gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατάκια στο μπαλκόνι

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατάκια στο μπαλκόνι  Empty Γατάκια στο μπαλκόνι

Δημοσίευση από MonaMina Σαβ Αυγ 28, 2021 12:53 pm

Γειά σας!
Εδώ και λίγες ημέρες μια γάτα της γειτονιάς μου μετέφερε τα μικρά της (μόλις άνοιξαν τα μάτια τους) στο μπαλκόνι μου, όπου και τους έφτιαξα μέρος για να μπορούν να μείνουν. Το κυριότερο που κάνω μέχρι στιγμής είναι να ταϊζω τη μαμά για να μπορεί να τα θηλάσει. Εκείνη πηγαινοέρχεται μεταξύ πρασιάς και μπαλκονιού, κάθοντας αρκετές ώρες μαζί τους. Τα μικρά (4 στον αριθμό) προσπάθησα να τα ταΐσω με ειδικό γάλα για γατάκια, γιατί δεν ήμουν σίγουρη αν θηλάζουν αρκετά, αλλά δεν έφαγε κανένα τους, οπότε δεν το ξαναεπιχείρησα. Γενικά, την αφήνω εκείνη να αναλάβει το ρόλο της, εφόσον κάθεται μαζί τους. Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να βοηθήσω την κατάσταση.
Τι μου προτείνετε;
Ευχαριστώ!
MonaMina
MonaMina
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/09/2016
Mood : Γατάκια στο μπαλκόνι  M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκια στο μπαλκόνι  Empty Απ: Γατάκια στο μπαλκόνι

Δημοσίευση από kalicat Σαβ Αυγ 28, 2021 5:50 pm

Τίποτα δεν κάνεις. Νερό και φαγητό στη μαμά κατά προτίμηση τροφη kitten είναι υπέρ αρκετά για την ώρα. Όταν θα μεγαλώσουν λίγο ακόμα τα μωρά μπορείς να μουλιαζεις λίγες από τις κροκέτες μέσα στο ειδικό γάλα που πήρες ή σε νερό ώστε να γίνει ομαλά η μετάβαση.
Από την 4η εβδομάδα περίπου μπορείς να ξεκινήσεις και εσωτερική αποπαρασιτωση με πάστα αν το επιθυμείς.
kalicat
kalicat
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2016
Mood : Γατάκια στο μπαλκόνι  M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης