gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προβλημα με 2 γατακια!!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Προβλημα με 2 γατακια!! Empty Προβλημα με 2 γατακια!!

Δημοσίευση από Nina Xristina-Eirhnh Πεμ Μάης 26, 2016 3:43 pm

Γεια σας...γραφτηκα στο γκρουπ γιατι χρειαζομαι τ βοηθεια σας...Το Μ. Σαββατο βρηκα στα σκουπιδια 5 γατακια δν ειχαν ανοιξει καν ματακια οποτε υπολογιζω ηταν κατω τις 1εβδομαδας...δυστυχως κατεληξα να χανω 1 γατακι τ βδομαδα ωσπου κ εμεινα με 2.
Εδω και τοσες βδομαδες λοιπον εγω κ τ αγορι μ προσπαθουμε να τα κρατησουμε στη ζωη...Τωρα δειχνουν μια χαρα εννοω και αρραια να τα ταιζουμε αντεχουν...Αλλα εχουμε ενα μικρο εως μεγαλο προβλημα...ειναι χαζουλινια κ κακομαθημενα...κ σαυτο μαλλον φταιμε κ μεις...Ο κτηνιατρος πριν 1 εβδομαδα κοντα μας ειπε να τα απογαλακτισουμε σιγα σιγα...πηγαμε πηραμε τροφη προσπαθησμ να τς δωσουμε ...τπτ..μας τα εφτυναν...τα αφησα λιγο παραπανω νυστικα μπας κ φανε απο τ μπολακι τους...παλι τπτ..ακομα με μπιμπερο λοιπον πινουν κ καθε φορα π πλησιαζν τς κροκετες μ τ γαλα βαζουν κ τ μυτη στ γαλατακι (π ειναι ελαχιστο) και πνιγονται...δν παιζουν ...μονο καβαλανε τ ενα τ αλλο αν νιωσουν οτι ειμαι κοντα για ν πιουν γαλα ...κ επισης δν πανε στ χωμα για την αναγκη τς ενω κυκλοφορουν κανονικα στ κλουβακι ...Και σαν να μην εφταναν αυτα μενω με τους γονεις μ οι οποιοι ηδη ανεχονται ενα σκυλο και η υπομονη τς κοντευει να εξαντληθει...Βοηθειστε με να βρω ενα σπιτακι για τα μικρακια καναμε κ μεις κ αυτα τοσο κοπο να επιβιωσουν...
Θα προτιμουσα να το αναλαβει ενα ατομο που εχει εμπειρια με μικρακια...και ιδιαιτερα κακομαθημενα μικρακια οπως τα δικα μ ^_^
Σας ευχαριστω πολυ
Nina Xristina-Eirhnh
Nina Xristina-Eirhnh
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με 2 γατακια!! Empty Απ: Προβλημα με 2 γατακια!!

Δημοσίευση από 4&2cats Πεμ Μάης 26, 2016 4:37 pm

Δεν είναι κακομαθημένα τα μικράκια σου, απλά οπως ειπες ειναι ακομη μικρα, προφανως δεν είναι ετοιμα για απογαλακτισμο ουτε για τουαλετα! Κανε λιγη υπομονη μαζι τους!
4&2cats
4&2cats
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντώς καιρού
Motto : Μην περιμένεις να δείς για να πιστέψεις, πίστεψε και θα δείς...
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/04/2016
Mood : Προβλημα με 2 γατακια!! M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με 2 γατακια!! Empty Απ: Προβλημα με 2 γατακια!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 26, 2016 5:14 pm

Καλησπερα
Δεν ειναι κακομαθημένα τα μωράκια ειναι πολυ μικρά τώρα θα συμπληρώνουν το μήνα απο οτι καταλαβανω.
Κροκετα ειναι νωρις να φάνε μετα τις 6 εβδομάδες περιπου για να χουν σκάσει και τα δοντάκια τους κονσέρβα καλυτερα και μαλιστα για μικρα γατάκια. Μπορεις να τους παρεις 2-3 royal baby cat.
Αυτο το διάστημα τα μικρά γατάκια πεφτουν βροχη και οσοι ασχολουνται με αυτα ειναι γεμάτοι με μωρα που τα δινουν για υιοθεσιες.

Μπορεις να βάλεις μια αγγελια με φωτογραφιες για να έχει ανταποκριστη στην ενοτητα Αναζητούνται γατογονεις εδω  http://www.gatospito.com/f7-forum
Οδηγιες για το πως ανεβάζουμε φωτογραφιες εδώ http://www.gatospito.com/t6247-topic
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Προβλημα με 2 γατακια!! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με 2 γατακια!! Empty Απ: Προβλημα με 2 γατακια!!

Δημοσίευση από Nina Xristina-Eirhnh Πεμ Μάης 26, 2016 7:28 pm

Παιδιά δεν ξέρω δόντια έχουν πετάξει ...όχι τελείως αλλά οταν δαγκώνουν ψιλοπονάει...Και όσο αφορά την τρόφή ο κτηνίατρος μου το πε...και για την τουαλέτα έχω διαβάσει ότι αν περπατάνε δεν θα έχουν θέμα με την τουαλέτα τους...Δεν ξέρω...εγώ έχω λίγο ακόμα υπομονή οι δικοί μου πάλι δεν ξέρω...Δεν είναι και εύκολο σε ένα διαμέρισμα 1ς σκύλος 2 γατιά και γονείς όχι τόσο ανεκτικοί με τα ζώα...Απλά ρε παιδιά μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι οι γάτες που έχουμε εδώ όταν γεννάνε τα μικρά τους μου φαίνονταν πιο μεγάλα στον 1 μήνα και πιο παιχνιδιάρικα...τα δικά μου μου φαίνονται πολύ μικρά και μόνο για φαί σηκώνονται...Επίσης σταμάτησα να τους τρίβω τν κοιλίτσα για να κατουρήσουν τα αφήνω να τα κάνουν μόνα τους....
Nina Xristina-Eirhnh
Nina Xristina-Eirhnh
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/05/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με 2 γατακια!! Empty Απ: Προβλημα με 2 γατακια!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 26, 2016 8:41 pm

Θα τα μαθουν σιγα σιγα για μένα δως τους κονσέρβα να φάνε και βάλε αγγελιες να ξεκινήσεις να τα προωθεις απο τώρα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Προβλημα με 2 γατακια!! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης