gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

+30
koneko
vaso
gatoula46
chocoulini
fotini123
f.m123
Karamela
psipsa
Dreamer
otz
Mau
ZIZIKOS
Gatoplikti
gigi&nala
moukelis
josephinemrg
thanoschris1
catsforever
alex..niaou
kouix
Nea Gatomama
Ηρακλένια
tsili
Φανούλα
marina289
LAROGATA
houlieta
Alcione
Witch girl
kat-cats
34 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Αυγ 04, 2014 11:55 am

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!
θα της βάλω γιαουρτάκι και θα της βάλω και κολοκύθι. Πριν λίγο καιρό της έβαζα το κολοκύθι λιωμένο μέσα σε κοτοπουλάκι....δεν νομίζω ότι της πολυάρεσε, το άφηνε...θα το προσπαθήσω γιατί και φακές που είχα φυτέψει ούτε που τις άγγιξε...

Το ξέρω πως η Μιλού πρέπει να δοθεί αλλά ξερετε πως είναι αυτά....ούτε ένα τηλεφώνημα.... Sad  και τι να κάνω....4 μήνες ζει μαζί μας...να την αφήσω κάτω....;; πως θα επιβιώσει τώρα που έμαθε τα καλά και τα ωραία....;; αυτό είναι που με σκάει....γιατί ούτε να κοιμηθεί ήρεμα θα μπορεί, ούτε να φάει....κάτω ταίζω ημερησίως περί τα 10 γατιά....πέφτουν φάπες, αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή καταλαβαίνετε....που θα κοιμάται η Μιλού που τώρα έμαθε επάνω σε ασφάλεια...δεν θα νοιώθει πως την πέταξα...;;

Λέτε να μη συνηθισουν ποτέ εε;;; Sad τσάμπα προσπαθώ και επιμένω... ίσως ήταν καλύτερα μετά τη στείρωση να την κατεβάσω κάτω αμέσως οπότε μόνο 2 μήνες να ήταν μαζί μας... τι να πω...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από fotini123 Πεμ Αυγ 14, 2014 7:15 pm

Έχουν περάσει 10 ημέρες από το τελευταίο ανακοινωθέν...
Μήπως τα κορίτσια ήρθαν πιο κοντά από τότε?
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Αυγ 14, 2014 9:37 pm

Καλησπέρα! μπα....όπως τα ξέρατε...νομίζω πως έχει παγιωθεί η συμπεριφορά...η Κίρα ουρλιάζει και ορμάει όταν την πλησιάζει η Μιλού...δεν την δέχεται με τίποτα.... η Μιλού την ψάχνει αλλά η Κίρα τίποτα..... όπως τα ξέρατε η Κίρα στα μέσα δωμάτια...δεν βγαίνει ποτέ πλέον προς τα έξω....η Μιλού στα υπόλοιπα δωμάτια και απλά συναντιούνται όταν τη ψάχνει η Μιλού όπου εκεί αντιδράει με κιχχχχχ, ορμάει να τη χτυπήσει και όταν η Μιλού πάει προς τα πάνω της χέζεται και φεύγει γρήγορα να κρυφτεί.... :-(
τι να σου πω τώρα πρόοδος είναι αυτό....;;; η Μιλουδίτσα κοιμάται μοναχούλα και ίσως μπορώ να πω είναι λίγο μελαγχολική....να τώρα δα κοιμάται...πάλι...τι να κάνει κι αυτό, ζέστη πολύ, μοναχούλι ουσιαστικά αφού η Κίρα δεν τη θέλει και κάθεται σε μια γωνίτσα....
Η Κίρα από την άλλη κοιμάται και αυτή και ζωηρεύει προς τα μέσα έχει μια χαρά όρεξη να με ξυπνάει μες τη νύχτα.....
Εχω προβληματιστεί αρκετά γιατί τελικά όπως φοβόμουν αρχικά αυτό έχει συμβεί....έχω δύο γατούλες που έχουν παγιώσει η κάθε μια τα σημεία της, συναντώνται και που και που μέσα στην ημέρα σε απόσταση 1 μέτρου, γίνεται μια αντιπαράθεση και μετά...κενό! Ισως αυτό αλλάξει μετά από καιρό...ίσως δεν ξέρω....ίσως και όχι όμως και είναι αρκετά στενάχωρο γιατί και το Μιλουδάκι έχει παχουλήνει πολύ και είναι και μελαγχολικό.....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Αυγ 15, 2014 2:00 pm

Αχ μωρέ.
Αν όχι τίποτε άλλο απίστευτα πεισματάρες και οι δύο.

Η μια προσπαθεί .... η άλλη αντιδρά .......

Κι ο Ιντεφιξάκος στη μέση ??? Smile Smile Smile Smile 

Η καημένη η ΜΙλουδίτσα θα σκέφτηκε βρήκα σπίτι .... κι ίσως και παρέα για να παίζω,,, η Κίρα πάλι.... ωχ!!!!! μου παίρνουν τα πρωτεία .....
κι εσείς οι υπόλοιποι στη μέση ...... Δύσκολη κατάσταση όντως αλλά εξακολουθώ να πιστεύω όχι μη ανατρέψιμη ..... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile 
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Αυγ 16, 2014 8:37 am

Καλημέρα!!
ναι από πείσμα μια χαρά κρατάνε....η Κίρα κάνει και απόπειρες να επιτεθεί....όταν η Μιλού πάει να φύγει...χαχαχαχα φοβάται αλλά θέλει να κάνει και την άνετη!!! η Μιλού δεν την θέλει επίσης....θέλει να της πάρει την αρχηγία αυτό είναι σίγουρο....κοιτάζει πως θα βρει πως θα περάσει από εμάς να της επιτεθεί.... βαριέται μέσα στο σπίτι μόνη της και αυτό είναι σίγουρο και θέλει να παίξουν....η Κίρα από την άλλη τη φοβάται πολύ και από το φόβο της δεν επιτρέπει να την πλησιάσει πολύ....
Μακάρι να πάνε λίγο καλύτερα τα πράγματα....είναι ξέρεις κουραστικό να είμαστε όλοι σε τέτοια φάση....ο Ιντεφιξάκης όταν τσακώνονται κάθεται και κοιτάζει και δεν ξέρει τι να κάνει....αλλά της Κίρας το μέρος παίρνει...κοντά της πάει!!! :-)
Αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση ο χειμώνας θα μας δυσκολέψει γιατί θα κλείσουν παράθυρα κλπ. οπότε θα υπάρχει συνεχής σύρραξη..... δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι πλέον δεν θα τα βρουν και θαμαστε σ' αυτή τη φάση να συνυπάρχουν περιοριστικά γύρω μας και να γίνονται συρράξεις που και που.... τι να πω αν γίνει θαύμα θα πρέπει να ανάψω κερί στην εκκλησία!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από πατουσακια Σαβ Αυγ 16, 2014 10:31 am

ειχαμε και εμεις κατι παρομοια συμπεριφορα μονο που ηταν 2 εδελφες που η σταχτουλα ηθελε να κρατησει την αρχηγια μου ειχε παρει κατα το τραυματισμο της ξανθουλας. αλλα σε εμας η μονο η σσχταχτουλα ηταν επιθετηκη προς την αδελφη της... τελικα τους πηρε μηνες αλλα τα εφτιαξαν, και εγυναν παλι φιλεναδες...οποτε μπορει να τα φτιξουν και τα δικια σου...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Κυρ Αυγ 17, 2014 9:44 am

Μακάρι να γίνει κάτι και με αυτές τις δύο.....4 μήνες τώρα....3 να πω καλύτερα γιατί 4 μήνες έχουμε τη Μιλού και ήταν και μανούλα....δεν έχει υπάρξει ουσιαστική βελτίωση πέρα του ότι μπορεί να βρεθούν στον ίδιο χώρο και απλά να κοιτάζει η μία την άλλη....τίποτα παραπάνω, αν βρεθούν λίγο πιο κοντά, τότε γίνεται ο κακός χαμός! η Κίρα δεν υποχωρεί με τίποτα.....δεν τη θέλει καθόλου...η Μιλού από την άλλη έχει τη διάθεση να βρεθούν αλλά όταν η Κίρα μουγκρίζει και ορμάει της τη δίνει....ε και ορμάει και αυτή....
Είναι κρίμα πάντως....να ναι δυο γατούλες μόνες, που θα μπορούσαν να παίζουν και να περνάει όμορφα η μέρα τους και να ναι η μία από εδω και η άλλη από εκεί ή εγώ να κλείνω με κάγκελα για να μπορέσω να κοιμηθώ έστω και 4 ώρες το βράδυ....γιατί μετά βαριούνται και αρχίζουν τα μουγκρητά η μία, τα μιάου η άλλη με αποτέλεσμα εγώ από τις 4 το πρωί να είμαι στο πόδι....κάθε μέρα!!!
Είμαι ολίγον στα όριά μου και δεν ξέρω πόσο θα αντέξω.... :-(
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από πατουσακια Κυρ Αυγ 17, 2014 12:07 pm

δοκημασες να επιβραβευεις καθε θετικη η εστω και ουδετερη συμπεριφορα μεταξυ τους, με μεζεδακια ασ πουμε...καλο θα ηταν επησης ο καθε ενας να εχει το δικο του χωρο για υπνο φαι τοαλετα ωστε να μην απειλουνται. επεησης προσπαθησε να δωσεις πολυ προσοχη και στους 2 χαδακια, παιχνηδι. εμεις ετσι το καναμε αλλα ηταν γατια του εξω. 0πως και να ειναι θελει πολυ υπομονη εκ μερος σου. κατι ακομα υπαρχει ενα προιον δεν ξερω αν το γνωρηζεις που το βαζεις στη πριζα και βγαζει φερομονες το λενε felivay νομιζω μηπως θα μπορουσε να βοηθησει;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Αυγ 17, 2014 8:38 pm

Αχχχ αυτή η Κίρα  Suspect Suspect Suspect 
Μήπως πράγματι πρέπει να μπεις στη μέση και να προσπαθήσεις να της απασχολήσεις μαζι και οπως λέει και η πατουσάκια απο πανω να επιβραβεύεις τις θετικές προσπάθειες..
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από πατουσακια Κυρ Αυγ 17, 2014 11:18 pm

για δες αυτο μηπως βοηθαει
http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2018:2011-03-14-16-24-36&catid=140:--a-&Itemid=110
και αυτο
http://petfriends.gr/articles.html/_/gata/symviosi-gatas-anthropou/%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%AF%CF%84%CE%B9-%CE%BC%CE%B1%CF%82-r262
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Αυγ 18, 2014 12:28 pm

Μωρέ τα έχω κάνει όλα αυτά....και φερομόνες και διάφορα και παιχνίδια και μεζέδες....δεν τη θέλει με τίποτα....εδώ τόσους μήνες και δεν έχει ξεμυτίσει από τα δύο δωμάτια....κάθεται σαν τον κλεφτη και κοιτάζει προς το σαλόνι με παράπονο και δεν βγαίνει έξω από το φόβο της μη δει τη Μιλού....και όταν η Μιλού έρχεται σε εκείνη, κάνει σαν παλαβή....ουρλιάζει, χυμάει πλέον αλλά φοβάται κιόλας - μια μπροστά - μια πίσω, δεν τη θέλει....και κονσερβούλες έδωσα και παιχνίδι με φτερό τους κουνάω για να αποσπάσω την προσοχή τους...τίποτα....

Προφανώς το κλειδί είναι ότι είναι δύο θηλυκές γάτες, η Κίρα όμως είναι μικρότερη και η Μιλού λίγο μεγαλύτερη σε ηλικία....εκεί μάλλον κολλάμε δεν μπορώ να το εξηγήσω....γιατί όπου κι αν διαβάζω δύο θηλυκές είναι ΟΚ αρκεί όμως η δεύτερη γάτα να είναι μικρότερης ηλικίας.... η Κίρα είναι 2 χρονών και η Μιλού 2 με 3 χρονών....να χει τώρα τόση σημασία αυτή η μικρή διαφορά....;;; ή απλά η Κίρα είναι τόσο ανασφαλής που δεν μπορεί να το αντέξει....

Αν η Κίρα δεχόταν λίγο να υποχωρήσει, θα τα χανε βρει σίγουρα...δεν δέχεται όμως κι αυτό είναι που με σκάει....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Karamela Δευ Αυγ 18, 2014 2:39 pm

Eμεις μετα απο 5 χρονια συμβιωσης, τωρα μπορω να πω οτι ηρεμησαν καπως τα πραγματα, χωρις να λειπουν καθε λιγο και λιγακι τα πεσιματα..
Το προβλημα το εχουν οι 2 μου αρσενικοι με τη μια μας θηλυκια που ηρθε σε ηλικια 7 μηνων σπιτι. Ο ενας αρσενικος εχει την ιδια ηλικια μαζι της, ο αλλος ειναι μεγαλυτερος..
Αν γυρναγα τον χρονο πισω, θα ειχα δωσει τη μικρη.

Ελπιζω σε εσας τα πραγματα να φτιαξουν πιο γρηγορα  luck luck 
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Αυγ 18, 2014 2:49 pm

Πως θα καταλάβω πότε να σταματήσω....;;; γιατί μετά από 4 μήνες, 3 ουσιαστικά που βλέπονται και γνωρίζονται δεν τα βρίσκουν....η Μιλού τώρα έχει μάθει πλέον μέσα, δεν ξέρω αν είναι ευτυχισμένη ίσως να βαριέται και λίγο γιατί δεν παίζει όπως πριν, ούτε τρέχει, σκαρφαλώνει κλπ. αλλά νομίζω ότι είναι ξέγνοιαστη, ξέρει ότι έχει τη σιέστα της, το φαγάκι της, πολλά χάδια και αγάπη.... Οσο για την υιοθεσία δεν υπάρχει κανείς που να θέλει ενήλικη γάτα...άλλωστε τόσα πολλά τα αδέσποτα όπως γνωρίζεις που να πρωτοκοιτάξει κανείς....και εγώ δεν θέλω να την αφήσω πάλι έξω....ειναι κρίμα, είναι καλή, μας αγαπάει, την αγαπάμε και στενοχωριέμαι....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Δευ Αυγ 18, 2014 3:32 pm

Λοιπόν κάθε φορά που πάμε στον γιατρό για το Συλβεστράκο ρωτάω πάντα για το θέμα το δικό σας γιατί με έχει απασχολήσει πολύ (και το σκεφτόμαστε κι εμείς) σαν πιθανότητα (όταν αποφασίσει ΚΑΙ η αδελφή μου Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  για το δεύτερο γατάκι)

Θα επανέλθω στο θέμα γράφοντας αυτά που είδα στο ιατρείο της.
Λοιπόν όλα τα γατιά εκεί ζούν αρμονικά και προπαντός ήσυχα. Από ότι μου είπε και η ίδια στην τελευταία μας επίσκεψη (αρχές Αυγούστου) αναγκάζονται εκ των πραγμάτων όπως γίνεται και στην ίδια τη φύση. Δεν λείπουν φυσικά και μερικά κχχχ και τα σχετικά αλλά μετά ηρεμούν. Αποδέχονται την πραγματικότητα θέλοντας και μη. Αν τα πράγματα ξεφύγουν (ίσως) καμμια φορά, μια φωνή δική της τα βάζει όλα στη θέση τους.

Ξαναμπήκα στο περιβόητο δωμάτιο που τα φιλοξενεί και όλα μια χαρά. Όπως και στους ανθρώπους έτσι και με τα ζώα το καθένα έχει το χαρακτήρα του. Με άλλους ταιριάζεις με άλλους όχι. Δεν σημαίνει όμως ότι αν αναγκαστείς να συμβιώσεις λόγω πραγμάτων θα γίνεις και απαραίτητα δυστυχής.
Νομίζω ότι στην δική σας περίπτωση δεν έχει να κάνει με την ηλικία τους αλλά κυρίως με το χαρακτήρα της καθεμιάς (απ ότι φαίνεται είναι κυριαρχικές και οι δύο).

Προσωπικά δε νομιζω ότι είναι δυστυχισμένες, ήδη έχουν αποδεχτεί το γεγονός ότι η μια είναι μέσα κι η άλλη έξω και γρυλλίζουν όταν συναντηθούν.
Ίσως αν δοκίμαζες να τους αλλάξεις τα κρεβατάκια τους για να αλλάξουν μυρωδιές να ήταν κι άλλο ένα βήμα.
Καταλαβαίνω ότι σε έχει κουράσει η κατάσταση. Είναι δύσκολο να κάνει κανείς συνέχεια το διαιτητή αλλά μήπως τους όρους πρέπει να τους βάλεις εσύ κι όχι αυτές ?

Καταλαβαίνω και τη δυσκολία να υιοθετηθεί η Μιλού αλλά αν βρίσκατε κάποιον θα θέλατε τελικά να την αποχωριστείτε ?

Είναι ίσως και λίγο άδικο ένα τόσο καλό γατάκι όπως λές να ξαναβρεθεί (αν συμβεί αυτό) και πάλι κάτω (με ότι συνεπάγεται αυτό).
Μπορεί προς το παρόν να στρεσσάρονται αλλά ψυχολογικά δεν παθαίνουν κάτι. Μαθαίνουν να συμβιώνουν.
Με συγχωρείς και πάλι αν σε κούρασα και προφανώς δεν θα ήθελα να επέμβω στην οποιαδήποτε απόφασή σας αλλά μεταφέρω για άλλη μια φορά τα λόγια της γιατρού και την εμπειρία μου από αυτά που είδα.

Σίγουρα η περίπτωσή τους είναι από τις δύσκολες αλλά κατά την απόψη μου ΟΧΙ από τις άλυτες.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Karamela Δευ Αυγ 18, 2014 3:38 pm

Το ποτε να σταματησεις δεν ξερω να στο πω  No  Εμεις απλα το δεχτηκαμε ως κατασταση, αυτο ομως εκανε κακο και στην ισορροπια τους μεσα στο σπιτι, ειχαμε πολλους τσακωμους, οι 2 μου αρσενικοι ηταν μονιμως με γρατζουνιες στο προσωπο, ειχαμε μαρκαρισματα(κι ακομα εχουμε). Γι αυτο λεω οτι αν ηταν γυρναγα τον χρονο πισω θα την ειχα δωσει.
Δεν υπαρχει καποιος χωρος να απομονωνεται ποτε η μια και ποτε η αλλη? Συνεχισε τις κοινοποιησεις, πιστευω κατι θα βρεθει..
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Αυγ 18, 2014 4:33 pm

Οχι τη Μιλού δεν θα την αφήσω κάτω. Με τίποτα. Μόνο αν βρεθεί κάποια οικογένεια που πραγματικά να τη θέλει και να καταλάβω πως θα περνάει καλά. Την έχω αγαπήσει και εγώ και ο άντρας μου και δεν θέλουμε να κινδυνεύσει....σκέφτομαι και το χειμώνα που έρχεται και φρικάρω....τι θα χει περάσει το έρημο μέχρι να βρεθεί μπροστά μου.....

Απλά σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω για να ημερέψουν μεταξύ τους. Η Κίρα το ξεκινάει....αν ήταν λίγο πιο συγκαταβατική θα τα έβρισκαν....αλλά τη φοβάται πολύ και αντιδράει υστερικά....οπότε την ακουει και η Μιλού και την αρπάζει. Οχι ότι γίνεται τίποτα τρομερό...χώνεται η Κίρα κάτω από το κρεβάτι και από εκεί κάτω μουγκρίζει....ε η Μιλού κάποια στιγμή μετά από διάφορα κιχχχχ και χαστούκια στον αέρα φεύγει....

Ευτυχώς δεν έχουμε μαρκαρίσματα....δεν ξέρω αν αυτό είναι εφικτό στα θηλυκά αλλά ευτυχώς που δεν μου κάνει τέτοια κάποια εκ των δύο γιατί αυτό θα ήταν κάτι που δεν θα άντεχα με τίποτα....

Κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν βάζω κανένα διαχωριστικό πουθενά. Οπου θέλει η κάθε μια πηγαίνει. Απλά έχουν μάθει και κινούνται η μία μέσα και η άλλη έξω προς το σαλόνι...... οι συναντήσεις γίνονται γιατί η Μιλού θέλει να τη συναντήσει ή ακολουθεί εμένα όταν πηγαίνω προς τα μέσα....η Κίρα φυσικά δεν βγαίνει ποτέ από μέσα....άλλο πάλι που με σκάει....

Ετσι όπως τις έχουμε τα πάντα είναι ξεχωριστά....κρεβατάκια, άμμοι, φαγητά τα πάντα.... έχουμε δοκιμάσει με τις μυρωδιές....πια δεν αντιδράει η Κίρα σ' αυτό... παλιά με χτυπούσε ακόμη κι όταν μύριζε το χέρι μου...τώρα δεν το κάνει, αλλά όταν τη δει δεν τη θέλει....

Ολα λοιπόν είναι "ρυθμισμένα" και κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν ενοχλούμαστε καθόλου.
Το δύσκολο είναι τη νύχτα....η Μιλού αναγκαστικά στο μισό σπίτι, η Κίρα στο άλλο μισό....βάζω καγκελάκια και τα διαχωρίζω γιατί αλλιώς δεν θα κοιμόμουν καθόλου....ε  κάποια στιγμή όμως η Μιλού μας ψάχνει, θέλει να ρθει μέσα μαζί μας....ε και αυτό γίνεται 2-3 φορές μέσα στη νύχτα οπότε εγώ κοιμάμαι περίπου 3-4 ώρες....και μετά λαγοκοιμάμαι....αυτό είναι πολύ κουραστικό.....και φυσικά τώρα είναι καλοκαίρι είναι αλλιώς...σκεφτείτε να γίνεται αυτό και το χειμώνα...

Υ.Γ. Να πάρετε άλλο γατάκι....το ότι μας έτυχε εμάς τόσο στραβή περίπτωση δεν σημαίνει ότι όλα είναι έτσι....πιστεύω πως αν ήταν μικρό γατάκι θα τα κανε πάλι αυτά η Κίρα αλλά επειδή δεν θα ένοιωθε απειλή θα ηρεμούσε και θα το δεχόταν.... οπότε ίσως είναι καλύτερα να πάρεις ένα μωράκι....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από fotini123 Δευ Αυγ 18, 2014 5:13 pm

 Sad 
Πιστεύω πως δεν τα έχουν βρεί ακόμη γιατί είναι και οι δύο δύσκολες περιπτώσεις. Η Κίρα δεν πρόλαβε να κοινωνικοποιηθεί όταν ήταν μωράκι και η Μιλού έζησε χρόνια ως αδέσποτη, πράγμα που σημαίνει οτι μπορεί να είχε άσχημες εμπειρίες με άλλες γάτες.
Μην απογοητεύεσαι. Και μόνο το γεγονός οτι ανέχονται η μια την άλλη είναι πρόοδος.
Σχετικά με την υιοθεσία της Μιλού (αν τελικά αποφασίσεις να τερματίσεις το εγχείρημα), έχεις σκεφτεί να επικοινωνήσεις με αυτούς που υιοθέτησαν τα μωράκια της? Ίσως κάποιος θα ήθελε να υιοθετήσει και δεύτερη γατούλα. Σε αυτή την περίπτωση η Μιλού θα ήταν η ιδανικότερη επιλογή. Είναι μικρή σε ηλικία, υγιής, στειρωμένη, μαθημένη να ζει μέσα και είναι σίγουρο πως θα τα πάνε καλά μεταξύ τους.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Δευ Αυγ 18, 2014 5:27 pm

fotini123 έγραψε: Sad 
Πιστεύω πως δεν τα έχουν βρεί ακόμη γιατί είναι και οι δύο δύσκολες περιπτώσεις. Η Κίρα δεν πρόλαβε να κοινωνικοποιηθεί όταν ήταν μωράκι και η Μιλού έζησε χρόνια ως αδέσποτη, πράγμα που σημαίνει οτι μπορεί να είχε άσχημες εμπειρίες με άλλες γάτες.
Μην απογοητεύεσαι. Και μόνο το γεγονός οτι ανέχονται η μια την άλλη είναι πρόοδος.

Συμφωνώ κι εγω.
Είναι δύο χαρακτηριστικά αντίθετες περιπτώσεις με όλα τα επακόλουθα.
Μπορώ να καταλάβω την κούρασή σου . Ισως όμως μέχρι να χειμωνιάσει νάχετε βρεί κάποιες ισορροπίες.

kat-cats έγραψε:


Υ.Γ. Να πάρετε άλλο γατάκι....το ότι μας έτυχε εμάς τόσο στραβή περίπτωση δεν σημαίνει ότι όλα είναι έτσι....πιστεύω πως αν ήταν μικρό γατάκι θα τα κανε πάλι αυτά η Κίρα αλλά επειδή δεν θα ένοιωθε απειλή θα ηρεμούσε και θα το δεχόταν.... οπότε ίσως είναι καλύτερα να πάρεις ένα μωράκι....

Αχ προσπαθώ να πείσω τη δύσκολη  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing  κι έχουμε βρεί ένα σωρό μωράκια εδώ μέσα τόσο γλυκά όλα .... και φυσικά με το περίμενε ... να σκεφτούμε  ..... κλπ  κλπ τα χάσαμε σχεδόν όλα.
Εγω έχω καταλήξει μάλλον σε μικρό γατάκι (όχι τελείως μωρό) και μάλλον κοριτσάκι που δεν είναι τόσο κυριαρχικά  Laughing Laughing Laughing Laughing 
Ελπίζω να μην πέσουμε κι εμείς σε ιδιάζουσα περίπτωση αλλά η διαίσθησή μου λέει ότι τα τα πάνε καλά γιατί ο Συλβεστρούλης μου δείχνει να θέλει παρέα..
Σορρυ για την κατάχρηση του θέματος ελπίζω να σας ανακοινώσουμε σύντομα ... ευχάριστα
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kouix Δευ Αυγ 18, 2014 8:05 pm

Κατερινουλα,  αυτο  το εχεις  δει...?

https://www.youtube.com/watch?v=_FLCHN7jivA

Και πέρα απο αυτό,  ο  συγκεκριμένος  τύπος  εχει  πολλά βιντεο  στο  youtube  με προβληματικες  συμπεριφορες  γατουνίων,  ή  τουλαχιστον,  έτσι πίστευαν  οι  ιδιοκτήτες  τους  πριν μεσολαβίσει  αυτός.....

Ισως  αν  δεις  μερικα, να  σε  βοηθήσουν.........


ΕΝΤΙΤ:

Ειδα  κι αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=Fub1qYRBTz4

και  βαση  αυτου,  το "λαθος" που κανετε, ειναι  να  εχετε περιορισει  την Κιρα  (που προϋπήρχε  στο σπιτι)  αντι  την  Μιλου.
Ξερω οτι  εχετε προσπαθήσει  σχεδον  τα παντα, ξερω οτι  η Κιρα  εχει  "αυτοπεριοριστεί"....  αλλα  εγω παρ' ολα αυτα  στα  δειχνω  (τα  βιντεακια)  μηπως  και διακρινεις  ΚΑΤΙ που θα μπορουσατε να κανετε  εστω και τωρα, κι  ας  εχουν  περασει  μήνες,  μηπως και  βοηθησει.....


εντιτ2: και αυτο.....

https://www.youtube.com/watch?v=pFYeboKZnyo


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Αυγ 19, 2014 12:17 pm

fotini123 έγραψε: Sad 
Πιστεύω πως δεν τα έχουν βρεί ακόμη γιατί είναι και οι δύο δύσκολες περιπτώσεις. Η Κίρα δεν πρόλαβε να κοινωνικοποιηθεί όταν ήταν μωράκι και η Μιλού έζησε χρόνια ως αδέσποτη, πράγμα που σημαίνει οτι μπορεί να είχε άσχημες εμπειρίες με άλλες γάτες.
Μην απογοητεύεσαι. Και μόνο το γεγονός οτι ανέχονται η μια την άλλη είναι πρόοδος.
Σχετικά με την υιοθεσία της Μιλού (αν τελικά αποφασίσεις να τερματίσεις το εγχείρημα), έχεις σκεφτεί να επικοινωνήσεις με αυτούς που υιοθέτησαν τα μωράκια της? Ίσως κάποιος θα ήθελε να υιοθετήσει και δεύτερη γατούλα. Σε αυτή την περίπτωση η Μιλού θα ήταν η ιδανικότερη επιλογή. Είναι μικρή σε ηλικία, υγιής, στειρωμένη, μαθημένη να ζει μέσα και είναι σίγουρο πως θα τα πάνε καλά μεταξύ τους.

Ναι έτσι είναι όπως τα λες. Και επειδή έζησα και την Κίρα από μωρό αλλά και τη Μιλού έστω και για λίγο πόσο τη βαρούσε κάτω η άλλη γατούλα ξέρω πως σίγουρα έτσι είναι!
Δυστυχώς έχουμε μιλήσει αλλά δεν θέλουν. Και που βρέθηκαν οικογένειες για όλα τα μωρά είμαι πολύ χαρούμενη! τα ενήλικα ζώα δεν τα θέλουν γιατί νομίζουν πως δεν τα αγαπήσουν....δεν τους αδικώ...και εγώ κάπως έτσι νόμιζα και τώρα βλέπω πόσο άδικο είχα, πόσο έχω αρχίσει και εγώ και όλοι μας και δενόμαστε με τη Μιλού, πόσο την πασπατεύουμε και παίζουμε.... Smile 

ZIZIKOS έγραψε:
fotini123 έγραψε: Sad
Πιστεύω πως δεν τα έχουν βρεί ακόμη γιατί είναι και οι δύο δύσκολες περιπτώσεις. Η Κίρα δεν πρόλαβε να κοινωνικοποιηθεί όταν ήταν μωράκι και η Μιλού έζησε χρόνια ως αδέσποτη, πράγμα που σημαίνει οτι μπορεί να είχε άσχημες εμπειρίες με άλλες γάτες.
Μην απογοητεύεσαι. Και μόνο το γεγονός οτι ανέχονται η μια την άλλη είναι πρόοδος.

Συμφωνώ κι εγω.
Είναι δύο χαρακτηριστικά αντίθετες περιπτώσεις με όλα τα επακόλουθα.
Μπορώ να καταλάβω την κούρασή σου . Ισως όμως μέχρι να χειμωνιάσει νάχετε βρεί κάποιες ισορροπίες.

kat-cats έγραψε:


Υ.Γ. Να πάρετε άλλο γατάκι....το ότι μας έτυχε εμάς τόσο στραβή περίπτωση δεν σημαίνει ότι όλα είναι έτσι....πιστεύω πως αν ήταν μικρό γατάκι θα τα κανε πάλι αυτά η Κίρα αλλά επειδή δεν θα ένοιωθε απειλή θα ηρεμούσε και θα το δεχόταν.... οπότε ίσως είναι καλύτερα να πάρεις ένα μωράκι....

Αχ προσπαθώ να πείσω τη δύσκολη Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing κι έχουμε βρεί ένα σωρό μωράκια εδώ μέσα τόσο γλυκά όλα .... και φυσικά με το περίμενε ... να σκεφτούμε ..... κλπ κλπ τα χάσαμε σχεδόν όλα.
Εγω έχω καταλήξει μάλλον σε μικρό γατάκι (όχι τελείως μωρό) και μάλλον κοριτσάκι που δεν είναι τόσο κυριαρχικά Laughing Laughing Laughing Laughing
Ελπίζω να μην πέσουμε κι εμείς σε ιδιάζουσα περίπτωση αλλά η διαίσθησή μου λέει ότι τα τα πάνε καλά γιατί ο Συλβεστρούλης μου δείχνει να θέλει παρέα..
Σορρυ για την κατάχρηση του θέματος ελπίζω να σας ανακοινώσουμε σύντομα ... ευχάριστα

Καμία κατάχρηση! θα χαρώ να ακούσω τα νέα σας και να δω ποιο μωράκι θα είναι το τυχερό για παρεούλα του πανέμορφου χουζουρλούδικου Σιλβεστρακίου!!! Ο Σιλβεστράκος, αρσενικός, μπουνταλάς, χουζουρλής και κούκλος θα τη δεχτεί αμέσως την πριγκίπισσα που θα του φέρετε...υποκλίσεις θα της κάνει και θα περνάνε πολύ όμορφα!!! γρήγορα αποφασίστε το!!! Smile 

kouix έγραψε:Κατερινουλα, αυτο το εχεις δει...?

https://www.youtube.com/watch?v=_FLCHN7jivA

Και πέρα απο αυτό, ο συγκεκριμένος τύπος εχει πολλά βιντεο στο youtube με προβληματικες συμπεριφορες γατουνίων, ή τουλαχιστον, έτσι πίστευαν οι ιδιοκτήτες τους πριν μεσολαβίσει αυτός.....

Ισως αν δεις μερικα, να σε βοηθήσουν.........


ΕΝΤΙΤ:

Ειδα κι αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=Fub1qYRBTz4

και βαση αυτου, το "λαθος" που κανετε, ειναι να εχετε περιορισει την Κιρα (που προϋπήρχε στο σπιτι) αντι την Μιλου.
Ξερω οτι εχετε προσπαθήσει σχεδον τα παντα, ξερω οτι η Κιρα εχει "αυτοπεριοριστεί".... αλλα εγω παρ' ολα αυτα στα δειχνω (τα βιντεακια) μηπως και διακρινεις ΚΑΤΙ που θα μπορουσατε να κανετε εστω και τωρα, κι ας εχουν περασει μήνες, μηπως και βοηθησει.....


εντιτ2: και αυτο.....

https://www.youtube.com/watch?v=pFYeboKZnyo


Αρτεμη ναι το έχω δει και έχω δει αρκετά βίντεο. Εκανα αρκετά από αυτά που προτείνει και έχουμε φτάσει στο σημείο να βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο. Αν η Κίρα εκείνη τη στιγμή δεν μουγκρίσει τα πράγματα είναι πολύ καλά. Κάθεται σε απόσταση 1 μέτρου η Μιλού την κοιτάζει και είναι ήρεμες. Αλλά η Κίρα αρχίζει τα μουγκρητά και της ορμάει με πολλά κιχχχχχ, ε η Μιλού μπορεί και να της δώσει καμιά φάπα, προσπαθεί αλλά η άλλη κρύβεται, και μετά φεύγει στενοχωρημένη....

Οσο για τον περιορισμό έχεις δίκιο....αλλά πες μου τι να κάνω....που δεν συνεργάζεται με τίποτα....βγάζω έξω τη Μιλού στο μπαλκόνι και κλείνω το τζάμι και ΔΕΝ βγαίνει, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Δοκιμάζω να τη φέρω εγώ με τροφές κλπ. ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ!! θέλει να είναι μόνο προς τα μέσα, εκεί νοιώθει ασφάλεια. Και όπως είδα σε βίντεο το Τζάκσον αυτό το κάνουν γιατί θέλουν να νοιώθουν τις μυρωδιές τους και να νοιώθουν ασφαλή. Πως να το αλλάξω όλο αυτό;;;

Και την άμμο της γι αυτό δεν ήθελα να τη μετακινήσω αρχικά. Για να την αναγκάζω να βγαίνει έστω και λίγο...αλλά όλοι λένε πως δεν πρέπει...έτσι μετακόμισε και η άμμος μέσα και μου φεύγει η μέση κάθε μέρα να καθαρίζω με σκούπα και να σφουγγαρίζω. Και το φαγητό της μέσα το τρώει.

Δοκίμασα να βάλω κάγκελο σκεπασμένο με σεντόνι και να τρώνε η μία από τη μία, η άλλη από την άλλη,....η Μιλού θα φάει....η Κίρα μουγκρίζει και φεύγει....

Δεν ξέρω δηλ. ειλικρινά πως να προσπαθήσω πια.....όλα όσα λέει ο Τζάκσον τα χουμε κάνει αλλά δεν θέλει να υποχωρήσει με τίποτα η Κίρα....ενώ το βλέπω πως το σφάλμα είναι δικό της....χθες παίζαμε (της πετάω κοκαλάκι, τρέχει, το πιάνει και μου το φέρνει και δως του πάλι - το λατρεύει) ε στη φάση που έτρεξε να το πάρει, μπήκε η Μιλού στο χωλ και βρέθηκαν σε απόσταση 15 εκατοστών κυριολεκτικά. Η Μιλού έμεινε να την κοιτάζει, ούτε να τη χτυπήσει, ούτε τίποτα και η Κίρα κατέβασε αυτιά, κεφάλι, άρχισε τα κιχχχχχχ και έφυγε σαν τρελή.....

Και το βράδυ την κλείνω εκτός τη Μιλού για να είναι πιο ήρεμη, να κοιμάμαι και εγώ λίγο....αλλά και αυτό θέλει να είναι μαζί μας, μας έμαθε πια και στενοχωριέται....χθες κοιμήθηκα δύο ώρες, έπεσα αργά, με ξύπνησαν μετά....και φυσικά τώρα είμαι στη δουλειά.... ε δεν θα πέσω και δεν θα σηκώνομαι....;;; :-((((( τι άλλο να κάνω δεν ξέρω....πολύ πεισματάρα χωρίς λόγο.....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 20, 2014 1:42 pm

Καλημέρα σας!!
επειδή όλο σας μαυρίζω με τις αγωνίες μου...σήμερα θα σας βάλω φωτο, πρωινές, για να τα δείτε τα καλούδια μου.....αν θεωρηθεί πρόοδος....η Κίρα μου - αφού χωρίσω με καγκελάκι το μπροστινό μπαλκόνι - παίρνει το θάρρος και βγαίνει, χαζεύει την ανατολή του ηλίου, ή τολμάει ακόμα και να παίξει....και η Μιλουδίτσα την παρακολουθεί!!!

Χαλαρώνοντας μετά από καλό φαγητό...

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Image

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Image

κάτι έχει αντιληφθεί....

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 16_milou_profil


χαζεύοντας την Κίρα...

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Milou_Kira_1

η Κιρουλίτα μου χαζεύει την ανατολή του ηλίου...

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Kira_2

η Κιρουλίτσα μου τολμάει να παίξει...

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Kira_playing
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 20, 2014 1:46 pm

και τελευταίος ο Ιντεφιξάκης μου!!!

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Intefix_3

Υ.Γ. Μάλλον πρέπει να φτιάξω ένα ενιαίο θέμα.....γιατί έτσι γινόμαστε μπάχαλο.....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Αυγ 20, 2014 1:51 pm

Πρώτο σχόλιο : Πανέμορφες και οι δύο  flower flower flower flower flower 

Δεύτερο σχόλιο: Σαν πρόοδος φαίνεται ότι είναι και οι δύο μαζί στο ίδιο μπαλκόνι, χωρισμένες μεν αλλά στον ίδιο χώρο.
Να πηδήξει η Μιλού το καγκελάκι για να πάει στην Κίρα δεν φαντάζομαι ότι παίζει ε ?

Δεν ξέρεις τελικά μπορεί η πανθηρίτσα σου να χρειάζεται το χρόνο της (ίσως έχει αρχίσει να το αποδέχεται)
Μακάρι μωρέ είναι κρίμα δύο τόσο όμορφα γατάκια να μην μπορουν να παίξουν και να χαρούν την ανατολή μαζί σαν φίλες ..


Που ξέρεις όμως. Πρίν λίγο καιρό δεν φανταζόσουνα ούτε καν αυτό.... οπότε  Cool  Cool  Cool  Cool  Cool  Cool  Cool  Cool 
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Αυγ 20, 2014 1:53 pm

kat-cats έγραψε:και τελευταίος ο Ιντεφιξάκης μου!!!

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Intefix_3

.


Αγάπη μου ......................... Υπέροχό μου πλάσμα ..... γλυκούλι μου ......... flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower 

Λατρεύω Ιντεφίξ  love  love  love  love  love  love  love  love  love  love  love  love  love
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 20, 2014 2:00 pm

Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια!!

Ναι υπάρχει περίπτωση να ανέβει στο τοιχάκι όπως βλέπεις και να μπει μέσα....αλλά μέχρι στιγμής γίνεται πάντα αυτός ο χωρισμός υπό τη δική μου επίβλεψη οπότε δεν έχει συμβεί κάτι....

Εχω ξαφνιαστεί από την ευφυία των ζώων.... η Μιλού αλλά και ο Ιντεφίξ όταν χωρίζω το σπίτι στα δύο έχουν βρει τον τρόπο και σπρώχνουν με τρόπο το καγκελάκι και μπουκάρουν μέσα... Ο Ιντεφίξ είναι μεν μαζί μας το βράδυ αλλά όταν τον έχω έξω την ημέρα και χωρίζω την Κίρα για να φάει βρίσκει τρόπο, το σπρώχνει και πάει και της τρώει το φαγητό...
Η δε Μιλού όταν βαρεθεί πια να είναι στο από εκεί μέρος του σπιτιού απλά σπρώχνει με τρόπο το κάγκελο με τρόπο ίσα ίσα να χωρέσει και μπουκάρει μέσα οπότε ξυπνάω από ουρλιαχτά.... και το σφινώνω αλλά δεν ξέρω πως το κατορθώνει....

Αυτό είναι η μόνη πρόοδος που έχει γίνει όλους αυτούς τους μήνες.... βλέπω βίντεο αυτό τον καιρό και λένε πως δεν πρέπει οι γάτες να συνηθίζουν στο να τσακώνονται, δεν πρέπει, γιατί μετά παγιώνεται μια συμπεριφορά... Εγώ πάντως τους έχω κάνει σταδιακά όλα τα τερτίπια που αναφέρονται εκεί.... πρόοδο και αγάπη δεν έχω δει παρά μόνο στο ότι πια κάθονται και βλέπονται από απόσταση 4 μέτρων... η μία στο χωλ μέσα και η άλλη στο σαλόνι....επιδιώκουν θα έλεγα να βλέπονται αλλα μέχρι εκεί.

Είναι δύσκολο να ζεις σε ένα σπίτι χωρισμένο.....και επίσης δεν ξεκουράζομαι όταν κοιμάμαι γιατί ξυπνάω από κάτι πάντα....θα δούμε. Το ΣΚ θα βάλω τη Μιλού μέσα στα δωμάτια και την Κίρα έξω...να δω τι θα κάνει.... τη μυρωδιά της την έχει συνηθίσει, τη Μιλού δεν μπορεί...με το που τη βλέπει τρελαίνεται, δεν τη θέλει καθόλου.... μου κάνει πολύ εντύπωση...γιατί εντάξει και η Μιλού δεν είναι αγγελούδι....τη χτυπάει αλλά η Κίρα δεν μπορεί ούτε να τη δει.... :-(
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Αυγ 20, 2014 2:09 pm

Τα ζωάκια ευτυχώς ή δυστυχώς  Laughing Laughing Laughing Laughing  καμμιά φορά είναι τερατουλίνια.
Αμα τους καρφωθεί κάτι στο μυαλό δεν ησυχάζουν μέχρι να το καταφέρουν. Πόσο μάλλον οι γάτες .
Ε! εντάξει ο Ιντεφιξάκος αγαπάει την Κίρα, πάει να τη βρεί ε! και της τρώει και λίγο φαγητό  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Δοκίμασε κι αυτό που λές το Σ/Κ μήπως και γίνει τίποτα. Τουλάχιστον έστω κι από μακρυά συνυπάρχουν.
Δες πως θα πάει και βλέποντας και κάνοντας.
Όσο για την κουραση σε καταλαβαίνω. ............

Εδώ σε κανονικές συνθήκες και τα παίζει κανείς πόσο μάλλον όταν τις περισσότερες ώρες έχει να κάνει το διαιτητή.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Buddylove Τετ Αυγ 20, 2014 2:36 pm

Είναι όλα πολύ γλυκά ζωάκια gatoula ...να τα χαίρεσαι  Veryhappy  oksmily3  Veryhappy  oksmily3 ...!!! Κρίμα που δεν τα'χουν βρει ακόμα οι μικρούλες  confused ... Εύχομαι να φτιάξουν τα πράγματα σύντομα  flower  flower  flower  kissss  fancat ...!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 20, 2014 2:46 pm

Ευχη όλων μας αυτή....εγώ εν τω μεταξύ βλέπω βίνδεα....χαχχαχαχα βινδεόπληκτη έχω γίνει....ότι δω το δοκιμάζω....άιντε να δούμε!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από πατουσακια Σαβ Αυγ 23, 2014 4:45 pm

βρηκα κατι στο ιντερνετ το πουλανε στα φαρμακια το εχεις δοκιμασει;
https://www.himalayastore.com/animalcare/anxocare-vet-tablets.htm
μπορει βεβαια να μην δουλευει στα δικια σου, μια που καθε γατα ειναι διαφορετικη, αλλα δεν χανεις τιπ να το δοκιμασεις....
εχει κατι και το pet health accociation το antistress αλλα ειναι για συντομες καταστασεις και οχι χρονιες...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Αυγ 23, 2014 4:48 pm

kat-cats έγραψε:και τελευταίος ο Ιντεφιξάκης μου!!!

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Intefix_3

Υ.Γ. Μάλλον πρέπει να φτιάξω ένα ενιαίο θέμα.....γιατί έτσι γινόμαστε μπάχαλο.....
λιώνω!
 heart heart heart heart heart heart eros eros eros

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Αυγ 23, 2014 6:48 pm

λατρευω Ιντεφιξ!!!!!! ειναι η αγαπημενη μου ρατσα σκυλου κι αν ειχα ενα κι εγω Ιντεφιξ θα τον ελεγα(η κατρουλιξ οπως οταν ηταν μωρο)... μα μου ελαχε η Τουλουζ που σιγουρα τη λεμε και κατρουλουζ για ευνοητους λογους....
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από tsili Σαβ Αυγ 23, 2014 7:07 pm

Λατρεύωκι εγώ Ιντεφιξ
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Κυρ Αυγ 24, 2014 9:40 pm

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!!! είναι όμορφο το αγοράκι μου και όταν ήταν μωράκι σίγουρα κατρουλίξ ήταν το όνομά του!!! χαχαχαχαχα

Λοιπόν τα νέα μας τα κορίτσια: σήμερα βρέθηκαν στο ίδιο δωμάτιο, με την επιμονή της Μιλού βεβαίως...η Κίρα κλασική, μούγκρισμα, κιχχχ και ούτω καθεξής...η Μιλού δεν της έδινε σημασία, απλά με κοιτούσε... (αυτή η γάτα με κοιτάζει μέσα στα μάτια, σαν να θέλει να μου μιλήσει) η Κίρα κάποια στιγμή ηρέμησε και πήγε και έφαγε και φαγάκι....μετά πάλι τα ίδια..... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αντιδράει τόσο έντονα....εντάξει και η Μιλού θα της ορμήξει όταν με τα πολλά αγανακτήσει από τα μουγκρητά της Κίρας αλλά δεν θα προκαλέσει εκείνη επεισόδιο....γιατί τα κάνει όλα αυτά μωρέ;;;; δεν βγαίνει δε στο σαλόνι με τίποτα....εδώ και 3 μήνες δεν πατάει....τι τερτίπια είναι αυτά;;;; τόσο πια πολύ δεν τη θέλει....και μέχρι πότε δηλαδή δεν μπορώ να καταλάβω..... έχω απογοητευθεί από το πείσμα της..... τι να κάνω πια να βρεθεί πάλι έξω το Μιλουδάκι...;;;;

Πατουσάκια σε ευχαριστώ!! Θα ρωτήσω τη γιατρό για χαπάκια τέτοιου είδους....πρόσφατα είδα ένα βίντεο του Τζάκσον και κάνανε κάποια αγωγή με χαπάκι ανάλογο στη γάτα και όλα πήγαν καλύτερα....τι να πω και εγώ πια.....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από πατουσακια Κυρ Αυγ 24, 2014 9:46 pm

παντως συγουρα θελει μακροχρονια θεραπεια οποτε δεν θα δεις αμεσα αποτελεσματα... τωρα ο γιατρος μας δεν πιστευει στα φυτικα δεν ξερω τι γυνεται με το δικο σας. εναλακτικα μπορεις να δοκιμασεις και χομεοπαθητικα φαρμακα, αν βρεις κτηνιατρο που τα δουλευει...καπως δυσκολο αυτο....αλλα στην αθηνα συγουρα βρεις καποιον... κουραγιο με τα γατονια...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Αυγ 25, 2014 1:14 am

Ιντεφιξ γλυκύτατο τρισχαριτωμένο πλασματάκι...  love love love 

Βρε Κατερινα αναρωτιέμαι φωναχτά. Αν έκανες κανένα χουνέρι στην Κίρα να την απομονώσεις για πολύ λίγο σε ένα μικρο χώρο σαν τιμωρια αμέσως μετα τα μουγκρητα θα γινοταν κάτι; Μπας και το καταλάβει δηλαδη οτι τελος πάντων δεν πρέπει να ειναι τοσο επιθετική.  scratch 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 9 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης