gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καρκινος στη γατούλα μου

+3
psipsa
Gatoplikti
Mimomama
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Τρι Νοε 14, 2017 2:45 pm

Καλησπέρα σε όλους και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για την μακρά απουσία μου και για το δυσάρεστο θέμα που εισάγω. Η γατίτσα μου είναι 9 1/2 χρονών και εμφάνισε κάτι που στην αρχή φάνηκε σαν μόλυνση από χαλασμένο δόντι και οστεομυελίτιδα αλλά τελικά προέκυψε καρκίνος. Χθες μας ανέφερε πλέον ο γιατρός ότι καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε την ευθανασία. Η αλήθεια είναι ότι το ψιψάκι μου είναι πολύ καταβεβλημένο, έχει αδυνατίσει και φαίνεται κάπως αδύναμη. Την Κυριακή γέμισε το σπίτι με κηλίδες αίμα γιατί η πληγή από την αφαίρεση των χαλασμένων δοντιών δεν κλείνει με τίποτε και φτερνιζόταν και της έφευγαν αίματα. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι ότι θα τη χάσω. Έχετε καμία συμβουλή;

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Νοε 14, 2017 4:17 pm

Πωπω τι σας βρήκε........
Η μονη συμβουλή που θα μπορουσα να σου δώσω ειναι να παρεις ιατρικες γνώμες. Να βοηθήσεις την γατούλα ισως με καποιο συμπληρωμα , δυναμωτική παστα, οσο μπορει να ανακτήσει καποιες δυνάμεις. Δεν μπορει να φάει το ζωντανο κιολας και κατέπεσε,,
Δεν μπορω να ξέρω πως ειναι ακριβώς η κατάσταση που βιώνετε , εσυ ξερεις την γατούλα σου. Στην θέση θα προσπαθούσα να βεβαιωθω οτι δεν υπάρχει κατι που μπορει να γινει και μονο τοτε και αν υπέφερε θα σκεφτομουν κατι τέτοιο. Εχετε βεβαιωθει οτι προκειται για καρκινο? Εχετε κάνει ολες τις εξετάσεις ?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Τρι Νοε 14, 2017 4:52 pm

Κάναμε κυτταρολογική εξέταση ένα μήνα πριν και έγραφε για υποψία νεοπλασίας. Έπαιρνε το ψιψάκι μου αντιβίωση για πάνω από ένα μήνα για το θέμα της οστεομυελίτιδας αλλά δεν έχει δείξει καμία βελτίωση. Και χθες ο γιατρός που την είδε, είδε ότι έχει λίγο παραμορφωθεί το μουτράκι της και πρήζεται και το μάτι της και την ψηλάφισε και μας είπε ότι έχει πάει ο όγκος και εκεί. Ακόμη τρώει σχεδόν κανονικά το ψιψάκι μου αλλά ....

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από psipsa Τετ Νοε 15, 2017 7:27 am

συμφωνω με τη Γατοπληκτη..... εφοσον δεν υποφερει εμφανως, δυναμωτικα συμπληρωματα και καλη ποιοτητα διατροφης. λενε πως με συγκεκριμενη διατροφη χωρις προσθετα παρατεινεται η ζωη του ζωου. κουραγιο και δυναμη και σε σας...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Τετ Νοε 15, 2017 9:54 am

Αχ psipsa μου! Η γατούλα που έχεις στη φωτογραφία του προφίλ σου είναι ίδια η Ζιζελίτσα μου! Ο μιμάκος μου όπως τη φωνάζουμε χαϊδευτικά! Ακόμη και την κηλίδα στο ποδαράκι έχει! Λέτε βρε παιδιά; Εν τω μεταξύ από χθες το απόγευμα δείχνει λίγο καλύτερα το ψιψάκι μου και εννοείται τρώει σταθερά. Λέτε να έχει γίνει λάθος διάγνωση και να είναι μόνο η μόλυνση στα δόντια; Μήπως ξέρετε κάποιον καλό και έμπειρο κτηνίατρο στις περιοχές Πικέρμι, Παλλήνη, Ραφήνα, Πεντέλη ή εκεί γύρω;

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από koneko Πεμ Νοε 16, 2017 6:02 am

Δουλευω σε ορθοπεδικο τμημα και οσες φορες μας εχουν παρουσιαστει περιστατικα οστεομυελιτιδας παντα αντιμετωπιζονται με επεμβαση ή ακρωτηριασμο αν η περιπτωση ειναι ακραια. Μεχρι τωρα δεν εχω δει ουτε ενα περιστατικο να αντιμετωπιζεται μονο με αντιβιωση. Δεν ξερω τι ισχυει με τη γναθο, αλλα δεν βλαπτει να παρεις 2η γνωμη. Πηραν δειγμα να κανουν καλλιεργεια ή απλα εβγαλαν αρχικη διαγνωση οστεομυελιτιδα μονο απο την εμφανιση;
Η νεοπλασια μπορει να αφορα και καλοηθεια. Υπαρχουν ενα σωρο καλοηθεις ογκοι που μπορουν να δειξουν νεοπλασια. Δεν σου ειπαν περι τινος προκειται; Οστεοσαρκωμα; Αμελοβλαστωμα; SCC?
Αν βγει διαγνωση και ειναι καρκινος 100% τοτε η ευθανασια ισως να ειναι μονοδρομος. Αλλα πιστευω οτι πρεπει να κανετε περισσοτερες εξετασεις. Ευχομαι ολοψυχομα να ειναι καλοηθεια και να γινει καλα η γατουλα σου.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Πεμ Νοε 16, 2017 10:05 am

Koneko σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Κάναμε κυτταρολογική εξέταση επί επιχρίσματος αλλοίωσης στη γνάθο. Γράφω ακριβώς τι λέει το χαρτί. ¨Εξετάζεται ένα διερρηγμένο επίχρισμα το οποίο είναι καλής ποιότητας και μέτριας κυτταροβρίθειας. Το φόντο είναι διαυγές και περιέχει άφθονα ερυθρά αιμοσφαίρια. Εντοπίζονται ποικίλου μεγέθους συστάδες από επιθηλιακά κύτταρα με ποικίλη μορφολογία. Αυτά αποτελούνται από μικρά ομοιόμορφα κυβοειδή κύτταρα, κυλινδρικά κύτταρα με κροσσωτό επιθήλιο και ήπια ανισοκυττάρωση και ανισοπυρήνωση, μεγάλα ακανόνιστου σχήματος κύτταρα με έντονη ανισοπυρήνωση και διακριτούς μεγάλους πυρηνίσκους, περιστασιακά γιγαντοπύρηνα κύτταρα καθώς και μερικά κύτταρα με υαλινοποιημένο (κερατινοποιημένο) κυτταρόπλασμα τα οποία συχνά διατρέχονται από ουδετερόφιλα (emperipolesis).Εντοπίζεται επίσης σημαντικός αριθμός από μη εκφυλισμένα ουδετερόφιλα.
Κυτταρολογική διάγνωση: Ουδετεροφιλική φλεγμονή, υποψία υποκείμενης επιθηλιακής νεοπλασίας.
Σχόλια: Εδώ έχουμε πλειομορφικά επιθηλιακά κύτταρα τα οποία εγείρουν ισχυρή υποψία για νεοπλασία με δευτερογενή φλεγμονή. Αρκετά από τα επιθηλιακά κύτταρα είναι κροσσωτά και υποψιάζομαι προέλευση από το επιθήλιο της ρινικής κοιλότητας. Παρατηρείται κάποια μάζα στην περιοχή; Συστήνεται περαιτέρω απεικονιστική διερεύνηση."
Αυτή είναι η εξέταση, και μετά από αυτή και από μια ακτινογραφία που φαίνεται στα σαγόνια της ψιψίνας μου να υπάρχουν στο οστό τελίτσες λευκές που μας χαρακτήρισαν ως το αποτέλεσμα της οστεομυελίτιδας, συνεχίσαμε την αντιβίωση και πήγαμε τη Δευτέρα που τελείωνε η αντιβίωση ξανά στον κτηνίατρο. Την είδε με τα αίματα που είχαν τρέξει από την πληγή στα δόντια που βγάλαμε και που δεν κλείνει και βγάζει κάθε τόσο πύον (νομίζω) και με το μάτι της που έχει πρηστεί λίγο και φαίνεται ότι βγάζει από το δακρυικό πόρο υγρό (γιατί ήταν πρησμένη με πύον σε όλο σχεδόν το κεφάλι όταν ξεκινήσαμε την αντιβίωση) και μας είπε ότι είναι σίγουρα καρκίνος και έχει πάει στο μάτι. Επαναλαμβάνω ότι το ψιψίνι μου τρώει σχεδόν κανονικά (παρόλο που όπως και να έχει πρέπει να πονάει με το θέμα της μόλυνσης) και μην σας πω ότι είναι και λίγο καλύτερα που σταματήσαμε την αντιβίωση. Ο άντρας μου βέβαια πιστεύει ότι απλά δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και απλά προσπαθώ να δω ότι το γατίνι μου βελτιώνεται.

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Νοε 16, 2017 5:48 pm

Η οστεομυελίτιδα απ'όσο ξέρω οφείλεται σε βακτήριο και σπανιότερα σε μύκητες, ενώ δεν είναι απίθανο να εμφανιστεί και στη γνάθο. Όμως συμφωνώ με την koneko μπορείτε να το ψάξετε κι άλλο και να γίνουν κι άλλες εξετάσεις, μια δεύτερη γνώμη. Τώρα τις εξετάσεις δεν μπορώ να τις αξιολογήσω, αλλά κρίνοντας πάντα με ανθρώπινα δεδομένα, όταν υπάρχει κακοήθεια αποσαφηνίζεται πλήρως στις όποιες αντίστοιχες εξετάσεις, είναι ξεκάθαρο.

Επίσης κύστες με πύον μπορεί να εμφανιστούν στην οστεομυελίτιδα και αφού το πρόβλημα έχει εντοπιστεί στο σαγόνι και πρόκειται ουσιαστικά για "μόλυνση" των οστών δεν είναι απίθανο να εμφανιστούν οι κύστες αυτές και να επηρεαστεί γενικότερα η περιοχή του προσώπου..απλοϊκή σκέψη δική μου αυτή βέβαια, αλλά αξίζει να το ψάξετε.

Τέλος το πιο αισιόδοξο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως στην περίπτωση που μιλάμε για κακοήθεια και έχει φτάσει στο σημείο να έχει τέτοια εμφανή συμπτώματα, συνήθως το πρώτο που επηρεάζεται είναι η όρεξη του ζώου. Αυτό που λέγανε οι παλιοί "'Αμα τρώει.." και η αλήθεια είναι ότι είναι από τα πρώτα που ρωτάνε και πολλοί γιατροί, πως είναι η όρεξή του δηλαδή. Έχουμε δηλαδή ένα ζώο που ναι μεν πονάει, αλλά συνεχίζει να τρώει, έχει ζωή, σε τέτοιες περιπτώσεις η ευθανασία δεν πρέπει να εξετάζεται ως ενδεχόμενο, ακόμη και στει χειρότερη περίπτωση της κακοήθειας, η γάτα τα καταφέρνει ακόμη. Στο μέλλον βλέπετε.

Σε κάθε περίπτωση προτείνω μια δεύτερη ή και τρίτη γνώμη. Κάτι που δεν θα σας αφήσει καμία αμφιβολία και θα σας πείσει για το τι τελικά έχει το γατούλι.
'Οσο για την αντιβίωση, κόβει πολλές φορές την όρεξη, ίσως γι'αυτό να τρώει καλύτερα καθώς σταμάτησε.
Εύχομαι να υπάρξει βελτίωση! Περιμένουμε νέα!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Πεμ Νοε 16, 2017 9:31 pm

Αχ βρε κορίτσια ευχαριστώ που μου δίνετε μια νότα αισιοδοξίας! Έχω ήδη δώσει τις εξετάσεις της ψιψίνας μου και σε άλλο κτηνίατρο για μια γνώμη και κανονίζω μήπως επισκεφτώ και κάποιον που μου προτείνουν ως πολύ καταρτισμένο. Μακάρι να ακούσω κάτι καλό!

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από koneko Πεμ Νοε 16, 2017 11:05 pm

Mimomama έγραψε: μεγάλα ακανόνιστου σχήματος κύτταρα με έντονη ανισοπυρήνωση και διακριτούς μεγάλους πυρηνίσκους, .
Αυτο δυστυχως δεν μου ακουγεται καθολου ενθαρρυντικο  No  No  No  

Σχόλια: Εδώ έχουμε πλειομορφικά επιθηλιακά κύτταρα τα οποία εγείρουν ισχυρή υποψία για νεοπλασία με δευτερογενή φλεγμονή. Αρκετά από τα επιθηλιακά κύτταρα είναι κροσσωτά και υποψιάζομαι προέλευση από το επιθήλιο της ρινικής κοιλότητας. Παρατηρείται κάποια μάζα στην περιοχή; Συστήνεται περαιτέρω απεικονιστική διερεύνηση."
Εγιναν εξετασεις για την μαζα που αναφερεται στα σχολια; Νεοπλασια δεν σημαινει απαραιτητα και κακοηθεια. Εγω σιγουρα θα το ερευνουσα λιγο παραπανω.
Αυτή είναι η εξέταση, και μετά από αυτή και από μια ακτινογραφία που φαίνεται στα σαγόνια της ψιψίνας μου να υπάρχουν στο οστό τελίτσες λευκές που μας χαρακτήρισαν ως το αποτέλεσμα της οστεομυελίτιδας, συνεχίσαμε την αντιβίωση και πήγαμε τη Δευτέρα που τελείωνε η αντιβίωση ξανά στον κτηνίατρο.
Suspect  Suspect  Suspect
Η οστεομυελιτιδα καταστρεφει το οστο και παρατηρειται το ακριβως αντιθετο στις ακτινες, μαυρα σημεια στο λευκο οστο, οχι λευκα στιγματα  Suspect
Η αντιβιωση ηταν σε χαπι ή ενδοφλεβια; Σε τετοια περιστατικα δινεται παντα ενδοφλεβια.
Την είδε με τα αίματα που είχαν τρέξει από την πληγή στα δόντια που βγάλαμε και που δεν κλείνει και βγάζει κάθε τόσο πύον (νομίζω) και με το μάτι της που έχει πρηστεί λίγο και φαίνεται ότι βγάζει από το δακρυικό πόρο υγρό (γιατί ήταν πρησμένη με πύον σε όλο σχεδόν το κεφάλι όταν ξεκινήσαμε την αντιβίωση) και μας είπε ότι είναι σίγουρα καρκίνος και έχει πάει στο μάτι. Επαναλαμβάνω ότι το ψιψίνι μου τρώει σχεδόν κανονικά (παρόλο που όπως και να έχει πρέπει να πονάει με το θέμα της μόλυνσης) και μην σας πω ότι είναι και λίγο καλύτερα που σταματήσαμε την αντιβίωση. Ο άντρας μου βέβαια πιστεύει ότι απλά δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και απλά προσπαθώ να δω ότι το γατίνι μου βελτιώνεται.
Καταρχην ειναι σιγουρος για καρκινο αλλα δεν σου εχει πει τι καρκινο εχει, αλλα σου λεει οτι εχει κανει μετασταση στο ματι. Εγω θα απαιτουσα περισσοτερες πληφοριες.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Παρ Νοε 17, 2017 11:07 pm

Τι να πω βρε κορίτσια... Έχω ήδη δώσει τις εξετάσεις σε δεύτερο κτηνίατρο και κανονίζω να πάμε και να τη δουν από κοντά. Ίσως είμαι αφελής και θέλω να πιστεύω ότι έχει γίνει λάθος ή παρερμηνεία της κλινικής εικόνας της. Αλλά να πω και την αλήθεια μου, αυτό το να σκεφτώ έτσι αβασάνιστα την ευθανασία που μου προτάθηκε, μου χτύπησε λίγο άσχημα. Έτσι με κάποιες μόνο ενδείξεις, έστω και σοβαρές, αποφασίζεις να σκοτώσεις ένα πλασματάκι; Από μικράκι το έχουμε. Ενός μηνός περίπου το βρήκαμε στο δρόμο και τόσα χρόνια είναι μέλος της οικογένειας, το πονάμε.

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Νοε 20, 2017 11:17 am

Ετσι ακριβώς οπως τα σκέφτεσαι ειναι....
Περιμένουμε νεα σας
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Δευ Νοε 20, 2017 1:03 pm

Λοιπόν! Μίλησα και με δεύτερο κτηνίατρο ο οποίος είχε πολύ ανθρώπινη προσέγγιση. Μου είπε ότι ναι μεν φαίνεται καρκίνος αλλά το θέμα είναι να δούμε τι καρκίνος είναι. Είναι μεταστατικός; Δεν είναι; Τι νεοπλασία είναι; Υπάρχουν μου είπε και φάρμακα για νεοπλασία. Να κάνουμε ίσως και έναν υπέρηχο. Μου είπε να συνεχίσω και την αντιβίωση. Βέβαια στεναχωριέμαι λίγο να την ταλαιπωρήσω κι άλλο με φάρμακα και εξετάσεις την καημενούλα που είναι ήδη πολύ βασανισμένη, αλλά από τη λύση της ευθανασίας που έδωσε ο προηγούμενος θεωρώ ότι απέχουμε πάρα πολλά χιλιόμετρα. Γιατί προτείνουν με τόση ευκολία τη λύση της ευθανασίας; Είναι σκληρό και για το ζωντανούλι και για τους ανθρώπους του. Ίσως να μην καταφέρουμε κάτι. Αλλά θα του δώσω λίγη ζωή, όση μπορεί ακόμη να πάρει.

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Νοε 20, 2017 1:55 pm

Εχει μεγαλη σημασια φαντάζομαι αν ειναι μεταστατικος ή οχι. Σου ειπε οτι μπορει πιθανως να χειρουργηθει και να αντιμετωπιστει? Μακάρι μακάρι να γινεται κατι.... luck luck luck luck
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Stella M. Δευ Νοε 20, 2017 9:30 pm

Ο δεύτερος γιατρός φαίνεται πιο λογικός.
Ψάξτε το το θέμα περισσότερο, κάντε τις απαραίτητες εξετάσεις.
Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου υπερβολή.
Εξάλλου, όπως έγραψα και πιο πάνω το ζώο έχει ακόμη ζωή το πουλάκι μου, έστω και αρρωστούλι τρώει, που είναι πολύ σημαντικό!
Αν αλλάξουν τα πράγματα, προς το χειρότερο, που το απεύχομαι, τότε σκέφτεστε και τα ζόρικες αποφάσεις.
Προς το παρόν στέλνουμε κι εμείς όση θετική ενέργεια έχουμε, με την ελπίδα να είναι αντιμετωπίσιμη κατάσταση.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Νοε 24, 2017 3:30 am

Πως τα πάει η γατούλα; Είχατε καμιά πληροφορία για την περίπτωσή της;
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Παρ Νοε 24, 2017 2:11 pm

Ο δεύτερος γιατρός μας είπε να ξαναρχίσουμε την αντιβίωση και μάλιστα να της δώσουμε το Baytrill των 50 (μισό την ημέρα) για κάποιες μέρες και ωστόσο θα έρθει να τη δει για να αξιολογήσει και την κατάσταση ο ίδιος πριν κανονίσουμε κάποιες επιπλέον εξετάσεις. Απλά είμαι λίγο στεναχωρημένη γιατί την βλέπω τη γατούλα μου χειρότερα με την αντιβίωση ενώ το αριστερό της μάτι που έβγαζε υγρό έχει μεν σταματήσει αλλά φαίνεται πολύ θολό και δεν αντιδρά στο φως. Ελπίζω να μην καθυστερήσαμε να πάρουμε τη δεύτερη γνώμη. Βέβαια το φτωχάκι μου τρώει κανονικά.

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από psipsa Παρ Νοε 24, 2017 6:53 pm

Οταν λες χειροτερα με την αντιβιωση τι εννοεις; απο τη στιγμη που τρωει το γατακι σημαινει οτι ειναι καλα ακομα δεν υποφερει σιγουρα κι αυτο ειναι το ποθουμενο!!! Τωρα αν ειναι λιγοτερο δραστηρια δεν πειραζει τοσο. Πριν μηνες ειχα αντιμετωπισει ενα περιστατικο με μια απο τις αδεσποτουλες μου που ηταν σε κακη κατασταση με στοματιτιδα να τρεχουν σαλια να μη μπορει να μασησει σχεδον δεν εκλεινε το στομα της και ολο της το τριχωμα σε κακο χαλι κοκκαλιαρα κι ελεεινη!!! Μου περασε απ το μυαλο η σκεψη πως υποφερει τοσο που η ευθανασια θα ηταν δωρο για κεινη αλλα ειχε ορεξη και ετρωγε ακομα!! Λοιπον της εδωσα stomorgyl που ειναι αντιβιωση για τη στοματιτιδα και ω του θαυματος συνηλθε!!! Ειναι χαρουμενη με περιμενει τα μεσημερια για το ταισμα και απολαμβανει τη ζωη της. Το διδαγμα που πηρα και γενικα τηρω παντα για τα ζωα, εαν και εφοσον τρωει,το παλευεις οπωσδηποτε!!ευχομαι να ζησει πολυ καιρο και ποιοτικα το γατουλακι σας!!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Νοε 24, 2017 7:52 pm

Έτσι είναι η αντιβίωση τα ρίχνει λίγο, αλλά βελτιώθηκε το ματάκι και τρώει, πολύ θετικά σημάδια όλα αυτά.
Συνεχίστε τις προσπάθειες και να μη τη λυπάστε, κάνει τον αγώνα της και είναι ακόμη χαρούμενη, αυτό θα σκέφτεστε!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Τρι Νοε 28, 2017 10:28 am

Δυστυχώς τα νέα δεν είναι καλά. Μίλησα μέσα στο Σαββατοκύριακο με το δεύτερο κτηνίατρο γιατί έπρεπε να τον ενημερώσω για το πώς πάει η γατούλα μου και τι γίνεται με την αντιβίωση πριν κανονίσουμε ακριβώς τι εξετάσεις θα κάνουμε. Το θέμα είναι ότι η γατούλα μου είχε αρχίσει κανά δυο μέρες πριν να δυσκολεύεται με την αντιβίωση και να κάνει σαν να πνίγεται. Κοιτάξαμε το στόμα της και είδαμε ότι έχει καλυφθεί ο μισός λάρυγγάς από ένα πράγμα σαν να μεγαλώνει και να διογκώνεται το πίσω τοίχωμα του ουρανίσκου της. Αυτά που μου είπε ο κτηνίατρος όταν του τα περιέγραψα δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικά. Μου είπε ότι προφανώς υπάρχει άναρχος πολλαπλασιασμός των κυττάρων σε εκείνο το σημείο από τον καρκίνο και το ψυχάκι μου κινδυνεύει σε λίγες μέρες να μου πεθάνει από πνιγμό. Με παρέπεμψε επειγόντως σε χειρουργό κτηνίατρο με τον οποίο μιλήσαμε Κυριακή βράδυ μήπως και μπορέσουμε να κάνουμε κάτι για να αναστρέψουμε την κατάσταση, πάντα με τον κίνδυνο να μην αντέξει η ψυχούλα μου την επέμβαση και πάντα με τον κίνδυνο να ξαναγίνει το ίδιο χάλια μετά από λίγες μέρες. Ο χειρουργός που είναι της εμπιστοσύνης μας, μας είπε ότι δυστυχώς δεν γίνεται κάτι. Και μόνο που άκουσε την κατάσταση της γατουλίτσας μου μας είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε πλέον να το ψάχνουμε. Το ζώο υποφέρει προφανώς αλλά είτε λόγω της αντιβίωσης είτε γιατί ακόμη τα ούλα της αντέχουν τρώει και δεν δείχνει κάτι εμφανώς γιατί οι γάτες είναι εξαιρετικά ανθεκτικά ζώα. Μας είπε συγκεκριμένα :"Τι θέλετε; Να δείτε το ζώο να καταρρέει εντελώς; Αφήστε το να ησυχάσει" . Κλαίμε συνέχεια και σκεφτόμαστε πόσο καλά ήταν. Χθες βράδυ εν τω μεταξύ, μία όταν έτρωγε και μια όταν την κράταγα αγκαλιά (γιατί τις τελευταίες δέκα μέρες δεν κάθεται καθόλου μόνη της, θέλει να την κρατάς αγκαλιά συνέχεια, εκείνη που ήταν τόσο μονόχνοτη και ήθελε να κάθεται στις θέσεις της και να μην την ενοχλείς) πνίγηκε και έβηχε αρκετά. Έχει γίνει η σκιά του εαυτού της. Ούτε τρία κιλά πια. Ζύγιζε πάνω από πέντε. Ένας σωρός από κοκαλάκια. Δεν ξέρω πια πώς να το χειριστώ...

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Νοε 28, 2017 12:47 pm

Η κατάσταση που βιώνεται ειναι παρα πολυ άδικη δύσκολη και οδυνηρή gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula.  Οπλιστείτε με δύναμη για την ψυχούλα σας δώστε της ολη σας την αγάπη. Εκεινη και εσεις περισσοτερο απο καθε άλλον θα ξερετε μεσα σας, ποια ειναι η σωστή αποφαση. gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Stella M. Τρι Νοε 28, 2017 9:43 pm

Λυπήθηκα πολύ με τα νέα σας.
Είναι δύσκλο, το αντιλαμβάνομαι.

Από εδώ και πέρα μόνο υπομονή σε όλους και μπόλικη αγάπη στη γατούλα, αυτό έχει σημασία για εκείνη περισσότερο από οτιδήποτε άλλο, αλλά και για εσάς. Αγκαλίτσες, χαδάκια και αν έρθει η ώρα σκληρών αποφάσεων, θα δείτε τι θα κάνετε.
Όσο τρώει ακόμη, μείνετε δίπλα της..Υπομονή και πάλι, κουράγιο.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από belezza Τρι Νοε 28, 2017 10:15 pm

Δυσκολη και επωδυνη κατασταση που αρκετοι απο εμας που βρισκομαστε εδω εχουμε βιωσει. Περασαμε τα ιδια πριν 5 χρονια με τη σκυλιτσα μας που επαθε καρκινο και εντελως ξαφνικα εμφανισε τα συμπτωματα .Η λυση του κτηνιατρου τοτε ηταν ευθανασια. Η
σκυλιτσα μας, η Ιρμα ,δεν μπορουσε καν να μεταφερθει και ειχαμε τον κτηνιατρο καθε μερα στο σπιτι επι μια εβδομαδα.Δυστυχως παρολο που δεν θελαμε και δεν καναμε την ευθανασια ,η Ιρμα αποφασισε να ξεκουραστει αφηνοντας μας το κενο και την αρχικη αποφαση να μην ξαναπαρουμε ζωακι. Και ομως εντελως απροσμενα ηρθε ο νιαουρελος.
Μακαρι να αναστραφει η κατασταση και να πανε ολα προς το καλυτερο ,γιατι βιωνετε κατι δυσκολο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Τετ Δεκ 06, 2017 3:47 pm

Έπρεπε να περάσουν λίγες μέρες για να έχω το σθένος να μπορώ έστω και γραπτά να ανακοινώσω ότι το ψυχάκι μου πήγε στον ουρανό. Δυστυχώς το κοιμίσαμε με πόνο ψυχής. Κατά το αρχικό στάδιο της νάρκωσης μάλιστα, μπορέσαμε να ελέγξουμε καλύτερα το στόμα της και αυτό που είδαμε ήταν πραγματικά τραγικό. Ούτε την πολυτέλεια να κρατήσω το ζωάκι μου όσο θα άντεχε να τρώει δεν είχα. Ένα όμορφο και περήφανο πλάσμα κατάντησε η σκιά του εαυτού της. Ακόμη την κλαίμε. Ακόμη νομίζω ότι θα γυρίσω το κεφάλι μου και θα τη δω να κάθεται στα αγαπημένα της σημεία στον καναπέ ή στο γατόδεντρό της να ξύνει τα νύχια της με μανία... Ωστόσο θεωρήσαμε σωστό να ανοίξουμε την αγκαλιά μας για ένα νέο γατάκι, να του προσφέρουμε και αυτού την αγάπη που ένιωσε ο Μιμακος μας. Όπως βρήκαμε εκείνη μωράκι ενός μηνός στο δρόμο πριν από 9 1/2 χρόνια, υιοθετήσαμε ένα μωρό αδεσποτάκι ενάμιση μηνός που βρήκε μια κοπέλα στο δρόμο. Τουλάχιστον έχουμε πάλι μια ουρίτσα να γυρνά στα πόδια μας, να μας θυμίζει το Μιμάκο... Φτου πάλι κλαίω..

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από belezza Τετ Δεκ 06, 2017 3:56 pm

καλη ξεκουραση να εχει η μικρουλα και να ειναι ευτυχισμενη στην αγκαλια του ουρανιου τοξου.
κανατε πολυ καλα που πηρατε μια νεα ψυχουλα.θα σας βοηθησει πολυ,ενω το ιδιο το εχει τοσο αναγκη Sad Sad Sad rainbow rainbow rainbow rainbow filaki
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Mimomama Τετ Δεκ 06, 2017 4:06 pm

Να πω την αλήθεια ήμουν λίγο διστακτική στην αρχή γιατί ένοιωθα ότι προδίδω το Μιμάκο μου.... Όμως η αλήθεια είναι ότι και το μικράκι έχει κατοχυρώσει μια ζωούλα με ασφάλεια και αγάπη... Όταν το είδαμε με τον άντρα μου στο FB, μας άγγιξε πολύ το αθώο μουτράκι του. Και η κόρη μου έχει ξετρελαθεί. Τον Μιμάκο μας δεν τον είχε ζήσει σαν γατάκι γιατί ήταν ήδη ενήλικο γατούλι όταν γεννήθηκε. Βέβαια έχω πάθει φοβία μην μου πάθει κάτι....

Mimomama
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : Το νέο γατούλι και όσα και αν μαζευτούν στην αυλή !! Η Ζιζέλ μας κοιμήθηκε..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μακάρι να μπορούσα να μαζέψω άπειρα ζωάκια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου 19749211

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Lina Τετ Δεκ 06, 2017 5:34 pm

Η απόφαση σας ήταν η σωστή όσο δύσκολη κι αν ήταν.Θα ήταν κρίμα να βασανίζεται το καημένο τόσο πολύ!
rainbow rainbow rainbow
Τι καλά που υιοθετήσατε τόσο γρήγορα μια άλλη ψυχούλα που το έχει ανάγκηgatoula
Εύχομαι σύντομα να ομορφύνει και να γεμίσει χαρά τις μέρες σας
flower flower flower flower
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καρκινος στη γατούλα μου Empty Απ: Καρκινος στη γατούλα μου

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Δεκ 07, 2017 3:34 pm

Καλη αναπαυση στο ψυχάκι!!! rainbow rainbow rainbow

Πολυ καλά κανατε που πηρατε το μικράκι και αυτο και εσεις έχετε αναγκη απο Αγάπη
gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Καρκινος στη γατούλα μου M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης