gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συμβόλαια υιοθεσίας

+21
flokatoula
BokSurat
bailey
alexandrakicat
moukelis
natalouko
nosyparker
cyberkill
Chouzouris
eirini!
doremi
XIONIS
kounelaki
marianthia
SuperCatz
marinaki.gataki
Anatoli
NiaR
aporw
arianna
Smokys
25 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουν 17, 2011 10:55 pm

XIONIS έγραψε:Γιατι χαιρεσαι μαμα Φωτουλα? Σου θυμιζει παλιες καλες εποχες??? filaki


Χαίρεται διότι θα σε δώσω με συμβόλαιο υιοθεσίας.... Madd

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 17, 2011 10:57 pm

Δε θα με πουλησεις να βγαλεις τα λεφτα σου? Αφου ειμαι ρατσας!!!! bigboss
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουν 17, 2011 10:59 pm

XIONIS έγραψε:Δε θα με πουλησεις να βγαλεις τα λεφτα σου? Αφου ειμαι ρατσας!!!! bigboss


Ναι.... ράτσας π......β......... Laughing
Ξέρεις εσυ...Αυτό με το copyright!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 17, 2011 11:00 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Αυτη η ρατσα κι αν βγαζει τα λεφτα της!!!! Ρωτα οποιοδηποτε αρσενικο!!! Διποδο εννοειται!!! blinking
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Ιουν 17, 2011 11:19 pm

XIONIS έγραψε:Γιατι χαιρεσαι μαμα Φωτουλα? Σου θυμιζει παλιες καλες εποχες??? filaki
Veryhappy kissss tango

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Ιουν 18, 2011 12:02 am

Ειδες πως σε καταλαβαινω??? oksmily3 oksmily3 oksmily3
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από kounelaki Κυρ Ιουν 19, 2011 3:29 pm

Εγω δεν καταλαβαινω πιο ειναι το κακο σε εθελοντες που μαζευουν ενα ζωακι,του βαζουν αγγελεια και αν δεν δοθει το ξαναβγαζουν εξω επειδη δεν διαθετουν φιλοξενεια. Απο τι στιγμη που το φροντιζουν,το εμβολιαζουν,το αποπαρασιτωνουν μονο καλο κανουν. Αλλωστε και οι Δημοι αυτο δεν πρεπει να κανουν? Να περιθαλπτουν και να επανεντασουν εκει που το βρηκαν. Προσωπικα δεν το εχω κανει και δεν θα το εκανα γιατι δεν μπορω να ξαναβγαλω ζωακι εξω,εφοσον το εχω μαζεψει.Γιαυτο εχω παντα στο πισω μερος του μυαλου μου οτι μπορει να μου μεινει και το μαζευω συνηδειτα. Αλλα γνωριζω ανθρωπους που επειδη δεν μπορουν να φιλοξενουν για παντα,μαζευουν καποια ζωακια,τα φροντιζουν,τα στειρωνουν κτλ,βαζουν αγγελειες και αν δεν βρουν σπιτι σε ενα χρονικο διαστημα,τα ξαναβγαζουν εξω. Σιγουρα δεν ειναι ομορφο να βλεπεις μια αγγελεια του τυπου "αν δεν υιοθετηθει αμεσα θα ξαναβγει στο δρομο" αλλα αυτη ειναι η αληθεια. Θα ηταν καλυτερο να μην ασχολουνταν καθολου,επειδη δεν μπορουν να τα κρατησουν για παντα? Εγω δεν μπορω να βλεπω γατα γεματη τσιμπουρια,πληγες,αρρωστη και να κραζει για να ζευγαρωσει.Προτιμω να την θεραπευσω και να τη στειρωσω και ας χρειαστει να την ξαναβγαλω εξω μια μερα,παρα να γυρισω την πλατη μου και να μην ασχοληθω καθολου.
*Με τα κλουβια δεν συμφωνω ουτε εγω-τουλαχιστον πιστευω πως μετα απο ενα χρονικο διαστημα "μη-υιοθεσιας" τα ζωα θα επρεπε να τα αφηναν ξανα εξω.
kounelaki
kounelaki
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΑΚΙ !!!
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ταρταρουγα,καλικο,μαυρακι,γριζακι
Motto : Τ'ΑΚΟΥΣΕΣ ΑΡΕΤΟΥΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ΘΛΙΒΕΡΑ ΜΑΝΤΑΤΑ? Ο ΚΥΡΗΣ ΣΟΥ Μ'ΕΞΟΡΙΣΕ ΣΤΗΣ ΞΕΝΙΤΙΑΣ ΤΗ ΣΤΡΑΤΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/02/2009
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 19, 2011 3:50 pm

Εγω παλι απορω που ΔΕΝ βλεπεις το κακο!!! Θα μπορουσαν να τα φροντισουν, αποπαρασιτωσουν, στειρωσουν και να τα αφηναν κατευθειαν εξω. Βρισκω τραγικο το να τους διχνουν πως ειναι η ζωη μεσα και μετα να τα ξαναπαρατανε στο δρομο!!! Καλυτερα να τα αφηναν εκει που ηταν απο την αρχη!!!
Κι εγω φροντιζω αδεσποτα! Εχω φροντισει τα απειρα τα τελευταια χρονια. Παιρνοντας τα στο σπιτι ξερω οτι θα ειναι εις βαρος των δικων μου γιατι τους δημιουργειται εντονο στρες, εις βαρος του δικου μου ηδη ανυπαρκτου ελευθερου χρονου κι οτι υπαρχει κινδυνος να μου μεινουν. Ετσι βρεθηκα με 4 γατια! Αν δεν μπορω να τα φιλοξενησω απλα τα αφηνω εκει που βρισκονται (στο δρομο ή στον κηπο μου) κι απλα τα στειρωνω, τα αποπαρασιτωνω και τα ταιζω. Δεν υπαρχει χειροτερο για μενα απο το να παρουν γατακια στο σπιτι να τους μαθουν τη σπιτικη ζωη και να τα πεταξουν ξανα στο δρομο... Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Κι ακομα χειροτερο ειναι να βαζουν αγγελιες με σχολια τυπου αν δεν υιοθετηθει θα αναγκαστω να το αφησω στο δρομο που μονο σκοπο εχουν να δημιουργησουν τυψεις σε ολους τους υπολοιπους που δε μπορουν και δε θελουν να παρουν αλλη γατα! tafos
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από kounelaki Κυρ Ιουν 19, 2011 3:58 pm

XIONIS έγραψε:Εγω παλι απορω που ΔΕΝ βλεπεις το κακο!!! Θα μπορουσαν να τα φροντισουν, αποπαρασιτωσουν, στειρωσουν και να τα αφηναν κατευθειαν εξω. Βρισκω τραγικο το να τους διχνουν πως ειναι η ζωη μεσα και μετα να τα ξαναπαρατανε στο δρομο!!! Καλυτερα να τα αφηναν εκει που ηταν απο την αρχη!!!
Κι εγω φροντιζω αδεσποτα! Εχω φροντισει τα απειρα τα τελευταια χρονια. Παιρνοντας τα στο σπιτι ξερω οτι θα ειναι εις βαρος των δικων μου γιατι τους δημιουργειται εντονο στρες, εις βαρος του δικου μου ηδη ανυπαρκτου ελευθερου χρονου κι οτι υπαρχει κινδυνος να μου μεινουν. Ετσι βρεθηκα με 4 γατια! Αν δεν μπορω να τα φιλοξενησω απλα τα αφηνω εκει που βρισκονται (στο δρομο ή στον κηπο μου) κι απλα τα στειρωνω, τα αποπαρασιτωνω και τα ταιζω. Δεν υπαρχει χειροτερο για μενα απο το να παρουν γατακια στο σπιτι να τους μαθουν τη σπιτικη ζωη και να τα πεταξουν ξανα στο δρομο... Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Συμφωνω αν ειναι η μια γατα της γειτονιας. Αν ειναι ομως μια γατα που βρισκεις σε μια περιοχη,αρκετα μακρια? Δεν θα αναγκαστεις να την παρεις στο σπιτι εστω για λιγο? Αν δεν μπορεις με τιποτα να την υιοθετησεις,θα την αφησεις στη μοιρα της? Ή θα την παρεις σπιτι να την θεραπευσεις και ας την αφησεις ξανα εκει που τη βρικες ή στη δικη σου γειτονια?
Εδω βασικα ισχυει οτι το λιγοτερο κακο ειναι προτιμοτερο. Αλλα γνωριζω ανθρωπους που οντως δεν μπορουν να παρεχουν φιλοξενεια(δεν το εχουν σαν δικιολογια) για πολυ καιρο κι ομως βοηθουν με αυτον τον τροπο και δεν ξερω...το θεωρω προτιμοτερο απο το να αφηναν στην τυχη τους αυτα τα ζωακια.
kounelaki
kounelaki
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΑΚΙ !!!
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ταρταρουγα,καλικο,μαυρακι,γριζακι
Motto : Τ'ΑΚΟΥΣΕΣ ΑΡΕΤΟΥΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ΘΛΙΒΕΡΑ ΜΑΝΤΑΤΑ? Ο ΚΥΡΗΣ ΣΟΥ Μ'ΕΞΟΡΙΣΕ ΣΤΗΣ ΞΕΝΙΤΙΑΣ ΤΗ ΣΤΡΑΤΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/02/2009
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από arianna Κυρ Ιουν 19, 2011 7:18 pm

Συμφωνώ στην θεραπεία, στην στείρωση και στο να ταϊζουμε τα αδέσποτα της γειτονιάς. Όσο και να προσπαθήσουμε ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν αδέσποτα, και πόσα μπορεί να φιλοξενήσει κάποιος; Αν γιατρέψουμε ένα αδέσποτο και δεν μπορούμε να το πάμε στο μέρος του πίσω, καλό θα είναι να μάθει λίγο στην αυλή μας και σιγά σιγά την περιοχή μας.
Έχουμε σκεφτεί όμως πως θα αισθάνεται ένα ζώο μαθημένο στην ελευθερία όλη τη ζωή του, να το κλείσουμε σε ένα διαμέρισμα ;; ή σε ένα κλουβί για μήνες μέχρι να βρεθεί και ΑΝ βρεθεί οικογένεια;
arianna
arianna
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι !!!
Motto : όλα αλλάζουν ξαφνικά....
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2011
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 Empty Απ: Συμβόλαια υιοθεσίας

Δημοσίευση από kounelaki Κυρ Ιουν 19, 2011 9:55 pm

arianna έγραψε:Συμφωνώ στην θεραπεία, στην στείρωση και στο να ταϊζουμε τα αδέσποτα της γειτονιάς. Όσο και να προσπαθήσουμε ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν αδέσποτα, και πόσα μπορεί να φιλοξενήσει κάποιος; Αν γιατρέψουμε ένα αδέσποτο και δεν μπορούμε να το πάμε στο μέρος του πίσω, καλό θα είναι να μάθει λίγο στην αυλή μας και σιγά σιγά την περιοχή μας.
Έχουμε σκεφτεί όμως πως θα αισθάνεται ένα ζώο μαθημένο στην ελευθερία όλη τη ζωή του, να το κλείσουμε σε ένα διαμέρισμα ;; ή σε ένα κλουβί για μήνες μέχρι να βρεθεί και ΑΝ βρεθεί οικογένεια;
Βασικα στο εξω ή στο μεσα εξαρταται καθαρα απο τη γατα. Εχω φιλοξενησει γατακια που ανοιγα πορτες και παραθυρα και δεν εβγαιναν καν στο μπαλκονι γιατι φοβοντουσαν τους θορυβους(ενω ζουσαν στο δρομο) και αλλα που εκαναν κακο χαμο για να βγουν εξω. Και καπως ετσι ειναι και οι γατες μου...ο Σηφης δεν θελει με τιποτα το εξω,φοβαται και το ποδοβολητο που θα ακουσει απο ανθρωπους και στρεσαρεται,ενώ τη Σελινα τη βγαζω εξω με σαμαρακι και τρελαινεται απο χαρα,ακομα κι αν περνανε νταλικες στο δρομο. Οποτε αναλογως τη γατα που μαζευεις κρινεις αν θα τη δοσεις για μεσα ή για εξω.
kounelaki
kounelaki
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΑΚΙ !!!
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ταρταρουγα,καλικο,μαυρακι,γριζακι
Motto : Τ'ΑΚΟΥΣΕΣ ΑΡΕΤΟΥΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ΘΛΙΒΕΡΑ ΜΑΝΤΑΤΑ? Ο ΚΥΡΗΣ ΣΟΥ Μ'ΕΞΟΡΙΣΕ ΣΤΗΣ ΞΕΝΙΤΙΑΣ ΤΗ ΣΤΡΑΤΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/02/2009
Mood : Συμβόλαια υιοθεσίας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης