gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 29 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Μαυρογατος Δευ Απρ 09, 2012 5:14 pm

natalouko έγραψε:
polina4smile έγραψε:Πω πω!!! Εντάξει εσείς θα παιρνεται μάλλον τα τεράστια σακιά!!!!
15κιλο παίρνουμε.. αλλά δεν υπάρχει ποικιλία σε τροφές Sad Sad Και όλες οι grain free τροφές βγαίνουν στην καλύτερη περίπτωση σε 7 κιλα... angry angry
Λογικο μου ακουγεται να μην βγαζουν καποιες πολυ ακριβες τροφες σε 20κιλο. Δεν νομιζω οτι ειναι πολυ αυτοι που θα εδειναν 100-150 ευρω μαζεμενα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Δευ Απρ 09, 2012 5:17 pm

Μαυρογατος έγραψε:
natalouko έγραψε:
polina4smile έγραψε:Πω πω!!! Εντάξει εσείς θα παιρνεται μάλλον τα τεράστια σακιά!!!!
15κιλο παίρνουμε.. αλλά δεν υπάρχει ποικιλία σε τροφές Sad Sad Και όλες οι grain free τροφές βγαίνουν στην καλύτερη περίπτωση σε 7 κιλα... angry angry
Λογικο μου ακουγεται να μην βγαζουν καποιες πολυ ακριβες τροφες σε 20κιλο. Δεν νομιζω οτι ειναι πολυ αυτοι που θα εδειναν 100-150 ευρω μαζεμενα.
Μα οι περισσότερες ούτε 7 κιλα δεν βγάζουν.. δεν μιλάω μονο για 15κιλα.. tafos tafos
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Απρ 11, 2012 4:55 pm

Μια διορθωση σε οτι αφορα την τιμη της σειρας ΝD της Farmina. Η τιμη για το 1,5 κιλο ειναι 23 ευρω και οχι 30 οπως ειχα γραψει. Παλυ ακριβη ειναι αλλα μεσα σε 5 ημερες εχω δει απιστευτη διαφορα στην μικρη. Το τριχωμα κυριολεκτικα λαμπει, στην τουαλετα ολα μια χαρα και απο ενεργεια αλλο τιποτα! Εχω να κοιμηθω 3 βραδυα σαν ανθρωπος! angry2
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Μάης 04, 2012 3:29 pm

Εμείς ταίζουμε και τα δύο μας ζώα με acana wild prairie και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα κακάκια και των δύο τέλεια. Η Τζίντζερ ούτε τριχόμπαλες, το τρίχωμα μαλακό και γυαλιστερό.
Το μόνο που με προβλημάτισε τελευταία είναι ότι πολλοί λένε ότι δεν πρέπει να ταίζουμε φουλ με ζωική πρωτείνη όπως αυτή της ακάνας γιατί μπορεί, μπορεί λένε, να δημιουργηθεί αργότερα πρόβλημα υγείας.
Δεν ξέρω αν είανι σωστό να αλλάζουν για να μην βαριούνται κι αυτά μια συγκεκριμένη διατροφή ή αν όπως λένε πολλοί να ξεκουράζουμε το σύστημα και να δίνουμε κάτι πιο απαλό, όπως π.χ. royal canin, arden κλπ. Τι λέτε εσείς γι'αυτό; ισχύει ή όχι;

Και κάτι άλλο. Ως προς το θέμα της τιμής με μια μικρή έρευνα που έκανα ήδη τελικά ότι η ακάνα βγαίνει πολύ φθηνότερη (7κιλη = 40,85 με την έκπτωση) ενώ αντίθετα μια royal canin fit32 τα 4 κιλά έχουν περίπου 30 ευρώ!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Μάης 04, 2012 10:48 pm

Κατερίνα εγώ δεν θα τάιζα συνέχεια πρωτεϊνούχα τροφή.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Μάης 05, 2012 10:57 am

Μα έχω καταμπερδευτεί με τις τροφές....όλοι λένε να έχει καλή ποιότητα στα συστατικά κλπ.κλπ. Μα έτσι όμως πας σε τροφές τύπου ακάνα orijen.... Τώρα τελευταία διαβάζω για μια τροφή την fish4dogs & fish4cats που βασίζεται στο ψάρι βέβαια, χαμηλή πρωτείνη, χωρίς σιτηρά, και λένε πως είναι πάρα πολύ καλή.... σε σκυλιά τουλάχιστον όπως διαβάζω.
Οι τροφές τύπου royal canin & hills είναι τίγκα στα καλαμπόκια.... έχω μπερδευτεί πολύ! Πρόσφατα είδα και μια άλλη τροφή την artemis δεν ξέρω αν την ξέρετε... λένε πως είναι αμερικάνικη και καλή. Τι να πω....άβυσσος το θέμα των τροφών!
Εχω αρχίσει πάντως και εγώ και σκέφτομαι πως πρέπει να κάνω αλλαγή.... θα πάρω κάτι πιο απαλό έστω ανά διαστήματα. Δεν θέλω να τους κάνω και κακό...
Εσύ τι τροφή δίνεις;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Μάης 05, 2012 10:05 pm

Applaws κονσέρβα και ξηρά τροφή Royal Canin

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Σαβ Μάης 05, 2012 10:56 pm

οι κονσερβες παντως εχουν πολυ περισσοτερη πρωτεινη απο την ξηρα...

πχ, η applaws κονσερβα κοτοπουλο εχει υγρασια 82% και πρωτεινη 14%, αν αφαιρεσεις το νερο (για να κανεις την συγκριση με τις ξηρες τροφες που περιεχουν 6-10% υγρασια), τοτε το ποσοστο πρωτεινης φτανει το 77%
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Μάης 05, 2012 11:17 pm

Ναι? Δεν το είχα φανταστεί.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Κυρ Μάης 06, 2012 4:02 am

Chouzouris έγραψε:Ναι? Δεν το είχα φανταστεί.

αμε, και συνηθως οι περισσοτερες εχουν πανω απο 40% πρωτεινη (για να μη πω 50). Απλα επειδη εχουν υγρασια και δεν περιεχουν πολλα φυτικα παραγωγα, δεν επιβαρυνεται ο οργανισμος τους. Μια γατα στην φυση της τρωει γυρω στο 60% πρωτεινη!

Η υψηλη πρωτεινη και οι επιπτωσεις της μαλλον εχουν να κανουν περισσοτερο με τα σκυλια. Καπου ειχα διαβασει παλαιοτερα (πρεπει να το ψαξω για να το επαληθευσω), οτι οι λυκοι επειδη τρωνε πολλυ κρεας σε ενα γευμα, επειτα πινουν τεραστιες ποσοτητες νερου για να προστατευσουν τα νεφρα τους.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Naerdiel Σαβ Μάης 12, 2012 4:15 pm

H brit ειναι καλη τροφη;
Υγ: ακανα εδινα κ στα δυο μου σκυλια για μισο χρονο και εμφανισαν και οι δυο τους προβλημα στην ουρια που ειχε νακ ανει με την πρωτεινη.
εκοψα μαχαιρι την ακανα(που την ετρωγαν , τριχωμα σουπερ κλπ) και εδινα μπλου. μετα απο εξι μηνες ξανα εξετασεςι αιματος και βγηκαν αψογες.

Συμβουλη: κανετε μια εξετασουλα αιματος στα γατουνια σας οσοι δινετε την εταιρια αυτη γιατι τα θετικα φαινονται με το ματι ενω τα αρνητικα, μονο με αιματολογικες...
Naerdiel
Naerdiel
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Αριθμός γατουνίων : 1 το Μπικοτακι μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Μάης 12, 2012 8:37 pm

Τη brit τη βρήκα εγώ πρόσφατα σε ένα πετ σοπ, την έφεραν γιατί έχει περίπου τα ίδια συστατικά με τη RC και βγαίνει πιο φθηνά (4 ευρώ η μικρή συσκευασία brit, ενώ η RC κάνει 5,50 ευρώ). Αλλά έχει το καλαμπόκι πολύ μπροστά, νομίζω 2ο ή 3ο συστατικό είναι.
Η ακάνα είναι καλή σαν τροφή γιατί είναι Grain-free, τώρα κάθε ζώο ανταποκρίνεται διαφορετικά σε κάθε τροφή.. Η blue κι εγώ έχω διαβάσει ότι είναι καλή και περιμένω από το πετ σοπ να μου πουν αν μπορούν να φέρουν και για γάτες γιατί έχουν μόνο για σκύλους..
Η blue έχει νορμάλ ποσοστά σε πρωτεϊνες από ότι είδα και σκέφτομαι να την πάρω αν βρω τελικά. Τι λέτε; Ακάνα ή όριτζεν δε θέλω, γιατί ούτως ή άλλως η ξηρά τροφή δεν είναι ό,τι καλύτερο για τα νεφρά, πόσο μάλλον τροφές με τόσο υψηλά ποσοστά πρωτεϊνών για περσικό γατί που έχουν και ευαισθησία..
Θέλω να βρω λίγο χρόνο για να ετοιμάσω υλικό για ολοκληρωμένη μαγειρευτή διατροφή. Μόλις μπορέσω θα σας το ανεβάσω.
Πάντως τώρα που δε βρήκα RC κιττεν πήρα proplan για γατάκια. Παιδιά μου βρωμάει. Και οι δικές μου δεν τη τρώνε, την έφαγαν μόνο αφού την ανακάτεψα με κονσέρβα schesir για την οποία τρελαίνονται..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Naerdiel Σαβ Μάης 12, 2012 9:24 pm

κοιτα, ενα χρονο τον εφαγα σε ερευνες σε εταιριες διαφορες και ακομα και μπαρφ κλπ. και εχω να πω ρισπεκτ στην μπλου. ομως πλεον υπαρχει θεμα και δεν στελνει Ελλαδα κωδικους της. πακετοοοοοοοοοο. και ειλικρινα εχοντας δοκιμασει και οριτζεν και ακανα και μπλου απο θεμα τριχωματος, κοπρανων και γευσης, μυρωδιας και βεβαια εξετασεων εχω να πω ρισπεεεεεεεεεεεεεεεκτ...

Υγ: δοκιμασαμε και φλαταζορ, χιλλς, ρογιαλ ,μπελκαντο επισης....ειδικα για την ολιστικη μπελκαντο, αν παρει κανεις οντως βιολογικη ξηρα, καταλαβαινει με τη μια το παραμυθι...τεσπα. εχω να κανω ψαξιμο και στα γατουλοειδη πλεον Smile
Naerdiel
Naerdiel
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Αριθμός γατουνίων : 1 το Μπικοτακι μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Μάης 12, 2012 9:32 pm

κάααατσεεεε... Δηλαδή Ελλάδα μπλου γιοκ; Τέλος; Πάπαλα; Αφού στο πετ σοπ έγραφε "εταιρίες:bla bla BLUE bla bla" Sad Sad Sad
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Naerdiel Σαβ Μάης 12, 2012 9:52 pm

ναι καλο μου, μεχρι νεοτερας εχει παψει να στελνει η μπλου Ελλαδα. οτι εχουν τα καταστηματα ειναι στοκ κ προσεξε αν παρεις ποτε ληγουν γιατι εμεις πηραμε πακετο που κραταει κανονικα 6 μηνες αλλα ληγει σε 3...πανε τα 80 κοντα , ευρακια...
Naerdiel
Naerdiel
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Αριθμός γατουνίων : 1 το Μπικοτακι μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Μάης 13, 2012 5:00 am

Απαπα... Γιατί ρε παιδιά; Αν είναι δυνατόν. Σε τίποτα δεν έχουμε πρόσβαση πια!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Κυρ Μάης 13, 2012 10:42 am

εγω εχω προσβαση Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 690518Μηπως τελικα να ανοιξω καμια εταιρια εξαγωγων ωστε να προμηθευω τον κοσμο στην ελλαδα με γατοτροφες και αμμο; Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Μάης 13, 2012 12:45 pm

Ρε koneko άνοιξε ένα κατάστημα online να τελειώνουμε, θα έχεις μπόλικους πελάτες, στο εγγυώμαι! prosefxi prosefxi prosefxi
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Κυρ Μάης 13, 2012 11:26 pm

f.m123 έγραψε:Ρε koneko άνοιξε ένα κατάστημα online να τελειώνουμε, θα έχεις μπόλικους πελάτες, στο εγγυώμαι! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 854171 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 854171 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 854171

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 986261

Περα απο την πλακα πιστευω οτι δεν υπαρχουν πολλες τροφες απο Αμερικη στην Ευρωπη λογω ηλιθιων νομοθεσιων απο ΕΕ.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Μάης 13, 2012 11:35 pm

Συμφωνώ απόλυτα.. Άσε που εδώ είναι όλα πανάκριβα.. Sad
Λοιπόν, μαζέυω υλικό και συνταγές, και ετοιμάζομαι να μεταφράσω άρθρα κλπ, όποιος έχει info για μαγειρευτά και ξέρει συνταγές, ας μιλήσει τώρα! strike
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Dreamer Δευ Μάης 14, 2012 1:59 pm

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στις πιο έμπειρες γατομαμάδες.

Ταΐζω τα γατάκια μου με ξηρά τροφή Acana 6 ημέρες την εβδομάδα και τη 1 μέρα τους δίνω κονσέρβα. Μέχρι προ τινος τους έδινα κακής ποιότητας κονσέρβα (από ότι έμαθα μετά) και χρησιμοποιούσα δύο κονσέρβες των 820 γραμμαρίων και για τα τρία (για όλη τη μέρα). Τώρα τους αγόρασα applaws που είναι σαφώς πολύ καλύτερη (φαίνεται και στην όψη της), αλλά είναι σε κονσερβούλες των 70 γραμμαρίων. Πόσες πρέπει να τους δώσω για όλη την ημέρα; Τους έδωσα 3, αλλά ήταν πολύ λίγο και μου φάνηκε να πεινάνε. Μήπως να την έχω μόνο για ένα γεύμα (μεσημέρι) και μετά να συμπληρώσω με ξηρά τροφή; Ή πρέπει να τους βάλω παραπάνω κονσέρβες;

Εσείς πώς το κάνετε; Καμιά λύση;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dreamer στις Δευ Μάης 14, 2012 2:05 pm, 1 φορά
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Μάης 14, 2012 2:05 pm

Mπορεις να τους δινεις μονο στο ενα γευμα κονσερβα και τα υπολοιπα κροκετες. Οι Applaws βγαινουν και σε συσκευασια 155 γρ που συμφερει καλυτερα οικονομικα. Εγω τους δινω καθε μερα κονσερβα για ενα γευμα. Εχουν συνηθισει και εαν δεν την φανε γινεται χαμος.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 14, 2012 2:54 pm

Eγώ της δίνω ακάνα ξηρά τροφή και κάθε μέρα της βάζω λίγη κονσέρβα, σε κάθε γεύμα, που της αρέσει πολύ.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Dreamer Δευ Μάης 14, 2012 8:07 pm

Και στα δικά μου αρέσει πολύ, αλλά για να πάρω 1640 γραμμάρια αpplaws (που τρώνε σε μια μέρα), χρειάζομαι μια ολόκληρη κούτα (24 κονσερβούλες των 70 γραμμαρίων), δηλαδή περίπου 30 ευρώ για μια μέρα.... Ε όσο να' ναι, δεν μου είναι και πολύ εύκολο.

Μάλλον θα τους δίνω μόνο ένα γεύμα (τρεις κονσερβούλες) έτσι επειδή τρελαίνονται και μετά ξηρά τροφή. Δυστυχώς και ποιότητα και ποσότητα είναι λίγο δύσκολο να συνδυαστούν και ειδικά όταν μιλάμε για τρία γατιά...
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μάης 14, 2012 8:12 pm

Ναι, μπορείς να τα συνδιάσεις με ξηρά τροφή!
Αντικειμενικά οι κονσέρβες ναι μεν καλές αλλά.. βγαίνουν πανάκριβα αν τις ταϊζεις αποκλειστικά με αυτές...
Αλλιώς μπορείς να μαγειρεύεις εσύ για το τρίτο γεύμα αντί να τους δίνεις κονσέρβα..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 14, 2012 8:55 pm

Ε ναι είναι πολλά τα λεφτά....εγώ θα έλεγα να τους δίνεις ξηρά τροφή και απλά να την γαρνίρεις με κονσέρβα...έτσι για το μεζέ!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Δευ Μάης 14, 2012 10:52 pm

αφου τα ταιζεις 1 φορα την εβδομαδα κονσερβα, μπορεις να τους δινεις αντι για κονσερβα μαγειρεμενο κρεας ή ψαρι.

@f.m123 εχω συνταγη με ανθρωπινα συμπληρωματα, αλλα ειναι για σκετο ωμο κρεας χωρις οργανα και κοκκαλα. Δεν ξερω αν το μαγειρεμα καταστρεφει ολες τις βιταμινες και αν χρειαζεται να αλλαξει η αναλογια. Εχω επισης και ολες τις αναλογιες βιταμινων, ασβεστιου, ιχνοστοιχειων κτλ, που εχουν ορισει συμφωνα με την aafco. Εχω ακομα και ολα τα συστατικα (πρωτεινες, λιπος, βιταμινες, φωσφορος, ασβεστιο, μεταλλα, κτλ) που βρισκονται σε διαφορετικα ειδη κρεατος (απο ποντικια και σαυρες, μεχρι μοσχαρι, κοτοπουλο, κα). Αλλα δυστυχως αυτα ειναι στο ωμο κρεας. Θα ψαξω να βρω τα ιδια πραγματα και για το μαγειρεμενο ωστε να δω τι παιζει με τα συμπληρωματα. Οποιος ενδιαφερεται, μπορω να του στειλω τα αρθρα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Λιλούκι Δευ Μάης 14, 2012 11:56 pm

koneko έγραψε:αφου τα ταιζεις 1 φορα την εβδομαδα κονσερβα, μπορεις να τους δινεις αντι για κονσερβα μαγειρεμενο κρεας ή ψαρι.

@f.m123 εχω συνταγη με ανθρωπινα συμπληρωματα, αλλα ειναι για σκετο ωμο κρεας χωρις οργανα και κοκκαλα. Δεν ξερω αν το μαγειρεμα καταστρεφει ολες τις βιταμινες και αν χρειαζεται να αλλαξει η αναλογια. Εχω επισης και ολες τις αναλογιες βιταμινων, ασβεστιου, ιχνοστοιχειων κτλ, που εχουν ορισει συμφωνα με την aafco. Εχω ακομα και ολα τα συστατικα (πρωτεινες, λιπος, βιταμινες, φωσφορος, ασβεστιο, μεταλλα, κτλ) που βρισκονται σε διαφορετικα ειδη κρεατος (απο ποντικια και σαυρες, μεχρι μοσχαρι, κοτοπουλο, κα). Αλλα δυστυχως αυτα ειναι στο ωμο κρεας. Θα ψαξω να βρω τα ιδια πραγματα και για το μαγειρεμενο ωστε να δω τι παιζει με τα συμπληρωματα. Οποιος ενδιαφερεται, μπορω να του στειλω τα αρθρα.
tiletheatis tiletheatis
Λιλούκι
Λιλούκι
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατακαλοκαιρο
Motto : we don't need no thought control....
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Μάης 15, 2012 12:18 am

koneko κι εγώ βρήκα μπόλικο υλικό, καθώς και συνταγές και αναλογίες κλπ!
Δυστυχώς οι περισσότερες αξιόπιστες συνταγές αφορούν ωμά φαγητά, οι περισσότερες με τα μαγειρευτά είναι ελλιπείς.. Αφήστε που έφριξα με μερικές συνταγές! Shocked Αλλά βρήκα έναν μπούσουλα να κινηθούμε..
Τα θέλω κι εγώ τα άρθρα, αν μπορείς να μου τα στείλεις θα σου είμαι ευγνώμον! Laughing
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από marea Τρι Μάης 15, 2012 1:41 am

Δηλαδη για τα αποτελεσματα των εξετασεων στη Μονα μπορει να φταιει η οριτζεν????!!!!!!!!!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 388464 Θα λαλησω τελειως!!! Αν ξερει κανεις ας μου πει....
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Μάης 15, 2012 1:52 am

Κάθε γάτα ανταποκρίνεται διαφορετικά σε κάθε τροφή, μπορεί να φταίει η τροφή, μπορεί και όχι.. Ο γιατρός τι σου είπε; Τι έδειξαν οι εξετάσεις;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από marea Τρι Μάης 15, 2012 1:55 am

f.m123 έγραψε:Κάθε γάτα ανταποκρίνεται διαφορετικά σε κάθε τροφή, μπορεί να φταίει η τροφή, μπορεί και όχι.. Ο γιατρός τι σου είπε; Τι έδειξαν οι εξετάσεις;

Χαμηλες τιμες στις μετρησεις που ειχαν να κανουν με το ηπαρ κ χαμηλα αιμοπεταλια... Δεν την ρωτησα αν μπορει να φταιει η τροφη γιατι δεν το ειχα φανταστει...
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Μάης 15, 2012 1:59 am

κοίτα, το ότι χάνει αίμα στα κόπρανα, κάτι σημαίνει. αυτό μπορεί να της ρίχνει τον αιματοκρίτη. θα δειτε, νομίζω ότι δεν θα είναι κάτι σοβαρό πάντως.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Μάης 15, 2012 2:00 am

Ρώτα την οπωσδήποτε.. Γιατί όσο καλή και να είναι η τροφή από άποψη συστατικών, αν δεν κάνει στις ανάγκες της γάτας σου, να το ξέρεις για να αλλάξεις!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Τρι Μάης 15, 2012 9:48 pm

αν χανει αιμα στα κοπρανα, μπορει να εχει δυσανεξια στην τροφη. Υπαρχουν πολλες γατες που εχουν προβληματα με την τροφη που τρωνε. Αλλες εχουν διαρροιες, αλλες κανουν εμετους, αλλες και τα 2 και αλλες χανουν ακομα και αιμα. Δεν ειναι καλο αυτο γιατι η φλεγμονη στο γαστρεντερικο φτανει σε σημειο να ειναι χρονια και να αυξανει τον κινδυνο για καρκινο. Μερικες γατες δεν δεχονται καθολου τις τροφες του εμποριου, αλλες δεν δεχονται ουτε το μαγειρευτο. Αλλες εχουν ευαισθησια σε συγκεκριμενα συστατικα (πχ γλουτενη). Δοκιμασε να αλλαξεις τροφη ή δοκιμασε να δωσεις κονσερβες ή μαγειρεμενο φαγητο να δεις πως θα παει.

Στον δικο μου πριν 2 εβδομαδες περιπου, εβαλα στην τροφη του bone meal επειδη εκανε εναν περιεργο θορυβο η μηχανη του κιμα και δεν αλεσα τα μισα κοκκαλα. Με το που εφαγε την τροφη με το bone meal εκανε εμετο. Ειχα να δω να κανει εμετο τροφη εδω απο τοτε που ετρωγε τροφες του εμποριου. Νομιζα πως ηταν συμπτωση που εκανε εμετο, αλλα δεν ηταν. Την επομενη μερα του ξαναεδωσα απο την ωμη τροφη με το bone meal και εκανε παλι εμετο μιση ωρα αφοτου εφαγε.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 10 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 29 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης