gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

+14
tsili
Λιαννα
alex..niaou
natalouko
alexandrakicat
niou
ladycat
Anatoli
marianthia
LAROGATA
SuperCatz
Πούπσυ
doremi
ralou
18 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από tsili Δευ Ιουλ 04, 2011 7:50 pm

τι έγινε??? Ρούλα είσαι καλά??? Τι έκαναν τα παιδιά καλέ????
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Ιουλ 04, 2011 7:51 pm

ralou έγραψε:7:30
Χτυπαει το κουδουνι
Η Φρεγια τσιτωνεται για μια στιγμη και μένει ακίνητη.
Ανοιγω την πόρτα και μπαίνει ο Νικόλας χαμογελαστός με... δυο γατιά στα χέρια του!!!
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_afi10

Πηγα να πάρω τον Πιπη, αλλά ο Ορφέας εκανε επανάσταση να έρθει κι αυτός. Του εξηγησα ότι θα τον καλέσουμε άλλη μέρα στο σπίτι μαζί μέ άλλες γατουλες να κάνουν παρέα και ότι η σημερινη μέρα ανήκει μόνο στον Πιπη και την Φρεγια. Αμετάπιστος ήτανε μωρε Ρουλα! Τι να έκανα? Τον πηρα κι αυτον μαζί και συμφωνησαμε να γνωρισει την Φρεγια και να τον επιστρεψω αμέσως μετα στο σπίτι του.
Ο Ορφέας έχει ήδη πηδηξει απο την αγκαλιά του και με πλησιάζει παρατηρωντας ταυτόχρονα με ενδιαφέρον, τις κουρτινες του σαλονιου δίπλα.
Καλως τον Ορφεα! Τον υποδέχομαι.
Τι κάνεις αγοράκι μου? Πως μεγάλωσες έτσι? Τι κουκλος που έγινες βρε συ! Φτου σου μάτια μου!
Γεια σου θεια ραλου! Αααα! Τι ωραίες κουρτινες που έχεις! Να τις δοκιμάσω?
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_kou10

Ορφέα, αστα αυτα! Ελα να σου δωσω ενα φιλάκι και βουρ να επιστρέψετε στο σπίτι σου. Πως άφησες χωρίς γάτα την μάνα σου βρε συ? Δεν σκέφτεσαι το πως θα περάσει την βραδιά της χωρίς γάτα???
Μπααα! Θα τα καταφέρει! Ξερεις, όταν μας είχε φέρει εκείνο τον Φοιβο την μισοριξια στο σπίτι καμια σημασία δεν μου έδινε, τωρα παίρνω το αίμα μου πίσω.
Δεν έχεις δίκιο αγορακι μου! Η μαμα σε λατρευει, ενα ψυχικο έκανε με τον μικρουλη και άλλωστε τωρα έφυγε, δεν έφυγε? Για πες μου τωρα, πως πάει η πολιτικη σου καριέρα? Πως τα βλέπεις τα πράγματα?
Καλέ θεία ραλου, σ ευχαριστω που μου έκανες δημόσιες σχέσεις με την γνωστη φωτογραφία αλλά δεν πάω για πολιτικος! Ε! Καμιά φορά βγάζω λογο στο σαλόνι μονος μου έτσι για να κάνω πλάκα, πως κανουν μερικοι που τραγουδάνε μπροστα στον καθρευφτη και κρατάνε την βουρτσα των μαλλιων για μικρόφωνο? Ε! Ετσι!
Α παπαπα! Δεν είναι πράγματα αυτα για μένα! Ασε που δεν μου αρέσουν καθόλου μα καθόλου οι καμαριέρες.
blinking
Κι εγω και ο Νικόλας με τον Πιπη στην αγκαλια κλαίμε απο τα γέλια. Εχει πλάκα ο μικρός τσαουσης έτσι που τα λέει.
Η Φρεγια του δίνει με άνεση το χέρι και του συστηνεται.
Αλλη φορά να έρθεις να τα πουμε όλοι μαζί ετσι μικρε?
Ο μικρός διολου δεν χαίρεται που τον λέει μικρό αλλά κάνει την αναγκη φιλοτιμια και της γνέφει καταφατικα.
Τον βουτάω και του δίνω δυο πεταχτα φιλάκια –τόσο μόνο με άφησε- και ανταλλάσουμε γατιά με τον Νικόλα για να πάει τον Ορφέα πίσω στο σπιτι του.

Και... μένουμε μόνοι οι τρεις μας.
Ο Πιπης...ντουπ-ντουπ! ντουπ-ντουπ! heart
η Φρεγια ντουπ-ντουπ! ντουπ-ντουπ! heart
κι εγω...
νταπ νταπα ντουπ νταπ ντουπ ντουπ pale
αρυθμίες εγω...


Συνεχίζεται!
tiletheatis tiletheatis tiletheatis tiletheatis grinning4 grinning4
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από alexandrakicat Δευ Ιουλ 04, 2011 7:54 pm

τι εγινε!?συνεχισεεε!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουλ 04, 2011 7:54 pm

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 04, 2011 8:15 pm

Άντε καλέ! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Θα νταπ νταπα ντουπ ντουπ κι εμείς από την αγωνία! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 270712 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 300270 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Η Συνάντηση!

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 8:19 pm

Ο Πιπης στην αγκαλιά μου ρουθουνίζει στον αέρα τις νέες μυρωδιές.
Ειναι τόσο απαλος και μοσχοβολιστος, σαν τσουρέκι που βγηκε απο τον φουρνο.

Καλως ήλθες αγόρι μου στο σπίτι μας! Ευχαριστουμε που μας έκανες την τιμη. Ελα να γνωρίσεις απο κοντά την Φρεγια, τόσα έχετε πει απο μακρια αλλά όχι και απο κοντα.
Λοιπον Πιπη ιδου η Φρεγια σου!
Φρεγια ιδου ο Πιπης σου!

Ακουμπαω τον Πιπη στο πάτωμα και αγγιζω με το πατουσάκι του το κεφάλι της Φρεγιας. Η Φρεγια μαρμαρωμένη τον κοιτάει με συναισθηματα πολυπλοκα και ακαθόριστα να τρέχουν πάνω στο προσωπο της.
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_hea10
Εχουν επιτέλους συνατηθει!
Αχ!


Λοιπον Φρεγια, πάρε τον Πιπη και δειξε του καλα-καλα όλο το σπιτι και την αμμολεκάνη του και το μπολάκι του με το φαί και το νερό.
Και μετα πηγαίνετε στον κήπο να του δείξεις τις γλάστρες και το τοιχάκι σου. Θα έχει δροσιά εκεί.
Xαχαχαχαχα! Για μια στιγμη νομίζω ότι βρίσκομαι σε παλια Ελληνικη ταινία, απο εκείνες τις μαυρόσπρες, όταν η μαμα έστελνε την κόρη της και τον wannabe γαμπρό της, γόνο πλουσιας φίλης της και συνηθως ολιγο μαμακια, στον κήπο της βίλας για να τους δωσει χρόνο να βρεθουν μόνοι και να τα βρουν μεταξυ τους:
«Λιανα, πηγαίνετε με τον Λάκη να του δείξεις τον κηπο. Και μην αργήσετε! Σε λίγο η Μαρία θα ετοιμάσει το τραπέζι να φαμε!»

Εδω βεβαια έχουμε Φρεγια και Πιπη!
Πιπη που μου κάνει εντυπωση με την άνεση του καθως την ακολουθει χωρις δυσκολία μυρίζοντας συνεχως τον αέρα.
Φρεγια που δεν έχει βγάλει άχνα απο το στόμα της τόση ωρα, περπατάει με κατεβασμένα τα μάτια στο πάτωμα και τα μαγουλάκια της έχουν γίνει κατακόκκινα κάτω απο την γουνα της!!!

Τι κάνεις μπουγαρίνι μου? Εισαι καλά κρινακι μου? Ακουω τον Πιπη να της μουρμουράει στ αυτι καθως στριβουν στην γωνία του διπλανου δωματίου.
Αχ! Τι γάτος είναι αυτος βρε παιδια!
lipothymia lipothymia lipothymia

Συνεχιζεται...
...βεβαια!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ralou στις Δευ Ιουλ 04, 2011 8:27 pm, 1 φορά
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Ιουλ 04, 2011 8:21 pm

ralou έγραψε:Ο Πιπης στην αγκαλιά μου ρουθουνίζει στον αέρα τις νέες μυρωδιές.
Ειναι τόσο απαλος και μοσχοβολιστος, σαν τσουρέκι που βγηκε απο τον φουρνο.

Καλως ήλθες αγόρι μου στο σπίτι μας! Ευχαριστουμε που μας έκανες την τιμη. Ελα να γνωρίσεις απο κοντά την Φρεγια, τόσα έχετε πει απο μακρια αλλά όχι και απο κοντα.
Λοιπον Πιπη ιδου η Φρεγια σου!
Φρεγια ιδου ο Πιπης σου!

Ακουμπαω τον Πιπη στο πάτωμα και αγγιζω με το πατουσάκι του το κεφάλι της Φρεγιας. Η Φρεγια μαρμαρωμένη τον κοιτάει με συναισθηματα πολυπλοκα και ακαθόριστα να τρέχουν πάνω στο προσωπο της.
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_hea10
Εχουν επιτέλους συνατηθει!
Αχ!


Λοιπον Φρεγια, πάρε τον Πιπη και δειξε του καλα-καλα όλο το σπιτι και την αμμολεκάνη του και το μπολάκι του με το φαί και το νερό.
Και μετα πηγαίνετε στον κήπο να του δείξεις τις γλάστρες και το τοιχάκι σου. Θα έχει δροσιά εκεί.
Xαχαχαχαχα! Για μια στιγμη νομίζω ότι βρίσκομαι σε παλια Ελληνικη ταινία, απο εκείνες τις μαυρόσπρες, όταν η μαμα έστελνε την κόρη της και τον wannabe γαμπρό της, γόνο πλουσιας φίλης της και συνηθως ολιγο μαμακια, στον κήπο της βίλας για να τους δωσει χρόνο να βρεθουν μόνοι και να τα βρουν μεταξυ τους:
«Λιανα, πηγαίνετε με τον Λάκη να του δείξεις τον κηπο. Και μην αργήσετε! Σε λίγο η Μαρία θα ετοιμάσει το τραπέζι να φαμε!»

Εδω βεβαια έχουμε Φρεγια και Πιπη!
Πιπη που μου κάνει εντυπωση με την άνεση του καθως την ακολουθει χωρις δυσκολία μυρίζοντας συνεχως τον αέρα.
Φρεγια που δεν έχει βγάλει άχνα απο το στόμα της τόση ωρα, περπατάει με κατεβασμένα τα μάτια στο πάτωμα και τα μαγουλάκια της έχουν γίνει κατακόκκινα κάτω απο την γουνα της!!!

Τι κάνεις μπουγαρίνι μου? Εισαι καλά κρινακι μου? Ακουω τον Πιπη να της μουρμουράει στ αυτι καθως στριβουν στην γωνία του διπλανου δωματίου.
Αχ! Τι γάτος είναι αυτος βρε παιδια!
lipothymia lipothymia lipothymia

Συνεχιζεται...
...βεβαια!
Tι να λέμε τώρα,εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος!! tiletheatis
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από alexandrakicat Δευ Ιουλ 04, 2011 8:23 pm

συγγνωμη αλλα θα ρωτησω!ολο αυτο γινεε στα ψεματα ε?γιατι ειδα την καρδουλα και την φρεγια με το πιπη!στα ψεματα εινα ε?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από marea Δευ Ιουλ 04, 2011 8:27 pm

Απολαυση η εξιστορηση!!! Μαγευτικη!!!!!!! Αναμενουμεεεε!!!! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 8:29 pm

Ναι αγαπουλα μου!
Πλάκα κάνουμε!
Razz Razz Razz Razz Razz

Ευχαριστουμε πριγκηπομάνα!
Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από marea Δευ Ιουλ 04, 2011 8:31 pm

Παρακαλουμε!! Λεμε την αληθεια!!!Συγχαρητηρια!!!!!!
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Τα...αναμενόμετα ευτραπελα...

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 8:37 pm

Ετοιμάζω τα μπολάκια με το φαί τους (φρεσκες φρέσκες κροκετουλες, γιατι και τα δυο τους έχουν παραξενια και δεν τρώνε κροκέτες που δεν μοσχοβολάνε απο μόλις ανοιγμένη συσκευασία) και βάζω τα λουλουδια που μας έφερε ο Πιπης στο νερο. Κρίνοι και τριανταφυλα και κλαδια μανωλιας μοσχοβολιστα και ζουμπουλια πολυχρωμα, μια ανθοδέσμη όνειρο! Ειναι αυτα τα λουλουδια με τα οποια αποκαλει την Φρεγια.
Πωπω... τι τρέξιμο θα έκανε η Μαρία για να του βρει τα λουλουδια που της ζήτησε!
Μιλάμε, ο τυπος είναι φοβερός, το τι ξερει και το τι σκαρφίζεται για να κολακευσει μια γάτα είναι απιστευτο!
wow wow wow
Δεν έχουν περάσει ουτε δεκα λεπτα απο την ωρα που τα δυο τους απομακρυνθηκαν, όταν αισθάνομαι ενα απαλο κουτουλημα στη γάμπα μου.
Διαφορετικο κουτουλημα. Μεταξωτο! Αυτο έλειπε να μην ξέρω το κουτουλημα της δικιάς μου!
Κοιτάζω και βλέπω τον Πιπη μόνο του δίπλα μου.
Τι έγινε αγόρι μου? Που είναι η Φρεγια?
Εεε, να καλε θεία Ραλου, εκεί που που έδειχνε τα κατατόπια της είπα πόσο την αγαπάω και ξαφνικά έμεινε κάγκελο και κάνει μια φραπ! Και εξαφανίζεται. Μπορει να μην βλέπω καλα αλλά το θεικο της άρωμα το Γκουντλακισσιμο το μυρίζω απο μακρια... πήγε και χωθηκε σε ενα μέρος μικρό, δεν ξέρω τι είναι, μάλλον με αποθήκη μου μυρίζει.
Α την σκατουλα! Πάντα όταν ντρέπεται ή φοβάται πάει και χωνεται στην αποθηκουλα του μπάνιου πίσω απο κάτι μπαλαντεζες και Χριστουγεννιάτικα φωτάκια. Αν δεν το ξέρεις δεν την βρίσκεις με τίποτα αλλά εμείς το ξέρουμε πια.

Πλησιάζω και όντως το Φρεγίσσιμο έχει ξεχυθει στον αέρα. Τα αμόλησε το σκατόγατο εκει μέσα απο την λαχτάρα της...
Φρεγια, βγες έξω κακομοιρα μου γιατι θα σε πιάσω απο το τσουλουφι!
Οχι! Οχι θεια Ραλου, μην το στεναχωρεις το κορίτσι μου.
Πιπη, άσε με να κάνω την δουλειά μου γιατι διαφορετικά σε βλέπω να μην κάνεις παρέα καθόλου με την Φρεγια όσο μείνεις εδω. Και μετα θα παίζουμε ταβλι όλο το εικοσιτετράωρο οι δυό μας! Ταβλι ξέρεις?
Ο Πιπης παίρνει την κατάσταση στα στιβαρα του χέρια και πλησιαζει την Φρεγια ακολουθώντας την μυρωδιά της.
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Fr_48_12
Ελα μπουγαρίνι μου, έλα κοκώνα μου, έλα ψυχη μου, βγες απο εκει μέσα, δεν θελω να σε στεναχωρω, έλα να τα πουμε και θα δεις όλα θα πάνε πρίμα.
Καλε κύριε Πιπη... συγνωμη, αλλα να... δεν έχω συνηθισει να έχω κόσμο στο σπίτι και ενοιωσα μια αμηχανία...
Με μένα μπουγαρίνι μου! Με τον Πιπη σου?! Τστστς! Και μου μιλας και στον πληθυντικο! Τι ειναι αυτα? Ελα και σαν θα γνωριστουμε θα δεις που όλα θα πάνε καλά. Εγω βρε συ δεν είμαι «κοσμος στο σπιτι» Ειμαι ο γάτος σου, το αμόρε σου, τόσο καιρο περιμέναμε να ειμαστε μαζί!
Την πιάνει απο το πατουσάκι και την βγάζει σιγα σιγα απο την κρυψωνα της.
Παναγιά μου! Εχει γίνει συσκατη απο τα κάτουρα απο την κορφη μέχρι τα νύχια! Scared
Καλά Πιπη μου, σε παρακαλω κάθισε λίγο με την μαμα Ραλου μέχρι να ρίξω κάτι πιο άνετο πάνω μου (χα! Νατη πάλι η ατάκα απο παλιά ταινία) εεε... συγνωμη... να ευπρεπιστω εννοω και θα σου έρθω πισω φρεσκια και δροσερη σαν την πρωινη αυγουλα.
Μου ρίχνει μια ματια απελπισιας και απομακρυνεται για να καθαριστει.

Πιάνω τον Πιπη και τον ακουμπάω στον καναπέ δίπλα μου.
Λοιπον αγόρι μου, που τα έμαθες και τα λες εσύ όλα αυτα τα γλυκόλογα?
Εεεε, ξέρεις θεια ραλου... μπορει να μην βλέπω αλλά ο κόσμος γυρω μας εχει ενα σωρο ακουστικές πληροφορίες! Ξέρεις τι ακουω στο σπίτι και απο τα διπλανα διαμερίσματα? Και βεβαια και απο την τηλεόραση, όχι μόνο στα Ελληνικά πια, γιατι η μαμα μου κάνει μαθηματα Αγγλικων και ακουω και τα ξένα. Μετα, τα βάζω στο μυαλο μου και τα επεξεργάζομαι, τα τακτοποιω και ξέρω πάντα τι να πω σε κάθε περίπτωση. Μπορει η ζωή ενός τυφλου γάτου να θεωρείται κάπως μονοτονη αλλά, εγω το ξέρω, μπορει να γίνει φοβερά ενδιαφέρουσα με λίγη νοητικη προσπάθεια!
Θεε μου! My type of guy! Ευφυής, καθαρα πνευματικος, επινοητικος, δυναμικος, ξέρει να πιανει την ζωή και να την στίβει! Οσα του στέρησε, αυτός τα αναπλήρωσε πολλαπλάσια απλά και μόνο χρησιμοποιώντας το μυαλο του!!!
Ασε που είναι και πανέμορφος. Τοση ωρα, μου επιτρεπει σιγά σιγα όλο και πιο τρυφερα χαδάκια και επιτέλους μου δείχνει και την υπέροχη κοιλίτσα του με το πορτοκαλι βρακάκι του!
Και ειναι τοοοοσο απαλός! Σας είπα ποσο απαλός είναι αυτος ο γάτος?
Α ναι... το είπα! Ε λοιπον το ξαναλέω!
love love love love love love

Συνεχίζεται...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 04, 2011 8:53 pm

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780














"Παναγιά μου! Εχει γίνει συσκατη απο τα κάτουρα απο την κορφη μέχρι τα νύχια! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 73558 "
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 9:02 pm

happy2
Χαχαχα! Συνκάτουρη έπρεπε να πω!
Το κορίτσι μου δεν χέζει οπου βρει, ουτε όταν φοβάται
Μονο κατουράει... tongueout
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 04, 2011 9:10 pm

ralou έγραψε: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261
Χαχαχα! Συνκάτουρη έπρεπε να πω!
Το κορίτσι μου δεν χέζει οπου βρει, ουτε όταν φοβάται
Μονο κατουράει... Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 43833

Εμένα μου φάνηκε πολύ αστείο, γιατί το θεώρησα ως παρομοίωση για το πόσο χάλια έγινε απ' το κατούρημα!
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Οι πρωτες κουβέντες απο κοντα. Απο πολυ κοντα...!

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 9:12 pm

Οσο την περιμένουμε τηλεφωνω στην εταιρεια με τα πυροτεχνηματα. Μου έβαλαν ιδέα η Τετα και η Βικυ στο γατόσπιτο και σημερα που είναι 4 Ιουλίου, είπαμε να ρίξουμε μερικά έτσι για να τους κάνουμε έκπληξη αργα το βράδυ.

Μ αυτα και μ αυτα, εχει βραδιάσει πια και η Φρεγια εμφανίζεται στο σαλονι με την γουνα της στην εντέλεια! Χαμογελάει ντροπαλά ακομα αλλά δεν είναι πανικόβλητη.
Ο Πιπης την πλησιαζει και τριβεται στο μάγουλο της.
Αγαπημένη μου! Εισαι τόσο απαλη, τόσο μοσκοβολιστη. Το βημα σου ακουγεται σαν σταγόνες βροχής στο μαλακο χωμα, μυρίζεις σαν φρεσκοψημένο ψωμάκι, είσαι απαλή σαν τα πέταλα της μανωλιας... Ναι γιασεμι μου... σ αγαπω!
(Μαλαγάναααα!) oksmily3
Πιπη μου, επιτέλους μαζι! Πόσο καιρο το περίμενα αυτο. Θελω να σου πω τόσα πολλά!
Πρωτα πρωτα, να σε ευχαριστήσω που με εβγαλες απο τα δύσκολα στην περίπτωση με τον Λάρυ εκει στα ξένα. Δεν μπορεις να φανταστείς σε τι κατασταση ήμουν, μονη και με τον τυπο να έχει ξεφυγει εντελώς. Κινδυνεψαμε να έχουμε διπλωματικο επισόδειο. Την μαμα δεν μπορουσα να την πάρω τηλέφωνο, θα μου έλεγε να φυγω απο εκεί και να τσακιστω να επιστρεψω στο σπίτι... Μονο εσυ καλε μου πήρες τα πράγματα στα χέρια σου και εδωσες λύση.

Τιποτα γαρυφαλλο μου! Τιποτα δεν ήταν, αλίμονο. Πάντα στη διάθεση σου.
Και αυτος ο αχαίρευτος ο άμυαλος ο Λάρυ τι έγινε τελικα?

Α! Με παίρνει τηλέφωνο καμια φορά. Κάνει τον γυρο των Ελληνικων νησιών, ζει κι αυτος το Ελληνικο όνειρο του. Δεν έχει ανάγκη! Να φανταστείς ότι έπεισε το αφεντικο του να χρηματοδοτήσει το ταξίδι του σαν μέρος του προγραμματος πολιτιστικων ανταλλαγων ανάμεσα στις δύο χωρες. Καταγραφει λέει τα ηθη και τα έθιμα των άπειρων γατιων που συναντάει! Λέει μαλιστα ότι θα προτείνει εμας τους δύο να πάμε ταξίδι στην πατριδα του στα πλαίσια του ίδιου προγραμματος.
Χαχαχα! Πλάκα έχει. Αν και νομίζω ότι ίσως τον έχουμε παρεξηγησει. Εχει και διαφορετικη κουλτουρα ο Λάρυ και απο ότι φαίνεται για γάτος του Μεγάλου Θυσαυροφύλακα της πατριδας του μια χαρα τα πάει με την διπλωματια.
Καλα... αστον αυτον τωρα... Για πές μου πως τα πάτε με τον Ορφέα τελικα? Σου σπάει ακομα τα νευρα?

Τα αφηνω να τα πουν με την ησυχία τους. Εχω αποφασίσει να τους αφηνω μόνους τους όσο περισσότερο γίνεται και η παρακολουθηση μου να είναι πολυ διακριτικη.
Βγαίνουν στον κήπο και τα λένε μέχρι αργά με την απαραίτητη διακοπη για φαγητο και τσίσα βεβαια.
Χαχα! Πρωτη φορά βλέπω την Φρεγια να τρωει με μικρες κομψες μπουκίτσες, συνηθως ορμάει στο φαί με τα μουτρα.
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_maz10

Συνεχίζεται...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από alexandrakicat Δευ Ιουλ 04, 2011 9:15 pm

τυφλος ειναι μωρε ο καημενος?το καημενουλι!!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 10:09 pm

Πλησιάζω διακριτικά στον κήπο.
Παιδια, πως πάει, τα λέτε?
Ελα καλέ μαμα... ασε μας σε παρακαλω μόνους. Εχουμε τοοοοσα να πoυμε με τον Πιπη!
Χμ... Απίστευτη αλλάγη! Σε άλλες περιπτωσεις θα μου έλεγε «ασε μας ρε μάνα! Τι θες κι ανακατευεσαι?»
Αχ θεια Ραλου, τι ωραία που περνάμε, σ ευχαριστω που με κάλεσες. Ειμαι πολυ χαρουμενος που είμαι εδω.
Ενταξει αγόρι μου! Σας το είχαμε υποσχεθει. Θέλετε τιποτα, φαγητό, νεράκι? Πιπη μην ξεχνάς ότι σε λίγο πρέπει να πιεις την τελευταια δοση απο το σιροπακι σου!
Λοιπον, σας έχω και έκπληξη! Σε λίγο θα ρίξουμε πυροτεχνηματα για χάρη σας.
Πυροχτενηματα? Τι είναι αυτο?
Οχι πυροχτενηματα ζουμπουλι μου. Πυρο-τεχνη-ματα! Εγω δεν έχω δει βεβαια αλλά εχω ακουσει πολλές φορές. Ακους στην αρχη ενα βζζζζζζζζ και μετά ενα χορταστικο μπουουμ, και το νοιωθεις στα αυτιά σου να σε ξεσηκώνει. Και ο αέρας μυρίζει κάπως περίεργα και ακους φωνές απο τους άλλους να κάνουν ααααα και ωωωωω και χειροκροτουν και μερικές φορές καταλαβαίνω και κάποιες λάμψεις, όχι πολλά πράγματα αλλά κάτι καταλαβαίνω. Πάντως ειναι πολυ συναρπαστικο!
Ετσι είναι Φρεγια! Ο Πιπης σου για τυφλός γάτος είναι πολυ παρατηρητικος. Και εσυ θα δεις και πολλά πολλά αστεράκια στον ουρανο που θα πέφτουν και θα σβυνουν σιγά σιγα , πολυχρωμα αστεράκια μπλέ και άσπρα και κόκκινα και πορτοκαλια.
Και θα κάνουν θόρυβο και όλοι ...
Θορυβο? Τι θόρυβο? Οπως το Πάσχα που ρίχνουμε κροτίδες?
Α παπα! Φοβαμαι!

Σωπα γιασεμί μου! Μην φοβάσαι θα είμαι εγω δίπλα σου και θα σου κρατάω το χέρι! Θα είναι ωραία, θα δεις. Τι καλά που το σκεφτηκατε θεια Ραλου. Ειναι ευκαιρία να απολαύσει η Φρεγια τα πυροτεχνηματα τωρα που θα είμαι και εγω δίπλα της και θα την καθησυχάζω!

Παναγια μου!
Μα τι απίστευτο γατί είναι αυτο! Τι συμπεριφορά, τι λεπτότητα, τι ευγενικη ιδιοσυγκρασία! Με έχει θαμπωσει αυτος ο γάτος!
Ε ναι! Θα το λέω και θα το ξαναλέω! Εχω πάθει πλάκα λέμε!

Τους βάζω ενα μαξιλαράκι να ξαπλώσουν στην αυλη και να απολαυσουν απο βολικη θέση το θέαμα.
Πραγματικα, ενω στην αρχή η Φρεγια τσιτωνεται φοβισμενη, σιγα σιγά χαλαρωνει στα χέρια του Πιπη και απολαμβάνει το θέαμα...
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_pyr10

Συνεχίζεται...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουλ 04, 2011 10:16 pm

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_maz10

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_pyr10

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 742497 Ρουλίτσα Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 751775 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932

Τί έρωτας! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 45749 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 45749 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 45749 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 45749 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 45749
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουλ 04, 2011 10:20 pm

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_pyr10


τι γλυκούλια!!! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 45749
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 10:58 pm

Εχει περασει πια η ωρα, τα πυροτεχνηματα έχουν σβυσει προ πολλου και τα δύο γατιά ξαγρυπνάνε στον κηπο κάτω απο τον έναστρο ουρανο. Μιλανε με τις ωρες ψυθιριστα και εχω στησει αυτι να πιάσω καμια κουβέντα. Τι να κάνω... Μια μάνα πρέπει να έχει πάντα το νου της.
Η Φρεγια τον έχει πιάσει μονοτερμα τον Πιπη της και του λέει για τα παλια
...Ετσι που λές Πιπη μου! Και μετα, εκεί που είμαστε έτοιμοι να παντρευτουμε, ξυπνάω μια μέρα και μαθαίνω ότι έχει παντρευτεί την Ροζα την Περσίδα. Δεν ήξερα που να κρυφτω απο την ντροπη... Η μαμα μου βγηκε στο φορουμ και τα έβαλε με όλους και με τον Γιακουμη και με την Ροζα και με τους γονείς τους, ως και με αυτη την θεία που είχε βγάλει το ρεπορτάζ στην εφημερίδα της απο όπου το μάθαμε και εμείς.Αυτα έγιναν παλιά, δεν ειχες εμφανιστει ακόμα εσυ στο γατόσπιτο και δεν τα ξερεις
Μόνο κακεντρεχη σχόλια εισπράξαμε καλέ μου... εκεί να δεις ντροπη. Και ο λεγάμενος να λέει ότι δεν το ήξερε και τον τύλιξαν λέει να την πάρει. Τι να πω.. τον θεωρουσαμε λεβεντογατο τον Γιακουμη... Η μαμα τον είχε για ήρωα της... Αλλα...
Για να μην σου πω και για τον Νορβηγό τον Ολαφ που τον παντρευτηκα τάχα μου και η μαμα έκανε φωτοσοπια με την νυφικη φωτογραφία και μοιραζε και μπομπονιέρες για να υποστηρίξει την χαμένη μου αξιοπρέπεια και να μην έχω την ρετσινια της παρατημένης...
Να! Εδω δες φωτογραφίες
Να ο Γιακουμης και η Ροζα
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Giakou10
Και εδω τότε που του στέλναμε φιλάκια και εγω και η μαμα... Πριν τα γεγονότα...
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Giakou11
Κι εδω η φωτοσοπιά της μαμας, τάχα μου ότι είχα παντρευτεί αυτον τον Νορβηγο τον Ολαφ!
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Fr_39m10


Πωπω δεν τα ήξερα όλα αυτα! Τι στεναχωρια που θα πήρες κρινάκι μου...
Δεν φαντάζεσαι καλέ μου. Μετά τακιμιάσαμε με ενα άλλο γάτο τον Μαρκελο. Ηταν καλο παιδι και ξηγημένο ο Μάρκελος, κάναμε ουουου! ενα σωρό ζαβολιές μαζί και ειχε και μια γουρουνα και πηγαίναμε βόλτες, πολυ το είχα ευχαριστηθει. Και μετα κάναμε το μπιτς πάρτι πέρυσι και μαζί κατατροπωσαμε την Mbrigade, με την βοήθεια όλων των γατιών βεβαια και του καλου μου του Ρας (παρ όλο που αυτος είναι πφφφ... σκυλος!)
Με τον Μάρκελο είχαμε συμφωνησει ότι θα παντρευτουμε μεταξύ μας αν δεν πετυχουμε να βρουμε τον έρωτα της ζωής μας. Η σχέση μας βεβαια ήταν φιλικη αλλά ένοιωθα σιγουρια κοντα του. Ηταν πολυ καλο φιλαρακι ο Μαρκελος. Ωσπου μια ωραία πρωία πηρε το ιμάτιον του και εξαφανίστηκε κι αυτος... Κανεις δεν έμαθε που μετακόμισε με την μαμα του την Μάυ... έριξε μαυρη πέτρα πίσω του... Τι στεναχωρια πήρα δεν λέγεται!
Να και ο Μαρκελος με την γουρουνα του... Τι ωραίες εποχές...
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 1_mark10


Ο Πιπης ανακάθεται λιγάκι, ίσως να τον θορύβησε αυτος ο τελευταίος γιατι μια αποριψη στον έρωτα την παλευεις αλλά ενας υποβόσκων ανεκπλήρωτος έρωτας πως να μην σε στιγματίσει?
Ελα... μην στεναχωριέσαι μανολια μου. Πέρασαν όλα τωρα και πάνε...
Ναι... και μετα ο Τσιλι άρχισε να μου τα ρίχνει και πολυ φοβάμαι ότι τον πλήγωσα, εγω εκείνη την εποχή χρειαζόμουν πιο πολυ ενα φίλο και δεν λέω, σαν φίλος μου στάθηκε πολυ και ακόμα και τωρα λέμε τα ερωτικά μας και τα μυστικά μας, είναι καλό φιλαράκι.

Παρουσιάζομαι ξαφνικά μπροστα τους για να διακοψω την δικιά μου. Χμ... δεν την δασκάλεψα καλά...
Την παίρνω στην κουζίνα τάχα για να με βοηθήσει για να σερβίρουμε ενα μεταμεσονύχτιο σνακ.

Βρε συ χαζουλα! Τι κάνεις εκεί! Ολα του τα ξεφουρνισες του γάτου, και για τον Γιακουμη και τον Μαρκελο και τον Ολαφ και τον Τσίλι, τι γνωμη θα σχηματίσει για σένα?
Η Φρεγια με κοιτάει με ενα βλέμμα που βλέπω για πρωτη φορά.
Μαμα! Εγω ενα ξερω και στο ξαναείπα. Ο Πιπης είναι ο γάτος της ζωής μου. Και δεν σκοπευω να στηρίξω την σχέση μου μαζί του σε ψεματα και μισές αλήθειες. Εχω πάρει τα μαθηματα μου και σκοπευω να τα χρησιμοποιησω σωστα!
Μα.. τι λέει το γατι μου? Να ωρίμασε έτσι σε μια νυχτα??? Ελα Θεε και Κυριε!

Η Φρεγια πάει πάλι κοντα του και του χαιδεύει την γουνα της ράχης του.
Αχ! Τι απαλά χέρια κου έχεις ορτανσία μου...
Τι λέγαμε? Α ναι! Τον ξέρω τον Τσίλι, είναι πολύ καλος τυπάκος. Για πες μου μπουγαρίνι μου... του είπες δηλαδη και για μας?

Μα Πιπη μου, καλε μου, είναι δυνατόν! Ξέρεις τι ξενυχτια έχω ρίξει εγω για σένα αγαπη μου? Ξερεις πόσο καιρό σ αγαπάω καρδιά μου και λαχταραω να σε δω απο κοντα? Ο Τσιλι μου στάθηκε και με βοήθησε να ξεπεράσω την οδυνη της αναμονης.

Φρεγια, βασίλισσα μου... Μην σκέφτεσαι τίποτα πια. Ειμαστε μαζί, ειμαστε νέοι και αγαπιωμαστε, εγω θα είμαι πάντα κοντα σου!
Δηλαδη... μ’αγαπας Πιπη μου...?
Σ αγαπάω Φρεγια τριανταφυλλάκι μου!
Κι εγω λεβεντη μου! Πολυ!
Ανταλάσσουν ενα φιλάκι και μένουν να ρεμβάζουν αγκαλιασμενοι, ενω απο το cd player ακουγεται αυτο το τραγουδι μου τους χάρισε η θεία Δωρα.

Η Φρεγια βιαστηκα πετάει την φωτογραφία/φωτοσοπια του υποτιθέμενου γάμου της με τον Ολαφ και όλες τις άλλες που ειχε βγάλει για να δείξει στον Πιπη.
... ... ... ...
Ε, να! Αποκαλύφθηκε πια το μυστικο μας...
Ναι! Η Φρεγια ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ αληθινα τότε... Της έφτιαξα αυτη την φωτό για να την βοηθήσω και να την ανακουφισω, που όλοι τότε την έλεγαν «φουκαριάρα» «κακομοιρα» «παρατημένη» και ότι δεν είχε το βασιλικο αίμα της Ροζας και ότι ήταν ενα λαικο κορίτσι που το παρατησε εκείνος ο Γιακουμης της Μάντως...

Τέλος πάντων όλα αυτα είναι πολυυυ παλιές ιστορίες και τωρα ευτυχως βλέπουμε ενα νέο έρωτα που αυτη τη φορά έχει όλα τα εχέγγυα να ειναι τέλειος!
prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
Συνεχίζεται...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από doremi Δευ Ιουλ 04, 2011 11:34 pm

Συμπεθέρααααα Sad Sad Sad Sad τα παιδιά μας και τα μάτια σου! Αααχ έζησα να δώ κι αυτό, τον Πίπη μου με την Φρέγια σου, να είναι ευτυχισμένα τα πουλάκια μου flower

Αν στον κήπο κυκλοφορούν τίποτα έντομα , πετάμενα σουρνάμενα μην έχεις έγνοια θα τα καθαρίσει το παλληκάρι μου. box
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Δευ Ιουλ 04, 2011 11:59 pm

Τον φροντίζουμε σαν τα μάτια μας Μαρία μου!
Ειναι εξαιρετικο το παλικάρι σου.
Τα δυο τους τα βρήκαν μια χαρα και ετοιμάζονται να πάνε για υπνο τωρα.
Τον ρωτησα αν θέλει να σου μιλήσει μέσω Ιντερνετ αλλά μου είπε ότι θα σε πάρει ο πρωί.
χαχα! Τα είδες στον κηπο πως κάθονταν και τα λέγανε?
Ειναι πολι όμορφο ζευγαράκι μωρέ τα χρυσουλια μου!
mati love mati love
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Τρι Ιουλ 05, 2011 12:05 am

Ειναι πια ωρα να κοιμηθουν.
Τα οδηγω στο δωμάτιο της Φρεγιας. Αμμολεκάνες, φαί, νερό μαξιλαρακια παντου, μια ντουζίνα παιχνιδάκια (πηραμε ειδικά καινουρια παιχνιδάκια για τον Πιπη μας, απο αυτα που κάνουν ήχους. Δεν ξέρω αν θα τα χρησιμοποιησει. Δειχνει τόσο αποροφημένος με την δικιά μου, που μαλλον θα τα αγνοήσει. Και άλλωστε και η Φρεγια τα αγνοεί, αντε να παιξει με κανένα μικρουτσικο κλαδάκι απο το κλίμα, και αυτο σπανίως)
Συνηθως κλείνουμε την πόρτα κατα τις 2 και την ανοιγουμε κατα τις 6 το πρωι για να αποφυγουμε την μεταμεσονυχτια παιγνιωδη διάθεση της Φρεγιας.
Αλλά σημερα αφηνουμε ανοιχτα γιατι δεν θέλουμε να αισθανθει ο Πιπης μας περιορισμένος.
Δειχνουν και τα δύο κουρασμένα και πέφτουν αμέσως για ύπνο

Αλλά...
... αλλά επειδη εγω το ξέρω το κοριτσι μου, μιση ωρα αργοτερα πλησιάζω νυχοπατώντας στη πόρτα

Ο Πιπης κοιμάται αλλά Φρεγια έχει πιάσει το τηλέφωνο και μιλάει χαμηλόφωνα

Ναι σου λέω! Τα λέγαμε όλο το βράδυ! Ειναι τε-λει-ος, απίστευτος, κουκλος, όπως ακριβως τον φανταζόμουν! Α ρε Τσιλι... Λες να είμαι τυχερή με αυτον τελικά...
... ... ...
Οχι σου λέω Οχι! Μια χαρά προσαρμοστηκε και με ακολουθουσε με την μυρωδια, χμ.. ελπίζω να μην μυριζα δυσάρεστα και να φανταστείς ότι με βρήκε μέσα στην αποθηκουλα που είχα κρυφτει, μόνο απο την μυρωδια μου
... ... ...
Ναι μωρε... ντράπηκα τόσο πολυ αλλά με το που ήρθε και μου είπε τα γλυκόλογα του, αστα... πήγα και κρύφτηκα στην αποθηκουλα όπως συνηθως...
... ... ...
Τι να έκανα ρε συ Τσιλι! Αφου το ξέρεις ότι είμαι ντροπαλή και φοβιτσιάρα...
... ... ...
Ναι! Ειδαμε και πυροτεχνηματα και μου κράταγε το χερι για να μην φοβάμαι...
Και μου το είπε ότι μ αγαπάει! Ναι ναι! Ξεκάθαρα!

... ... ...
Χαχα! Πηρε τον Τσιλι να του πει τα καθέκαστα!
Δεν ακουω τι της λέει, προφανως εκείνος μιλάει πολυ σιγανα για να μην ξυπνησει την μικρή Ιριδα.
Αλλά...
Σελω κι εγω να μιλησω στη Φλεγιαααα, ακουω μια διαπεραστικη τσιριχτη φωνουλα να βγαίνει απο το ακουστικο.
Να πας να κοιμηθείς εσυ! Εχουμε να πουμε τα δικά μας τωρα. Αντε μην αγριέψω και σου ρίξω φαπα!
Η υψωμένη πια, φωνη του Τσίλι φτάνει στα αυτιά μου. Αλλά η μικρή ευτυχως δεν συνεχίζει μόνο την ακουω να σκάει στα γέλια και να φωνάζει απο το βάθος
Χαχαχαχαχα! Τωρα φοβηθηκαμε! Πφφφφ!
Ελα Τσιλι μου, Σε αφηνω... Τι τραβας και συ με την μικρή... Θα σε πάρω αυριο να σου πω τα υπόλοιπα.
... ... ...
Καληνυχτα φιλαράκι μου καλο!


Απομακρυνομαι αθόρυβα ενω η Φρεγια αράζει δίπλα στον Πίπη, βολευεται καλα και κοιμάται.
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_pho10

Συνεχίζεται... αλλά αυριο πια
Τωρα τα παιδια κοιμουνται αγκαλιασμένα και ονειρευονται τα όνειρα των ερωτευμένων.
Καληνυχτα κι απο μένα. kissss
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από doremi Τρι Ιουλ 05, 2011 12:12 am

love love love love grouphug συμπεθερούλα, grinning4
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Ιουλ 05, 2011 1:12 am

τι καλό ταίριασμα που κάνανε τα γλυκά μου! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 697817
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από marea Τρι Ιουλ 05, 2011 1:23 am

Εκπληκτικοοοοο!!!! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 719932
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από marianthia Τρι Ιουλ 05, 2011 1:54 am

Τι ωραίο!! Τώρα το διαβασα όλο!! heart heart heart
Είναι απίστευτα ταιριαστό ζευγάρι!!! Φτου -φτου!
marianthia
marianthia
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : London, UK
Αριθμός γατουνίων : 2, τη Λίλιθ και τη Μελίτα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, είμαι παιδί των λουλουδιών..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Snow, το Σεμελάκι και τη μαμά της, τις Τατά, το Λουκούμι, τη Ρούμπυ, το Φρέκι...
Motto : Άβυσσος η ψυχή της γάτας...
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/03/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιουλ 05, 2011 9:40 am

Καλημερούδια Ρούλα, Φρέγια και Πίπη! Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 952616

Τί κάνουν σήμερα τα παιδιά μας? Ξυπνήσανε ή όχι ακόμα? Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από ralou Τρι Ιουλ 05, 2011 9:43 am

Ξυπνησανε! Ξυπνησανε! Veryhappy
Φτιάχνω καφεδια και σας λεω τα καθέκαστα! coffee

Smile Smile Smile Smile Smile Smile
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιουλ 05, 2011 9:58 am

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 977566 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 699679 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 876780 Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 977566
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Πρωινό ξυπνημα με φαΐ και μελέτη...

Δημοσίευση από ralou Τρι Ιουλ 05, 2011 10:26 am

Το πρωί ξυπνάμε απο τρελα τρεχαλητα και κουδουνίσματα.
Εχουν βγει και τα δυο απο το δωμάτιο και έχουν βρει τα παιχνίδια ήχου που τους έχω πάρει.
Ειναι και τα δυο αναμαλλιασμένα απο τον υπνο και παίζουν σαν τρελά με την ορεξη που τους δίνει ενας καλος υπνος με ευτυχισμένα ονειρα.
Με τον Νικόλα πίνουμε καφεδάκι και τα χαζευουμε
Τα βρήκανε μου φαίνεται ε?
Ναι μωρε τα κουτσουνια μου! Πολυ χαίρομαι που καλοπεσε το γατί μας. Ο Πιπης δεν εχει καμια σχέση με τις παλιές αγαπες της...
Χμ... καλα... Θα κάνω κι εγω μια κουβεντα με τον νέο! Το ξέρω ότι τον θέλεις πολυ για την Φρεγια αλλά θα μιλήσω και γω μαζί του σαν άντρας με άντρα και θα δουμε!
Χαχα! Στο βάθος της καρδιάς του δεν θα μπορέσει ποτε να το δεχτει ότι η μοσχαναθρεμμένη του έχει άλλο σερνικο στο μυαλό της τωρα.
Καλα... Να είσαι προσεχτικος όμως έτσι? Madd

Βάζω φαγητο στα μπολάκια τους και τρεχουν και τα δυο για μασες
Εισαστε καλά μικρά μου?
Αχ μητέρα Ραλου, περνάω τελεια, η Φρεγια είναι καταπληκτικη και η φιλοξενεία σας απίστευτη!
Χαχαχα! «Μητερα Ραλου»!!!!
Πάντα είχα αμηχανία για το πως να αποκαλώ τα πεθερικά μου. Το «μαμα» και το «μπαμπα» δεν εχει βγει ποτε απο τα χείλια μου. Μονο σπάνια έλεγα τον πεθερο μου «πατερα» αλλά στην πεθερά μου μιλάω ακομα απρόσωπα.

Να με λες ραλου σκέτο αγόρι μου, ή θεία ραλου ή οπως θέλεις τέλος πάντων και άσε τους πληθυντικους, μια οικογένεια είμαστε πια!
Μα τι λες τωρα αγαπημένη μητέρα! Χαρα μου να σε αποκαλώ ετσι, δεν ζορίζομαι καθόλου. Αλίμονο, μαμά του πολυτιμου μπουγαρινιου μου είσαι, δεν θα σε αγαπάω και σαν δικη μου μητέρα?
Αχ! Θα τρελαθω εγω μ αυτο το γατι... Πάντως κρατάω και μια πισινη... ειναι τετοιος καταφερτζης με τα γλυκολογα, του είναι πολυ ευκολο να φτιάχνει τετοιες όμορφες φρασεις με καλολογικα στοιχεια και να με κάνει αλοιφη...
Ας ειναι! Χαλάλι του!

Εχουν μπεί στο σαλόνι τωρα και εξερευνουν. Για την Φρεγια είναι τερα ινκογκνίτα το σαλονι, ο Ν. Δεν θέλει να μπαίνει εκει μέσα. Ετσι κι αλλιως δεν το πολυχρησιμοποιουμε και εμείς πολυ αφου συνηθως καθόμαστε στο μικρο καθηστικο.
(Χαχαχα! Τωρα το σκέφτηκα ότι ίσως να δίνω την εντυπωση ότι το σπίτι μου είναι κανένα τεραστιο πράγμα με δυο καθηστικα και δωμάτιο Φρεγιας και κηπο και ποιος ξέρει τι μπορεί να φανταζεστε.
Για την ακρίβεια είναι ενα παλιο σπιτι που φτιάχτηκε χωρίς αρχιτεκτονικο σχεδιο, τμηματικα, εδω και 50 χρόνια και έχει το πλεονέκτημα –για την περίπτωση αυτη- να απομονωνονται τα δωμάτια μεταξυ τους πολυ ευκολα. Το μικρο καθηστικο είναι ενα μακρινάρι 1,5 Χ 5 και το δωμάτιο της Φρεγιας είναι η μια απο τις δυο , wannabe παιδικες, κρεβατοκάμαρες που κάνει και χρέη γραφείου)
Τέλος πάντων, η Φρεγια βρηκε την ευκαιρία να μπει σ αυτο το δωμάτιο σήμερα και ο Πιπης την ακολουθει με μεγάλη περιέργεια.
Στο τέλος τα βρήκα σκαρφαλωμένα πάνω στην βιβλιοθήκη να ισορροπουν με ευκολία στις άκρες των ραφιων.
Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Pf_viv10
Η Φρεγια διαβάζει στον Πιπη αποσπάσματα και τσιτατα απο το "Ολα για τις γατες", το αγαπημένο της!

"Δενουμε χρωματιστες κορδέλες στο λαιμο τους και καμια φορά κουδουνάκια
και κάνουμε πως πιστευουμε ότι είναι τόσο γλυκές και αγαθές
όσο υπονοει το ευφημιστικο όνομα "ψιψινα"
με το οποιο τις φωνάζουμε
Ειναι μια παράξενη ψευδαίσθηση
Γιατι αυτη που γουργουρίζει μπροστα στο τζάκι μας
κι ελαφροπερπατα στην αυλή μας
Ειναι ενα άγριο θηρίο...
... αδάμαστο και αδιάφορο, όσο κανένα άλλο στην φυση"
Αλεν Ντεβο

Οι δυο τους κοιταζονται με νόημα! pale
Παναγιά μου! Επρεπε να το είχα κρύψει αυτο το βιβλιαράκι... No No pale pale
Συνεχίζεται...
Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από doremi Τρι Ιουλ 05, 2011 10:34 am

Ωχ, ωχ , ωχ, λες να μας γίνουν Μπόνυ και Κλάυντ τα άτιμα συμπεθέρα pale

Οχι μωρέ , τα μωρά μας, τα χρουχρουλιάρικά μας, αποκλείεται. No
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από moukelis Τρι Ιουλ 05, 2011 10:39 am

Αντε αντε με το καλο οι γαμοι,τους βλεπω να ερχονται!
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 Empty Απ: Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Ιουλ 05, 2011 10:45 am

τελειο!συγκυνιθικα!! pale
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Οταν ο Πιπης συνάντησε την Φρεγια - Σελίδα 5 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης