gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

+2
LAROGATA
dagger
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Τρι Αυγ 01, 2017 9:00 pm

Η ιστορία έχει ως εξής
Μια φίλη της κόρης μου βρήκε στο δρόμο ένα γατάκι , ηταν δεν ήταν ενός μηνα
Το μάζεψε , το περιποιήθηκε το γιατροπόρεψε και διαπιστωσε ότι τα πισω ποδαρακια δεν είναι φυσιολογικά.
Δεν ειχε σκοπο ευθυς εξ αρχης να το κρατησει , ετυχε να το δει η κορη μου και με συνοπτικες διαδικασίες μου ανακοίνωσε ΄το θα το φέρει στο σπίτι.
Eίναι περίπου 2 μηνών τώρα
Το γατακι το εχουμε σπιτι εδώ και 2 μέρες και την φωνάζουμε Queen (η κόρη μου το εχει τερματίσει με τα ονοματα που δινει στις γατες )
Είναι ενα υπέροχο πλασματάκι , τρώει , χρησιμοποιει την αμμο του , παίζει , γουργουρίζει ακαταπαυστα , κυνηγαει τις αλλες γατες όταν το αφήνουμε να κινειται στο χωρο ΑΛΛΑ
τα ποδαρακια του
ΠΕρπατάει , τρεχει αλλα καποιες φορές πέφτει
Σωριαζεται κατω και οταν τρεχει η περπαταει παει βαρκα γιαλο ενα πραγμα , βλεπεις δηλαδη οτι δεν περπαταει καλά.
Καποιες στιγμες δεν φαινεται καθολου αλλα καποιες αλλες ειναι πολυ εντονο αυτό
Οχι συνεχεια , αλλα οταν το κανει μου παει η ψυχή στην κούλουρη.
Το εχουν παει σε γιατρό το πηραμε αποπαρασιτωμένο , κομπλε σε όλα του αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω τι ειπε για τα ποδαράκια του.
Θα την παμε στο δικο μας γιατρό μόλις επιστρέψει για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
Το εχω στο δωματιο της κορης μου , φοβαμαι να το αφηνω να γυριζει μεσα στο σπιτι φοβαμαι να το αφησω πανω σε κρεβατι η καναπε μην πεσει και χτυπησει , , φοβαμαι μην το πατησει το σκυλι και το λιθωσει και γενικα δεν ξερω την τυφλα μου ,

Θα προσπαθησω να το τραβηξω βιντεο να δειτε πως περπαταει




https://i.servimg.com/u/f11/11/88/69/73/20527111.jpg

https://i.servimg.com/u/f11/11/88/69/73/20561711.jpg
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Αυγ 01, 2017 10:09 pm

dagger έγραψε:Η ιστορία έχει ως εξής
Μια φίλη της κόρης μου βρήκε στο δρόμο ένα γατάκι , ηταν δεν ήταν ενός μηνα
Το μάζεψε , το περιποιήθηκε το γιατροπόρεψε και διαπιστωσε ότι τα πισω ποδαρακια δεν είναι φυσιολογικά.
Δεν ειχε σκοπο ευθυς εξ αρχης να το κρατησει , ετυχε να το δει η κορη μου και με συνοπτικες διαδικασίες μου ανακοίνωσε ΄το θα το φέρει στο σπίτι.
Eίναι περίπου 2 μηνών τώρα
Το γατακι το εχουμε σπιτι εδώ και 2 μέρες και την φωνάζουμε Queen (η κόρη μου το εχει τερματίσει με τα ονοματα που δινει στις γατες )
Είναι ενα υπέροχο πλασματάκι , τρώει , χρησιμοποιει την αμμο του , παίζει , γουργουρίζει ακαταπαυστα , κυνηγαει τις αλλες γατες όταν το αφήνουμε να κινειται στο χωρο ΑΛΛΑ
τα ποδαρακια του
ΠΕρπατάει , τρεχει αλλα καποιες φορές πέφτει
Σωριαζεται κατω και οταν τρεχει η περπαταει παει βαρκα γιαλο ενα πραγμα , βλεπεις δηλαδη οτι δεν περπαταει καλά.
Καποιες στιγμες δεν φαινεται καθολου αλλα καποιες αλλες ειναι πολυ εντονο αυτό
Οχι συνεχεια , αλλα οταν το κανει μου παει η ψυχή στην κούλουρη.
Το εχουν παει σε γιατρό το πηραμε αποπαρασιτωμένο , κομπλε σε όλα του αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω τι ειπε για τα ποδαράκια του.
Θα την παμε στο δικο μας γιατρό μόλις επιστρέψει για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
Το εχω στο δωματιο της κορης μου , φοβαμαι να το αφηνω να γυριζει μεσα στο σπιτι φοβαμαι να το αφησω πανω σε κρεβατι η καναπε μην πεσει και χτυπησει  , , φοβαμαι μην το πατησει το σκυλι και το λιθωσει και γενικα δεν ξερω την τυφλα μου ,

Θα προσπαθησω να το τραβηξω βιντεο να δειτε πως περπαταει




https://i.servimg.com/u/f11/11/88/69/73/20527111.jpg

https://i.servimg.com/u/f11/11/88/69/73/20561711.jpg
μηπως το προβλημα ειναι νευρολογικοἕιναι συνηθισμενο σε μωρακια και αν κανει θεραπεια με κορτιζονη μπορει και να στρωσει
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Leviathan Τρι Αυγ 01, 2017 10:44 pm

Και μένα για νευρολογικό μου ακούγεται.
Ίσως καλυτερέψει με θεραπεία, ίσως και όχι, ο γιατρός θα σας πει.
Ο μικρός που φιλοξενώ αυτήν την περίοδο είναι επιληπτικός και πλέον περπατάει κι αυτός λίγο "περίεργα".
Θέλει γενικά επίβλεψη και προσοχή, ειδικά όταν υπάρχουν μεγαλύτερα ζώα για να μην υπάρξουν τραυματισμοί και ατυχήματα.

Σπόιλερ:
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Τετ Αυγ 02, 2017 10:15 am

Leviathan έγραψε:Και μένα για νευρολογικό μου ακούγεται.
Ίσως καλυτερέψει με θεραπεία, ίσως και όχι, ο γιατρός θα σας πει.
Ο μικρός που φιλοξενώ αυτήν την περίοδο είναι επιληπτικός και πλέον περπατάει κι αυτός λίγο "περίεργα".
Θέλει γενικά επίβλεψη και προσοχή, ειδικά όταν υπάρχουν μεγαλύτερα ζώα για να μην υπάρξουν τραυματισμοί και ατυχήματα.

Σπόιλερ:

Μαλιστα
Διαβασα αυτο εδώ και σταθηκα κυριως στα συμπτωματα
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CF%8E%CE%B4%CE%B7%CF%82_%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%B1%CF%82
Δεν μπορω να πω , μου εφτιαξε η μερα

Μεχρι να επιστρεψει ο γιατρος και να μιλησω μαζι του - λειπει σε διακοπες - τι μπορω να κανω ?
Να το κραταω απομονωμενο και να μην κυκλοφορει στο σπιτι , να μην ερχεται σε επαφη με τις άλλες ? Μπορω.
Να φοραω γαντια και να αλλαζω ρουχα οταν ασχολουμαι μαζι του ? Μπορώ επισης και αυτό.

Δεν θα επρεπε ο κτηνιατρος που πηγαν να επισημανει ολα αυτα ?

Το γατακι παντως ειναι ζωηρο , τρωει , τα κακα του ειναι κανονικα
Δεν δειχνει να εχε καποιο αλλο θεμα εκτος απο την ασταθεια στο βαδισμα
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Leviathan Τετ Αυγ 02, 2017 12:18 pm

dagger έγραψε:
Leviathan έγραψε:Και μένα για νευρολογικό μου ακούγεται.
Ίσως καλυτερέψει με θεραπεία, ίσως και όχι, ο γιατρός θα σας πει.
Ο μικρός που φιλοξενώ αυτήν την περίοδο είναι επιληπτικός και πλέον περπατάει κι αυτός λίγο "περίεργα".
Θέλει γενικά επίβλεψη και προσοχή, ειδικά όταν υπάρχουν μεγαλύτερα ζώα για να μην υπάρξουν τραυματισμοί και ατυχήματα.

Σπόιλερ:

Μαλιστα
Διαβασα αυτο εδώ και σταθηκα κυριως στα συμπτωματα
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9B%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CF%8E%CE%B4%CE%B7%CF%82_%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%B1%CF%82
Δεν μπορω να πω , μου εφτιαξε η μερα

Μεχρι να επιστρεψει ο γιατρος και να μιλησω μαζι του - λειπει σε διακοπες  - τι μπορω να κανω ?
Να το κραταω απομονωμενο και να μην κυκλοφορει στο σπιτι , να μην ερχεται σε επαφη με τις άλλες  ? Μπορω.
Να φοραω γαντια και να αλλαζω ρουχα οταν ασχολουμαι μαζι του ? Μπορώ επισης και αυτό.

Δεν θα επρεπε ο κτηνιατρος που πηγαν να επισημανει ολα αυτα ?

Το γατακι παντως ειναι ζωηρο , τρωει , τα κακα του ειναι κανονικα
Δεν δειχνει να εχε καποιο αλλο θεμα εκτος απο την ασταθεια στο βαδισμα

Δεν μπορώ να δω το λινκ.

Το γατάκι που σου λέω ήταν επίσης ζωηρό, χωρίς πρόβλημα με διάρροιες, το είχαν στο σπίτι τους περίπου 2-3 βδομάδες χωρίς πρόβλημα πέρα από την ελαφριά αστάθεια που ο γιατρός απέδωσε σε εγκεφαλίτιδα ή παλιό ατύχημα. Μετά μέσα σε 2 μέρες σταμάτησε να τρώει, ξεσκίστηκε στις διάρροιες κι "έφυγε" ενώ το είχαν στον ορό.
Από κει και πέρα ξεκίνησε η κατρακύλα.
Κάποια από τα γατιά είχαν τα ίδια συμπτώματα, κάποια άλλα μάζεψαν υγρό, αλλά εφόσον νόσησαν, η κατάληξη ήταν η ίδια σε όλα.
Και ξέρω πως το γατί που έδωσα εγώ ήταν αρνητικό σε όλα τα λοιμώδη, είχαμε κάνει εξετάσεις.
(Γενικά με την Αλάσκα πλέον, δεν μπαίνει στο σπίτι ζώο που δεν είναι εξετασμένο.)

Σε τόσο μικρά γατάκια, δύσκολα ο γιατρός θα προτείνει εξετάσεις.
Στο μωρό που φιλοξενώ κάναμε γιατί είχε επιληπτικές κρίσεις, έχει χάσει τον έλεγχο της κύστης του κι έχει διάφορα μικροπροβλήματα νευρολογικά, οπότε δεν μπορούσα να το ρισκάρω. Ευτυχώς βγήκε καθαρός σε όλα, αν και θα επαναλάβουμε τις εξετάσεις όταν μεγαλώσει λίγο.

Εγώ θα το κρατούσα χωριστά από τα άλλα, να μην χρησιμοποιούν ίδια μπολ κι αμμολεκάνες μέχρι να βρείτε σε τι μπορεί να οφείλεται η αστάθεια.
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Τετ Αυγ 02, 2017 1:39 pm

Etsi κι αλλιως στο δωματιο της κορης μου είναι , το σπιτι ειναι μεγαλο οποτε και μπορώ να το κρατάω εκει μέσα για οσο χρειαστει .
Εχει την δικη του άμμο , δεν τρωει μαζι με τις αλλες , γενικα οι μεγαλες δεν το πολυπλησιαζουν αυτο τις κυνηγαει να παιξει
αλλα δεν ξαναβγαινει απο εκει μεσα κι ας κοπανιεται η κορη μου οσο θελει. Ετσι κι αλλιως αυτη λειπει όλη μέρα , ενα ψεματακι μπορω να το πω.

Προσπαθησα να της κανω κουβεντα σχετικα με τα ποδαρακια του το πρωι
Προσπαθησα .. όχι ότι κατάφερα και πολλά βεβαια
Εδω της ειπα οτι πιθανον να χρειαστει θεραπεια και να κανει καποιες εξετασεις και μονο που δεν με εβρισε .
Μεγαλο προβλημα να μην καταλαβαινει καποια πραγματα καποιος η να μην θελει να καταλαβει , να ακουσει απο καποιον που ξερει περισσοτερα και να μαθει στην τελικη .
Δεν μου εμοιασε σε αυτο , κριμα

Απο την αλλη παλι σκεφτομαι το εξης.
αν το γατακι εχει απλα καποιο ανατομικο προβλημα και δεν εχει κατι αλλο
το βλεπεις , το ακους να κλαιει , φοβισμενο , πεινασμενο , ταλαιπωρημένο .... τι κανεις ?
Το αφήνεις και φευγεις ?
Οταν κανεις δεν το θελει , οταν ειναι στα αζητητα το αφήνεις γνωριζοντας οτι θα καταληξει στο δρομο ? Θα το αγνοησεις γνωρίζοντας οτι δεν εχει ζωη μπροστα του ?
Θα μου πεις , μα δεν μπορεις να τα μαζεψεις όλα .
Ναι σιγουρα , αλλά να το αφησεις ?
Κι απο την αλλη να ρισκαρεις την ζωη αυτων που εχεις μεγαλωσει απο μωρακια ? που 2 απο τα δικα μου ηταν κακοποιημένα / βασανισμενα / φοβισμενα και τα εχω κανει γατοχαλβαδες πλέον ?
Μεγαλο ζορι ολο αυτο ...

Τωρα το πρωι που το παρατηρουσα , επειδη οσο να πεις κατι ξερω απο γατες και γατακια
Τα ποδαρακια του ειναι πολυ αδυνατα σε σχεση με το σωματάκι του.
Ατροφικά θα έλεγα .

Θελω να ελπιζω ότι το προβλημα είναι νευρολογικο
Δεν ξερω τι θα κανω αν ειναι κατι αλλο

υγ
μολις εμαθα οτι ο γιατρος μου θα ειναι εδω για αυτη τη βδομαδα
Οποτε το πολυ μεχρι αυριο θα το παμε να το δει και να μας πει τι να κανουμε
ΑΥΤΟ κι αν ειναι τυχη , Veryhappy Veryhappy Veryhappy ευτυχως που κανει σπαστες διακοπες και ειναι εδω τωρα που τον χρειαζομαι




Το λινκ ειναι απο το wikipedia για την λοιμώδη περιτονίτιδα.


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Leviathan Τετ Αυγ 02, 2017 2:08 pm

Μακάρι να πάνε όλα καλά με το μικρό.

Αυτή τη στιγμή ο Λέων, το πορτοκαλάκι που προωθώ, γρατζουνάει την πόρτα του υπογείου να μπει μέσα. Ε δεν μπορώ να τον βάλω, όσο κι αν λυπάμαι. Δεν μπορώ να διακινδυνεύω την υγεία τεσσάρων ζώων που είναι υγιέστατα.
Θα μπορούσε κι ο Λέων να είναι, ή θα μπορούσε να κουβαλάει κάποια ασθένεια (ως φορέας γιατί δεν δείχνει να νοσεί προφανώς) και να τη μεταδώσει στα δικά μου. Και γνωρίζω πολύ καλά πως αν του συμβεί κάτι, θα έχω συμβάλει κι εγώ σε αυτό.
Από πέρυσι, είχα τρία περιστατικά γατιών υγιέστατων που έδωσα σε σπίτια και "χάθηκαν" επειδή έφεραν (στη μια περίπτωση αγόρασαν...) γατάκι που κουβαλούσε κάποιο λοιμώδες, κι έχει φοβηθεί η ψυχή μου.

Ναι, αν έβρισκα κάποιο ζώο με πρόβλημα, και είχα χώρο φιλοξενίας και κατάλληλες συνθήκες θα προσπαθούσα να βοηθήσω όπως έχω κάνει πολλές φορές, αλλά όχι, δεν θα ρισκάρω την υγεία των δικών μου ζώων.
Ένα φαινομενικά αθώο γατάκι, που δείχνει υγιέστατο, μπορεί να κουβαλάει λευχαιμία, περιτονίτιδα, κτλπ.
Έχω φιλοξενήσει πάρα πολλά ζώα και τα δικά μου γατιά την έχουν γλυτώσει ως τώρα πιστεύω επειδή δεν ήρθαν σε επαφή με φιλοξενούμενα (που δεν είναι ελεγμένα).


Πιστεύω πως το μικρό δεν θα έχει κάποιο λοιμώδες, αλλά επειδή υπάρχουν κι άλλα ζώα στο σπίτι καλό είναι να ελεγχθεί.
Σπόιλερ:

Περιμένουμε νέα σας. luck luck luck luck
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Αυγ 03, 2017 12:49 am

βρε Λεβυθακι ειναι αξιπιστα τα τεστ για τη περιτονιτιδα.Εγω εχω κανει σε ολα για aids και λευχαιμια αλλα οχι για περιτονιτιδα,ολα παντως εζησαν τουλαχιστον 3 μηνες περιορισμενα απ΄τα υπολοιπα
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Leviathan Πεμ Αυγ 03, 2017 1:02 am

LAROGATA έγραψε:βρε Λεβυθακι ειναι αξιπιστα τα τεστ για τη περιτονιτιδα.Εγω εχω κανει σε ολα για aids και λευχαιμια αλλα οχι για περιτονιτιδα,ολα παντως εζησαν τουλαχιστον 3 μηνες περιορισμενα απ΄τα υπολοιπα

Λαρογατούλα μου αν το γατάκι έχει συμπτώματα, όπως στην περίπτωση που ανέφερα, τότε νοσεί, και είναι δυνατόν να έχεις ακριβή αποτελέσματα.
Εγώ έκανα και προληπτικά τεστ για περιτονίτιδα πλέον σε όλα τα δικά μου... Είδα ολόκληρη γατοοικογένεια να ξεκληρίζεται και οι άνθρωποι να μην μπορούν να κάνουν τίποτα παρά να τα βλέπουν ένα ένα να "φεύγουν" τα ζώα.
Που θα μπορούσε να προληφθεί αν είχε περιοριστεί το ζώο και αν είχαν γίνει εξετάσεις.
Δεν ξέρω, φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά που λένε...

Εύχομαι φυσικά το πρόβλημα που έχει το γατάκι να μην οφείλεται σε αυτό, και πιθανότατα δεν οφείλεται αλλά κτηνίατρος δεν είμαι.
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Πεμ Αυγ 03, 2017 12:08 pm

Θα την παει σε λιγο στο γιατρο και θα δουμε τι θα μας πει .
θεωρητικα παντα , στο γιατρο την εχουν παει και ειπε οτι ειναι νευρολογικο το προβλημα
Αλλα δεν είναι ο δικος μου γιατρός που ξερω και εμπιστευομαι
Και επειδή μου ειπαν οτι της εφτιαξαν και βιβλιαριο αλλα βιβλιαριο ΔΕΝ ειδα , δεν πιστευω και δεν ακουω τίποτα αν δεν μου το πει ο γιατρός μου .
Οχι σχετικα με την επισημανση της Πηνελόπης , αναφερομαι σε οσα ειπε η φίλη της κόρης μου που την βρήκε.

Σιγουρα θα παραμεινει στο δωμάτιο για ενα τρίμηνο  , με δικα της σκευη φαγητου /νερου / αμμου
Με τα δικα της παιχνιδια , την δικη της γατοφόρο
Χρησιμοποιω σαν δικαιολογια για την "απομόνωση" το ότι είναι μικρό και μην το πατήσει ο σκύλος , μην το χυτπησουν οι άλλες γάτες , να μεγαλωσει και τοτε οκ.

Παλια δεν ειχαμε τοσες αρρωστειες , κι αν ειχαμε δεν τις γνωρίζαμε
Παιρναμε γατες , γεναγαν , πεθαιναν αλλα δεν ειχαμε τις γνωσεις για κάτι παραπάνω.
Η στειρωση ήταν αγνωστη στις γατες , μονο στα χωρια στειρωνανε τα ζωα και με απανθρωπες συνθηκες .
Πυομητρα , τι ηταν αυτο ?? κανεις δεν ηξερε
Αντε να ειχαμε προβλημα με το ουροποιητικό αν υπηρχε καποιο στειρωμένο απο τυχη κυριως και οχι απο γνώση , ουτε καν κροκετες για στειρωμένα δεν είχαμε , τους δίναμε ότι υπήρχε και δεν υπήρχαν τοσες εξιδεικευμενες τροφές. Και ζουσαν μια χαρα.
Τρωγανε οτι υπηρχε , οι κροκετες ηταν ειδος πολυτελειας , οι κονσερβες επισης .
αλλαξαν ομως οι εποχες , αλλαξαμε κι εμεις και οι γατες.
Και σας λεω το εξης.
Ειναι πολυ δυσκολο γερος γάιδαρος να αλλάξει περπατησιά.
Με τοσα που εχω μαθει και εχω διαβασει εδω μέσα , καπου μεσα στο μυαλο μου υπάρχει η παλια νοοτροπία που είχα .
Που δεν εφραζα μπαλκονια , που αν μια γατα επεφτε απο το μπαλκονι το θεωρουσα φυσιολογικό , που αν πεθαινε δεν το εψαχνα.
Εδω δεν ηξερα / δεν ξεραμε οτι τα γατακια πρεπει να τρωνε καθε 2-2μιση ωρες και θελουν και μασαζ για να κανουν πιπι τους. Να ξερατε ποσα γατακια εχω χασει απο αγνοια , κοπαδι ολόκληρο θα είχα μεγαλώσει αν ηξερα πως γινεται το μεγαλωμα τους.
Εφερνα γατακι στο σπιτι και ημουν μεσα στην τρελή χαρά , χωρίς να με απασχολει το αν έχει κάποιο νόσημα .
Μεχρι στιγμης θεωρω οτι εχω φανεί απλά τυχερή και δεν είχα τίποτα εξτρημ καταστασεις με αρρωστειες.
Προσπαθω να κραταω καποιες ισορροπίες , να ειμαι πιο προσεκτική και καποιες φορες καταβαλλω μεγαλη προσπάθεια

Δεν σας κρυβω οτι ενθουσιαστηκα με το γατακι
Αλλα μεσα μου , ενα τσικ ρε παιδι μου  το ενοιωσα οταν το ειδα να περπαταει,
Για αυτο και σας ρωτησα
Μηπως υπαρχει κατι που δεν ξερω , κατι που δεν υπολογισα , κατι που δεν θα ρωταγα ΠΟΤΕ τον γιατρό μου και που ισως να μην μου ελεγε κι αυτος. σιγουρη δεν ειμαι για κανενα .
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Αυγ 03, 2017 1:29 pm

Ανυπομονουμε να γυριαετε απ το γιατρο και ευχομαι με τα καλυτεροτερα νεα!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Αυγ 03, 2017 6:28 pm

Leviathan έγραψε:
LAROGATA έγραψε:βρε Λεβυθακι ειναι αξιπιστα τα τεστ για τη περιτονιτιδα.Εγω εχω κανει σε ολα για aids και λευχαιμια αλλα οχι για περιτονιτιδα,ολα παντως εζησαν τουλαχιστον 3 μηνες περιορισμενα απ΄τα υπολοιπα

Λαρογατούλα μου αν το γατάκι έχει συμπτώματα, όπως στην περίπτωση που ανέφερα, τότε νοσεί, και είναι δυνατόν να έχεις ακριβή αποτελέσματα.
Εγώ έκανα και προληπτικά τεστ για περιτονίτιδα πλέον σε όλα τα δικά μου... Είδα ολόκληρη γατοοικογένεια να ξεκληρίζεται και οι άνθρωποι να μην μπορούν να κάνουν τίποτα παρά να τα βλέπουν ένα ένα να "φεύγουν" τα ζώα.
Που θα μπορούσε να προληφθεί αν είχε περιοριστεί το ζώο και αν είχαν γίνει εξετάσεις.
Δεν ξέρω, φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά που λένε...

Εύχομαι φυσικά το πρόβλημα που έχει το γατάκι να μην οφείλεται σε αυτό, και πιθανότατα δεν οφείλεται αλλά κτηνίατρος δεν είμαι.
οκ αν εχει συμπτωματα αν δεν εχει ομως?απ' οτι ηξερα μεχρι προτινως το υπαρχον τεστ για περιτονιτιδα δεν ειναι αξιοπιστο
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Αυγ 03, 2017 6:32 pm

Κάνατε την κατ'εμέ σωστή κίνηση και μαζέψατε το μικρό και είναι καλό να συμβουλευτείτε το γιατρό σας και να κάνετε εξετάσεις. Το μόνο ίσως λίγο αισιόδοξο που έχω να προσθέσω είναι ότι η περίπτωση που αναφέρει η Leviathan μπορεί να εμπίπτει στην οξεία μορφή της νόσου και εξελίχθηκε σε 2-3 εβδομάδες, δίχως προηγούμενα συμπτώματα. Στη χρόνια περίπτωση, όπου τα ζώα μπορεί να ζήσουν ως και μερικά χρόνια, δεν είναι ιδιαίτερα ζωηρά, είναι ληθαργικά και δίχως ιδιαίτερη όρεξη για φαγητό. Αυτά τα αναφέρω με ιδιαίτερη επιφύλαξη, αφού γιατροί δεν είμαστε, αλλά ίσως μέχρι τη γνωμάτευση του γιατρού να δόσουν μια μικρή ανάσα.

Αν το γατάκι είναι σε απομόνωση και τηρούνται οι κανόνες υγιεινής δε νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Ούτε το ίδιο το γατάκι θα ζοριστεί αν κάποιος ασχολείται μαζί του αρκετές ώρες κι ας είναι στο δωμάτιο.

Ανυπομονώ να διαβάσω νέα ευχάριστα από το γιατρό!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Πεμ Αυγ 03, 2017 6:41 pm

Αυτο το ιατρειο ουτε ιατρειο γυναικολογου να ήταν.
αυριο θα την παει τελικα , ειχε πολυ κοσμο επρεπε να φυγει για την δουλεια της δεν προλαβαμε.
Ανυπομονω κι εγω να δω τι θα μας πει


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Stella M. Πεμ Αυγ 03, 2017 6:47 pm

Υπομονή και περαστικά, η έστω αντιμετωπίσιμα να είναι!
Προσωπικά αισιοδοξώ..εντάξει υπάρχουν και η μία στις τόσες περιπτώσεις που ένα ζωηρό γατάκι μπορεί να έχει μια σοβαρή ασθένεια, η οποία περίπτωση είναι και αυτή που εγείρει την ανησυχία, αλλά μωρέ τόσα γατουλάκια εκεί έξω τα καταφέρνουν και ζουν χαρούμενα με κάποια αναπηρία ή άλλο θεματάκι..Ας επλίσουμε λοιπόν στα καλύτερα!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Παρ Αυγ 04, 2017 3:04 pm

Πηγαμε την δεσποινιδα στον γιατρό και επιστρεψαμε κουρασμενες και εκνευρισμενες που αυτος ο κυριος με τα ασπρα μας πασπατεψε .
Η μανταμ ειναι 3 μηνων , εχει ολα της τα δόντια , εχει μυκητες , μας εδωσε αλοιφουλα και συστησε 20ημερη απομονωση απο τις αλλες μην κολησουν κι αυτες
Γενικα δείχνει και ειναι πολυ ταλαιπωρημένη αλλα θα την συνεφερω , θα την κανω εγω τοφαλάκι. Smile Smile

Σχετικα με τα ποδαρακια της τωρα.
Υπαρχουν 2 εκδοχες .
1η.... πολλα γατακια οταν γενιουνται και η μαμα είναι μικρόσωμη /γενναει πανω απο 4 , αυτα στριμωχνονται με αποτελεσμα καποια απο αυτα να παρουσιαζουν κινητικα προβληματα , ιδιαιτερα αυτα που εχουν την τυχη να γενηθουν τελευταια. Εαν εχει συμβει αυτο ειναι θεμα χρόνου να φτιαξουν ( Αυτο το ειχα δει και με την πιπιτσα που γένησε 6 , το τελευταιο ο τολης ήταν κι αυτος βαρκα γιαλος στο περπατημα , μετα τους 6 μηνες εστρωσε το βαδισμα του και περπαταγε κανονικα )
2η... ή το εχουν χτυπήσει ή είναι εγκεφαλικό το θεμα.
Θα την παρακολουθουμε πως παει , υπαρχει πιθανότητα με καλη διατροφή και γενικα με μια καλη ζωη να την δουμε σε 3-4 μήνες να τρεχει σαν κατσικι.
Αν η ζημια ειναι μη αναστρέψιμη θα μαθει να ζει ετσι , αλλα αυτο βεβαια δεν είναι πρόβλημα , κι εγω έχω προβλήματα με τα πόδια μου αλλά μια χαρά ζω. Μπορεί να μην κανω όλα οσα θα ήθελα αλλα οκ , υπαρχουν και χειρότερα .


Σχετικα με την λπ , τον επρηξα τον ανθρωπο , μια ωρα μου τα εξηγουσε επειδή τον τρελανα στις ερωτησεις.
Μας ειπε οτι δεν ανιχνευεται σε ζωα που απλα ειναι φορεις.
Ανιχνευεται μονο σε ζωα που ηδη εχουν εκδηλωσει την ασθενεια.
Και νοσουν / κολλανε τα ζωα τα οποια είναι ηδη φορείς .
Η ασταθεια εμφανιζεται με την εκδηλωση της ασθενειας , οχι πριν.
Μπορει μια γατα φορεας της λπ να φτασει και 12 χρονων χωρίς να νοσήσει ποτέ , αλλα μπορεί να είναι μωρακι και να μην εχει θηλασει οποτε είναι πιθανότερο να νοσησει και να πεθανει.


Οπως και να εχει η μικρη θα παραμεινει αρκετο καιρό μόνης της , η επαφη της με τις αλλες και τα σκυλια θα ειναι ελεγχομενη μεχρι να σταθεροποιηθει το βαδισμα της , να παρει βαρος επειδη ειναι πολυ αδυνατη , να τσουπωσει λιγο και μετα θα ειναι ελευθερη κι ωραια να γυριζει μεσα στο σπιτι



dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από dagger Παρ Αυγ 04, 2017 3:08 pm

Και το κερασακι στην τουρτα που με εκανε εξαλλη.
Επειδη νομιζουν μερικοι οτι οι γατοπληκτοι ειμαστε και ηλιθιοι
Η κοπελα που το "βρηκε" , απο χθες εχει και τον αδελφουλη της τον οποίο και θα κρατησει οπως ολα δειχνουν.
Εμ βεβαια , ο μικρος περπαταει κανονικα , τρεχει , πηδαει ,
Αν αυτο το βρηκε στο δρομο οπως ειπε εμενα να μου επρασετε χαλκα στην μυτη
Αλλα βεβαια ενα γατακι με προβλημα στο βαδισμα κοιταμε να το ξεφορτωθουμε
Γ@μω τα μυαλα τους μεσα
Την νοοτροπια τους και αυτο τον ρατσισμο σε ότι απεχει απο αυτο που θεωρουμε "φυσιολογικό "

Madd Madd Madd angry angry parta parta parta handjob handjob handjob
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Stella M. Παρ Αυγ 04, 2017 5:28 pm

Το πουλάκι μου!!!Άρα ευχάριστα τα νέα για το μικρούλι σας!!! Πάλι καλά! Smile
Για τα υπόλοιπα μη σε νοιάζει, υπάρχει και κόσμος που βλέπει την ουσία!
Ανυπομονώ για φωτογραφίες της μικρής τώρα!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια Empty Απ: Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Αυγ 05, 2017 4:39 pm

++++ ευχαριστα νεα!! Smile

mati mati mati
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατάκι με πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης