gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

H mpoumpou μου χάνεται :(

+24
Chouzouris
flokatoula
Λιαννα
~Zouzou~
Πούπσυ
Marcos
SophiaSonia21
aporw
melitta
niou
maria.z
vaso
NiaR
Kikiriki
ladycat
Anatoli
Gatadministrator
nosyparker
SuperCatz
marmanga
TimeTraveller
markello
patousis
mpoumpoukos
28 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από BokSurat Τετ Ιουλ 14, 2010 7:06 pm


έχω την εντύπωση ότι είπε ότι την είχε πάει εδώ..
TimeTraveller έγραψε:Στη Σπάρτη δεν υπάρχει μόνο ένας κτηνίατρος, το γνωρίζω εγώ που δε μένω εκεί και όχι εσείς;; Πηγαίνετε στην κυρία ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΔΑΝΑ, Ευαγγελίστριας 31, τηλέφωνο 2731021201.

κάπου έχει γράψει νομίζω ότι την πήγε σε μια γιατρό που έδωσε το τηλέφωνό της εδώ στο τόπικ μια κοπέλα.

BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Τετ Ιουλ 14, 2010 8:47 pm

ναι εκεί την είχα πάει δεν την πήγα σήμερα μόλις ξύπνησα και είμαι λιώμα όλες αυτές τις μέρες αν δεν βελτιωθεί θα την πάω αύριο.Koυράστηκα και εγώ ο ίδιος πλέον.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:35 am

BokSurat έγραψε:
έχω την εντύπωση ότι είπε ότι την είχε πάει εδώ..
TimeTraveller έγραψε:Στη Σπάρτη δεν υπάρχει μόνο ένας κτηνίατρος, το γνωρίζω εγώ που δε μένω εκεί και όχι εσείς;; Πηγαίνετε στην κυρία ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΔΑΝΑ, Ευαγγελίστριας 31, τηλέφωνο 2731021201.

κάπου έχει γράψει νομίζω ότι την πήγε σε μια γιατρό που έδωσε το τηλέφωνό της εδώ στο τόπικ μια κοπέλα.


Ας πεί ποιος μπορεί να τη πάρει αύριο, για να μην βρεθούν να τη παίρνουν 20 Ατομα και σαλτάρει η γυναίκα. Αν δεν βρεθεί κανείς να την έχει πάρει μέχρι το μεσημέρι, θα δοκιμάσω να τη πάρω το απόγευμα εγώ.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:44 am

παιδιά δεν χρειάζεται να την πάρετε την γυναίκα θα φρικάρει πέντε λεπτά την είδε μόλις ξαναπάω μάλλον θα την πάω ... εκεί που νομίζαμε πως δεν ακούει πρίν κανένα δύωρο περνάει ένα αυτοκίνητο τρέχοντας και όπως καθόταν λουμωχτή άρχισε να τρέχει κατα το σπίτι :o υποπτεύομαι ότι δεν ήταν σκυλιά τελικά και από αυτοκίνητο την έχει πάθει την ζημιά επόμενα αύριο.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:50 am

Χθες δεν μπορούσε να κουνηθεί, τώρα τρέχει κιόλας; H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 207772
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:10 am

ρε παιδιά δίνετε λίγο έμφαση άκουσε το αμάξι και έτρεξε πρός τα μέσα ξαφνικά όλη την ώρα αλλιώς καθιστή είναι :/ πάντως πώς άκουσε δεν ξέρω από το ένα αυτί τουλάχιστον και να της το φυσάμε δεν αντιδρά καθόλου το άλλο θα ξαναποστάρω αύριο το βράδυ για να ενημερώσω καληνύχτα σας
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Πεμ Ιουλ 15, 2010 8:06 am

Συγνώμη για το διπλό πόστ αλλά είμαι καταενθουσιασμένος πήγα και την ξεσκέπασα τώρα το πρωί και δίπλα της το βράδυ της είχαμε βάλει κονσέρβα και είχαμε ρίξει και λίγο γάλα για να την διαλύσουμε και έχει αφήσει πολύ λίγη προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι και την πατήσω μετά.Αλλά έφαγε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :DDDDDDDD κοίταξα γύρω γύρω μήπως την είχε χύσει αλλά ΤΙΠΟΤΑ έκανε άκρη και το μαξιλαράκι που της βάζουμε απο κάτω και έκανε και τσίσα της είμαι πολύ χαρούμενος θα το επαναλάβω σήμερα το βράδυ και ελπίζω να ξαναγίνει.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Ιουλ 15, 2010 3:04 pm

Βάλτης ξανά φαγητό πριν από το βράδυ, αν είναι αρκετά καλά ώστε να τρώει, θα είναι πολύ πεινασμένη η φουκαριάρα, τόσες μέρες νηστική.
Φυσικά με ρέγουλα, μην την πιάσει καμιά διάρροια..
Και οπωσδήποτε φρέσκο, δροσερό νεράκι να υπάρχει κοντά της.
Περαστικά, εύχομαι να είναι κάθε μέρα και καλύτερα..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από stellitsa Πεμ Ιουλ 15, 2010 4:09 pm

Εγώ πάντως επιμένω. Ο άνθρωπος μας δουλεύει......

stellitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : ένα η μαυρούλα νέλλυ
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_sleep

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από TimeTraveller Πεμ Ιουλ 15, 2010 6:47 pm

Ακολουθεί μεγάλο ποστ, ζητώ συγγνώμη αλλά θέλω πολύ να πω μερικά πράγματα Embarassed

mpoumpoukos έγραψε:όχι παιδιά ότι σας είπα έγινε η αντιβίωση υποθέτω είναι για την μύτη της για τα φλέγματα την πήρε στο κρεβάτι που την βάζουνε και την κοίταξε λίγο την έβλεπα εντελώς καθησυχαστική :/ ελπίζω πάντως να έχει δίκιο σήμερα μας νιαούρησε και 3 φορές έτσι βραχνά την τελευτάια φορά που το είχε κάνει ήθελε να κάνει την ανάγκη της πρίν μέρες τι να πώ εύχομαι η γιατρός να έχει δίκιο γιατί από ότι ξέρω έχει το ιατρείο μια 20ετία άρα κάτι παραπάνω θα ξέρει τι να πώ ελπίζω τις επόμενες μέρες να φάει και να δυναμώσει λίγο.Δεν είπε κάτι αλλά αν δώ ότι χειροτερεύει θα την πάω.Μήπως ξέρετε πόσο μπορεί να αντέξει ένα ζώο χωρίς φαγητό μόνο με νερό την προηγούμενη τρίτη χτύπησε και πέμπτη την ξαναβρήκαμε δλδ 8 μέρες ζήτημα να έχει πιει ένα δάχτυλο γάλα :/

Στην αρχή δε μας έλεγες πως υπάρχει μόνο ένας κτηνίατρος που λέει αμέσως ευθανασία; Πως γίνεται να ήξερες πως έχει 20 χρόνια κτηνιατρείο αλλά να μην ήξερες πως υπάρχει κι άλλη κτηνίατρος;

mpoumpoukos έγραψε:Sad μόλις γύρισα από έξω και σήμερα τα ίδια δεν τρώει όυτε γάλα ούτε κονσέρβα με το γάλα βασικά έκανε οτι και εχτές ήπιε μια δύο και τα παράτησε έχει γίνει πετσί και κόκκαλο είναι εμφανές ότι έχει πρόβλημα στον λαιμό και αυτή δύο τρία ψιλαφίσματα τις έκανε και μια αντιβίωση και όλα θα πάνε καλά λέει Sad σε δύο τρείς μέρες θα λιώσει έτσι όπως πάει ήλπιζα σήμερα να φάει κάτι της τα βάζουμε μπροστά στα μάτια της και δεν τα ακουμπάει.Δεν αντέχω άλλο και εγώ 9 μέρες τώρα με 4 ώρα κ 5 ώρα μεσημεριανό ύπνο την βγάζω για να βλέπω αν είναι καλά το βράδυ.Έγω είχα προετοιμαστεί εχτές για το χειρότερο και την πάω και λέει οι γάτες όταν δεν μπορούν να μυρίσουν δεν τρώνε και με την αντιβίωση θα γίνει καλά.Αν μου μείνει η μπουμπού στα χέρια από ασητεία θα κάνω τεράστια φασαρία.Όχι να μου λέει η γάτα θα γίνει καλά και να την βλέπω ακριβώς το ίδιο.Τουλάχιστον να μου έλεγε να την θανατώσουμε να μην βασανίζεται 9 μέρες έχει να φάει.Τώρα το πρωί ξαναήρθε στα πόδια μου όπως παλιά αλλά δεν μπορώ να την χαϊδεύω και να νοιώθω τα κοκκαλά της έτοιμα να βγουν μετά πήγε πάλι εκεί που την έχουμε και δοκιμάσαμε να της βάλουμε κονσέρβα και γάλα μαζί μετά την σκεπάσαμε πάλι.Λέω να την αφήσω έτσι μερικές ώρες μήπως επιτέλους λείπει τίποτα H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 387590
Δε μπορώ να πω τίποτε παραπάνω από το ότι θα έπρεπε να ντρέπεσαι νεαρέ. Θα κάνεις φασαρία στην κτηνίατρο(!!!), που άφησες τη γάτα που λες πως υπεραγαπάς να πάθει τέτοια ζημιά, χωρίς κτηνίατρο και την περιθάλψατε με μελάνι και βενζίνη;
nosyparker έγραψε:
mpoumpoukos έγραψε:... αυτή ίσως σπάστηκε που τις είπαμε να την δει και να την εξοφλήσουμε σε λίγες μέρες και είχε και κόσμο και για αυτό δεν της έδωσε σημασία βέβαια

SuperCatz έγραψε:
Είναι άδικο και κρίμα να μην έχει η γατούλα την περίθαλψη που έχει τόσο ανάγκη γιατί η γιατρός την κοίταξε βιαστικά όπως λες, ενδεχομένως λόγω οικονομικού θέματος..

Καλά, αν ισχύει όντως αυτό, τα έχω πάρει στο κρανίο! Λες και θα φτωχύνει η κτηνίατρος αν δει δωρεάν και μια γάτα στις τόσες! Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα κι ότι την εξέτασε όπως έπρεπε τη μπουμπού. H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 734572

Πάντως μπουμπούκο να της την ξαναπάς σήμερα, αλλά κι εσύ μην περιμένεις να δεις δραστική βελτίωση από τη μία μέρα στην άλλη. 9 μέρες δεν έτρωγε, δεν μπορεί ξαφνικά να γίνει περδίκι. Φτάνει που ζει η γατούλα και παίρνει την αγωγή που συνέστησε η γιατρός.

Δε γνωρίζω αν ο νεαρός λέει αλήθεια ή όχι αλλά δεν τον πιστεύω προσωπικά, γιατί την κυρία την ξέρω.

mpoumpoukos έγραψε:παιδιά δεν χρειάζεται να την πάρετε την γυναίκα θα φρικάρει πέντε λεπτά την είδε μόλις ξαναπάω μάλλον θα την πάω ... εκεί που νομίζαμε πως δεν ακούει πρίν κανένα δύωρο περνάει ένα αυτοκίνητο τρέχοντας και όπως καθόταν λουμωχτή άρχισε να τρέχει κατα το σπίτι :o υποπτεύομαι ότι δεν ήταν σκυλιά τελικά και από αυτοκίνητο την έχει πάθει την ζημιά επόμενα αύριο.

Δε χρειάζεται να την πάρουν, μήπως γιατί δεν υπάρχει αυτό που λες; Είναι άρρωστο πάντως να δουλεύεις τόσο πολύ κόσμο και μάλιστα να κατηγορείς και την κτηνίατρο μαζί.
stellitsa έγραψε:Εγώ πάντως επιμένω. Ο άνθρωπος μας δουλεύει......
Πλέον συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μακάρι να το είχα καταλάβει νωρίτερα, γιατί αγχώθηκα πολύ με τη γατούλα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TimeTraveller στις Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:09 pm, 1 φορά
TimeTraveller
TimeTraveller
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Voici mon secret. Il est tres simple: on ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/04/2010
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:05 pm

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 56971
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:22 pm

Μήπως τηλεφώνησε κανείς στη γιατρό να τη ρωτήσει ?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουλ 15, 2010 7:24 pm

δεν παίρνεις εσύ δημήτρη;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιουλ 15, 2010 8:04 pm

Τι εγινε?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:26 pm

timetraveller και stellitsa αύριο θα έχετε και βίντεο με την γατούλα παιδιά ότι ζούσα είπα η γιατρός ίσως μου έδωσε μόνο αντιβίωση γιατί έβλεπε σίγουρα πιο πολλά πράγματα από εμένα για τα της γατούλας τώρα ξύπνησα πρίν δύο ώρες και βγήκα έξω και νιαούρησε ήπιε το μισό απο το γάλα που είχαμε διπλά θα την βάλουμε μέσα πάλι με φαγητό σε λίγο Smile
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:36 pm

τι αντιβίωση σας έδωσε; και τι γάλα της δίνεις, γιατί οι γάτες δεν΄κάνει να πίνουν το γαλα που πίνουν οι άνθρωποι!!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από TimeTraveller Πεμ Ιουλ 15, 2010 11:34 pm

Νεαρέ δε με αφορά το αν λες αλήθεια ή όχι. Είμαι άνθρωπος που δεν εκτιμώ καθόλου τα ψέματα κι εσύ χρησιμοποίησες αρκετά. Δε σε κρίνω, λέω τη γνώμη μου. Ακόμη και χρήματα να μην είχες ή την όποια δυσκολία, δεν υπήρχε λόγος να πεις ψέματα. Δε θέλω να μου αποδείξεις κάτι. Περαστικά στη μπουμπού κι εύχομαι στο εξής να έχει ό,τι της πρέπει. Όπως στους ανθρώπους έτσι και στα ζώα πέρα από την αγάπη μας που είναι πολύ σημαντική χρειάζονται και κάποια βασικά πράγματα για την επιβίωσή τους.
Και επειδή οι γάτες έχουν δυσανεξία στη λακτόζη αν δε μπορείς να της πάρεις γάλα ειδικό για γάτες, βρες αυτό με μειωμένη λακτόζη.
TimeTraveller
TimeTraveller
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Voici mon secret. Il est tres simple: on ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/04/2010
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 16, 2010 12:17 am

Την αντιβίωση μας την έδωσε μαζί με σύριγγα δηλαδή τράβηξε από το κουτί και μας έδωσε μια σύριγγα γεμάτη στα 5 γραμμάρια και μας είπε να δίνουμε ένα γραμμάριο την ημέρα είναι ένα διαφανές υγρό.Και ναι γάλα κανονικό την έδινα.Timetraveller δεν έχω πεί κανένα ψέμα πραγματικά ψέματα στην ζωή μου δεν λέω καιξ το έχω σαν αρχή ότι έχω να πώ το λέω μπροστά.Ότι συνέβαινε εκείνη την στιγμή και όπως ένοιωθα εγώ τα μετέφερα και στο forum είναι πολύ βαρύ να λές σε κάποιον ότι λέει ψέματα εμένα προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα γιατί ψέμα δν έχω πεί κανένα ούτε σε αυτήν την ιστορία ούτε γενικά απεχθάνομαι τα ψέματα όπως και την διπροσωπία στον άνθρωπο τρομερά.Παραδέχομαι ΄ότι μπορεί να υπέρεβαλα με την γιατρό στα δικά της μάτια να φαινόταν πολύ καλύτερα από ότι στα δικά μου και για αυτό να την είδε τόσο λίγο.Σήμερα πήγε ο πατέρας μου για να την πληρώσει και τις είπε όλη την ιστορία της από την αρχή της είπε επίσης ότι σήμερα έφαγε και του είπε αν δει ότι δεν πηγαίνει καλά μόλις τελειώσει η αντιβίωση να την ξαναπάμε.Κατά τις δέκα και μισή την βγάλαμε έξω από την αυλή δίπλα σε μαι οικοδομή να περπατήσει λίγο και ανοιξε τρύπα και ενεργήθηκε κανονικά μετά πήγε πάλι να μας φύγει αλλά δεν είναι τόσο γρήγορη ακόμα και την πιάσαμε εύκολα.Τέλος πάντων δεν θα ξαναγράψω εδώ είλικρινά με στενοχωρεί πολύ να με λένε ψεύτη από την μια μεριά τα forum είναι πολύ απρόσωπα και μπορεί έτσι να περνάει πρός τα έξω...Όσοι θέλουν να μαθαίνουν πώς τα πηγαίνει η μπουμπού από εδώ και περά ας μου στέλνουν μήνυμα και θα τους απαντ;v σας ευχαριστώ όλους για την συμπαραστασή σας μέχρι τώρα Veryhappy
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από markello Παρ Ιουλ 16, 2010 12:38 am

προσωπικα, θα ηθελα να μαθαινω την πορεια της Μπουμπους αλλ δεν θα μπω στη διαδικασια των προσωπικών μηνυματων, αν θελεις να γραφεις δημοσίως, καλώς.

Για να μη χρειάζεται να τη βγαζετε εξω για τουαλετα, μπορειτε σε μια λεκανιτσα να βάλετε αμμο για γατες που υπαρχει στα Σουπερ μαρκετ και ειναι πολυ φθηνη. Οταν δειτε πως θελει να παει, βαλτε τη μεσα και θα σκαψει μονη της.

Επισης, θα π΄ρεπει να της ενισχυσετε την τροφή της, τωρα που τρωει περισσοτερο, ρωτηστε τη γιατρο για αυτο. Το γαλα (ειδικα το ανθρωπινο) δεν μπορει να ειναι η μονη τροφη που λαμβανει..ειναι πολυ λιγο..
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουλ 16, 2010 1:13 am

markello έγραψε:προσωπικα, θα ηθελα να μαθαινω την πορεια της Μπουμπους αλλ δεν θα μπω στη διαδικασια των προσωπικών μηνυματων, αν θελεις να γραφεις δημοσίως, καλώς.

Για να μη χρειάζεται να τη βγαζετε εξω για τουαλετα, μπορειτε σε μια λεκανιτσα να βάλετε αμμο για γατες που υπαρχει στα Σουπερ μαρκετ και ειναι πολυ φθηνη. Οταν δειτε πως θελει να παει, βαλτε τη μεσα και θα σκαψει μονη της.

Επισης, θα π΄ρεπει να της ενισχυσετε την τροφή της, τωρα που τρωει περισσοτερο, ρωτηστε τη γιατρο για αυτο. Το γαλα (ειδικα το ανθρωπινο) δεν μπορει να ειναι η μονη τροφη που λαμβανει..ειναι πολυ λιγο..

Συμφωνώ..

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ψέματα, το είχα ξαναγράψει, όμως δεν θέλω καν να σκεφτώ ότι ένας νέος άνθρωπος μπήκε σε τέτοια διαδικασία, να σοκάρει ένα ολόκληρο φόρουμ με αυτή την ιστορία..
Θέλω, καλόπιστα, να πιστεύω ότι μας έχεις πει αλήθεια και ότι, απλά, σε κάποια σημεία, λόγω της αγωνίας σου, υπερέβαλλες.
Ωστόσο, η γνώμη μου είναι, ιδιαίτερα προς αποφυγή παρεξηγήσεων, να γράφεις εδώ τα νέα της Μπουμπού.
Αν μπεις στη διαδικασία των πμ, είναι σα να κρύβεσαι και αυτό θα ενισχύσει την άποψη των ανθρώπων που δεν σε πίστεψαν / πιστεύουν.

Θεωρώ πάντως, ότι δεν θα έπρεπε να παρεξηγείς τους ανθρώπους που ανοιχτά σου λένε ότι δεν σε πιστεύουν, για ένα και μόνο λόγο, που επίσης έχω προαναφέρει, ότι δηλαδή οποιοσδήποτε γατογονιός (όχι μόνο στο Γστόσπιτο, γενικά μιλώντας πάντα) έβρισκε τη γατούλα του στα χάλια (σκουλήκια να βγαίνουν από το κεφάλι της??!!!) που εσύ περιέγραψες ότι τη βρήκες, θα την είχε πάει άμεσα στο γιατρό, χωρίς καμία απολύτως καθυστέρηση.
Η δε κατάσταση με τις βενζίνες και τα μελάνια, δεν ξέρω αν και κατά πόσο βοήθησε τη γατούλα, προσωπικά εμένα, οφείλω να ομολογήσω, ότι μου σήκωσε την τρίχα κάγκελο..

Κανείς δεν είναι ζάμπλουτος, όταν όμως αναλαμβάνουμε τη φροντίδα μιας ζωής, πρέπει να αναλαμβάνουμε και τις όποιες ευθύνες της φροντίδας αυτής..
Και προβλήματα θα υπάρξουν και έκτακτα περιστατικά θα προκύψουν, γεγονότα και καταστάσεις που θα πρέπει να αντιμετωπιστούν χωρίς καθυστέρηση και περιστροφές, ήτοι κτηνίατρος και ό,τι έξοδα αυτό συνεπάγεται.

Προσωπικά, καλόπιστα, σε πιστεύω αλλά έχε υπόψη σου, όπως είπες κι εσύ για τα φόρουμς, ότι μπορεί να είναι απρόσωπη η επικοινωνία (αν και όχι πάντα), αλλά ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από TimeTraveller Παρ Ιουλ 16, 2010 2:16 am

mpoumpoukos έγραψε:δυστηχώς μένω σε περιοχή που είμαστε πολύ πίσω σε αυτά τα θέματα :/

mpoumpoukos έγραψε:υπάρχει αλλά είναι ανίδεος η άλλη μου γάτα ήταν σε πολύ πιο καλή κατάσταση και με το που την βλέπει λέει ευθανασία H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 345881

TimeTraveller έγραψε:
mpoumpoukos έγραψε:όχι παιδιά ότι σας είπα έγινε η αντιβίωση υποθέτω είναι για την μύτη της για τα φλέγματα την πήρε στο κρεβάτι που την βάζουνε και την κοίταξε λίγο την έβλεπα εντελώς καθησυχαστική :/ ελπίζω πάντως να έχει δίκιο σήμερα μας νιαούρησε και 3 φορές έτσι βραχνά την τελευτάια φορά που το είχε κάνει ήθελε να κάνει την ανάγκη της πρίν μέρες τι να πώ εύχομαι η γιατρός να έχει δίκιο γιατί από ότι ξέρω έχει το ιατρείο μια 20ετία άρα κάτι παραπάνω θα ξέρει τι να πώ ελπίζω τις επόμενες μέρες να φάει και να δυναμώσει λίγο.Δεν είπε κάτι αλλά αν δώ ότι χειροτερεύει θα την πάω.Μήπως ξέρετε πόσο μπορεί να αντέξει ένα ζώο χωρίς φαγητό μόνο με νερό την προηγούμενη τρίτη χτύπησε και πέμπτη την ξαναβρήκαμε δλδ 8 μέρες ζήτημα να έχει πιει ένα δάχτυλο γάλα :/

Στην αρχή δε μας έλεγες πως υπάρχει μόνο ένας κτηνίατρος που λέει αμέσως ευθανασία; Πως γίνεται να ήξερες πως έχει 20 χρόνια κτηνιατρείο αλλά να μην ήξερες πως υπάρχει κι άλλη κτηνίατρος;


Για να μην παρεξηγούμαι σου παραθέτω τα λόγια σου και τη δική μου ερώτηση στην οποία φυσικά δεν πήρα απάντηση. Εδώ αναφερόμουν, όπως και στο γεγονός ότι κάπου είπες πως την είδε ειδικός χωρίς να την πας στον κτηνίατρο. Βλέπεις ειλικρίνια εδώ; Εγώ όχι.. Ας σταματήσει εδώ όλο αυτό όμως. Απλώς δε θέλω να παρεξηγηθώ. Δε συνηθίζω να λέω πράγματα απλώς για να πω κάτι. Και πάλι περαστικά στη μικρή αφού είναι υπαρκτή και να την προσέχεις.
TimeTraveller
TimeTraveller
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Voici mon secret. Il est tres simple: on ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/04/2010
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 16, 2010 2:33 am

οκ δεν πειράζει καταλαβαίνω για τις αμφιβολίες και εγώ πάνω στο άγχος μου μπορεί να έλεγα διφορούμε πράγματα την είχα πάει αλλού την marilou (κόρη της μπουμπούς και γενικά δεν είχα συνηθήσει σε κτηνιάτρους την μπουμπού την πήγαμε στην αρχή στο φιλοζωικό είχαμε πάει στην αρχη στο σύνεργείο του προέδρου αλλά θα γυρνούσε αργά και έτσι ο πατέρας μου με πήγε μετά απο εκεί επειδή είχε πάει 2 σκυλάκια με τύφο πριν 17 χρόνια και μετά έμαθα πώς λεγόταν Δανα και είχε προτείνει μια κοπέλα προηγουμένως θα προσπαθήσω να είμαι πιο ξεκάθαρος στο μέλλον σε λίγο θα βάλω ένα βιντεάκι πώς ηταν περίπου την νύχτα πρίν φάει την είχαμε αφήσει να μπεί μεσα και είχε έρθει στο κρεβάτι μου Smile μάλιστα στο pc είχα γατόσπιτο και κοίταζε το monitor κάποιες φορες σήμερα είναι αρκετά καλύτερα από το βίντεο μπορείτε να μου πείτε αν το super market έχει κάποιο γάλα που μπορώ να της δίνω (δεν την είχα μάθει και σε αυτά :/ λέτε να το δεχτεί ; )
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουλ 16, 2010 2:45 am

Πάρε το γάλα που έχει λιγότερη λακτόζη - νομίζω της ΔΕΛΤΑ είναι, αν δεν μπορείς να βρεις ειδικό γάλα από πετ σοπ.
Μήπως όμως θα έπρεπε να αρχίσει να τρώει λίγη κονσέρβα ή λίγες κροκετούλες σιγά σιγά..?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 16, 2010 2:51 am

φρέσκο της βάζουμε της δέλτα :/ μα αυτό έλεγα εχτές τις είχαμε γάλα με λιωμένη κονσερβα μέσα και σχεδόν το έφαγε όλο ότι έκανε κακάκια της σήμερα μου με κάνει πολύ χαρούμενο γιατί σημαίνει ότι έφαγε στα σίγουρα λοιπόν το βίντεο αυτο είναι προχθές πρίν κοιμηθεί και φάει είναι πιο δυνατή σήμερα το άλλο που με απασχολεί είναι ότι 4 χρόνια ήταν ελεύθερη περνούσε 4 5 και βάλε ώρες μέσα στο σπίτι αλλά μετά γύρναγε την γειτονιά.Και από εδώ και πέρα σκέφτομαι να την έχω μόνο σπίτι και δεν ξέρω αν θα συνηθήσει η θα μας δραπετεύσει κάποια στιγμή.Λοιπόν ορίστε το κοριτσάκι μου αρχίζει και καθαρίζει το ματάκι της από τα υγρά και σιγά σιγά ανοιγει και το άλλο Veryhappy να ξαναδώ τα ματάκια της και τι στον κόσμο
https://www.youtube.com/watch?v=XoL3_SxuLng
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουλ 16, 2010 2:59 am

Πολύ γλυκιά και ήρεμη είναι η Μπουμπού σου, εύχομαι κι εγώ όσο πάει να καλυτερεύει..

Το γάλα που λέω είναι σε πλαστικό μπουκάλι και αναφέρει ότι έχει 70% λιγότερη λακτόζη..

Αν μάθουν μέσα και τους αρέσει, συνήθως δεν θέλουν να ξαναβγούν έξω, αλλά και πάλι εξαρτάται από το χαρακτήρα του κάθε γατιού..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 16, 2010 3:01 am

α σε ευχαριστώ πολύ απο αύριο τέτοιο θα της βάζω Smile
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από TimeTraveller Παρ Ιουλ 16, 2010 4:51 am

Υπάρχει σειρά του daily με μειωμένη λακτόζη που είναι 70% αλλά αν δεν κάνω λάθος βγήκε δέλτα advance που έχει 80% λιγότερη λακτόζη. Αν το βρεις, προτίμησέ το. Πρέπει να είναι σε κιτρινωπό μπουκάλι κι έχει μια κουκουβάγια πάνω. Δεν ξέρω αν η μπουμπού είναι στειρωμένη, αλλά αν δεν είναι και έχετε την οικονομική δυνατότητα, θα ήταν δώρο ζωής για τη γατούλα, ειδικά μετά από όλα αυτά που πέρασε. Το τελευταίο που χρειάζεται είναι αρσενικοί να την κυνηγάνε. pale Σίγουρα είναι ανάλογα με το χαρακτήρα αλλά η στείρωση κάνει συνήθως πιο ήπιο το χαρακτήρα τους. Μιλάω εκ πείρας.
TimeTraveller
TimeTraveller
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Voici mon secret. Il est tres simple: on ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/04/2010
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 16, 2010 4:55 am

το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια επειδή μου έχει κάνει δεκάδες γατάκια από την μία δεν εχω ίδεα και δεν το έχω ψάξει με φοβίζει η ιδέα οτι της αφαιρούν τα όργανα από την άλλη έχω ακούσει ότι γίνονται εντελώς φυτά μετά και δεν θέλω να χάσει τον χαρακτήρα της :S θα κοιτάξω εδώ μήπως βρώ κάποιο thread επάνω σε αυτό.
Σε μια ωρίτσα θα πάω να δώ αν έφαγε Razz

edit: αν την στειρώσω και δεν τους ..... κάθεται δεν θα την γρατζουνάνε ;
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από markello Παρ Ιουλ 16, 2010 7:35 am

Φυτα δεν γινονται σε καμια περιπτωση...απλ΄ς τους κοβεται η ορεξη για πολλα πολλα.απο παιχνιδια ομως, σκιζουν!
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από jovanita Παρ Ιουλ 16, 2010 9:05 am

μην ανησυχεις! τιποτα δεν παθαινουν! πρωσοπικα εχει στειρωσει και τις 3 θηλυκες γατες που εχουμε και πιστεψε μου εχουν ακομα το ιδιο χαρακτηρα! ολη μερα τρεχουν στην αυλή και κυνηγανε! ηταν το καλυτερο πραγμα που εκανα ποτε! ευχομαι να γινει καλα η μικρη συντομα!
jovanita
jovanita
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηρακλειο
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Breena
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/05/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_icecream

http://www.mousouda.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουλ 16, 2010 10:33 am

Εμείς, αυτή τη στιγμή, έχουμε 4 γατιά, όλα στειρωμένα.

Αν εξαιρέσεις τον Tesoro, ο οποίος είναι το πλέον αντιπροσωπευτικό δείγμα περσικόγατου, δηλαδή νωθρός, μαχμουρλής, υπναράς και όλο αγκαλιές και πουρ πουρ, τα άλλα 3 λυσσολογάνε στο παιχνίδι!
(Ο Tesoro ήταν έτσι και πριν τη στείρωση, πολύ μικρή διαφορά είδαμε στη συμπεριφορά του..)

Εκτός απ' το να παίξουμε εμείς μαζί τους με ποντικάκια, μπαλάκια, καλάμια κλπ, παίζουνε και μεταξύ τους..
Αφού όταν παίζουν μεταξύ τους, γίνεται τέτοιος χαμός που λέμε ότι είναι "η ώρα του γατιού", κατά το γνωστό "η ώρα του παιδιού"!

Άσε που τους φεύγει το άγχος του ζευγαρώματος και σταματάνε να ψεκάζουν, να "κλαίνε" και να έχουν τάσεις φυγής προκειμένου να βρουν ταίρι...
Έχουν χαθεί πολλά γατιά αστείρωτα, που το έσκασαν από το σπίτι τους, σε περίοδο αναπαραγωγής..
Αφότου στειρωθούν, απλά ηρεμούν και είναι πιο γλυκά και τρυφερά, δεν χάνουν όμως το ένστικτο του κυνηγού ή της αυτοσυντήρησης..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουλ 16, 2010 1:43 pm

Καλο θα ηταν να της δωσεις κονσερβουλες μαλακες για γατες σε μορφη πατέ-μους. Ειναι πολυ μαλακες και θα την βοηθησουν εαν εχει προβλημα στο λαιμο και απο την αλλη θα την δυναμωσουν. Τις πουλανε σε ολα τα σουπερ-μαρκετ και δεν ειναι ακριβες. Παρτης και κροκετουλες WWhiskas ειναι μια οικονομικηλυση και μουσκεψε τες με λιγο νερο ή γαλα με λιγη λακτοζη για να τις κατεβαζει πιο ευκολα.
Οι γατες ειναι ζωα που πρεπει να τρεφονται με πολυ πρωτεινη."Τους κανει καλο και τα δυναμονει, κατι που ειδικα τωρα η Μπουμπου το χρειαζεται.

Περιμενουμε νεα σας H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 270712
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Παρ Ιουλ 16, 2010 1:47 pm

πώ πώ καλά που έγραψες μια μέρα καλή πέντε χάλια σήμερα τρέμει και αγριεύει τα άλλα γατιά που δεν το έκανε ούτε στα καλά της ... την έβαλα μέσα θα την ξαναβγάλω το απόγευμα ελπίζω να σταθεροποιηθεί κάπου επιτέλους >.<
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από flokatoula Σαβ Ιουλ 17, 2010 2:38 am

Προσωπικά δε νομίζω οτι ο νεαρός λέει ψέματα, απλά χειρίστηκε απαράδεκτα λάθος το θέμα εξ αρχής, γιατί προφανώς έχει μάθει να συμβιώνει με τα ζώα του με τον τρόπο που το κάνουν στο μεγαλύτερο μέρος της επαρχίας. Δε το λέω υποτιμητικά, είναι τελείως διαφορετικός ο τρόπος, ο γιατρός-κτηνίατρος είναι σαν ένας δρυίδης που ζει στα δάση και θεωρείται άπιαστος (και άσχετος εφού ασχολείται από κατσίκια μέχρι κουνέλια και κότες).

Θέλω να ελπίζω οτι μέσω αυτού του φόρουμ, αφού έκανε τον κόπο να μπει, θα διαβάσει κάποια πράγματα και θα προβληματιστεί, θα μαθει και θα αποκτήσει άλλη ματιά με περισσότερη υπευθυνότητα μιας και την αγάπη φαίνεται να την έχει.

Όπως και να έχει, τις προσευχές μας στη γατούλα που πέρασε και περνάει έναν εφιάλτη, και δίνει έναν τεράστιο αγώνα.

Νομίζω πρέπει μόλις συνέλθει να στειρωθεί και να μείνει εντός σπιτιού.
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουλ 18, 2010 2:15 am

Τί κάνει η Μπουμπού? Πάει καλύτερα? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης