gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

+6
natalouko
Dreamer
Theodora
Maskotaki
FROGK
Saladin
10 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Saladin Παρ Νοε 11, 2011 8:35 pm

Κάποιοι λένε ότι τα αδέσποτα έχουν ευκαιρίες...
Συμφωνείτε?

https://www.youtube.com/watch?v=G-vgtuC3Zg4

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

...Αν δεν φαίνονται τα λόγια πηγαίντε εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=N9sf2WqI-q8

pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale ...Αχ, δεν μπορώ να ακούω καν τη μουσική...

ΌΠως λέει το 2o vid, περάστε το στο σε όσους μπορείτε...
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από FROGK Παρ Νοε 11, 2011 8:46 pm

Δεν εχω λογια.... Sad
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Saladin Παρ Νοε 11, 2011 8:58 pm

Ούτε γω...Μα...Έλεος!!!!Άκου εκεί, να τον φαν' τα χάσκι, επειδή κάποιος μλκς δεν τον ήθελε σπίτι του!!!! angry2 angry2
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από FROGK Παρ Νοε 11, 2011 9:04 pm

Δυστυχως πολλες ψυχουλες δεν εχουν καλη τυχη. Επειδη εμεις οι ανθρωποι σαν "εξυπνότερά" όντα κοιτάμε μόνο τον εαυτούλη μας. Λίγη αγάπη δεν κοστιζει τιποτα. Αυτες οι ψυχουλες ομως, ειναι πολυ πιο ανωτερες απο εμας.
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Saladin Παρ Νοε 11, 2011 9:12 pm

Έχεις απόλυτο δίκιο!! Ένα ζωάκι το κρατάς σπίτι σου, το ταϊζεις, το πας στον κτηνίατρο όταν δεν είναι καλά ,κι αυτό? Το μόνο που ζητάει από σένα είναι η αγάπη σου!!
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Maskotaki Παρ Νοε 11, 2011 9:32 pm

Τωρα πια ο Ugly ειναι καλα....στο ουρανιο τοξο. Ποσο κακος ειναι ο κοσμος γυρο μας πια?
Μα γιατι....δεν μπορω να καταλαβω γιατι? Μα τι θα τους κοστιζε πια λιγη αγαπη?
Σε αγαπαμε και ας μην σε γνωρισαμε ποτε γατουλι... heart
Maskotaki
Maskotaki
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Gatomorfosi
Αριθμός γατουνίων : 2 :) Την Σουρλη και τη νεοφερμενη Rain :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χιονια, βροχουλες και ψυχρουλα :)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Oλα τα αδεσποτακια του κοσμου :-)
Motto : Cats ALWAYS Rulez !!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Theodora Παρ Νοε 11, 2011 10:32 pm

Είναι απαράδεκτο αυτό που μπορεί να κάνει ο άνθρωπος στα ζώα angry2
Όπως τις προάλλες που βρήκα μέσα σε έναν κάδο σκουπιδιών 2 νεογέννητα γατάκια και δεν ξέρουμε τι να τα κάνουμε!!!!!!!! confused
Theodora
Theodora
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Saladin Τρι Δεκ 06, 2011 5:47 pm

Αμάν , παιδί μου!!!!Τα γατάκια είναι μια χαρούλα!!!! oksmily3
Saladin
Saladin
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : Ο Τsunami μου,1000 αδεσποτάκια και ...5 μικρούλια στην καρδιά μου...Σας αγαπάω όλα σας!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός,ή χειμώνας,ή καλοκαιρινός με πολλά παγωτάκια!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Tον Χνούδη,τον Felix,τον Jack, τον Whisky και την Snow!!
Motto : Never trust a smilling kitteh.
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Theodora Τρι Δεκ 06, 2011 11:12 pm

Tόρα θέλουμε να τα δόσουμε αν ξέρι κανείς κανέναν που να θέλει ένα γατάκι να το γράψετε Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad έχω στεναχοριθεί που το δίνουμε!!!!
Theodora
Theodora
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Dreamer Πεμ Ιουν 28, 2012 12:18 am

Δεν ήξερα που αλλού ταίριαζε, οπότε είπα να το βάλω εδώ!



Πόση δύναμη και αγάπη πρέπει να έχει ένας άνθρωπος για να ξεπεράσει όλες τις δυσκολίες που φέρνει μαζί του ο ερχομός ενός τέτοιου παιδιού. Την κακία του κόσμου, τα κουτσομπολιά, τα πάντα. Κι όμως αυτοί οι γονείς κατάφεραν να δουν μέσα στην καρδιά αυτού του παιδιού και του έδωσαν μια ευκαιρία στην ζωή και στην αγάπη! Μακάρι να μπορούσαμε όλοι να το κάνουμε αυτό αν ποτέ μας εμφανιστεί μια τέτοια ευκαιρία και να μην έχουμε στο μυαλό μας μόνο την δική μας βόλεψη και το "τι θα πει ο κόσμος". Η ευλογία που θα νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι είμαι σίγουρη πως θα είναι τεράστια και θα υπάρχει στο σπίτι τους για πάντα! Η έκτρωση μπορεί να είναι πολλές φορές ο εύκολος δρόμος, αλλά τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται! Sad Sad Μπράβο τους!
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Ιουν 28, 2012 1:01 pm

Συγκινήθηκα πάρα πολύ... Sad Sad Πραγματικά είναι αξιέπαινοι οι άνθρωποι.. αν και πιστεύω οτι αν αποφασίσεις να κάνεις ένα παιδί το αγαπάς όπως και να είναι και δεν το ''ξεφορτώνεσαι'' αν δεν είναι όλα καλά.. Madd Madd
Μπράβο τους!!! heart heart heart
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Παρ Ιουν 29, 2012 10:31 pm

Λοιπον θα σας γραψω κι εγω μια ιστορια που εζησε ενα αδεσποτο γατακι....Πριν λιγο καιρο συνεβη...Σε γνωστη μου οικογενεια... Sad
Στα βορεια προαστια , Μελισσια, σ ενα οικοπεδο ηταν ενα γατακι μηνων...δεν θυμαμαι ποσο...Διπλα ηταν μια πολυκατοικια (μενει ο αδερφος φιλης μου) οπου πηγαινοερχοταν το γατακι και του εβαζαν φαγακι..Ο αδερφος της φιλης μου αποφασισε να το παρει , να το βαλει στην αυλη της πολυκατοικιας, του πηρε σπιτακι, καλαθακι να ξαπλωνει κλπ....Μια ακομη ενοικος της πολυκατοικιας το φροντιζε...Καποια στιγμη ειδαν οτι η αναπνοη του μυριζε πολυ και το στομα του ολο πληγες...Το πηγαν κτηνιατρο και ειπε να κανουν εξετασεις....φοβηθηκαν ακομα και για καρκινο...Ευτυχως ολα καλα και αρνητικα και το μονο που επρεπε να κανουν να του βγαλουν ολα τα δοντακια να σωθει....Η φιλη μου ανελαβε, το πηγε του εκανε το χειρουργειο, και παρεμεινε μια εβδομαδα κτηνιατρο ν αναρρωσει και να μαθει να τρωεει σιγα σιγα με τα ουλα...Εγω μαθαινα μερα με τη μερα την αναρρωση του....Τελικα το μικρουλι που αν εμενε στο οικοπεδο μονο θα πεθαινε, εγινε καλα και δεν ετρωγε μονο μαλακη τροφη (κονσερβα) ...σιγα σιγα τα ουλα σκληρυναν κι ετρωγε και σκληρη τροφη...Κι εκει που εγινε πριγκιποπουλο απ το πουθενα χαρη στην φιλοζωια των γνωστων μου, μαθαινω τα φρικτα νεα...
Εκει που κοιμοταν στο καλαθακι του στην πυλωτη της πολυκατοικιας,ακουστηκαν φωνες , κλαμματα και ουρλιαχτα...Η αλλη ενοικος της πολυκατοικιας που το φροντιζε (ελειπαν οι γνωστοι μου), τρεχει και βλεπει σκυλια να το εχουν αρπαξει και το κατασπαραζαν....Ετρεξε να το σωσει,οπου το βρηκε κατασπαραγμενο..τηλεφωνησε στους γνωστους μου που στην ουσια ηταν οι γονεις του, ετρεξαν το πηγαν στον κτηνιατρο...Του ειχαν κοψει απο την ουρα και τον κολαρακο κομματια...Το πριγκιποπουλο την αλλη μερα απεβιωσε....Δυστυχως βρηκε χαρα για λιγο καιρο, παρα την προσπαθεια του μετα απο αγωνα και δυσκολια να ζησει....Δεν ηταν γραφτο του να ζησει....Εκλαιγα μια μερα κι ας μην το ξερα...Σκεφτομουν τον πονο του την ωρα της επιθεσης...την ατυχια του...Τελικα δεν ειναι γραφτο να ζησουν ολα.....Παιδια τα γατακια και τα ματια σας....Και παιρνετα αδεσποτα....Μην αγοραζετε...Σας εχουν αναγκη.... Sad Sad
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από otz Παρ Ιουν 29, 2012 11:31 pm

Dreamer έγραψε:Δεν ήξερα που αλλού ταίριαζε, οπότε είπα να το βάλω εδώ!



Πόση δύναμη και αγάπη πρέπει να έχει ένας άνθρωπος για να ξεπεράσει όλες τις δυσκολίες που φέρνει μαζί του ο ερχομός ενός τέτοιου παιδιού. Την κακία του κόσμου, τα κουτσομπολιά, τα πάντα. Κι όμως αυτοί οι γονείς κατάφεραν να δουν μέσα στην καρδιά αυτού του παιδιού και του έδωσαν μια ευκαιρία στην ζωή και στην αγάπη! Μακάρι να μπορούσαμε όλοι να το κάνουμε αυτό αν ποτέ μας εμφανιστεί μια τέτοια ευκαιρία και να μην έχουμε στο μυαλό μας μόνο την δική μας βόλεψη και το "τι θα πει ο κόσμος". Η ευλογία που θα νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι είμαι σίγουρη πως θα είναι τεράστια και θα υπάρχει στο σπίτι τους για πάντα! Η έκτρωση μπορεί να είναι πολλές φορές ο εύκολος δρόμος, αλλά τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται! Sad Sad Μπράβο τους!

Αχ και να ήταν μόνο "ο κόσμος"! Από δικούς σου ανθρώπους πονάει πιο πολύ. Θα εξηγήσω γιατί το λέω, αλλά είναι μεγααααάλη ιστορία. Δε μιλάω συχνά γι' αυτό, αλλά ο γραπτός λόγος μου είναι πιο εύκολος από τον προφορικό.
Σχεδόν 3 χρόνια πριν γεννηθώ εγώ, οι γονείς μου είχαν αποκτήσει το πρώτο τους παιδί, τον αδερφό μου το Στέλιο. Κατά τη διάρκεια της γέννας, ο γιατρός έκανε ένα λάθος, τον χτύπησε κατά λάθος στο κεφάλι, και ο Στέλιος έμεινε παράλυτος ως τα 18 του, που "έφυγε". Όταν λέω "παράλυτος" εννοώ από πάνω μέχρι κάτω. Τα 18 χρόνια που έζησε, μπορούσε να είναι μόνο ξαπλωμένος και μπορούσε να κινηθεί μόνο όπως ένα μωρό 3-4 μηνών. Ούτε να μιλήσει μπορούσε, φυσικά.
Οι γονείς μου δεν σκέφτηκαν ποτέ να μην το παλέψουν. Κι ας μην πήγαν ποτέ για να πιουν ένα ποτό ή για να φάνε σε μια ταβέρνα, όπως τα άλλα ζευγάρια. Κι ας χρειαζόταν να μαγειρεύουν χώρια, να λιώνουν το φαγητό και να τον ταΐζουν στο στόμα 5-6 φορές την ημέρα. Κι ας χρειαζόταν να τον πηγαίνουν παντού αγκαλιά κι ας ήταν βαρύς. Δεν τους ένοιαζε, το θεώρησαν και το θεωρούν φυσικό να σταθείς στο παιδί σου.
Το μόνο που τους απασχολούσε ήταν ότι δεν μπορούσαν να μου δώσουν την προσοχή που θα ήθελε ένα παιδάκι της ηλικίας μου. Αλλά και πάλι έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν.
Οι "απ' έξω" χωρίζονταν σε πολλές κατηγορίες: Σε αυτούς που, μόλις ξεπέρασαν το πρώτο σοκ, έκαναν ό,τι μπορούσαν για να βοηθούν. Αυτοί ήταν στενοί συγγενείς, γείτονες και φίλοι (ειδικά μια γειτόνισσα ακόμα και τώρα την φωνάζω "γιαγιά"). Σε αυτούς που ήταν καλοπροαίρετοι, αλλά δεν μπορούσαν να καταλάβουν. Και σε αυτούς που απέρριπταν τον διαφορετικό. Στην τελευταία κατηγορία ήταν η μία μου γιαγιά. Δεν μπορούσε λέει να τον βλέπει, γιατί στεναχωριόταν. Ακόμα κι όταν ερχόταν Θεσσαλονίκη, δεν ανέβαινε στο σπίτι. Περνούσε από κάτω και έλεγε "αχ πες στο κοριτσάκι μου να βγει να το δω". Εγώ δεν έβγαινα. Τα παιδιά καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ' ό,τι νομίζουμε. Ήμουν πάρα πολύ μικρή, δε μου είχε βάλει κανείς λόγια, αλλά ήταν δική μου απόφαση να μην θέλω να τη δω. Οι γονείς μου ήταν πιο μεγαλόψυχοι, δεν κρατούσαν κακία σε κανέναν, εγώ σαν παιδάκι ήμουν πιο σκληρή. Υπήρχαν μόνο "καλοί" και "κακοί".
Μεγαλώνοντας, οι δικοί μου μου έλεγαν ότι "όχι, δεν είναι όλοι κακοί, απλώς κάποιοι δεν καταλαβαίνουν".
Νιώθω ευλογημένη που έχω αυτούς τους γονείς, που έκαναν το καλύτερο προσευχόμενοι για το θαύμα. Αν είχαν εγκαταλείψει την προσπάθεια, θα είχα περισσότερη προσοχή σαν παιδί, περισσότερα χάδια, περισσότερες αγκαλιές. Αλλά δεν θα τους το είχα συγχωρήσει αν είχαν εγκαταλείψει τον αδερφό μου.
Υπάρχουν άνθρωποι που μου λένε ότι τους γονείς μου τους θεωρούν "αγγέλους". Εγώ τους θεωρώ απλώς φυσιολογικούς. Και τους λατρεύω. Για όσους έχουν ζήσει κάτι τέτοιο, είναι αυτονόητο ότι θα ξεπεράσεις τις δυνάμεις σου και θα το παλέψεις. Είναι μονόδρομος. "Αγγέλους" θεωρώ τους τότε γείτονες, που μας στάθηκαν σαν οικογένεια και είναι ακόμα κοντά μας.
Οι υπόλοιποι; Δεν είναι πια στα μάτια μου "κακοί". Απλώς δεν καταλαβαίνουν.


otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Dreamer Σαβ Ιουν 30, 2012 12:18 am

Όλγα μου, απίστευτη η ιστορία σας! Ξέρω κι εγώ από τέτοιες... απαράδεκτες συμπεριφορές του κόσμου, αλλά και των συγγενών, καθώς η μαμά μου μας παράτησε (εμένα και τον αδελφό μου) όταν είμασταν 3 και 2 χρονών και μεγαλώσαμε με τη θεία μου και τα ξαδέλφια μου. Εκτός αυτού έχω ξάδελφο με σύνδρομο down που παρ' όλα τα προβλήματα υπεραγαπούμε όλη η οικογένεια και ανάμεσα στα 15 πρωτοξάδελφα που είμαστε είναι το πιο αγαπητό (γιορτάζει κιόλας σήμερα το μωρό μου)!

Όπως καταλαβαίνεις, μέσα από τέτοια γεγονότα, μπορείς εύκολα να καταλάβεις το πραγματικό πρόσωπο και την κακία που υπάρχει στις καρδιές ορισμένων. Το δηλητήριο που στάζουν αυτοί οι άνθρωποι είναι τέτοιο που καλύτερα να τους αγνοείς παντελώς παρά να τους μισείς.

Είμαι σίγουρη ότι οι γονείς σου είναι πολύ ευλογημένοι άνθρωποι και αυτή την ευλογία θα την ένιωθαν καθημερινά στο σπίτι τους αυτά τα 18 χρόνια. Έχω γνωρίσει ανθρώπους που αποφασίζουν να κουβαλήσουν εφ' όρου ζωής έναν τέτοιο σταυρό και ξέρω τι ευτυχία τους δίνει αυτός ο αγώνας. Εκτός αυτού, η εμπειρία σου αυτή έδωσε πολύ καλά εφόδια και πολλή αγάπη σε σένα κι αυτό είναι το πιο σημαντικό απ' όλα! Τα σημαντικότερα και δυνατότερα μαθήματα ζωής δεν δίνονται με τα λόγια (όσο καλός κι αν είναι κάποιος στην έκφραση και στην γλώσσα) αλλά με το παράδειγμα! Κι εσύ είχες ένα τέτοιο ζωντανό παράδειγμα μέσα στο σπίτι σου! Μπορώ, λοιπόν να καταλάβω απόλυτα γιατί τους αγαπάς και τους σέβεσαι τόσο! Smile
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από otz Σαβ Ιουν 30, 2012 12:21 am

Κι εμείς 15 πρωτοξαδέρφια είμαστε Smile
Χρόνια του πολλά!
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Σαβ Ιουν 30, 2012 12:31 am

Η γλυκια μανουλα τι πονο τραβηξε απο τον πονο τους παιδιου της ειχε και τον κοσμο....Γλυκο μωρακι εισαι σαν ολα τ αλλα Smile heart
Και σε σενα ΟΤΖ ευχομαι τα καλυτερα απο δω και περα στην οικογενεια σου!!! flower
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από otz Σαβ Ιουν 30, 2012 12:34 am

Gogo Valentinou έγραψε:Η γλυκια μανουλα τι πονο τραβηξε απο τον πονο τους παιδιου της ειχε και τον κοσμο....Γλυκο μωρακι εισαι σαν ολα τ αλλα Smile heart
Και σε σενα ΟΤΖ ευχομαι τα καλυτερα απο δω και περα στην οικογενεια σου!!! flower

filaki filaki filaki filaki
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από doremi Σαβ Ιουν 30, 2012 7:11 pm

Κοριτσάκια μουΕγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? 24219 να έχετε πολύ αγάπη στη ζωή σας και να δίνεται και να παίρνετεΕγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? 702886
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? Empty Απ: Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς?

Δημοσίευση από bikhrose Δευ Σεπ 10, 2012 3:52 am

Gogo Valentinou έγραψε:Λοιπον θα σας γραψω κι εγω μια ιστορια που εζησε ενα αδεσποτο γατακι....Πριν λιγο καιρο συνεβη...Σε γνωστη μου οικογενεια... Sad
Στα βορεια προαστια , Μελισσια, σ ενα οικοπεδο ηταν ενα γατακι μηνων...δεν θυμαμαι ποσο...Διπλα ηταν μια πολυκατοικια (μενει ο αδερφος φιλης μου) οπου πηγαινοερχοταν το γατακι και του εβαζαν φαγακι..Ο αδερφος της φιλης μου αποφασισε να το παρει , να το βαλει στην αυλη της πολυκατοικιας, του πηρε σπιτακι, καλαθακι να ξαπλωνει κλπ....Μια ακομη ενοικος της πολυκατοικιας το φροντιζε...Καποια στιγμη ειδαν οτι η αναπνοη του μυριζε πολυ και το στομα του ολο πληγες...Το πηγαν κτηνιατρο και ειπε να κανουν εξετασεις....φοβηθηκαν ακομα και για καρκινο...Ευτυχως ολα καλα και αρνητικα και το μονο που επρεπε να κανουν να του βγαλουν ολα τα δοντακια να σωθει....Η φιλη μου ανελαβε, το πηγε του εκανε το χειρουργειο, και παρεμεινε μια εβδομαδα κτηνιατρο ν αναρρωσει και να μαθει να τρωεει σιγα σιγα με τα ουλα...Εγω μαθαινα μερα με τη μερα την αναρρωση του....Τελικα το μικρουλι που αν εμενε στο οικοπεδο μονο θα πεθαινε, εγινε καλα και δεν ετρωγε μονο μαλακη τροφη (κονσερβα) ...σιγα σιγα τα ουλα σκληρυναν κι ετρωγε και σκληρη τροφη...Κι εκει που εγινε πριγκιποπουλο απ το πουθενα χαρη στην φιλοζωια των γνωστων μου, μαθαινω τα φρικτα νεα...
Εκει που κοιμοταν στο καλαθακι του στην πυλωτη της πολυκατοικιας,ακουστηκαν φωνες , κλαμματα και ουρλιαχτα...Η αλλη ενοικος της πολυκατοικιας που το φροντιζε (ελειπαν οι γνωστοι μου), τρεχει και βλεπει σκυλια να το εχουν αρπαξει και το κατασπαραζαν....Ετρεξε να το σωσει,οπου το βρηκε κατασπαραγμενο..τηλεφωνησε στους γνωστους μου που στην ουσια ηταν οι γονεις του, ετρεξαν το πηγαν στον κτηνιατρο...Του ειχαν κοψει απο την ουρα και τον κολαρακο κομματια...Το πριγκιποπουλο την αλλη μερα απεβιωσε....Δυστυχως βρηκε χαρα για λιγο καιρο, παρα την προσπαθεια του μετα απο αγωνα και δυσκολια να ζησει....Δεν ηταν γραφτο του να ζησει....Εκλαιγα μια μερα κι ας μην το ξερα...Σκεφτομουν τον πονο του την ωρα της επιθεσης...την ατυχια του...Τελικα δεν ειναι γραφτο να ζησουν ολα.....Παιδια τα γατακια και τα ματια σας....Και παιρνετα αδεσποτα....Μην αγοραζετε...Σας εχουν αναγκη.... Sad Sad
Ναι ψυχούλα μου........ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

bikhrose
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 κουραδίτσες!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοχειμώνα!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/09/2012
Mood : Εγώ κλαίω σαν τρελή όποτε το βλέπω...Εσείς? M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης