gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

+7
houlieta
Ηρακλένια
Yovanka
Δ²
marina289
zeledaki
kat-cats
11 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 06, 2013 2:35 pm

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη!!!

Χθες το βράδυ στη βόλτα μας με τον Ιντεφίξ....βρήκαμε 3 μικρά μαύρα γατάκια 30 ημερών περίπου....λουφαγμένα σε μία γούρνα δέντρου να κρύβονται σε ένα λούκι για να μην τα πειράξουν οι άλλοι γάτοι.... (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 72784 (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 72784

τα πήρα και τα 3 σπίτι, τα καθάρισα, τα έβαλα σε κουτίτσα και τα τάισα....με την ελπίδα να τους βρω σπιτάκι!!! δυστυχώς όμως δεν υπολόγιζα την αντίδραση της Κίρας όπου ήταν εντονότατη....από χθες ουρλιάζει, χυμάει να μας φάει όλους ακόμη και τον Ιντεφίξ....δεν τρώει, δεν πάει τουαλέττα, έχει αγριέψει εντελώς....παρόλο που μόνο τα είδε, δεν έχει έρθει σε επαφή....γιατί τα μικρούλια τα έχω στο μικρό μπάνιο του σπιτιού μας....παρόλο που είναι μικρά διεκδικούν ήδη την αγάπη, τα χάδια και την φροντίδα μας...και φυσικά να βγουν από την κούτα....πράγμα που δυσχεραίνει την κατάσταση γιατί αν δεν βρουν άμεσα σπιτάκι μόνιμο ή έστω φιλοξενία.... (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 72784θα αναγκαστώ να τα αφήσω στην πυλωτή....και φοβάμαι ότι δεν θα έχουν αίσιο τέλος....

Βοηθήστε να βρουν ένα μόνιμο σπίτι που μόνο χαρά και απόλαυση θα προσφέρουν σε
όποιον υιοθετήσει κάποιο από αυτά τα μικρά! Ηδη χρησιμοποιούν την άμμο τους και τους δίνω και τρώνε κονσέρβα ή αλεσμένη γαλοπούλα!
Για πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στο 6973003973 ή στο katerinakalaitzi@gmail.com
Charity Registration Number 2157/08

Σας βάζω μερικές φωτο για να τα απολαύσετε!

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Black_cat_2

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Black_cat_6
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Μάης 06, 2013 5:03 pm

Ψυχουλες μου ομορφες,ειναι υπεροχα τα μαυρογατα κ σε καποιες χωρες πιστεουν οτι φερνουν καλοτυχια κ παλια οι μαγισσες οπως λεγανε ειχαν οντως μαυρη γατα γιατι εδιωχνε τη γλωσσοφαγια...καλοτυχα ναναι παντα Smile
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Μάης 06, 2013 5:16 pm

Κατερινάκι έχεις τον πανθηρομαγνήτη ε;;
Υπέροχα είναι!
heart heart heart heart heart heart heart heart

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 06, 2013 6:36 pm

Αχ βρε παιδιά τι να πω ήταν να μην γίνει η αρχή...είναι πολύ καλά μικρούλια και θα θελα τόσο να τους βρω σπιτάκι....ξέρω πόσο δύσκολο είναι, πόσα περιμένουν....το κακό είναι ότι η Κίρα έχει αντιδράσει πάρα πολύ άσχημα....ήξερα ότι είναι ιδιότροπη αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα.... με αποτέλεσμα να μην έχω χρόνο στη διάθεσή μου...κι αυτά μωρέ θέλουν να βγουν από την κούτα με κοιτάνε σαν Θεό.... :-( δεν ξέρω πως θα τα αφήσω μετά...... (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 72784

σας βάζω μερικές ακόμα για να τα δείτε...μόλις μπαίνω μέσα πετιούνται στην κούτα και με εκλιπαρούν....

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Cat_1

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Cat_2

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Cat_3
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Μάης 06, 2013 6:44 pm

Αχ μωρέ, αυτό το βλεμματάκι το παρακλητικό, με λιώνει....

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 06, 2013 6:57 pm

Μαρίνα δεν μπορείς να φανταστείς....με έχει ρίξει πολύ....κλαίω συνέχεια... είναι τόσο μα τόσο γλυκούλια....και όταν με βλέπουν με κοιτούν έτσι και λιώνω.....και η Κίρα πω πω πω μόνο το βλέμμα της να δεις....μόνο σε μένα έχει λίγο πιο ήπια συμπεριφορά επειδή την ταίζω...είμαστε σε επιφυλακή...περνάει και ουρλιάζει και κάνει κιχ συνέχεια είμαστε σε τρομοκρατία εδώ μέσα...δεν το περίμενα τέτοια αντίδραση....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Δ² Δευ Μάης 06, 2013 8:12 pm

Ψυχούλες μου πανέμορφες!!!! heart heart
Σπόιλερ:
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Μάης 06, 2013 8:26 pm

kat-cats έγραψε:Μαρίνα δεν μπορείς να φανταστείς....με έχει ρίξει πολύ....κλαίω συνέχεια... είναι τόσο μα τόσο γλυκούλια....και όταν με βλέπουν με κοιτούν έτσι και λιώνω.....και η Κίρα πω πω πω μόνο το βλέμμα της να δεις....μόνο σε μένα έχει λίγο πιο ήπια συμπεριφορά επειδή την ταίζω...είμαστε σε επιφυλακή...περνάει και ουρλιάζει και κάνει κιχ συνέχεια είμαστε σε τρομοκρατία εδώ μέσα...δεν το περίμενα τέτοια αντίδραση....
Το θετικό είναι ότι και η Κίρα είναι μικρή ηλικιακά, και θεωρητικά όσο πιο μικρά είναι, τόσο πιο εύκολα ευμετάβλητη είναι και η συμπεριφορά τους...

Δ² έγραψε:Ψυχούλες μου πανέμορφες!!!! heart heart
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Yovanka Δευ Μάης 06, 2013 9:24 pm

Τα πανθηράκια έχουν ΠΑΝΤΑ τις καλύτερες προσωπικότητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι διαπιστωμένο... γι' αυτό αυτά τα 3 μικρά είναι και τόσο αγαπάκια!


(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 10-reasons-to-adopt-a-black-catSMALL
Yovanka
Yovanka
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πανθηράκιαααααα
Motto : Once you go black... you don't go back ;-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/04/2013
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Δ² Δευ Μάης 06, 2013 11:38 pm

marina289 έγραψε:Δήμητρα...πόσο περίπου χρόνο τους πήρε να έχουν μια πιο νορμάλ συμβίωση χωρίς εχθροπραξίες; Ρωτάω για τον αγαποπομπούλη, γιατί τα έχει βρει σκούρα με την άλλη γατούλα των παιδιών...

Δεν το λες και "χωρίς εχθροπραξίες", ακόμα πέφτει αρκετό ξύλο και από τις δύο πλευρές, απλά είναι με τις ώρες τους... Νομίζω ότι το κάνουν και επειδή βαριούνται πλέον. Όλο αναζητά η μία την άλλη για να παίξουν και να κοιμηθούν μαζί. Παλιά η Δημη προσπαθούσε να σκοτώσει τη Λίλυ, χωρίς υπερβολή. Οι πρώτες ημέρες της συγκατοίκησης ήταν οι πιο δύσκολες. Πήρε περίπου ένα μήνα να συνηθίσουν. Αυτό το διάστημα χρειάστηκε και στα σκυλιά μας να συνηθίσουν το ένα το άλλο, αλλά και την παρουσία της πρώτης γάτας (με τη δεύτερη δεν προβληματίστηκαν καν). Μετά τα πράγματα έγιναν πολύ πιο εύκολα και για εκείνα και για εμάς... Έτσι είναι, κάθε συμβίωση θέλει το χρόνο της...

Σπόιλερ:

Yovanka έγραψε:Τα πανθηράκια έχουν ΠΑΝΤΑ τις καλύτερες προσωπικότητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Είναι διαπιστωμένο... γι' αυτό αυτά τα 3 μικρά είναι και τόσο αγαπάκια!

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 10-reasons-to-adopt-a-black-catSMALL
Δεν ξέρω αν έχουν "πάντα" τις καλύτερες προσωπικότητες, πιστεύω όμως ότι είναι εξίσου πανέμορφα, καλά και αγαπησιάρικα με τα υπόλοιπα άλλου χρώματος γατάκια και τους έχω τρελή αδυναμία επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν τα θέλει. Τέλειο το πόστερ! oksmily3


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δ² στις Δευ Μάης 06, 2013 11:41 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ήθελα να απαντήσω και στη Yovanka)
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 07, 2013 8:01 am

Σπόιλερ:

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 9:03 am

Παιδιά ευχαριστώ όλους για τις καλές σκέψεις αλλά εδώ η κατάσταση είναι εμπόλεμη....έχει δημιουργηθεί μια πολύ άσχημη ψυχολογία σε όλους μας....η Κίρα κάνει λες και παλεύει με θηρίο...αρνείται να φάει, να πιει...τίποτα....είναι κρυμμένη αρκετές ώρες και όταν βγαίνει κάνει επίθεση πολύ άσχημη.....τα δε μικρά είναι γλυκούλια αλλά δεν παύουν να είναι μικρούλια και θέλουν φαγητό και παρεούλα...προσπαθούν συνέχεια να βγουν από την κούτα...πόσο θα τα κρατήσω μέσα δεν ξέρω....εγώ θα πάω δουλειά πως θα γίνει εδώ η κατάσταση...φοβάμαι και για την κόρη μου...η Κίρα έχει τρελαθεί εντελώς....επιτίθεται άσχημα και στον Ιντεφίξ...που τον λάτρευε....δεν ξέρω πόσο θα αντέξω απλά τα λυπάμαι κι αυτά να τα αφήσω στον κήπο της πολυκατοικίας....παρόλο που θα τα φροντίζω πιστεύω πως οι γάτοι θα τα σκοτώσουν....μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 9:28 am

Παιδιά πείτε μου γιατι θα τρελαθώ....της βάζω φαγητό αφού το βλέπω ότι το θέλει...και μόλις της το δίνω το μυριζει ρουθουνίζοντας και μου τραβάει κιχχχχχχχχ τρέλα και φεύγει. Γιατι μπορει να το κανει;;;; Δεν θελει ούτε να μας δει;;; Ούτε να φάει;;;; Με φοβάται;;;; Γιατι αντιδράει έτσι;;;;


Οποιος μπορει ας το προωθήσει: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485696218168677&set=pcb.485696948168604&type=1&theater


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kat-cats στις Τρι Μάης 07, 2013 9:32 am, 1 φορά
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 07, 2013 9:29 am

ουφφφφ.... No
Το καταλαβαίνω, δεν γίνεται να μην σε επηρεάζει όλο αυτό....απλώς όσο περισσότερο χρόνο μπορέσουν και κερδίσουν έστω και κλεισμένα στο μπάνιο, είναι υπέρ τους....
Εύχομαι να γίνει ό,τι καλύτερο.
Οπότε εκτός της υιοθεσίας, που μακάρι να κάτσει σύντομα, πολύ καλό θα ήταν να υπάρξουν και προσφορές για φιλοξενία...

(θα ήθελα πολύ να βοηθήσω, αλλά δυστυχώς επειδή δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί το πράγμα με τον αγαποπομπούλη, είμαι stand by γιατί ίσως επιστρέψει σπίτι...Το απεύχομαι , αλλά παίζει σαν ενδεχόμενο )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την marina289 στις Τρι Μάης 07, 2013 9:35 am, 1 φορά

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 07, 2013 9:32 am

kat-cats έγραψε:Παιδιά πείτε μου γιατι θα τρελαθώ....της βάζω φαγητό αφού το βλέπω ότι το θέλει...και μόλις της το δίνω το μυριζει ρουθουνίζοντας και μου τραβάει κιχχχχχχχχ τρέλα και φεύγει. Γιατι μπορει να το κανει;;;; Δεν θελει ούτε να μας δει;;; Ούτε να φάει;;;; Με φοβάται;;;; Γιατι αντιδράει έτσι;;;;
Έχει στρεσαριστεί και εκείνη.
Είναι αναστατωμένη.
Αλλά πάντα -για μένα- σε αυτές τις περιπτώσεις, πρόκειται ΚΑΙ για χειρισμούς. Τσεκάρει το πόσο την παίρνει και ως πού να σας παίξει.
Όχι ότι προσποιείται, αλλά αν σε δει να την παρακαλάς και εισπράξει ότι μασάς από όλο αυτό, να είσαι σίγουρη ότι αφού δει ότι της περνάει, θα το συνεχίσει.
Προσπάθησε να μην δείχνεις ότι επηρεάζεσαι και μασάς ....
Μην την πολυπαρακαλάς, και επέλεξε να μην είσαι συνεχώς τρυφερή μαζί της σε παρακλητικό και ενοχικό στυλάκι.... ελεγχόμενα τρυφερή και ελεγχόμενα αδιάφορη...
Όπως θα έκανες και με ένα παιδί. Αν δεν θέλει να φάει, ας μη φάει.
Κάποια στιγμή που θα την κόψει η λόρδα θα φάει, να είσαι σίγουρη.

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 10:00 am

Δηλαδή τι να κάνω;;; Της άφησα το φαγητό κάτω και πήγε μετά και έφαγε. Βέβαια της το άφησα στο χωλ προς τα υπνοδωμάτια μας. Στο σαλόνι δεν πλησιάζει καν. Της έβαλα και την άμμο μέσα για να πηγαίνει. Αλλιώς δεν πλησιάζει. Πριν την είχα έξω απο το μικρό μπάνιο....ούτε που ερχόταν.

Τι άλλο να κάνουμε;; Εχω εξουθενωθει ψυχολογικά.

Και το αποκορύφωμα.... Στη βόλτα του ο άντρας μου με τον Ιντεφιξ βρήκε ένα θηλυκό ποιντερ τριποδο πρόσφατα χειρουργημενο....κομμένο πόδι.... Και αναζητούμε τον ιδιοκτήτη..... :-(
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 07, 2013 10:36 am

Μωρέ, δεν υπάρχουν συνταγές σε αυτά, όλοι το ξέρουμε...Ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο είναι, όντως..
Εγώ ας πούμε δεν θα επέλεγα να αλλάξω θέση ούτε στην αμμολεκάνη της, ούτε στην τροφή της, ώστε να πάρει το μήνυμα ¨τα πράγματα θα μείνουν ως έχουν¨
Άλλωστε, όσο πιο πολλές αλλαγές αισθάνεται στο χώρο αυτή τη στιγμή γύρω της, τόσο μεγαλύτερη αναστάτωση θα αισθάνεται και θα εισπράττει. Δεν αγαπάνε οι γάτες τις αλλαγές... Δηλαδή στο μυαλουδάκι της, όχι απλά ήρθαν τα ανεπιθύμητα μικρά, αλλά ξαφνικά αλλάζουν και θέση και τα προσωπικά της αντικείμενα... Σύγχυση ε;
Όμως ο καθένας έχει τον τρόπο του και επιλέγει αυτό που θεωρεί εκείνος καλύτερο και σίγουρα δεν πιάνει σε όλες τις γατούλες η ίδια μεθοδολογία.
Προσωπικά πιστεύω ότι όσο πιο ευάλωτο και πιο επηρεασμένο μπορεί να σε πιάσουν οι κεραίες τους από όλη αυτή την αναστάτωση, τόσο περισσότερο πάτημα και θα βρουν να κάνουν τα τερτίπια τους. Προσπάθησε να έχεις σταθερή συμπεριφορά και να δίνεις ξεκάθαρα μηνύματα. Δηλαδή θεωρώ ότι οι ανακατατάξεις στο χώρο αυτή τη στιγμή δεν δείχνουν μια σαφή και ξεκάθαρη συμπεριφορά...
Αυτοκαταστροφικές και αυτοκτονικές τάσεις δεν έχουν... Όταν φτάσουν στο αμήν και θελήσουν να φάνε, θα φάνε!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 11:54 am

marina289 έγραψε:ουφφφφ.... No
Το καταλαβαίνω, δεν γίνεται να μην σε επηρεάζει όλο αυτό....απλώς όσο περισσότερο χρόνο μπορέσουν και κερδίσουν έστω και κλεισμένα στο μπάνιο, είναι υπέρ τους....
Εύχομαι να γίνει ό,τι καλύτερο.
Οπότε εκτός της υιοθεσίας, που μακάρι να κάτσει σύντομα, πολύ καλό θα ήταν να υπάρξουν και προσφορές για φιλοξενία...

(θα ήθελα πολύ να βοηθήσω, αλλά δυστυχώς επειδή δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί το πράγμα με τον αγαποπομπούλη, είμαι stand by γιατί ίσως επιστρέψει σπίτι...Το απεύχομαι , αλλά παίζει σαν ενδεχόμενο )

Μαρίνα μου σε ευχαριστω πολυ! Το ξέρω πως όλοι είστε πηγμενοι......μακάρι να βρεθεί κάτι σύντομα.....προς το παρόν κερδίζω χρόνο.....μέχρι πότε δεν ξέρω.... Μάλλον ειναι αρσενικά και τα 3 και προσπαθούν να βγουν απο την κουτα.....έχουν αρχίσει και τα καταφέρνουν.....ελπίζω να μην χρειαστεί να τα βγάλω εκτός σπιτιού Sad
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 12:00 pm

marina289 έγραψε:Μωρέ, δεν υπάρχουν συνταγές σε αυτά, όλοι το ξέρουμε...Ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο είναι, όντως..
Εγώ ας πούμε δεν θα επέλεγα να αλλάξω θέση ούτε στην αμμολεκάνη της, ούτε στην τροφή της, ώστε να πάρει το μήνυμα ¨τα πράγματα θα μείνουν ως έχουν¨
Άλλωστε, όσο πιο πολλές αλλαγές αισθάνεται στο χώρο αυτή τη στιγμή γύρω της, τόσο μεγαλύτερη αναστάτωση θα αισθάνεται και θα εισπράττει. Δεν αγαπάνε οι γάτες τις αλλαγές... Δηλαδή στο μυαλουδάκι της, όχι απλά ήρθαν τα ανεπιθύμητα μικρά, αλλά ξαφνικά αλλάζουν και θέση και τα προσωπικά της αντικείμενα... Σύγχυση ε;
Όμως ο καθένας έχει τον τρόπο του και επιλέγει αυτό που θεωρεί εκείνος καλύτερο και σίγουρα δεν πιάνει σε όλες τις γατούλες η ίδια μεθοδολογία.
Προσωπικά πιστεύω ότι όσο πιο ευάλωτο και πιο επηρεασμένο μπορεί να σε πιάσουν οι κεραίες τους από όλη αυτή την αναστάτωση, τόσο περισσότερο πάτημα και θα βρουν να κάνουν τα τερτίπια τους. Προσπάθησε να έχεις σταθερή συμπεριφορά και να δίνεις ξεκάθαρα μηνύματα. Δηλαδή θεωρώ ότι οι ανακατατάξεις στο χώρο αυτή τη στιγμή δεν δείχνουν μια σαφή και ξεκάθαρη συμπεριφορά...
Αυτοκαταστροφικές και αυτοκτονικές τάσεις δεν έχουν... Όταν φτάσουν στο αμήν και θελήσουν να φάνε, θα φάνε!
Ξαναγύρισα την άμμο λεκάνη στη θέση της. Απλά την είχα αλλάξει θέση γιατι είχε να παει πολλές ώρες. Μην πάθει και τίποτα. Για να δούμε γιατι όντως έχουμε χάσει την ηρεμία μας. Μακάρι να γίνουν όλα καλα και να ηρεμησουμε.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 07, 2013 12:03 pm

Υπομονή...
Αυτό που είπες, κερδίζετε χρόνο και εσύ και τα μικρούλια!

Αρσενικούλια ε;; salia dizzy roll eyes

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 12:44 pm

χαχαχαχα καλά μην το δένεις....δεν έχω και τέτοια εμπειρία αλλά νομίζω πως απέχει ο πωπάκος από το πιπάκι τους...οπότε νομίζω πως είναι αρσενικά!!! και είναι καλά μωρέ....μπαίνω και κρεμιούνται σαν τσαμπάκια από σταφύλι για να είναι κοντά μου!!! αχ....πονώ!!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τρι Μάης 07, 2013 1:05 pm

Είναι πανέμορφα, υπέροχα, αξιολάτρευτα!
Μακάρι και για αυτές τις ψυχούλες να βρεθεί κάτι σύντομα!
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από houlieta Τρι Μάης 07, 2013 1:39 pm

Γενικά, τα ζωα που έχουμε διαλέξει για συντροφιά είναι λίγο κακομούτσουνα και δυστροπα...
Δεν θέλουν να αλλάζει τιποτα γύρω τους και αν κάτι αλλάξει το δείχνουν με όποιο τρόπο έχουν το ότι τα εχουμε ενοχλήσει.
Εχθές ας πούμε, εβαλα μεσα στο σπίτι το μικρό μπεμπέ που βρήκα εγω, δεν το άφησα μεσα - δεν ξέρω αν πρέπει - απλά το κρατούσα στα χέρια μου και το πήγα στον Χούλιο και στη Σιέλ να το δουν / μυρίσουν!...
Υπήρχε σύμπνοια απόψεων...
Αφού το μύρισαν καλά καλά στα αυτάκια αφησαν από ένα μακρόσυρτο κχχχχχχχχ και ο Χούλιο μάλιστα μου γύρισε την πλάτη και έφυγε βρίζοντας (τύπου "κανόνισε να μου κουβαλίσεις κι άλλο εδω μέσα"..)...
Το ήξερα, απλά ήθελα να δείξω στην αδελφή μου πόσο προβλεπόμενα ζωα είναι οι γάτες σε αυτές τις περιπτώσεις...
Η Κίρα, όσο και αν γκρινιάζει, θα αποδεχτεί την φιλοξενία των μικρών (αργά η γρήγορα) και θα συνεχίσει την ρουτίνα της, ίσως απλά κρατώντας αποστάσεις...
Το πόσο γρηγορα θα συνηθίσει εξαρτάται από εσένα και το αν δίνεις σημασία στα νεύρα της...
Smile
Εγω ευτυχώς, μπορω να τον φυλάω μακρυά τον μπέμπη!...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 07, 2013 5:42 pm

Aχ Παναγίτσα μου....πιο κακομούτσουνο από το δικό μου δεν υπάρχει.... δεν το πιστεύουμε πως έχει αντιδράσει έτσι... ο άντρας μου τώρα πια είναι πολύ θυμωμένος μαζί της και μας είπε να αδιαφορήσουμε γιατί το χει παρατραβήξει....φοβάται και για την κόρη μας γιατί την πιάνουν κρίσεις... λες και είναι πούμα και τη βγάλαμε από το κλουβί...οι φωνές που πατάει είναι φοβερές...έχουμε σκιαχτεί όλοι γιατί εξακολουθεί να το κάνει πολύ έντονα... θέλει να μας φάει και κυρίως τον Ιντεφίξ....αυτό δεν το χω καταλάβει και ανησυχούμε πολύ μην του κάνει κακό και κυρίως μην της μείνει μόνιμο.... ελπίζω αν με το καλό τα γατάκια βρουν σπιτάκια να ηρεμήσει...τι να πω....πάντως νορμάλ δεν είναι η γάτα μας... μακάρι να κανε μόνο κιχχχχ και να φευγε...αυτή ουρλιάζει σαν κούγκαρ....
Τα δε μικρούλια είναι πολύ γλυκά....σαν τσαμπάκια κρέμονται μόλις μπαίνω, θέλουν τόσο να βγουν από την κούτα...που αν ήταν άλλη περίπτωση θα τα χα βγάλει....αλλά τώρα που να τολμήσω....και τα έρημα άχνα δεν βγάζουν και είανι και ζεστά εκεί μέσα γιατί δύει ο ήλιος οπότε έχει πολύ ζέστη....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από houlieta Τρι Μάης 07, 2013 6:39 pm

Υποθέτω ότι η Κίρα αντιδρά πιο άσχημα γιατί μέχρι τώρα ηταν η μόνη γατα στο σπίτι..
Τα δικά μου αφενός είναι δυο, αφετέρου είναι περικυκλωμένα από 11 (τουλάχιστον) γάτες στην αυλή τις οποίες γνωρίζουν. Δεν έρχονται σε επαφή αλλά έχουν μυριστεί από παράθυρα και σιτες και έτσι είναι συνηθισμένα στην ύπαρξη άλλων ζωων στον ευρύτερο χώρο...
Η Κίρα βιώνει μεγαλύτερο σοκ, μιας και ήταν η απόλυτη βασίλισσα του σπιτιού...
Θα πρότεινα να τις κόψεις τα νυχάκια στις άκρες, προσωρινά, μην τραυματίσει κανέναν πάνω στα νεύρα της.
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από eirinaki84 Τρι Μάης 07, 2013 7:33 pm

τα μαυράκια τελευταία έχουν πέραση!!!

καλή τους επιτυχία!
eirinaki84
eirinaki84
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χιονάτη κερατσινίου, Τούλη, Οθέλλο, Σιέλ
Motto : keep dreaming
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/11/2011
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 08, 2013 9:07 am

Καλημέρα παιδιά σε όλους!
από χθες το βράδυ τα γατάκια φιλοξενούνται σε μια κοπέλα μέχρι να
υιοθετηθούν. Ελπίζουμε σύντομα για να μην δημιουργήσω πρόβλημα στην
κοπέλα με την οικογένειά της. Μου έστειλε και φωτογραφίες....τα μωρά
είναι πραγματικά πολύ πολύ όμορφα!!!! (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 134150

[Η κατάσταση εδώ έχει βελτιωθεί
ελάχιστα προς τα εμάς...ελάχιστα όμως....κάποιες μικρές στιγμές και
εξακολουθεί να είναι πάντα πολύ άσχημα προς τον Ιντεφίξ...έχει λυσσάξει η
βασίλισσα Κίρα... :-( μάλλον έτσι ήταν από μικρή αλλά επειδή την αγαπάμε αφήσαμε στην
άκρη το δύστροπο του χαρακτήρα της...το κακό είναι ότι επιτίθεται
ακόμη.... :-( ]

Τέσπα το θέμα εδώ να μην το κάνω χάλια....τα μικρά αυτά πανέμορφα
μωράκια τα οποία φιλοξενούνται από μια γλυκύτατη κοπέλα, την οποία
ευχαριστώ και δημόσια (τη Σίλια) θα προσπαθήσουμε να τους βρούμε σύντομα
σπιτάκι γιατί το αξίζουν. Είναι γλυκύτατα, χρησιμοποιούν ήδη την άμμο
τους, είναι ήσυχα και κυρίως δεν κάνουν κιιιιιχχχχχχ
χαχαχααχχαχαχααχα που σημαίνει από πείρα ομιλώ ότι θα γίνουν
υπέροχααααα!!!

Θαυμάστε το Χιούη, το Λιούη και το Ντιούη (έτσι μου ήρθε να τα πω μόλις τα είδα)!!!

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 945694_451690301574702_720183053_n

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 315995_451690388241360_1958325008_n

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 944490_451690104908055_41230777_n

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 941941_451690164908049_538405633_n
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τετ Μάης 08, 2013 12:03 pm

Αχου τα ποζάρουν κιόλας!!!!!!! lipothymia lipothymia lipothymia (καθένας με τον πόνο του...)
heart heart heart heart heart
luck luck luck luck luck luck luck
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τετ Μάης 08, 2013 4:32 pm

απαπαπαπαπαπα!!!!!!!!

salia dizzy salia dizzy salia dizzy salia dizzy salia dizzy

Για πολύ ζούμπηγμα τα μικρά!


marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 08, 2013 4:56 pm

Ναι μωρέ είναι τόσο καλά...βγαίνουν παίζουν, τρώνε και κάνουν νάνι!!! άχνα δεν βγάζουν και χρησιμοποιούν τα σκατουλάκια και την άμμο τους!!! ευτυχώς που βρήκα φιλοξενία και η κοπέλα είναι εξαιρετική!!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από marina289 Τετ Μάης 08, 2013 6:39 pm

Μιλάμε για άπαιχτα μουτρίνια!
Αχ, τυχερή η κοπελιά που τα φιλοξενεί!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Μάης 08, 2013 10:05 pm

Πανθηράκια... salia salia salia salia salia salia salia Αγαπώ, αγαπώ, αγαπώ... Κατερινάκι, τι να πω, χίλια μπράβο που τα μάζεψες τα διαμαντάκια κι έχουν ελπίδα τώρα να μην κινδυνεύουν μόνα τους στο δρόμο. filaki filaki filaki Καλότυχα να είναι και γρήγορα σε ένα ζεστό σπιτικό! mati Επίσης να πω ότι το κολλάζ με συγκίνησε πάρα πολύ, εξαιρετικό!!!
Σπόιλερ:
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από Δ² Τετ Μάης 08, 2013 11:26 pm

Εγώ πάω στοίχημα ότι τουλάχιστον τα δύο είναι θηλυκά! happy2

Καλύτερα που βρέθηκε η φιλοξενία, ώστε να μπορούν κι αυτά να ξεμυτίζουν λίγο μωρέ!! Με το καλό και τα μόνιμα σπιτάκια!! mati
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 09, 2013 9:55 am

χαχαχαχαχα μην πας στοίχημα γιατί νομίζω έτσι όπως τα είδα ότι είναι αρσενικά!!! γι' αυτό είναι καλά μωρέ!!! όχι σαν τη στρίτζω που τη μόνη που θέλει είναι η κόρη μου...εμάς κάνει λες και βλέπει το διάολο!!!

Τζούλι δεν μπορούσα να τα αφήσω....ήταν μωράκια και εκεί σίγουρα θα πέθαιναν....κρύβονταν στο λούκι μέσα όπου πέρναγαν τα νερά...μέσα στη λάσπη πόσο θα άντεχαν και μάλιστα νηστικά...;;; ευτυχώς που τα είδα....και ευτυχώς που βρέθηκε και η φιλοξενία γιατί το παλιοτόμαρο η δικιά μου που πρέπει να είναι η εξαίρεση των εξαιρέσεων κάνει σαν τρελή ακόμα....

Ευτυχώς που βρέθηκε η φιλοξενία από την κοπέλα και έτσι τα μικρούλια μπορούν και περπατούν γιατί εδώ θα ήταν σε ένα μικρό μπάνιο να κλαίνε. Τα μικρούλια έχουν χλαμύδια στα ματάκια τους, θα πιουν ένα σιροπάκι για λίγες μέρες και θα γίνουν καλά τα ματάκια τους. Είναι μια χαρά στην υγεία τους, ούτε διάρροιες, ούτε τίποτα. Είναι παιχνιδιάρικα και καλά και κοιμούνται αρκετά!!! Ελπίζουμε τώρα να συγκινηθεί κάποιος από τη σπάνια ομορφιά τους και να υποκλιθεί μπροστά τους σύντομα!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! Empty Απ: (Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 14, 2013 6:20 pm

Τα μικρούλια μεγαλώνουν και ομορφαίνουν!!! είναι καλά, τρώνε, πάνε στην άμμο τους και περιμένουν κάποιον να τα αγαπήσει!!!

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 401967_488441274560838_486460020_n

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 310114_488441284560837_67843007_n

(Υιοθετήθηκαν!) 3 μαύρα γατάκια ζητούν ΑΜΕΣΑ σπιτάκι! 943514_488441294560836_938678345_n
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης