gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Παρ Σεπ 25, 2015 8:35 pm

Έχει προσβληθεί το ένα μάτι της και γενικώς όλη η αριστερή πλευρά του προσώπου της, καθώς και το ποδαράκι της. Τι μπορώ να κάνω; Είναι άγρια και μόνο που με βλέπει τρέχει μακριά. Δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ αυτό. Θέλω να την βοηθήσω, όμως δεν έχω τρόπο. Επικοινώνησα με μια φιλοζωϊκή, όμως δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει κάτι. Μου είπαν να μιλήσω με γιατρό για γατοπαγίδα. Δεν είναι μόνο η παγίδα όμως. Πώς θα την πιάσω και επίσης πού θα την περιθάλψω. Δεν ξέρω πού να απευθυνθώ τελικά. Είστε η μόνη μου ελπίδα, παρακαλώ βοηθήστε με, πείτε μου μια γνώμη.
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από tinkaki Παρ Σεπ 25, 2015 10:50 pm

αν παρεις απο γιατρο γατοπαγιδα σκεπασε την,βαλε την σε ενα σχετικα ησυχο σημειο και βαλε μεσα κονσερβα.θα μπει να φαει και θα την πιασεις.υπαρχει καποιος φιλος-γνωστος με σχετικη εμπειρια?αφου γυρισεις απο το γιατρο,αν πρεπει να παραμεινει στη γατοπαγιδα,βαλε την σκεπασμενη σε ενα ασφαλες σημειο.
tinkaki
tinkaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 και μοναδικό μέσα στο σπίτι και πολλά απ'έξω
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη-καλοκαίρι και όποτε βγαίνει ο ήλιος
Motto : keep calm and smile like a Cheshir cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2013
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Παρ Σεπ 25, 2015 11:00 pm

Δεν υπάρχει κανείς που να έχει σχετική εμπειρία, δυστυχώς.
Αυτό που με απασχολεί είναι ότι αυτή η υπόθεση σίγουρα δεν θα είναι υπόθεση μιας ημέρας, έτσι δεν είναι; Πού θα μείνει τόσες μέρες το άγριο γατί. Και αυτό που βλέπω είναι ότι λένε τα σωματεία ότι προσφέρουν κλπ. αλλά όταν τους χρειαστείς είναι απόντες και δεν μπορούν να βοηθήσουν σε τίποτα.
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από dagger Παρ Σεπ 25, 2015 11:03 pm

Καρδούλα♥ έγραψε:Έχει προσβληθεί το ένα μάτι της και γενικώς όλη η αριστερή πλευρά του προσώπου της, καθώς και το ποδαράκι της. Τι μπορώ να κάνω; Είναι άγρια και μόνο που με βλέπει τρέχει μακριά. Δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ αυτό. Θέλω να την βοηθήσω, όμως δεν έχω τρόπο. Επικοινώνησα με μια φιλοζωϊκή, όμως δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει κάτι. Μου είπαν να μιλήσω με γιατρό για γατοπαγίδα. Δεν είναι μόνο η παγίδα όμως. Πώς θα την πιάσω και επίσης πού θα την περιθάλψω. Δεν ξέρω πού να απευθυνθώ τελικά. Είστε η μόνη μου ελπίδα, παρακαλώ βοηθήστε με, πείτε μου μια γνώμη.

Δεν καταλαβα τι ακριβως εχει η γατουλα
Οταν λες εχει προσβληθεί το ένα μάτι και όλη η αριστερή της πλευρά ... έχει πληγές , τρέχουν υγρα ?
Ξερεις ή πιθανολογείς μιας και έχεις εικονα του χωρου που ζει πως μπορεί να τραυματιστηκε ? (αν τραυματιστηκε ) και γενικά πως μπορεί να επαθε μόλυνση ? Μου φιανεται περίεργο να εχει προσβληθει και το μάτι και ολη η αριστερή πλευρα
Την τα'ίζεις μαζί με άλλες γάτες ?
Αν ναι μπορεί και να την πιάσεις με γατοπαγίδα , αλλά δεν ξέρω να σου πω που μπορείς να βρεις , πιθανον σε καποιο κτηνίατρο.

dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από dagger Παρ Σεπ 25, 2015 11:06 pm

Καρδούλα♥ έγραψε:Δεν υπάρχει κανείς που να έχει σχετική εμπειρία, δυστυχώς.
Αυτό που με απασχολεί είναι ότι αυτή η υπόθεση σίγουρα δεν θα είναι υπόθεση μιας ημέρας, έτσι δεν είναι; Πού θα μείνει τόσες μέρες το άγριο γατί. Και αυτό που βλέπω είναι ότι λένε τα σωματεία ότι προσφέρουν κλπ. αλλά όταν τους χρειαστείς είναι απόντες και δεν μπορούν να βοηθήσουν σε τίποτα.

Οχι δεν μπορουν , δεν θελουν.
Πιθανον καποια σωματεια ή καποιες φιλοζωικες να προσφερουν πραγματικα αλλά απο προσωπική εμπειρία δεν θελω ουτε να τους πλησιαζω.
Ενα τσουρμο κομπλεξαρισμενοι ειναι , που το μόνο που τους ενδιαφερει ειναι να στα παρουν για να γινεις μελος κλπ κλπ
Πραγματικοι φιλοζωοι δεν είναι , δεν βοηθάνε παρα επιλεκτικά .

Σιγουρα δεν θα ειναι υποθεση μιας μερας αν καταφερεις να την πιασεις , και αν τελικα την γραπωσεις πρεπει να οπλιστεις με υπομονη πανω απο ολα και να εχεις επιμονή και γερό στομάχι .

Δυστυχως δεν υπαρχει κρατική μεριμνα για αυτες τις περιπτωσεις ... κατα τα αλλα θελουν να φορολογησουν τα κατοικίδια ... tafos tafos
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Παρ Σεπ 25, 2015 11:18 pm

dagger έγραψε:Δεν καταλαβα τι ακριβως εχει η γατουλα
Οταν λες εχει προσβληθεί το ένα μάτι και όλη η αριστερή της πλευρά ... έχει πληγές , τρέχουν υγρα ?
Ξερεις ή πιθανολογείς μιας και έχεις εικονα του χωρου που ζει πως μπορεί να τραυματιστηκε ? (αν τραυματιστηκε ) και γενικά πως μπορεί να επαθε μόλυνση ? Μου φιανεται περίεργο να εχει προσβληθει και το μάτι και ολη η αριστερή πλευρα
Την τα'ίζεις μαζί με άλλες γάτες ?
Αν ναι μπορεί και να την πιάσεις με γατοπαγίδα , αλλά δεν ξέρω να σου πω που μπορείς να βρεις , πιθανον σε καποιο κτηνίατρο.

dagger έγραψε:Οχι δεν μπορουν , δεν θελουν.
Πιθανον καποια σωματεια ή καποιες φιλοζωικες να προσφερουν πραγματικα αλλά απο προσωπική εμπειρία δεν θελω ουτε να τους πλησιαζω.
Ενα τσουρμο κομπλεξαρισμενοι ειναι , που το μόνο που τους ενδιαφερει ειναι να στα παρουν για να γινεις μελος κλπ κλπ
Πραγματικοι φιλοζωοι δεν είναι , δεν βοηθάνε παρα επιλεκτικά .

Σιγουρα δεν θα ειναι υποθεση μιας μερας αν καταφερεις να την πιασεις , και αν τελικα την γραπωσεις πρεπει να οπλιστεις με υπομονη πανω απο ολα και να εχεις επιμονή και γερό στομάχι .

Δυστυχως δεν υπαρχει κρατική μεριμνα για αυτες τις περιπτωσεις ... κατα τα αλλα θελουν να φορολογησουν τα κατοικίδια ... tafos tafos


Σαν πληγές, σαν εξανθήματα; Δεν ξέρω ακριβώς, αφού δεν μπορώ να την πλησιάσω και πολύ. Ναι, την ταϊζω μαζί με άλλες γάτες, αλλά δεν έχω δει καμία με αντίστοιχο πρόβλημα. Γενικά απ'ό,τι έχω καταλάβει τρώει και αλλού βέβαια.
Σε κτηνίατρο μου είπαν ότι μπορώ να βρω γατοπαγίδα(βέβαια το θέμα μου δεν είναι πού θα βρω γατοπαγίδα, αλλά η όλη διαδικασία) και από την φιλοζωική που μάλιστα βρίσκεται σε όμορο δήμο(γιατί ο δικός μας κοιμάται τον ύπνο του δικαίου) και παρόλα αυτα δεν μπορούν να βοηθήσουν. Υποτίθεται οι εθελοντές είναι για αυτά, αν έχω καταλάβει καλά.
Σκέφτομαι πως δεν είναι υπόθεση μιας ημέρας μόνο τον να την πιάσω, αλλά πιθανόν και η φαρμακευτική αγωγή που θα πρέπει να πάρει. Με απασχολεί το πού θα μείνει.
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από tinkaki Παρ Σεπ 25, 2015 11:57 pm

οι φιλοζωικες ειναι ομαδες που αποτελουνται απο φιλοζωους απο εγω και εσυ.αφου το κρατος δεν παρεχει αυτα που πρεπει βασει νομου τοτε και εκεινοι δε μπορουν να φροντισουν ολα τα αδεσποτα.ο,τι κανουν με δικα τους εξοδα και απο δωρεες σε τροφες,χρηματα,φαρμακα κα.οταν ζητησα και εγω βοηθεια στο παρελθον και δεν την πηρα αποφασισα πως αν θελω να βοηθαω τα ζωακια θα το κανω μονη μου και θα εχω εγω την ευθυνη.οσα μπορω τοσα θα κανω.οσα δε μπορω δεν περιμενω απο τους αλλους.
παρε το λοιπον και εσυ βημα βημα για να το διαχειριστεις.βρες την παγιδα και πηγαινε στο γιατρο.δεν ξερεις τι θα σου πει.μπορει να πρεπει να παραμεινει στο ιατρειο.αν οχι κρατησε το σε ενα ασφαλες μερος.
tinkaki
tinkaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 και μοναδικό μέσα στο σπίτι και πολλά απ'έξω
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη-καλοκαίρι και όποτε βγαίνει ο ήλιος
Motto : keep calm and smile like a Cheshir cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2013
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Σαβ Σεπ 26, 2015 12:14 am

Πιθανώς παρερμηνεύθηκαν τα λεγόμενά μου. Δεν εννοούσα χρηματική βοήθεια. Απλώς ήθελα κάποιος να με κατατοπίσει, ως προς το πώς να την πιάσουμε και ίσως να την φιλοξενούσαν στον χώρο φιλοξενίας που έχουν.
Αλλά όπως λες καλύτερα να δω τι μπορώ να κάνω μόνη μου και να μην περιμένω από τους άλλους.
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από tinkaki Σαβ Σεπ 26, 2015 12:45 am

μαλλον τα δικα μου λεγομενα παρερμηνευθηκαν. δεν ειπα οτι θες χρηματικη βοηθεια. παντως αν θες σου δινω την παγιδα,οπως σου την ειχα δωσει και στο παρελθον.τα υπολοιπα τα γνωριζεις.την πιανεις,την πας στο γιατρο κτλ. ευχομαι να γινει καλα η γατουλινα...καλη επιτυχια!
tinkaki
tinkaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 και μοναδικό μέσα στο σπίτι και πολλά απ'έξω
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη-καλοκαίρι και όποτε βγαίνει ο ήλιος
Motto : keep calm and smile like a Cheshir cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2013
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από koneko Σαβ Σεπ 26, 2015 7:42 am

Δυστυχως καλη μου θα πρεπει να βασιστεις στον εαυτο σου και σε οσους φιλοτιμηθουν απο εδω να σε βοηθησουν. Απο τα σωματεια μη περιμενεις πολλα. Τα περισσοτερα ειναι για να ικανοποιουν το εγω τους και να αυτοπροβαλλονται ως φιλοζωοι. Ειναι πραγματικα ελαχιστα αυτα που βοηθανε και δυστυχως τα παιδια που δουλευουν σε αυτα κανουν οτι μπορουν και με δυσκολια τα βγαζουν περα.

Πιστευω η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη ειναι να την πιασεις με γατοπαγιδα και να την πας στον κτηνιατρο. Τα περισσοτερα κτηνιατρεια εχουν χωρο φιλοξενειας, οποτε αν ειναι κατι σοβαρο αυτο που εχει ισως να μπορουσαν να την κρατησουν για μερικες ημερες.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Σεπ 26, 2015 2:49 pm

Κατα αρχας αν έχω καταλάβει καλα το αρχικο σου ερώτημα ειναι πως θα την πιάσεις.
Αυτο το προβλημα έρχεται να στο λυσει η γατοπαγίδα θα βάλεις μέσα στην άκρη φαγητο και την δουλεια την κάνει μονη της.

Εξ οσων γνωριζω η ανιμαλ αξιον τουλάχιστον σε παραπεμπει σε διάφορα σημεια ωστε να μπορέσεις να δανειστεις μια γατοπαγιδα.
Βρες λοιπον απο καπου μια γατοπαγιδα.

Η επομενη κίνηση ειναι να την πας στο κτηνιατρο και ισως για οσο χρειάζεται φιλοξενια και περιθαλψη να μεινει στο κτηνιατρειο.

Επισης ο δημος Αθηναιων εαν ανήκεις εκει αναλαμβάνει ακομα περιπτώσεις, εγω παλια τον ειχα χρησιμοποιήσει.
Δες εδω και εάν ειναι καλεσε στα τηλέφωνα που έχει αυτο το λινκ.

https://www.cityofathens.gr/kathariotita-periballon/adespota-zoa
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Σαβ Σεπ 26, 2015 6:40 pm

tinkaki έγραψε:μαλλον τα δικα μου λεγομενα παρερμηνευθηκαν. δεν ειπα οτι θες χρηματικη βοηθεια. παντως αν θες σου δινω την παγιδα,οπως σου την ειχα δωσει και στο παρελθον.τα υπολοιπα τα γνωριζεις.την πιανεις,την πας στο γιατρο κτλ. ευχομαι να γινει καλα η γατουλινα...καλη επιτυχια!
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Παγίδα μάλλον θα βρω από κτηνίατρο, όπως μου είπατε, οπότε δεν έχω πρόβλημα ως προς αυτό. Επίσης μάλλον με μπέρδεψες με άλλο μέλος, δεν μου είχες δώσει ποτέ κάποια παγίδα. Smile
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Σαβ Σεπ 26, 2015 6:42 pm

koneko έγραψε:Δυστυχως καλη μου θα πρεπει να βασιστεις στον εαυτο σου και σε οσους φιλοτιμηθουν απο εδω να σε βοηθησουν. Απο τα σωματεια μη περιμενεις πολλα. Τα περισσοτερα ειναι για να ικανοποιουν το εγω τους και να αυτοπροβαλλονται ως φιλοζωοι. Ειναι πραγματικα ελαχιστα αυτα που βοηθανε και δυστυχως τα παιδια που δουλευουν σε αυτα κανουν οτι μπορουν και με δυσκολια τα βγαζουν περα.

Πιστευω η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη ειναι να την πιασεις με γατοπαγιδα και να την πας στον κτηνιατρο. Τα περισσοτερα κτηνιατρεια εχουν χωρο φιλοξενειας, οποτε αν ειναι κατι σοβαρο αυτο που εχει ισως να μπορουσαν να την κρατησουν για μερικες ημερες.
Πολύ κρίμα... Είχα άλλη εικόνα για τα σωματεία. Αν μπορέσουν να την κρατήσουν στο ιατρείο έχει καλώς, τουλάχιστον θα είμαι ήσυχη ως προς αυτό. Σε ευχαριστώ πολύ! Smile
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Σαβ Σεπ 26, 2015 6:46 pm

Gatoplikti έγραψε:Κατα αρχας αν έχω καταλάβει καλα το αρχικο σου ερώτημα ειναι πως θα την πιάσεις.
Αυτο το προβλημα έρχεται να στο λυσει η γατοπαγίδα θα βάλεις μέσα στην άκρη φαγητο και την δουλεια την κάνει μονη της.

Εξ οσων γνωριζω η ανιμαλ αξιον τουλάχιστον σε παραπεμπει σε διάφορα σημεια ωστε να μπορέσεις να δανειστεις μια γατοπαγιδα.
Βρες λοιπον απο καπου μια γατοπαγιδα.

Η επομενη κίνηση ειναι να την πας στο κτηνιατρο και ισως για οσο χρειάζεται φιλοξενια και περιθαλψη να μεινει στο κτηνιατρειο.

Επισης ο δημος Αθηναιων εαν ανήκεις εκει αναλαμβάνει ακομα περιπτώσεις, εγω παλια τον ειχα χρησιμοποιήσει.
Δες εδω και εάν ειναι καλεσε στα τηλέφωνα που έχει αυτο το λινκ.

https://www.cityofathens.gr/kathariotita-periballon/adespota-zoa
Ναι, με απασχολεί. Έχω ακούσει ότι άλλοι κάνουν μέρες να τις πιάσουν, δεν ξέρω αν προσπαθούν με γατοπαγίδα ή απλώς με γατοφόρο. Επίσης, δεν μπορώ ούτε καν να φανταστώ πώς θα κάνει κλεισμένη στο κλουβί. Πώς θα την μεταφέρω; Αν αφηνιάσει εκεί μέσα;
Αν δεν ανήκει κανείς στον Δήμο Αθηναίων, υποθέτω πως δεν μπορεί να κάνει κάτι, ε; :/
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από koneko Σαβ Σεπ 26, 2015 6:56 pm

Δεν εχω δει ποτε μου γατοπαγιδα, αλλα αν καταφερεις και την πιασεις μπορεις να σκεπασεις την γατοπαγιδα με πετσετα ή κουβερτα ή καποιο υφασμα τελος παντων για να ηρεμισει. Οσο δεν βλεπει εξω και νιωθει οτι ειναι κρυμμενη, τοσο λιγοτερο θα αντιδρα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Σαβ Σεπ 26, 2015 7:08 pm

koneko έγραψε:Δεν εχω δει ποτε μου γατοπαγιδα, αλλα αν καταφερεις και την πιασεις μπορεις να σκεπασεις την γατοπαγιδα με πετσετα ή κουβερτα ή καποιο υφασμα τελος παντων για να ηρεμισει. Οσο δεν βλεπει εξω και νιωθει οτι ειναι κρυμμενη, τοσο λιγοτερο θα αντιδρα.
Το εύχομαι!!! Είναι μια από τις ανησυχίες μου αυτή. Μεγάλη υπόθεση να πιάνεις άγρια γατιά από τον δρόμο και πραγματικά όσοι το κάνουν είναι άξιοι θαυμασμού για την υπομονή τους!
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Σαβ Σεπ 26, 2015 11:26 pm

Σας έχω ζαλίσει, αλλά θέλω να μοιραστώ μαζί σας μια σκέψη μου. Αν περάσει όλο αυτό και γίνει καλά, όταν την ξαναφέρω στο περιβάλλον που ζούσε, δεν υπάρχει κίνδυνος να ξαναπάθει κάτι ανάλογο;
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από dagger Κυρ Σεπ 27, 2015 12:18 am

Δεν μας εχεις ζαλίσει καθολου
Μην το ξαναπεις αυτό .

Σχετικα με την ερωτηση σου ... εξαρταται απο το τι εχει προκαλέσει την μόλυνση
Αλλά νομιζω πως ειτε απο καυγα το επαθε , ειτε επειδή κόλησε κάτι μάλλον θα είναι είναι επιρρεπής στην μόλυνση αν δεν γίνει σωστή θεραπεία.
Τωρα βεβαια μπορεί να λεω και βλακειες , κανονικα ο γιατρός είναι ο μόνος που να μπορεί να σου απαντησει για το τι μελλει γενεσθαι που θα έχει και μια πιο πληρη εικονα της καταστασης.
dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από tinkaki Τετ Σεπ 30, 2015 1:39 pm

Καρδούλα♥ έγραψε:
tinkaki έγραψε:μαλλον τα δικα μου λεγομενα παρερμηνευθηκαν. δεν ειπα οτι θες χρηματικη βοηθεια. παντως αν θες σου δινω την παγιδα,οπως σου την ειχα δωσει και στο παρελθον.τα υπολοιπα τα γνωριζεις.την πιανεις,την πας στο γιατρο κτλ. ευχομαι να γινει καλα η γατουλινα...καλη επιτυχια!
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Παγίδα μάλλον θα βρω από κτηνίατρο, όπως μου είπατε, οπότε δεν έχω πρόβλημα ως προς αυτό. Επίσης μάλλον με μπέρδεψες με άλλο μέλος, δεν μου είχες δώσει ποτέ κάποια παγίδα. Smile

Σόρυ Smile πάντως αν την χρειαστείς πες μου
tinkaki
tinkaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 και μοναδικό μέσα στο σπίτι και πολλά απ'έξω
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη-καλοκαίρι και όποτε βγαίνει ο ήλιος
Motto : keep calm and smile like a Cheshir cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2013
Mood : Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Παρ Οκτ 02, 2015 8:57 pm

dagger έγραψε:Δεν μας εχεις ζαλίσει καθολου
Μην το ξαναπεις αυτό .

Σχετικα με την ερωτηση σου ... εξαρταται απο το τι εχει προκαλέσει την μόλυνση
Αλλά νομιζω πως ειτε απο καυγα το επαθε , ειτε επειδή κόλησε κάτι μάλλον θα είναι είναι επιρρεπής στην μόλυνση αν δεν  γίνει σωστή θεραπεία.
Τωρα βεβαια μπορεί να λεω και βλακειες , κανονικα  ο γιατρός  είναι ο μόνος που να μπορεί να σου απαντησει για το τι μελλει γενεσθαι που θα έχει και μια πιο πληρη εικονα της καταστασης.
Σε ευχαριστώ πολύ! Smile
Τελικά μάλλον το άτακτο γατί τσακώθηκε με κάποιο άλλο και κατέληξε σε αυτό το χάλι. Ευτυχώς είναι καλύτερα τώρα Smile
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο Empty Απ: Γατούλα με μόλυνση στο πρόσωπο

Δημοσίευση από Καρδούλα♥ Παρ Οκτ 02, 2015 8:58 pm

tinkaki έγραψε:Σόρυ Smile  πάντως αν την χρειαστείς πες μου
Σε ευχαριστώ! Εντάξει, βρήκα άκρη Smile
Καρδούλα♥
Καρδούλα♥
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης