gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Brit premium ή sanabelle???

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Brit premium ή sanabelle??? Empty Brit premium ή sanabelle???

Δημοσίευση από kalicat Σαβ Ιουλ 31, 2021 6:51 pm

Καλησπέρα παιδιά!  hithere
Είμαι ανάμεσα σε sanabelle και brit premium. Αυτή την στιγμή δίνω στην γατο-οικογενεια την brit care kitten με την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη, απλά το πρόβλημα είναι ότι κοστίζει 50€ το 7κιλο και δεδομένου ότι τα μωρά είναι τέσσερα ή τροφη τελειώνει αρκετά γρηγορα(ούτε μήνα δεν μου φτανει). Έτσι σκέφτηκα να κατέβω λίγο ποιότητα και να πάρω μια πιο οικονομικη. Την brit την ξέρω σαν τροφη καθώς την δίνω χρόνια στα σκυλια μου, την sanabelle (outdoor) την δίνω στην γατομαμα και φαίνεται καλή. Τα μωρά κάθε φορά που παίρνουν μυρωδιά την sanabelle που δίνω στη μάνα τους κάνουν σαν τρελά στην κυριολεξία λες και έχουν να φάνε κανένα μήνα.
Εσείς ποια λέτε να προτιμησω;;;;  την brit premium kitten; ή τη sanabelle kitten;;Suspect

Υ.γ.: Όταν βάζω στην γατομαμα να φάει την sanabelle τα μικρά και ενώ τα έχω βάλει να φάνε από τη δική τους τροφη(brit care kitten) την αφήνουν και προσπαθούν να φτασουν της μάνας τους. Δεν τα έχω ξαναδεί να κάνουν έτσι. Από την άλλη η μαμά προσπαθεί να φάει την kitten, τι να πεις άβυσσος η ψυχή της γατας... heart
kalicat
kalicat
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2016
Mood : Brit premium ή sanabelle??? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Brit premium ή sanabelle??? Empty Απ: Brit premium ή sanabelle???

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Αυγ 03, 2021 2:25 pm

Καταρχάς άσε την μανούλα να φάει την κιτεν θηλάζει; Συγνώμη τα μικρά δεν τους φτάνει ένα 7κιλο το μήνα; Τι μικρά είναι αυτά; Είδα προς έκπληξη μου ότι η brit είναι grain free ; Και ποια σαναμπελ παίρνεις; Για ρίξε μια ματιά στην primordial που φέρνει το pet4u Άστα να φάνε το να του άλλου αν θελουν
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Brit premium ή sanabelle??? M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Brit premium ή sanabelle??? Empty Απ: Brit premium ή sanabelle???

Δημοσίευση από kalicat Τρι Αυγ 03, 2021 2:38 pm

Όχι η μανούλα δεν θηλαζει, το έχει κόψει τελείως το γάλα και γιαυτό το λόγο της σταμάτησα την κιτεν. Ναι η brit care kitten είναι grain free πολύ καλής ποιότητας. Η brit premium kitten ομως δεν είναι grain free. Παίρνω τη sanabelle outdoor για την μανουλα και για τα άλλα γατιά που φροντιζω. Αυτή εδώ είναι 
https://www.zooplus.gr/shop/gates/trofi_gia_gates_ksira_trofi/sanabelle/sanabelle_light/686455 
Παίρνω αυτή για τα ενήλικα γιατί είναι αρκετα αδυνατα και αυτή είναι πλούσια σε λίπος.
Να αφήσω τα μικρά να τρώνε adult;; 
Τα μικρά είναι θηριακια και τρώνε πολυυυυ, τώρα που είναι μικρά τα αφήνω να τρώνε όσο θέλουν για να αναπτυχθούν σωστά.
kalicat
kalicat
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2016
Mood : Brit premium ή sanabelle??? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Brit premium ή sanabelle??? Empty Απ: Brit premium ή sanabelle???

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Αυγ 03, 2021 2:47 pm

Εμ δεν ανοίγει το λινκ βλέπω όμως ότι αναφέρεται σε τροφή light Αναρωτιέμαι πόσο μικρά είναι αυτά τα μικρά μήπως είναι τεράτάκια ; Laughing
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Brit premium ή sanabelle??? M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Brit premium ή sanabelle??? Empty Απ: Brit premium ή sanabelle???

Δημοσίευση από kalicat Τρι Αυγ 03, 2021 2:51 pm

Τερατακια δεν θα πεις τιποτα(με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω νέες φωτο να τα δειτε). 

https://www.zooplus.gr/shop/gates/trofi_gia_gates_ksira_trofi/sanabelle/sanabelle_light/686455
kalicat
kalicat
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2016
Mood : Brit premium ή sanabelle??? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης