gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

+14
calliope g.
FROGK
LAROGATA
Πούπσυ
Tsouki
moukelis
loulou
nosyparker
Anatoli
polina4smile
kat-cats
Fotoula
marina289
melissaki
18 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από melissaki Τετ Νοε 28, 2012 10:37 am

Καλημέρα σας.... αναζητώ απεγνωσμένα τη συμβουλή σας σε περίπτωση που κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο....

Η Ψίψι μου, 15 ετών, εδώ και μερικούς μήνες μένει με τη μαμά μου στο Ηράκλειο της Κρήτης. Τα μόνα προβλήματα που παρουσίαζε όσο ήταν στην Αθήνα, ήταν πολύ συχνή ούρηση και μια χρόνια οστεοαρθρίτιδα ελαφριάς μορφής (έτρεμε ελάχιστα το μπροστινό της ποδαράκι κατά καιρούς).

Προτού φύγει για Κρήτη της έκανα ένα γενικό τσεκ-απ και όλα βγήκαν μια χαρά, οι εξετάσεις αίματος και η κλινική εικόνα ήταν καθ' όλα φυσιολογικές και ο γιατρός είχε πει ότι δεν της βρίσκει ζάχαρο (που φοβόμασταν, λόγω της συχνής ούρησης) και πως για την ηλικία της χαίρει άκρας υγείας.

Τον πρώτο καιρό στην Κρήτη η Ψίψι ήταν μια χαρά. Όταν την άφησα τέλη Αυγούστου ήταν ζωηρή, παιχνιδιάρα, χαδιάρα, κλπ.

Περίπου στα μέσα Οκτωβρίου (και αφού η μαμά μου μετακόμισε σε καινούριο σπίτι, μεγαλύτερο) παρατήρησε αλλαγή συμπεριφοράς και κακοκεφιές. Η Ψίψι κρυβόταν πίσω από τις κούτες, δεν ερχόταν για χάδια, δεν είχε όρεξη να φάει, κλπ. Για 1-2 βδομάδες δεν έδωσε μεγάλη σημασία καθώς το απέδωσε στο στρες της αλλαγής περιβάλλοντος.

Μια μέρα η Ψίψι άρχισε να κουτσαίνει το πίσω της πόδι. Την πήγε σε ένα κτηνίατρο ο οποίος την νάρκωσε για να τις κάνει ακτινογραφίες, της πήρε ΕΝΑ σωρό λεφτά, της είπε ότι ευθύνεται η οστεοαρθρίτιδα και της έδωσε μια θεραπεία με αντιφλεγμονώδη και τίποτα άλλο.

Την άλλη μέρα η Ψίψι χειροτέρεψε ΑΙΣΘΗΤΑ και ο ίδιος γιατρός την επανεξέτασε και της είπε "α, μάλλον έχει ρήξη τένοντα και δε το είδα, πρέπει να την χειρουργήσω, άλλα 200 ευρώ"

Η μητέρα μου όχι λόγω του οικονομικού αλλά λόγω της προχειρότητας της όλης κατάστασης αποφάσισε να πάρει μια δεύτερη γνώμη. Βρήκε έναν άλλο γιατρό, ΧΡΥΣΟ άνθρωπο ο οποίος της είπε πως καταρχάς, προτού ασχοληθούμε με το πόδι και οτιδήποτε άλλο, έπρεπε να είχε δει ο άλλος γιατρός πως η κοιλιά της ήταν ΓΕΜΑΤΗ πετρωμένα κακά μίας εβδομάδας και πως αν δεν ενεργούταν μέχρι το βράδυ θα την χάναμε από ιλεό....

Αφού καταφέρανε να την κάνουν να ενεργηθεί (ήταν και σοβαρά αφυδατωμένη επίσης) σιγά σιγά άρχισε να γίνεται καλύτερα.

ΑΚολούθησε μια συντηρητική θεραπεία με ήπια αντιφλεγμονώδη (για το κούτσαιμα) και με τροφή πλούσια σε μέταλλα και ιχνοστοιχεία για να ενυδατωθεί και να δυναμώσει.

Συνέχισε να κουτσαίνει αλλά όλα καλά.

Μέχρι πριν λίγες μέρες, όπου άρχισε το καημένο να κλαίει μέρα - νύχτα. Μιλούσα με τη μαμά μου στο τηλέφωνο και την άκουγα να σπαράζει.

΄Αρχισε να κάνει κάτι παραπάνω από κούτσαιμα (να σέρνει σχεδόν όλη της την αριστερή πίσω πλευρά σαν να είναι "ζυμάρι") και όταν την πήγε στο γιατρό της είπε πως είναι γεμάτη η ουροδόχος της κύστη και μάλλον δεν μπορεί να ουρήσει.

Χτες όλη μέρα έκλαιγε, σερνόταν και της φεύγανε σταγόνες ούρα αλλά απ' ότι φαίνεται δεν κατάφερε να ουρήσει κανονικά..... σήμερα είναι χειρότερα και πάει με τη μαμά στο γιατρό όπου θα συζητήσουν το ενδεχόμενο της ευθανασίας..... Sad Sad Sad

Είμαι καταρρακωμένη γιατί αυτή η γατούλα είναι η συντροφιά μας 15 χρόνια, την αγαπάμε όσο τίποτα, αλλά από την άλλη προσπαθώ να βάζω τον εγωϊσμό μου στην άκρη που θέλει να την ξαναδεί ζωντανή τα Χριστούγεννα και να σκέφτομαι τι είναι καλύτερο γι' αυτήν.... αν υποφέρει και η ζωή της είναι μαρτύριο ίσως είναι καλύτερο να φύγει.... Sad

Έχει συναντήσει κανείς κάτι τέτοιο;

Ξαφνική παράλυση, κλάμα, δυσκολίες στην ούρηση; Αν ναι πείτε μου τουλάχιστον κάποιες γνώμες για το αν είναι ιάσιμη η κατάσταση της ή μη αναστρέψιμη....

Σας ευχαριστώ θερμά Sad

melissaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/02/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από marina289 Τετ Νοε 28, 2012 10:58 am

Γεια... Καταρχήν ελπίζω να γίνει ένα κλικ, να πάει καλύτερα η γατούλα σου, και να εξαφανιστούν όλα ως δια μαγείας!
Συνήθως αποφεύγω να απαντάω σε τέτοιου είδους θέματα, -καθότι μη ειδικός- , οπότε η οποιαδήποτε απάντηση ίσως είναι παρακινδυνευμένη και αποπροσανατολιστική...
Εδώ θα κάνω μια εξαίρεση και θα πάρω το ρίσκο να απαντήσω, γιατί τα συμπτώματα όπως τα περιγράφεις μου θυμίζουν έντονα τα συμπτώματα της γατούλας ενός μέλους του φόρουμ...
Της έστειλα πμ , οπότε ίσως σου απαντήσει η ίδια με περισσότερες λεπτομέρειες...
Δεν θυμάμαι καλά τον ακριβή χαρακτηρισμό που της είχε δώσει ο κτηνίατρος....το ενδεχόμενο της θρόμβωσης- εγκεφαλικού το εξετάσατε;;
Μπορεί πάλι να είναι εντελώς άτοπο, άλλωστε η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή....

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να σταθείς δυνατή για να στηρίξεις την αγαπημένη σου γατούλα...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Fotoula Τετ Νοε 28, 2012 11:02 am

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με όποιον τρόπο θα είναι ο καλύτερος για όλους σας... gatoula

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από melissaki Τετ Νοε 28, 2012 11:18 am

Καλημέρα σας κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Μόλις μίλησα με το γιατρό στην Κρήτη που την εξετάζει αυτή τη στιγμή...

Μου απέκλεισε το ενδεχόμενο της θρόμβωσης/εμφράγματος καθώς

- δεν έχουν μελανιάσει τα άκρα της
- δεν φαίνεται να πονάει

μου είπε πως κατά πάσα πιθανότητα είναι νευρολογικό και ίσως κάποιος όγκος στο νευρικό σύστημα και θα της κάνει μια ισχυρή ένεση δεξαμεθαδόνης και θα της δώσουμε μια τελευταία ευκαιρία μήπως συνέλθει με μια κορτιζονούχο αγωγή αν και....
το ζώο είναι πολύ δύσκολο (δύστροπο) και πεισματάρικο, ΔΕΝ καταπίνει τα χάπια, δεν παίρνει φάρμακα με καμία δύναμη γενικά...

Και μου είπε πως το κλάμα μάλλον είναι ψυχολογικό αφού δεν φαίνεται να πονά.... αλλά επειδή ήταν ένα ενεργό, ζωηρό γατί μέχρι πρότινος τώρα κλαίει για να εκφράσει την ανησυχία της που δεν μπορεί να κινηθεί και να περπατήσει Sad

melissaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/02/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Νοε 28, 2012 11:32 am

Tι να πρωτοπώ....καταρχήν λυπάμαι πάρα πολύ και κατανοώ τη θέση σας.... το καλοκαίρι (Ιούλιος 2012) έχασα τη γατούλα μου την Τζίντζερ από θρόμβωση που έπαθε από τη μέση και κάτω....να μην στα πολυλογώ δυστυχώς σε μας η κατάσταση ήταν πολύ άσχημη....και είχε σαν σύμπτωμα την παραλυσία, το αίμα στα ούρα, γάγγραινα και κλάμα από τον οξύτατο πόνο....σε μας η Τζίντζερ ήταν μόνο 1 1/2 χρονών..... δυστυχώς δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι και αναγκαστικά την κοιμίσαμε.... Sad Δεν ξέρω αν και σε σας είναι η ίδια περίπτωση, ή τόσο άσχημη περίπτωση....όμως το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι πέρα από του να κάνεις ότι καλύτερο γίνεται, αν δεις ότι δεν γίνεται κάτι και οι γιατροί (εμείς πήραμε και 2η και 3η γνώμη...) σου λένε πως δεν υπάρχει επιστροφή....το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να χαρίσεις στο ζωάκι που έζησες μαζί του τόσα χρόνια τη γαλήνη και την ηρεμία που τόσο αξίζουν γιατί να ξέρεις πως αυτό πονάει πάρα πολύ....Εμάς η Τζίντζερ ούτε με μορφίνη μπορούσε να ηρεμήσει.... :-( δύσκολη απόφαση αλλά αν δεν γίνεται κάτι άλλο να πάρεις δύναμη και να σταθείς δίπλα της....όσο κι αν σε πονάει :-( λυπάμαι ειλικρινά πολύ
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από melissaki Τετ Νοε 28, 2012 11:45 am

Λυπάμαι πολύ.... Sad

Στη δική μας περίπτωση η Ψίψι είναι και μεγάλη, οπότε λιγοστεύουν οι επιλογές... αν υποθέσουμε πως με κάποια εγχείρηση ή μακρά θεραπεία θα μπορούσε να γίνει καλύτερα μάλλον δεν υπάρχουν αυτά τα περιθώρια σε ένα τόσο ηλικιωμένο ζωό.... Sad

Τώρα θα δούμε πως θα πάει μετά την ένεση του γιατρού. Πονάει η ψυχή της μαμάς μου να την βλέπει κάθε μέρα σε αυτά τα χάλια και να μην ξέρει τι να κάνει να την βοηθήσει....οπότε θα δούμε.

Λογικά αν δεν καλυτερέψει αρκετά με αυτή την τελευταία παρέμβαση θα πρέπει να την κοιμήσουμε να ησυχάσει τουλάχιστον, να μην υποφέρει. Ευτυχώς είναι πλήρης ημερών και είχε μια πολύ καλή ζωή όσο ήταν μαζί μας. Αδέσποτη ήταν αρχικά, όταν μας την δώσανε, και της χαρίσαμε την αγάπη και τη συντροφιά μας... Sad

melissaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/02/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Νοε 28, 2012 11:55 am

Ναι όντως έτσι όπως τα λες είναι....έχει ζήσει πολλά χρόνια και έζησε καλά χρόνια μαζί σας...βεβαίως ο πόνος είναι μεγάλος.....σε καταλαβαίνω....αλλά αν δεν μπορείς να της προσφέρεις αξιοπρεπή ζωή και να μην υποφέρει τότε δεν βλέπω άλλη "λύση".... λυπάμαι πραγματικά πολύ....μόνον ο χρόνος θα απαλύνει λίγο τα άσχημα συναισθήματά σας....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από polina4smile Πεμ Νοε 29, 2012 9:33 am

Mολις διαβαζα το προβλημα της Ψιψη, δυστυχως μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο το θεμα της Τζιτζερ....
Αν ειναι νευρολογικο προβλημα πολυ πιθανο η ενεση κορτιζονης να βοηθησει...
Ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα.... luck
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από melissaki Πεμ Νοε 29, 2012 1:46 pm

Η Ψίψι μας πήγε για ύπνο μόλις τώρα.... δεν υπήρχε ελπίδα.... σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση Sad

melissaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/02/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Fotoula Πεμ Νοε 29, 2012 1:46 pm

melissaki έγραψε:Η Ψίψι μας πήγε για ύπνο μόλις τώρα.... δεν υπήρχε ελπίδα.... σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση Sad
Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από polina4smile Πεμ Νοε 29, 2012 2:18 pm

Λυπάμαι πολύ.... Καλό της ταξίδι....
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Νοε 29, 2012 3:37 pm

Λυπάμαι πολύ.... Sad
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 29, 2012 3:48 pm

Καλο της ταξιδι...Εζησε μαζι σας 15 υπεροχα χρονια γεματα αγαπη. Αυτο να κρατησετε...
Κουραγιο... rainbow
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Νοε 29, 2012 4:07 pm

Νομίζω πως αυτό που κάνατε ήταν πράξη αγάπης. Να τη θυμάστε για πάντα.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από loulou Πεμ Νοε 29, 2012 6:25 pm

Λυπάμαι πολύ. Κουράγιο, και να θυμάστε τα όμορφα χρόνια που περάσατε μαζί.
rainbow
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από moukelis Πεμ Νοε 29, 2012 9:54 pm

Λυπαμαι,ελπιζω το ταξιδι της να ειναι τοσο καλο οσο και τα χρονια που περασε μαζι σας.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Tsouki Πεμ Νοε 29, 2012 11:01 pm

καλό της ταξίδι rainbow
Tsouki
Tsouki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 γαταγγελουδακι ο Τιγρης μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2011
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Νοε 29, 2012 11:05 pm

καλό ταξίδι Ψίψη... rainbow
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Νοε 29, 2012 11:06 pm

Καλο ταξιδι ψιψινα gatoula gatoula rainbow rainbow
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από FROGK Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

rainbow
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από marina289 Παρ Νοε 30, 2012 9:56 am

Λυπάμαι πολύ...Λυπάμαι...
Καλό ταξίδι στο αγγελουδάκι...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από calliope g. Παρ Νοε 30, 2012 12:32 pm

Λυπάμαι πολύ για τη γατούλα σου. Ζήσαμε πριν από 49 ημέρες το βίαιο θάνατο του οκτάχρονου γατούλη μας του Σείριου και καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Να είσαι καλά και να θυμάσαι τις όμορφες στιγμές που μοιραστήκατε. Αυτό θα σου δώσει δύναμη.
Σου χαρίζω το ποίημα ενός άγνωστου ποιητή που βρήκα σε κάποιο forum:

Do not stand at my grave and weep.
I am not there, I do not sleep.
I am a thousand winds that blow,
I am the diamond glints on snow.
I am the sunlight on ripened grain,
I am the gentle autumn's rain.
When you awaken in the morning's hush,
I am the swift uplifting rush
of quiet birds in circled flight.
I am the stars that shine at night.
Do not stand at my grave and cry,
I am not there, I did not die...

-Anonymous
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από tia Παρ Νοε 30, 2012 12:40 pm

λυπάμαι πολύ..
καλό ταξίδι στην ψυχούλα..
rainbow rainbow
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Maskotaki Παρ Νοε 30, 2012 2:15 pm

Καλό ταξίδι γλυκό αγγελάκι. rainbow rainbow rainbow
Maskotaki
Maskotaki
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Gatomorfosi
Αριθμός γατουνίων : 2 :) Την Σουρλη και τη νεοφερμενη Rain :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χιονια, βροχουλες και ψυχρουλα :)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Oλα τα αδεσποτακια του κοσμου :-)
Motto : Cats ALWAYS Rulez !!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2011
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Pablotita Παρ Νοε 30, 2012 10:32 pm

Ξερω τι περνας.Εχασα τον Αυγουστο την μια γατα μου 16 ετων απο νεφρική ανεπαρκεια.Αυτη τη στιγμή μπορεί να πονας και να σου έχει μεινει ηασχημη αισθηση του πονου και της αρρωστιας ομως με τον καιρο θα μεινει μια ευχαριστη αναμνηση.Σιγουρα εζησε μια ομορφη ζωη μαζι σας και θα ηταν ευγνωμων γι αυτό.Καλο της ταξιδι ..............
Pablotita
Pablotita
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας για χουχουλιασμα το καλοκαιρι υποφερουμε απο τα πολλα μαλλια μας και τα ταξιδια
Motto : κανε αυτο που σου αρεσει
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από Δ² Παρ Νοε 30, 2012 10:52 pm

Sad Sad Sad
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από melissaki Σαβ Δεκ 01, 2012 10:47 am

Σας ευχαριστώ πολύ..... heart

Από τη μία είμαστε χάλια αλλά από την άλλη ανακουφιστήκαμε κάπως γιατί υπέφερε η Ψίψι.... η μαμά μου δεν άντεχε να την βλέπει να καταρρέει έτσι κι εγώ δεν άντεχα να μαθαίνω τα νέα Sad

Περάσαμε πολύ όμορφα χρόνια μαζί, θα μας πάρει καιρό να το ξεπεράσουμε. No

melissaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/02/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Empty Απ: Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος

Δημοσίευση από melissaki Σαβ Δεκ 01, 2012 2:35 pm

Πώπω βγήκα τώρα για να πάω στο σ.μάρκετ, και έξω από ένα πετ σοπ όπου ο ιδιοκτήτης μαζεύει διάφορα γατιά και ήταν ένας γάτος ΟΛΟΪΔΙΟΣ η Ψίψι μου.... το μέγεθος, τα μάτια, το τρίχωμα (ως και κάποιες άσπρες τρίχες που είχε η Ψίψι στην πλάτη), τα μουστάκια και τα φρύδια, ως και η φωνούλα τους έμοιαζε.... ήτανε φιλικός και τον χάιδεψα και νόμιζα πως χαϊδεύω την Ψίψι Sad

melissaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/02/2012
Mood : Βοήθεια! Ξαφνική παράλυση του πίσω μέρους του σώματος Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης