gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μάης 03, 2012 5:31 pm

Καλησπέρα, αγαπημένα γατοσπιτόπαιδα! Laughing
Πώς μου είστε; Λοιπόν, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας ή έστω την άποψή σας για ένα γατοζήτημα που αντιμετωπίζω: Ένα από τα αδεσποτάκια που σιτίζονται καθημερινώς και αδειαλείπτως στον κήπο μου, ένα αφάνταστα τρυφερό τιγράκι 8 περίπου μηνών, είναι εξαιρετικά αδύνατο, χωρίς φυσικά να του χορηγώ λιγότερη τροφή απ' ό,τι στα υπόλοιπα... θρεφτάρια μου που έχουν κανονικό για την ηλικία τους βάρος. Να αναφέρω ότι το συγκεκριμένο γατάκι δεν είναι από τα "δικά μου", αυτά που έχω από μωρά από την αγαπημένη αδεσποτούλα μου τη Ρεγγίνα, αλλά ήρθε πρόσφατα, κι έγινε μόνιμο πριν κάνα μήνα και δεν το έχω φροντίσει καθόλου ιατρικά όπως τα άλλα. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι το γατάκι είναι γενικά λιγόφαγο και πολύ επιλεκτικό με το φαγητό, το εντελώς αντίθετο από λαίμαργο, θα έλεγε κανείς, όμως εξίσου ζωηρό με τα υπόλοιπα. Δυνατότητα να το ταΐζω ξέχωρα αυτή τη στιγμή μάλλον δεν υπάρχει, οπότε σκέφτηκα το ενδεχόμενο να του έκανα μια αποπαρασίτωση μήπως έχει κανένα παράσιτο που δεν του επιτρέπει να πάρει βάρος (υπάρχει αυτή η περίπτωση γενικά; ). Από την άλλη κάπου πήρε το μάτι μου ότι η εσωτερική αποπαρασίτωση μπορεί να προκαλέσει για λίγο διάρροια (αν και δεν είμαι σίγουρη αν αφορά το χάπι ή μόνο την πάστα) και νομίζω πως κάτι τέτοιο θα ήταν χειρότερο στη συγκεκριμένη περίπτωση. Τι μου προτείνετε μπας και τον παχύνουμε λίγο τον μικρούλη μιζεράκο; scratch Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από doremi Πεμ Μάης 03, 2012 8:26 pm

Υπάρχει μια πάστα που είναι για αυτές τις περιπτώσεις, μπορείς να ρωτήσεις τον κτηνίατρο τηλ. ή σε κάποιο σοβαρό πετ σοπ. luck
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μάης 03, 2012 9:10 pm

Ευχαριστώ, ντορεμάκι, για την απάντηση, το ξέρω και για την παστούλα και για το χαπάκι, από το τελευταίο δίνω στον Γιόντα και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα, απλώς σκεφτόμουν μήπως δεν θα ήταν καλό για την περίπτωση να του δώσω, αν είχατε καμιά ιδέα μήπως αποδειχτεί χειρότερο ή και κάποια άλλη πρόταση για να τον παχύνω λίγο! Smile flower
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από doremi Πεμ Μάης 03, 2012 9:16 pm

Πάστα για πάχυνση σου λέω και γω, είναι δυναμωτική με έξτρα θερμίδες.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Μάης 03, 2012 9:17 pm

Δε νομιζω οτι το χαπι αποπαρασιτωσης ειτε η αμπουλα προκαλει διαρροια. Ισως δημιουργησει αν οντως υπαρχουν σκουληκια αλλα οπως και να εχει ειναι κατι που πρεπει να γινει.δλδ καλυτερα να τον πιασει μια διαρροια για λιγες μερες παρα να εχει μεσα του σκουληκια. Και η βιταμινουχα παστουλα καλο θα του κανει. η ακομα αν καταφερεις να τον ταισεις ξεχωρα, καποια τροφουλα kitten luck
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Μάης 03, 2012 9:20 pm

Aυτη ειναι η παστουλα αν και ξερω οτι υπαρχουν κι αλλες

M&C Nurish-Um Cat Pasta
M&C Nurish-Um Cat Συμπλήρωμα Διατροφής

H Nurish-Um Cat είναι ένα πολύ εύγευστο υψηλοθερμιδικό και πολυβιταμινούχο συμπλήρωμα διατροφής, το οποίο παρέχει στην γάτα σας τις απαραίτητες γι' αυτήν βιταμίνες και μεταλλικά άλατα. Αυτά τα συστατικά συνεργάζονται για την διατήρηση τη καλής υγείας του ζώου σας. Είναι ιδιαίτερα ευεργετικό όταν δεν λαμβάνεται αρκετή ποσότητα τροφής από τα ζώο για την θρεπτική του υποστήριξη, τόσο κατά την διάρκεια κάποιας ασθένειας, όσο και κατά την ανορεξία.

Σύνθεση:
Εκχύλισμα βύνης, Petroleum Gel, γλυκερίνη, φυσικά αρωματικά, Αραβικό κόμμι, μουρουνέλαιο, σογιέλαιο, Ωμέγα 3, μελάσα, βιταμίνες Α, D3, E, B1, B2, B5, B6, B12, βιοτίνη, ταυρίνη, νυασίνη, φολικό οξύ, σίδηρο, μαγνάνιο, μεθυλοπαραβένη, προπυλοπαραβένη
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Μάης 03, 2012 9:29 pm

Α, τώρα κατάλαβα για την παστούλα! happy2 Λέτε, ε; Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν, ότι χειρότερα θα είναι μάλλον να μείνουν σκουλήκια μέσα (που σίγουρα κάποιο παράσιτο θα έχει, δεν μπορεί, έξω ζει), αλλά ήθελα και μια άλλη γνώμη, γιατί με προβλημάτιζε αυτό για τη διάρροια, σε περίπτωση που φταίει και τίποτα άλλο. Είναι και τρελά μίζερος τρομάρα του! Κάθεται και μόνο τα κοιτάει τα άλλα να τρώνε αν δεν είναι η πιο υψηλής ποιότητας τροφή ή καμιά λιχουδιά να επιπέσει! confused Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις, θα ξεκινήσω με αποπαρασίτωση μην του πέσουν όλα μαζί κι ελπίζω να δω βελτίωση και να μη φταίει τίποτα άλλο. [Τη nourish um την είχα δώσει και σε άλλη γατούλα (που την έτρωγε μόνο ανακατεμένη σε νόστιμη κονσέρβα αλλά τέλος πάντων Madd ) και είχα δει όντως αποτέλεσμα.] kissss
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Μάης 11, 2012 9:39 pm

Έχουμε να σας πούμε ότι ο μικρούλης πήρε την εσωτερική αποπαρασίτωσή του προ ημερών και με μεγάλη χαρά μάλιστα καθώς το χαπάκι στη σωστή αναλογία βρισκόταν εντός ενός γευστικότατου κομματιού κοτοπουλάκι. (Επίσης του έχω πάρει και αμπουλίτσα, δεν έχω προλάβει να του βάλω, όμως είναι η κατάλληλη ευκαιρία αυτές τις μέρες γιατί είναι ο καιρός και για τα υπόλοιπα κηπογατούνια Laughing ). Δίνω και κάποιες φορές την ημέρα κροκετούλες κίτεν, μια και έχω και τη νέα γατομαμά, τις τρώει κι αυτός πολύ ευχαρίστως, αν και όπως πάντα λίγο "μιζεράκος". Μόνο στα χάδια δεν είναι μιζεράκος το μικρό μου. heart. Θα τον παρακολουθήσω και βλέπουμε... Τέλος, έχω να δηλώσω ότι μου φάνηκε κάπως πιο παχύς σήμερα, αλλά λογικά, όπως είπα, "μου φάνηκε", γιατί αποκλείεται να πήρε από το Σάββατο... happy2 Αυτά, ελπίζω να πάει καλύτερα, σκοπεύεω να ανεβάσω και φωτό για να μην είναι πια μόνο ένα "υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι", αλλά ένας (ημί)αδέσποτος μικρός κύριος που απολαμβάνει κι αυτός λίγη δημοσιότητα. Αυτά από δω. kissss
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Μάης 11, 2012 9:46 pm

δεν αποκλείεται να πήρε. αναπτύσσονται πολύ γρηγορα όταν είναι μικρά!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Μάης 11, 2012 10:01 pm

Λες βρε Πουπσάκι; Μακάρι, αλλά, κι αν δεν πήρε ακόμα, εύχομαι να βοηθήσει η αποπαρασίτωση και να πάρει. flower Ε, δεν είναι και τόσο μικρούλης όμως, το καλοκαίρι γεννήθηκε.Ίσως να μην τον άφηναν τα σκουληκάκια να πάρει βάρος (και η μιζερίτσα του confused ) αλλά θα δείξει. Smile

Διόρθωση: τέλος καλοκαιριού, νομίζω, τη μανούλα δεν την είχα εγώ για να ξέρω ακριβώς, αλλά είναι συνομήλικο με τα υπόλοιπα "δικά μου".
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Οκτ 16, 2012 9:24 pm

Ανασκαλεύοντας παλαιότερα θέματα, έπεσα πάνω σε αυτό εδώ που είχα ανοίξει προ... αιώνων. Με τα χίλια μύρια που μου έτυχαν από τότε λησμόνησα να το ενημερώσω. Ωστόσο, έτσι για να μην το αφήσω για πάντα χωρίς καμιά ενημέρωση και αφού τα νέα είναι όμορφα γι' αυτόν τον νεαρό, θα ήθελα να γράψω εδώ ότι ο γατούλης, ενός έτους και βάλε πια, έρχεται ακόμα και σιτίζεται στον κηπάκο μας και έχει γίνει ΓΑΤΑΡΟΣ! Η μιζέρια του έχει ψιλοπεράσει και έχει φτάσει, ίσως και ξεπεράσει, σε βάρος τους συνομιλήκους του, είναι σχεδόν χοντρούλης. happy2 Τρώει, ξαπλώνει, χουρχουρίζει και υγειαίνει γενικώς. Smile Οι γάτες είναι γεμάτες εκπλήξεις...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Δ² Τρι Οκτ 16, 2012 9:30 pm

Και τον δικό μου τον αδεσποτούλη, τον Μίλκο/Ορέστη, άμα τον δεις πώς έχει γίνει από το πολύ φαϊ...Τρώει πρώτος κάθε φορά που βάζω και με περιμένει τα βράδια να έρθω χαχαχα happy2 (Ακόμα όμως δε με πλησιάζει ο άτιμος)...

Πάντως τον πάχυνα κι αυτόν και τα άλλα με τη βοήθεια τροφής για μωρά γατάκια. Ακόμα τους δίνω τέτοια σε αναλογία 1:1 με τροφή για ενήλικα. Θεωρώ πως τα αδέσποτα έχουν αυξημένες διατροφικές ανάγκες και η τροφή για μωρά τα βοηθά αρκετά, το έχω δει στην πράξη blinking
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Οκτ 16, 2012 9:39 pm

Ναι, ότι έχουν ανάγκες έχουν, για την ώρα βέβαια παίρνω κίττεν μόνο για τα μωρά μας, είναι 6 τα καινούρια ζωή να ΄χουν, δε με παίρνει να δίνω και στα μεγάλα. Μόλις, με το καλό, μεγαλώσουν όμως λέω να συνεχίσω να παίρνω και να δίνω σε όλους γιατί τρελαίνονται. Κι αν παχύνουν λίγο παραπάνω, διόλου δεν πειράζει, τα έξω το έχουν ανάγκη νομίζω. Smile Πολύ χαίρομαι για το Μιλκάκι σου!Είναι πολύ όμορφο να τα βλέπεις να "ανθίζουν" με λίγη φροντίδα. heart Α, ποια κίττεν παίρνεις εσύ που βλέπεις να τους κάνει καλό; Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Δ² Τρι Οκτ 16, 2012 10:16 pm

Παίρνω τη Brit, αλλά μου βάζει χύμα από τη συσκευασία των 20 kg...Τουλάχιστον έχει αρκετή κατανάλωση η συγκεκριμένη και δεν είναι μπαγιάτικη ή βρώμικη. Την έχουν 3.5?/kg...Μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο, αλλά είναι πολύ μεγάλες οι ποσότητες που τρώνε τα καημένα και δεν έχω Sad Sad
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Οκτ 16, 2012 10:35 pm

Α, δεν την ξέρω αυτή, θα τη μελετήσω. Smile Για την ώρα τους τελευταίους 2 μήνες παίρνω brekkies στα μεγάλα (37 ευρώ 20 κιλά, κρατάει 1μήνα) που τρελαίνονται, τρώνε πολύ και, σε συνδιασμό με αποπαρασιτώσεις, έχουν βάλει μπόλικο βάρος. Veryhappy Και στα πολύ μωρά προσωρινά παίρνω royal γιατί ήταν αρρωστιάρικα και πολύ αδυνατούλια, παραλίγο να τα χάσουμε κάποια, και θέλω να πάρουν λίγο τα πάνω τους. Καλά, αυτά έχουν τσουπώσει και μεγαλώσει όσο δε φανταζόμουν. happy2 Μετά βέβαια θα "πέσω" λίίίγο κατηγορία και γι' αυτά μόλις μεγαλώσουν γιατί, αν συνεχίσω έτσι, θα με φαληρίσουν εντελώς. happy2 (τι να κάνω, τα πιο πολλά μου χρήματα πάνε στις γάτες, αλλά χαλάλι τους, δεν τ' αντέχω να ναι αδυνατούλια αν μπορώ να κάνω κάτι... tafos )
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Δ² Τρι Οκτ 16, 2012 10:44 pm

Τζούλι είσαι ψυχάρα kissss kissss
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! Empty Απ: Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Οκτ 16, 2012 10:53 pm

Όχι, μωρέ, σιγά. happy2 happy2 happy2 Όσοι ασχολούμαστε με τα ζωάκια και τ' αγαπάμε, κάνουμε το καλύτερο γι' αυτά δεδομένων των συνθηκών και των δυνατοτήτων μας. Προσωπικά αισθάνομαι πως δεν τους προσφέρω τίποτα ουσιαστικό αφού δεν μπορώ να τα βάλω μέσα. Sad Επιφυλάσσομαι για το μέλλον όμως, όλο και κάποιο (ακόμα) αδεσποτάκι θα βρει καταφύγιο στο (μελλοντικό) σπίτι μου. Laughing Όπως και να χει, ευχαριστώ πολύ για τα λογάκια σου, αν και δεν ισχύουν. grouphug
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Υπερβολικά αδύνατο αδεσποτάκι! M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης