gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

+2
nosyparker
psika
6 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από melitta Κυρ Σεπ 12, 2010 2:13 pm

nosyparker έγραψε:
melitta έγραψε: Δεν με αφήνει να βάλω τόσο μεγάλο τίτλο. Λέω να το αφήσω στο "Χαρίζονται ημιμακρύτριχα γατάκια"

Μαρία, δοκίμασε το "Χαρίζονται χνουδομπαλάκια για ζεστό χειμώνα". Τα ονόματα ας μπουν ξεχωριστά στις φωτογραφίες.

Το ίδιο πάλι Γεωργία, μου βγάζει "το όνομα του άλμπουμ είναι πολύ μεγάλο" .
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 2:14 pm

nosyparker έγραψε:
nosyparker έγραψε:Την κοινοποίησα πριν μέρες, το λινκ παραπέμπει στο Γατόσπιτο απευθείας.


Όχι πριν μέρες, προχθές ήθελα να πω. Embarassed

οκ ευχαριστώ απλά με έχει πιάσει ένα άγχος γιατί ήρθαν κάποιοι σε ένα σπίτι δίπλα από εκεί που τα έχει η γειτόνισσα που ταίζει την γατούλα και μιλούσαμε σήμερα στο τηλέφωνο (με την γειτόνισσα) και μου είπε ότι είναι περίεργοι και της κάνανε όλο παρατηρήσεις μία για τα φυτά μία για τα φύλλα και μια χρονιά που είχαν έρθει στο παρελθόν είχαν πέσει φόλες και θέλω να τα δώσω γρήγορα τα γατάκια μην συμβεί τίποτα.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 2:15 pm

άμα βάλεις χαρίζονται χνουδομπαλάκια σκέτο
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από melitta Κυρ Σεπ 12, 2010 2:18 pm

psika έγραψε:άμα βάλεις χαρίζονται χνουδομπαλάκια σκέτο

Αυτό σίγουρα θα το πάρει, αλλά νομίζω ότι η λέξη μακρύτριχα θα τραβήξει πιο πολύ τους υποψήφιους. Ενσωμάτωσα το "πανέμορφα χνουδομπαλάκια κλπ" στο κείμενο της αγγελίας..
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 2:19 pm

melitta έγραψε:
psika έγραψε:άμα βάλεις χαρίζονται χνουδομπαλάκια σκέτο

Αυτό σίγουρα θα το πάρει, αλλά νομίζω ότι η λέξη μακρύτριχα θα τραβήξει πιο πολύ τους υποψήφιους. Ενσωμάτωσα το "πανέμορφα χνουδομπαλάκια κλπ" στο κείμενο της αγγελίας..

Α ωραία μια χαρά. kissss kissss kissss
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 12, 2010 2:20 pm

Μαρία, δεν μας δίνεις και το λινκ;
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από melitta Κυρ Σεπ 12, 2010 2:23 pm

nosyparker έγραψε:Μαρία, δεν μας δίνεις και το λινκ;

Έφυγε Γεωργία, πρέπει να το έχεις πάρει, αλλά στο δίνω και εδώ:

https://www.facebook.com/album.php?aid=110629&id=1345718126&saved#!/album.php?aid=110629&id=1345718126&fbid=1374262560361

Θα το βάλω και στις μεγάλες φιλοζωικές ομάδες του Facebook, αν δεν έχεις αντίρρηση psika (αλήθεια πως σε λένε?)
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 2:25 pm

melitta έγραψε:
nosyparker έγραψε:Μαρία, δεν μας δίνεις και το λινκ;

Έφυγε Γεωργία, πρέπει να το έχεις πάρει, αλλά στο δίνω και εδώ:

https://www.facebook.com/album.php?aid=110629&id=1345718126&saved#!/album.php?aid=110629&id=1345718126&fbid=1374262560361

Θα το βάλω και στις μεγάλες φιλοζωικές ομάδες του Facebook, αν δεν έχεις αντίρρηση psika (αλήθεια πως σε λένε?)

Εννοείται πως δεν έχω αντίρρηση.Ακριβή με λένε. thanks thanks thanks thanks
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 12, 2010 2:30 pm

Ωραίο το έκανες Μαρία, ήταν να μην πάρεις φόρα. oksmily3
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 2:32 pm

Μαρία σε ευχαριστώ πάρα πολύ heart heart heart
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από melitta Κυρ Σεπ 12, 2010 2:36 pm

nosyparker έγραψε:Ωραίο το έκανες Μαρία, ήταν να μην πάρεις φόρα. oksmily3

Ευχαριστώ, είχα καλή δασκάλα.. blinking happy2

psika έγραψε: Μαρία σε ευχαριστώ πάρα πολύ heart heart heart

Τίποτε Ακριβή, μισή ώρα υπόθεση ήταν. Από το να ακούω τον Παπανδρέου, πιο ευχάριστο..

Το έβαλα σε καμιά δεκαριά σελίδες, θα έχει καλή κοινοποίηση.. Άντε, καλή τους τύχη και ενημέρωσέ μας για τις καλές εξελίξεις..
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 2:40 pm

melitta έγραψε:
nosyparker έγραψε:Ωραίο το έκανες Μαρία, ήταν να μην πάρεις φόρα. oksmily3

Ευχαριστώ, είχα καλή δασκάλα.. blinking happy2

psika έγραψε: Μαρία σε ευχαριστώ πάρα πολύ heart heart heart

Τίποτε Ακριβή, μισή ώρα υπόθεση ήταν. Από το να ακούω τον Παπανδρέου, πιο ευχάριστο..

Το έβαλα σε καμιά δεκαριά σελίδες, θα έχει καλή κοινοποίηση.. Άντε, καλή τους τύχη και ενημέρωσέ μας για τις καλές εξελίξεις..

Μην το λες ασχολήθηκες και με βοήθησες πολύ. Εννοείται πως θα ενημερώσω!Ελπίζω να δωθούν γρήγορα πριν τα πάρουν είδηση οι κακοήθεις!! spell spell Χτες πήρε κάποιος και ζήτησε να έρθει να δει το μαυράκι κάποια στιγμή γιατί λείπει τώρα εκτός Αθηνών αλλά δεν είναι τίποτα σίγουρο.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 12, 2010 3:04 pm

melitta έγραψε:
psika έγραψε: Μαρία σε ευχαριστώ πάρα πολύ heart heart heart

Τίποτε Ακριβή, μισή ώρα υπόθεση ήταν. Από το να ακούω τον Παπανδρέου, πιο ευχάριστο..


Αυτό ξαναπές το!!! Όλα τα κανάλια δείχνουν τον Γιωργάκη. Έλεος πια! manysmiles crazy
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 3:10 pm

Eγώ ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν βλέπω ειδήσεις όπως παλιά μόνο τα πολύ βασικά γιατί εκνευρίζομαι πάρα πολύ. Όσες φορές μπαίνω στην διαδικασία να παρακολουθήσω όλο το πρόγραμμα των ειδήσεων κάπου στα 10 λεπτά μου έχει ανέβει η πίεση και αλλάζω κανάλι
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από melitta Κυρ Σεπ 12, 2010 3:18 pm

Ακριβή, επειδή το άλμπουμ το δημοσίευσα εγώ, μπορεί να νομίσει κανένας ότι τα γατάκια είναι δικά μου. Οπότε αν σε πάρει κανένας τηλέφωνο και ζητήσει την Μαρία, μην του το κλείσεις στα μούτρα.. happy2
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 5:15 pm

melitta έγραψε:Ακριβή, επειδή το άλμπουμ το δημοσίευσα εγώ, μπορεί να νομίσει κανένας ότι τα γατάκια είναι δικά μου. Οπότε αν σε πάρει κανένας τηλέφωνο και ζητήσει την Μαρία, μην του το κλείσεις στα μούτρα.. happy2

Naι οκ καλά που μου το είπες happy2 happy2 happy2 happy2
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Κυρ Σεπ 12, 2010 9:13 pm

[img]Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 108gn Uploaded with ImageShack.us[/img][img]Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 109lq Uploaded with ImageShack.us[/img]

Πρόσθεσα και άλλες 2 φώτο του Λουκουμά. Σήμερα πήγα και είδα τα γατάκια το απόγευμα και έχουν ομορφύνει και άλλο .Ο δε Λουκουμάς έχει γίνει πιο χνουδωτός από πριν. Τις επόμενες μέρες θα προσπαθήσω να προσθέσω και άλλες φώτο και για τα άλλα.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Τρι Σεπ 14, 2010 3:21 pm

Ρε παιδιά δηλαδή σήμερα αγανάκτησα. Πέταξαν 2 γατάκια μικρά εκει που δουλεύω σε μια υπηρεσία του δημοσίου με σύμβαση που τελειώνει τον ιανουάριο. Είναι δεν είναι 2μηνών, μαζί ήταν και ένα άλλο 6 μηνών περίπου από ότι υπολογίζω.Καταρχήν κάνανε όλοι λες και είδαν τον μπαμπούλα όχι να τα λυπηθούν,τους έριξα κονσέρβα, ήθελα να τα πάρω σπίτι αλλά είναι 3 και οι γονείς μου δεν ήθελαν, άλλο να ήταν ένα θΑ το έπαιρνα και δεν υπολογίζω και κανέναν. Παρακαλούσα όλους ε\ρε παιδιά πάρτε από ένα να πάρω και εγώ ένα να τα δώσουμε μιλάμε από ολόκληρη υπηρεσία 40 άτομα παιδιά καμία μα καμία ευαισθησία. Ελοιπόν γίνεται να έχουμε γίνει τόσο μα τόσο αναίσθητοι. Ακόμη και αυτοί που είχαν γάτες, δικά τους σπίτια και μπορούσαν να το βάλουν προσωρίνα στην αυλή τους στην αρχή είπαν οκ μετά τίποτα. Εγώ θα τα έβαζα στην αυλή αν είχα δική μου διότι είναι κοινόχρηστη ήδη έχω και άλλα αν φέρω και άλλα θα πέσουν φόλες. Μιλάμε απογοητεύτηκα πολύ!!!
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Σεπ 14, 2010 6:05 pm

psika έγραψε:Ρε παιδιά δηλαδή σήμερα αγανάκτησα. Πέταξαν 2 γατάκια μικρά εκει που δουλεύω σε μια υπηρεσία του δημοσίου με σύμβαση που τελειώνει τον ιανουάριο. Είναι δεν είναι 2μηνών, μαζί ήταν και ένα άλλο 6 μηνών περίπου από ότι υπολογίζω.Καταρχήν κάνανε όλοι λες και είδαν τον μπαμπούλα όχι να τα λυπηθούν,τους έριξα κονσέρβα, ήθελα να τα πάρω σπίτι αλλά είναι 3 και οι γονείς μου δεν ήθελαν, άλλο να ήταν ένα θΑ το έπαιρνα και δεν υπολογίζω και κανέναν. Παρακαλούσα όλους ε\ρε παιδιά πάρτε από ένα να πάρω και εγώ ένα να τα δώσουμε μιλάμε από ολόκληρη υπηρεσία 40 άτομα παιδιά καμία μα καμία ευαισθησία. Ελοιπόν γίνεται να έχουμε γίνει τόσο μα τόσο αναίσθητοι. Ακόμη και αυτοί που είχαν γάτες, δικά τους σπίτια και μπορούσαν να το βάλουν προσωρίνα στην αυλή τους στην αρχή είπαν οκ μετά τίποτα. Εγώ θα τα έβαζα στην αυλή αν είχα δική μου διότι είναι κοινόχρηστη ήδη έχω και άλλα αν φέρω και άλλα θα πέσουν φόλες. Μιλάμε απογοητεύτηκα πολύ!!!

Δυστυχώς δεν έχουμε την κατάλληλη παιδεία για να διαχειριστούμε τέτοια θέματα..
Επιπλέον, τα ζωάκια και η φροντίδα τους είναι μια ευθύνη που δεν θέλουν όλοι ν' αναλάβουν.
Δεν είναι ιδιαίτερα συχνό φαινόμενο να μαζέψουν ένα αδέσποτο, άνθρωποι που δεν έχουν ζωάκι ήδη. Πιο πολλά περιμένεις από ανθρώπους που ζουν ήδη ή έχουν ζήσει με ζωάκια..
Ωστόσο, το πόσο αναίσθητοι είμαστε, έχει - νομίζω - γενικότερη εφαρμογή σήμερα..
Μην σου κάνει εντύπωση, εδώ δεν σέβεται και δεν υπολογίζει ο ένας τον άλλο, οπότε μην περιμένεις να δείξουν ευαισθησία απέναντι στα ζώα..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Τρι Σεπ 14, 2010 6:20 pm

SuperCatz έγραψε:
psika έγραψε:Ρε παιδιά δηλαδή σήμερα αγανάκτησα. Πέταξαν 2 γατάκια μικρά εκει που δουλεύω σε μια υπηρεσία του δημοσίου με σύμβαση που τελειώνει τον ιανουάριο. Είναι δεν είναι 2μηνών, μαζί ήταν και ένα άλλο 6 μηνών περίπου από ότι υπολογίζω.Καταρχήν κάνανε όλοι λες και είδαν τον μπαμπούλα όχι να τα λυπηθούν,τους έριξα κονσέρβα, ήθελα να τα πάρω σπίτι αλλά είναι 3 και οι γονείς μου δεν ήθελαν, άλλο να ήταν ένα θΑ το έπαιρνα και δεν υπολογίζω και κανέναν. Παρακαλούσα όλους ε\ρε παιδιά πάρτε από ένα να πάρω και εγώ ένα να τα δώσουμε μιλάμε από ολόκληρη υπηρεσία 40 άτομα παιδιά καμία μα καμία ευαισθησία. Ελοιπόν γίνεται να έχουμε γίνει τόσο μα τόσο αναίσθητοι. Ακόμη και αυτοί που είχαν γάτες, δικά τους σπίτια και μπορούσαν να το βάλουν προσωρίνα στην αυλή τους στην αρχή είπαν οκ μετά τίποτα. Εγώ θα τα έβαζα στην αυλή αν είχα δική μου διότι είναι κοινόχρηστη ήδη έχω και άλλα αν φέρω και άλλα θα πέσουν φόλες. Μιλάμε απογοητεύτηκα πολύ!!!

Δυστυχώς δεν έχουμε την κατάλληλη παιδεία για να διαχειριστούμε τέτοια θέματα..
Επιπλέον, τα ζωάκια και η φροντίδα τους είναι μια ευθύνη που δεν θέλουν όλοι ν' αναλάβουν.
Δεν είναι ιδιαίτερα συχνό φαινόμενο να μαζέψουν ένα αδέσποτο, άνθρωποι που δεν έχουν ζωάκι ήδη. Πιο πολλά περιμένεις από ανθρώπους που ζουν ήδη ή έχουν ζήσει με ζωάκια..
Ωστόσο, το πόσο αναίσθητοι είμαστε, έχει - νομίζω - γενικότερη εφαρμογή σήμερα..
Μην σου κάνει εντύπωση, εδώ δεν σέβεται και δεν υπολογίζει ο ένας τον άλλο, οπότε μην περιμένεις να δείξουν ευαισθησία απέναντι στα ζώα..

Όλα αυτά που λες εννοείται πως είναι αλήθεια αλλά μιλάμε τόσα άτομα να μην βρεθεί κανένας μου έκανε εντύπωση.Ακόμη και αυτοί που είχαν γάτες δεν ήθελαν όχι να τα πάρουν να μπουν στην διαδικασία με γατοφόρους κλπ, μάλιστα μου λέγανε ότι εμείς θα τα ταίζουμε έναν μήνα, δύο και μετά δεν έχουν ανάγκη!Καλά λέω άμα τους εξασφαλίσετε τόσο καιρό φαί και μετά τίποτα τους λέω είναι πολύ χειρότερο ετσι δεν είναι κάνω λάθος;Εγώ αύριο θα τα βγάλω φώτο και θα προσπαθήσω να τα δώσω μέσα από το forum, αν είναι εκεί αύριο γιατί βγαίνοντας από δουλειά δεν τα είδα αλλά λογικά εκεί κάπου θα ναι.
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Σεπ 15, 2010 12:01 am

Καλά θα κάνεις! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 742497 Θα περιμένουμε τις φωτό! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 365779

Ελπίζω να είναι και αύριο εκεί και να είναι καλά! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Τετ Σεπ 15, 2010 12:30 am

SuperCatz έγραψε:Καλά θα κάνεις! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 742497 Θα περιμένουμε τις φωτό! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 365779

Ελπίζω να είναι και αύριο εκεί και να είναι καλά! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479

Και εγώ το ελπίζω γιατί είναι μικρά τα δύο και δεν ξέρω τι θα γίνει. Έχω και ένα ευχάριστο νέο το μαυράκι το έδωσα σε μία πολύ καλή κοπέλα. Η πλάκα είναι ότι δεν ήταν τελικά αρσενικό αλλά θηλυκό.Απλά όταν το είχα δει εγώ ήταν πολύ μικρό και ξεγελάστηκα. Έρχεται η κοπελίτσα το απόγευμα, φοβήθηκα να της πω από το τηλέφωνο το μεσημέρι ότι ήταν αρσενικό μήπως και δεν το πάρει αλλά σκέφτηκα θα έρθει και θα της το πω αλλά εντωμεταξύ θα το δει και από κοντά που είναι κουκλί και λέω άμα είναι σωστή θα το πάρει αν πάλι πει όχι σημαίνει σκέφτηκα ότι μου είπε ψέμματα ότι θα το στειρώσει. Με το που έρχεται της λέω είχαμε ένα ατυχηματάκι!Μου λέει τι;Tης λέω μας βγήκε κοριτσάκι. Μου λέει η κοπελίτσα δεν πειράζει ούτως ή άλλως θα το στειρώσω και αρσενικό να ήταν πάλι θα το στείρωνα.Ναναι καλά η κοπέλα χάρηκα πολύ γιατί επιβεβαίωσα ότι είναι και σωστή!



psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Σεπ 15, 2010 12:51 am

Μπράβο βρε Ακριβή!!! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 742497 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 501866 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 501866 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479

Όλα καλά να πάνε και με τα υπόλοιπα ζούδια! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Τετ Σεπ 15, 2010 9:23 pm

SuperCatz έγραψε:Μπράβο βρε Ακριβή!!! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 742497 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 501866 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 501866 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479

Όλα καλά να πάνε και με τα υπόλοιπα ζούδια! Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 322479

Ευχαριστώ πολύ αλλά εκτός από μαυρούλα δεν μου έχει ζητήσει κανείς τα άλλα ενώ είναι τόσο όμορφα. Άντε να δούμε. Θα πρέπει να βάλω και άλλες φώτο γιατί έχουν ομορφύνει πολύ
Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Παρ Σεπ 24, 2010 11:21 pm

Ακόμη περίμενουμε!!!! Sad Sad Sad Sad
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Σεπ 25, 2010 8:08 am

psika έγραψε:Ακόμη περίμενουμε!!!! Sad Sad Sad Sad

Κάνε υπομονή.. Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 126539 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 126539 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 126539
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από psika Σαβ Σεπ 25, 2010 11:39 am

SuperCatz έγραψε:
psika έγραψε:Ακόμη περίμενουμε!!!! Sad Sad Sad Sad

Κάνε υπομονή.. Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 126539 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 126539 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 126539

Ελπίζω τώρα που χειμωνιάζει θα βρεθούν ανθρώποι καλοί γιατί έρχονται τα κρύα και μια γατούλα είναι απαραίτητη και το πετρέλαιο δυστυχώς πανάκριβο happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
psika
psika
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Σεπ 25, 2010 12:42 pm

Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 742497 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 742497 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 986261 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 986261 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 986261 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 986261 Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Χαρίζονται σχετικά μακρύτριχα γατάκια - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης