gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Θηρία!!!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Θηρία!!! Empty Θηρία!!!

Δημοσίευση από e_lena Τετ Απρ 29, 2015 12:47 pm

Καλημέρα σε όλες και όλους! Smile

Δεν είμαι σίγουρη εάν αυτή  είναι η κατάλληλη ενότητα για το θέμα μου,  όμως  τα πράγματα έχουν ως εξής! Τέλη Οκτωβρίου εντελώς ξαφνικά και απροσδόκητα έγινα γατομαμά. Το Topic γνωριμίας των γατουνιών μου και εμένα βρίσκεται εδώ: http://www.gatospito.com/t11459-topic .

Έξι μήνες μετά λοιπόν, έχοντας μεγαλώσει αρκετά πλέον, ξεπεράσει το άγχος και τα κλάματα των στειρώσεών μας Laughing , αααχ ακόμα αναρωτιέμαι και ελπίζω σε ένα θαύμα!!! Πείτε μου από τις εμπειρίες σας, υπάρχει περίπτωση να ηρεμήσουν έστω και λιγό ποτέ τα διαβόλια μου? Όλους αυτούς τους μήνες εκτός του ότι ο πασάκας μου με αφήνει μονίμως άυπνη, γιατί είναι τρομερός πολυλογάς και όχι μόνο..δεν ξέρω πως να τα κάνω καλά. Έχουν σαρώσει το σπίτι κυριολεκτικά και ενώ η μικρή μου τουλάχιστον ακούει σε ένα ΜΗ ή ΟΧΙ, ο Πικέ είναι στην κοσμάρα του. Συν του ότι από μικρός ακόμα όταν του έκανα παρατήρηση μου άφηνε "δωράκια" στο κρεβάτι μου ή και στο δικό του..

Ακόμα και αυτή τη στιγμή που σας γράφω ο Πικέ μουρμουράει συνεχώς :p η Κίρα ακολουθεί χωρίς να κάνει κιχ και ότι βρεθεί στο πέρασμά τους ισοπεδώνεται.  Προχθές που ξεχαρβάλωσαν το κουρτινόξυλο ρε παιδιά και είμαι με μία ΝΑΑΑ τρύπα στον τοίχο. Έχω δοκιμάσει ειδικό Spray και καλά για να μην ανεβαίνουν σε πάγκους, κουρτίνες κτλ, έχω δοκιμάσει να μην τους δίνω λιχουδίτσα σαν τιμωρία, αλλά τπτ. geek  Θέλω τα φώτα σας!!!

Συγγνώμη για το κατεβατό και ευχαριστώ εκ των  προτέρων για όλες τις απαντήσεις.

Υ.Γ. και μία πρόσφατη φώτο να δείτε πόσο έχουν μεγαλώσει heart
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/11110195_10153121640585861_5453764742176274369_n.jpg?oh=b7316bb2532a8768916ebb36b15129cf&oe=55D8E8BB&__gda__=1439492274_32f756982a2f7c1048906dd9ae975e38
e_lena
e_lena
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/11/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θηρία!!! Empty Απ: Θηρία!!!

Δημοσίευση από kouix Τετ Απρ 29, 2015 11:19 pm

Κατ' αρχην καλησπέρα!
Smile

κατα δεύτερον, θα μπορούσες να ποστάρεις το ποστ, στο θεμα των μωρών σου, αλλά κι έδω, δεν υπαρχει πρόβλημα....

(αν θες ομως, μπορεις να ζητήσεις απο καποιον "συντονιστή" saint να σου ενωσει το θεμα αυτο, με το θέμα των ... "θηρίων σου"..!! )

Οσο για τις συμβουλες που ζητας.........

Κατ' αρχην, να κανω μια ερωτηση: λειπεις πολλες ωρες απο το σπίτι...?
Δηλαδη, παιζει το ενδεχομενο να τους "λείπεις"...?
Γιατι ετσι, μπορει να εξηγηθεί ευκολα, το οτι κανουν ενα σωρό ταλιμπανιες οταν σε εχουν κοντά τους....
Κατι τετοιο, θα μπορουσες να το αποφύγεις, ενδεχομένως, αν κανεις το εξης:
Οταν γυρνας σπιτι, να τους βαζεις να φανε, και ΠΡΙΝ πεσεις για υπνο, να τους παιζεις και τους δύο αρκετα ΕΝΤΟΝΑ.
Ετσι, ξεδίνουν, και κοιμουνται πιο ησυχα. (συνήθως)

Αν υποθεσουμε (επίσης) οτι "ρωτας" πότε θα ηρεμίσουν, θα σου πω πως μετα το πρωτο ετος αρχιζουν ΚΑΠΩΣ και στρωνουν τα πραματα....
Βεβαια αυτο, εξαρτάται απο γατάκι σε γατακι, απο χαρακτήρα σε χαρακτήρα δηλαδη....

Οσο για κουρτίνες και πάγκους κτλ.....
Εγω το πήρα αποφαση....
Σχετικα με τις κουρτίνες: livanistiri livanistiri
(που τις ειχα πληρωσει και χρυσάφι τις περισσοτερες) ....
Σχετικά με τον παγκο της κουζίνας: οταν μαγειρευω η μικρή παει "ρια ρία"
(το ρια ρια, βγαινει απο το "τιμωρία"!)
η μεγαλη (2 ετων) δεν ειναι τοσο επιμονη με τον παγκο. Ποτέ δεν ήταν αλλωστε....
Σχετικά με τις ζημιες: και πάλι: livanistiri livanistiri


Και κάτι τελευταίο που ΙΣΩΣ σε βοηθησει πολυ στο να ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ και οι δύο.

-για να κανεις μια γατα, να ΜΗΝ κανει κατι, πρεπει να την κανεις να θελει να κανει κατι άλλο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Θηρία!!! Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Θηρία!!! M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης