gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

H mpoumpou μου χάνεται :(

+24
Chouzouris
flokatoula
Λιαννα
~Zouzou~
Πούπσυ
Marcos
SophiaSonia21
aporw
melitta
niou
maria.z
vaso
NiaR
Kikiriki
ladycat
Anatoli
Gatadministrator
nosyparker
SuperCatz
marmanga
TimeTraveller
markello
patousis
mpoumpoukos
28 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουλ 18, 2010 2:22 am

εχει και η whiskas ενα γαλατάκι για γάτες!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Κυρ Ιουλ 18, 2010 9:36 am

SuperCatz έγραψε:Τί κάνει η Μπουμπού? Πάει καλύτερα? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 322479

τι να σου πώ πλέον ...
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από markello Κυρ Ιουλ 18, 2010 10:41 am

Δηλαδη?
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:00 am

Από τότε που σας είπα ότι έφαγε τίποτα μετά την επόμενη μέρα την είδα να προσπαθεί πάλι κονσέρβα αλλά το έφτυνε από εκεί και μετά στον κόσμο της δεν ξέρω πλέον αν έχει καν επαφή κάθεται και το πολύ να πιεί λίγο νερό.Τόσο καιρό έλεγα γιατί το στομάχι της είναι φουσκωμένο ενώ αδυνατίζει κ οι δικοί μου έλεγαν φούσκωμα είναι.Μου είχε περάσει μια φορά από το μυαλό καθώς την ακουμπούσα αλλά δεν είχα δώσει βάση.Πρέπει να ήταν έγκυος και να έχει σαπίσει ολόκληρη μέσα σήμερα άρχισε τους εμετούς.Αρκετά βασανίστηκε η γατούλα κρατήθηκε 12 μέρες μετα το ατύχημα.Δυστηχώς οι δικοί μου έφυγαν το πρωί και πρέπει να κρατάω τις μικρές.Αύριο θα την πάω να ηρεμήσει...δεν ξέρω πώς θα το αντέξω αλλά σωτηρία δν έχει το κακόμοιρο φαίνεται.Και το έλεγα ότι μπορεί να είναι εγκυος και πρέπει να είχαν μεγαλώσει κιόλας οι δικοί μου δεν έχουν και τόση εμεπρία σε αυτό το θέμα αλλά ξέρω πώς είναι όταν ήταν έγκυος κ από αυτοί και τις άλλες γάτες μας όταν την ακουμπούσα.Πήγαμε να της σκουπίσουμε λίγο το μάτι της και της βγήκες ένα κομμάτι δέρμα από το μάγουλάκι της πρέπει να εχει αρχίσει μόλυνση από μέσα.Και πρίν κάποιες μερές πρίν την πάμε στον γιατρό μύριζε πολύ άσχημα η αναπνοή της αλλά δεν έδωσα βάση βέβαια αυτό μπορεί να μην είχε καμία σχέση.Κράτησε πολύ αυτή η ιστορία και μετανιώνω όντως που δεν το είχα καταλάβει ότι δν μπορεί να σωθεί για να ηρεμήσει νωρίτερα.Υποφέρει πραγματικά ... δν ξέρω αν πλέον μας καταλαβαίνει κ πολύ.Τέλος πάντων μην σας κουράζω παιδιά.(Εντελώς πληροφοριακά παιδιά μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει αυτό ; αλλά να έχω μια ιδέα.)
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από aporw Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:06 am

mpoumpoukos έγραψε:Από τότε που σας είπα ότι έφαγε τίποτα μετά την επόμενη μέρα την είδα να προσπαθεί πάλι κονσέρβα αλλά το έφτυνε από εκεί και μετά στον κόσμο της δεν ξέρω πλέον αν έχει καν επαφή κάθεται και το πολύ να πιεί λίγο νερό.Τόσο καιρό έλεγα γιατί το στομάχι της είναι φουσκωμένο ενώ αδυνατίζει κ οι δικοί μου έλεγαν φούσκωμα είναι.Μου είχε περάσει μια φορά από το μυαλό καθώς την ακουμπούσα αλλά δεν είχα δώσει βάση.Πρέπει να ήταν έγκυος και να έχει σαπίσει ολόκληρη μέσα σήμερα άρχισε τους εμετούς.Αρκετά βασανίστηκε η γατούλα κρατήθηκε 12 μέρες μετα το ατύχημα.Δυστηχώς οι δικοί μου έφυγαν το πρωί και πρέπει να κρατάω τις μικρές.Αύριο θα την πάω να ηρεμήσει...δεν ξέρω πώς θα το αντέξω αλλά σωτηρία δν έχει το κακόμοιρο φαίνεται.Και το έλεγα ότι μπορεί να είναι εγκυος και πρέπει να είχαν μεγαλώσει κιόλας οι δικοί μου δεν έχουν και τόση εμεπρία σε αυτό το θέμα αλλά ξέρω πώς είναι όταν ήταν έγκυος κ από αυτοί και τις άλλες γάτες μας όταν την ακουμπούσα.Πήγαμε να της σκουπίσουμε λίγο το μάτι της και της βγήκες ένα κομμάτι δέρμα από το μάγουλάκι της πρέπει να εχει αρχίσει μόλυνση από μέσα.Και πρίν κάποιες μερές πρίν την πάμε στον γιατρό μύριζε πολύ άσχημα η αναπνοή της αλλά δεν έδωσα βάση βέβαια αυτό μπορεί να μην είχε καμία σχέση.Κράτησε πολύ αυτή η ιστορία και μετανιώνω όντως που δεν το είχα καταλάβει ότι δν μπορεί να σωθεί για να ηρεμήσει νωρίτερα.Υποφέρει πραγματικά ... δν ξέρω αν πλέον μας καταλαβαίνει κ πολύ.Τέλος πάντων μην σας κουράζω παιδιά.(Εντελώς πληροφοριακά παιδιά μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει αυτό ; αλλά να έχω μια ιδέα.)

Mα ειναι δυνατον να ειναι εγκυος και να μην το καταλαβαινε η γιατρος που την ειδε?? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 56971 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 56971 Ειχες πει πως ηταν παρα πολυ αδυνατη και φαινονταν τα κοκκαλα της..τωρα λες οτι ειχε φουσκωμα?? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 56971 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 56971

Δεν ξερω τι να πω...
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από jovanita Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:12 am

μα ειναι δυνατον να μην το καταλαβε οτι ειναι εγκυος?
πηγαινε την σημερα ή αυριο να την δει να σου πει!
jovanita
jovanita
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηρακλειο
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Breena
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/05/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_icecream

http://www.mousouda.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από markello Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:17 am

Τωρα προκυπτει και μια εγκυμοσύνη...και μια σηψαιμία...και δεν ξερω κι εγώ τί άλλο.....δεν μας ειπες καν τη διαγνωση της γιατρού...

Οταν το Γατοσπιτο σου πρόσφερε την οικονομικη βοηθεια για να κανει η γατουλα εξετασεις αρνηθηκες. Δεν καταλαβαίνω τους λόγους ....

Εαν η γατούλα υπάρχει, λυπαμαι που δεν ετυχε έστω, μιας εξετασης, η οποια θα μπορουσε να αποβει σωτηρια, ενδεχομένως...

Εάν, η γατουλα δεν υπάρχει, τόσο το καλυτερο..
επίσης, μπορεις να γίνεις συγγραφέας αστυνομικής λογοτεχνίας και δεν το λέω ειρωνικα..η φαντασία ειναι σπουδαίο πράγμα, οταν χρησιμοποιειται σωστα.

Δεν εχω ιδέα ποσο κοστιζει η ευθανασία αλλα αν το γατι μου υπέφερε, δεν θα με ενδιεφερε κιολας.
Καλη σου μέρα.
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:33 am

Να στην βγάλω φότο πώς είναι τώρα όντως είδικά ένα κόκκαλο που είχε χτυπήσει στην πλάτη έίναι έτοιμο να βγέι έξω φάινεται η κοιλιά της δέκα τόσες μέρες έτσι είναι και τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κρεμάει τώρα ψιλά και στα σημεία πέρα του στομαχιού έχει αδυνατήσει πάντα ήταν πολύ αδύνατη γάτα για αυτό ίσως να μην το κατάλαβε η γιατρός αλλά εγώ την ξέρω.Στομάχι δν έπιασε και πολύ η γιατρός γτ δεν καθόταν.Τι να σας πώ ρε παιδιά η υφή από το γάντι ίσως δεν ξέρω.Δεν ξέρετε πώς την λυπάμαι που την βλέπω έτσι μου έχει περάσει από το μυαλό να την ηρεμίσω κ εγώ δεν μπορώ βέβαια.Τι να σας πώ εύχομαι να κάνω λάθος στο θέμα έγκυος αλλά κάτι δεν πάει καλά από μέσα .... μόνο που την ακουμπάμε εκεί βγάζει μια μικρή κραυγή.Σήμερα δεν γίνεται με τπτ.Τις τελευταίες δύο μέρες την έχω αφήσει πιο πολύ να την κοιτάνε οι δικοί μου προσπαθώ όσο μπορώ να μην την βλέπω H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 72784 οι προηγούμενες μέρες ήταν από τις χειρότερες για μένα.Γαμώτο και για κάποιες μέρες πίστευα ότι θα ζήσει.Είπα να την πάμε για ..... έστω να την κοιτάξει η γιατρός πάλι.Αλλά μου λένε ότι δεν σώζεται και να την αφήσω να φύγει ήρεμα μαζί μας.Δεν μπορώ να κάνω κάτι άμα είναι ξεροκέφαλοι και αυτοί Αφήστε που μένω στην άκρη της πόλης και να την πάω με τα πόδια δεν παίζει με ταξί δεν ξέρω πόσο θα δεχτεί να την βάλω μέσα.Όπως και να έχουν τα πράγματα αύριο το απογευμα που θα την πάω.Εύχομαι να υπάρχει ελπίδα αλλιώς θα μιλήσω καθαρά στη γιατρό αν νομίζει ότι δεν θα τα καταφέρει να την ηρεμίσει αρκετά βασανίστηκε.Πώ Πώ δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξω εκείνη την στιγμή αν υπάρξει βέβαια :S

markello ρώτησα απλά για να ξέρω.Μην ανησυχείς θα την κάνω και σειρά.

Ήξερα πώς κάπως έτσι θα έχουν πάλι τα πράγματα για αυτό δεν έγραφα κάτι αυτές τις μέρες anyway ρώτησες και σου απάντησα αν θές το πιστεύεις ότι η γάτα υπάρχει να είσαι σίγουρη είδες και βίντεο εκτός αν έψαχνα τυχαία να βρώ γατιά που να μοιάζουν.
Τέλος πάντων ας μην ανοίξουμε θέμα σας ευχαριστώ που με ακούσατε το πιο απλό για αυτούς που δεν πίστευαν όσο έγραφα ήταν να ζητήσουν να μου μιλήσουν δεν έχω πρόβλημα σε όποιον θέλει να δώσω ένα νούμερο να παρει με απόκρυψη ακόμα και το σταθέρο μου δεν έχω πρόβλημα και να μου μιλήσει εμένα του ίδιου δεν κρύβομαι εδώ είμαι.Παραδέχομαι τα λάθη μου με την mpoumpou που ήταν άπειρα.Ξέρω πώς την βοήθησα όμως έστω την πρώτη μέρα θα είχε πεθάνει από τότε.Αν τήν πήγαινα όμως αμέσως μετά στην γιατρό ίσως την έσωζα πραγματικά.Το θέμα μπορειτε να το κλειδώσετε να το διαγράψετε η να το κάνετε sticky ώς παράδειγμα πρός αποφυγή.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από markello Κυρ Ιουλ 18, 2010 11:42 am

Μπουμπουκο, κανενα θεμα θεμα δεν κλειδωνεται εδώ εκτος απο τις αγγελιες.

Ολοι κανουμε λάθη ειναι βέβαιο.
Σου προσφέραμε βοηθεια και δεν τη δεχτηκες. οκ ισως, ενα απο τα λαθη που μπορει να καταλογιζεις στον εαυτόσου.
Εαν συνεβαινε κατι τετοιο σε εμενα θα ηθελα να ξερω απο που προέρχεται.
Είναι καρκίνος? Ειναι κάτι άλλο? θα προτιμουσα να γνωριζω ουτως ωστε την επομενη φορά να είμαι σε εγρηγορση
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Kikiriki Κυρ Ιουλ 18, 2010 1:24 pm

Νομίζω πως μας δουλεύεις.... Από την αρχή αυτό πίστευα.....
Time Traveller μιας και γνωρίζεις την κτηνίατρο στη Σπάρτη θα μπορούσες να την πάρεις ένα τηλ?
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Ιουλ 18, 2010 1:47 pm

Προσωπικα δεν πιστευω οτι αυτα που λεει ειναι ψεματα, δυστυχως....
Κριμα η γατουλα H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 504504
Οσα προβληματα να υπαρχουν οικονομικα ή δενξερω και γω τι αλλο, εαν ενδιαφεροσουν θα ειχες κινησει γη και ουρανο για τη γατουλα. Θα ειχες βρει καποια φιλοζωικη εστω να βοηθησει. Αλλα ουτε αυτο δεν εκανες. Ειναι δυνατον να μη τρωει 10+ μερες και τωρα να λες οτι εχει σαπισει κιολας η κοιλια της επειδη μαλλον ηταν εγκυος? Που ζουμε??Ξερεις, σημερα, στον 21ο αιωνα υπαρχουν γιατροι!Και λες οτι την αγαπας? Η γατουλα δεν ειχε καμια τυχη μαζι σου απο την πρωτη στιγμη. Καμια παραπανω τυχη απο το να ζουσε στο δρομο...Εισαι αδικαιολογητος οσο δεν παει αλλο.Κριμα!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουλ 18, 2010 1:52 pm

εγώ δεν ξέρω τι να πιστέψω. ο γιατρος μου μου εχει πει οτι αν μια γάτα δεν φαει για 2 μέρες κινδυνευει να πεθάνει, και η μπουμπου ειχε να φάει 10 μέρες, μετά εγινε επιθετικη με άλλα γατιά, και τώρα ειναι και έγκυος.... αν εχει πάθει σηψαιμία θα ειχε ήδη πεθάνει.... δεν πιστευω οτι με τις περιγραφές αυτές, θα άντεχε 12 μέρες!!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Κυρ Ιουλ 18, 2010 2:29 pm

Λοιπόν γύρισα από έξω με άκουσε όλη η γειτονιά Τ_Τ φεύγει έχει πέσει σε κόμμα και δεν καταλαβαίνει τίποτα μόνο να περνούσατε από έξω και να βλέπατε σκηνικό δεν μπορώ ρε παιδιά να την βλέπω της έπιασα το χεράκι και έκλαιγα από πάνω καθόμουν και έκλαιγα και της μιλούσα μόνο το ματάκι της κούνησε μια φορά και με κοίταξε.Αν την αφήσω έτσι ίσως την βγάλει και μέχρι αύριο αλλά έτσι.Σκέφτηκα να την λυτρώσω εγώ όπως την έβλεπα από πάνω αλλά δεν ξέρω αν θα με συγχωρέσω ποτέ και όμως πούπσυ άντεξε.

Anatoli
Anatoli έγραψε:Η
γατουλα δεν ειχε καμια τυχη μαζι σου απο την πρωτη στιγμη. Καμια
παραπανω τυχη απο το να ζουσε στο δρομο...Εισαι αδικαιολογητος οσο δεν
παει αλλο.Κριμα!

Πραγματικά πώς μπορείς να μιλάς έτσι ξέρεις πόσα γατιά έχω μεγαλώσει και μετά τα έδωσα σε οικογένειες που ήξερα ότι θα τα φροντίσουν.Η μπουμπού για μένα ήταν κάτι παραπάνω από αδερφή με είχε βοηθήσει ψυχολογικά ήταν ο μόνος άνθρωπος που είχα για 4 χρόνια.Αν δεν ξέρεις πώς ζεί ο άλλος δεν μιλάω οικονομικά και τέτοια δεν μπορείς να μιλάς.Το παραδέχομαι δεν είχα γνώσεις τους γιατρούς τους θεωρούσα μακριά και ότι δεν κάνουν τίποτα.Την πήγα ε και λοιπόν ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ πούντη ; πεθαίνει από λεπτό σε λεπτό.Πρίν ανοίγεις το στόμα σου να προσέχεις και μιλάς η Μπουμπού με αγάπησε γιατί την αγάπησα και εγώ αλλιώς θα είχε φύγει δεν την κράταγα από την πρώτη στιγμή που συναντηθήκαμε με πείρε από πίσω και έμεινε 4 χρόνια μαζί μου και μου έδωσε όσο αγάπη δεν μου είχε δώσει κανένας άνθρωπος μέχρι τώρα.Δεν την είχα εμβολιάση ποτέ αλλά πάντα την τάιζα τον χειμώνα ήταν από το πρωί μέχρι το βράδυ μάζι μου όταν ήταν να γεννήσει ερχόταν και μας φώναζε να της ανοίξουμε έμπαινε σε μια κλούβα μέσα στο σπίτι και τότε γένναγε μόνο.Πώς μπορείς να λές ότι θα ήταν καλύτερα ;;; Μου είπατε να την πάω στην γιατρό αν και καθυστερημένα την πήγα.Η μύτη της λέει θα είναι την πιάνει λίγο την κοιτάει και λέει πάρτε αυτή την αντιβίωση πιστεύω θα γίνει καλά.Ε που από εχτές κατάπεσε.Και νομίζω πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο πρίν μιλήσουμε δεν είσαι κανένα κοριτσάκι.Μπορούσες να μου πείς ότι ήμουν ψεύτης ότι άλλο να ναι όχι αυτό τέλος πάντων δεν θα κάτσω να ασχοληθώ πάω έξω μαζί της μέχρι να φύγει.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από ~Zouzou~ Κυρ Ιουλ 18, 2010 2:36 pm

Mακαρι η Μπουμπου σου να τα καταφερει. H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 854171
Αν και οπως περιγραφεις την κατασταση της,ειναι λιγο δυσκολο. H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 72784
Οταν θα εχεις κατι νεοτερο,ενημερωσε μας.
H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 838337
~Zouzou~
~Zouzou~
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Γατοπι!
Αριθμός γατουνίων : αδεσποτακια(8)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολααααα:D
Motto : Πλακα κανεις?!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 19749211

http://www.unitedcats.com/en/cat/zouzou541

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από jovanita Κυρ Ιουλ 18, 2010 2:46 pm

πηγαινε την τωρα σε καποιον γιατρο.... ποτε δεν ξερεις! κι εγω ετοιμοθανατο ειχα παει ενα γατι μου στο γιατρο και τελικα τα καταφερε!
jovanita
jovanita
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηρακλειο
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Breena
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/05/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_icecream

http://www.mousouda.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Ιουλ 18, 2010 2:50 pm

mpoumpoukos έγραψε:Λοιπόν γύρισα από έξω με άκουσε όλη η γειτονιά Τ_Τ φεύγει έχει πέσει σε κόμμα και δεν καταλαβαίνει τίποτα μόνο να περνούσατε από έξω και να βλέπατε σκηνικό δεν μπορώ ρε παιδιά να την βλέπω της έπιασα το χεράκι και έκλαιγα από πάνω καθόμουν και έκλαιγα και της μιλούσα μόνο το ματάκι της κούνησε μια φορά και με κοίταξε.Αν την αφήσω έτσι ίσως την βγάλει και μέχρι αύριο αλλά έτσι.Σκέφτηκα να την λυτρώσω εγώ όπως την έβλεπα από πάνω αλλά δεν ξέρω αν θα με συγχωρέσω ποτέ και όμως πούπσυ άντεξε.



Πραγματικά πώς μπορείς να μιλάς έτσι ξέρεις πόσα γατιά έχω μεγαλώσει και μετά τα έδωσα σε οικογένειες που ήξερα ότι θα τα φροντίσουν.Η μπουμπού για μένα ήταν κάτι παραπάνω από αδερφή με είχε βοηθήσει ψυχολογικά ήταν ο μόνος άνθρωπος που είχα για 4 χρόνια.Αν δεν ξέρεις πώς ζεί ο άλλος δεν μιλάω οικονομικά και τέτοια δεν μπορείς να μιλάς.Το παραδέχομαι δεν είχα γνώσεις τους γιατρούς τους θεωρούσα μακριά και ότι δεν κάνουν τίποτα.Την πήγα ε και λοιπόν ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ πούντη ; πεθαίνει από λεπτό σε λεπτό.Πρίν ανοίγεις το στόμα σου να προσέχεις και μιλάς η Μπουμπού με αγάπησε γιατί την αγάπησα και εγώ αλλιώς θα είχε φύγει δεν την κράταγα από την πρώτη στιγμή που συναντηθήκαμε με πείρε από πίσω και έμεινε 4 χρόνια μαζί μου και μου έδωσε όσο αγάπη δεν μου είχε δώσει κανένας άνθρωπος μέχρι τώρα.Δεν την είχα εμβολιάση ποτέ αλλά πάντα την τάιζα τον χειμώνα ήταν από το πρωί μέχρι το βράδυ μάζι μου όταν ήταν να γεννήσει ερχόταν και μας φώναζε να της ανοίξουμε έμπαινε σε μια κλούβα μέσα στο σπίτι και τότε γένναγε μόνο.Πώς μπορείς να λές ότι θα ήταν καλύτερα ;;; Μου είπατε να την πάω στην γιατρό αν και καθυστερημένα την πήγα.Η μύτη της λέει θα είναι την πιάνει λίγο την κοιτάει και λέει πάρτε αυτή την αντιβίωση πιστεύω θα γίνει καλά.Ε που από εχτές κατάπεσε.Και νομίζω πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο πρίν μιλήσουμε δεν είσαι κανένα κοριτσάκι.Μπορούσες να μου πείς ότι ήμουν ψεύτης ότι άλλο να ναι όχι αυτό τέλος πάντων δεν θα κάτσω να ασχοληθώ πάω έξω μαζί της μέχρι να φύγει.


Aυτο δεν μπορω να το σχολιασω καν!Δηλαδη τι σκεφτεσαι να κανεις!?


Ο γιατρος θα εκανε πολλα παραπανω απο το να καθεται να κοιταει για μερες μια γατα να βγαζει απο μεσα της σκουληκια!


Σε παρακαλω πολυ που θα μου την πεις και απο πανω! Ενα ολοκληρο φορουμ επρεπε να σου πει να πας την γατα ΣΟΥ οπως λες σε γιατρο?Την κατασταση της δεν την εβλεπες?
Απο τα λογια τα δικα σου
φανηκε ποσο ενδιαφερεσαι για τη γατα ΣΟΥ, και ο καθενας εχει ματια και διαβαζει αυτα που λες!

Αυτο δεν το ξερουμε, αλλα ακομα και εαν εινβαι αληθεια ΑΡΓΗΣΕΣ!

Σαφεστατα και δεν ειμαι!Ουτε κι εσυ ομως! Εδω εχουμε 12χρονα που ενδιαφερονται πολυ περισσοτερο για τις γατες τους και ανησυχουν ακομα και εαν τις δουν να φτερνιζοντε, οχι να βγαζουν σκουληκια, να τους πεφτουν κομματια δερμα και να μην τρωνε 12 μερες


Και συνεχιζεις να βλεποεις την γατα ΣΟΥ να σβηνει και ακομα δεν κανεις τιποτα για να την βοηθησεις να φυγει με αξιοπρεπη τροπο και χωρις να υποφερει!Τι αλλο να πω γι αυτο????ΤΙ????!ντροπη!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουλ 18, 2010 3:05 pm

Μα καλά, τί συνέβη μέσα σε 1-2 μέρες και χειροτέρεψε έτσι? Δεν ήταν καλύτερα και είχε αρχίσει να τρώει?
Μπουμπούκο, αν είναι όντως όπως τα λες τα πράγματα και δεν είσαι υπερβολικός στις περιγραφές σου, ένα μόνο εύχομαι, να μην πονάει η γατούλα σου...
Λυπάμαι ειλικρινά για την τροπή και την κατάληξη αυτής της ιστορίας..
Πολλά θα ήθελα να σχολιάσω ή να ρωτήσω - και αναφορικά με την εξέταση που της έκανε η γιατρός - αλλά αν η γατούλα πεθαίνει, είναι μάλλον περιττό..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουλ 18, 2010 3:22 pm

εχω εξοργιστει με την απάθειά σου, που τόσες μέρες τη βλέπεις σε αυτή την κατάσταση και το μονο που κάνεις ειναι να λες ποσο στενοχωριέσαι. εισαι το λιγότερο απαράδεκτος. την πήγες σε γιατρο μετά απο τοσες μέρες και μετά απο δική μας παρότρυνση!! μα μόνος σου δεν επρεπε να το σκεφτείς; εμάς περίμενες; δεν σου εδωσε η γιατρος ειδικό φαγάκι για να δυναμώσει; δεν πιστευω οτι δεν ειδε την κρίσιμη κατάστασή της. 12 μέρες μόνο με γάλα και μάλιστα ακατάλληλο! ΕΛΕΟΣ Ποσο ακαρδος εισαι πια! Κρίμα τη γατούλα που η μοίρα την έφερε στα χέρια σου!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουλ 18, 2010 4:17 pm

Anatoli έγραψε:
mpoumpoukos έγραψε:Λοιπόν γύρισα από έξω με άκουσε όλη η γειτονιά Τ_Τ φεύγει έχει πέσει σε κόμμα και δεν καταλαβαίνει τίποτα μόνο να περνούσατε από έξω και να βλέπατε σκηνικό δεν μπορώ ρε παιδιά να την βλέπω της έπιασα το χεράκι και έκλαιγα από πάνω καθόμουν και έκλαιγα και της μιλούσα μόνο το ματάκι της κούνησε μια φορά και με κοίταξε.Αν την αφήσω έτσι ίσως την βγάλει και μέχρι αύριο αλλά έτσι.Σκέφτηκα να την λυτρώσω εγώ όπως την έβλεπα από πάνω αλλά δεν ξέρω αν θα με συγχωρέσω ποτέ και όμως πούπσυ άντεξε.



Πραγματικά πώς μπορείς να μιλάς έτσι ξέρεις πόσα γατιά έχω μεγαλώσει και μετά τα έδωσα σε οικογένειες που ήξερα ότι θα τα φροντίσουν.Η μπουμπού για μένα ήταν κάτι παραπάνω από αδερφή με είχε βοηθήσει ψυχολογικά ήταν ο μόνος άνθρωπος που είχα για 4 χρόνια.Αν δεν ξέρεις πώς ζεί ο άλλος δεν μιλάω οικονομικά και τέτοια δεν μπορείς να μιλάς.Το παραδέχομαι δεν είχα γνώσεις τους γιατρούς τους θεωρούσα μακριά και ότι δεν κάνουν τίποτα.Την πήγα ε και λοιπόν ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ πούντη ; πεθαίνει από λεπτό σε λεπτό.Πρίν ανοίγεις το στόμα σου να προσέχεις και μιλάς η Μπουμπού με αγάπησε γιατί την αγάπησα και εγώ αλλιώς θα είχε φύγει δεν την κράταγα από την πρώτη στιγμή που συναντηθήκαμε με πείρε από πίσω και έμεινε 4 χρόνια μαζί μου και μου έδωσε όσο αγάπη δεν μου είχε δώσει κανένας άνθρωπος μέχρι τώρα.Δεν την είχα εμβολιάση ποτέ αλλά πάντα την τάιζα τον χειμώνα ήταν από το πρωί μέχρι το βράδυ μάζι μου όταν ήταν να γεννήσει ερχόταν και μας φώναζε να της ανοίξουμε έμπαινε σε μια κλούβα μέσα στο σπίτι και τότε γένναγε μόνο.Πώς μπορείς να λές ότι θα ήταν καλύτερα ;;; Μου είπατε να την πάω στην γιατρό αν και καθυστερημένα την πήγα.Η μύτη της λέει θα είναι την πιάνει λίγο την κοιτάει και λέει πάρτε αυτή την αντιβίωση πιστεύω θα γίνει καλά.Ε που από εχτές κατάπεσε.Και νομίζω πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο πρίν μιλήσουμε δεν είσαι κανένα κοριτσάκι.Μπορούσες να μου πείς ότι ήμουν ψεύτης ότι άλλο να ναι όχι αυτό τέλος πάντων δεν θα κάτσω να ασχοληθώ πάω έξω μαζί της μέχρι να φύγει.


Aυτο δεν μπορω να το σχολιασω καν!Δηλαδη τι σκεφτεσαι να κανεις!?


Ο γιατρος θα εκανε πολλα παραπανω απο το να καθεται να κοιταει για μερες μια γατα να βγαζει απο μεσα της σκουληκια!


Σε παρακαλω πολυ που θα μου την πεις και απο πανω! Ενα ολοκληρο φορουμ επρεπε να σου πει να πας την γατα ΣΟΥ οπως λες σε γιατρο?Την κατασταση της δεν την εβλεπες?
Απο τα λογια τα δικα σου
φανηκε ποσο ενδιαφερεσαι για τη γατα ΣΟΥ, και ο καθενας εχει ματια και διαβαζει αυτα που λες!

Αυτο δεν το ξερουμε, αλλα ακομα και εαν εινβαι αληθεια ΑΡΓΗΣΕΣ!

Σαφεστατα και δεν ειμαι!Ουτε κι εσυ ομως! Εδω εχουμε 12χρονα που ενδιαφερονται πολυ περισσοτερο για τις γατες τους και ανησυχουν ακομα και εαν τις δουν να φτερνιζοντε, οχι να βγαζουν σκουληκια, να τους πεφτουν κομματια δερμα και να μην τρωνε 12 μερες


Και συνεχιζεις να βλεποεις την γατα ΣΟΥ να σβηνει και ακομα δεν κανεις τιποτα για να την βοηθησεις να φυγει με αξιοπρεπη τροπο και χωρις να υποφερει!Τι αλλο να πω γι αυτο????ΤΙ????!ντροπη!

Ανατολή, πιστεύω ότι όχι απλά έχεις δίκιο, αλλά ότι όποιος διαβάσει ό,τι έχεις πει, θα συμφωνήσει μαζί σου..

Μπουμπούκο, οι κινήσεις σου ήταν και λίγες και λάθος για τη γάτα που, ο ίδιος λες ότι, υπεραγαπάς..
Οκ, κανείς δεν είναι σπίτι του άλλου να ξέρει τις συνθήκες, όμως όταν αναλαμβάνουμε την φροντίδα μιας ζωής, αναλαμβάνουμε και τις ευθύνες που προκύπτουν..
Ναι έγιναν λάθη, πολλά λάθη, αλλά μην τα βάζεις με τους ανθρώπους που, ή δεν σε πιστεύουν ή σε κατηγορούν για τους χειρισμούς σου..
Δεν φταίνε αυτοί που δεν σε πιστεύουν ή σε κατηγορούν, όταν (θα το επαναλάβω για πολλοστή φορά) ο οποιοσδήποτε γατογονιός (γενικά μιλάω, όχι αποκλειστικά για το γατόσπιτο) έβρισκε τη γατούλα του στα χάλια που εσύ μας περιέγραψες, θα την είχε πάει από την πρώτη στιγμή στο γιατρό, χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση..

Αλήθεια, τί εννοούσες όταν έλεγες "να τη λυτρώσεις όταν την έβλεπες από πάνω"? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 56971 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 236755
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από TimeTraveller Δευ Ιουλ 19, 2010 12:56 am

SuperCatz έγραψε:
Ανατολή, πιστεύω ότι όχι απλά έχεις δίκιο, αλλά ότι όποιος διαβάσει ό,τι έχεις πει, θα συμφωνήσει μαζί σου..

Μπουμπούκο, οι κινήσεις σου ήταν και λίγες και λάθος για τη γάτα που, ο ίδιος λες ότι, υπεραγαπάς..
Οκ, κανείς δεν είναι σπίτι του άλλου να ξέρει τις συνθήκες, όμως όταν αναλαμβάνουμε την φροντίδα μιας ζωής, αναλαμβάνουμε και τις ευθύνες που προκύπτουν..
Ναι έγιναν λάθη, πολλά λάθη, αλλά μην τα βάζεις με τους ανθρώπους που, ή δεν σε πιστεύουν ή σε κατηγορούν για τους χειρισμούς σου..
Δεν φταίνε αυτοί που δεν σε πιστεύουν ή σε κατηγορούν, όταν (θα το επαναλάβω για πολλοστή φορά) ο οποιοσδήποτε γατογονιός (γενικά μιλάω, όχι αποκλειστικά για το γατόσπιτο) έβρισκε τη γατούλα του στα χάλια που εσύ μας περιέγραψες, θα την είχε πάει από την πρώτη στιγμή στο γιατρό, χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση..

Αλήθεια, τί εννοούσες όταν έλεγες "να τη λυτρώσεις όταν την έβλεπες από πάνω"? H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 56971 H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 236755

Ο ευαισθητοποιημένος γατογονιός, και όχι μόνο γατογονιός αλλά ΑΝΘΡΩΠΟΣ θα το έκανε για ό,τι πλάσμα έβρισκε σε αυτήν την κατάσταση. Και ένα από όλα αυτά από τα οποία υποφέρει η γατούλα αυτή να είχε...

Επειδή πιο πάνω είδα πως κάποιος με παρότρυνε να τηλεφωνήσω μιας που γνωρίζω την κτηνίατρο θέλω να πω πως το είχα σκεφτεί όταν έπεσε η πρώτη πρόταση για τηλεφώνημα όμως δε νομίζω πως αξίζει τον κόπο πλέον. Όχι φυσικά για το πλάσμα αυτό που υποφέρει ασύστολα αλλά βλέπω την απροθυμία σε όλο της το μεγαλείο. Απροθυμία και αδράνεια. Αμφιβάλλω για το αν έγινε η επίσκεψη, ή κι αν έγινε, αν της περιέγραψαν ό,τι έκαναν στη γατούλα από τη στιγμή που τη βρήκαν σε αυτά τα χάλια. Εξοργίζομαι με ό,τι διαβάζω, συγγνώμη. No
TimeTraveller
TimeTraveller
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Voici mon secret. Il est tres simple: on ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/04/2010
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από mpoumpoukos Δευ Ιουλ 19, 2010 6:45 am

έφυγε μόλις έφυγε στα χέρια μου οταν πήγα να την δώ σήκωσε το κεφάλι της και ξεψύχησε.Το κοριτσάκι μου.Πώς μπορέσατε να πείτε ότι δεν την νοιαζόμουν Την αγαπούσα γαμώτο πραγματικλα την αγπαουσα αυτήν είχα.Πώς μπορείτε να πείτε σε κάποιον ότι δεν αγαπάει κάτι.Μην πείτε τίποτα άλλο πάνω στην αγάπη που είχαμε σας παρακαλώ για την ψυχούλα της.Γειά σας.
mpoumpoukos
mpoumpoukos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 3 και 4 γατάκια (και η ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου που όπου και να είναι να ξέρει πώς κάποτε θα ξαναβρεθούμε και την ευχαριστώ για τα πάντα.)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από flokatoula Δευ Ιουλ 19, 2010 10:51 am

Ποτέ δεν την πήγε στον γιατρό. Είναι κάτι παραπάνω από προφανές.

Αν όλο αυτό όντως συμβαίνει, όπως και να συμβαίνει, αν όντως πέθανε αυτό το δυστυχισμένο πλάσμα, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ γατούλα.... H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 11403
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 19, 2010 11:41 am

Θα ξεκουραστεί... Αντίο Μπουμπού..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από ~Zouzou~ Δευ Ιουλ 19, 2010 12:31 pm

Aντιο Μπουμπου.... H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 11403
~Zouzou~
~Zouzou~
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Γατοπι!
Αριθμός γατουνίων : αδεσποτακια(8)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολααααα:D
Motto : Πλακα κανεις?!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 19749211

http://www.unitedcats.com/en/cat/zouzou541

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουλ 19, 2010 1:26 pm

Λυπάμαι πάαρα πολύ... Αντίο Μπουμπού! rainbow
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 Empty Απ: H mpoumpou μου χάνεται :(

Δημοσίευση από markello Δευ Ιουλ 19, 2010 1:28 pm

Καλο ταξιδι, Μπουμπού.............. H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 11403
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : H mpoumpou μου χάνεται :( - Σελίδα 5 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης