηνίατρος.

Σε παρακαλώ πολύ, πηγαίντε την στον κτηνίατρο..
Πηγαίντε την στην κτηνίατρο που έγραψε μια κοπέλα σε προηγούμενη σελίδα, αλλά κάντε κάτι, σας ικετεύω..
Είναι τόσο πολύ κρίμα..

Και πίστεψέ με, όλοι τέτοιο δέσιμο έχουμε με τα ζωάκια μας..
Είναι φοβερά ισχυρός ο δεσμός με τις ψυχούλες αυτές..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Ιουλ 12, 2010 9:15 pm

Μισό λεπτό, είναι οικονομικό το θέμα?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 12, 2010 9:22 pm

Απ' όσο είχε αναφέρει ο mpoumpoukos, παίζει και αυτό το ρόλο του..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από aporw Δευ Ιουλ 12, 2010 9:23 pm

Οι γατες σαν πλασματα αντεχουν πολυ πονο...
αλλα προς θεου..ειναι μαρτυριο για το ζωο..πηγαινε την σε ενα γιατρο!και αφου ειναι οικονομικο το θεμα ειμαι προθυμη να βοηθησω οικονομικα! H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 134150 (μην το παρεις σαν ελεημοσυνη αλλα σαν βοηθεια γι αυτο το πλασματακι! H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 134150 )
Μην αφηνεις το ζωακι να υποφερει..ειναι αμαρτια! H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 72784 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 72784
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Ιουλ 12, 2010 9:25 pm

Κι εγώ μπορώ να βοηθησω οικονομικά.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 12, 2010 9:28 pm

Κι εγώ θα βοηθήσω.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Λιαννα Δευ Ιουλ 12, 2010 9:34 pm

κι εγω!πηγαινε τη ΑΜΕΣΩΣστο γιατρο!!!!!!
Λιαννα
Λιαννα
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 8)Η Μελενια ,ο Σωκρατης,η Gilda ,η Σισσυ,η Μινετ,το Κολοκυθακι ,η Σκαρλετ και ο Λεοναρντο!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας+
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον πανεμορφο Snow ,το Μικυ και το Λουκουμα ....Α και τη Μαγια!!!!!!!!!!!!
Motto : υπαρχουν και χειροτερα,αλλα υπαρχουν και καλυτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Δευ Ιουλ 12, 2010 9:38 pm

δεν ήθελα να αναφερθώ αλλά ναι και έπειτα φοβάμαι ότι και μια ελπίδα να έχει για να ζήσει ότι εδώ θα της πουν ευθανασία από την άλλη μου γάτα που την είχα πάει με την πρώτη ματιά αυτό μου είπε Sad αλλά την έσωσα την μπουμπού όμως δεν μπορώ και φοβάμαι ότι μόλις την δεί αυτό θα πεί και δεν ξέρω αν μπορούσα να την πάω Αθήνα μήπως την έζωσα με μια επέμβαση γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημά της αυτή τη στιγμή είναι ο λαιμός όταν την χαιδεύω εκεί ανακουφίζεται αλλά να καταπιεί δεν μπορεί μόνο νερό ούτε καν γάλα σκέφτομαι αύριο το πρωί να ρίξω το κεφάλι μου κάτω και να πάω να παρακαλέσω εκείνη την κτηνίατρο και να την ξεπληρώσω όποτε μπορέσω αλλά δεν ξέρω αν είναι έτσι ίσως να μην της δώσει και την προσοχή που χρειάζεται Sad

@παιδιά σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό καταλαβαίνεται ... Τα δικά σας τα γατούνια εύχομαι να είναι πάντα καλά.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από nosyparker Δευ Ιουλ 12, 2010 9:43 pm

Κοίτα, άμα σου λένε κάποια άτομα εδώ μέσα ότι θέλουν να βοηθήσουν, μην κάνεις τον δυσκολο, όσο κι αν μπορεί να αισθάνεσαι άσχημα. Το γατόσπιτο έχει δώσει χρήματα και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Από 5 ευρω να βάλει ο καθένας μας, σώνεται μια ψυχούλα. Πήγαινέ την στο γιατρό και πες μας τι θα σου προτείνει. Μετά βλέπουμε...
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από aporw Δευ Ιουλ 12, 2010 9:44 pm

mpoumpoukos έγραψε:δεν ήθελα να αναφερθώ αλλά ναι και έπειτα φοβάμαι ότι και μια ελπίδα να έχει για να ζήσει ότι εδώ θα της πουν ευθανασία από την άλλη μου γάτα που την είχα πάει με την πρώτη ματιά αυτό μου είπε Sad αλλά την έσωσα την μπουμπού όμως δεν μπορώ και φοβάμαι ότι μόλις την δεί αυτό θα πεί και δεν ξέρω αν μπορούσα να την πάω Αθήνα μήπως την έζωσα με μια επέμβαση γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημά της αυτή τη στιγμή είναι ο λαιμός όταν την χαιδεύω εκεί ανακουφίζεται αλλά να καταπιεί δεν μπορεί μόνο νερό ούτε καν γάλα σκέφτομαι αύριο το πρωί να ρίξω το κεφάλι μου κάτω και να πάω να παρακαλέσω εκείνη την κτηνίατρο και να την ξεπληρώσω όποτε μπορέσω αλλά δεν ξέρω αν είναι έτσι ίσως να μην της δώσει και την προσοχή που χρειάζεται Sad

@παιδιά σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό καταλαβαίνεται ... Τα δικά σας τα γατούνια εύχομαι να είναι πάντα καλά.

αν αγαπας οπως λες τη γατουλα σου κανε κατι γι αυτη..δεν καταλαβαινεις οτι ετσι αργοπεθαινει και υποφερει?? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 72784 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 72784 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 72784
πηγαινε τη στη γιατρο σε παρακαλω...
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 12, 2010 9:47 pm

mpoumpoukos έγραψε:δεν ήθελα να αναφερθώ αλλά ναι και έπειτα φοβάμαι ότι και μια ελπίδα να έχει για να ζήσει ότι εδώ θα της πουν ευθανασία από την άλλη μου γάτα που την είχα πάει με την πρώτη ματιά αυτό μου είπε Sad αλλά την έσωσα την μπουμπού όμως δεν μπορώ και φοβάμαι ότι μόλις την δεί αυτό θα πεί και δεν ξέρω αν μπορούσα να την πάω Αθήνα μήπως την έζωσα με μια επέμβαση γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημά της αυτή τη στιγμή είναι ο λαιμός όταν την χαιδεύω εκεί ανακουφίζεται αλλά να καταπιεί δεν μπορεί μόνο νερό ούτε καν γάλα σκέφτομαι αύριο το πρωί να ρίξω το κεφάλι μου κάτω και να πάω να παρακαλέσω εκείνη την κτηνίατρο και να την ξεπληρώσω όποτε μπορέσω αλλά δεν ξέρω αν είναι έτσι ίσως να μην της δώσει και την προσοχή που χρειάζεται Sad

@παιδιά σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό καταλαβαίνεται ... Τα δικά σας τα γατούνια εύχομαι να είναι πάντα καλά.

Είναι εγκληματικά αυτά που λες..
Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να δεχτείς οικονομική βοήθεια.
Πολλά γατάκια έχουν βοηθηθεί - και σωθεί, με αυτόν τον τρόπο.
Σου ξαναείπα, κανείς δεν είναι πλούσιος. Μην το βλέπεις εγωιστικά, σε παρακαλώ..

Έτσι όπως περιγράφεις την κατάστασή της, ακούγεται πολύ καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες..
Σε εκλιπαρώ κάνε κάτι.. Πήγαινέ την σε αυτή τη γιατρό, κάνε κάτι ΑΜΕΣΑ! Όσο αδρανείς, τόσο της στερείς τις όποιες ελπίδες έχει για να αναρρώσει και να γίνει καλά...
Πρώτος εσύ θα το μετανιώσεις μετά...
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης