gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γάτες αερόστατα ...

+7
ladycat
marmanga
XIONIS
Tasha
Chouzouris
ismini
Marcos
11 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Marcos Παρ Ιουλ 04, 2008 11:48 am

Με αφορμή τον Πόκι της Κατερίνας και ένα σωρό άλλα γατιά που σαλτάρουν από μπαλκόνια, δυό ιστοριούλες από τις αληθινές κι απίστευτες για να γελάσετε...

Ιστορία πρώτη:"Ο Χίτσκοκ" fancat

Μιά φίλη μου (πολλά χρόνια πριν) είχε πάρει ένα γατάκι πολυ χαριτωμένο.
Έμενε στον τέταρτο όροφο και το γατιδάκι είχε φτάσει τεσσάρων μηνών περίπου, όταν μιά μέρα, γλύστρισε κι έπεσε απ' το μπαλκόνι στο κενό.
Έτρεξαν αμέσως κάτω να το βρούν και το βρίσκουν να μην έχει πάθει τίποτε, όλα τα κόκκαλα στη θέση τους, μάτια, νύχια όλα καλά.
Βεβαίως είχε τρομοκρατηθεί, αλλά φαινόταν σαν να μην έπαθε τίποτε.
Απλά είχε σηκωθεί η γούνα του από την τρομάρα...
Τον ανέβασαν πάνω, τον καθησύχασαν, όλα καλά, η γούνα όμως δεν έλεγε να στρώσει...
Την εποχή εκείνη το γατί ονομαζόταν ακόμα "Χάρης", "Τάκης" ή κάτι τέτοιο... κανείς δεν θυμάται πιά το αρχικό του όνομα...
Για να μην σας τα πολυλέω, το γατόνι μετονομάστηκε μετά από αυτό σε "Χίτσκοκ" διότι ενώ συνήλθε απολύτως κι ήταν ένα τρισχαριτωμένο και ιδιαιτέρως ήρεμο και χαδιάρικο γατί, η γούνα δεν ξαναΐσιωσε ΠΟΤΕ...
Κυκλοφορούσε στο εξής μέσα στο σπίτι με τις τρίχες κάγκελο ενώ η υπόλοιπη προσωπικότητά του ήταν εντελώς γαλήνια...
Το έχω δεί με τα μάτια μου και σας διαβεβαιώ ότι ήταν από τα πιό τρελλά θεάματα που μπορεί κανείς να φανταστεί...
Μπορείτε να φτιάξετε την εικόνα;
Ένα χουρχουριστό και τσουπωτό γκριζάκι με την γούνα κάγκελλο να τρίβεται στα πόδια μας...
Για χρόνια μετά που συναντούσα τον Χίτσκοκ, ήταν πάντα αντάξιος του ονόματός του, δηλαδή με την τρίχα κάγκελο...
happy2


Ιστορία δεύτερη : "Η Noir" fancat

Αυτή η ιστορία έλαβε χώρα στο Παρίσι.
Είναι κι αυτή απολύτως αληθινή, όχι πολύ καλή για κανέναν, αλλά ένα σημείο της έχει τρομερή πλάκα.
Η Noir είναι μιά Γαλλιδούλα μαυρούλα γατίτσα που κατοικεί στον πέμπτο όροφο μιάς πολυκατοικίας στο Παρίσι και επιδίδεται με τρομερή μανία σε ακροβατικά πάνω στο κάγκελλο του μπαλκονιού της.
Πάντοτε την θαυμάζουνε για την δεινότητα και την επιδεξιότητά της σε διάφορους ακροβατικούς συνδιασμούς, έως που κάποια μέρα ΠΕΦΤΕΙ!!!
Πέφτει λοιπόν από τον πέμπτο όροφο και προσγειώνεται... στο κρανίο μιάς έρμης κυρίας στο πεζοδρόμιο....
Η κυρία πέφτει ξερή, η γάτα της κατεβάζει και την μούρη ως επιδόρπιο, κι όταν πάνε να την μαζέψουνε, είναι τραυματισμένες και οι δυό γερά.
Η γάτα έχει σπάσει μερικά κόκκαλα και έχει βγάλει και το ένα της ματάκι η φουκαριάρα, η δε κυρία, εκτός από την κατεβασμένη φάτσα από τις γρατσουνιές, έχει ΚΑΤΑΓΜΑ στο ΚΡΑΝΙΟ...
Οι λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά:
Η κυρία μόλις είχε πάρει εξιτήριο από το νοσοκομείο που είναι ακριβώς απέναντι από το σπίτι των φίλων μου και όπως καταλαβαίνετε την ξαναβάλαν άρον άρον πίσω και επίσης ήταν κάργα φιλόζωη και δεν είχε καμία διεκδίκηση για το περιστατικό...
Και για να μην ανησυχείτε και οι δυό γίναν καλά, η μαυρούλα η Noir έμεινε μονόφθαλμη βεβαίως και δεν έχει ξανακούσει κανείς πιά για ακροβατικά στην άκρη της κουπαστής....
happy2

Αυτά, ελπίζω να μην σταθείτε στα θλιβερά και να γελάσετε με τα κωμικά... Laughing





geek


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Marcos στις Παρ Ιουλ 04, 2008 12:37 pm, 2 φορές συνολικά
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από ismini Παρ Ιουλ 04, 2008 11:54 am

Αυτό με τον Χίτσκοκ μου άρεσε πολύ! Smile
Ισως αν έπεφτε και η Αργυρώ γινόταν μοϊκάνος, πράγμα που της πάει πολύ! (Και θα γινόταν και μακρύτριχη! Laughing )
Εγώ έχω μια ιστορία πεσίματος αλλά είναι πολύ θλιβερή. Ηταν ο πρώτος επίσημος μας γάτος και χάθηκε άδικα έτσι. pale
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουλ 04, 2008 11:55 am

Κι εγώ... έτσι χάσαμε την foxy μας... (πέσιμο από 7ο, επιβίωση με εσωτ. αιμορραγία και ΠΑΠΑΡΑΣ κτηνίατρος).....................

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γάτες αερόστατα ... 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γάτες αερόστατα ... Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Marcos Παρ Ιουλ 04, 2008 12:26 pm

Τό 'πα, δεν τ'ο 'πα;;; No
Βρε μην μου στεναχωριέστε... gatoula
Εγώ τα έγραψα για την πλάκα που έχουν, όχι για να μου στεναχωρηθείτε... gatoula
Παρεμπιπτόντως, η Αργυρώ-μοϊκανός έχει κάτι πολύ ενδιαφέρον... happy2 happy2 happy2

Επίσης δεν είδα κανείς να λυπάται την καλή κυρία που έφαγε τη γάτα στο κεφάλι... happy2 happy2 happy2





geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από ismini Παρ Ιουλ 04, 2008 12:29 pm

Marcos έγραψε:


Επίσης δεν είδα κανείς να λυπάται την καλή κυρία που έφαγε τη γάτα στο κεφάλι... happy2 happy2 happy2





geek
Aυτο μου θύμισε μια συμμαθήτρια μου η οποία είχε πετάξει μισό καρπούζι από τον 5ο... tafos
Προσγειώθηκε σε οροφή αυτοκινήτου βέβαια και όχι σε κεφάλι...
Αυτό θα πει ανακύκλωση... happy2
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Tasha Παρ Ιουλ 04, 2008 1:59 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

Xαρά πολύ γέλιο oksmily3 oksmily3 oksmily3
Tasha
Tasha
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα κεντρο
Αριθμός γατουνίων : 3 τρελά τρελά γατόνια
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουλ 04, 2008 2:13 pm

Σας παραθετω δική μου -κακή- εμπειρία όπως ειχε γραφτεί πριν 1 χρονο περίπου σε άλλο forum

"Ο Χιόνης πήδηξε απ' το μπαλκόνι!!!

Χθες βράδυ έχασα 10 χρόνια απ'τη ζωή μου!!! Έπεσα για ύπνο κατά τις 23:30 και άφησα όπως κάνω τα τελευταία βράδια την μπαλκονόπορτα μισάνοιχτη και το ρολό ανοιχτό 15-20 εκατοστά για να μπορεί ο Χιόνης να μπαινοβγαίνει στο μπαλκόνι για πιπί και φαγητό. Αφού γκρίνιαζα για κάμποση ώρα στον Κώστα να κλείσει ή έστω να χαμηλώσει την τηλεόραση γιατί έβλεπε τον Θέμο Αναστασιάδη, κατά τις 12:15 πρέπει να με ψιλοπήρε ο ύπνος. Δεν πέρασε ένα μισάωρο και ακούω ένα γδούπο από τη μεριά της βεράντας. Ευτυχώς που κοιμάμαι ελαφρά και ξυπνάω ακόμα και μύγα να μπει στο δωμάτιο. Πετάχτηκα αμέσως σκεπτόμενη ότι έριξε καμιά γλαστρα στη βεράντα. Ο Κώστας πάλι είχε φτάσει κιόλας στην πόρτα φωνάζοντάς μου "Ο Χιόνης έπεσε!!!". Δεν τον πίστεψα και άνοιξα το ρολό να βγω στη βεράντα. Ο Χιόνης πουθενά!!! Κρεμμάστηκα απ'το μπαλκόνι φωνάζοντάς το όνομά του, ενώ ο Κώστας έψαχνε ήδη κάτω από τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα και στο πάρκο απέναντι. Κατεβαίνω σαν την τρελλή κάτω όπως ήμουν (baby doll και παντόφλες!!!) και κοίταξα στην διπλανή μονοκατοικία φωνάζοντας πάντα το όνομά του. Ο Χιόνης άφαντος! Τότε είδα μια κίνηση στο σκοτάδι δίπλα στο αυτοκίνητο στο ημιυπόγειο γκαράζ. Ήταν η γατούλα που ταϊζω, η οποία πρόσφατα έγινε μανούλα, που κοίταζε απορημένη κάτω από το αυτοκίνητο. Κατάλαβα ότι εκεί πηγε και κρύφτηκε το τέρας μου! Άκουσα μάλιστα και το κουδουνάκι του! Δυστυχώς δεν μπορούσα να ανοίξω την πόρτα και να μπω, γιατί η ηλικιωμένη που έμενε στη μονοκατοικία πριν κανένα μήνα αρρώστησε και μπήκε σε κλινική και το σπίτι είναι ακατοίκητο και διπλοκλειδωμένο... Τότε ανέβηκε ο Κώστας να φέρει το μπωλ με το φαγητό του αλλά ούτε με αυτό συγκινήθηκε για να βγει από την κρυψώνα του. Τότε σκέφτηκα κάτι: πήδηξα τα κάγκελα και φώναξα κοντά μου την γατούλα η οποία με πλησίασε και άρχισα να της λέω γλυκόλογα και να την χαϊδεύω. Ο Χίονης, ως μέγα ζηλιαρόγατο που είναι έβγαλε το κεφαλάκι του κάτω από το αυτοκίνητο. Τότε είπα στον Κώστα και πήγε κι έφερε το λέϊζερ. Η γατούλα άρχισε να παίζει σαν τρελλή ενώ ο Χιόνης μισοβγήκε και παρακολουθούσε τα τεκτενόμενα. Δεν ήθελα να τον αρπάξω, γιατί αν τρόμαζε μπορεί να χωνόταν πάλι κάτω από το αυτοκίνητο ή ακόμα χειρότερα να κρυβόταν στον κήπο της γειτόνισσας που τόσο καιρό απεριποίητος έχει γίνει ζούγκλα και είναι θεοσκότεινος! Σιγά-σιγά άρχισε να πλησιάζει και όταν έφτασε σε σημείο που τον ψιλοέφτανα, του χάιδεψα το κεφαλάκι με τα ακροδάκτυλα. Σε ανύποπτη στιγμή τον βούτιξα απ΄το σβέρκο και τον πήρα σφιχτά αγκαλιά. Άρχισε να κλαψουρίζει και να τρέμει και επειδή ο Κώστας φοβόταν να τον πιάσει μήπως τον γρατζουνίσει ή του φύγει, πήδηξα τα κάγκελα αγκαλιά με το Χιόνη και τον άφησα απ'τα χέρια μου μόνο όταν μπήκαμε στην είσοδο. Τότε έβαλε μια τρεχάλα, ανένηκε τις σκάλες και χώθηκε στο σπίτι! Ήταν τόση η τρομάρα του, που χώθηκε κάτω από το τραπέζι στην τραπεζαρία κι έκλαιγε... Κάθησα λίγο δίπλα του και μετά τον άφησα μόνο του να κάνει ότι θέλει. Ξάπλωσα στο κρεβάτι νιώθοντας κουρέλι. Ούτς μπάνιο δεν έκανα να βγάλω από πάνω μου όλη τη βρώμα που μάζεψα στον διπλανό κήπο...
Φανταστείτε όμως σκηνικό: ένας τρελλός με μποξεράκι και μια τρελλή με babydoll μέσα στη νύχτα και στο κρύο, να ψάχνουν στο πάρκο και κάτω από αυτοκίνητα και να πηδάνε σε ξένους κήπους. Πώς δεν κάλεσε κανείς την αστυνομία να μας μαζέψουν νυχτιάτικα!!!
Ο Χιόνης εντέλει ήρθε στο κρεββάτι μετά από λίγο και μας τριβότανε και κοιμήθηκε στα πόδια μας γουργουρίζοντας τρισευτυχισμένος. Δεν κουνήθηκε από τη θέση αυτή όλο το βράδυ! Δεν βγήκε καθόλου έξω ούτε καν για κακά και πιπί του, ούτε για φαγητό. Το πρωί που σηκώθηκα να φύγω κλαψούρισε λίγο και μου τριβόταν για χαδάκια. Ούτε μέχρι να φύγει ο Κώστας βγήκε βεράντα. Η μητέρα μου μου είπε ότι ακόμα είναι μέσα στο σπίτι, τώρα στον καναπέ, και σκέφτεται να του φέρει τη άμμο και το φαγητό του μέσα στο σπίτι, γιατί κρατιέται και θα σκάσει!!!
Απ'ότι κατάλαβα, μάλλον δεν ήθελε να πηδήξει. Αν ήταν θα το έκανε τόσους μήνες που έμενε όλη τη νύχτα στη βεράντα. Μάλλον θα είδε τη γατούλα και θα έσκυψε να την δει όπως πάντα και έχασε την ισσοροπία του κι έπεσε. Πάλι καλά που είμαστε πρώτο όροφο...
Η μαμά μου φοβάται ότι θα το ξανακάνει, αλλά νομίζω ότι φοβήθηκε αρκετά και δεν θα το ξαναεπιχειρήσει. Λέτε να είχε ζαλιστεί από το catnip? Εγώ δεν κατάλαβα διαφορά όταν του το έδωσα. Η μητέρα μου είπε ότι έκανε σαν παλαβός, πήδαγε πάνω στα έπιπλα και έτρεχε πάνω κάτω στο σπίτι. Εγώ δεν κατάλαβα διαφορά γιατί τέτοιες παλαβομάρες τις κάνει κάθε βράδυ. ΕΙδικά στην Κεφαλονιά είχε δώσει ρέστα! Πάντως για καλό και για κακό λέω να μην του ξαναδώσω.... (18/4/2007)
"

Κι εδώ η απάντηση της Φωτουλας!!!!

"Αγαπητή Ασπασία Αγαπητέ Κώστα
Ήρθε η ώρα σαν μεγαλύτερη και παλιότερη να σας πω μερικά πράγματα. Πρέπει επιτέλους να σοβαρευτείτε και να λειτουργήσετε σαν υπεύθυνοι συγκάτοικοι γάτας. Χωρίς να θέλω να είμαι κακή μαζί σας οφείλετε να παραδεχτείτε ότι τα έχετε κάνει μαντάρα. Πρώτο λάθος. Τι θα πει πέσαμε για ύπνο; Απο πότε με γάτα στο σπίτι κοιμάστε; Τι είμαστε εμείς οι υπόλοιποι που δεν κοιμόμαστε; Δεν απαντώ γιατί έχω τρόπους. Και άντε κοιμηθήκατε, να δεχτώ το "η σαρξ ασθενής", αλλά χωρίς να περιμένετε να ξεμαστουρώσει το έρμο το ζωντανό; Και ερωτώ καλοπροαιρέτως πάντα: Μήπως το κάτνιπ τελικά το πήρατε εσείς; Και εάν το κάνατε με ποιο δικαίωμα παίρνετε τη χαρά του ζωντανού απο τη μύτη; Τέλος πάντων δεν έχω στοιχεία και δεν συνεχίζω. Και καλά τη πέσατε για ύπνο, αλλά δεν είχατε καν την ευαισθησία να φροντίσετε να είσαστε κατάλληλα ντυμένοι. Ποια η θέση του ζωντανού; Πρώτα σαλτάρει απο το μπαλκόνι μέσα στα μαύρα σκοτάδια και ίσως και μέσα στη μαύρη μαστούρα και εκτός απο τον σκληρό κόσμο εκεί έξω και τη γκόμενα τη γάτα την οποία δεν ξέρει και τι να κάνει -εξαιτίας σας πάλι- τι άλλο του
'ρχεται κατακούτελα; Ένας τύπος με μποξεράκι -πολύ πιθανόν με ηλίθια ζωάκια επάνω- και μια τρεις λαλούν και οκτώ χορεύουν με μπειμπ ντολ -πολύ ψυλιάζομαι ροζ με λελουδάκια- και παντοφλίτσες, πασουμάκια-πολύ πιθανόν και αυτές ροζ και με φουντίτσες-. Και σε ρωτάω είναι να μην εξαφανιστεί απο προσώπου γης το ζωντανό; Δεν ήταν τρομαγμένο, τη ξεφτίλα μπροστά στα μάτια της γενιάς του πήγαινε να γλυτώσει. Χάθηκε να κοιμόσαστε με μια φόρμα εργασίας, μια γυμναστικής μια φόρμα κέικ εν ανάγκη; Σαν διαφήμιση για στρώματα έπρεπε να βγείτε στο δρόμο; Άσε που ψυλιάζομαι ότι εσύ βγήκες στο δρόμο και με μάσκα στη μούρη, αλλά δεν έχω στοιχεία και ως γνωστόν εγώ ανακρίβειες και λάθος κριτικές δε κάνω. Και άντε τα κάνατε όπως τα κάνατε ένα "πάω να ρίξω φόλα στο κοπρόγατο" χάθηκε να πείτε, μπας και ξεγελαστούν οι δεκάδες γάτες που σας βλέπανε, άλλο αν εσείς δεν τις βλέπατε να περισώσει ο έρμος ο Χιόνης κάτι απο την αξιοπρέπεια του απέναντι στο αλανιάρικο είδος του; Τέτοια ανευθυνότητα πια; Ένα έχω να σας πω, αλλά δεν το λέω γιατί δεν μου αρέσει να κρίνω και να επικρίνω τις πράξεις των άλλων. Embarassed
Υ.Γ. Ν αγοραστεί πάραυτα ο κατάλληλος εξοπλισμός για την διάσωση γάτου τη νύχτα, είναι το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε και επίσης να νοικιάσετε απο το βίντεοκλαμπ την "διάσωση του στρατιώτη Ράιαν" όπου περιέχονται ή μη τι άλλο χρήσιμες πληροφορίες για την ενδυματολογική πλευρά του θέματος. Όχι Άσπασία το "Σώστε τον Γουίλυ" δεν είναι σχετικό, γιατί σε έχω ικανή την επόμενη φορά να βγεις με μαγιό εσύ και ο Κώστας με βατραχοπέδιλα...... Madd (18/4/2008) "


veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny


XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουλ 04, 2008 2:17 pm

Σε ποιό forum Άσπα??? Υπάρχει και "άλλο" forum? happy2 happy2 happy2

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γάτες αερόστατα ... 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γάτες αερόστατα ... Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουλ 04, 2008 2:21 pm

Chouzouris έγραψε:Σε ποιό forum Άσπα??? Υπάρχει και "άλλο" forum? happy2 happy2 happy2

Όοοοοχιιιι μωρέ! Μη φανταστείς τιποτα σπουδαίο! Ένα ανάξιο λογου ηταν.... Laughing
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από marmanga Παρ Ιουλ 04, 2008 2:41 pm

Απίστευτες οι ιστορίες του Χίτσκοκ και της Νουάρ! Smile Smile Smile Smile Smile
Καλά η ιστορία Χιόνης έχει 'γράψει' ! oksmily3 oksmily3 oksmily3
Ξεπερνάω τις κακές ιστορίες και σας συστήνω τον Blackmale.
ΌΧι δεν είμαι ανορθόγραφη στα αγγλικά.
Ο 'μαύρος αρσενικός' προσγειώθηκε σε γκαφατζή, ατζαμή και γκαντέμη Αμερικάνο (σαν Πίτερ Σέλερς, ένα πράμα) την ώρα που περπατούσε στο Κολωνάκι. Ο τύπος είδε μια σκιά, άπλωσε τα χέρια του και απέκτησε μαύριο γατίδιο. Έψαξε να βρει από πού έπεσε, αλλά κανείς από την πολυκατοικία δεν το είχε χάσει. Κι έτσι ο 'εκβιασμός' (blackmail) που ήρθε με την μορφή Βlackmale υιοθετήθηκε.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από ladycat Παρ Ιουλ 04, 2008 5:24 pm

ο πισσας δεν πηδαει απο τα μπαλκονια ειναι πιο εξυπνος βρισκει τροπο κ περπαταει καθετα στον τοιχο ο λαμπης παλι κανει σαν να πεταει οι αλλοι δεν την κοπανανε απο το σπιτι γιατι μαλολον βαριουθνται τις περιπετειες
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από marestros Παρ Ιουλ 04, 2008 6:24 pm

περσυ οταν εδινε τις εξετασεις για το διπλωμα του πιανου ειχα εναν γατουλη τον "τουλης ο γατουλης"... κουκλος και πολυ μαγκας γατος. τρομερη προσωπικοτητα αλλα δεν ειναι της παρουσης (της κορη του παρουση). λοιπομ εχω παει για τις εξετασεις μου. ευτυχως πανε ολα καλα και μετα για να γιορτασουμε πηγαμε μπουζουκια (μην σχολιασει κανεις οτι μετα την κουλτουρα πηγαμε στην υποκουλτουρα). βγαινοντας απο την μπουζουκλερι με παιρνει ο αδερφος τηλ και μου λεει " ο γατουλης επεσε απο το μπαλκονι. εχει λιγο αιμα στην μυτη αλλα δεν βλεπω αλλες πληγες. ειναι τρομαγμενος και καθεται ακινητος (πολυ σπανιο φαινομενο). παιρνω τηλ γιατρους αλλα δεν βγαζω ακρη". το αλλο πρω ιξυπνησα και τον πηγα στον γιατρο. ειχε σπασει το ποδι, μυτη και εχει μαζεψει υγρο γυρω απο καρδια και πνευμονες. του βαλαμε γυψο και τελικα ολα πηγαν καλα... μετα απο λιγες μερες απλα εξαφανιστηκε, αν και υποψιαζομαι οτι μου τον εξαφανισαν...
λοιπον το αστειο της υποθεσης ειναι η φαση με τον γυψο στο ποδι... ειχε πολυ γελιο... δεν τον πτοουσε τιποτα. πηγαινε στην αμμο και εσκαβε με τον γυψο... χοροπηδαγε παντου με τον γυψο... ηταν απο τα πιο αστεια πραγματα που ειχα δει...


μαλλον δεν γελατε με την περιγραφη μου αλλα η εικονα ηταν απιστευτη happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Marcos Σαβ Ιουλ 05, 2008 12:43 pm

marmanga έγραψε:Απίστευτες οι ιστορίες του Χίτσκοκ και της Νουάρ! Smile Smile Smile Smile Smile
Καλά η ιστορία Χιόνης έχει 'γράψει' ! oksmily3 oksmily3 oksmily3
Ξεπερνάω τις κακές ιστορίες και σας συστήνω τον Blackmale.
ΌΧι δεν είμαι ανορθόγραφη στα αγγλικά.
Ο 'μαύρος αρσενικός' προσγειώθηκε σε γκαφατζή, ατζαμή και γκαντέμη Αμερικάνο (σαν Πίτερ Σέλερς, ένα πράμα) την ώρα που περπατούσε στο Κολωνάκι. Ο τύπος είδε μια σκιά, άπλωσε τα χέρια του και απέκτησε μαύριο γατίδιο. Έψαξε να βρει από πού έπεσε, αλλά κανείς από την πολυκατοικία δεν το είχε χάσει. Κι έτσι ο 'εκβιασμός' (blackmail) που ήρθε με την μορφή Βlackmale υιοθετήθηκε.
happy2 happy2 happy2 happy2
Τέλειο!!! Αλήθεια είναι Μαρινάκι;;;
happy2 happy2 happy2 happy2
Άνοιξε τα χέρια του και προσγειώθηκε στην αγκαλιά του το γατί;;;;
happy2 happy2 happy2 happy2
Φανταστικό και το Blackmale!!!!
happy2 happy2 happy2

Μαράκι, γενικώς η ιστορία σου είναι λιγάκι θλιβερή, αλλά πράγματι τα ζωάκια με γύψο (όταν δεν πονάνε πιά, βέβαια) έχουν κάτι πολύ τρελλό ...
Μάλλον ο τρόπος που τους είναι αδύνατον να καταλάβουν τι διάολο είναι αυτό στα πόδια τους... Veryhappy

Απαπία... happy2 happy2 happy2 happy2 happy2




geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Βίκτωρ Δευ Μάης 18, 2009 1:01 pm

Marcos έγραψε:Με αφορμή τον Πόκι της Κατερίνας και ένα σωρό άλλα γατιά που σαλτάρουν από μπαλκόνια, δυό ιστοριούλες από τις αληθινές κι απίστευτες για να γελάσετε...

Ιστορία πρώτη:"Ο Χίτσκοκ" fancat

Μιά φίλη μου (πολλά χρόνια πριν) είχε πάρει ένα γατάκι πολυ χαριτωμένο.
Έμενε στον τέταρτο όροφο και το γατιδάκι είχε φτάσει τεσσάρων μηνών περίπου, όταν μιά μέρα, γλύστρισε κι έπεσε απ' το μπαλκόνι στο κενό.
Έτρεξαν αμέσως κάτω να το βρούν και το βρίσκουν να μην έχει πάθει τίποτε, όλα τα κόκκαλα στη θέση τους, μάτια, νύχια όλα καλά.
Βεβαίως είχε τρομοκρατηθεί, αλλά φαινόταν σαν να μην έπαθε τίποτε.
Απλά είχε σηκωθεί η γούνα του από την τρομάρα...
Τον ανέβασαν πάνω, τον καθησύχασαν, όλα καλά, η γούνα όμως δεν έλεγε να στρώσει...
Την εποχή εκείνη το γατί ονομαζόταν ακόμα "Χάρης", "Τάκης" ή κάτι τέτοιο... κανείς δεν θυμάται πιά το αρχικό του όνομα...
Για να μην σας τα πολυλέω, το γατόνι μετονομάστηκε μετά από αυτό σε "Χίτσκοκ" διότι ενώ συνήλθε απολύτως κι ήταν ένα τρισχαριτωμένο και ιδιαιτέρως ήρεμο και χαδιάρικο γατί, η γούνα δεν ξαναΐσιωσε ΠΟΤΕ...
Κυκλοφορούσε στο εξής μέσα στο σπίτι με τις τρίχες κάγκελο ενώ η υπόλοιπη προσωπικότητά του ήταν εντελώς γαλήνια...
Το έχω δεί με τα μάτια μου και σας διαβεβαιώ ότι ήταν από τα πιό τρελλά θεάματα που μπορεί κανείς να φανταστεί...
Μπορείτε να φτιάξετε την εικόνα;
Ένα χουρχουριστό και τσουπωτό γκριζάκι με την γούνα κάγκελλο να τρίβεται στα πόδια μας...
Για χρόνια μετά που συναντούσα τον Χίτσκοκ, ήταν πάντα αντάξιος του ονόματός του, δηλαδή με την τρίχα κάγκελο...
happy2

Αυτά, ελπίζω να μην σταθείτε στα θλιβερά και να γελάσετε με τα κωμικά... Laughing


geek
Σήμερα που εχω χρόνο κάθομαι και διαβάζω παλαιότερα topics.

Καλά αυτή η ιστορία έχει πολύ πλάκα. veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
Βίκτωρ
Βίκτωρ
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Κατω Πατησια
Αριθμός γατουνίων : 3.5 γατες και 1 γατο
Motto : αγαπαει τις γατες οποιος αλλαζει την αμμο τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2008
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από anti13 Πεμ Ιουλ 09, 2009 2:20 pm

Marcos έγραψε:
Ιστορία δεύτερη : "Η Noir" fancat

Αυτή η ιστορία έλαβε χώρα στο Παρίσι.
Είναι κι αυτή απολύτως αληθινή, όχι πολύ καλή για κανέναν, αλλά ένα σημείο της έχει τρομερή πλάκα.
Η Noir είναι μιά Γαλλιδούλα μαυρούλα γατίτσα που κατοικεί στον πέμπτο όροφο μιάς πολυκατοικίας στο Παρίσι και επιδίδεται με τρομερή μανία σε ακροβατικά πάνω στο κάγκελλο του μπαλκονιού της.
Πάντοτε την θαυμάζουνε για την δεινότητα και την επιδεξιότητά της σε διάφορους ακροβατικούς συνδιασμούς, έως που κάποια μέρα ΠΕΦΤΕΙ!!!
Πέφτει λοιπόν από τον πέμπτο όροφο και προσγειώνεται... στο κρανίο μιάς έρμης κυρίας στο πεζοδρόμιο....
Η κυρία πέφτει ξερή, η γάτα της κατεβάζει και την μούρη ως επιδόρπιο, κι όταν πάνε να την μαζέψουνε, είναι τραυματισμένες και οι δυό γερά.
Η γάτα έχει σπάσει μερικά κόκκαλα και έχει βγάλει και το ένα της ματάκι η φουκαριάρα, η δε κυρία, εκτός από την κατεβασμένη φάτσα από τις γρατσουνιές, έχει ΚΑΤΑΓΜΑ στο ΚΡΑΝΙΟ...
Οι λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά:
Η κυρία μόλις είχε πάρει εξιτήριο από το νοσοκομείο που είναι ακριβώς απέναντι από το σπίτι των φίλων μου και όπως καταλαβαίνετε την ξαναβάλαν άρον άρον πίσω και επίσης ήταν κάργα φιλόζωη και δεν είχε καμία διεκδίκηση για το περιστατικό...
Και για να μην ανησυχείτε και οι δυό γίναν καλά, η μαυρούλα η Noir έμεινε μονόφθαλμη βεβαίως και δεν έχει ξανακούσει κανείς πιά για ακροβατικά στην άκρη της κουπαστής....
happy2

Xμμ, αυτη η ιστορία μου θυμήζει πριν χρονια ,ο αδερφος μου πηγαινε δημοτικο, στυα καλιτεχνικα χρησιμοποιουσαν πυλο για κατασκευες.Ενας συμαθητης του τοτε πεταει τον ακομη μαλακο πυλο απο το παραθυρο.Ξαφνικα ανοιγει η πορτα.ΜΠαινει μεσα ο διευθιντης με εναν λιωμενο πυλο στο κεφαλι φωναζοντας:''ποιος ευθυνεται για αυτο?''.
no comment...
dizzy
anti13
anti13
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Τόπος : Παντου και πουθενα!
Αριθμός γατουνίων : Εχουμε ελειψη...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Σεμελιτσα απο το mycat!!
Motto : H anti επεστρεψε κι εφερε μαζι της πολύ τρέλα!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2009
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γάτες αερόστατα ... Empty Απ: Γάτες αερόστατα ...

Δημοσίευση από Ασπρουλα Κυρ Αυγ 02, 2009 7:42 pm

μια φορα η ασπρουλα ειχε πεσει απο το μπαλκονι και ειχε προσγειωθει στο αιρκοντισιον των απο κατω (ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω). εκεινη τη στιγμη στο σπιτι ηταν η καθαριστρια και η γιαγια μου, που ενα πραγμα μπορει να σημαινει για τα γατια: κινδυνος θανατος (για να μην σας τρομοκρατω, τελικα δεν εγινε τιποτα με την ασπρουλα)

απ' οτι μου ειπαν μετα, εκαναν κατι με κατι σκουπες, που δεν θελω να το σκεφτομαι (θα το εριχναν κατω το καημενο) το οποιο βεβαια δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ηταν. πως καταφεραν να ανεβασουν τη γατα με τη σκουπα, δεν εχω ιδεα!!
Ασπρουλα
Ασπρουλα
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 27
Τόπος : athens
Αριθμός γατουνίων : 1... το κωλογατακι μου!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον μαντου, αν και δεν ειναι απο το γατοσπιτο... απο το γατοσπιτο την ελπιδουλα και τον τζερυ (πανε πακετο!)
Motto : Ποτε μην κανεις αυριο αυτο που μπορεις να κανεις μεθαυριο...
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/09/2008
Mood : Γάτες αερόστατα ... M_choco

http://www.asproula.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης