gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο Σκυλόγατος

+9
avery rowe
sardela
Φωτεινή
μελινάκι
purina
anabou
mimika
marmanga
ismini
13 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από ismini Τρι Μαρ 04, 2008 11:54 am

Αυτες είναι αρκετά παλιές δικές μου φωτογραφίες. Ο γάτος στη φωτογραφία, είχε μεγάλο δέσιμο με τη σκύλα. Τον είχε μεγαλώσει, τον είχε θηλάσει (!!!), μαζί με τα κουτάβια της, επειδή είχε μείνει ορφανός πολύ μωρό...

Ο Σκυλόγατος B_113519Ο Σκυλόγατος B_112948
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μαρ 04, 2008 12:02 pm

Το όνειρό μου! Να 'χω σκύλο (μπαμπάτσικο, όπως αυτός, όχι μεγέθους γάτας) και γάτες μαζί!!!! heart heart heart heart heart heart heart heart
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από mimika Τρι Μαρ 04, 2008 12:03 pm

heart heart heart ωραιες πατουσες εχει ο σκυλάκος!
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από anabou Τρι Μαρ 04, 2008 12:20 pm

Τι αγάπες heart

Έτσι κ η Φράνυ (ο σκύλος της θείας μου) είχε υϊοθετήσει την μαμά του Σάκη, ήταν πολύ αγαπημένοι. Μέχρι κ γάλα είχε κατεβάσει.
anabou
anabou
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : Άγ. Ανάργυροι
Motto : Home, my sweet home... ΧΑΟΣ ΣΕ ΤΑΞΗ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από purina Τρι Μαρ 04, 2008 12:24 pm

Και ταιριαζουν και χρωματικα οι ψυχουλες μου ❤
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από ismini Τρι Μαρ 04, 2008 12:25 pm

marmanga έγραψε:Το όνειρό μου! Να 'χω σκύλο (μπαμπάτσικο, όπως αυτός, όχι μεγέθους γάτας) και γάτες μαζί!!!! heart heart heart heart heart heart heart heart
Kι εμένα! Αλλά δεν γίνεται στο διαμέρισμα ...Sad
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από μελινάκι Τρι Μαρ 04, 2008 2:33 pm

εγω εχω σκυλο μεγαλο και γατα μαζι, αλλα... ο σκυλος μου φοβαται τη γατα! :affraid: :affraid:
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Μαρ 04, 2008 2:36 pm

Η γάτα είναι ο Έντυ; Veryhappy
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από ismini Τρι Μαρ 04, 2008 2:43 pm

Φωτεινή έγραψε:Η γάτα είναι ο Έντυ; Veryhappy
Οχι. Ειναι μια γατα πριν πολλα χρονια στη Ζακυνθο, αγνώστων λοιπών στοιχείων...
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Μαρ 04, 2008 2:48 pm

:lol!: Ισμήνη, η ερώτηση πήγαινε στην Ελίνα geek
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από mimika Τρι Μαρ 04, 2008 2:50 pm

ismini έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:Η γάτα είναι ο Έντυ; Veryhappy
Οχι. Ειναι μια γατα πριν πολλα χρονια στη Ζακυνθο, αγνώστων λοιπών στοιχείων...

ΞΑΝΘΙΑ ΙΣΜΗΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :lol!: :lol!: :lol!:
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από sardela Τρι Μαρ 04, 2008 3:51 pm

Ο δικος μας σκυλος , ο Ηρακλης, ειχε βοηθισει μια τυφλη γατα να ξεγεννησει!! love

Παντως ειναι καταπληκτικο να τα βλεπεις ετσι αγαπημενα!!! :kardoula:
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από μελινάκι Σαβ Μαρ 08, 2008 9:09 am

ναι η γατα ειναι ο εντυ cheers cheers cheers
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από avery rowe Παρ Σεπ 12, 2008 1:28 am

υπέροχο,μονο εμείς οι άνθρωποι δεν τα βρίσκουμε μεταξύ μας.
είχαμε παλιά ένα μαύρο βελγικό λυκόσκυλο,τον worthy μεγάλη ψυχή,όταν ήταν σχεδόν 3-4 μηνών στην βόλτα μας βρήκαμε ένα σακουλάκι πεταμένο που μας κίνησε την περιέργεια και των 2 καθώς κουνιόταν μονο του. Όταν το ανοίξαμε ανακαλύψαμε ένα κατάμαυρο γατάκι με μια λευκη "πατουσιτσα". Λερωμένο ,γενικά στο κεφάλι,φυσικά το πήραμε σπίτι και παρόλες τις φωνές που άκουσα το καθάρισα όσος μπορούσα,αλλα όταν το πήγα στην γιατρό μας ανακαλύψαμε ότι επρόκειτο για μικρούλα αλλα τυφλή δεν είχε πια ματάκια. Ούτε συζήτηση για ευθανασία. Την βγάλαμε chichika,η μαμά μου δε επί μονιμου βάσεως, και για να μου σπάει τα νευρα,maureta.to κράτησα μαζί μου,μάθαμε μαζί όλα τα κατατόπια του σπιτιού,μαζί μου στο κρεββάτι,μαζί μου παντού,πιο έξυπνο γατί δεν υπήρχε. Τo γέλιο έπεφτε το βραδυ όταν ξαπλώναμε για ύπνο και ξεκίναγε ο καλπασμός,οι 2 τους να καλπάζουν γύρω γύρω στο σπίτι k η μαμά μου να κάνει τον διαιτητή με το μπαστουνάκι της, με το που σηκωνόταν από το κρεββάτι της τις k φώναζε k οι 2 τους ξάπλωναν k κάναν τον κοιμισμένο,μόλις "ξαναξαπλωνε" άντε πάλι από την αρχή. Όταν μεγάλωσε αρκετά για να γίνει μαμά,ήμασταν διακοπές εκτος αθηνών σε ένα σπίτι που χτίζαμε, εμείς "κοιμόμασταν" σε τροχόσπιτο, το βράδυ ώσπου να τελειώσουμε. Ένα πρωί με το που παω να μπω στην οικοδομή,ακούω τον σκύλο k γρύλιζε, παω κοντά να δω τι έγινε. Ο φίλτατος ωσάν τελείως μαιευτήρας βοηθούσε την κούκλα του να γεννήσει,k "θεοί",γρύλιζε σε μένα, να μην πλησιάσω σε όλη την διαδικασία έμεινε διπλα τις, την καθάριζε k όταν βγήκαν οι 3 μικρούλες τις τις πήρε ανάμεσα στα πόδια του k τις καθάρισε σαν την καλύτερη νοσοκόμα. Εγώ πάντως να πω,την "αληθεια" ,φοβήθηκα μην καταπιεί κανένα καταλάθος ,με το τεράστιο στόμα του. Κανένας δεν επιτρεπόταν να μπει στο δωμάτιο καθόταν στην πόρτα k δεν άφηνε κανέναν να περάσει τα μικρά πάντα ανάμεσα στα πόδια του. Η ευτυχής μαμά έπαιρνε το ηλιόλουτρο τις στην βεράντα k αυτός είχε το νου του στις μικρές. Άφηνα φαγητό να φάνε και έφευγα .o γάιδαρος με άφησε μετά καμια βδομάδα να μπω μέσα k να τα χαϊδέψω,k να τα πιάσω. Η Τσιτσίκα μου ήταν το πιο γλυκό πλάσμα που είχα στην ζωή μου ,σε όλα μαζί μου,ακόμα k στην γερμανία,κόντεψε να γκρεμίσει το σπίτι όταν έφυγα,ο δόλιος ο αδελφός μου τράβηξε τα ακατανόμαστα,μέχρι τα σκουπίδια του έβγαζε έξω από τον τενεκέ k τα σκόρπιζε σε όλο το σπίτι.πράγμα που δεν είχε κάνει ποτέ. Μόνο όταν την έφερα στην γερμανία μετά από ένα μονόλογο νιαούρισμα k γατίσια παράπονα για 2 μέρες είμσταν πάλι ευτυχισμένες. όταν ήμουν έγκυος k γέννησα την μεγάλη μου η μαμά μου είπε το μυθικό η γάτα πρέπει να φύγει ,ως συνήθως ,είναι επικίνδυνη για το μωρό,εγώ ωσάν καλή μέλλουσα μαμά ,"φυσικα" ,k δεν το έκανα και άκουσα αγόγγυστα τα όσα μου έσουρνε η μαμά μου. Σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν πάντα ξαπλωμένη διπλα στην κοιλια μου k γουργούριζε είχε ανοίξει ένα διάλογο με την μικρούλα μέσα.όταν γέννησα έβαζα, το μωρό διπλα μου στο κρεββάτι με το port-bebe για να την περνώ το βραδυ να την θηλάζω.ένα βραδυ άκουσα το μωρό να γκρινιάζει k όπως άνοιξα τα ματια μου k κοίταξα το μικρούλη ήταν πίσω στην plaltoula του η chichika μου k κοιμόταν κουρνιασμένη.είχε γλιστρήσει η κουβερτούλα τις k ήταν ξέσκεπο.φυσικά ως k τελευταία εκτος από μένα μονο με την μεγάλη μου κόρη πάντα "κοιματαν". έρχονται καμια φορα μικρά ζωάκια στην ζωή μας που η ψυχή τους k η αγάπη τους είναι τόσο μεγάλη για αυτούς που είναι διπλα τους που δεν την χωρα αυτό το σύμπαν.περνάς τόσες όμορφες στιγμές μαζί τους που πάντα θα σε συντροφεύουν στην ζωή.σπανια έχεις αυτές τις γλυκιές αναμνήσεις από ανθρώπους,σήμερα.
μετά όμως από 18 k μισό χρονια αποφάσισε η ψυχή μου ότι ήρθε καιρός να με αφήσει μετά ένα ατύχημα από αυτοκίνητο k 2 εγκεφαλικά.ένιωσα μονο το χάδι τις, όταν με πήρε ο ύπνος,αφού ήθελα να μαι με διπλα τις συνεχεια,όπως πάντα στο μάγουλο μου k ήξερα ότι έφυγε αφού με αποχαιρέτησε. είναι σχεδόν χρόνος αλλα πάντα μου θα μου λείπει ,είναι σαν να έχω χάσει κάτι πολύ πολύτιμο από την ζωή μου, αν και ξέρω ότι πάντα τριγυρνάει εδώ γύρω μαζί μου.
avery rowe
avery rowe
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : a8ina,germania
Αριθμός γατουνίων : o adis mou.
Motto : ekei pou xarizoun tin kardia tous i gates den tin pernoun pote piso,eos to telos....
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/06/2008
Mood : Ο Σκυλόγατος M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Σεπ 12, 2008 1:47 am

avery rowe έγραψε:yperoxo,mono emeis oi an8ropoi den ta briskoume metaksu mas.
eixame palia ena mauro belgiko lukoskulo,ton worthy megali psixi,otan eitan sxedon 3-4 minon stin bolta mas brikame ena sakkoulaki
petameno pou mas kinise tin periergia k ton 2 ka8os kouniotan mono tou.otan to aniksame anakalupsame ena katamauro gataki me mia leuki patousitsa,leromeno ,genika sto kefali,fusika to pirame spiti k paroles tis fones pou akousa to ka8arisa osos mporousa,alla otan to piga stin giatro mas anakalupsame oti eprokeito gia mikroula alla tufli den eixe pia matakia.oute sizitisi gia eu8anasia.tin bgalame chichika,i mama mou de epi monimou baseos,k gia na mou spaei ta neura,maureta.to kratisa mazi mou,ma8ame mazi ola ta katatopia tou spitiou,mazi mou sto krebbati,mazi mou pantou,pio eksupno gati den ypirxei.to gelio epefte to brady otan ksaploname gia ypno kai ksekinage o kalpasmos,oi 2 tous na kalpazoun guro guro sto spiti k i mama mou na kanei ton diaititi me to mpastounaki tis.me to pou sikonotan apo to krebbati tis k fonaze k oi 2 tous ksaplonan k kanan ton koimismeno,molis ksanaksaplone ante pali apo tin arxi.otan megalose arketa gia na ginei mama,eimastan diakopes ektos a8inon se ena spiti pou xtizame,emeis koimamastan se troxospito,to bardy ospou na teleiosoume.ena proi me to pou pao na mpo stin oikodomi,akouo ton skulo k grulize,pao konta na do ti egine.o filtatos osan teleios maieutiras boi8ouse tin koukla tou na gennisei,k "8eoi",grulize se mena, na min plisiaso.se oli tin diadikasia emeine dipla tis,tin ka8arize k otan bgikan oi 3 mikroules tis tis pire anamesa sta podia tou k tis ka8arise san tin kaluteri nosokoma.ego pantos na po,tin ali8iea ,fobi8ika min katapiei kanena katala8os,me to terastio stoma tou.kanenas den epitrepotan na mpei sto domatio ka8otan stin porta k den afine kanenan na perasei ta mikra panta anamesa sta podia tou.h eutuxis mama epairne to ilioloutro tis stin beranta k autos eixe to nou tou stis mikres.afina fagito na fane k efeuga.o gaidaros me afise meta kammia bdomada na mpo mesa k na ta xaidepso,k na ta piaso.i chichika mou eitan to pio gluko plasma pou eixa stin zoi mou ,se ola mazi mou,akoma k stin germania,kontepse na gkremisei to spiti otan efuga,o dolios o adelfos mou trabikse ta akatanomasta,mexri ta skoupdia tou ebgaze ekso apo ton teneke k ta skorpize se olo to spiti.pragma pou den eixe kanei pote.mono otan tin efera stin germania meta apo ena monologo niaourisma k gatisia parapona gia 2 meres eimstan pali eutuxismenes. otan eimoun egkuos k gennisa tin megali mou i mama mou eipe to mu8iko i gata prepei na fugei ,os sini8os ,einai epikindini gia to moro,ego osan kali melousa mama ,fiusika ,k den to ekana.k akousa agogista ta osa mou esourne i mama mou.se oli tin egkumosini eitan panta ksaplomeni dipla stin koilia mou k gourgourize eixe anoiksei ena dialogo me tin mikroula mesa.otan gennisa ebaza, to moro dipla mou sto krebbati me to port-bebe gia na tin perno to brady na tin 8ilazo.ena brady akousa to moro na gkriniazei k opos anoiksa ta matia mou k koitaksa to mikrouli eitan piso stin plaltoula tou i chichika mou k koimotan kourniasmeni.eixe glistrisei i koubertoula tis k eitan kseskepo.fusika os k teleutaia ektos apo mena mono me tin megali mou kori panta koimatan. erxontai kammia fora mikra zoakia stin zoi mas pou i psixi tous k i agapi tous einai toso megali gia autous pou einai dipla tous pou den tin xora auto to sumpan.pernas toses omorfes stigmes mazi tous pou panta 8a se sintrofeuoun stin zoi.spania exeis autes tis glukies anamniseis apo an8ropous,simera.
meta omos apo 18 k miso xronia apofasise i psixi mou oti eir8e kairos na me afisei meta ena atuxima apo autokinito k 2 egkefalika.eniosa mono to xadi tis, otan me pire o ypnos,afou i8ela na me dipla tis sunexeia,opos panta sto magoulo mou k iksera oti efuge afou me apoxairetise. einai sxedon xronos alla panta mou 8a mou leipei ,einai san na exo xasei kati poli politimo apo tin zoi mou.an k ksero oti panta trigurnaei edo guro mazi mou.

πολύ συγκινητική ιστορία....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Ο Σκυλόγατος 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Ο Σκυλόγατος Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από marmanga Παρ Σεπ 12, 2008 9:07 am

Αχ, τι γλυκόόό! love
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Ο Σκυλόγατος M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από efi24 Παρ Σεπ 12, 2008 10:46 am

avery rowe υποκλίνομαι!!!

Γατόσκυλα, love for ever!!!
efi24
efi24
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : παγκράτι
Αριθμός γατουνίων : 2+2, στη μαμά και στη γιαγιά
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/02/2008
Mood : Ο Σκυλόγατος M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από Marcos Παρ Σεπ 12, 2008 2:25 pm

Τι υπέροχη ιστορία...
Τι υπέροχα ζώα...
Τι υπέροχοι άνθρωποι....
eros






geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Ο Σκυλόγατος M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από Silmaril Σαβ Σεπ 13, 2008 9:07 am

Πολύ συγκινητική ιστορία!!!

Μου θύμισε μια σκύλα που είχαν στο εξοχικό οι δικοί μου, την Τερέζ (κόκερ σπανιέλ ήταν και την πήραν μεγάλη για να τη σώσουν αφού απειλούνταν με εξόντωση...) η οποία είχε κολλητή μια αδεσποτούλα ψιψί που τάϊζαν οι δικοί μου εκεί, τη Ματούλα (την ονόμασαν έτσι επειδή είχε τεράστια μάτια). Η Ματούλα ήταν "άπιαστη", έτρωγε, έπινε αλλά ανθρώπινο χέρι δεν ήθελε να την ακουμπήσει! Όταν λοιπόν ερχόταν η ώρα της εγκαθίστατο στο σπιτάκι της σκύλας, γεννούσε εκεί κι έπειτα άφηνε τα μωρά στη σκύλα και εκείνη έκοβε βόλτες! Οι δικοί μου έβλεπαν τα γατάκια μόνον όταν ήταν αρκετά μεγάλα για να τριγυρνάνε γύρω απο το σπιτάκι της Τερέζ....

Αλλά τι να πω και για τον Φοίβο που μεγάλωσε με πολλή στοργή και αγάπη τον Έκτορα! Μόνο που δεν τον θήλασε!!! Θυμάμαι περνούσε ώρες ο γάτος μπροστά στη γατοφόρο που κλείναμε τον Έκτορα μωράκι, πριν περπατήσει καν, όταν λείπαμε...Κι έβαζε το ποδαράκι του μέσα στη γατοφόρο και έπιανε το σκυλάκι...Κι έπειτα, όταν ο σκύλος περπάτησε, ο Φοίβος ήταν αυτός που έπαιζε μαζί του! Εννοείται οτι ο αρχηγός της παρέας είναι ο Φοίβος...όταν θέλει ο Φοίβος να παίξει παίζει και ο Έκτορας, όταν ο Έκτορας θέλει να παίξει κι ο Φοίβος βαριέται, βλέπεις εναν σκύλαρο πέντε φορές μεγαλύτερο απο τον γάτο να τρώει σφαλιάρα και να λουφάζει! Με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς πολλά πολλά... happy2 happy2 happy2

Αλλά κάνουν κι αγάπες...ειδικά ο Έκτορας προς τον Φοίβο! Κάθεται ο Φοίβος ήσυχα ήσυχα κάπου και πάει ο άλλος του δίνει φιλάκια και με το μπροστινό ποδαράκι και χαδάκια στο κεφαλάκι...Αν ο γάτος είναι σε διάθεση τότε τα απολαμβάνει και ανταποδίδει πιο συγκρατημένα όμως...αν οχι...δίνει μια σφαλιάρα στο μουσούδι (χωρίς νύχια εννοείται) και ο Έκτορας μαζεύεται! Laughing
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Ο Σκυλόγατος M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Σκυλόγατος Empty Απ: Ο Σκυλόγατος

Δημοσίευση από Marcos Σαβ Σεπ 13, 2008 2:00 pm

heart heart heart heart




geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Ο Σκυλόγατος M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης