gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για την Χαρά μου

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Για την Χαρά μου Empty Για την Χαρά μου

Δημοσίευση από Betty1976 Πεμ Οκτ 13, 2022 8:50 am

Σας λένε ζώα της μελαγχολίας και της θλίψης, μα εγώ σου έδωσα το όνομα Χαρά. Γιατί μόνο χαρά έφερες στη ζωή μου έστω και για το τόσο λίγο που έζησες. Έτσι δυστυχώς τα ήθελε η μοίρα. Πόσα ήθελα να σου δείξω, πόσα ήθελα να μου μάθεις... Τώρα μου έμεινε μόνο θλίψη, θυμός και ενοχές μήπως δεν έκανα και κάτι παραπάνω.
Να σε πήγαινα ίσως και σε άλλο γιατρό γιατί κανείς από τους τρεις γιατρούς που σε πήγα δεν κατάφερε απολύτως τίποτα. Μεγάλη θνησιμότητα λέγανε στα γατάκια. Και κανείς ποτέ τους δεν μου είπε τι ακριβώς είχες και από τι τελικά έφυγες. Γιατί από ένα τρελό, χαρούμενο και παιχνιδιάρικο γατάκι ξαφνικά μέσα σε μια μέρα σήκωσες πυρετό και σταμάτησες να τρως. Φάρμακα, αντιβιώσεις, βιταμίνες ..... τίποτα. Τώρα μου έμειναν μόνο βίντεο και φωτογραφίες σου να κοιτάω με τις ώρες.
Χθες, την ώρα που ήμουν στη δουλειά με πήρε η κυρία από το γραφείο που κανόνισε ο κτηνίατρος για την καύση. Προσπαθούσε να με παρηγορήσει και να με συγχαρεί που επειδή ήσουν τόσο μικρή δεν σε πέταξα στα σκουπίδια γιατί λέει δυστυχώς πολλοί έτσι κάνουν με τα μικρά γατάκια. Ξέσπασα σε ασταμάτητους λυγμούς και ευχαριστώ τους συναδέλφους μου που μου έχουν δείξει τόση κατανόηση και μου στάθηκαν τόσο πολύ από την πρώτη στιγμή.
Ευχαριστώ και όλους εσάς εδώ μέσα γιατί βλέποντας τις συζητήσεις σας ηρεμεί λιγάκι η ψυχή μου.
Μα πάνω απ΄όλα ευχαριστώ εσένα Χαρά μου για όλες τις στιγμές που μου χάρισες.
Καλό ταξίδι κουκλίτσα μου.





Betty1976
Betty1976
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/10/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Για την Χαρά μου Empty Απ: Για την Χαρά μου

Δημοσίευση από belezza Πεμ Οκτ 20, 2022 10:09 pm

λυπαμαι πολυ για την απωλεια σας.Πραγματικα δεν υπαρχει γατογονιος που να μη φοβαται .οταν υιοθετει τοσο μωρο γατακι.Ξερετε δεν ειναι ολοι οι κτηνιατροι ειδικοι στα θεματα των μωρων ..Απο την αλλη ισως ειχε θεματακι απο τη μαμα του .Ευχομαι ,ομως αυτη η εμπειρια να μη γινει αφορμη ,ωστε να σκεφτειτε αρνητικα για την υιοθεσια.Ξερετε υποφερουν τοσα πολλα στο δρομο ,που ακομα και αυτη η συντομη συγκατοικιση που προσφερατε ειναι πολυ σημαντικη
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Για την Χαρά μου Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης