gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

+5
Πούπσυ
Kikiriki
alexandrakicat
alex..niaou
MsAmadita
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από MsAmadita Σαβ Οκτ 20, 2012 7:46 pm

[b]Αγαπητοί φίλοι,

Είμαι καινούργιο μέλος του Γατόσπιτου και χρειάζομαι τη βοήθεια σας.
Ο γάτος μου είναι 6 μηνών και εδώ και 2 μέρες ουσιαστικά δεν τρώει τίποτα!
Στην αρχή νόμιζα πως απλά βαρέθηκε το φαγητό ή κάτι παρόμοιο..Δοκίμασα διάφορες τροφές γατών και άλλους "μεζέδες" αλλά επιμένει να μην τρώει ! Όλη μέρα κάθεται σχεδόν στο ίδιο σημείο με κλειστά τα μάτια αν και τις περισσότερες φορές όταν πηγαίνω να δω τι κάνει δεν κοιμάται καν..απλά κάθεται ! Περιττό να πω πως η διάθεση του δεν είναι καθόλου καλή..
Δεν ξέρω τι να κάνω !! Δοκίμασα μέχρι και ζεστό γαλατάκι να του δώσω με το ζόρι γιατί μου είπαν πως σε τέτοιες περιστάσεις κάνει καλό..Ήπιε πάρα πολύ λίγο και μετά ξανάξαπλωσε και έμεινε ακίνητος...Το χειρότερο είναι ότι μένω σε χωριό και κτηνίατρος δεν υπάρχει . Επίσης είμαι κάτω των 18 ετών και για να πάω στη πιο κοντινή πόλη χρειάζεται ταξίδι 1,30-2 ωρών με το λεωφορείο ..Φοβάμαι μήπως πάθει κάτι όμως .. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Μήπως είναι τριχόμπαλες ή είναι άρρωστος?! Ή μήπως κάποιος τον δηλητηρίασε?(Έχει συμβεί πολλές φορές στη περιοχή μου απάνθρωποι να βάζουν φόλες κτλ..) Μήπως πρέπει οπωσδήποτε να βρω τρόπο για να τον πάω στο γιατρό? Γιατί αν πάθει κάτι πραγματικά δεν θα το αντέξω !!
Σας παρακαλώ βοηθήστε εμένα και τον τιγρούλη μου. Ξέρω πως πολλά πράγματα χωρίς εξέταση κτλ δεν μπορούν να ειπωθούν . Εντούτοις κάποια συμβουλή ή παρόμοια εμπειρία ίσως να είναι χρήσιμη!!
Συγνώμη για το γρήγορο τρόπο που έγραψα όλα τα παραπάνω αλλά πραγματικά τα έχω κυριολεκτικά χαμένα..! Sad
MsAmadita
MsAmadita
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : Time spent with cats is never wasted.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/10/2012
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από alex..niaou Σαβ Οκτ 20, 2012 7:52 pm

πρεπει να τον πας αμεσα κτηνιατρο!δεν το συζητω,το να μην τρωει κ να καθεται ολη μερα ειναι στανταρ αρρωστος,μπορει να ναι ιωση ετσι που μου ακουγτεαι αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα,αμεσα κτηνιατρο!
δεν γινεται να πατε με αμαξι?????
φολα δυσκολο,αν ειναι ετσι 2 μερες,δεν ειναι φολα..
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από alexandrakicat Σαβ Οκτ 20, 2012 8:57 pm

Σιγουρα δεν τον εχουν δηλητιριασει μιας και δεν θα ειχε αντεξει.Πρεπει να το πας σε γιατρο ΑΜΕΣΑ!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από Kikiriki Σαβ Οκτ 20, 2012 9:07 pm

Σίγουρα κάτι έχει... Μπορεί και να τον έχουν δηλητηριάσει. Δεν είναι όλες οι
'φόλες" δραστικές. Ίσως πάλι απλά να έχει κρυώσει και με αντιβίωση να του περάσει. Νεράκι πίνει; Κάνει κίνηση να καθαριστεί; Έχει μήπως μύξες;;;
Βασικά πρέπει να τον πας σε κτηνίατρο, πρέπει να πείσεις τους γονείς σου.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από MsAmadita Σαβ Οκτ 20, 2012 10:14 pm

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας αν και ακόμα λύση δεν μπορώ να βρω..
Καταρχάς,ο πατέρας μου αρνείται να τον πάμε στον κτηνίατρο..λέει ότι θα του περάσει..Δεν τον κατηγορώ γιατί γνωρίζω πως τώρα τελευταία ίσα ίσα τα βγάζουμε πέρα και δουλεύει ακατάπαυστα...Οπότε ότι είναι να γίνει θα πρέπει να το κάνω μόνη μου...Ίσως να πιέσω κάποιο γνωστό να με πάει στη κοντινότερη πόλη..Αλλά και πάλι αύριο είναι Κυριακή..Μέχρι τη Δευτέρα τι θα κάνω ? Τι να προσπαθήσω να του δώσω να φάει και να πιει εκτός από νερό ?
Αποφάσισα να πάρω τουλάχιστον τηλέφωνο αύριο το πρωί στο μαγαζί στο οποίο αγοράζουμε την τροφή του στη πόλη..Μας είχαν πει πως υπάρχει κτηνίατρος..Θα πάρω και τον κατάλογο και θα πάρω τηλέφωνο και σε άλλους..(Αν απαντήσουν λόγω ημέρας...) Θα ρωτήσω και γνωστούς αν ξέρουν κάποιον καλό..Και αν δεν είναι καλά ο γατούλης μου μέχρι τη δευτέρα το πρωί θα το "σκάσουμε" για ένα μικρό ταξίδι στη πόλη...Άλλη λύση δυστυχώς δεν βλέπω..
Επίσης,ξέχασα να αναφέρω -ή μάλλον μέσα στην ανησυχία μου το παραμέλησα- πως όταν τον είχαν πριν λίγο στα πόδια μου ξαπλωμένο κάποιες φορές φαινόταν λες και κουνούσε σπασμωδικά τα αυτιά και το σώμα του..!!! Κάνει ακόμα κινήσεις για να καθαριστεί , μύξες και τα λοιπά δεν έχει , ούτε έχει κάνει εμετό .. Νεράκι με το ζόρι πίνει λίγο.. Η μύτη του ενώ στην αρχή (όταν άρχισα την συζήτηση) ήταν υγρή τώρα πλέον δεν είναι! Και τα αυτιά του νομίζω τα νιώθω κάπως κρύα στις άκρες αν και δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει κάτι...Μου είπαν να του δώσω ασπιρίνη αλλά εγώ έχω διαβάσει πως αν δεν ξέρω ακριβώς τη ποσότητα μπορεί να είναι πολύ επικίνδυνο ίσως και μοιραίο έτσι αποκλείεται να το δοκιμάσω.! Τέλος, δεν έχει σταματήσει να γουργουρίζει..Αυτό πάλι τι σημαίνει?!?!...
MsAmadita
MsAmadita
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : Time spent with cats is never wasted.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/10/2012
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Οκτ 20, 2012 10:50 pm

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ασπιρίνη ή ντεπόν ή οτιδηποτε παίρνουμε εμείς οι άνθρωποι!

είναι προφανές οτι το γατάκι είναι άρρωστο. ελπίζω να τα καταφέρει, αλλα απο την περιγραφή σου πολύ φοβάμαι ότι έχεις καθυστερήσει ήδη πολύ...
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από MsAmadita Σαβ Οκτ 20, 2012 11:08 pm

@Πούπσυ Και εγώ το ελπίζω...πραγματικά...

Τον άφησα τώρα να κοιμάται..Δεν έχει πια σπασμούς και τα αυτιά του είναι πάλι σε κανονική θερμοκρασία..Κατά τα άλλα τα ίδια ισχύουν..Του άφησα δίπλα του και την άμμο του, καθαρό νερό , λίγη τροφή , μέχρι κ ένα φωτάκι...Ελπίζω όλα να πάνε καλά και αύριο-μεθαύριο να ξαναγίνει ο παιχνιδιάρης τιγρούλης μου που υπεραγαπώ..Καληνύχτα σε όλους σας ... Sad
MsAmadita
MsAmadita
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : Time spent with cats is never wasted.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/10/2012
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Σαβ Οκτ 20, 2012 11:18 pm

MsAmadita έγραψε: @Πούπσυ Και εγώ το ελπίζω...πραγματικά...

Τον άφησα τώρα να κοιμάται..Δεν έχει πια σπασμούς και τα αυτιά του είναι πάλι σε κανονική θερμοκρασία..Κατά τα άλλα τα ίδια ισχύουν..Του άφησα δίπλα του και την άμμο του, καθαρό νερό , λίγη τροφή , μέχρι κ ένα φωτάκι...Ελπίζω όλα να πάνε καλά και αύριο-μεθαύριο να ξαναγίνει ο παιχνιδιάρης τιγρούλης μου που υπεραγαπώ..Καληνύχτα σε όλους σας ... Sad

Εάν παγώνει σημαίνει ότι μάλλον παθαίνει υποθερμία και πρέπει να τον διατηρείς στα ζεστά..

Το ιδανικότερο είναι να τον κάνεις να φάει κάτι μέχρι να έχεις κάποια επικοινωνία με το γιατρό..
Μπορείς να ανοίξεις μια κονσέρβα τόνου ? Συνήθως παθαίνουν ντελίριο!! Δοκίμασέ το!

Δε θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά πιστεύω ότι εάν δεν κινηθείς άμεσα, μπορεί να αποβεί μοιραίο!
Έστω μίλησε με κάποιον κτηνίατρο τηλεφωνικά!
Καλή σας τύχη!
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Οκτ 21, 2012 2:54 pm

τι εγινε με το γατάκι?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από alexandrakicat Κυρ Οκτ 21, 2012 3:13 pm

Chouzouris έγραψε:τι εγινε με το γατάκι?
+1 Suspect
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από MsAmadita Παρ Οκτ 26, 2012 10:33 pm

Συγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησής φίλοι μου !
Είμαι πολύυυυυυυυυυυυυυυυ χαρούμενη !! Ο τίγρης μου είναι και πάλι καλά !
Τρώει , παίζει, καθαρίζεται και είναι και πάλι υγιής !
Όπως ξέρετε δεν είχε καθόλου όρεξη, δεν έτρωγε και καθόταν στο ίδιο μέρος συνέχεια κτλ κτλ Με τη βοήθεια μιας γνωστής μου η οποία μένει στην Αθήνα (φροντίζει αδέσποτα και έχει και 3 δικές τις γάτες)και ενός καλού κτηνιάτρου που η ίδια γνωρίζει και με τις συμβουλές ενός άλλου καλού μου φίλου του έδωσα για λίγες μέρες αντιβίωση Seclor 2.50 μιλιγραμμάρια με σύριγγα.Επιπλέον του έδωσα και μισό χαπάκι Drontal για τα σκουλήκια (το άλλο μετά από μια εβδομάδα)αν και τελικά αποδείχτηκε πως ήταν ίωση.Του έδινα καθημερινά με τη σύριγγα σούπα από κοτόπουλο και τον τάιζα γενικά με το ζόρι. Στην αρχή μου ήταν πολύ επώδυνο να τον βλέπω να αντιστέκεται και να είναι σαν να δακρύζει αλλά μετά άρχιζε σιγά σιγά και 'ζωντάνευε' . Η αγάπη μου είναι καλά τώρα αλλά αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο θα είμαι σε ετοιμότητα και όχι απροετοίμαστη και ανήξερη δίχως τη παραμικρή ιδέα για το τι πρέπει να κάνω όπως τη πρώτη φορά.Προμηθεύτηκα και το τηλέφωνο ενός άλλου καλού κτηνιάτρου..Ποτέ δε ξέρεις..Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ή θέλει να μάθει περισσότερα για το τι μου είπαν να κάνω σε αυτή τη περίπτωση μη διστάσει να με ρωτήσει.! Σας εύχομαι καλό βράδυ και ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές σας . Πολλά φιλάκια και αγκαλίτσες και από το γατούλη μου.!! Veryhappy cheers
miou :3

MsAmadita
MsAmadita
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : Time spent with cats is never wasted.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/10/2012
Mood : Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  M-help

Αρέσει στους χρήστες tweetyphilip, Xontronionios και Marjary

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Ο δικός μου έχει αυτά που λες και δεν κάνει ούτε κακα.... τι να κανω βοήθεια;

Δημοσίευση από tweetyphilip Τρι Ιουν 01, 2021 8:56 am

MsAmadita έγραψε:Συγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησής φίλοι μου !
Είμαι πολύυυυυυυυυυυυυυυυ χαρούμενη !! Ο τίγρης μου είναι και πάλι καλά !
Τρώει , παίζει, καθαρίζεται και είναι και πάλι υγιής !
Όπως ξέρετε δεν είχε καθόλου όρεξη, δεν έτρωγε και καθόταν στο ίδιο μέρος συνέχεια κτλ κτλ Με τη βοήθεια μιας γνωστής μου η οποία μένει στην Αθήνα (φροντίζει αδέσποτα και έχει και 3 δικές τις γάτες)και ενός καλού κτηνιάτρου που η ίδια γνωρίζει και με τις συμβουλές ενός άλλου καλού μου φίλου του έδωσα για λίγες μέρες αντιβίωση Seclor 2.50 μιλιγραμμάρια με σύριγγα.Επιπλέον του έδωσα και μισό χαπάκι Drontal για τα σκουλήκια (το άλλο μετά από μια εβδομάδα)αν και τελικά αποδείχτηκε πως ήταν ίωση.Του έδινα καθημερινά με τη σύριγγα σούπα από κοτόπουλο και τον τάιζα γενικά με το ζόρι. Στην αρχή μου ήταν πολύ επώδυνο να τον βλέπω να αντιστέκεται και να είναι σαν να δακρύζει αλλά μετά άρχιζε σιγά σιγά και 'ζωντάνευε' . Η αγάπη μου είναι καλά τώρα αλλά αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο θα είμαι σε ετοιμότητα και όχι απροετοίμαστη και ανήξερη δίχως τη παραμικρή ιδέα για το τι πρέπει να κάνω όπως τη πρώτη φορά.Προμηθεύτηκα και το τηλέφωνο ενός άλλου καλού κτηνιάτρου..Ποτέ δε ξέρεις..Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ή θέλει να μάθει περισσότερα για το τι μου είπαν να κάνω σε αυτή τη περίπτωση μη διστάσει να με ρωτήσει.! Σας εύχομαι καλό βράδυ και ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές σας . Πολλά φιλάκια και αγκαλίτσες και από το γατούλη μου.!!  Veryhappy  cheers
miou :3


tweetyphilip
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από Xontronionios Σαβ Οκτ 30, 2021 6:31 am

Καλημέρα,

σε περίπτωση που ξαναμπείς στο φόρουμ εάν γίνεται να μάθω το όνομα του κτηνιάτρου στην Αθήνα. Εμένα ο γάτος μου είναι αρρωστ

Xontronionios
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια  ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!  Empty Απ: Βοήθεια ! Η γάτα μου αρνείται να φάει !!

Δημοσίευση από Xontronionios Σαβ Οκτ 30, 2021 6:37 am

Επίσης όποιος μπορεί να με ενημερώσει γιατί πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ. Έχω κάνει δημοσίευση και αναφέρω το πρόβλημα του γάτου μου. Έχει πρησμένο ποδαράκι και ο καημένος ταλαιπωρείται πολύ. Πήγα στον κτηνίατρο και μου έγραψε δύο αντιβιωσεις Synulox των 50mg και Zodon των 88mg. Απλά αγχωνομαι πάρα πολύ επειδή δεν έχει ξανατυχει κάτι τέτοιο και μου έκανε εντύπωση που του κάνανε μια απλή ακτινογραφία. Κανονικά δεν θα έπρεπε να του καθαρίσουν το τραύμα? Η πρώτα αντιβίωση και μετά ? Όποιος το δει ας μου πει μια γνώμη. Ευχαριστώ πολύ

Xontronionios
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης