gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ζητώ main coon (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr)

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ζητώ main coon     (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr) Empty Ζητώ main coon (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr)

Δημοσίευση από Τουνομαμά Δευ Οκτ 26, 2020 9:42 pm

Είμαι μια τρελαμένη τουνομαμά! Τα παιδιά μου -μεγάλα πια και φοιτητές...- κι εγώ με το σύζυγό μου έχουμε πάθος με τα γατούλια! Όλη μου τη ζωή φροντίζω γατάκια ( κατά έναν ανεξήγητο τρόπο τα περισσότερα ήταν αρσενικά...). Πριν 2 μήνες χάσαμε τον γατούλη μας... Ήταν το μικρό μας παιδάκι...Ζήσαμε μαζί του 6,5 χρόνια κι ήταν πραγματικά ισότιμο (...μάλλον αρχηγός...) μέλος της οικογένειας... Ο Τερέζος μας ήταν ένας πανέμορφος σιαμέζος...Κοιμόταν στα κρεβάτια μας και μας ζύμωνε με τόση λατρεία, γυρίζαμε σπίτι και μας περίμενε κοιμισμένος στον καναπέ, διάβαζαν τα παιδιά και ήταν πάντα μαζί τους, πάνω στα βιβλία... Το σπίτι μας είναι άδειο χωρίς αυτόν...
Ο σύζυγός μου πριν λίγο καιρό ανακάλυψε τα main coon. Πραγματικά, είναι πανέμορφα...Γεμίζει η αγκαλιά σου και ηρεμεί η ψυχή σου με ένα τους γουργούρισμα... Καθώς τα οικονομικά μας (με τρεις φοιτητές σε διαφορετικές πόλεις και όλες τις γνωστές υποχρεώσεις) δεν επιτρέπουν την αγορά ενός main coon, θα ήθελα να παρακαλέσω όποιον ασχολείται να μας χαρίσει ένα αρσενικό ( τα έξοδα στείρωσης, τσιπ κλπ θα επιβαρύνουν εμάς)και -ξέρω, γίνομαι φορτική...- αν είναι δυνατόν να είναι νεαρός για να τον μεγαλώσουμε εμείς και να δεθούμε από νωρίς... Ευελπιστώ να βρεθεί ένας καλόκαρδος γίγαντας για την οικογένειά μας... Να είστε σίγουροι πως θα ζήσει μια υπέροχη ζωή κοντά μας... Sad
Τουνομαμά
Τουνομαμά
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Ν. Ηλείας
Αριθμός γατουνίων : Τον Τερέζο μου και τον Μίκυ μου (και όλα τα αδεσποτάκια της γειτονιάς)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάθε γατοκαιρός!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ...ΟΛΑ!!!
Motto : ΠΑΝΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ. ΣΑΝ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/09/2015
Mood : Ζητώ main coon     (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr) M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητώ main coon     (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr) Empty Απ: Ζητώ main coon (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr)

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Νοε 05, 2020 8:56 pm

δεν ξερω αν καπου υπαρχει ενα ρατσας γατακι που να δινεται για υιοθεσια, ισως καποιο αν εχει βρεθει εγκαταλελειμμενο.. στο γατοσπιτο οι περισσοτεροι απο εμας εχουμε γεμισει τα σπιτια μας με αδεσποτακια καθως το να αγοραζει κανεις ενα ζωακι οταν υπαρχουν τρια εκατομμυρια αδεσποτα στους δρομους που κινδυνευουν να πεθανουν με μαρτυρικο τροπο, ειναι κριμα.. ισως αν οπως λετε αγαπατε τις γατες , βρειτε ενα αδεσποτακι που να ειναι μακρυτριχο και να μοιαζει με αυτο που θελετε να σωσετε και μια ψυχη απο τη ζωη του αδεσποτου και να παρετε και πολυ περισσοτερη αγαπη απο ενα πλασμα που θα σας εχει αναγκη..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ζητώ main coon     (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr) Welcome

Αρέσει στον χρήστη Τουνομαμά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητώ main coon     (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr) Empty Απ: Ζητώ main coon (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr)

Δημοσίευση από Τουνομαμά Κυρ Νοε 08, 2020 3:19 pm

Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου την Σταυρούλα Γιαννακοπούλου (μέλος του gatospito) και την κυρία Νεκταρία Φούντου[url=http://www.nektarcats.com/] που, η μεν πρώτη με πολύ ενδιαφέρον με καθοδήγησε και με συμβούλεψε και η δεύτερη μου χάρισε ένα πανέμορφο μα κυρίως ιδιαίτερα καλόψυχο κι ευγενικό πλάσμα! Συνεχίζουμε με την Tutti μας και δεν ξεχνάμε ποτέ τα αδεσποτάκια μας! Όλα τα γατάκια είναι πανέμορφα και μοναδικά! oksmily3 hithere blinking
Τουνομαμά
Τουνομαμά
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Ν. Ηλείας
Αριθμός γατουνίων : Τον Τερέζο μου και τον Μίκυ μου (και όλα τα αδεσποτάκια της γειτονιάς)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάθε γατοκαιρός!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ...ΟΛΑ!!!
Motto : ΠΑΝΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ. ΣΑΝ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/09/2015
Mood : Ζητώ main coon     (email επικοινωνίας: eleni_kots5@yahoo.gr) M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης