gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Σαβ Μαρ 26, 2022 2:20 pm

Καλησπέρα σε όλους! Η γατούλα μου τις τελευταίες 10 μέρες έχει πολύ περίεργη συμπεριφορά. Ξεκίνησε από μια ατονία + πολύ ύπνο , μετά παρατήρησα ότι βάρυνε πολύ και δεν πήγαινε στην άμμο της οπότε την πήγα στο γιατρό πριν 1 εβδομάδα. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι δυσκοίλια και πράγματι της έκανε μια ένεση και μας έδωσε και μια πάστα να της δίνουμε και ξεκίνησε να πηγαίνει μια φορά την μέρα στην άμμο της. Παρόλα αυτά πέρασε μια εβδομάδα και η διάθεση της είναι πολύ πεσμένη , δεν τρώει και δεν πίνει ιδιαοτερα , δεν έχει καμμία σχέση με το γατινι μου το ζωηρο .. Επίσης κάνει κάτι περίεργο , θέλει να βγαίνει στο μπαλκόνι και να γλύφει το πάτωμα ( είναι μωσαϊκό όχι πλακάκι δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση ) με μεγάλη όρεξη . Είναι μικρούλα 1μιση χρόνων , την ξαναπηγα λοιπόν σήμερα και της πήραμε αίμα .. Δευτέρα θα βγουν τα αποτελέσματα αλλά πραγματικά έχω ανησυχήσει φοβερά. Τι μπορεί να έχει; Έχετε παρόμοια εμπειρία ;

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από belezza Σαβ Μαρ 26, 2022 8:18 pm

Καλησπερα σας ,ελπιζω πραγματικα να μη συντρεχει λογος ανησυχιας και ολα να πανε καλα . Ευτυχως που την τρεξατε κτηνιατρο και πολυ περισσοτερο που της κανατε εξετασεις αιματος .Εγω θα προτεινα ,ακομα και αν το αιμα δεν δειξει κατι ,να κανετε και μια ακτινογραφια θωρακος για παν ενδεχομενο και για να ειστε απολυτα σιγουρη
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Newher10

Αρέσει στον χρήστη nananan_ep

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Δευ Μαρ 28, 2022 8:20 pm

Καλησπέρα ! Τα αποτελέσματα της γατούλας μου βγήκαν κι έχει χαμηλό αιματοκρίτη , οπότε της έκλεισα αύριο υπέρηχο ανω κάτω κοιλίας. Έχετε ιδέα τι μπορεί να σημαίνει ο χαμηλός αιμοτοκρίτης; Έχω ανησυχήσει πραγματικά πολύ , δεν ξέρω πως να την βοηθήσω . Επίσης σταμάτησε να τρώει την ξηρά τροφή και τρώει μόνο κονσέρβα τόνου την οποία εννοείται πρέπει να την φέρω μπροστά της για να φάει. Το ίδιο ισχύει και για άμμο και νερό .

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από belezza Δευ Μαρ 28, 2022 8:45 pm

Πολλες μπορει να ειναι οι αιτιες του χαμηλου αιματοκριτη αλλα καλυτερα να μην προτρεχουμε .Περιμενετε και τα αποτελεσματα των υπερηχων .Ευχομαι ολα να πανε καλα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Δευ Μαρ 28, 2022 9:42 pm

Εξετάστε όλα τα πιθανά αιμομπαρτονελα, ακόμη και πανλευκοπενια αν δεν έχει εμβολιαστεί, FiP,Felv-fiv και άλλα πολλά κρατήστε μας ενήμερους είναι νέο γατάκι ευχη μου να πάνε καλά.🙏🍀
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? M_hug

Αρέσει στον χρήστη belezza

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Τρι Μαρ 29, 2022 12:05 am

Ευχαριστώ πολύ ! Εμβολιασμένη είναι και μετά από ψάξιμο κι εμένα το μυαλό μου πάει εκεί .. Απλώς μου κάνει εντύπωση που ο γιατρός ζήτησε υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας αλλά σίγουρα δεν ξέρω καλύτερα από αυτόν.. Περιμένω αύριο νεότερα..

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Τρι Μαρ 29, 2022 1:04 pm

Καλησπέρα! Κάναμε τον υπέρηχο και βρέθηκε διογκωμενη σπλήνα και συκώτι. Μας ρωταγε ο γιατρός αν βγαίνει έξω και του εξηγήσαμε πως όχι αλλά δεν μας ανέφερε άλλη πιθανή αιτία εμφάνισης αυτού. Εν τέλει της έκανε 2 ενέσεις και μας είπε ότι κανονικά σε 2 μέρες πρέπει να επανέλθει διαφορετικά κοιτάμε για λέμφωμα. Η γνώμη του είναι ότι θα επανέλθει. Αχ μακάρι! Συνεχίζω βέβαια μέσα μου να έχω την ανησυχία του αν υπάρχει περίπτωση να έχει αιμομπαρτονελα αλλά δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο θα μπορούσε να επηρεάσει εσωτερικά όργανα κι αν έχει λογική η ανησυχία μου. Το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα είναι να περιμένω 2 μέρες να δω αν θα αλλάξει συμπεριφορά..

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Τρι Μαρ 29, 2022 1:30 pm

Δεν σας είπε ο γιατρός ποιες είναι οι πιθανές αιτίες για την διόγκωση αυτών των οργάνων?
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Τρι Μαρ 29, 2022 1:44 pm

Όχι δεν ανέφερε τίποτα. Το μόνο που είπε είναι ότι της κάνει 2 ενέσεις οι οποίες θεωρεί θα την επαναφέρουν σε διάστημα 2 ημερών. Σε περίπτωση που δεν συνέλθει να την ξαναπάμε , διαφορετικά θα της κάνουμε αίματος ξανά σε 15 μέρες για να σιγουρευτούμε ότι ο αιματοκρίτης επανήλθε στο φυσιολογικό .

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από kalicat Τρι Μαρ 29, 2022 5:58 pm

nananan_ep έγραψε:Καλησπέρα ! Τα αποτελέσματα της γατούλας μου βγήκαν κι έχει χαμηλό αιματοκρίτη , οπότε της έκλεισα αύριο υπέρηχο ανω κάτω κοιλίας. Έχετε ιδέα τι μπορεί να σημαίνει ο χαμηλός αιμοτοκρίτης; Έχω ανησυχήσει πραγματικά πολύ , δεν ξέρω πως να την βοηθήσω . Επίσης σταμάτησε να τρώει την ξηρά τροφή και τρώει μόνο κονσέρβα τόνου την οποία εννοείται πρέπει να την φέρω μπροστά της για να φάει. Το ίδιο ισχύει και για άμμο και νερό .

Χαμηλός αιματοκριτης = χαμηλός σίδηρος = αναιμια. Όταν βλέπουμε  χαμηλό αιματοκρίτη αυτόματα κάνουμε εξεταση σιδήρου. Για παράδειγμα η σπληνομεγαλεια και η ηπατομεγαλεια θα μπορούσαν κάλλιστα να προέρχονται από μια αιμολυτικη αναμια. Επίσης θα πρέπει να γίνουν εξετάσεις (αν δεν εχουν γίνει ηδη) SGOT και SGPT ώστε να δούμε που κυμαίνονται οι τιμές του ήπατος. Φυσικά όλα αυτά μαζί με τις εξετάσεις για λοίμωξη νοσήματα που πρέπει να γίνουν. Για αρχή αυτά και μετά βλέπουμε αν θα χρειαστεί κάτι άλλο.
kalicat
kalicat
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2016
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από gatisios Σαβ Απρ 30, 2022 5:56 pm

Τελικά τι έγινε με τη γάτα σου;

gatisios
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 8
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Σαβ Απρ 30, 2022 6:05 pm

Αφού κάναμε την άνω-κατω κοιλία φάνηκε ότι είχε διογκωμένη σπλήνα και ήπαρ. Της έκανε ο γιατρός μια ένεση και μας είπε ότι σε 2 μέρες πρέπει να συνέλθει διαφορετικά κοιτάμε για λέμφωμα το οποίο δεν το πιστεύει και τέλος μετά από 15 μέρες επανάληψη αιματολογικων. Πράγματι η Λώρα μέσα στην ίδια μέρα είχε επανέλθει έτρωγε , έπινε , πηδαγε πάνω κάτω , γκρινιαζε και πριν κάποιες μέρες την πήγαμε για τις επαναληπτικές αιματολογικές και τα νούμερα της έχουν ανέβει. Εμείς όμως βλέπουμε διαφορές στον χαρακτήρα της μετά από όλη αυτή την ιστορία και δεν έχει σταματήσει και τελείως να γλύφει τα πλακάκια του μπαλκονιού. Του το ανέφερα πάλι εχθές αλλά μου είπε από την στιγμή που τρώει , πίνει νερό , πάει άμμο + καλές αιματολογικές δεν βλέπει να υπάρχει κάτι . Την παρακολουθούμε κι έχουμε αποφασίσει ότι αν κάτι μας ανησυχεί θα πάμε και σε άλλο γιατρό για 2η γνώμη.

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Σαβ Μάης 21, 2022 2:22 pm

Καλησπέρα! Η γατούλα μου άρχισε πάλι να πέφτει και πήγα σε άλλο γιατρό .. Αιματολογικές στα τάρταρα και θετική σε fip + μπαρτονελλα. Όπως υποψιαζομουν από την αρχή αλλά δεν έχω λόγια για το ότι ταλαιπωρώ το γατί μου 2μιση μήνες με εξετάσεις και δεν "βρίσκαμε" τι έχει.. Η γιατρός της μου έδωσε Marcobyl , βιταμίνη Κ και Antirope. Μου είπε ότι δίνει προληπτικά θεραπεία και για τοξοπλάσμωση γιατί φοβάται ότι έχει κι αυτό. Αναμένουμε λέει σε 2 εβδομάδες να αρχίσει να συνέρχεται. Πώς σας φαίνεται αυτό ? Έχετε εμπειρία ?

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Σαβ Μάης 21, 2022 2:47 pm

Η θεραπεια της αιμομπαρτονελας είναι το vibramicin για 28 μέρες.
Για το fip είναι πολύ μεγάλη ιστορία σε σχεση αν νοσεί η είναι φορέας.
Ψάξτε ένα αξιόπιστο γιατρό που έστω μπορείτε να στείλετε τις εξετάσεις και να έχετε μια δεύτερη γνωμη
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Σαβ Μάης 21, 2022 3:06 pm

Σωστά. Το vibramicin μου είπε είναι για την μπαρτονελα αλλά παρόλα αυτά δεν μου το έδωσε. Οκ θα ρωτήσω και θα κινηθώ αναλόγως. Ευχαριστώ! Ο προηγούμενος γιατρός της επίσης μου έδωσε vibramicin κάποια στιγμή που του λέγαμε δεν συνέρχεται και φτερνίζεται συνέχεια αλλά για 1 εβδομάδα μόνο . Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους είναι τόσο δύσκολο να κάνουν μια διάγνωση + να περάσουμε στην λύση αυτού.

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Σαβ Μάης 21, 2022 3:21 pm

Κινησου γρήγορα
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από nananan_ep Σαβ Μάης 21, 2022 3:26 pm

Οκ ευχαριστώ πολύ

nananan_ep
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2022

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Empty Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ????

Δημοσίευση από belezza Σαβ Μάης 21, 2022 7:46 pm

Καλησπερα σας .Οταν σας ειχα γραψει σε προηγουμενο post οτι πολλες οι αιτιες χαμηλου αιματοκριτη το FIP φοβομουν.Περασαμε και εμεις μια περιπετεια με τη γατουλα του μπαμπα μου και τωρα ειμαι πιο ενμερωμενη .Δεν ξερω που μενετε αλλα θα προτεινα γρηγορη ληψη αποφασεων και μεταφορα σε κλινικη .Εμεις σε κλινικη την πηγαμε ,οπου ειδα οτι δρουν αμεσα και κανουν ολες τις εξετασεις,ωστε να εχετε σαφη εικονα .Σιγουρα το κοστος ειναι μεγαλυτερο (φανταζομαι) αλλα θα προβειτε αμεσα στην καταλληλη θεραπεια .Ο FIP εχει 2 μορφες την υγρη και την ξηρη .Εσας τι σας ειπαν ? Η πιο δυσκολη ειναι η υγρη .Τοτε ομως εχει υγρο στην κοιλιακη και πνευμονικη χωρα .Στην κλινικη που πηγαμε εμεις μας ειπαν για τον FIP οτι υπαρχει μια σχετικη λυση αρκει να προλαβει κανεις .Και στη συνεχεια ο κτηνιατρος μου που ειδε τις εξετασεις ,ηταν εξισου καθησυχαστικος στη γνωμη του .Ομως πρεπει να δρασετε αμεσα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΒΟΗΘΕΙΑ !! Η γάτα μου είναι άρρωστη ???? Newher10

Αρέσει στον χρήστη ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης