gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

+4
LAROGATA
psipsa
Gatoplikti
sigmar
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από sigmar Παρ Απρ 28, 2017 6:17 pm

Tην Κυριακή το πρωί βρήκαμε ένα νεογέννητο γατάκι μέσα σε ένα κουτί με χώμα. Μας είχε μείνει σπίτι ένα Lactopet γάλα σε σκόνη από παρόμοιο περιστατικό και το περιθάλψαμε όπως μπορούσαμε.
(Τάισμα κάθε 2 ώρες, χάιδεμα για να αφοδεύσει, θερμοφόρα κτλ κτλ)
Στην αρχή δεν ήθελε να ενεργηθεί με τίποτα και είχαμε ανησυχήσει λίγο αλλά μετά πήρε μπρος. Από Τρίτη πρωί όμως έκανε μόνο διάρροια (καφέ νερό & κίτρινα σποράκια).
Αυτό συνεχίστηκε μέχρι σήμερα το πρωί στις ~10:00.
Από τότε κάνει μόνο τσίσα και η κοιλιά του έχει πρηστεί αρκετά.
Του δώσαμε πάλι μια σταγονίτσα Banmith όπως μας είχε πει ο κτηνίατρος την Τρίτη που τον ρωτήσαμε για την πρησμένη κοιλιά και την διάρροια αλλά τίποτα, δεν φαίνεται να δουλεύει.
Επίσης ο πρωκτός του έχει κοκκινίσει σαν να έχει συγκαεί.

Ανησυχώ κυρίως γιατί δεν έχει πρηστεί ξανά τόσο η κοιλιά του από τότε που το βρήκαμε. Έψαξα λίγο στο google και λέει πως σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται κλύσμα.
Ισχύει κάτι τέτοιο? Είναι πολύ μικρό δεν έχει ανοίξει καν τα μάτια του φανταστείτε...

sigmar
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Απρ 28, 2017 6:50 pm

Παρε τον κτηνιατρο πάλι και πες του το η πηγαινε το. Για τον πρωκτο αλοιφουλα θαρρω.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Απρ 29, 2017 11:27 am

με τη διαρροια δυστυχως αφυδατωνονται πολυ γρηγορα και ειναι επικινδυνη για τα μωρα κυριως.. ισως χρειαζεται και ενυδατωση με ορο οποτε, γιατρος απαραιτητα!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από sigmar Δευ Μάης 01, 2017 5:31 pm

Toυ έχει περάσει η διάρροια μετά την 2η δόση Banmithe αλλά τώρα ενεργείται σχετικά σπάνια (κάθε 8-10 ώρες αντί για 2 όπως πριν)

Επίσης έχει αρχίσει και φτερνίζεται. Πίνει γάλα όμως και είναι γεμάτο ενέργεια όποτε το ξυπνάμε για να φάει.

Είναι τίποτα από αυτά ανησυχητικό?

Gatoplikti έγραψε:Παρε τον κτηνιατρο πάλι και πες του το η πηγαινε το. Για τον πρωκτο αλοιφουλα θαρρω.

Δεν θέλω να γίνω κουραστικός στην κτηνίατρο, μάλιστα μου είπε πως τόσο μικρά δεν ζουν. Μια αλοιφή Baby Johnson's κάνει δουλειά αλλά αν δεν την βάλουμε μια φορά μετά κοκκινίζει πάλι.

sigmar
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Μάης 01, 2017 8:56 pm

sigmar έγραψε:Toυ έχει περάσει η διάρροια μετά την 2η δόση Banmithe αλλά τώρα ενεργείται σχετικά σπάνια (κάθε 8-10 ώρες αντί για 2 όπως πριν)

Επίσης έχει αρχίσει και φτερνίζεται. Πίνει γάλα όμως και είναι γεμάτο ενέργεια όποτε το ξυπνάμε για να φάει.

Είναι τίποτα από αυτά ανησυχητικό?

Gatoplikti έγραψε:Παρε τον κτηνιατρο πάλι και πες του το η πηγαινε το. Για τον πρωκτο αλοιφουλα θαρρω.

Δεν θέλω να γίνω κουραστικός στην κτηνίατρο, μάλιστα μου είπε πως τόσο μικρά δεν ζουν. Μια αλοιφή Baby Johnson's κάνει δουλειά αλλά αν δεν την βάλουμε μια φορά μετά κοκκινίζει πάλι.
για το φτερνισμα νομιζω οτι πρεπει να παρετε τη γνωμη του γιατρου σας παλι.
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Μάης 02, 2017 12:37 pm

Να καποιοι κτηνιατροι δεν θέλουν καν να το προσπαθήσουν να σώσουν την ζωή ενος μικρού που πολλες φορες έχει μεγάλες πιθανοτητες να επιζήσει και αυτο εξαρτάται και απο  την βοήθεια που θα τους δώσουμε.
Οταν προκειται για την επιβιωση του μικρού δεν τιθεται θέμα να ειναι καποιος φορτικος κατα την δική μου άποψη.
Το φταιρνισμα μπορει να σημαινει οτι χρειάζεται φάρμακα. Η τουαλέτα δεν γνωριζω ποσο συχνή πρέπει να ειναι.
Αν ζοριζεται να ενεργηθει σιγουρα θα δημιουργει και ερεθισμο στον πρωκτο.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από μελινάκι Τρι Μάης 02, 2017 1:45 pm

Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι; Εγώ γιατί την απάντηση "τόσο μικρά δεν ζούνε" δεν τη δέχομαι από κτηνίατρο; Να μου το πει η κύρα Νίτσα η γειτόνισσα που δεν έχει ιδέα η γυναίκα να το δεχτώ. Του κτηνιάτρου ποια είναι η δουλειά ακριβώς; Να πει "δε θα ζήσει άστο να ψοφήσει;" Ειλικρινά μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία γιατί τέτοια κουλά και άλλα πολλά έχω ακούσει και από άλλους κτηνιάτρους..
Έχουν ελπίδα να ζήσουν τα καημένα αν τα βοηθήσεις, αν δε τα βοηθήσεις και ως κτηνίατρος απαντάς "είναι μικρό θα ψοφήσει" τότε όντως οι πιθανότητες είναι να μη ζήσει.
Συγγνώμη για το άσχετο απλά πραγματικά παραξενεύομαι.
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Μάης 02, 2017 2:35 pm

Εδω εμένα που χα πρωτομαζεψει την δικια μου 3,5 μηνών απο το δρομο με ρινοτραχειτιδα πυρετο κλπ και πηρα έναν τηλέφωνο έναν κτηνιατρο κυριακή ήταν , μου λεει ε δεν ειναι εύκολο και θέλει δουλεια και θεραπεια και αν ζησει και εγω κυριακή δεν έρχομαι στο ιατρειο του στυλ αστο.. Δεν ήξερα κιολας τοτε , αλλα ευτυχώς μετα βρήκα την δικια μου γιατρο και το παλεψαμε 3 μηνες και
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Μάης 03, 2017 3:44 am

Πράγματι είναι απαράδεκτες κουβέντες αυτές από γιατρούς.

Και οι δικές μου μιαμισης εβδομάδας ήταν όταν τις ανέλαβα με πρησμένες κοιλίτσες και κλειστά ματάκια,
Μάλιστα ήμουν τόσο άσχετη που τα είχα ήδη δύο μέρες και συνειδητοποίησα ότι δεν ενργούνται μόνα τους τα μικρά..
Ποια είναι η κανονική συχνότητα αφόδευσης κι εγώ δεν είμαι βέβαιη, αλλά τα δικά μου "αποκρίνονταν" μία φορά την ημέρα και αν.

Εφόσον σταμάτησε η διάρροια και έχει όρεξη για γάλα (το πιο σημαντικό νομίζω είναι να έχει όρεξη) μπορεί να τα καταφέρει μια χαρά!
Οι δικές μου είναι και οι 3 σήμερα υγιέστατες και τεράστιες!
Μη διστάζεις σε καμία περίπτωση και θα πρότεινα και εγώ να απευθυνθείς σε άλλο κτηνίατρο.

Σας εύχομαι ολόψυχα περαστικούλια!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από sigmar Πεμ Μάης 11, 2017 5:01 am

Ευχαριστούμε, είναι καλά το γατάκι έχει μεγαλώσει πολύ κιόλας! Άνοιξε μάτια και μπορεί και περπατάει λίγο.

Το σύγκαμα οφειλόταν μάλλον σε αφυδάτωση και μεγάλωσε πολύ σε κάποια φάση σε σημείο που ξεράθηκε το δέρμα του στην κοιλιά και έπεφτε. Τελικά γιατρεύτηκε με τακτικά μπάνια ζεστού-χλιαρού νεαρού μετά από κάθε τάισμα και συνδυασμό αλοιφών. (Fucidin στην αρχή και Kenacomb αργότερα, η δεύτερη έκανε καλύτερη δουλειά νομίζω.

Τα γράφω για κάποιον άλλο που ίσως αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον.

Επίσης και άλλος κτηνίατρος που μίλησα είπε τα ίδια, για κάποιο λόγο τα έχουν τελειώς ξεγραμμένα. Να' ναι καλά μια γνωστή που μου είπε κάποια πράγματα και το internet. Αλλιώς ίσως να μην τα είχε καταφέρει...

sigmar
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Μάης 11, 2017 10:11 am

εχεις δικιο οι κτηνιατροι τεινουν να μην πολυασχολουνται με τα νεογεννητα... παρ ολα αυτα, απο τα δικα μου το Πριτσινι μονο δεχτηκε ιατρικη φροντιδα, την βαλανε σε ορο και την κρατησαν 2 μερες που μου κοστισαν ο κουκος αηδονι να λεμε την αληθεια, αλλα τα αλλα που βρηκα και πολυ μωρα και αρρωστα το Γιανγκ το Λουθερ τη Μπουμπουκελα που περασε τρεις τεσσερεις φορες απο το χειλος του θανατου με γριπη και τον Κηλιδα που μωρουλι επεσε μεσα σε κουβα με πετρελαιο, ολα τα σωσαμε με φροντιδα και αντιβιωση οπου χρειαζοταν και ειναι τωρα να μη σου πω ποσα κιλα το καθενα.. τοσα που μερικοι μερικοι στο σπιτι μου μεσα τα λενε και χοντρα...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από gatoulamou Τετ Απρ 14, 2021 12:26 pm

Smile Καλησπέρα και από μενα!  Ειμαι φρέσκια στην ομάδα και θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας για να σώσω 2 νεογέννητα γατάκια που άφησε η μανουλα τους και τρέμουν ολοκληρα.  το ένα έχει ουρήσει αλλα το αλλο έχει πρησμένη κοιλιτσα και ακόμη τίποτα.  Πώς μπορω να τα βοηθησω?  Τα έχω βαλει σε μικρη κουτα σε fleece κουβερτουλα, πητα ειδικο γαλατακι και τα ταιζω.  Πειτε μου σας παρακαλω αν μπορω νατ α βοηθησω να αφοδευσουν και να ζησουν! Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι 1f497  Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι 1f63b

gatoulamou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/04/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από belezza Πεμ Απρ 15, 2021 12:59 am

Καλησπερα σας.Βροχη απο γατομωρακια αυτη την εβδομαδα.Καταρχην ποσο ειναι τα γατακια?Οταν λετε νεογεννητα εννοειτε κατω απο 8-10 ημερων?Πρωτα απόλα ζεστη ,οπου και αν τα εχετε βαλτε μεσα στην κουτα και μια θερμοφορα τυλιγμενη με πετσετα για να μη καουν.Αν δεν εχετε βαλτε ζεστο νερο σε μπουκαλι και παλι τυλιξτε με πετσετα και απο πανω το φλις.Για να ενεργηθουν τριψτε κοιλιτσα και πωπακι και βαλτε λαδακι σε μπαμπακακι και ξανατρψτε. Αν εχουν πρισμενη κοιλιτσα ισως εχουν παρασιτα και θελουν χαπι .Αυτο ομως θα σας το δωσει ο κτηνιατρος.Υπαρχει και μια παστα που πωλειται σε μαγαζι πετ αλλα δεν ξερω απο ποια ηλικια και μετα μπορουν να την παρουν.Καλο ειναι τη νυχτα να βαλετε μεσα στην κουτα ενα κλασικο ρολοι .Ακουγοντας το χτυπο ,αισθανονται ασφαλεια γιατι μοιαζει με το χτυπο της καρδουλας της μαμας τους
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Newher10

Αρέσει στον χρήστη gatoulamou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από gatoulamou Πεμ Απρ 15, 2021 9:17 pm

belezza έγραψε:Καλησπερα σας.Βροχη απο γατομωρακια αυτη την εβδομαδα.Καταρχην ποσο ειναι τα γατακια?Οταν λετε νεογεννητα εννοειτε κατω απο 8-10 ημερων?Πρωτα απόλα ζεστη ,οπου και αν τα εχετε βαλτε μεσα στην κουτα και μια θερμοφορα  τυλιγμενη με πετσετα για να μη καουν.Αν δεν εχετε βαλτε   ζεστο  νερο σε  μπουκαλι   και παλι τυλιξτε με πετσετα   και απο πανω το φλις.Για να ενεργηθουν τριψτε κοιλιτσα και πωπακι   και βαλτε λαδακι σε μπαμπακακι και ξανατρψτε. Αν εχουν πρισμενη κοιλιτσα ισως εχουν παρασιτα και θελουν  χαπι .Αυτο ομως θα σας το δωσει ο κτηνιατρος.Υπαρχει και μια παστα  που πωλειται σε μαγαζι πετ  αλλα δεν ξερω απο ποια ηλικια και μετα μπορουν να την παρουν.Καλο ειναι τη νυχτα να βαλετε μεσα στην κουτα ενα κλασικο ρολοι .Ακουγοντας το  χτυπο ,αισθανονται ασφαλεια γιατι μοιαζει με το χτυπο της καρδουλας της μαμας τους

Σας ευχαριστώ για την απάντηση!  Τα έχω κάνει ήδη ολα αυτά και τα έβαλα μαζι στον ιδιο χωρο και νομιζω ότι έχω καταφερει να τα κρατήσω δυνατα!  Δεν είναι πάνω απο 4-5 ημερων.  Τρωνε κανονικα και κανουν τσισακια,  το μόνο που με απασχολει ειναι οτι δεν έχουν κανει κακα τους.  Σημερα είναι η δεύτερη μέρα που τα έχω,  άρχισα να τα τρίβω με baby oil. Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι 1f60d

gatoulamou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/04/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από belezza Πεμ Απρ 15, 2021 10:48 pm

Συνεχιστε να τα τριβετε αλλα μην ανησυχειτε γιατι ειναι πολυ μωρα .Εχω μεγαλωσει μωρα ηλικιακα σαν τα δικα σας και ειχα κι εγω αγχος για τα κακακια αλλα και τα δικα μου δεν εκαναν απο την αρχη .Δε θυμαμαι ποσες ημερες αλλα περασαν καποιες ημερες μεχρι να κανουν .Βεβαια θα συμβουλευτειτε και τον κτηνιατρο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Newher10

Αρέσει στον χρήστη gatoulamou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από gatoulamou Σαβ Απρ 17, 2021 10:56 am

belezza έγραψε:Συνεχιστε  να τα τριβετε αλλα μην ανησυχειτε γιατι ειναι πολυ μωρα .Εχω μεγαλωσει μωρα  ηλικιακα σαν τα δικα σας και ειχα κι εγω αγχος για τα κακακια  αλλα   και   τα δικα μου δεν εκαναν  απο την αρχη .Δε θυμαμαι ποσες ημερες αλλα περασαν καποιες  ημερες μεχρι να  κανουν .Βεβαια   θα συμβουλευτειτε και τον κτηνιατρο


Ευχαριστώ πολύ! Δείχνει ότι τωρ σχημαυιζονται σιγά σιγά τα γεννητικά τους όργανα. Εινσι μόνο 90 και 95 γραμμάρια

gatoulamou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/04/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από gatoulamou Σαβ Απρ 17, 2021 11:00 pm

gatoulamou έγραψε:
belezza έγραψε:Συνεχιστε  να τα τριβετε αλλα μην ανησυχειτε γιατι ειναι πολυ μωρα .Εχω μεγαλωσει μωρα  ηλικιακα σαν τα δικα σας και ειχα κι εγω αγχος για τα κακακια  αλλα   και   τα δικα μου δεν εκαναν  απο την αρχη .Δε θυμαμαι ποσες ημερες αλλα περασαν καποιες  ημερες μεχρι να  κανουν .Βεβαια   θα συμβουλευτειτε και τον κτηνιατρο


Ευχαριστώ πολύ! Δείχνει ότι τωρ σχημαυιζονται σιγά σιγά τα γεννητικά τους όργανα. Εινσι μόνο 90 και 95 γραμμάρια


Όλα μια χαρά τελικά! Ενεργήθηκε και τα δύο από 2 φορές σήμερα! Πολύ χαρούμενη που έσωσα 2 ζωουλες! 🥰

gatoulamou
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/04/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Empty Απ: Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι

Δημοσίευση από belezza Δευ Απρ 19, 2021 12:28 am

Μπραβο σας. Ειναι μεγαλη ικανοποιηση να βλεπεις τη ζωη να σωζεται. Οι περισσοτεροι απο μας εδω στο forum ,μετα απο τις εμπειριες μας ενωσαμε τις ιστοριες μας και γιναμε μια παρεα .Ευχομαι τα καλυτερα για τα γατακια και οτι χρειαστειτε μας ρωτατε
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Βοήθεια με νεογέννητο γατάκι Newher10

Αρέσει στον χρήστη gatoulamou

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης