gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα γατο-σκουπιδάκια

+3
Lina
LAROGATA
dagger
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Πεμ Μαρ 18, 2021 12:35 pm

Καλημερα σε ολους ,
Καιρο εχουμε να τα πουμε , αλλα μια ο κοβιντ , μια το ενα μια το αλλο περνανε οι μερες και πραγματα που θελεις να κανεις δεν τα κανεις ποτε .

Εχω νευρα , πολλα νευρα , ο γνωστος σκ@τόψΥχος της γειτονιας ξαναχτυπησε  parta  parta  parta  parta
Αυτη την φορα πηρε 4 μωρα γατακια απο την μαμα τους και τα παρατησε στον καδο.

Ρε τι τον παρακαλεσα να αφησει την μανα τους να τα παρει , τιποτα , στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα.
Ειχε το θρασος να μου πει , παρτε τα εσεις οι φιλοζωοι ..... Madd

Τα μωρα ειναι αγκαλιασμενα , δειχνουν ταισμενα κιολας , εχουν ακομα τον ομφαλιο λωρο πανω τους , περιμενα αρκετη ωρα μπας και εμφανιστει η μαμα τους αλλα τιποτα , μαλλον την κυνηγησε αυτος και η κακομοιρουλα φοβηθηκε και εφυγε .

Τα πηρα επανω , πηρα γαλα , θα τα αναστησω και θα πανε για υιοθεσια - θελω να ελπιζω  οτι θα ζησουν.

Αυτα τωρα τα ταιζουμε καθε 2μιση με 3 ωρες αν θυμαμαι καλα , τους τριβουμε το ποπουδακι να κανουν τσισα και κακακια ,

Πωωωω δεν το πιστευω αυτο που ζω παλι .
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Πεμ Μαρ 18, 2021 12:40 pm

Βρηκα και το ποστ του Νικητα

https://www.gatospito.com/t13371-topic

αυτος ομως ηταν πιο μεγαλος απο αυτα , οποια ειναι πιο εμπειρη στο μεγαλωμα των μωρων ας μου δωσει πληροφοριες για τοσο μωρακια

θα ανεβασω και φωτογραφιες σε λιγο

ωχ ... ξυπνησανε

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Μαρ 18, 2021 1:24 pm

Ωχ καλό κουράγιο. Η Δάφνη είχε μεγαλώσει πρόσφατα μωρά. Ελπίζω να δει το ποστ σου και να σου δώσει συμβουλές. Τα βασικά είναι αυτά που είπες και πολύ ζέστη
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια M_thunder

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Πεμ Μαρ 18, 2021 1:34 pm

LAROGATA έγραψε:Ωχ καλό κουράγιο. Η Δάφνη είχε μεγαλώσει πρόσφατα μωρά. Ελπίζω να δει το ποστ σου και να σου δώσει συμβουλές. Τα βασικά είναι αυτά που είπες και πολύ ζέστη

Της εστειλα μνμα στο κινητο , οποτε ειτε εδω ειτε μεσω τηλεφωνου θα επικοινωνησουμε .

Ξεκινησα το τάισμα , κατουρησανε κιολας , το ενα μοιαζει πολυ με τον Νικητα.
Ειναι πολυ ησυχα , τα ξυπνησα για να τα ταισω , για να μπαινω σιγα σιγα σε μια σειρα .
Τα καημένα , κουλουριαζονται το ενα διπλα στο αλλο , τι να πω , τι να πω .
Σε κουβερτακι φλις τα εχω βαλει μεσα σε γατοφορο , αντε να δουμε
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από Lina Πεμ Μαρ 18, 2021 6:35 pm

Καλή δύναμη Μαρία καλώς τα δέχτηκες. Υπάρχει περίπτωση να είναι η μάνα κοντά?Την έχεις εντοπίσει?Αλλά αν την κυνηγάει ο άλλος δύσκολα να πλησιάσει.
Πολύ σημαντικό η ζέστη και το τάισμα κάθε 2-3 ώρες.Όλα να πάνε καλά!
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια M_peristeria

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από vaso Πεμ Μαρ 18, 2021 6:38 pm

Συμβουλή του μέλους Larogata

Είναι ότι θέλουν θερμοφόρα ή μπουκάλια με ζεστο νερό και τυλιγμένο σε πετσέτα.
Από υποθερμία κινδυνεύουν περισσότερο.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Τα γατο-σκουπιδάκια 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια 66231010

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Πεμ Μαρ 18, 2021 7:17 pm

Κατεβηκα το μεσημερι κατω και φωναζα , ψιψιψι ψιψιψι , επειδη εχω την εντυπωση οτι η μαμα τους ειναι μια γατουλα που ταιζω , αυτος ειπε οτι η μανα τους ειναι μια μαυρη . που μαυρο φιδι να τον καταπιει να γλυτωσει ο πλανητης απο τον #@#!%!#%%
Τελος παντων , αφησα κονσερβα , κροκετες και περιμενα να εμφανιστει καποια γατα που να εχει φανεριες τις ενδειξεις πως εχει μωρα....
ΤΙΠΟΤΑ.
Ηρθαν ολες οι γατες της γειτονιας και καναε παρτυ με τοσο φαγητο που ειχα κατεβασει ... ολες εκτος απο την μανουλα τους.
Και δυστυχως δεν ειναι αυτη που ταιζω .
Η μονη μαυρη που εντόπισα ειναι αρσενικη.
Σιγουρα την κυνηγαει , αν οχι αυτος η γυναικα του σιγουρα , αλλη σκ@τοψυχη κι αυτη ,
Εδω τον παρακαλαγα να τα αφησει να τα παρει η μανα τους και δεν ακουγε τιποτα.

Στο μεταξυ εχω τρελά νευρα ,
Δεν γινεται να συνεχιστει αυτο , την μια πεταει τον Νικητα και την αδελφουλα του στον καδο ...
Ο νικητας εζησε , το κοριτσακι οχι αλλα αυτα συμβαινουν , οκ ειπα , για ενα γατακι ακομα δεν τρεχει τιποτα.
Μετα μου αφηνει στην πορτα τον Σταματη / Μαμαντού.
Τοτε καταφεραμε και βρηκαμε την μανουλα του μαμαντου , αλλα επειδη ο μαμαντου ηταν αρρωστος ( τσιμπλες στα ματια , κρυωμενος , με υποθερμιες ) τον κρατησα να τον κανω καλα και φυσικα τον εχω ακομα .

Και τωρα πεταει 4 γατακια στον καδο και με ειδοποιει κιολας το καθαρμα γνωριζοντας την αγαπη που εχω στις γατες,

Και εδω αναρωτιεμαι για το εξης
Αυτο θα γινεται απο εδω και περα ;;;
Εχω ηδη 16 γατες και αν ζησουν τα μικρα και δεν βρω να τα δωσω θα γινουν 20.
Και 4 σκυλια ...
Ε δεν γινεται να συνεχιστει αλλο αυτο που κανει αυτος .
Καθε που θα μπαινει γατα στην αποθηκη του και θα γενναει εκει μεσα θα μου τα φορτωνει ;;;
Και τι πρεπει να κανω ;;; να τα αγνοησω ;;; ε δεν μπορω , πραγματικα δεν μπορω ....
Ο αντρας μου ,μου λεει να μην πω τιποτα αλλα τα παιδια μου λενε οτι πρεπει να αντιδρασσω .
Φυσικα οχι να πεταξω τα μωρακια , θα κανω οτι μπορω να τα μεγαλωσω αλλα πρεπει να μπει φρενο στην ασυδοσια του τυπου αυτου .
Στην τελικη ας φραξει την αποθηκη του να μην μπαινουν μεσα να γεννάν οι γατες.
Ειμαι σε εξαλλη κατασταση σημερα .

Και δεν ειναι μονο αυτο , θα σας πω σε αλλο ποστ μια ιστορια ενος σκυλιου ... του 4ου σκυλιου μου , εκει να δειτε τι γινεται και ποση ανευθυνοτητα υπαρχει στον κοσμο .
Αντε μετα να βρω χρονο να μπω στο γατοσπιτο , απο το πρωι μεχρι το βραδυ τρεχω σαν τον Βεγγο

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από psipsa Παρ Μαρ 19, 2021 2:24 am

Μαρια μου επι τουτου μπηκα στο γατοσπιτο για να μαθω τα νεα σας... ημουν σε σεμιναριο ολο το απογευμα, (δουλεια δεν ειχε ο δια@λος και σεμιναριαζομαστε να περνα και η ωρα, λεμε τωρα...) και ηλπιζα οτι θα εντοπιζες τη μανα γατα. Κατα τη γνωμη μου μονο με ενα τροπο θα ξεμπερδεψεις με το σκατ@ψυχο γειτονα και αυτο ειναι αστυνομια. Αν δεν κανουν τιποτα υπαρχουν και οι φιλοζωικες που μπορει να αναλαβουν το περιστατικο. Ισως και η αστυνομια ζωων που παει να φτιαξει ο Παναγιωτης Μηλας.. Υπαρχει και σελιδα στο φβ αν τη βρω θα σου την δειξω.. Εκτος απο αυτο οπως ειπαμε στο τηλεφωνο τα ταιζεις (μη τους παραδωσεις τροφη γιατι κατα την αποψη του παιδοκτηνιατρου ειναι λογος να παθει σοκ ο οργανισμος τους και να γινουν ληθαργικα....συνεβη σε μενα με τον Παμπλιτο, κατι σα συνδρομο στομαχου μου το ειπε ο γιατρος) δινεις και ελαχιστο μελι στα ουλα τους ελαχιστο ομως.. Θελουν πολλη ζεστη εγω εβαζα θερμοφορα οπωσδηποτε εκτος απο το φλις. Βασικα ειχα παρει το κρεβατακι ειχα βαλει απο κατω τη θερμοφορα απο πανω ειχα στρωσει ενα κουβερτακι και πανω απ το κρεβατακι ειχα βαλει αλλο κουβερτακι σαν ..κουνουπιερα. Οταν κρυωναν πηγαιναν μεσα μεσα, ηταν δηλαδη σκεπασμενα απο πανω.. οταν ζεσταινονταν πηγαιναν εκτος θερμοφορας και κουβερτας... θα παραθεσω σχετικο βιντεο που εκτος των αλλων αποκαλυπτει το γιατι ακομα και σημερα ο Ηρακλης κοτζαμ μαντραχαλος επιμενει να ερχεται κατω απ τα στρωσιδια να κοιμηθει... του εμεινε το κουσουρι απ τη βρεφικη του ηλικια, βλεπετε... Πανω απ ολα εχετε ολη μας τη θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα με τα μωρα και κουραγιο σε σας για τον αθλο αυτο.. Οποιος δεν εχει μεγαλωσει μωρα γατια με μπιμπερο, δε γνωριζει κατ εμε τι θα πει αγωνια και ξενυχτι..


Επισης αν εχεις χρονο δες και βιντεακια σχετικα απο την kitten lady εμενα με εσωσαν πολλες απ τις οδηγιες της...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Παρ Μαρ 19, 2021 11:59 am

Καλημερα , καλημερα.
Δαφνη μου δυστυχως οσες φορες κι αν κατεβηκα με τα μωρα κατω δεν μπορεσα να εντοπισω την μαμα τους.
Ο ακατανομαστος ειπε οτι τα ειχε παρατησει αλλα αυτο ειναι ψεμα επειδη ηταν ταισμενα .
Απο καποια στιγμη και μετα , μπηκα στο σπιτι γιατι κανει κρυο ακομα και το να εχω εκτεθειμένα τα μωρα ψαχνοντας να βρω την μαμα τους δεν νομιζω οτι ηταν και ότι καλύτερο.
Συνεχιζω να ειμαι εξαλλη , αλλα μολις τα πιασω να τα ταισω , τα ξεχναω ολα και μ ενδιαφερει μονο να ζησουν.
Μιλησα με το ΑΤ της περιοχης και τους ανεφερα το περιστατικο , μιλησα με ενα πολυ καλο παιδί που φανηκε ενημερωμενος σε θεματα ζωων εγκαταλειψης /κακοποιησης κλπ κλπ .... μου ειπε οτι α) ολοι αυτοι οι αναισχυντοι τυποι βασιζονται στο οτι οσοι τα αγαπανε θα τα περιθαλψουν και β ) πως αποδεικνύεις ότι τα πέταξε αυτός ;
Η φιλοζωικη στην οποια ειμαι , τι να κανει ;;;
Τα ξερετε κι εσεις , τα σπιτια μας πνιγονται απο την παρουσια των γατιων και των σκυλιων που εχουμε ειτε για φιλοξενια ειτε υιοθετησαμε απο τα αζητητα.

Παμε στα των μωρων τωρα ...
Η πρωτη μας νυχτα κύλησε μάλλον ομαλά.
Δεν ακουσα το ξυπνητηρι στις 3 , αυτά δεν κλάψανε καθόλου με αποτέλεσμα να τα ταΐσω στις 5μιση.
Κατι που δεν τα χαλασε ιδιαιτερα γιατι στις 2μιση με 3 ωρες δεν τρώνε σχεδόν καθόλου.
αυτο με παραξενευει γιατι ο Νικητας και ο Μαμαντου καθε 3 ωρες ειχαν alarm και αλλιμονο μου αν δεν ειχα ετοιμο το γαλα τους .
Σε λίγο θα τα ζυγίσω .
Κατουρανε κανονικα παντως , κακα δεν εχω δει ακομα , επεσε ο λωρος στα 3 απο τα 4 , ενα μενει ακομα , εχουν ορεξη παντως

Στα ευτραπελα τωρα ... πηγα η ζαβη γατομάνα να φτιαξω μπουκαλακια με ζεστό νερό.
Και σαν ασχετη και αδαής που είμαι σκεφτηκα ... να τα γεμισω με καυτο νερό και να περιμένω να ερθει στην σωστή θερμοκρασία.
Η αδελφη μου , μου είπε να είναι τόσο ζεστό όσο να αντέχει το χέρι μου .... το ότι εγω αντεχω στο απολύτως καυτό βεβαια δεν εχει καμμια σημασια.
Τελος παντων , το αποτελεσμα του πειραματος ηταν να συρρικνωθουν τα μπουκάλια οπότε και τα αφησα στην ακρη .
Εχω βαλει μια πανα κατω απο τα κουβερτακια τους , και ειναι ζεστουλικα , εδω που τα λεμε ουτε στον Νικητα ουτε στον μαμαντου μου ειχα βαλει θερμοφορα , η μπουκαλακια με ζεστο νερό αλλα τωρα δεν ξερω , ψαχνω να βρω θερμοφορες να αγορασω ... ειδα οτι πουλιονται στα φαρμακεια οποτε και θα στειλω τον Νικο πιο μετα που εχει κολλητιλικια με την φαρμακοποιό της γειτονιας .

Θα τα ζυγισω σε λιγο και θα τα φωτογραφισω κιόλας


υγ
Εψαχνα να βρω ποια ειναι η κοπέλλα με τα γατακια στο YouTube

ΥΓ2
Μια χαρα ειναι τα σεμιναρια , εγω μετανοιωσα που μαζι με τα γερμανικα δεν πηρα και ιταλικα να εχω να ασχολουμαι με κατι εποικοδομητικό γιατι reality shows και ελληνικές σαπουνοπερες. δεν τα αντεχω με τιποτα . Και δυστυχως εχει γεμισει το συμπαν απο δαυτα .
Δεν παριστανω την κουλτουριαρα αλλα μενω που μενω σπιτι ας μην χαραμιζω τον χρονο μου με βλακειες .

Αυτα , παω ν ζυγισω τα μωράκια

ΥΓ3
Με εχει πιασει λογοδιάρροια , οχι οτι δεν ειμαι πολυλογου αλλα μου λειψατε βρε κοριτσια ,
Αντε να περασει ολο αυτο να ξαναβρεθουμε
Φιλια
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μαρ 19, 2021 12:17 pm

Μαρια κανε καταγγελια στα τμηματα προσπαθουν να αποθαρύνουν , να του γινει σύσταση και να ενημερωθει οτι υπαρχει νομος και προστιμα και σε επομενη κατάσταση να εχει τον φοβο οτι ηδη έχει αναφερθει το ονομα του. Πες κατα λεξη μου ειπε οτι πεταξε τα γατια στον σκουπιδοτενεκέ.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια M_choco

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Παρ Μαρ 19, 2021 2:18 pm

Gatoplikti έγραψε:Μαρια κανε καταγγελια στα τμηματα προσπαθουν να αποθαρύνουν , να του γινει σύσταση και να ενημερωθει οτι υπαρχει νομος και προστιμα και σε επομενη κατάσταση να εχει τον φοβο οτι ηδη έχει αναφερθει το ονομα του.  Πες κατα λεξη μου ειπε οτι πεταξε τα γατια στον σκουπιδοτενεκέ.

Γενικα ειμαι πολυ καλη οταν μπλοφαρω , και θα μπλοφαρω τρελά εδώ με δαυτον
Αντε γιατι εχει φτασει ο κομπος στο χτενι με ολους αυτους
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Αρέσει στον χρήστη Gatoplikti

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Σαβ Μαρ 20, 2021 9:09 am

Λοιπον πηγα και τους πηρα θερμοφορα  , και επιπλεον εχω αναμενο το ηλεκτρικο υποστρωμα ολη μερα στο φουλ , και διαπιστωσα οτι ζεσταινεται η γατοφορος οποτε απο θεμα ζεστης ειμαστε κομπλε .
Κανανε τα κουβερτακια σιχρηστα απο τα κατρουλια τους , καλο ειναι αυτο νομιζω .
Το βραδυ τα βαζω μεσα στην ντουλαπα και εχω κανει πατεντα να παιρνουν αερα μεν αλλα να μην μπορουν να πλησιασουν οι γατες η τα σκυλια , το ενα δηλαδη γιατι ο ερμης δεν ενδιαφερεται
Μεχρι στιγμης ολα πανε καλα και πραγματικα ελπιζω και ευχομαι να συνεχισουν ετσι.
Θα ηθελα να εχω την δυνατοτηα να τα ταιζω ολα μαζι ,  και να μην αποκοιμιουνται με το μπιμπερο στο στομα  γιατι ... αααααα .... μεχρι να φανε μου βγαζουν το λαδι απο το σκουξιμο  , μετα αγκαλιαζονται και κοιμουνται.
Επισης αν δεν τα ξυπνησω να φανε ,  ... τι γατια ειναι αυτα ;;; Κιχ δεν κανουν , οτι πεινανε , καμμια σχεση με τον Νικητα και τον Μαμαντου που καθε δυομιση ωρες τους ακουγε ολη η γειτονια να σκουζουν.
Αυτα σκουζουν πιο πολυ επειδη τα ενοχλω  που τα ξυπναω  για να τα ταισω παρα επειδη πεινανε .4Και μολις καταλαβουν οτι κραταω μπιμπερο εκει αρχιζουν τις στριγκλιες .
Νομιζω οτι αρχισαν να φαινονται τα πρωτα σημαδια της αυπνιας , νομιζω οτι δεν υπαρχει συνοχη σε οσα γραφω .
Τα επαιξα η γατομάνα.

Λοιπον κυριες και κυριοι
Εχω την μεγαλη χαρα   να  σας συστησω τα μωρακια , τα μπουρεκάκια μου

Σκουφακι
Τα γατο-σκουπιδάκια WdfOW0m

Μινιον
Τα γατο-σκουπιδάκια 5afyY0M

Νικητας Νο 2

Τα γατο-σκουπιδάκια TLsQepn

Νταφυ
Τα γατο-σκουπιδάκια RWDYNFK

και μια οικογενειακη

Τα γατο-σκουπιδάκια IM7X8z4
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από Lina Σαβ Μαρ 20, 2021 11:13 am

Καρδουλάκια μου!!!!
Καλή δύναμη Μαρία όλα να πάνε καλά!
mati mati mati mati
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Μαρ 20, 2021 3:53 pm

καλησπερα Μαρια μου ευτυχως σας πετυχαινω οπως (και κυριως..οσους) σας αφησα.. Το ξενυχτι ειναι το χειροτερο απ ολα στην παρουσα κατασταση και σε συνδυασμο με την αγωνια, ειναι συνδυασμος που σκοτωνει.. εγω δε θυμαμαι τοσο δυσκολα να ειχα περασει οταν μεγαλωνα τα δικα μου ανθρωπινα μωρα.. με τα γατια τα ειχα δει ολα... Τρεμω στην ιδεα να βρω οπουδηποτε ξανα μωρο... Για τις συνηθειες τους του ταισματος νομιζω πως καθε γατι ειναι διαφορετικο αλλα αν ο Νικητας η ο Μαμαντου ηταν μεγαλυτερα απ αυτα εδω, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να οφειλεται εκει η διαφορα στην αναζητηση τροφης.. Το πιο μικρο που εχω εγω αναλαβει ειναι ο Ηρακλης που ηταν 5 ημερων. Και απ ο,τι θυμαμαι δεν πολυ ζητουσε να φαει εγω πηγαινα σ αυτον με την ψυχη στο στομα αν θα τον βρω να αναπνεει..... Σημερα λογικα θα πρεπει να εχουν κανει και κακακια τους αλλιως μιλα με το γιατρο δεν κανει να μενουν α@εστα.. Στον Ηρακλη ειχα μεγαλη περιπετεια ειχε σκουληκια και επρεπε να παρει αποπαρασιτωση και μονο ενα σκευασμα εκανε για τοσο μωρο και μετα στουμπωσε και του εκανα μεχρι και κλυσμα.... παντως μια προχειρη και ευκολη βοηθεια για να πανε τουαλετα ειναι να βαλεις λιγο λαδακι στη μυτη του θερμομετρου και να το βαλεις προσεκτικα στο πωπουδακι τους και ετσι θα βοηθηθουν χωρις να χρειαστει δραστικα μετρα.. Η κοπελα με τα βιντεο λεγεται kitten lady θα βρω και θα ανεβασω εδω ενα λινκ να το δεις και εσυ και οποιος ενδιαφερεται.. Θερμοφορα ειχα βρει μια σουπερ που μπαινει στο μικροκυματων για λιγα λεπτα και δε βραζεις ουτε νερα ουτε τιποτα.. Δυστυχως μονο σε ενα καταστημα τη βρηκα στο petlovers shop. Μεγαλωσε γενιες και γενιες...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Μαρ 20, 2021 4:11 pm

kitten lady!!!



στο 2ο βιντεο λεει και ποσο πρεπει να τρωνε και να ζυγιζουν ανα εβδομαδα..
https://petlovershop.gr/index.php?id_product=3044&controller=product

και η θερμοφορα που μπαινει στο μικροκυματων..
φιλια πολλα και καλο κουραγιο!!!

psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Σαβ Μαρ 20, 2021 9:00 pm

psipsa έγραψε:καλησπερα Μαρια μου ευτυχως σας πετυχαινω οπως (και κυριως..οσους) σας αφησα.. Το ξενυχτι ειναι το χειροτερο απ ολα στην παρουσα κατασταση και σε συνδυασμο με την αγωνια, ειναι συνδυασμος που σκοτωνει.. εγω δε θυμαμαι τοσο δυσκολα να ειχα περασει οταν μεγαλωνα τα δικα μου ανθρωπινα μωρα.. με τα γατια τα ειχα δει ολα... Τρεμω στην ιδεα να βρω οπουδηποτε ξανα μωρο... Για τις συνηθειες τους του ταισματος νομιζω πως καθε γατι ειναι διαφορετικο αλλα αν ο Νικητας η ο Μαμαντου ηταν μεγαλυτερα απ αυτα εδω, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να οφειλεται εκει η διαφορα στην αναζητηση τροφης.. Το πιο μικρο που εχω εγω αναλαβει ειναι ο Ηρακλης που ηταν 5 ημερων. Και απ ο,τι θυμαμαι δεν πολυ ζητουσε να φαει εγω πηγαινα σ αυτον με την ψυχη στο στομα αν θα τον βρω να αναπνεει..... Σημερα λογικα θα πρεπει να εχουν κανει και κακακια τους αλλιως μιλα με το γιατρο δεν κανει να μενουν α@εστα.. Στον Ηρακλη ειχα μεγαλη περιπετεια ειχε σκουληκια και επρεπε να παρει αποπαρασιτωση και μονο ενα σκευασμα εκανε για τοσο μωρο και μετα στουμπωσε και του εκανα μεχρι και κλυσμα.... παντως μια προχειρη και ευκολη βοηθεια  για να πανε τουαλετα ειναι να βαλεις λιγο λαδακι στη μυτη του θερμομετρου και να το βαλεις προσεκτικα στο πωπουδακι τους και ετσι θα βοηθηθουν χωρις να χρειαστει  δραστικα μετρα.. Η κοπελα με τα βιντεο λεγεται kitten lady θα βρω και θα ανεβασω εδω ενα λινκ να το δεις και εσυ και οποιος ενδιαφερεται.. Θερμοφορα ειχα βρει μια σουπερ που μπαινει στο μικροκυματων για λιγα λεπτα και δε βραζεις ουτε νερα ουτε τιποτα.. Δυστυχως μονο σε ενα καταστημα τη βρηκα στο petlovers shop. Μεγαλωσε γενιες και γενιες...

Οχι δεν εχουν κανει κακακια ακομα , τσισα ομως κανουν κανονικα , Δευτερα πρωι θα μιλησω με τον γιατρο μου και θα τα παω να τους ριξει μια ματια .
Αλλα και ο Νικητας και ο Μαμαντου κανανε κακα τους 3-4 μερες αφου τα πηρα .
Συνεχιζω να τριβω τις κοιλιτσες τους , και ειμαι σε αναμονη

Καλε εδω αφιονιζονται που νοιωθουν το βαμβακι για να κανουν τσισα και ξεκινησα να τριβω τα πιπακια τους με το δαχτυλο , με κατουρανε φυσικα , αλλα και ξερω σιγουρα οτι κανανε τσισα επειδη το βαμβακι τραβαγε τα τσισα αμεσως και ημουν μεσα στο αγχος .
Ετσι κι αλλιως με τοσο απολυμαντικο που χρησιμοποιω καθημερινα δεν κινδυνευω απο τιποτα
Αν παω να τους βαλω θερμομετρο ωχ αμαν .

Επεσε και ο τελευταιος ομφαλιος λωρος ...

Γενικα πανε καλα , αλλα αυτη η αγωνια καθε 3 ωρες , ανοιγω την φωλια και μεχρι να δω οτι αναπνεουν ολα ειμαι μεσα στο φοβο.

Ο Νικητας και ο Μαμαντου μόλις ειχαν ανοιξει τα ματακια τους αλλα επειδη ολα τα γατακια στην γειτονια εχουν συγγενεια , κατι μου λεει οτι λιαν συντομως θα εχω συναυλια - το ευχομαι δηλαδη Smile Smile Smile
Αυτα ηταν με τον ομφαλιο λωρο ακομα , αλλα στα δυο τελευται τα'ί'σματα σκουζανε για τα καλα , και τα βαζω σε ενα συρταρι με στρωμενη πετσετα μεσα γιατι προσπαθουν να βγουν , να πανε που ;;; μονο αυτα ξερουν..


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Μαρ 21, 2021 1:37 am

ωραια παντως κανε εστω ενα τηλεφωνημα στο γιατρο σας να σου πει για τα κακακια τους.. θα ειμαστε ολοι πολυ πιο ησυχοι οταν θ αρχισουν να κανουν .... πολλα φιλια σε ολους σας και ολα καλα να πανε!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Κυρ Μαρ 28, 2021 3:31 pm

Καλησπερα
Δυστυχως τα νεα μας δεν ειναι καλα.
Δεν ειναι καθολου καλα.
Τα γατακια δεν τα καταφεραν .
Ολα πηγαιναν ανελπιστα καλα , ξεκινησαν να κανουν και κακακια , τρωγανε ήταν ζωηρα ... και εντελως ξαφνικα , τα πραγματα αλλαξαν ... μεσα σε λιγες ωρες αρχισε η αντιστροφη μετρηση.
Τα ξαναπηγα στον γιατρο , ρινοτραχειτιδα ειπε , καναμε οτι μπορουσαμε αλλα δυστυχως .... κατα την διαδρομη προς τον γιατρο εφυγε το ενα , και επιστρεφοντας φυγανε και τα αλλα δυο.
Εμεινε ενα μονο του , αντεξε δυο μερες και αυτο ηταν.

Στο θεμα σχετικα με τον ανεγκεφαλο που τα πεταξε τωρα .
Υποψιαζομουν οτι αυτος ειναι το ατομο που ευθυνεται για το οτι βρισκουμε κατα καιρους γατακια στον καδο.
Πλέον δεν το υποψιαζομαι , το γνωριζω στα σιγουρα.
Εχει γινει καταγγελια αλλα ο θρασυδειλος εφυγε για το νησι του οποτε και δεν τον βρηκε κανεις στο σπιτι του .
Του εστειλα και τις φωτογραφιες απο τα νεκρα γατακια στο προφιλ του στο φβ με κοινοποιηση στο χρονολογιο του .
Οχι οτι αυτο θα αλλαξει τιποτα , αλλα γυρισε το ματι μου

Ειμαι ακομα πολυ οργισμενη , πολυ κουρασμενη , απογοητευμενη , δεν ηξερα οτι μπορω να νοιωσω τοσο θυμο , τοση οργη και τοσο εντονα αρνητικα συναισθηματα /.
Δεν μπορω να ησυχασω , τοσο ξενυχτι , τοσος αγωνας , τοση κουραση και εμεινα με τα χερια αδεια .
Ναι εκανα οτι μπορουσα , αλλα δεν μου φτανει αυτο .
Και δυστυχως δεν θα παρω ποτε απαντηση σε αυτο το γιατι , γιατι φερονται ετσι οι ανθρωποι σε πλασματα ανυπερασπιστα ;;;
Γιατι πετανε τις ευθυνες εκει οπου νομιζουν οτι μπορουν ;
Και ειμαι σιγουρη οτι τα επομενα γατακια θα τα παει σε αλλο καδο , και νοιωθω τυψεις , μηπως δνε επρεπε να δωσω τοση εκταση στο θεμα , αλλα απο την αλλη δεν γινεται να φορτωνομαι την ηλιθιοτητα που εχει ο καθενας στην κεφαλα του.
Δεν γινεται να αναστατωνεται ολη η οικογενεια μου , να χανουνε τον υπνο τους ανθρωποι που ξεκινανε απο τα αγρια χαραματα για δουλεια , να ξυπνανε μεσα στην νυχτα απο τα νιαουρισματα .
Νοιωθω οτι ειμαι στην κοψη του ξυραφιου , τα λυπαμαι τοσο πολυ που τα πετανε , αλλα εχω πολλα ζωα , δεν αντεχω αλλα , και διαπιστωσα οτι ουτε να ξενυχταω μπορω πια , ουτε να χαλαω το προγραμμα μου , αποσυντονιστηκα απιστευτα με τα ξενυχτια και τωρα που δεν εχω τα γατακια να το φροντιζω , δεν νοιωθω καμμια χαρα .


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από psipsa Δευ Μαρ 29, 2021 1:57 am

ηθελα τοσες μερες να σε παρω και σκεφτομουν οτι με τα ξενυχτια εχεις ηδη επιβαρυμενο το προγραμμα σου περαν του δεοντος... εμπαινα στο γατοσπιτο για να διαβασω ενα νεο σας με σφιγμενη την καρδια και τωρα, δεν εχω λογια.. Η απαντηση στα ερωτηματα σου ειναι απλη. Δεν ειναι ο,τι περπατα στα δυο ποδια ανθρωπος. Πολλοι, παρα πολλοι ειναι γεννηματα του σατανα. Προσωπικα δεν θα ειχα κανενα ενδοιασμο οτι αν οδηγουσαμε στην ηλεκτρικη καρεκλα τα διποδα που κανουν φονους βιασμους κακοποιησεις ανθρωπων και ζωων δε θα μιλαγαμε οτι αφαιρουμε ανθρωπινες ζωες γιατι ανθρωποι δε μπορει να ονομαστουν. Δυστυχως ενα τετοιο σατανα εχεις στη γειτονια σου. Ελπιζω μονο το καρμα να του επιστρεψει εις το πολλαπλασιο και πολυ συντομα το κακο που σπερνει . Δεν εχω κατι να σου πω να κανεις που δεν το εκανες δυστυχως η ανθρωπινη δικαιοσυνη ειναι θεοτυφλη. γι αυτο μονο η θεια δικη απονεμει στον καθενα ο,τι του αξιζει.. Για τα μωρα που εφυγαν στην αγκαλια σου, Μαρια μου, να ξερεις οτι το χαδι σου και η φροντιδα σου ηταν το καλυτερο που μπορουσε να τους συμβει απ τη στιγμη που το χερι του καθαρματος αυτου τα πηρε απ την αγκαλια της μανας τους.. Ας ειναι αναπαυμενα και μακαρι να μπορουσα να σου πω η να κανω κατι να απαλυνω τον πονο σου.. η εκτιμηση μου ειναι απεραντη και η αγαπη μου προς ολους σας ολη τη γλυκυτατη οικογενεια σου ειναι το μονο που μπορω να σου πω .. τιποτε αλλο ..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Αρέσει στον χρήστη dagger

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Δευ Μαρ 29, 2021 1:28 pm

Από ότι φαίνεται δεν ήταν αρκετή η φροντίδα που τους παρείχα , ούτε και η αγάπη που ένοιωθα για τα πιτσιρικάκια μου.
Θα μου περάσει και η στεναχώρια και η πίκρα που νοιώθω αυτή τη στιγμή , για την οργή και τον θυμό δεν ξέρω , σπάνια θυμώνω κι όταν συμβεί δύσκολα μου περνάει.
Θυμάμαι αυτό το περίφημο
""από τότε που γνώρισα τους ανθρώπους αγάπησα τα ζώα ""
Δεν χρειάστηκε να γνωρίσω τους ανθρώπους για να αγαπήσω τα ζώα , και κάθε μορφή ζωής.
Πάντα πίστευα ότι το πιο άγριο/ το πιο επικίνδυνο ζώο στον πλανήτη είναι ο άνθρωπος και κάποιοι έβαλαν σκοπό της ζωής τους να με δικαιώσουν.
Πάντα πίστευα στο καλό και στο κακό , και ότι το καλό νικάει πάντα.
Πάντα ;;; Καλή ερώτηση.
Νικάει αλλά μέχρι να νικήσει σου έχει βγεί η ψυχή.
Στο δια ταύτα , ηλεκτρική καρέκλα ;;;; .... νο νο νο , μεσαιωνικά βασανιστήρια ;;; .... ναι ναι ναι .
Να σου πω την αλήθεια Δάφνη μου δεν με νοιάζει αν θα το βρει μπροστά του γιατί ξέρω πως μέχρι εκείνη την ημέρα όποια γάτα κάνει το λάθος να γεννήσει στην αποθήκη του τα μωρά της θα καταλήξουν στα σκουπίδια .
Έτσι κι αλλιώς είναι ένας άνθρωπος που ούτε φίλους έχει , ούτε την εκτίμηση ή την αγάπη της οικογένειας του έχει , ένας αλκοολικός είναι που δεν έχει να λέει καλή κουβέντα για κανένα , που η παπαδιά από το καφέ της χαράς στο κουτσομπολιό είναι του νηπιαγωγείου μπροστά του.Ένα φίλο είχε , τον Νίκο και τον έχασε κι αυτόν ...
Ο άνθρωπος δεν πάει καλά.
Τι να σου λέω τώρα ...
Σκέφτομαι τώρα πόσες φορές έχω μαζέψει γατάκια από τον κάδο :
1. ο Νικήτας με την αδελφούλα του
2. ο Σταμάτης/μαμαντου
3. ένα νεογέννητο / μόλις είχε γεννηθεί και το πέταξε αλλά πρόλαβε η μάνα τους και πήρε τα άλλα ...
4. δυο φορές ακόμα που τα πήραν άλλοι τα γατάκια και δεν ξέρω αν έζησαν τελικά.
Τα παίρνει και τα βάζει μέσα σε συρτάρια , μέσα σε χαρτό-κουτες και τα αφήνει έξω από τον κάδο .
Σε μια δυο περιπτώσεις έγιναν λιχουδιά για σκυλιά και σε μια ακόμα μου είπε μία γειτόνισσα ότι το πρωί που πήγε να πετάξει σκουπίδια τα βρήκε να τα τρώνε τα ποντίκια
Αναρωτιέμαι πόσες φορές πέταξε μωρά γατάκια και δεν το έμαθα , δεν με ειδοποίησε , δεν τα άκουσα καν να κλαίνε , και πόσες δεν θα μάθω από εδώ και πέρα γιατί αποκλείεται να τα ξαναπετάξει στον κάδο της γειτονιάς.
Εγώ πάντως δεν έχω άλλες αντοχές ,τις κρατάω για να αντέξω όσο καιρό θα κρατήσει όλος αυτός ο εγκλεισμός , δεν μπορώ να σκορπάω τα ψυχικά μου αποθέματα για το χατήρι του κάθε τοξικού ανισόρροπου , ούτε θέλω να δημιουργούνται καταστάσεις και βαβούρα στο σπίτι .



dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από psipsa Τρι Μαρ 30, 2021 2:15 am

εχεις απολυτο δικιο, μονο φθορα μας προκαλει το να ασχολουμαστε, παραπανω απ οσο ειναι απολυτως απαραιτητο με τα καθαρματα που υπαρχουν γυρω μας. Ετσι κι αλλιως ειναι πολλα και η κακια απεραντη. Αναρωτιεμαι δεν υπαρχει εστω ενας δικος του (που λεει ο λογος) για να κλεισει αυτο το κολαστηριο που λεγεται αποθηκη του και να μη μπαινουν μεσα τα αδεσποτα; ουτε αυτος να εχει να πεταει γατια ολουθε ουτε να θρηνουμε εμεις τα θυματα του..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Τετ Μαρ 31, 2021 12:42 pm

Η οικογενεια αυτη ειναι προβληματικη .
Ανθρωποι αμορφωτοι ,αγενεις , ακοινωνητοι και ακαλλιέργητοι.
Σε οτι με αφορα δεν ειχα και δεν θελησα ποτε να εχω επαφες μαζι τους.
Ουτε καν τα τυπικα , ο αντρας μου μιλαγε μαζι του και κανανε παρεουλα .
Εγω ουτε να τους φτυσω .



dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Μαρ 31, 2021 12:54 pm

Κριμα ρε γμτ οι μπουκιτσες.... ειναι τοσο ευαλωτα.. rainbow
gatoula gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από belezza Τετ Μαρ 31, 2021 7:58 pm

Δυστυχως Μαρια μου καθε γειτονια εχει τους προβληματικους της .Και τωρα με την καραντινα τα πραγματα ειναι χειροτερα . Λυπαμαι πολυ για τα μωρακια και την καταληξη .Σε καταλαβαινω ,οπως και την ψυχικη σου κουραση .Πραγματικα ειναι ανισος ο αγωνας με το θανατο . Να θυμασαι μονο πως εδωσες πολυ αγαπη σε πλασματα που πραγματικα το ειχαν αναγκη και αυτο να σε συντροφευει
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από dagger Τετ Απρ 07, 2021 1:46 pm

Gatoplikti έγραψε:Κριμα ρε γμτ οι μπουκιτσες.... ειναι τοσο ευαλωτα.. rainbow
gatoula gatoula

belezza έγραψε:Δυστυχως Μαρια μου καθε γειτονια εχει τους προβληματικους της .Και τωρα με την καραντινα τα πραγματα ειναι χειροτερα . Λυπαμαι πολυ για τα μωρακια  και την καταληξη .Σε καταλαβαινω ,οπως και την ψυχικη σου κουραση .Πραγματικα ειναι ανισος ο αγωνας με το θανατο . Να θυμασαι μονο πως εδωσες πολυ αγαπη σε πλασματα που πραγματικα το ειχαν αναγκη  και αυτο να σε συντροφευει

Κοριτσια μου ετσι οπως τα λετε ειναι , μπουκιτσες , ευαλωτες μπουκιτσες που δεν αντεχουν .
Και δυστυχως μονο η αγαπη δεν φτανει .
Η καραντινα , οπως και παλαιοτερα η οικονομικη κριση εχουν την ιδιοτητα οπως ολες οι δυσκολες καταστασεις που βιωνουμε να βγαζουν στην επιφανεια οτι καλο ή κακό έχουμε στην ψυχη μας.
Οπότε τα σκ@τά μυριζουν ακόμα περισσότερο και τα λουλουδια ευωδιαζουν εξ ισου περισσότερο.
Προσπαθω , ελπιζω πως τα εχω καταφερω να ευωδιαζω σαν λουλουδι και οχι σαν βόθρος.

Τα αγαπησα τα μικρακια , τα πονεσα , ειδικα το τελευταιο που το εβλεπα να παλευει , να προσπαθει , αυτο μου κοστισε πολύ .
Και ξεψυχησε με το στομα ορθανοιχτο προσπαθωντας να αναπνευσει
Αυτήν την εικόνα δεν θα την ξεχασω ευκολα , αυτην την φωτογραφια ποσταρα στο χρονολογιο του ηλίθιου στο fb , γιατι του το χρωσταγα , κι ακομα του χρωσταω δηλαδη , δεν θα ξεμεπρδεψει τοσο ευκολα μαζι μου μετα απο αυτο που συστηματικα κανει .
φουντωσα παλι
θα σας γραψω πως απεκτησα το τεταρτο σκυλι μου , μια πανακριβη ρατσα , ενα απιστευτα πονεμενο πλασμα που εχω λατρεψει οσο τιποτα αλλο .
Ευτυχως που εχουε και ενοτητα για το σκυλοσπιτο του γατοσπιτου oksmily3 oksmily3 oksmily3
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από belezza Τετ Απρ 07, 2021 6:47 pm

Να χαιρεσαι το νεο μελος Μαρια και οσο αντεχεις να προσπαθεις για το καλυτερο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα γατο-σκουπιδάκια Empty Απ: Τα γατο-σκουπιδάκια

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Απρ 09, 2021 10:50 am

dagger έγραψε:
Η καραντινα , οπως και παλαιοτερα η οικονομικη κριση εχουν την ιδιοτητα οπως ολες οι δυσκολες καταστασεις που βιωνουμε να βγαζουν στην επιφανεια οτι καλο ή κακό έχουμε στην ψυχη μας.
Οπότε τα σκ@τά μυριζουν ακόμα περισσότερο και τα λουλουδια ευωδιαζουν εξ ισου περισσότερο.

heart heart heart
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Τα γατο-σκουπιδάκια M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης