gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

+29
vanilia cat
catia
loulou
Τζούλι το Κατσούλι
Gatoplikti
niki
evagelia
irenelizzy
marina289
aporw
doremi
houlieta
Smokys
Osi
Tsouki
f.m123
natalouko
Mary-Fish
kat-cats
Φωτεινή
koneko
Kikiriki
Дanae
Δ²
nikos_x
vaso
alex..niaou
Πούπσυ
Anatoli
33 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Μαρ 14, 2013 9:28 pm

Το θέμα δεν είναι αν θα τα εμβολιάσουμε Τζούλη, δυστυχώς.
Και εγω σκέφτομαι να μπω σε αυτην την διαδικασία, παρόλα αυτά οι φόλες δεν λένε όνομα και αν ριχτούν, θα φάνε ακόμη και τα εμβολιασμένα, αυτό είναι το θέμα!...
Οτι ζούμε σε ένα τεράστιο ... αντε μη το πω, moderator ανθρωπος!...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μαρ 14, 2013 9:34 pm

Και δυστυχώς ξαναγυρνάμε στο μόνιμο άλυτο πρόβλημα, ότι απλά ζουν "έξω"... Αλλά λέω εγώ τώρα, άλλο να το βλέπεις με ένα λουρί, δύσκολα θα το πειράξει κάποιος άμεσα (κλωτσιές πχ) ή θα το φοβηθεί. Άσε που αν τα εμβολιάσεις και το πεις/το δείξεις, βλέπει ο απέξω το γατομάνι ως λιγότερο επικίνδυνο. Λέω εγώ τώρα... Ασχέτως πάντως του αντίκτυπου στη "γειτονιά", αν δω να "κατεβαίνει" η λύσσα κι άλλο προς τα κάτω, θα τα εμβολίασω οπωσδήποτε, έστω τις στειρωμένες που είναι μονίμως εδώ και ήρεμες και τους αρσενικούς που δεν είναι άγριοι και έχω επαφή (βάζω αμπούλες, τέτοια). Για δική μου προστασία αλλά και δική τους.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Μαρ 14, 2013 9:38 pm

άρα τα πράγματα είναι σοβαρά... εγώ πάντως τον άλλο μήνα εμβολιάζω!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Μαρ 14, 2013 9:46 pm

Sto katw katw tis grafis,ma8ete poso kanei to antilysiko se magazi me farmaka(3-4eurw?) k kante monoi sas tous emvoliasmous.Den vrexei lefta dystixws. foreste toys k kolara poy na lene ANTILYSIKOS EMBOLIASMOS kai kamia pinakida pou na leei ta zwa tis geitonias einai emboliasmena....Fantasia mou planeutra,alla einai mia lysi k auto.
H lyssa 8a katevei gt poly apla taksideuoun ta zwa.K oso oi kynigoi pigainofernoun anemvoliasta skylia sta vouna k meta gyrizoun stis poleis oi pi8anotites emfanisis einai polles.
Den metaniwnw poy emvoliasa k ton gato.Ta skylia moy oytws h allws to epanalambanoun etisiws.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Μαρ 14, 2013 9:53 pm

κι εμείς πέρσυ Πρωταπριλιά τα εμβολιάσαμε. φέτος θα εμβολιάσω και τη Λούσυ που ζει κάτω στο δρόμο. ελπίζω μέχρι το τελος του μήνα να μην έχε κατέβει στην Καλαμάτα. τα υπόλοιπα αδέσποτα δεν πιάνονται.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μαρ 14, 2013 10:03 pm

Πούπσυ έγραψε:κι εμείς πέρσυ Πρωταπριλιά τα εμβολιάσαμε. φέτος θα εμβολιάσω και τη Λούσυ που ζει κάτω στο δρόμο. ελπίζω μέχρι το τελος του μήνα να μην έχε κατέβει στην Καλαμάτα. τα υπόλοιπα αδέσποτα δεν πιάνονται.

Ελίζα μου, όταν εμβολίασες τα δικά σου, είδες να έχει καμιά παρενέργεια το εμβόλιο; Αντέδρασαν φυσιολογικά; Ήταν κακοδιάθετα; Ανέβασαν πυρετό ή κάτι; Γμτ για το Γιόντα δεν ξέρω, είναι μεγάλος, θα του πέσει πολύ βαρύ φοβάμαι... Sad Και ο μικρός που είναι ευαίσθητος.. Sad Εντωμεταξύ η λύσσα κολλάει ακόμα κι αν δε βγαίνουν ούτε στο μπαλκόνι; scratch Τον μικρό ειδικά θέλω οπωσδήποτε να τον εμβολιάσω, για τον μεγάλο θα μιλήσουμε αναλυτικά με το γιατρό αν το επιτρέπει στην ηλικία του, δεν ξέρω...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Μαρ 14, 2013 10:06 pm

Opws ka8e emvolio etsi k auto.Den exei kati to idiaitero.Ena parapanw oti einai "nekro" emvolio k oxi opws htan ta prwta "zwntana".Einai sto emporio arketa xronia auta ta antilysika k ginontai se poly mikri ilikia sta zwa mas. blinking
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μαρ 14, 2013 10:09 pm

Οκ, ευχαριστώ!!! kissss Γενικά, μια και είσαι μέσα στα πράγματα και θα ήθελα διάφορες γνώμες πριν μιλήσω και με το γιατρό, αν είχες γάτο 13 ετών (μόνο μέσα εννοείται) θα τον εμβολίαζες (για 1η φορά) για λύσσα;
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Μαρ 14, 2013 10:13 pm

Όσοι ταίζουμε αδσποτάκια θα θρηνήσουμε... Στη γειτονιά μου δεν ξέρω τι έγινε, αλλά έχουν εξαφανιστεί αρκετά και υποψιάζομαι φόλα...
Και όλα αυτά είμαι σίγουρη πως σχετίζονται και με την οικονομική κρίση... Γιατί τόσα χρόνια είχε εξαφανιστει;
Γμσ τα....
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Μαρ 14, 2013 10:14 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:
Πούπσυ έγραψε:κι εμείς πέρσυ Πρωταπριλιά τα εμβολιάσαμε. φέτος θα εμβολιάσω και τη Λούσυ που ζει κάτω στο δρόμο. ελπίζω μέχρι το τελος του μήνα να μην έχε κατέβει στην Καλαμάτα. τα υπόλοιπα αδέσποτα δεν πιάνονται.

Ελίζα μου, όταν εμβολίασες τα δικά σου, είδες να έχει καμιά παρενέργεια το εμβόλιο; Αντέδρασαν φυσιολογικά; Ήταν κακοδιάθετα; Ανέβασαν πυρετό ή κάτι; Γμτ για το Γιόντα δεν ξέρω, είναι μεγάλος, θα του πέσει πολύ βαρύ φοβάμαι... Sad Και ο μικρός που είναι ευαίσθητος.. Sad Εντωμεταξύ η λύσσα κολλάει ακόμα κι αν δε βγαίνουν ούτε στο μπαλκόνι; scratch Τον μικρό ειδικά θέλω οπωσδήποτε να τον εμβολιάσω, για τον μεγάλο θα μιλήσουμε αναλυτικά με το γιατρό αν το επιτρέπει στην ηλικία του, δεν ξέρω...
όχι δεν παρατήρησα τίποτα ασυνήθιστο. και δεν ήταν η πρώτη φορά που τα εμβολίασα κατά της λύσσας.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Μαρ 14, 2013 10:15 pm

Tha prepei na milisw me an8rwpous pou asxolountai me loimwdh nosimata k exoun empeiria panw se auta. Dwse moy ligo xrono k 8a ma8w... blinking Logw tis ilikias toy exei endiaferon einai i ali8eia.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μαρ 14, 2013 10:20 pm

Πούπσυ έγραψε:
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:
Πούπσυ έγραψε:κι εμείς πέρσυ Πρωταπριλιά τα εμβολιάσαμε. φέτος θα εμβολιάσω και τη Λούσυ που ζει κάτω στο δρόμο. ελπίζω μέχρι το τελος του μήνα να μην έχε κατέβει στην Καλαμάτα. τα υπόλοιπα αδέσποτα δεν πιάνονται.

Ελίζα μου, όταν εμβολίασες τα δικά σου, είδες να έχει καμιά παρενέργεια το εμβόλιο; Αντέδρασαν φυσιολογικά; Ήταν κακοδιάθετα; Ανέβασαν πυρετό ή κάτι; Γμτ για το Γιόντα δεν ξέρω, είναι μεγάλος, θα του πέσει πολύ βαρύ φοβάμαι... Sad Και ο μικρός που είναι ευαίσθητος.. Sad Εντωμεταξύ η λύσσα κολλάει ακόμα κι αν δε βγαίνουν ούτε στο μπαλκόνι; scratch Τον μικρό ειδικά θέλω οπωσδήποτε να τον εμβολιάσω, για τον μεγάλο θα μιλήσουμε αναλυτικά με το γιατρό αν το επιτρέπει στην ηλικία του, δεν ξέρω...
όχι δεν παρατήρησα τίποτα ασυνήθιστο. και δεν ήταν η πρώτη φορά που τα εμβολίασα κατά της λύσσας.

Ε, εντάξει, αν δεν ήταν και η 1η φορά, λογικό να μην παρουσιάσουν κάτι. Γιατί εμένα ο μικρός τουλάχιστον την πρώτη φορά που έκανε το 4απλό, ήταν λίγο πεσμένος. Ευχαριστώ για την πληροφορία. kissss

nikos_x έγραψε:Tha prepei na milisw me an8rwpous pou asxolountai me loimwdh nosimata k exoun empeiria panw se auta. Dwse moy ligo xrono k 8a ma8w... blinking Logw tis ilikias toy exei endiaferon einai i ali8eia.

Καλά, βρε, δε θέλω να σε βάλω σε κόπο. Μόνο αν τύχει και μιλήσεις και μάθεις κάτι, μου λες. Έτσι κι αλλιώς θα μας πει κι ο γιατρός. Ευχαριστώ!!! flower
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Μαρ 25, 2013 4:36 pm

εμβολιάσαμε σήμερα και τα τρία γατιά. ήρθε ο γιατρός στο σπίτι. Για τη Λούσυ μου είπε ότι κανονικά, επειδή δεν έχει ξανακάνει εμβόλιο για τη λύσσα, πρέπει να της κάνει ανάλυση αίματος σε ένα μήνα, να δει τι αντισώματα έχει για να ξέρει αν είναι καλυμμένη στον ιό. λογικά δεν θα είναι. μήπως πρέπει να της το επαναλάβω ούτως ή άλλως σε ένα μήνα; ανησυχώ επειδή ζει στην αυλή. τα δικά μου είχαν κάνει και πέρσυ και πριν 3 χρόνια.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μαρ 25, 2013 4:49 pm

Πούπσυ έγραψε:εμβολιάσαμε σήμερα και τα τρία γατιά. ήρθε ο γιατρός στο σπίτι. Για τη Λούσυ μου είπε ότι κανονικά, επειδή δεν έχει ξανακάνει εμβόλιο για τη λύσσα, πρέπει να της κάνει ανάλυση αίματος σε ένα μήνα, να δει τι αντισώματα έχει για να ξέρει αν είναι καλυμμένη στον ιό. λογικά δεν θα είναι. μήπως πρέπει να της το επαναλάβω ούτως ή άλλως σε ένα μήνα; ανησυχώ επειδή ζει στην αυλή. τα δικά μου είχαν κάνει και πέρσυ και πριν 3 χρόνια.
εεεεεεεεεεεεεεεεε??????
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από houlieta Δευ Μαρ 25, 2013 4:49 pm

Αυτό ούτε εγω το έχω ξανακούσει ποτέ!....
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Μαρ 25, 2013 4:54 pm

f.m123 έγραψε:
Πούπσυ έγραψε:εμβολιάσαμε σήμερα και τα τρία γατιά. ήρθε ο γιατρός στο σπίτι. Για τη Λούσυ μου είπε ότι κανονικά, επειδή δεν έχει ξανακάνει εμβόλιο για τη λύσσα, πρέπει να της κάνει ανάλυση αίματος σε ένα μήνα, να δει τι αντισώματα έχει για να ξέρει αν είναι καλυμμένη στον ιό. λογικά δεν θα είναι. μήπως πρέπει να της το επαναλάβω ούτως ή άλλως σε ένα μήνα; ανησυχώ επειδή ζει στην αυλή. τα δικά μου είχαν κάνει και πέρσυ και πριν 3 χρόνια.
εεεεεεεεεεεεεεεεε??????
έτσι κάνουν, λέει, πλέον για την Αγγλια. κάνεις το εμβόλιο και σε ένα μήνα κάνεις εξετάσεις αίματος να δουν το επίπεδο των αντισωμάτων και έτσι σε αφήνουν να πάρεις γάτα μαζί.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Μαρ 25, 2013 5:03 pm

για να το ξεκαθαρίσω, δεν μου ζήτησε να ακολουθήσω αυτή τη διαδικασία. εγώ τη ρώτησα αν με το εμβόλιο είναι καλυμμένα τα ζώα και τότε μου είπε οτι κανονικά, αν θες να ξέρεις τι γίνεται, κάνεις ανάλυση σε ένα μήνα και βλέπεις το επίπεδο αντισωμάτων στο ζώο. απο ένα όριο και πάνω είναι καλυμμένα.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Μαρ 25, 2013 6:56 pm

Η αληθεια ειναι οτι μας εχει πιασει μια τρομοϋστερια με το θεμα. Οι γατες που ζουν μεσα και ΜΟΝΟ δεν χρειαζεται να επιβαρυνονται με επιπλεον "αχρηστους" εμβολιασμους.Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον να κολλησει ενα ζωο που ζει αποκλειστικα εντος του σπιτιου εκτος αν ειμαστε τοσο γκαντεμηδες και μπει απο το παραθυρο καμια λυσσασμενη νυχτεριδα.
Στο σκυλο μου εχω κανει αντιλυσσικο.Στο γατο μου οχι και δεν θα κανω μεχρι να ερθει ο καιρος να φυγουμε για Γερμανια που εκει για να ταξιδεψει ειναι υποχρεωτικο.Ουτε και στον γατουλη που ημι-φιλοξενω θα του κανω.Τουλαχιστον οχι ακομα.
Δυστυχως για ακομα μια φορα βρηκαν ευκαιρια οι σκατοψυχοι να ξεπαστρεψουν οτι αδεσποτο κυκλοφορει.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μαρ 25, 2013 7:15 pm

Πούπσυ έγραψε: έτσι κάνουν, λέει, πλέον για την Αγγλια. κάνεις το εμβόλιο και σε ένα μήνα κάνεις εξετάσεις αίματος να δουν το επίπεδο των αντισωμάτων και έτσι σε αφήνουν να πάρεις γάτα μαζί.
Εδώ και αρκετό καιρό το κάνουν αυτό στην Αγγλία από όσο ξέρω, για αυτό λέμε ότι θέλει καιρό η διαδικασία μεταφοράς του ζώου στην Αγγλία.
Πούπσυ έγραψε:για να το ξεκαθαρίσω, δεν μου ζήτησε να ακολουθήσω αυτή τη διαδικασία. εγώ τη ρώτησα αν με το εμβόλιο είναι καλυμμένα τα ζώα και τότε μου είπε οτι κανονικά, αν θες να ξέρεις τι γίνεται, κάνεις ανάλυση σε ένα μήνα και βλέπεις το επίπεδο αντισωμάτων στο ζώο. απο ένα όριο και πάνω είναι καλυμμένα.
Αυτό θεωρητικά ισχύει για όλα τα εμβόλια, σωστά;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Μαρ 25, 2013 7:30 pm

Ναι μάλλον. απλά η συζήτηση έγινε περισσότερο στο πλαίσιο του πώς να ανακόψουμε την εξάπλωση της λύσσας στην ελλάδα και πώς είναι καλυμμένα τα ζώα. επειδή η λούσυ ζει κάτω και εδώ είναι οσο νά ναι επαρχία και η πανίδα πιο πλούσια απο την αθήνα, θα ήθελα να ξέρω αν είναι 100% καλυμμένη. επίσς περσι παρολίγο να μπει νυχτερίδα μέσα στο σπίτι. στο τσακ ο νίκος τη μάγκωσε στη σίτα την ώρα που τν έκλεινε. και λόγω του παιδιού θέλω και τα ζώα που έχω μέσα στο σπίτι να είναι ασφαλή. επειδή η λύσσα είναι ζωοανθρωπονόσος.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μαρ 25, 2013 7:33 pm

Πούπσυ έγραψε:Ναι μάλλον. απλά η συζήτηση έγινε περισσότερο στο πλαίσιο του πώς να ανακόψουμε την εξάπλωση της λύσσας στην ελλάδα και πώς είναι καλυμμένα τα ζώα. επειδή η λούσυ ζει κάτω και εδώ είναι οσο νά ναι επαρχία και η πανίδα πιο πλούσια απο την αθήνα, θα ήθελα να ξέρω αν είναι 100% καλυμμένη. επίσς περσι παρολίγο να μπει νυχτερίδα μέσα στο σπίτι. στο τσακ ο νίκος τη μάγκωσε στη σίτα την ώρα που τν έκλεινε. και λόγω του παιδιού θέλω και τα ζώα που έχω μέσα στο σπίτι να είναι ασφαλή. επειδή η λύσσα είναι ζωοανθρωπονόσος.
Ε δε χάνεις και τίποτα να κάνετε μερικές αιματολογικές ώστε να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου kissss
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Μαρ 25, 2013 7:34 pm

Πουπσυ μου τοτε μην το συζητας να το κανετε το εμβολιο. Εδω στην Στερεα δεν εχουμε καποιο κρουσμα και γι αυτο δεν θα τους το κανω(ακομα).
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μαρ 25, 2013 7:37 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:Πουπσυ μου τοτε μην το συζητας να το κανετε το εμβολιο. Εδω στην Στερεα δεν εχουμε κρουσματα και γι αυτο δεν θα τους το κανω(ακομα).
Εγώ κατάλαβα ότι το έκανε το εμβόλιο και περιμένει στο μήνα να κάνει αιματολογικές για να δει αν την 'έπιασε' Suspect
Αααα! Ελίζα όσο για την επανάληψη στο μήνα που είπες, νομίζω ότι αυτό θα χρειαστεί μόνο σε περίπτωση που δεν έχει αρκετά αντισώματα, διαφορετικά είναι περιττό Laughing
Ούτε εγώ θα τους το κάνω τώρα, ίσως το Πάσχα όταν ταξιδέψω για να μην έχω πρόβλημα στα ΚΤΕΛ.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Μαρ 25, 2013 7:38 pm

scratch σορρυ δεν διαβασα ολη την συζητηση!
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μαρ 25, 2013 7:39 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε: scratch σορρυ δεν διαβασα ολη την συζητηση!
kissss
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Μαρ 26, 2013 12:15 pm

Oριστε;;;;;;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Μαρ 29, 2013 9:50 pm

Εχουμε κ αλλο κρουσμα.Αλεπου στα Τρικαλα.

Οσο υπαρχουν ζωα που ταξιδευουν πχ κυνηγοσκυλα(υψηλου κινδυνου) ,τοσο μεγαλωνουν οι πιθανοτητες κ ο κινδυνος. Καντε τα εμβολια για να ειστε ησυχοι.
Σε οποιο μερος της Ελλαδας. Ο λογος που ειχαμε απαλαγει απο την ασθενεια ειναι οι εμβολιασμοι. Οταν σταματησαν να εμβολιαζουν αρχισε παλι το ιδιο.

Αρχισαν να την πληρωνουν τα αδεσποτα. Βλεπει ο κοσμος παντου "λυσασμενα" ζωα.Κριμα...
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ban13 Παρ Μαρ 29, 2013 10:53 pm

nikos_x έγραψε:Εχουμε κ αλλο κρουσμα.Αλεπου στα Τρικαλα.

Οσο υπαρχουν ζωα που ταξιδευουν πχ κυνηγοσκυλα(υψηλου κινδυνου) ,τοσο μεγαλωνουν οι πιθανοτητες κ ο κινδυνος. Καντε τα εμβολια για να ειστε ησυχοι.
Σε οποιο μερος της Ελλαδας. Ο λογος που ειχαμε απαλαγει απο την ασθενεια ειναι οι εμβολιασμοι. Οταν σταματησαν να εμβολιαζουν αρχισε παλι το ιδιο.

Αρχισαν να την πληρωνουν τα αδεσποτα. Βλεπει ο κοσμος παντου "λυσασμενα" ζωα.Κριμα...
Ειναι το 2ο στα Τρικαλα καθως υπαρχει μαλλον και 3ο παλι αλεπου.... Suspect
ban13
ban13
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : demonio para unos angel para otros
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Bounia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Μαρ 30, 2013 12:23 am

σύμφωνα με το κεελπνο το 2ο είναι αλεπού στο Καστράκι Τρικάλων. το πρώτο ήταν γάτα. εγώ πάντως εξακολουθώ να απορώ: είναι καλυμμένα τα ζώα μας με ένα εμβόλιο ή πρέπει οπωσδήποτε μετά απο ένα μήνα να ελέγξουμε αν έχουν τα απαιτούμενα αντισώματα;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Μαρ 30, 2013 10:19 am

H μονη περιπτωση που αναφερεται υποχρεωτικη επαναληψη αντιλυσικου εμβολιασμου ειναι ο εμβολιασμους κουταβιου σε ηλικια κατων των 3 μηνων. Σε αυτην την περιπτωση πρεπει να γινει επαναληψη μολις το ζωο φτασει 3 μηνων ξανα κ μετα μια φορα τον χρονο.
Τα φυλλαδια οδηγιων λενε 1 εμβολιασμος κ μετα επαναληψη σε εναν χρονο.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Μαρ 30, 2013 11:10 am

Πούπσυ έγραψε:σύμφωνα με το κεελπνο το 2ο είναι αλεπού στο Καστράκι Τρικάλων. το πρώτο ήταν γάτα. εγώ πάντως εξακολουθώ να απορώ: είναι καλυμμένα τα ζώα μας με ένα εμβόλιο ή πρέπει οπωσδήποτε μετά απο ένα μήνα να ελέγξουμε αν έχουν τα απαιτούμενα αντισώματα;
Ελιζάκι εμένα λίγο υπερβολή μου ακούγεται αυτό,δεδομένου ότι σε τόσα ζώα γίνεται ο εμβολιασμός και κατά κύριο λόγο τα πιάνει, δηλαδή φαντάζομαι σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις δεν τα έχει πιάσει. Απαραίτητο δε νομίζω ότι είναι, σε αυτή την περίπτωση θα το συνιστούσαν και οι κτηνίατροι...
Νίκο λέμε για έλεγχο των αντισωμάτων καλέ όχι για επανάληψη του εμβολίου!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από funambolo Σαβ Μαρ 30, 2013 11:13 am

Νίκο, εσύ εμβολιάστηκες? Razz geek
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Μαρ 30, 2013 11:14 am

funambolo έγραψε:Νίκο, εσύ εμβολιάστηκες? Razz geek
Εγώ πιστεύω ο Νίκος έφερε τη λύσσα στην Ελλάδα πάλι geek
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από funambolo Σαβ Μαρ 30, 2013 11:24 am

f.m123 έγραψε:
funambolo έγραψε:Νίκο, εσύ εμβολιάστηκες? Razz geek
Εγώ πιστεύω ο Νίκος έφερε τη λύσσα στην Ελλάδα πάλι geek

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 Empty Απ: ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα

Δημοσίευση από calliope g. Σαβ Μαρ 30, 2013 12:18 pm

Εγώ έχω εμβολιάσει τον Μπάμπου το σκυλάκι μας που βγαίνει έξω. Ο Μαρξ δεν βγαίνει παρά μόνο στο μπαλκόνι. Δεν έχω δει νυχτερίδες στη Αθήνα αλλά στο Αλεποχώρι που τον έχουμε πάρει δυο τρεις φορές, έχει και νυχτερίδες και αλεπούδες. Λέτε να του το κάνω;
Πάντως προχθές που πάτησε σε λάσπες από τις γλάστρες και προσπάθησα να του πλύνω τα πόδια με κατάφαγε και με γρατζούνισε παντού. ΄Οταν πήγα στο γιατρό για αντιτετανικό, πρώτα απ' όλα με ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση να είναι λυσσασμένος. Του είπα σίγουρα ναι, αλλά με την καλή έννοια. Εκτός από αντιτετανικό, με φόρτωσε και αντιβίωση για έξη ημέρες αλλά δεν την ήπια.
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : ΛΥΣΣΑ και στην Ελλάδα - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης