gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

+19
MHTSI
Iwanna
ladycat
NiaR
Maro
alexia54
marestros
Fotoula
nosyparker
melitta
marmanga
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
XIONIS
SuperCatz
Λιαννα
Silmaril
Chouzouris
Anatoli
maroulah
23 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από marmanga Παρ Σεπ 03, 2010 4:05 pm

nosyparker έγραψε:
melitta έγραψε:
Ξέρετε ότι δεν μου αρέσουν οι καβγάδες, αλλά θα συμφωνήσω με την Βίκυ. Ναι, να βοηθήσουμε να σωθεί η γατούλα, αλλά δεν θα πούμε και μπράβο σε τέτοια συμπεριφορά. Η κοπέλα δεν προβληματίζεται καθόλου, δεν μπήκε να ζητήσει βοήθεια και να το συζητήσει, θέλει μόνο να ξεφορτωθεί την γάτα. Και μένα μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο..

Εντάξει, κράξτε την αν θέλετε, αλλά θα βοηθήσουμε να βρεθεί ένα σπίτι για την γατούλα ή θα την αφήσουμε στη μοίρα της;

Ο τίτλος του θέματος είναι: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ. Δεν είναι "τι να κάνω;"
Σ' αυτή τη φάση, η δική μου προτεραιότητα είναι να βοηθήσω να βρεθει κάτι, αλλά και να μην λειτουργήσω έτσι που σε άλλη φάση, η επόμενη αντίστοιχη περίπτωση να μην απευθυνθεί ούτε εδώ ούτε πουθενά, αλλά να αφήσει το ζώο του με συνοπτικές στο δρόμο.
Τώρα, αν δεν είναι κατανοητό ότι από αυτό μέχρι το μπράβο υπάρχει μια αρκετά σεβαστή απόσταση χιλιομέτρων, τι να κάνω...
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Σεπ 03, 2010 4:18 pm

Συμφωνω, στο οτι προτεραιοτητα εχει να βρεθει ενα σπιτι. Απο κει και περα εγω προσωπικα προσπαθησα να την ενθαρρυνω να ξεπερασει τις καποιες δυσκολιες και να δωσει αλλη μια ευκαιρια στη γατουλα. Κοινως, να δει οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα και οτι εαν υπαρχει θεληση ολα γινοντε.
Ισως αυτο, βοηθησει στο να μην βρεθει η γατα στο δρομο εαν τελικα δεν βρεθει σπιτι. Ολοι βλεπουμε ποσο δυσκολες ειναι οι υιοθεσιες. Ποσο μαλλον για μια γατα 6 χρονων. Θα θελει πολυ υπομονη απο την ιδια και ισως χρονο, και οσο κι αν προωθηθει η αγγελια τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Αυτο, θα πρεπει να το γνωριζει η κοπελα για να ξερει τι να κανει. Το να της λεμε λοιπον οτι θα βοηθησουμε με προωθησεις της αγγελιας δεν βοηθαει παντα. Θα πρεπει να ειναι προετοιμασμενη για τα παντα. Και οι γνωμες καποιων μπορει να ακουστηκαν σκληρες στα αυτια της αλλα ειναι τροποι εκφρασης των πιστευω του καθενος. Και δεν ειναι απαραιτητο ολοι να συμφωνουμε.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Silmaril Παρ Σεπ 03, 2010 4:20 pm

Προσωπικά ο,τι πόσταρα το πόσταρα οχι για να αλλάξω γνώμη στην κοπέλα, ήταν απο το πρώτο της ποστ σαφές το τι ήθελε (και φυσικά προτιμώ τον τρόπο που επέλεξε απ' το να πεταχτεί "η γάτα" στον δρόμο) ΑΛΛΑ επειδή ο απαξιωτικός τρόπος που αναφέρθηκε στο γεγονός οτι γάτες κοιμούνται με μωρά με έθιξε...
Και ναι, ο μικρός μου δεν έχει πάθει ούτε συνάχι ούτε μια φορά στους 21 μήνες ζωής του, κι ας έχει μεγαλύτερο αδερφάκι να πηγαινοέρχεται σε σχολείο, νοσοκομείο κλπ.
Η αποστείρωση κάνει κακό στα παιδιά...
Μακάρι η γατούλα να βρει ενα καλό σπίτι και αγάπη, όλοι θα βοηθήσουμε σ' αυτό κι εγω πρώτη. Απλά ως μάνα οφείλω να της θέσω αυτό το πράγμα υπόψη...Μεγαλώνει ενα παιδάκι και σε λίγο θα έρθει κι ενα δεύτερο. Ασχετα απο τη γάτα και τα ζωα γενικότερα πρέπει να τους δώσει την ευκαιρία να χτίσουν με πιο φυσικό τρόπο το ανοσοποιητικό τους.
Αυτά...
Περιμένουμε φωτό!
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από maroulah Παρ Σεπ 03, 2010 4:30 pm

καποιοι απο σας αλλα διαβαζεται και αλλα καταλαβαινετε.ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΣΟ ΦΙΛΟΓΑΤΟΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ.Επισης να διαβαζετε τα μυνηματα μου ολα δεν ξερω τι φταιει και εγινε αυτος ο πολεμος προς το ατομο μου ισως να φταιει και ο γραπτος λογος που παρεξηγειται.Οσο για τις τριχες τις γατας που δεν τις θελω ειναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ αμα κανετε παιδια να τους βαζετε να τις τρωνε ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ να συμβαινει αυτο.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΑΛΛΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΤΕ.Νομιζα οτι μπηκα στο ιδανικοτερο σιτε αλλα τελικα εκανα το μεγαλυτερο λαθος

maroulah
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από marmanga Παρ Σεπ 03, 2010 4:32 pm

Εφόσον έχουμε καταλήξει ότι υπάρχει ένας κοινός στόχος σε αυτή τη φάση και αυτός είναι να βρεθεί ένα σπίτι για την γατούλα, νομίζω ότι πιο πολύ θα βοηθούσε να ανέβει μια φωτογραφία-αγγελία.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από maroulah Παρ Σεπ 03, 2010 4:36 pm

Silmaril έγραψε:Προσωπικά ο,τι πόσταρα το πόσταρα οχι για να αλλάξω γνώμη στην κοπέλα, ήταν απο το πρώτο της ποστ σαφές το τι ήθελε (και φυσικά προτιμώ τον τρόπο που επέλεξε απ' το να πεταχτεί "η γάτα" στον δρόμο) ΑΛΛΑ επειδή ο απαξιωτικός τρόπος που αναφέρθηκε στο γεγονός οτι γάτες κοιμούνται με μωρά με έθιξε...
Και ναι, ο μικρός μου δεν έχει πάθει ούτε συνάχι ούτε μια φορά στους 21 μήνες ζωής του, κι ας έχει μεγαλύτερο αδερφάκι να πηγαινοέρχεται σε σχολείο, νοσοκομείο κλπ.
Η αποστείρωση κάνει κακό στα παιδιά...
Μακάρι η γατούλα να βρει ενα καλό σπίτι και αγάπη, όλοι θα βοηθήσουμε σ' αυτό κι εγω πρώτη. Απλά ως μάνα οφείλω να της θέσω αυτό το πράγμα υπόψη...Μεγαλώνει ενα παιδάκι και σε λίγο θα έρθει κι ενα δεύτερο. Ασχετα απο τη γάτα και τα ζωα γενικότερα πρέπει να τους δώσει την ευκαιρία να χτίσουν με πιο φυσικό τρόπο το ανοσοποιητικό τους.
Αυτά...
Περιμένουμε φωτό!

Δεν ειμαι τρελη με μικροβια και ειμαι υπερ να μεγαλωνουν τα παιδια με ζωα με αναγκαζετε να επαναλαμβανομαι ξερω τα θετικα αν δεν τα ηξερα το γατι θα ειχε φυγει απο τοτε που ημουν εγκυος που ακουγα απο τον καθενα το μακρυ και το κοντο του για τις γατες και τσατιζομουν γιατι μιλουσαν χωρις να ξερουν.Το να μην θελω την γατα να κοιμαται με το παιδι μου ειναι δικο μου θεμα εσυ αμα θελεις βαζε τα να πινουν και γαλα παρεουλα εγω δεν θελω δεν ειναι δικια μου η επιλογη η δικια σου αντιστοιχα? Εγω δεν κατεκρινα αυτους που βαζουν τα μωρα με τα ζωα απλα ελεγα οτι με φρικαρει η εικονα το παιδι μου με την γατα.Εκει που αλλαζω το παιδι να καθεται η γατα ε οχι δεν το θελω σιχαινομαι ρε παιδακι μου τι να κανω ειμαι σιχασιαρα εγω θα με κατακρινεται και για αυτο πια ΕΛΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ

maroulah
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από nosyparker Παρ Σεπ 03, 2010 4:37 pm

maroulah έγραψε:καποιοι απο σας αλλα διαβαζεται και αλλα καταλαβαινετε.ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΣΟ ΦΙΛΟΓΑΤΟΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ.Επισης να διαβαζετε τα μυνηματα μου ολα δεν ξερω τι φταιει και εγινε αυτος ο πολεμος προς το ατομο μου ισως να φταιει και ο γραπτος λογος που παρεξηγειται.Οσο για τις τριχες τις γατας που δεν τις θελω ειναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ αμα κανετε παιδια να τους βαζετε να τις τρωνε ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ να συμβαινει αυτο.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΑΛΛΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΤΕ.Νομιζα οτι μπηκα στο ιδανικοτερο σιτε αλλα τελικα εκανα το μεγαλυτερο λαθος

Πλάκα μας κάνεις τώρα ε; Θεωρείς λογικό να υιοθετούμε τα γατιά όσων βάζουν αγγελίες εδώ μέσα; Αυτός είναι ο ορισμός του φιλόζωου για σένα; Εντάξει, τότε δεν είμαι!

Ουδέν σχόλιον! tafos

marmanga έγραψε:Εφόσον έχουμε καταλήξει ότι υπάρχει ένας κοινός στόχος σε αυτή τη φάση και αυτός είναι να βρεθεί ένα σπίτι για την γατούλα, νομίζω ότι πιο πολύ θα βοηθούσε να ανέβει μια φωτογραφία-αγγελία.

Δεν είδα πουθενά να λέει ότι θα το κάνει κι αυτό με ανησυχεί πάρα πολύ. Μόνο ότι μετάνιωσε που μπήκε στο site μας και ότι είμαστε δήθεν.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Σεπ 03, 2010 4:43 pm

maroulah έγραψε:καποιοι απο σας αλλα διαβαζεται και αλλα καταλαβαινετε.ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΣΟ ΦΙΛΟΓΑΤΟΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ.Επισης να διαβαζετε τα μυνηματα μου ολα δεν ξερω τι φταιει και εγινε αυτος ο πολεμος προς το ατομο μου ισως να φταιει και ο γραπτος λογος που παρεξηγειται.Οσο για τις τριχες τις γατας που δεν τις θελω ειναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ αμα κανετε παιδια να τους βαζετε να τις τρωνε ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ να συμβαινει αυτο.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΑΛΛΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΤΕ.Νομιζα οτι μπηκα στο ιδανικοτερο σιτε αλλα τελικα εκανα το μεγαλυτερο λαθος
1/ Καλά κάνετε και δε θέλετε τα παιδιά σας να τρώνε τρίχες. Αντίστοιχα δε θέλω και εγώ να τρώω ότι τρίχες μου σερβίρει ο άλλος αμάσητα και αδιαμαρτύρητα.
2/ Το βαθμό φιλοζωίας μας αφενός δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τον αποδεικνύουμε στον καθένα και σίγουρα όχι συσσωρεύοντας γάτες που ο καθένας θεωρεί ότι δε του ταιριάζουν πια στη διακόσμηση και τις πετάει.
3/ Δεν ξέρω ποιο είναι το ιδανικό σάιτ για εσάς και χαίρομαι εάν δεν είμαστε πια κάτι τέτοιο για σας.
4/ Καλά κάνατε και αγανακτήσατε και εγώ στη θέση σας το ίδιο θα έκανα. Εξίσου αγανάκτησα όταν θεωρήσατε τα βίντεο και τις φωτογραφίες των μωρών μας με τα ζώα τους σα δικαίωμα της κάθε μάνας να αφήνει τα παιδιά της να τρώνε τρίχες.
5/ Πόλεμος στο άτομό σας; Ποτέ! Προσωπικά το είδος σας δε παλεύετε και ο πόλεμος μαζί του συνιστά άγνοια κινδύνου που εγώ προσωπικά δε την έχω. Δε θέλω να διανοηθώ τι θα κάνετε όταν πάνε τα παιδιά σας σχολείο εάν εκτιμήσετε ότι κάποιο άλλο παιδάκι πιθανόν να τα μολύνει.
Και βάλτε τις φωτογραφίες να τελειώνουμε.
Υ.Γ. Εάν πάτε σε άλλο σάιτ για την υιοθεσία της γάτας σας βάλτε απλά ότι έχετε πολύ σοβαρό λόγο υγείας να τη δώσετε για υιοθεσία αφού λέτε πως νοιάζεστε για αυτήν, γιατί με αυτό το πρόλογο προκαλείτε το θυμικό των αναγνωστών και η γάτα πρέπει να υιοθετηθεί και μάλιστα άμεσα. Και εδώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από maroulah Παρ Σεπ 03, 2010 4:46 pm

Δεν θελω να ασχοληθω αλλο εδω μεσα μου κανατε την ψυχολογια χαλια με κανατε να νιωσω ο χειροτερος ανθρωπος ποιος εγω που απο μωρο μαζευα ζωα τα ταιζα τα πηγαινα σε γιατρο.Ενιωσα οτι ενιωσα και με ενα περιστερι που το βρηκα στο δρομο με σπασμενο φτερο το πηγα στον γιατρο εκανα οτι μου ειπε και μετα απο 15 μερες το πηγα σε εταιρεια προστασιας πτηνων και τα ακουσα και απο πανω γιατι μου ειπαν οτι η φτερουγα του κολησε στραβα.Δηλαδη τι να εκανε που ο κτηνιατρος δεν μου ειπε τιποτα παραπανω απο αυτα που εκανε η ηταν προτιμοτερο να το αφησω να το φαει καμια γατα?Τρελαινομαι για τα ζωα και θυμωνω αμα βλεπω να ξεσπανε σε αυτα γιατι ειναι ανυπερασπιστα και εγω τωρα εσας να με πυροβολειται σαν να ειμαι ο χειροτερος ανθρωπος δεν το δεχομαι και ειστε αδικοι ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ

maroulah
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Σεπ 03, 2010 4:56 pm

Πόσο καιρό έχετε που γεννήσατε το 2ο παιδί σας; Εάν θέλετε μου απαντάτε και δεν έχω καμία πρόθεση να παρέμβω στην προσωπική σας ζωή.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Σεπ 03, 2010 4:57 pm

Δεν το γεννησε ακομα απο οτι κασταλαβα. Νομιζω ειναι εγγυος.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Σεπ 03, 2010 5:03 pm

Anatoli έγραψε:Δεν το γεννησε ακομα απο οτι κασταλαβα. Νομιζω ειναι εγγυος.
'Εχεις δίκιο τώρα το ξαναδιάβασα καλά. Ωραία, θα έλεγα να το πάρουμε από την αρχή. Ας ξεχάσουμε όσα έγιναν και ας φτιάξουμε μια αγγελία ικανή να ευαισθητοποιήσει και να πείσει και να βοηθήσουμε και τη γάτα και την κάτοχό της να απεγκλωβιστούν. Βάλτε μία φωτογραφία της γάτας. Και ας δοκιμάσουμε να ξανασυστηθούμε χωρίς πανικό αυτή τη φορά.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από marestros Παρ Σεπ 03, 2010 5:06 pm

προσπαθησε να φτιαξεις μια αγγελια με φωτο και ολα τα στοιχεια της γατουλας και θα προωθηθει και εδω περα και οπου μπορουμε ο καθενας.

marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από nosyparker Παρ Σεπ 03, 2010 5:27 pm

Αμφιβάλω αν θα ξαναμπεί. Έγραψε πως δεν θέλει να ασχοληθεί άλλο εδώ μέσα.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από marestros Παρ Σεπ 03, 2010 5:31 pm

nosyparker έγραψε:Αμφιβάλω αν θα ξαναμπεί. Έγραψε πως δεν θέλει να ασχοληθεί άλλο εδώ μέσα.

apla elpizo.
marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από alexia54 Παρ Σεπ 03, 2010 5:46 pm

pantws to melos "maroulah" einai online..

asxeto, mias k de nomizw na metraei polu i gnwmi mou giati den eimai apo ta simantika meli tou site k den exw ti diki sas drasi, alla mias k parakolou8w apo to prwi autin tin istoria 8a elega pws en katakleidi to mono pou metraei einai i gatoula, asxetws tou paraskiniou... 8ewrw pws se teliki analusi, osoi apo esas asxoleiste sovara me tin prow8isi aggeliwn klp pollakis sunantisate atoma pou egkateleipsan to zwaki tous, apla epeidi ta vrikan skoura otan tous proekupse mia A katastasi. den einai swsto na epivraveuontai tetoies sumperifores, giati einai sa na apodexomaste oti i aneu8unotita kapoiwn atomwn 8a prepei na ginei provlima kapoiwn allwn pou 8ewrountai (suggnwmi kiolas) MALAKES, logw twn i8ikwn tous arxwn. tcp, gia na mi makrugorw askopws, elpizw pragmatika to olo 8ema na exei 8etiki kataliksi gia ti gatoula.
alexia54
alexia54
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Τόπος : Αλεξανδρούπολη (και Γατ-άβυσσο)
Αριθμός γατουνίων : Hazel aka fountoukaki (k kapoies akoma sto patriko mou..)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μια γατοσ-πίτα γάτο απ'όλα!!!
Motto : in the end everything's gonna be ok. if it's not ok, it's not the end..
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Σεπ 03, 2010 5:51 pm

Αν αποφασισεις να βαλεις φωτος της γατουλας δες στο λινκ τις οδηγιες!

http://www.gatospito.com/forum-f13/topic-t2258.htm
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Σεπ 03, 2010 6:53 pm

alexia54 έγραψε:pantws to melos "maroulah" einai online..

asxeto, mias k de nomizw na metraei polu i gnwmi mou giati den eimai apo ta simantika meli tou site k den exw ti diki sas drasi, alla mias k parakolou8w apo to prwi autin tin istoria 8a elega pws en katakleidi to mono pou metraei einai i gatoula, asxetws tou paraskiniou... 8ewrw pws se teliki analusi, osoi apo esas asxoleiste sovara me tin prow8isi aggeliwn klp pollakis sunantisate atoma pou egkateleipsan to zwaki tous, apla epeidi ta vrikan skoura otan tous proekupse mia A katastasi. den einai swsto na epivraveuontai tetoies sumperifores, giati einai sa na apodexomaste oti i aneu8unotita kapoiwn atomwn 8a prepei na ginei provlima kapoiwn allwn pou 8ewrountai (suggnwmi kiolas) MALAKES, logw twn i8ikwn tous arxwn. tcp, gia na mi makrugorw askopws, elpizw pragmatika to olo 8ema na exei 8etiki kataliksi gia ti gatoula.


ΟΛΑ τα μέλη είναι σημαντικά, ανεξαρτήτως της δράσης τους!!! Smile Smile Smile

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από alexia54 Παρ Σεπ 03, 2010 7:19 pm

thanks Laughing
gia na min pareksigi8w den to eipa meiwnontas tis aksia tis gnwmis kanenos, oute kan tis dikis mou. auto pou eipa eixe tin ennoia oti alli varutita exei i gnwmi enos atomou pou 8a treksei to 8ema voi8wntas sti dimiourgia tis aggelias kai prow8wntas tin opou mporei k alli varutita auti tou atomou pou san k mena einai ekswterikos paratiritis..!
alexia54
alexia54
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Τόπος : Αλεξανδρούπολη (και Γατ-άβυσσο)
Αριθμός γατουνίων : Hazel aka fountoukaki (k kapoies akoma sto patriko mou..)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μια γατοσ-πίτα γάτο απ'όλα!!!
Motto : in the end everything's gonna be ok. if it's not ok, it's not the end..
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Παρ Σεπ 03, 2010 7:33 pm

Αγαπητή κυρία εσείς μας κάνετε χάλια την ψυχολογία και ειδικά στο φοβερό σημείο που δηλώνετε την απειλητική πρόθεση να αφήσετε την επι 6 χρόνων γάτα σας στο δρόμο, η αιτιολογία σε αυτό το σημείο προσωπικά με αφήνει αδιάφορη.
Η πρόθεση κανενός μας πιστεύω δεν είναι κακή και το μόνο σίγουρο είναι ότι η γατούλα εκ των πραγμάτων πρέπει να βρεί καινούργια οικογένεια.τελεία
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Σεπ 03, 2010 8:27 pm

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΓΑΤΟΥΛΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΑΚΙ ΜΟΥ?

angry2

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Maro Παρ Σεπ 03, 2010 8:43 pm

Για μένα τα σκυλάκια και τα γατάκια που έμεναν και μένουν μαζί μου είναι μέλη της οικογένειας μου και δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό!
Και πείτε ότι θέλετε!
Ελπίζω μόνο όταν μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά και δεν "κινδυνεύουν" από τις τρίχες να μην πάρετε κανένα άλλο ζωάκι!
Maro
Maro
Γατοδιαβιβάστρια
Γατοδιαβιβάστρια

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός γατουνίων : Ένα
Motto : Don't breed or buy while stray animals die!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από maroulah Σαβ Σεπ 04, 2010 10:15 am

Λοιπον πηρα την αποφαση να το κρατησω το γατακι αρκει να βρω καπου που κουρευουν γατουλες ωστε να μην εχω προβλημα με τις τριχες.Επιμενω δεν μου αρεσει να βλεπω στο στομα του παιδιου μου τριχες οποιανου και να ειναι αυτες ακομα και δικες μου.
Την αποφαση την πηρα επειδη σκεφτηκα οτι σε καποιον αγνωστο δεν ξερω πως θα περναει το γατι και τι θα το κανουν.Διαφορετικα αμα δεν βρω καποιον που να κουρευει γατες θα της φτιαξω ενα σπιτακι οπως αυτο που εχει στο γατοσπιτο και θα βαλω μεσα το δικο της σπιτι για να ειναι πιο ζεστα για να την εχω στο μπαλκονι.Καταταλα ησασταν απαρεδεκτοι και μου φερθηκατε σαν να μισω τα ζωα μαλλον ο τροπος της γραφης παρεξηγηθηκε αρχικα γιατι προς το τελος με θυμωσατε τοσο πολυ που πιστευω ολα οσα εγραψα.Στην ζωη μου ημουν παντα ειλικρινης και τρελαμενη με μωρα και ζωα οποιος με ξερει,ξερει πολυ καλα τι ειμαι και τι δεν ειμαι δεν θα μου πει κανενας απο εσας

maroulah
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από maroulah Σαβ Σεπ 04, 2010 10:18 am

Chouzouris έγραψε:ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΓΑΤΟΥΛΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΑΚΙ ΜΟΥ?

angry2

πολυ ωραιος ο τροπος σας, εχετε επιπεδο, αλλα θα θεωρησω οτι ολα αυτα ειναι απλα μια ανησυχια για το γατακι και οχι τιποτα αλλο

maroulah
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από NiaR Σαβ Σεπ 04, 2010 11:38 am

Λυπάμαι.... No
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από ladycat Σαβ Σεπ 04, 2010 11:58 am

maroulah έγραψε:
Chouzouris έγραψε:ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΓΑΤΟΥΛΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΑΚΙ ΜΟΥ?

angry2

πολυ ωραιος ο τροπος σας, εχετε επιπεδο, αλλα θα θεωρησω οτι ολα αυτα ειναι απλα μια ανησυχια για το γατακι και οχι τιποτα αλλο
mην δινεις σημασια ειναι η φυσιολογικη της συμπεριφορα οταν δεν μιλαει ετσι ανησυχουμε ειμαι πολυ χαρουμενη που θα κρατησεις το γατακι κ να ξερεις οτι ναι θελουμε το καλο του γατιου τα κοριτσια θα σου βρουν τροπο για τις τριχες οπως την βουρτσα που χρησιμοποιουμε ολες το furmunitor h ενα καλο μαγαζι για να την κουρεψεις Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Fotoula Σαβ Σεπ 04, 2010 12:02 pm

Μήπως να αφήνατε ανοικτή και την περίπτωση της υιοθεσίας; Δοκιμάστε με μία αγγελία. Το τρίχωμα στις γάτες δεν έχει την ίδια "λειτουργία" με τους σκύλους. Για αυτό και δεν κουρεύουμε τις γάτες το καλοκαίρι. Από την άλλη περίπτωση τι ποιότητα ζωής θα έχει μια γάτα κλεισμένη σε ένα γατόσπιτο μέσα σε ένα κουτί σε ένα μπαλκόνι. Το πιο πιθανό είναι να το σκάσει με την πρώτη ευκαιρία. Και από τη στιγμή που έχει μάθει να ζει μέσα στο σπίτι θα είναι ψυχοφθόρο για αυτήν να μένει κλεισμένη έξω από το σπίτι μη καταλαβαίνοντας πως βρέθηκε εκεί.
Σας παρακαλώ φτιάξτε μια αγγελία τύπου:
"Χαρίζεται για λόγους υγείας των μέχρι τώρα συντρόφων της, γατούλα 6 ετών, μαθημένη να ζει μέσα στο σπίτι κ.λ.π. (εννοώ εμβολιασμένη, στειρωμένη εάν είναι, εάν δεν είναι και δε μπορείτε να αναλάβετε το κόστος της στείρωσης ή δεν έχετε το χρόνο να βοηθήσουμε εμείς από εδώ). Αναφέρετε και το γεγονός ότι συμβιώνει καλά με παιδιά. Στείλτε μας εάν θέλετε μία φωτογραφία της και θα φροντίσουμε και εμείς να την προωθήσουμε όπου μπορούμε.


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Σεπ 04, 2010 12:57 pm

H γάτα είναι μακρύτριχη ή κοντότριχη?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Iwanna Σαβ Σεπ 04, 2010 1:07 pm

maroulah έγραψε:Λοιπον πηρα την αποφαση να το κρατησω το γατακι αρκει να βρω καπου που κουρευουν γατουλες ωστε να μην εχω προβλημα με τις τριχες.Επιμενω δεν μου αρεσει να βλεπω στο στομα του παιδιου μου τριχες οποιανου και να ειναι αυτες ακομα και δικες μου.
Την αποφαση την πηρα επειδη σκεφτηκα οτι σε καποιον αγνωστο δεν ξερω πως θα περναει το γατι και τι θα το κανουν.Διαφορετικα αμα δεν βρω καποιον που να κουρευει γατες θα της φτιαξω ενα σπιτακι οπως αυτο που εχει στο γατοσπιτο και θα βαλω μεσα το δικο της σπιτι για να ειναι πιο ζεστα για να την εχω στο μπαλκονι.Καταταλα ησασταν απαρεδεκτοι και μου φερθηκατε σαν να μισω τα ζωα μαλλον ο τροπος της γραφης παρεξηγηθηκε αρχικα γιατι προς το τελος με θυμωσατε τοσο πολυ που πιστευω ολα οσα εγραψα.Στην ζωη μου ημουν παντα ειλικρινης και τρελαμενη με μωρα και ζωα οποιος με ξερει,ξερει πολυ καλα τι ειμαι και τι δεν ειμαι δεν θα μου πει κανενας απο εσας
Νομιζω πως δεν θα ηταν σωστο να κουρεψετε την γατουλα,γιατι το τριχωμμα της δεν ειναι σαν του σκυλου,εχει εντελως διαφορετικη λειτουργια. Υπαρχουν ομως στο εμποριο ειδικες βουρτσες(furminator) που μαζευουν περισσοτερες τριχες απο οτι μια απλη βουρτσα του εμποριου.
Iwanna
Iwanna
Banned

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Κορωπι
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2010
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από marestros Σαβ Σεπ 04, 2010 1:20 pm

Fotoula έγραψε:
Μήπως να αφήνατε ανοικτή και την περίπτωση της υιοθεσίας; Δοκιμάστε με μία αγγελία. Το τρίχωμα στις γάτες δεν έχει την ίδια "λειτουργία" με τους σκύλους. Για αυτό και δεν κουρεύουμε τις γάτες το καλοκαίρι. Από την άλλη περίπτωση τι ποιότητα ζωής θα έχει μια γάτα κλεισμένη σε ένα γατόσπιτο μέσα σε ένα κουτί σε ένα μπαλκόνι. Το πιο πιθανό είναι να το σκάσει με την πρώτη ευκαιρία. Και από τη στιγμή που έχει μάθει να ζει μέσα στο σπίτι θα είναι ψυχοφθόρο για αυτήν να μένει κλεισμένη έξω από το σπίτι μη καταλαβαίνοντας πως βρέθηκε εκεί.
Σας παρακαλώ φτιάξτε μια αγγελία τύπου:
"Χαρίζεται για λόγους υγείας των μέχρι τώρα συντρόφων της, γατούλα 6 ετών, μαθημένη να ζει μέσα στο σπίτι κ.λ.π. (εννοώ εμβολιασμένη, στειρωμένη εάν είναι, εάν δεν είναι και δε μπορείτε να αναλάβετε το κόστος της στείρωσης ή δεν έχετε το χρόνο να βοηθήσουμε εμείς από εδώ). Αναφέρετε και το γεγονός ότι συμβιώνει καλά με παιδιά. Στείλτε μας εάν θέλετε μία φωτογραφία της και θα φροντίσουμε και εμείς να την προωθήσουμε όπου μπορούμε.



+75435436526532
marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Σεπ 04, 2010 1:23 pm

Συμφωνώ.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από MHTSI Σαβ Σεπ 04, 2010 1:55 pm

maroulah έγραψε:Λοιπον πηρα την αποφαση να το κρατησω το γατακι αρκει να βρω καπου που κουρευουν γατουλες ωστε να μην εχω προβλημα με τις τριχες.Επιμενω δεν μου αρεσει να βλεπω στο στομα του παιδιου μου τριχες οποιανου και να ειναι αυτες ακομα και δικες μου.
Την αποφαση την πηρα επειδη σκεφτηκα οτι σε καποιον αγνωστο δεν ξερω πως θα περναει το γατι και τι θα το κανουν.Διαφορετικα αμα δεν βρω καποιον που να κουρευει γατες θα της φτιαξω ενα σπιτακι οπως αυτο που εχει στο γατοσπιτο και θα βαλω μεσα το δικο της σπιτι για να ειναι πιο ζεστα για να την εχω στο μπαλκονι.Καταταλα ησασταν απαρεδεκτοι και μου φερθηκατε σαν να μισω τα ζωα μαλλον ο τροπος της γραφης παρεξηγηθηκε αρχικα γιατι προς το τελος με θυμωσατε τοσο πολυ που πιστευω ολα οσα εγραψα.Στην ζωη μου ημουν παντα ειλικρινης και τρελαμενη με μωρα και ζωα οποιος με ξερει,ξερει πολυ καλα τι ειμαι και τι δεν ειμαι δεν θα μου πει κανενας απο εσας
Tha mporouses se parakalw poly apla na steileis se kapoion tis fwtografies me e-mail h na tis anebaseis esy an mporeis gia na etoimastei h aggelia mpas kai brethei kapoio spiti gia thn gatoula. Kata thn gnwmh mou kalo tha htan na mhn krathseis thn gatoula, den mporeis na ths parexeis to katalhlo periballon asxolhsou loipon esy me to paidi sou kai tis pithanes trixes pou tha mpoun sto stoma tou, kai ase na asxolountai me zwakia atoma pou den exoun tetoia problhmata. Kai telos tha symfwnhsw mazi sou opoios se kserei se kserei kai as prosexe problhma tou sthn telikh..., egw oyte se kserw oyte tha hthela na se mathw opote adika pasxizeis epanhlhmena na mas phseis poso ''trellamenh eisai kai me ta paidia kai me ta zwa'', prospathise na ta peis kapou allou pou na endiaferontai gia sena giati edw opws blepeis gia thn gatoula sou endiaferomaste. Oso gia to poso aparadextoi htane ta melh to forum pou se taraksane me thn symperifora tous den theleis pragmatika na poiasoume ayto to thema giati apo exthes me to pou diabasa thn prwth aggelia sou me ta bias kratiomouna na mhn sxoliasw alla to synexizeis na prokaleis, kai den einai o graptos logos pou parekshgei ta legomena sou, fraseis tou typou ''diaforetika tha prepei na thn afhsw ston dromo'' kai ston proforiko kai ston grapto to idio nohma exoun. Elpizw na pane ola kala gia thn gatoula kai na vrei grhgora ena kalo spiti.

MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από nelly 's mother Σαβ Σεπ 04, 2010 2:03 pm

SuperCatz έγραψε:
maroulah έγραψε: Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει αλλο το γατακι μαζι μας. οταν μπουσουλουσε η μικρη την ειχα κλεισμενη μεσα στο δωματιο της για να μην εχει επαφη με τριχες


με το δευτερο δεν θα μπορω να τα κραταω κλεισμενα μεσα στο δωματιο για μια γατα και οταν βλεπω τριχες να αιωρουνται απο τοτε που εκανα παιδι εχω παθει φρικη εχω βρει μεχρι και μεσα στο στομα της και στην πιπιλα της που εχει πεσει στο πατωμα.


Οι φωτογραφιες που ειδα ειναι ωραιες αλλα δεν θα το εκανα ποτε αυτο να αφηνω την γατα να ειναι στο κρεβατι μαζι με το μωρο μου μια φορα μπηκε στην κουνια της και μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο.

Αν δεν βρεθει κατι σε κανενα διμηνο μαλλον θα βρεθει σε κανεναν δρομο εχω ψαξει για καταφυγια αλλα δεν υπαρχει τιποτα ασε που και εκει θα στεναχωριομουν γιατι δεν θελω να ειναι μεσα σε ενα κλουβι

melitta έγραψε:
marmanga έγραψε:Συγγνώμη, παιδιά, αλλά νομίζω ότι μόλις καταφέραμε να πείσουμε μια γυναίκα όχι πόσο λάθος κάνει που δεν κρατάει τη γάτα, αλλά ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙ να ζητήσει βοήθεια για να βρει ένα καλό σπίτι η γάτα της μετά από μια -ΝΑΙ, ΟΝΤΩΣ, ανειλημμένη- απόφασή της, από ένα σάιτ που αγαπάνε τις γάτες.

Σόρρυ, δηλαδή, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θέλουμε. Να μην μπορεί κανείς να βρει μέρος να πει ότι θέλει να δώσει τη γάτα του για να μην τ' ακούσει -χορωδιακά;;;;
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 703780

Βρε Μαρινάκι, εφόσον ο λόγος που θέλει να δώσει την γάτα δεν έχει καμία επιστημονική βάση και είναι απλή προκατάληψη, να μην πούμε την γνώμη μας?

nosyparker έγραψε:Η marmanga έχει δίκιο. Η maroulah έκανε το λάθος να πει την αλήθεια και πέσατε όλες μαζί να την φάτε. Συμφωνώ 100% με όλα σας τα επιχειρήματα κορίτσια, καθώς δεν υπάρχει πέριπτωση να δώσω τις γάτες μου αν ποτέ κάνω μωρό, αλλά επί της ουσίας τι κάνουμε; Την βοηθάμε να βρει ένα καλό σπίτι για τη γατούλα της ή συμβάλουμε στο να πεταχτεί το γατί στους 5 δρόμους;

maroulah, θα βοηθούσαν μερικές φωτογραφίες της γάτας σας, για να μπορέσουμε να προωθήσουμε την αγγελία.



Διαφωνώ.
Η maroulah μπήκε να ξεφορτωθεί τη γάτα.
Αυτό και μόνο, προσωπικά με χαλάει και δη με επιχειρήματα την τρίχα.

Από τα λόγια της και μόνο φαίνεται το πόσο δεν υπολογίζει τη γάτα.
Αναφέρεται στη γάτα απαξιωτικά, η κακιά γάτα που μπήκε στην κούνια του μωρού της.

Ναι, είναι η γάτα (σκέτο) και το μωρό της.

Αν μπαίνεις σε ένα γατοφόρουμ και λες αυτά που λες, είναι λογικό να βουήξουν οι υπόλοιποι.




Εδώ που τα λέμε ωστόσο, η γάτα (σκέτο) είναι καλύτερο να φύγει από αυτή την οικογένεια.
Ποτέ δεν είχε, και πολύ περισσότερο δεν θα έχει αυτά που της αξίζουν.

Ποιος άνθρωπος, που πραγματικά αγαπάει το ζωάκι του, λέει ότι θα το αφήσει στο δρόμο, ομολογώντας ότι ξέρει ότι μπορεί να πεθάνει την επόμενη μέρα?
Τα έζησα και πρόσφατα με τη Νέλλη.


Έλεος...

Έχω φρικάρει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! voodoo
nelly 's mother
nelly 's mother
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Γατήνα
Αριθμός γατουνίων : 6 , πάντα 6 Μαστοράκι μου...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πριν
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και μια αφέγγαρη νύχτα θα πάρω τη σκοτεινή Λιλού να τσαρκάρουμε σύριζα στα στηθέα
Motto : Η ζωή δεν είναι πρόβα, είναι παράσταση
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2010
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Σεπ 04, 2010 8:19 pm

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ?????????????????

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Σαβ Σεπ 04, 2010 8:38 pm

Βικ δεν πιστεύω ότι θα βάλει
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης