gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

+32
l.kyveli
poca-honda
ChocolateCat
Matoulini
Gogo Valentinou
Debbie4ever
kat-cats
Smokys
otz
natalouko
cyberkill
Ηρακλένια
ΚουκουΒάγια
alex..niaou
Gatadministrator
Δ²
doremi
Karamela
f.m123
funambolo
Anatoli
alexandrakicat
Μαυρογατος
Chouzouris
LAROGATA
koneko
Πούπσυ
nikos_x
mpoulaalekoula
vaso
SuperCatz
aporw
36 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 25 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 18, 2012 9:58 pm

Γεωργία, πώς τη δέχεται τη νωπή; Δεν κάνει εμετούς; Εμένα την ενοχλεί πολύ, το ίδιο και τα σκυλιά μου. Πολλές φορές κάνει εμετό μετά από νωπή τροφή (διαφορετικών ειδών).

Κατά τα άλλα, με το θέμα των δοντιών τι κάνεις;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από cyberkill Τετ Ιουλ 18, 2012 10:46 pm

Anatoli έγραψε:Εχει δοκιμασει κανεις τις κονσερβες
Almo Nature Bio pate ή τις
Amora?
Κυκλοφορουν σε διαφορες γευσεις αλλα δε μπορω να βρω τα συστατικα τους. Και να τα βρω βεβαια δεν θα ξερω αν ειναι οκ ή οχι.

έχω παραγγείλει και τις δύο.οι almo nature φαίνονται μια χαρά,είναι πατέ με ρύζι και φαίνονται και κομματάκια ψαριού μέσα.προσθέτω και λίγο νερό και ο Άρης γλείφει και το πιάτο στο τέλος.η amora δεν μου άρεσε,έχει λίγο περίεργη υφή και δεν διαλυόταν και εύκολα με το νερό.δεν την ξαναπήρα
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 18, 2012 10:49 pm

Πού τις βρίσκετε τις amo nature, αν επιτρέπεται παιδιά;;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Ιουλ 18, 2012 10:51 pm

Ευχαριστω Φλωρα και Cyberkill!

Τις Almo nature τις εχει το www.onlinepetshop.gr. Δεν τις εχω δοκιμασει και οι περισσοτερες γευσεις ειναι σε ελλειψη προς το παρον.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 18, 2012 10:57 pm

Thanks! Δυστυχώς έχω κακό παρελθόν με αυτό το πετ σοπ και θα το ξανασκεφτώ να αγοράσω από εκεί...No
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από funambolo Τετ Ιουλ 18, 2012 11:05 pm

Εγώ παιδιά έχω σηκώσει τα χέρια στην προσπάθειά μου να εμπλουτίσω την ξηρά με κονσέρβες... tongueout
Έχω πάρει ούτε ξέρω πόσες μάρκες και πόσες γεύσεις και ξεκίνησα με το φιλόδοξο σχέδιο να φτάσω τα δύο γεύματα κονσέρβα και το ένα ξηρά. Ε, οι μισές πετιούνται. Τρώει κονσέρβα το πρωί, πάω να βάλω την υπόλοιπη το απόγευμα, την παρατάει. Πάνω να τη βάλω το βράδι, τρώει δύο μπουκιές, την παρατάει. Τρώει τη μια μέρα την τάδε μάρκα και την τάδε γεύση, την ξαναβάζω άλλη μέρα, δεν την τρώει. Βάζω νεράκι, τη μια φορά την τρώει, την άλλη δεν την ακουμπάει. Βάζω στο πιατάκι δεν την τρώει, τη μυρίζει στην κονσέρβα που είχε ξεχαστεί στον πάγκο της κουζίνας , την τρώει. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει πολύ μικρές και πολύ συχνές μερίδες, αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το κάνω, γιατί λείπω πολύ από το σπίτι. Είπα να βάλω ξηρά το απόγευμα και κονσέρβα το βράδι (που συνήθως τρώει παραπάνω), τη βρήκα το πρωί ανέγγιχτη και ξεραμένη. Έτσι μου' ρχεται να του τη βάζω στο στόμα με σύριγγα!! mallia
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Τετ Ιουλ 18, 2012 11:09 pm

Anatoli έγραψε:Εχει δοκιμασει κανεις τις κονσερβες
Almo Nature Bio pate ή τις
Amora?
Κυκλοφορουν σε διαφορες γευσεις αλλα δε μπορω να βρω τα συστατικα τους. Και να τα βρω βεβαια δεν θα ξερω αν ειναι οκ ή οχι.

εχουμε δοκιμασει τις almo nature αλλα τις απλες... η συσκευασια τους ηταν αυτη:
Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Chickenshrimp


Δεν γνωριζω για τις bio pate, αλλα για αυτες σαν την παραπανω θα σας πω οτι μου ειπαν στο pet shop. Ειναι πολυ καλες, αλλα μονο ως λιχουδια γιατι δεν ειναι συμπληρωμενες. Δηλαδη δεν πρεπει να τρεφονται μονο με αυτες.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 18, 2012 11:33 pm

θα σας πω οτι μου ειπαν στο pet shop. Ειναι πολυ καλες, αλλα μονο ως λιχουδια γιατι δεν ειναι συμπληρωμενες. Δηλαδη δεν πρεπει να τρεφονται μονο με αυτες.

Σαν τις Schesir και Applaws δηλαδή...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από cyberkill Τετ Ιουλ 18, 2012 11:35 pm

funambolo έγραψε:Εγώ παιδιά έχω σηκώσει τα χέρια στην προσπάθειά μου να εμπλουτίσω την ξηρά με κονσέρβες... tongueout
Έχω πάρει ούτε ξέρω πόσες μάρκες και πόσες γεύσεις και ξεκίνησα με το φιλόδοξο σχέδιο να φτάσω τα δύο γεύματα κονσέρβα και το ένα ξηρά. Ε, οι μισές πετιούνται. Τρώει κονσέρβα το πρωί, πάω να βάλω την υπόλοιπη το απόγευμα, την παρατάει. Πάνω να τη βάλω το βράδι, τρώει δύο μπουκιές, την παρατάει. Τρώει τη μια μέρα την τάδε μάρκα και την τάδε γεύση, την ξαναβάζω άλλη μέρα, δεν την τρώει. Βάζω νεράκι, τη μια φορά την τρώει, την άλλη δεν την ακουμπάει. Βάζω στο πιατάκι δεν την τρώει, τη μυρίζει στην κονσέρβα που είχε ξεχαστεί στον πάγκο της κουζίνας , την τρώει. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει πολύ μικρές και πολύ συχνές μερίδες, αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το κάνω, γιατί λείπω πολύ από το σπίτι. Είπα να βάλω ξηρά το απόγευμα και κονσέρβα το βράδι (που συνήθως τρώει παραπάνω), τη βρήκα το πρωί ανέγγιχτη και ξεραμένη. Έτσι μου' ρχεται να του τη βάζω στο στόμα με σύριγγα!! mallia

happy2 happy2 σε ζηλεύω λίγο γιατί ο δικός μου θα φάει και τα ντουλάπια σε λίγο
μήπως δεν είναι πολύ του φαγητού?
αφού τρώει μια φορά την ημέρα κονσέρβα είναι οκ νομίζω

cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουλ 18, 2012 11:43 pm

funambolo έγραψε:Εγώ παιδιά έχω σηκώσει τα χέρια στην προσπάθειά μου να εμπλουτίσω την ξηρά με κονσέρβες... Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 43833
Έχω πάρει ούτε ξέρω πόσες μάρκες και πόσες γεύσεις και ξεκίνησα με το φιλόδοξο σχέδιο να φτάσω τα δύο γεύματα κονσέρβα και το ένα ξηρά. Ε, οι μισές πετιούνται. Τρώει κονσέρβα το πρωί, πάω να βάλω την υπόλοιπη το απόγευμα, την παρατάει. Πάνω να τη βάλω το βράδι, τρώει δύο μπουκιές, την παρατάει. Τρώει τη μια μέρα την τάδε μάρκα και την τάδε γεύση, την ξαναβάζω άλλη μέρα, δεν την τρώει. Βάζω νεράκι, τη μια φορά την τρώει, την άλλη δεν την ακουμπάει. Βάζω στο πιατάκι δεν την τρώει, τη μυρίζει στην κονσέρβα που είχε ξεχαστεί στον πάγκο της κουζίνας , την τρώει. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει πολύ μικρές και πολύ συχνές μερίδες, αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το κάνω, γιατί λείπω πολύ από το σπίτι. Είπα να βάλω ξηρά το απόγευμα και κονσέρβα το βράδι (που συνήθως τρώει παραπάνω), τη βρήκα το πρωί ανέγγιχτη και ξεραμένη. Έτσι μου' ρχεται να του τη βάζω στο στόμα με σύριγγα!! Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 388464
Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Σάγκυς, είσαι ΘΕΟΣ!Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 751775 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 751775 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 751775Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 751775
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 18, 2012 11:51 pm

funambolo έγραψε:Εγώ παιδιά έχω σηκώσει τα χέρια στην προσπάθειά μου να εμπλουτίσω την ξηρά με κονσέρβες... tongueout
Έχω πάρει ούτε ξέρω πόσες μάρκες και πόσες γεύσεις και ξεκίνησα με το φιλόδοξο σχέδιο να φτάσω τα δύο γεύματα κονσέρβα και το ένα ξηρά. Ε, οι μισές πετιούνται. Τρώει κονσέρβα το πρωί, πάω να βάλω την υπόλοιπη το απόγευμα, την παρατάει. Πάνω να τη βάλω το βράδι, τρώει δύο μπουκιές, την παρατάει. Τρώει τη μια μέρα την τάδε μάρκα και την τάδε γεύση, την ξαναβάζω άλλη μέρα, δεν την τρώει. Βάζω νεράκι, τη μια φορά την τρώει, την άλλη δεν την ακουμπάει. Βάζω στο πιατάκι δεν την τρώει, τη μυρίζει στην κονσέρβα που είχε ξεχαστεί στον πάγκο της κουζίνας , την τρώει. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι θέλει πολύ μικρές και πολύ συχνές μερίδες, αλλά το δεύτερο δεν μπορώ να το κάνω, γιατί λείπω πολύ από το σπίτι. Είπα να βάλω ξηρά το απόγευμα και κονσέρβα το βράδι (που συνήθως τρώει παραπάνω), τη βρήκα το πρωί ανέγγιχτη και ξεραμένη. Έτσι μου' ρχεται να του τη βάζω στο στόμα με σύριγγα!! mallia
Καλομαθημένος είναι και ξέρει ότι αν δε φάει αυτό που έχει, θα του βάλεις άλλο και θέλει 'ποικιλία' ο μπαγάσας!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από funambolo Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:03 am

Από ποικιλία άλλο τίποτα! Το ντουλάπι είναι σαν πετ σοπ! tafos
Αν δεν γινόταν αυτό το ξερό σίχαμα , θα τον άφηνα να πεινάσει μέχρι να τη φάει, αλλά είναι όντως αηδία μετά από ένα διάστημα και ειδικά τώρα το καλοκαίρι No
Όντως δεν είναι πολύ του φαγητού, δεν τον έχω δει ποτέ να πέφτει με τα μούτρα, ούτε καν το πρωί, που αφού γκρινιάξει μέχρι να βεβαιωθεί ότι έχει γεμάτο μπολ, μετά τρώει λίγο, κάνει μερικές βόλτες, κοιτάει το ταβάνι, λύνει ένα σταυρόλεξο και μετά ξανατρώει λίγο ακόμη. geek

Μαρή Βίκυ, σταμάτα να τον σιγοντάρεις, το καταλαβαίνει και παίρνει θάρρητα Madd geek tourt
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:12 am

funambolo έγραψε:Από ποικιλία άλλο τίποτα! Το ντουλάπι είναι σαν πετ σοπ! tafos
Αν δεν γινόταν αυτό το ξερό σίχαμα , θα τον άφηνα να πεινάσει μέχρι να τη φάει, αλλά είναι όντως αηδία μετά από ένα διάστημα και ειδικά τώρα το καλοκαίρι No
Όντως δεν είναι πολύ του φαγητού, δεν τον έχω δει ποτέ να πέφτει με τα μούτρα, ούτε καν το πρωί, που αφού γκρινιάξει μέχρι να βεβαιωθεί ότι έχει γεμάτο μπολ, μετά τρώει λίγο, κάνει μερικές βόλτες, κοιτάει το ταβάνι, λύνει ένα σταυρόλεξο και μετά ξανατρώει λίγο ακόμη. geek

Μαρή Βίκυ, σταμάτα να τον σιγοντάρεις, το καταλαβαίνει και παίρνει θάρρητα Madd geek tourt
Αν θέλεις να του το αλλάξεις αυτό για να τρώει ο,τι έχει, θα πρέπει να του βάλεις πρόγραμμα.. Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα γιατί τσιμπάνε μεν μέσα στη μέρα, αλλά πεινάνε συγκεκρικένες ώρες, 9-11 το πρωί, 4-5 το απόγευμα και 10-11 το βράδυ, οπότε τους δίνω τέτοιες ώρες την κοσνέρβα (βλέπεις, δεν είσαι η μόνη που έχει μάτια-κύκλωμα παρακολούθησης tafos tafos tafos )
Αν πάλι δε σε χαλάει, άστον να τσιμπολογάει ο,τι ώρα γουστάρει το παιδί! Άντε! angry2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:38 am

ο δικος μου εμαθε τελευταια πως να χρησιμοποιει την φωνουλα του για να ζητιανευει για φαγητο Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261
Εκεινο το πραγμα που γινεται η κονσερβα αν την αφησεις αρκετες ωρες εξω... το εχει φαει ο δικος μου Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261Του ειχα δωσει να φαει τα μεσανυχτα, αλλα δεν την εφαγε και το πρωι τον ακουσα να μασουλαει κατι (του δινω να τρωει στο δωματιο μου γιατι θελει ησυχια) και τι ειδα; Μιση ξεραμενη-χαλασμενη κονσερβα στο πιατο...λερωμενα μουστακια και η υπολοιπη κονσερβα στο στομαχι του Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261Για την ιστορια... δεν επαθε τιποτα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:41 am

Εμείς εμβαθύνουμε στο ωμό μοσχαράκι αλλά οι απόψεις διίστανται... Η μία κάνει λες και της δίνεις το ακριβότερο φαγητό του πλανήτη και η άλλη απαξιεί ακόμα και να το γλείψει!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:41 am

koneko έγραψε:ο δικος μου εμαθε τελευταια πως να χρησιμοποιει την φωνουλα του για να ζητιανευει για φαγητο Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261
Εκεινο το πραγμα που γινεται η κονσερβα αν την αφησεις αρκετες ωρες εξω... το εχει φαει ο δικος μου Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261Του ειχα δωσει να φαει τα μεσανυχτα, αλλα δεν την εφαγε και το πρωι τον ακουσα να μασουλαει κατι (του δινω να τρωει στο δωματιο μου γιατι θελει ησυχια) και τι ειδα; Μιση ξεραμενη-χαλασμενη κονσερβα στο πιατο...λερωμενα μουστακια και η υπολοιπη κονσερβα στο στομαχι του Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261Για την ιστορια... δεν επαθε τιποτα.

Αυτό είναι γατί! Εμένα δεν έτρωγε ούτε κροκέτα της προηγούμενης νύχτας! Αυτό βέβαια με την παλιά τροφή, τώρα δε μένει ούτε μισή κροκέτα για το επόμενο πρωί. happy2
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:32 am

f.m123 έγραψε:Εμείς εμβαθύνουμε στο ωμό μοσχαράκι αλλά οι απόψεις διίστανται... Η μία κάνει λες και της δίνεις το ακριβότερο φαγητό του πλανήτη και η άλλη απαξιεί ακόμα και να το γλείψει!

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261
δοκιμασε κοτοπουλο στην αλλη... που ειναι πιο κοντα στην φυσικη της λεια. Ο δικος μου τρελαινεται για ορτυκια. Σαν υστερικος κανει οταν μυρισει ορτυκι!

dimitroula έγραψε:Αυτό είναι γατί! Εμένα δεν έτρωγε ούτε κροκέτα της προηγούμενης νύχτας! Αυτό βέβαια με την παλιά τροφή, τώρα δε μένει ούτε μισή κροκέτα για το επόμενο πρωί. Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 986261

πλακα κανεις! Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 71431 Οταν του εδινα να τρωει κροκετες, του ειχα εξω μπολακι με τροφη το οποιο εκανε μερες να το τελειωσει (ετρωγε συνδιασμο κονσερβας-ξηρας) και δεν μου εκανε παραπονα. Παλι καλα που εστρωσε και σου τρωει αυτη την τροφη! Ο δικος μου εχει φαει και ωμο που ειχε μεινει ολο το βραδυ εξω και εκανε παρτυ η σαλμονελλα και τα αλλα βακτηρια... να φανταστεις οταν μυρισα το πιατο με το λιγο κρεας που ειχε απομεινει βρωμοκοπουσε. Παλι δεν επαθε τιποτα. Αλλα απο τοτε προσεχω να μην αφηνω τροφη το βραδυ. Περιμενω να την φαει και μετα απομακρυνω το πιατο του. Με αυτα που εχει φαει τουλαχιστον ελπιζω οτι εχει αναπτυξει γερο ανοσοποιητικο συστημα Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 270712
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Ηρακλένια Πεμ Ιουλ 19, 2012 10:38 am

dimitroula έγραψε:Γεωργία, πώς τη δέχεται τη νωπή; Δεν κάνει εμετούς; Εμένα την ενοχλεί πολύ, το ίδιο και τα σκυλιά μου. Πολλές φορές κάνει εμετό μετά από νωπή τροφή (διαφορετικών ειδών).

Κατά τα άλλα, με το θέμα των δοντιών τι κάνεις;

Την προτιμάει γιατί ίσως από την αρχή έμαθε έτσι. Έχει κάνει εμετό μερικές φορές (5-6 φορές), κυρίως μετά τη στείρωση, τα κομματάκια που έβγαζε ήταν σχεδόν ολόκληρα...τα κατάπινε χωρίς να τα μασάει, έτρωγε λαίμαργα! Ευτυχώς τώρα μασάει λιγάκι!! Επίσης τρώει μόνο 2-3 μάρκες, τις υπόλοιπες ούτε να τις.......
Μηπως και τα δικά σου κάνουν εμετό για τον ίδιο λόγο; Πάντως αν είναι στειρωμένα υπάρχουν ξηρές τροφές για στειρωμένα ζώα, εγώ παίρνω την purina one και την ultima για στειρωμένες γάτες, που βοηθούν και στην επαναφορά του βάρους στα κανονικά επίπεδα. Ίσως στην Ελλάδα να κυκλοφορούν με διαφορετικά ονόματα αλλά πρέπει να υπάρχουν (τουλάχιστον η One).
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Ηρακλένια Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:07 pm

Ξεχασα να σου πω για τα δόντια! Υπάρχουν κάποιες ξηρές τροφές για τα δόντια σε πολύ μικρές συσκευασίες, του δίνουμε λίγα κομμάτια κάθε μέρα, αν και απ'όσο ξέρω δεν είναι αποδεδειγμένο ότι έχουν αποτελεσμα. Σκεφτόμαστε και το βούρτσισμα το οποίο όλο αναβάλουμε. Μετά τις διακοπές που θα ξαναπάμε στην κτηνίατρο θέλω να τη ρωτήσω.
Γενικά, και πέρα από το θέμα των δοντιών, του δίνουμε κάποιο συμπληρώμα διατροφής που μας έχει συστήσει η κτηνίατρος, αργότερα μπορώ να κοιτάξω τη συσκευασία και να σας γράψω τι περιέχει. Μάς έχει συμβουλεύσει αν δεν βρούμε το ίδιο να αγοράσουμε κάποιο με τα ίδια συστατικά. Επίσης επειδή καταστρέφει σε 2 μέρες το γατόχορτο, αφού το φάει πρώτα όλο μαζί σε 1, του το δίνω σε ταμπλέτες, λέει το πολύ μέχρι 6 την ημέρα, εγώ του δίνω 3-4.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:36 pm

Γιατί ρε κορίτσια κάνουν εμετό τη νωπή τροφή; Εμένα δεν έχουν παρουσιάσει κάτι τέτοιο, ούτε όταν τους έδινα μόνο κονσέρβα ούτε τώρα που τους δίνω μπόλικες κονσέρβες...
Βtw, να το πω κι εδώ για όσους ενδιαφέρονται.. Δεν έχω μείνει ευχαριστημένη με την ολιστική έρθμπορν.. Και από άποψη περιττωμάτων, έχει αρχίσει να βρωμάει ο τόποτς ρε σεις.. Είναι αδιανόητο!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:51 pm

Μπορει καποιος να γραψει καποιες κονσερβες οι οποιες ειναι συμπληρωμενες και μπορει ενα γατι να τρωει μονο αυτες?
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Ηρακλένια Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:53 pm

f.m123 έγραψε:Γιατί ρε κορίτσια κάνουν εμετό τη νωπή τροφή; Εμένα δεν έχουν παρουσιάσει κάτι τέτοιο, ούτε όταν τους έδινα μόνο κονσέρβα ούτε τώρα που τους δίνω μπόλικες κονσέρβες...

Tο δικό μου έκανε εμετό 5-6 φορές μετά τη στείρωση, τον πρώτο καιρό έτρωγε πολύ λαίμαργα και κατάπινε αμάσητο το φαγητό του. Σε όλες τις περιπτώσεις αμέσως μετά είχε κέφια για παιχνίδι κι έτρεχε πάνω κάτω σα δαιμονισμένο, αντί να κάτσει στον πισινό του να χωνέψει! Μετά από τον 1ο μήνα (έπειτα από τη στείρωση) ξαναέκανε εμετό μονο 1 φορά, πριν ένα δίμηνο περίπου, που πάλι έπαιξε αμέσως μετά το φαγητό και πάλι το έβγαλε αμάσητο. Εγώ τουλάχιστον εκεί το αποδίδω.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:56 pm

Κι εμας οι εμετοι θα ειναι ειτε αμασητο φαγητο επειδη τρωνε σαν να μην υπαρχει αυριο, ειτε λογω τριχομπαλας. Εμεις δεν ξερναγαμε κονσερβα αλλα τις κροκετες. Κατα παραξενο τροπο απο τοτε που τους ρυθμισα τα γευματα και αναγκαστικα τρωνε λιγοτερο οι εμετοι εχουν μειωθει. Για την ακριβεια δεν εχουμε πια εμετους απο αμασητο φαγητο αλλα μονο πολυ αραια καμια τριχομπαλα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:59 pm

Σε λαιμαργα ζωα συστηνουν μικρα γευματα κατα τη διαρκεια της μερας κ μεγαλες κροκετες ωστε να αναγκαζονται να μασανε. Ειναι κ αυτο ενα μετρο για να αποφυγεις τον εμετο.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:02 pm

Κι εμένα μου'χει κάνει εμετό η Χιονάτη αμάσητη τροφή από τη λαιμαργία της! Εντάξει είστε εσείς, από ότι έχω καταλάβει η Δημητρούλα όμως έχει ένα γενικότερο θέμα με τη νωπή τροφή, σωστά Δήμητρα;
Καραμέλα οι bozita νομίζω είναι ολοκληρωμένες.. Οι gourmet επίσης (πρόσεξε, gourmet, όχι gourmet diamond).. Από τις πιο 'καλές' κονσέρβες σου λέω, γενικά τα φακελάκια δεν είναι πάντα ολοκληρωμένα, για αυτό πρόσεξε το.. Είχα βρει και κάποιες blue που ήταν ολοκληρωμένες.. Πες μου λίγο ποιες σε βολεύουν από μάρκες για να δω τα συστατικά τους και να σου πω αν είναι να ρωτήσεις και τον κτηνίατρο να πάρετε κάποιο συμπλήρωμα..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:03 pm

nikos_x έγραψε:Σε λαιμαργα ζωα συστηνουν μικρα γευματα κατα τη διαρκεια της μερας κ μεγαλες κροκετες ωστε να αναγκαζονται να μασανε. Ειναι κ αυτο ενα μετρο για να αποφυγεις τον εμετο.
oksmily3 oksmily3 oksmily3
Νίκο, εσύ που χάνεσαι; Τι κάνει ο ζουζούνος σου; Σε νιώθω κάπως down..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:07 pm

nikos_x έγραψε:Σε λαιμαργα ζωα συστηνουν μικρα γευματα κατα τη διαρκεια της μερας κ μεγαλες κροκετες ωστε να αναγκαζονται να μασανε. Ειναι κ αυτο ενα μετρο για να αποφυγεις τον εμετο.

Σωστα Νικο! Πριν καιρο που τους ειχα τα μπωλ μονιμως γεματα εκαναν συνεχεια εμετους. Με το που το σταματησα και μοιρασα την τροφη σε 6 μικρα γευματα και βαρος εχασε ο μεγαλος που ειχε γινει γουρουνι, και κοπηκαν μαχαιρι οι εμετοι.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από funambolo Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:09 pm

f.m123 έγραψε:Κι εμένα μου'χει κάνει εμετό η Χιονάτη αμάσητη τροφή από τη λαιμαργία της! Εντάξει είστε εσείς, από ότι έχω καταλάβει η Δημητρούλα όμως έχει ένα γενικότερο θέμα με τη νωπή τροφή, σωστά Δήμητρα;
Καραμέλα οι bozita νομίζω είναι ολοκληρωμένες.. Οι gourmet επίσης (πρόσεξε, gourmet, όχι gourmet diamond).. Από τις πιο 'καλές' κονσέρβες σου λέω, γενικά τα φακελάκια δεν είναι πάντα ολοκληρωμένα, για αυτό πρόσεξε το.. Είχα βρει και κάποιες blue που ήταν ολοκληρωμένες.. Πες μου λίγο ποιες σε βολεύουν από μάρκες για να δω τα συστατικά τους και να σου πω αν είναι να ρωτήσεις και τον κτηνίατρο να πάρετε κάποιο συμπλήρωμα..

Ποιές είναι οι gourmet που είναι ολοκληρωμένες? Ούτε οι diamond ούτε οι gold?
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:12 pm

Εμάς πάντως ο γιατρός μας επιμένει να δίνω μόνο ξηρά τροφή tongueout
Εγώ ωστόσο, που και που, όλο και κάνα κονσερβίδιο τους δίνω tafos
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:16 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:Εμάς πάντως ο γιατρός μας επιμένει να δίνω μόνο ξηρά τροφή tongueout
Εγώ ωστόσο, που και που, όλο και κάνα κονσερβίδιο τους δίνω tafos
Να, κάτι τέτοιες απολυτοσύνες με χαλάνε στους γιατρούς.. Δε θέλω να αμφισβητήσω την ειδικότητα τους, γιατροί είναι και ξέρουν όσα εγώ δεν έχω δει ούτε στον ύπνο μου, αλλά όταν απόψεις κτηνιάτρων εξίσου ικανών διίστανται τόοοσοοο πολύ, αναρωτιέμαι ποιά είναι η σωστή.. Ο δικός μου επιμένει σε κονσέρβες και μαγειρευτό σαν συμπλήρωμα..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:17 pm

funambolo έγραψε:
f.m123 έγραψε:Κι εμένα μου'χει κάνει εμετό η Χιονάτη αμάσητη τροφή από τη λαιμαργία της! Εντάξει είστε εσείς, από ότι έχω καταλάβει η Δημητρούλα όμως έχει ένα γενικότερο θέμα με τη νωπή τροφή, σωστά Δήμητρα;
Καραμέλα οι bozita νομίζω είναι ολοκληρωμένες.. Οι gourmet επίσης (πρόσεξε, gourmet, όχι gourmet diamond).. Από τις πιο 'καλές' κονσέρβες σου λέω, γενικά τα φακελάκια δεν είναι πάντα ολοκληρωμένα, για αυτό πρόσεξε το.. Είχα βρει και κάποιες blue που ήταν ολοκληρωμένες.. Πες μου λίγο ποιες σε βολεύουν από μάρκες για να δω τα συστατικά τους και να σου πω αν είναι να ρωτήσεις και τον κτηνίατρο να πάρετε κάποιο συμπλήρωμα..

Ποιές είναι οι gourmet που είναι ολοκληρωμένες? Ούτε οι diamond ούτε οι gold?
Αυτές που είναι κομματάκια όπως οι diamond δεν είναι ολοκληρωμένες έχω την εντύπωση.. Αλλά για να μη λέω βλακείες, κάτσε να δω στις ιστοσελίδες τους και θα σου πω σε λίγο..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:23 pm

http://www.gourmet-cat.co.uk/Products/Details.aspx?BrandRangeId=12&CrsStartIdx=1
http://www.gourmet-cat.co.uk/Products/Details.aspx?BrandRangeId=18&CrsStartIdx=1
http://www.gourmet-cat.co.uk/Products/Details.aspx?BrandRangeId=9&CrsStartIdx=1
Σε όλες λέει ότι είναι ολοκληρωμένη διατροφή. Δε βλέπω πρόσθετο ταυρίνης ωστόσο, ή αν υπάρχει δεν το λέει taurine και δε μπορώ να καταλάβω ποιο απόλα είναι.. Θέλετε να στείλουμε ένα μέιλ στην εταιρία παραγωγής να ρωτήσουμε;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Ηρακλένια Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:24 pm

τα βασικά συστατικά του συμπληρώματος που έλεγα νωρίτερα είναι:
-ταυρίνη
-λινέλαιο
-βιοτίνη
-ψευδάργυρος

είναι κυρίως για το δέρμα και το τρίχωμα ενώ η ταυρίνη έχει και άλλες σημαντικές λειτουργίες (χολή, καρδιά, εξουδετέρωση ελευθέρων ριζών)
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:27 pm

Ηρακλής grr έγραψε:τα βασικά συστατικά του συμπληρώματος που έλεγα νωρίτερα είναι:
-ταυρίνη
-λινέλαιο
-βιοτίνη
-ψευδάργυρος

είναι κυρίως για το δέρμα και το τρίχωμα ενώ η ταυρίνη έχει και άλλες σημαντικές λειτουργίες (χολή, καρδιά, εξουδετέρωση ελευθέρων ριζών)
Ναι, χρειάζονται αυτά, αν ο κτηνίατρος συμφωνεί είναι ένα χρησιμότατο συμπλήρωμα! oksmily3
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από funambolo Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:27 pm

f.m123 έγραψε:http://www.gourmet-cat.co.uk/Products/Details.aspx?BrandRangeId=12&CrsStartIdx=1
http://www.gourmet-cat.co.uk/Products/Details.aspx?BrandRangeId=18&CrsStartIdx=1
http://www.gourmet-cat.co.uk/Products/Details.aspx?BrandRangeId=9&CrsStartIdx=1
Σε όλες λέει ότι είναι ολοκληρωμένη διατροφή. Δε βλέπω πρόσθετο ταυρίνης ωστόσο, ή αν υπάρχει δεν το λέει taurine και δε μπορώ να καταλάβω ποιο απόλα είναι.. Θέλετε να στείλουμε ένα μέιλ στην εταιρία παραγωγής να ρωτήσουμε;

Εγώ γιατί δε βλέπω πουθενά να λέει ότι είναι ολοκληρωμένη αν και φορώ το γυαλί πρεσβυωπίας? geek

'Εντιτ: Άκυρο, το είδα. Αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι το complete σημαίνει το "ολοκληρωμένη" που εννοούμε εμείς.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την funambolo στις Πεμ Ιουλ 19, 2012 2:28 pm, 1 φορά
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 9 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 25 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης