gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Whiskas mmmm & Schezir

+21
mimika
Anatoli
Desdemona
markos
Maro
felicia
brea
Tasha
Pepita
OrAnGeLo
NiaR
Marcos
Avtwvia
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ismini
Mariel
marmanga
Chouzouris
Φωτεινή
XIONIS
MHTSI
25 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Mariel Πεμ Δεκ 18, 2008 7:52 pm

Ωχ,σε κομμάτια Shocked Shocked ???
Εγώ νόμιζα ότι εννοούν εκχύλισμα αλόης!!
Mariel
Mariel
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2 και πολύ....αγαπημένα(Τσίκι και Νοέλ)
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_shy

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Δεκ 18, 2008 7:56 pm

Όχι.... έχει κομματάκια... sobing Και της έδινα και ΠΟΛΥ συχνά... sobing
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από mimika Σαβ Ιαν 24, 2009 12:29 pm

Όσων αφορά τα Whiskas mmm είδα πρόσφατα διαφημιστικό για όποιον θέλει να τις δοκιμάσει μπορεί να μπεί στο site www.whiskas.gr να συμπληρώσει μια μικρή φόρμα με τα στοιχεία του και να του αποσταλούν δωρεάν 3 φακελάκια της τροφής!!

not bad!
bgum
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Σαβ Ιαν 24, 2009 1:18 pm

Παιδιά, για ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Νομίζω πως μας ενδιαφέρει όλους μας, να γνωρίζουμε τι ταϊζουμε τα μωράκια μας.

Επίσης, προτείνω να κάνετε έρευνα για την ωμοφαγία! Επιστροφή στη φύση κορίτσια! Για να τελειώνουμε κάποτε με τις καρκινογενέσεις, νεφρική ανεπάρκεια, οδοντικά προβλήματα και δε συμμαζεύεται...
Τα γατούνια μας είναι σαρκοφάγα!!! Και από όσο γνωρίζω, ποτέ δεν μαγειρεύανε τα θηράματα τους... Wink

Επίσης, να ενημερώσω πως οι κονσερβοποιημένες και ξηρες τροφές, εμφανίστηκαν τη δεκαετία του '60... Shocked

Ψάξτε το...
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από MHTSI Κυρ Ιαν 25, 2009 9:04 pm

Dionespa έγραψε:Παιδιά, για ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Νομίζω πως μας ενδιαφέρει όλους μας, να γνωρίζουμε τι ταϊζουμε τα μωράκια μας.

Επίσης, προτείνω να κάνετε έρευνα για την ωμοφαγία! Επιστροφή στη φύση κορίτσια! Για να τελειώνουμε κάποτε με τις καρκινογενέσεις, νεφρική ανεπάρκεια, οδοντικά προβλήματα και δε συμμαζεύεται...
Τα γατούνια μας είναι σαρκοφάγα!!! Και από όσο γνωρίζω, ποτέ δεν μαγειρεύανε τα θηράματα τους... Wink

Επίσης, να ενημερώσω πως οι κονσερβοποιημένες και ξηρες τροφές, εμφανίστηκαν τη δεκαετία του '60... Shocked

Ψάξτε το...
Καλα και στα κρεββατια μας δεν κοιμοτανε οποτε αυτο ειναι αλλο θεμα ... χωρις να εχω επιστημονικη γνωμη επι του θεματος μιας και δεν ειμαι κτηνιατρος ... προσωπικα νομιζω οτι οι κινδυνοι απο τα ωμα κρεατα ειναι πολυ μεγαλυτεροι απο τα οποια προβληματα μπορει να εχει η ποιοτητα των κονσερβων ...και κυνηγοι ηταν τα γατουνια μας αλλα δεν νομιζω να ειναι κανεισ διατεθημενος να τους παρει σαν "λιχουδια" κανενα ποντικακι η κανενα πουλακι ... Cool
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Κυρ Ιαν 25, 2009 11:59 pm

Στα κρεβατια μας κοιμούνται εδω και χιλιάδες χρονια... Αν αχοληθείς λίγο με τους αρχαίους Αιγύπτιους και τον τρόπο με τον οποίο τιμούσαν τις γάτες κάτι θα μαθεις.

Πάντως καλό θα ήταν από το να υποστηρίζουμε τον αρρωστημένο καταναλωτισμό και να ταϊζουμε τους φίλους μας "τροφές" που φέρουν χαριτωμένες ονομασίες και διαφημίζονται στο χαζοκούτι ναζιάρικα, να τους αγοράζουμε κανα φρέσκο κοτοπουλάκι που και που...

Νομίζω ότι η παρέμβαση στη φύση πρέπει να φτάσει στο τέλος της. Αρκετά διαστρεβλώσαμε ότι διαστρεβλώσαμε... Καιρός να αρχισουμε να καταννοούμε τις αληθινές ανάγκες των συντρόφων μας.
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Φωτεινή Δευ Ιαν 26, 2009 10:27 am

Dionespa έγραψε:Πάντως καλό θα ήταν από το να υποστηρίζουμε τον αρρωστημένο καταναλωτισμό και να ταϊζουμε τους φίλους μας "τροφές" που φέρουν χαριτωμένες ονομασίες και διαφημίζονται στο χαζοκούτι ναζιάρικα, να τους αγοράζουμε κανα φρέσκο κοτοπουλάκι που και που...

Νομίζω ότι η παρέμβαση στη φύση πρέπει να φτάσει στο τέλος της. Αρκετά διαστρεβλώσαμε ότι διαστρεβλώσαμε... Καιρός να αρχισουμε να καταννοούμε τις αληθινές ανάγκες των συντρόφων μας.

Shocked Shocked Καλό μου κορίτσι, υπάρχει κανείς που ταϊζει τη γάτα του σύμφωνα με τις διαφημίσεις προϊόντων και την ετικέτα τους; Shocked Shocked Αν ναι, είναι επιεικώς απαράδεκτοι...
Όσο για την ωμοφαγία - που καλά κάνεις και την υποστηρίζεις, είναι δικαίωμά σου - να σου θυμήσω ότι τον καιρό εκείνο τον παλιό που τα σαρκοφάγα έτρωγαν κατευθείαν από τη φύση καθαρό και αγνό κρεατάκι έχει περάσει ανεπιστρεπτί... πλέον δεν υπάρχει καθαρό και αγνό κρεατάκι παρά μόνο στη ζούγκλα και δεν νομίζω να θες να πηγαίνουμε για σαφάρι, ε; Cool
Τι να πιάσεις και τι ν' αφήσεις...κοτόπουλα με σαλμονέλα, μοσχάρι με διοξίνες και παρεγκεφαλίτιδα, χοιρινό τα κακά του τα χάλια... ψάρι..εκεί να δεις τι γίνεται! Έτσι καθαρές που είναι και οι θάλασσες και οι ωκεανοί.. handjob
Πάντως, έχω διαβάσει σε βιβλίο ότι για να διαρηρούνται υγιή τα ούλα και τα δόντια μιας γάτας μπορούμε να δίνουμε ένα ωμό κομμάτι κρέατος που και που...κάνει καλύτερη δουλειά από ό,τι οι κροκέτες...το ρισκάρεις; Cool
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Δευ Ιαν 26, 2009 2:45 pm

Εσύ καλή μου κοπέλα ΑΥΤΟ το ρισκάρεις;

Ή μήπως θα ρίσκαρες ΑΥΤΟ;

Λέω λοιπόν πως καλά θα κάναμε πριν χλευάσουμε και κάνουμε δηλώσεις που βασίζονται στην άγνοια μας, να κάναμε και μια μικρή έρευνα σχετικά με τις ανάγκες των μικρών μας φίλων...

Και για να σε βοηθήσω , δες εδώ , αφού προφανώς δεν είσαι κτηνίατρος και για παραπέρα μόρφωση μελέτησε και αυτό ...

Ξέρεις ζούμε εποχές που ό, τι ξέραμε μέχρι τώρα, απλώς καταρρίπτεται... ή διαψεύδεται, ακριβώς γιατί ήταν ένα ψέμα... Laughing
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Φωτεινή Δευ Ιαν 26, 2009 3:00 pm

Dionespa έγραψε:Εσύ καλή μου κοπέλα ΑΥΤΟ το ρισκάρεις;

Ή μήπως θα ρίσκαρες ΑΥΤΟ;

Λέω λοιπόν πως καλά θα κάναμε πριν χλευάσουμε και κάνουμε δηλώσεις που βασίζονται στην άγνοια μας, να κάναμε και μια μικρή έρευνα σχετικά με τις ανάγκες των μικρών μας φίλων...

Και για να σε βοηθήσω , δες εδώ , αφού προφανώς δεν είσαι κτηνίατρος και για παραπέρα μόρφωση μελέτησε και αυτό ...

Ξέρεις ζούμε εποχές που ό, τι ξέραμε μέχρι τώρα, απλώς καταρρίπτεται... ή διαψεύδεται, ακριβώς γιατί ήταν ένα ψέμα... Laughing

α. δεν είμαι καλήWink...είμαι πολύ, μα πολύ κακιά..απορώ πώς σχημάτισες αυτή την εντύπωση για μένα
β. έχω κάνει γερή έρευνα αγοράς πριν καταλήξω να δίνω στις γάτες μου ό,τι τους δίνω
γ. δεν έκανα καμία δήλωση, απλά μετέφερα όσα έχω ακούσει κατά καιρούς
δ. δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι κτηνίατροι οπουδήποτε στον κόσμο, ξέρω πολύ καλά τι σαβούρα κυκλοφορεί εκεί έξω και γι' αυτό συμβουλεύομαι μόνο τον κτηνίατρο που παρακολουθεί τα ζωάκια μου.
ε. ευχαριστώ που φροντίζεις για την περαιτέρω μόρφωσή μου. Έστειλα το e-mail μου στον Οργανισμό BARF για ένα report σχετικά με τη διατροφή με ωμό κρέας και όταν έρθει θα σας πω.
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Δευ Ιαν 26, 2009 3:39 pm

α. δεν είμαι καλήWhiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 524496...είμαι πολύ, μα πολύ κακιά..απορώ πώς σχημάτισες αυτή την εντύπωση για μένα
β. έχω κάνει γερή έρευνα αγοράς πριν καταλήξω να δίνω στις γάτες μου ό,τι τους δίνω
γ. δεν έκανα καμία δήλωση, απλά μετέφερα όσα έχω ακούσει κατά καιρούς
δ. δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι κτηνίατροι οπουδήποτε στον κόσμο, ξέρω πολύ καλά τι σαβούρα κυκλοφορεί εκεί έξω και γι' αυτό συμβουλεύομαι μόνο τον κτηνίατρο που παρακολουθεί τα ζωάκια μου.
ε. ευχαριστώ που φροντίζεις για την περαιτέρω μόρφωσή μου. Έστειλα το e-mail μου στον Οργανισμό BARF για ένα report σχετικά με τη διατροφή με ωμό κρέας και όταν έρθει θα σας πω.

Από ό,τι φαινέται πολύ μα πολύ κακιά μου κοπέλα, η έρευνα σου πριν καταλήξεις να δίνεις στις γάτες "σου" ό,τι τους δίνεις, αφορούσε τη μία πλευρά του νομίσματος... Μάλλον αυτή που σου φαινόταν περισσότερο κοντά στα ανθρώπινα μέτρα...Να σου θυμίσω ότι μιλάμε για τις σαρκοφάγες γάτες, οι οποίες παρεπιπτόντως ,δε μας ανήκουν, απλώς μας συντροφεύουν...

Μάλλον θα έπρεπε να σε ενδιαφέρουν οι απόψεις καταξιωμένων κτηνιάτρων ανα τον κόσμο, έχουν πολλά να μας διδάξουν.. Καταρχήν ,να είμαστε λίγο πιο ανοιχτόμυαλοι και να ψάχνουμε και τίποτα παραπάνω από αυτά που μας λέει ο κτηνίατρος που παρακολουθεί τα ζωάκια "μας"...

Η αλήθεια είναι ότι η δική σου μορφωση δε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα... Η σωματική και ψυχική υγεία αυτης της ιδιαίτερης οντότητας που λέγεται "γάτα" , με ενδιαφέρει...

Εντωμεταξύ, μέχρι να σου έρθει το mail απο τον BARF, κάνε ένα μικρό και ακινδυνο πείραμα αν θέλεις. Δώσε στην ψιψίνα "σου" ένα κομμάτι ωμό κρέας (εκτός από χοιρινό) και "άκου" τι θα σου πει ή καλύτερα, αν μπορείς, δες την αύρα της και τις αλλαγές της... θα εκπλαγείς! Laughing
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από MHTSI Δευ Ιαν 26, 2009 4:17 pm

Μηπως εχεις κρεοπωλειο honey και εχεις αναδουλειες ? happy2 Γιατι οκ σεβαστες οι προσωπικες σου αποψεις αλλα δεν βρισκω καποιο νοημα σε αυτη την προπαγανδα για την ωμοφαγια , οσο για το αν σε ενδιαφερει η σωματικη και ψυχικη υγεια της οντωτητας που λεγεται γατα, προσωπικη μου αποψη ειναι να περιοριστεις στην οντοτητα της δικης σου γατας , και ασε για τις υπολοιπες να ανησυχουν αυτοι/αυτες που τις εχουν ....
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από marmanga Δευ Ιαν 26, 2009 4:27 pm

Δηλώνοντας εξ αρχής ότι έριξα μόνο μια ματιά αλλά δεν διάβασα ολόκληρες τις λινκιές (λόγου χρόνου και μόνο), να πω μόνο ότι γενικώς με τα διατροφικά σκάνδαλα που έχουμε στις μέρες μας -και για την ανθρώπινη διατροφή αλλά και για αυτή των ζώων μας- κανείς δεν μπορεί να είναι πολύ σίγουρος, νομίζω, για τίποτα. Ναι, συμφωνώ ότι οι γάτες έτρωγαν αλλιώς. Αυτό το 'αλλιώς' όμως δεν το έχουν τώρα. Το κρεατάκι που θα τους δώσουμε (και τουλάχιστον εγώ έδινα στην προηγουμενη κατά καιρούς) σαφώς και τις ξετρελαίνει αλλά σε τίποτα δε μοιάζει με το κρέας που έτρωγαν ...κάποτε. Από την άλλη, είμαι βέβαιη ότι και οι βιομηχανοποιημένες τροφές δεν είναι ούτε αθώες ούτε "σίγουρες". Όμως, όπως ακριβώς και για τη δική μου ζωή κάνω κάποιους συμβιβασμούς για την 'ευκολία μου' (πίνω νεράκι της ΕΥΑΘ γιατί στην τελική φοβάμαι εξίσου και τα εμφιαλωμένα και δεν έχω αυτοκίνητο να τρέχω να γεμίζω απ' τις πηγές -που συχνά έχουν μπόλικη ρύπανση επειδή κάποιος πετάει τα λύμματά του παραπάνω και τα ρουφάει ο υδροφόρος κλπ κλπ κλπ) έτσι καταλαβαίνω ότι πιθανόν να κάνω και για το ζώο μου. Ίσως κατηγορηθώ ότι δεν του δίνω αρκετή σημασία, μπορεί να έχετε και δίκιο... Δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα μωρό και αν θα έτρεχα να ψωνίζω πιο συχνά από τα βιολογικά... αλλά τώρα αρκούμαι στα 'συγκριτικά' καλύτερα από αυτά στα οποία έχω εύκολη πρόσβαση.
Θα μου πει κανείς, γιατί δεν της παίρνω απλούστατο κιμαδάκι... Δεν ξέρω, έχω μια αίσθηση ότι και έτσι θα φάει ένα κάρο περίεργες ορμόνες χωρίς καν κάποια υπόλοιπα στοιχεία που ίσως ισορροπούν τη φάση.
Θα διαβάσω πιο προσεκτικά σε κάποια φάση, πάντως...
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Δευ Ιαν 26, 2009 5:44 pm

MHTSI έγραψε:Μηπως εχεις κρεοπωλειο honey και εχεις αναδουλειες ? happy2 Γιατι οκ σεβαστες οι προσωπικες σου αποψεις αλλα δεν βρισκω καποιο νοημα σε αυτη την προπαγανδα για την ωμοφαγια , οσο για το αν σε ενδιαφερει η σωματικη και ψυχικη υγεια της οντωτητας που λεγεται γατα, προσωπικη μου αποψη ειναι να περιοριστεις στην οντοτητα της δικης σου γατας , και ασε για τις υπολοιπες να ανησυχουν αυτοι/αυτες που τις εχουν ....

Οχι, δεν έχω κρεοπωλείο, άλλωστε απέχω αρκετά χρόνια από την κρεοφαγία. Βλέπω ότι το νεοελληνικό αλαζονικό ύφος καλά κρατεί και εδώ...

Δεν κάνω λόγο για τις προσωπικές μου απόψεις, αγαπητή. Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις λίγο πιο προσεχτικά τα όσα παραθέτω, θα δεις ότι αναφέρομαι σε δηλώσεις διακεκριμένων επιστημόνων.

Όσο για την "οντώτητα" γάτα, αν προσπεράσω το ανορθόγραφο, δε δέχομαι εγωιστικές υποδείξεις του τύπου "κοίτα τη δουλειά σου", ιδίως από άτομα που από ότι δείχνουν, αδυνατούν να κατανοήσουν τη νέα ή και αρχαία Γνώση...

Προέτρεψα, δεν προπαγάνδησα... Απλώς η εγωκεντρική άγνοια ορισμένων και το αλαζονικό ύφος της αμάθειας, με ανάγκασαν να τονίσω κάποια πράγματα, λίγο παραπάνω...

Και για άλλη μια φορά να πω ότι όποιος νομίζει ότι "έχει" ή "κατέχει" ένα ζώο, καλά θα κάνει να ξαναδεί το έργο του πλανήτη μας από την αρχή, γιατί μάλλον το είδε χωρίς υποτιτλους...
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Gatadministrator Δευ Ιαν 26, 2009 5:52 pm

Πάντως ρε κορίτσια δεν είναι κλίμα συζήτησης αυτό! Με ειρωνίες και σαρκασμούς δεν προάγετε τη συζήτηση.
Να θυμίσω ότι ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΟΣΠΙΤΟ.
Και το καλό κλίμα θα το προασπιστώ μέχρι τέλους! Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε! Ο καθένας μπορεί να εφαρμόσει τον τρόπο ζωής που θέλει.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 662310

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από MHTSI Δευ Ιαν 26, 2009 6:10 pm

Admin έγραψε:Πάντως ρε κορίτσια δεν είναι κλίμα συζήτησης αυτό! Με ειρωνίες και σαρκασμούς δεν προάγετε τη συζήτηση.
Να θυμίσω ότι ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΟΣΠΙΤΟ.
Και το καλό κλίμα θα το προασπιστώ μέχρι τέλους! Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε! Ο καθένας μπορεί να εφαρμόσει τον τρόπο ζωής που θέλει.

Ποια συζητηση να προαχθει Βικτωρια dear ? Cool Οταν βλεπεις σε προηγουμενο post το ατομο να δηλωνει οτι η αλαζονια και εδω καλα κρατει ? μονο συζητηση δεν εχει σκοπο να προαγει ... Η αποθημενα εχει η κοπελα απο αλλο forum και βαλθηκε να μας επιμορφωσει με τις γνωμες διακεκριμενων επιστημονων η απλα ηρθε να δει το κλιμα και σου λεει γιατι να μιλησω ... για τις στειρωσεις εχει πολυφορεθει οποτε ας πιασω μια ωμοφαγια που ειναι και πιο φρεσκο ... επειδη δεν ειμαι διατεθημενη λοιπον ουτε να συζητησω ουτε να ανταλλαξω γνωσεις για το τελος της ανθρωποτητας και για το που βαδιζει ο πλανητης μας ετσι για πλακα και επειδη αρκετα ασχοληθηκα και κακως τσιμπησα στο ατυχες δολωμα, προσωπικα σταματαω να παιρνω μερος στην ασκοπη συζητηση και κραταω το καλο κλιμα του forum oksmily3
Υστερογραφο Ελπιζω να εκανα και αλλα ορθογραφικα λαθη Cool
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Gatadministrator Δευ Ιαν 26, 2009 6:16 pm

MHTSI έγραψε:
Admin έγραψε:Πάντως ρε κορίτσια δεν είναι κλίμα συζήτησης αυτό! Με ειρωνίες και σαρκασμούς δεν προάγετε τη συζήτηση.
Να θυμίσω ότι ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΟΣΠΙΤΟ.
Και το καλό κλίμα θα το προασπιστώ μέχρι τέλους! Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε! Ο καθένας μπορεί να εφαρμόσει τον τρόπο ζωής που θέλει.

Ποια συζητηση να προαχθει Βικτωρια dear ? Cool Οταν βλεπεις σε προηγουμενο post το ατομο να δηλωνει οτι η αλαζονια και εδω καλα κρατει ? μονο συζητηση δεν εχει σκοπο να προαγει ... Η αποθημενα εχει η κοπελα απο αλλο forum και βαλθηκε να μας επιμορφωσει με τις γνωμες διακεκριμενων επιστημονων η απλα ηρθε να δει το κλιμα και σου λεει γιατι να μιλησω ... για τις στειρωσεις εχει πολυφορεθει οποτε ας πιασω μια ωμοφαγια που ειναι και πιο φρεσκο ... επειδη δεν ειμαι διατεθημενη λοιπον ουτε να συζητησω ουτε να ανταλλαξω γνωσεις για το τελος της ανθρωποτητας και για το που βαδιζει ο πλανητης μας ετσι για πλακα και επειδη αρκετα ασχοληθηκα και κακως τσιμπησα στο ατυχες δολωμα, προσωπικα σταματαω να παιρνω μερος στην ασκοπη συζητηση και κραταω το καλο κλιμα του forum oksmily3
Υστερογραφο Ελπιζω να εκανα και αλλα ορθογραφικα λαθη Cool

Αυτό ακριβώς λέω! Δεν θα κάνουμε την χάρη να τσακωθούμε ΕΔΩ. Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 662310

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από spel Δευ Ιαν 26, 2009 6:33 pm

Dionespa έγραψε:
MHTSI έγραψε:Μηπως εχεις κρεοπωλειο honey και εχεις αναδουλειες ? happy2 Γιατι οκ σεβαστες οι προσωπικες σου αποψεις αλλα δεν βρισκω καποιο νοημα σε αυτη την προπαγανδα για την ωμοφαγια , οσο για το αν σε ενδιαφερει η σωματικη και ψυχικη υγεια της οντωτητας που λεγεται γατα, προσωπικη μου αποψη ειναι να περιοριστεις στην οντοτητα της δικης σου γατας , και ασε για τις υπολοιπες να ανησυχουν αυτοι/αυτες που τις εχουν ....

Οχι, δεν έχω κρεοπωλείο, άλλωστε απέχω αρκετά χρόνια από την κρεοφαγία. Βλέπω ότι το νεοελληνικό αλαζονικό ύφος καλά κρατεί και εδώ...

Δεν κάνω λόγο για τις προσωπικές μου απόψεις, αγαπητή. Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις λίγο πιο προσεχτικά τα όσα παραθέτω, θα δεις ότι αναφέρομαι σε δηλώσεις διακεκριμένων επιστημόνων.

Όσο για την "οντώτητα" γάτα, αν προσπεράσω το ανορθόγραφο, δε δέχομαι εγωιστικές υποδείξεις του τύπου "κοίτα τη δουλειά σου", ιδίως από άτομα που από ότι δείχνουν, αδυνατούν να κατανοήσουν τη νέα ή και αρχαία Γνώση...

Προέτρεψα, δεν προπαγάνδησα... Απλώς η εγωκεντρική άγνοια ορισμένων και το αλαζονικό ύφος της αμάθειας, με ανάγκασαν να τονίσω κάποια πράγματα, λίγο παραπάνω...

Και για άλλη μια φορά να πω ότι όποιος νομίζει ότι "έχει" ή "κατέχει" ένα ζώο, καλά θα κάνει να ξαναδεί το έργο του πλανήτη μας από την αρχή, γιατί μάλλον το είδε χωρίς υποτιτλους...

μερικες προχειρες σκεψεις και αν θες μου απαντας

εχεις δικαιωμα να επιλεγεις το τροπο με τον οποιο θα τραφεις η θα θρεψεις (η επιλογη του ρηματος ειναι πολυ συγκεκριμενη) τον ευατο σου η το κατοικιδιο σου . η ορθοτητα της επιλογης μας θα κριθει για ολους στο νεκροτομειο καλως η κακως και κατα ποσο θα εχουμε υποφερει η οχι στο δρομο προς τα κει . Δεν κατεχεις καμμια γνωση νεα ή αρχαια γιατι αλλιως δεν θα βρισκοσουν αναμεσα μας να συζητας (οπως κανενας απο εμας άλλωστε δεν κατεχει την απολυτη γνωση- γηρασκω αει διδασκομενος λεγαν οι δικοι μου προγονοι), εχεις επιλεξει απλα μια σταση ζωης που εχει να κανει με το συνολο των εξωγενων παραγοντων που συναπαρτιζουν την προσωπικοτητα σου. οταν λοιπον την αποψη σου την επικοινωνεις με τσαμπουκα παντα θα χανεις γιατι καποιος θα ειναι μεγαλυτερος φορεας γνωσης απο σενα η απλα πιο τσαμπουκας. ειναι ο νομος της φυσικης επιλογης ξερεις...

οι αποψεις διακεκριμενων επιστημονων που αναφερεις δεν λενε απολυτως τιποτα , ξερεις η στατιστική των ερευνων ιδιαιτερα στο τομεα των βιολογικων επιστημων ειναι μεγαλη πορνη. παντα βγαζει τα αποτελεσματα που θελουμε να βγαλει και αυτο στο λεει οχι ενας αμαθης αλλα ενας ανθρωπος που σπουδασε στατιστικη σε μεταπτυχιακο επιπεδο, αρα λοιπον το θεμα ερευνα και αποτελεσματα σηκωνει πολυ συζητηση. κανε ενα κοπο καποια στιγμη και αμφισβητησε τη γνωση σου (αρχαια ή νεα) βαζοντας την κατω απο το πρισμα της λογικής και της αποριας. Ισως και συ εκπλαγεις με αυτα που θα ανακαλυψεις.

περιοριζοντας το θεμα στις γατες μας μια πολυ μικρη ερωτηση. Οι γατες σχεδον απο τη αρχη βρισκονται διπλα στον ανθρωπο με τη διατροφη τους να επηρεαζεται απο την επιλογη του. σημερα το προσδοκιμο ζωης ενος μεσου ανθρωπου βρισκεται στα 70 χρονια και της γατας γυρω στα 15. στο μοντελο που τοση θερμη υποστηριζεις το προσδοκιμο ζωης ηταν για τους ανθρωπους 30 χρονια και για τις γατες 2 χρονια. ελπιζω οτι διακρινεις καποιο προβλημα στα νουμερα εδω .

το εργο του πλανητη ξερεις δεν εχει σημασια αν θα το δεις με υποτιτλους ή οχι αλλα αν θα το καταλαβεις, και με θεσεις απολυτες οχι απλα δεν το εχεις καταλαβει αλλα ουτε καν το χεις δει , υπαρχει καποιο οργανο ψηλα πανω στο κεφαλι μας που λεγεται μυαλο , λειτουργει ανεξαρτητα απο τι το διατρεφεις και λειτουργει ικανοποιητικα μονο οταν ειναι ανοικτο και προβληματισμενο. Κλειστο θυμωμενο και φανατισμενο οσα επιπεδα γλυκοζης και να του παρεχεις απλα δεν λειτουργει ικανοποιητικα.

spel
Mature Cat
Mature Cat

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : none for the moment
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/10/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Gatadministrator Δευ Ιαν 26, 2009 6:36 pm

... and that' s what I call civilized conversation with arguments! 🆒

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 662310

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από MHTSI Δευ Ιαν 26, 2009 6:45 pm

Η στατιστική των ερευνων ιδιαιτερα στο τομεα των
βιολογικων επιστημων ειναι μεγαλη πορνη. παντα βγαζει τα αποτελεσματα
που θελουμε να βγαλει.


worship grinning4
Και οχι μονο βγαζει τα αποτελεσματα που θελουμε να βγαλει ... αλλα και τα αποτελεσματα να μην "πειραξουμε" καθολου ...παλι στατιστικη στην βιολογια ειναι ενα δραμα και ερευνα στην βιολογια ειναι ενα δραμα, γιατι εχεις να κανεις με ζωντανους οργανισμους που δεν κανουν αυτο που υπο κανονικες συνθηκες αναμενεται να κανουν ... κανουν παντα αυτο που θελουν αυτοι, που εντελως τυχαια ειναι παντα το αντιθετο απο αυτο που θελεις εσυ για να κανεις την δημοσιευση, και αυτο στο λεει μια παθουσα ... drunk
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Δευ Ιαν 26, 2009 7:50 pm

Λοιπόν, επειδή μάλλον ξέφυγε λίγο η κατάσταση, ζητώ συγγνώμη στην περίπτωση που έθιξα κάποιον, παρόλο που τα ειρωνικά σχολια ξεκίνησαν από αλλού.

Σκοπός μου από την αρχή ήταν να ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται να μάθουν τα νέα δεδομένα της διατροφής της γάτας. Αν διαβάσετε την αρχική μου τοποθέτηση στο θέμα, θα καταλάβετε...

Παρέθεσα ορισμένα links, ώστε καθένας που θέλει να δει και την άλλη όψη του νομίσματος στον τομέα της διατροφής, να πάρει μια μικρή γεύση και αν ενδιαφέρεται να ψάξει παραπέρα μόνος του...

Δεν είναι ανάγκη να χλευάζουμε το καθετί με το οποίο δε συμφωνούμε. Ας το αγνοήσουμε και ας αφήσουμε αυτούς που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν μαζί του.

Οι εγωισμοί καλό θα ήταν να ελέγχονται.

Καλή συνέχεια.
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από marmanga Δευ Ιαν 26, 2009 8:10 pm

Eγώ επειδή σ' αυτή τη φάση είμαι πάλι στον λάκκο με τα (διόλου αισιόδοξα, αλλά πάρα πολύ ενδιαφέροντα) ντοκιμαντέρ για διάφορα περιβαλλοντικά, διατροφικά κλπ κλπ, και γενικώς το χάλι του πλανήτη μας, δηλώνω απλώς τρομαγμένη.
Και με μεγαλύτερο τρόμο ανακαλύπτω (σε μένα) ότι όταν ξεπεράσω ένα επίπεδο φόβου, αντί να κινητοποιούμαι, "παραιτούμαι" κατά κάποιο τρόπο.
Ειλικρινά πάντως -και μιλάω μόνο με ΑΦΟΡΜΗ το συγκεκριμένο θέμα περί ωμοφαγίας των γατών- όσον αφορά τα διατροφικά αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να κάνω και πολλά, ούτε σε προσωπικό επίπεδο. Ο κύκλος της ρύπανσης υδάτινων πόρων και οι ορμόνες της κτηνοτροφίας νομίζω ότι μας κάνει να μην μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα. Τι να μου κάνει πχ. η βιολογική ντομάτα η οποία όμως ποτίζεται με νεράκι που έχει τα μαύρα του τα χάλια; Ό,τι περνάει από το χέρι μου για την οικονομία φυσικών πόρων κλπ, οκέι το κάνω "από πάντα" (ανακύκλωση, νερό, ενέργεια) αλλά στην τροφή όσο το 'ψαξα μάλλον απογοητεύτηκα -και από τη δική μου αδυναμία, είπαμε.
Πάντως, χαίρομαι πολύ τις γάτες στο χωριό, που όσο κι αν έχουν τσακίσει την 'πολυτελή' γι' αυτές τροφή που τους πηγαίνουμε, δεν αφήνουν ζουζούνι για ζουζούνι (κι εκεί έχει πολλάάάάά). Γνήσια ωμοφαγία και ίσως πιο πολύ στα μέτρα τους από το κρέας/κοτόπουλο που θα τους έπαιρνα απ' το χασάπικο.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Ιαν 26, 2009 8:47 pm

Dionespa έγραψε:Λοιπόν, επειδή μάλλον ξέφυγε λίγο η κατάσταση, ζητώ συγγνώμη στην περίπτωση που έθιξα κάποιον, παρόλο που τα ειρωνικά σχολια ξεκίνησαν από αλλού.

Σκοπός μου από την αρχή ήταν να ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται να μάθουν τα νέα δεδομένα της διατροφής της γάτας. Αν διαβάσετε την αρχική μου τοποθέτηση στο θέμα, θα καταλάβετε...

Παρέθεσα ορισμένα links, ώστε καθένας που θέλει να δει και την άλλη όψη του νομίσματος στον τομέα της διατροφής, να πάρει μια μικρή γεύση και αν ενδιαφέρεται να ψάξει παραπέρα μόνος του...

Δεν είναι ανάγκη να χλευάζουμε το καθετί με το οποίο δε συμφωνούμε. Ας το αγνοήσουμε και ας αφήσουμε αυτούς που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν μαζί του.

Οι εγωισμοί καλό θα ήταν να ελέγχονται.

Καλή συνέχεια.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου! Smile oksmily3

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Ιαν 29, 2009 11:15 am

Εχτές πέρασα από τον Αίλουρο για τροφή και βρήκα εύκαιρη την κ. Μίλλυ. Τη ρώτησα για τη διατροφή με ωμό κρέας και μου είπε ότι αυτό μπορεί να ισχύει για το εξωτερικό και όχι για την Ελλάδα. Διότι εδώ τα ωμά κρέατα είναι τίγκα στο τοξόπλασμα και τον εχινόκοκκο psari
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Dionespa Πεμ Ιαν 29, 2009 12:02 pm

Φωτεινή έγραψε:Εχτές πέρασα από τον Αίλουρο για τροφή και βρήκα εύκαιρη την κ. Μίλλυ. Τη ρώτησα για τη διατροφή με ωμό κρέας και μου είπε ότι αυτό μπορεί να ισχύει για το εξωτερικό και όχι για την Ελλάδα. Διότι εδώ τα ωμά κρέατα είναι τίγκα στο τοξόπλασμα και τον εχινόκοκκο psari



Τώρα πώς γίνεται τα ελληνικά κρέατα να είναι τίγκα στο τοξόπλασμα και τον εχινόκκοκο και τα ξένα όχι, περίεργο το κόβω...

Φωτεινή, πες της κ. Μίλλυς ότι ΟΛΑ τα ωμά κρέατα μπορεί να έχουν τα άνωθεν. Όμως το ανοσοποιητικό σύστημα της γάτας είναι φτιαγμένο για να αποβάλει το τοξόπλασμα μετά απο 20 μέρες το αργότερο και κατόπιν να αποκτά ανοσία σ' αυτό. Ο άνθρωπος για να κολλήσει τοξόπλασμα από τη γάτα πρέπει να ... φάει τα κόπρανα της που έχουν εκτεθεί στην ατμόσφαιρα 1-5 μέρες. Μιλάμε για 1% να συμβεί αυτό και 99% να συμβεί από μη επαρκώς πλυμένα φρούτα και λαχανικά. Υπάρχει και σχετικό άρθρο και εδώ αν δεν κάνω λάθος. Γιατί πρέπει να λέμε και να ξαναλέμε όσα είναι από καιρό γνωστά;

Όσο για τον εχινόκκοκο, ειναι σκουλήκι του εντέρου που μπορεί να κολλήσει η γάτα από ποντίκι μολυσμένο. Δεν αρρωσταίνει από αυτό. Συμβιώνει αρμονικά μαζί του ή το αποβάλλει με τα αντιπαρασιτικα. Ο άνθρωπος το κολλάει με τον ίδιο τρόπο που κολλάει και το τοξόπλασμα...

Και για άλλη μια φορά να θυμίσω ότι άλλο άνθρωπος άλλο γάτα . Γιατί έχουμε την τάση να εξανθρωπίζουμε και αντιμετωπίζουμε την πλάση ολάκερη σαν να είναι φτιαγμένη με ανθρώπινα μέτρα και σταθμά;

Υ.Γ.: Μετά το σκληρό κυνήγι της γατάς κατά τον μεσαίωνα. όπου τις καιγανε κατά εκατοντάδες, όσες ελάχιστες απέμειναν, κατάφεραν να επιβιώσουν και να αναγεννήσουν το είδος τους, τρώγοντας ποντίκια και αρουραίους.
Αν θεωρήσουμε ότι τα παρασιτα που φιλοξενούν τα τρωκτικά, είναι βλαβερά για τις γάτες, ε τότε θα έπρεπε να είχαν αφανιστεί... scratch
Dionespa
Dionespa
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 3!!!
Motto : Τζούρικο, τζούρικοοοο, το ψιψινάκιιι...
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/01/2009
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από spel Πεμ Ιαν 29, 2009 12:31 pm

ερωτηση

Σε ενα χημικα και οικολογικα ανισσοροπο περιβαλλον οπως το σημερινο , εαν ωμοφαγει η γατα , δεν επιταχυνεται η διαδικασια εισοδου στον οργανισμο των στοιχειων εκεινων οι οποιες οδηγουν στην επιλογη της ωμοφαγιας εναντι της οποιας ανθρωπινης (βιομηχανοποιημενης η μη) αρα και η εναρξη των οποιων συμπτωματων θεωρητικα θελουμε να αποφυγουμε?

spel
Mature Cat
Mature Cat

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : none for the moment
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/10/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Ιαν 29, 2009 12:34 pm

Νομίζω Σπύρο ότι αυτά τα στοιχεία που αναφέρεις, δεν καταστρέφονται με το μαγείρεμα (διοξίνες, βαριά μέταλλα, λιπάσματα, τοξίνες κλπ...)
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από spel Πεμ Ιαν 29, 2009 12:38 pm

Marcos έγραψε:Νομίζω Σπύρο ότι αυτά τα στοιχεία που αναφέρεις, δεν καταστρέφονται με το μαγείρεμα (διοξίνες, βαριά μέταλλα, λιπάσματα, τοξίνες κλπ...)

διασπωνται ομως , και καποια απομακρυνονται οπως τα βαρεα μεταλλα με το μαγειρεμα.

ειναι διαφορετικο να παιρνεις καποια πραγματα κατευθειαν (βλεπε ιαπωνες σουσι συγκεντρωσεις υδραργυρου απο τα ψαρια στο αιμα των ανθρωπων και των ζωων ) και πολυ μικροτερες οι συκεντρωσεις εκει που τα ψαρια λχ μαγειρευονται .... και στα δυο περιπτωσεις υπαρχουν αλλα το ποσοστο ειναι σημαντικα μικροτερο

spel
Mature Cat
Mature Cat

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : none for the moment
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/10/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Ιαν 29, 2009 12:46 pm

Dionespa έγραψε:
Τώρα πώς γίνεται τα ελληνικά κρέατα να είναι τίγκα στο τοξόπλασμα και τον εχινόκκοκο και τα ξένα όχι, περίεργο το κόβω...

Φωτεινή, πες της κ. Μίλλυς ότι ΟΛΑ τα ωμά κρέατα μπορεί να έχουν τα άνωθεν. Όμως το ανοσοποιητικό σύστημα της γάτας είναι φτιαγμένο για να αποβάλει το τοξόπλασμα μετά απο 20 μέρες το αργότερο και κατόπιν να αποκτά ανοσία σ' αυτό. Ο άνθρωπος για να κολλήσει τοξόπλασμα από τη γάτα πρέπει να ... φάει τα κόπρανα της που έχουν εκτεθεί στην ατμόσφαιρα 1-5 μέρες. Μιλάμε για 1% να συμβεί αυτό και 99% να συμβεί από μη επαρκώς πλυμένα φρούτα και λαχανικά. Υπάρχει και σχετικό άρθρο και εδώ αν δεν κάνω λάθος. Γιατί πρέπει να λέμε και να ξαναλέμε όσα είναι από καιρό γνωστά;

Όσο για τον εχινόκκοκο, ειναι σκουλήκι του εντέρου που μπορεί να κολλήσει η γάτα από ποντίκι μολυσμένο. Δεν αρρωσταίνει από αυτό. Συμβιώνει αρμονικά μαζί του ή το αποβάλλει με τα αντιπαρασιτικα. Ο άνθρωπος το κολλάει με τον ίδιο τρόπο που κολλάει και το τοξόπλασμα...

Και για άλλη μια φορά να θυμίσω ότι άλλο άνθρωπος άλλο γάτα . Γιατί έχουμε την τάση να εξανθρωπίζουμε και αντιμετωπίζουμε την πλάση ολάκερη σαν να είναι φτιαγμένη με ανθρώπινα μέτρα και σταθμά;

Υ.Γ.: Μετά το σκληρό κυνήγι της γατάς κατά τον μεσαίωνα. όπου τις καιγανε κατά εκατοντάδες, όσες ελάχιστες απέμειναν, κατάφεραν να επιβιώσουν και να αναγεννήσουν το είδος τους, τρώγοντας ποντίκια και αρουραίους.
Αν θεωρήσουμε ότι τα παρασιτα που φιλοξενούν τα τρωκτικά, είναι βλαβερά για τις γάτες, ε τότε θα έπρεπε να είχαν αφανιστεί... scratch

Ε, εσύ δεν παίζεσαι! geek είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις κρεοπωλείο; dizzy

Όσο για την κ. Μίλλυ, δε χρειάζεται να της το πω Laughing Laughing
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Ιαν 29, 2009 12:47 pm

Χμ...Ναι σ' αυτό έχεις δίκιο για τον υδράργυρο...
Πάντως, οι κονσέρβες και οι κροκέτες κλπ, δεν έχουν μόνο όλα αυτά όπως και τα ωμά, έχουν επιπλέον και τα συντηρητικά και τις χρωστικές, και διάφορα άλλα "γνωστά-άγνωστα".
Προσωπικά, δεν είμαι υπέρ της ωμοφαγίας, αλλά δεν βρίσκω και την άποψη αυτή τόσο extreme...
Μπορώ να καταλάβω την λογική της για ένα σαρκοφάγο ζώο...
Άλλωστε πολλά από αυτά που μας συστήνουν οι κτηνίατροι για συμπληρώματα της διατροφής τους, είναι ακριβώς γιατί δεν τρώνε οι γάτες στα σπίτια μας την φυσική τους τροφή που περιλαμβάνει ολόκληρα ζώα με το τρίχωμά τους, τα εντόσθια και τα κόκκαλά τους...
Νομίζω μέση αντιμετώπιση, ίσως να κάλυπτε όλων τις ανάγκες...
Πάντως το Μαρικάκι μου τρελαίνεται για ωμά ψαράκια, και όποτε έχω της δίνω...
Αν και στην πραγματικότητα είναι μιά γατίτσα που και αδέσποτη που ήταν, πάντα τρεφόταν βασικά με τροφές για γάτες...
Πάντως, δεν μου φαίνεται παράλογο ότι όλοι αυτοί οι καρκίνοι στα ζωάκια, -όπως και στους ανθρώπους- συνδέονται με την μοντέρνα διατροφή, μη μπορώντας να παραβλέψω βέβαια, ότι το προσδόκιμο ζωής τους έχει ανέβει σημαντικότατα...
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Ιαν 29, 2009 12:49 pm

Φωτεινή έγραψε:Ε, εσύ δεν παίζεσαι! geek είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις κρεοπωλείο; dizzy

Όσο για την κ. Μίλλυ, δε χρειάζεται να της το πω Laughing Laughing
Βρε Φωτεινή, συγνώμη για το προσωπικό του πράγματος, αλλά γιατί μιλάς με αυτόν τον τρόπο;
Υποθέτεις ότι στ' αλήθεια έχει κρεοπωλείο η κοπέλα; όχι βέβαια...
Γιατί ανεβάζεις κάθε φορά τον τόνο;
Δεν έχει η Dionespa το δικαίωμα στην γνώμη της; tafos
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από spel Πεμ Ιαν 29, 2009 12:52 pm

Marcos έγραψε:Χμ...Ναι σ' αυτό έχεις δίκιο για τον υδράργυρο...
Πάντως, οι κονσέρβες και οι κροκέτες κλπ, δεν έχουν μόνο όλα αυτά όπως και τα ωμά, έχουν επιπλέον και τα συντηρητικά και τις χρωστικές, και διάφορα άλλα "γνωστά-άγνωστα".
Προσωπικά, δεν είμαι υπέρ της ωμοφαγίας, αλλά δεν βρίσκω και την άποψη αυτή τόσο extreme...
Μπορώ να καταλάβω την λογική της για ένα σαρκοφάγο ζώο...
Άλλωστε πολλά από αυτά που μας συστήνουν οι κτηνίατροι για συμπληρώματα της διατροφής τους, είναι ακριβώς γιατί δεν τρώνε οι γάτες στα σπίτια μας την φυσική τους τροφή που περιλαμβάνει ολόκληρα ζώα με το τρίχωμά τους, τα εντόσθια και τα κόκκαλά τους...
Νομίζω μέση αντιμετώπιση, ίσως να κάλυπτε όλων τις ανάγκες...
Πάντως το Μαρικάκι μου τρελαίνεται για ωμά ψαράκια, και όποτε έχω της δίνω...
Αν και στην πραγματικότητα είναι μιά γατίτσα που και αδέσποτη που ήταν, πάντα τρεφόταν βασικά με τροφές για γάτες...
Πάντως, δεν μου φαίνεται παράλογο ότι όλοι αυτοί οι καρκίνοι στα ζωάκια, -όπως και στους ανθρώπους- συνδέονται με την μοντέρνα διατροφή, μη μπορώντας να παραβλέψω βέβαια, ότι το προσδόκιμο ζωής τους έχει ανέβει σημαντικότατα...

αυτο ακριβως νομιζω και γω Smile Smile Smile

spel
Mature Cat
Mature Cat

Άντρας
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Αριθμός γατουνίων : none for the moment
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/10/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Ιαν 29, 2009 12:53 pm

Φυσικά και έχει! Της το απαγόρεψε κανείς; Απλά μου κάνει εντύπωση που υποστηρίζει με τόσο θέρμη αυτή την ωμοφαγία.. suicide Με αυτή τη λογική κι εμείς θα πρέπει να τρώμε ωμό κρέας..
Και δεν ανεβάζω τους τόνους! Θα το έλεγες αυτό αν αντί για αυτό το φατσάκι geek έβαζα happy2 ;;; Ούτε ειρωνεύομαι, όπως ειπώθηκε παραπάνω, ούτε τίποτα τέτοιο.. αυτός είναι ο τρόπος που μιλάω fancat Αν δε θέλετε να μιλάω, μπορείτε να μου το πείτε (ξέρετε πως).
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Ιαν 29, 2009 1:08 pm

Φυσικά και δεν εννοώ να μην μιλάς!!!
Νομίζω ότι ακριβώς υπερασπίζομαι πάντα το δικαίωμα όλων στο να εκφράζουν τις απόψεις τους, αρκεί να μην είναι σε βάρος κάποιου άλλου.
Όσο για το αν είναι ειρωνεία ή όχι το "είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις κρεοπωλείο", ή το "καλό μου κορίτσι" που έγραψες την προηγούμενη φορά, και πάλι πυροδοτήθηκαν νεύρα αντί για απόψεις... νομίζω ότι είναι σαφείς ειρωνείες, ή τέλος πάντων, στον γραπτό λόγο σαν τέτοιες εκλαμβάνονται (δεν είναι το ίδιο με το να μιλάμε προφορικά, που υπάρχουν χρωματισμοί που ξεκαθαρίζουν το ύφος μας...) και δεν έχει καμία διαφορά το ποιό emoticon θα χρησιμοποιήσεις στην συγκεκριμένη περίπτωση...
Τέλος πάντων.... δεν θέλω να υπερασπιστώ την Dionespa εδώ, αλλά νομίζω ότι το ύφος αυτό δεν βοηθάει τις συζητήσεις και γι' αυτό και μόνο σου το είπα.
Πάντως εμένα η συζήτηση με ενδιαφέρει.
Γενικώς η συζήτηση για την διατροφή στις γάτες εννοώ...
Κι άμα κάθε φορά που υποστηρίζεται κάτι άλλο αρχίζουμε τις κοροϊδίες, νομίζω δεν θα μάθουμε ποτέ τίποτε άλλο από αυτά που ήδη γνωρίζουμε...
(Αυτή είναι η απολύτως προσωπική μου άποψη, βέβαια, και το ξεκαθαρίζω επειδή χρησιμοποίησες πριν πληθυντικό)
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Ιαν 29, 2009 1:11 pm

Επειδή είναι γραπτός λόγος και γίνονται παρεξηγήσεις όταν δεν έχεις τον άλλον απέναντί σου, καλό είναι να είμαστε πιο "προσεκτικοί" στον τρόπο που εκφραζόμαστε. Όπως έχουμε πει, αυτά που μας ενώνουν (δηλ. οι γάτες) είναι πολύ περισσότερα από αυτά που τυχόν μας χωρίζουν (blinking.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 662310

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 Empty Απ: Whiskas mmmm & Schezir

Δημοσίευση από Βίκτωρ Πεμ Ιαν 29, 2009 1:16 pm


:pipis: :argyro: filaki
Βίκτωρ
Βίκτωρ
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Κατω Πατησια
Αριθμός γατουνίων : 3.5 γατες και 1 γατο
Motto : αγαπαει τις γατες οποιος αλλαζει την αμμο τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2008
Mood : Whiskas mmmm & Schezir - Σελίδα 4 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης