gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+73
grosper
nontask
selefa
Nontas
βερικοκακι 17
psipsa
Mauros Gatos
Stella M.
Nelly@Virginia
purple penguin
gatoulis2009
gatisios
IrenePeace2
ECLAIR
Spiros82
Ταμαρα
purfect
Aigypti-cat
PiperMaru
Merinta
Bookie
LIZA_T
ExPer
Dreamer
YNL
Messy
Φυλλίτσα
florans
ChocolateCat
ΜαύροςΓάτος
Miss_Ψιψίνη
Serenata
μελινάκι
ZIZIKOS
Smokys
neomat
evol
nen
vaso
zoelev
joyinthesky
tia
πατουσακια
Zaxy
Coney-
marina289
Antilkmene
xorxe
Cat Daddy
spyroid
Belatrix Orionis
alex..niaou
Constant1ne
Mary-Fish
purina
kat-cats
tania g
nikos_x
Gatoplikti
astralel
Karamela
maktoumpis
kouix
LAROGATA
f.m123
cyberkill
Ηρακλένια
Τζούλι το Κατσούλι
manolis_oik
rouli726
Μαυρογατος
houlieta
koneko
77 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 30 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Απρ 27, 2015 5:34 pm

Το προβλημα ειναι να μη μαθει αυτη την συμπεριφορα. Ενα μικρο ποσοστο γατων αν την μαθει δεν την κοβει.

Την στειρωση την κανουμε για να ειναι χαρουμενο το ζωο. Το τελευταιο πραγμα που θελεις ειναι να εχεις εναν γατουλη που να μην ενδιαφερεται καθολου να παιζει και να τριγυριζει στο σπιτι μυριζοντας τοιχους και αλλες επιφανειες για να μαρκαρει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από neomat Δευ Απρ 27, 2015 9:51 pm

Κατάλαβα...Εγώ προσωπικά θέλω να τον αφήσω να χρονίσει , πιστεύω οτι είναι και το καλύτερο .Στην σχολή που μαθαίνουμε για τα ζώα το ίδιο μας λένε σε ότι αφορά πείραγμα ορμονών , και γεννετικών συστημάτων οπότε θα το προτιμήσω.Ευτυχώς ακόμα δεν ψεκάζει , είναι 10 μηνών οπότε αν μπορέσω να το καθυστερήσω μέχρι τον Ιούνιο θα μου είναι κομπλέ!Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας !
Σε οτι αφορά την τροφή όμως , δεν μου είπατε την γνώμη σας !Τι πιστεύετε για την happy cat? Laughing
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Απρ 27, 2015 10:28 pm

Εδω τα στειρωνουν απο 2 μηνων και δεν εχουν απολυτως κανενα προβλημα. Απλα δεν αναπτυσσουν τα μεγαλα μαγουλα που αναπτυσσουν τα αρσενικα, δεν εχουν "αγκαθακια" τα γεννητικα τους οργανα, και αργουν να κλεισουν τα growth plates (τα στειρωμενα γινονται μεγαλυτερα απο τα αστειρωτα). Επισης οι ορμονες επιδρουν στον εγκεφαλο και αναπτυσσουν το τμημα που αφορα την σεξουαλικη συμπεριφορα του ζωου. Επομενως οσο πιο μεγαλο στειρωθει το ζωο, τοσο πιο δυσκολα θα απαλλαχτει απο ανεπιθυμητες συμπεριφορες. Πχ αν καβαλαει κουβερτες και αλλα πραγματα, δυσκολα θα σταματησει να το κανει. Στα λεω αυτα γιατι γνωριζω απο πρωτο χερι τι θα πει γατα που μαρκαρει. Κολαση. Μονο οι ζημιες του τελευταιου ετους ξεπερασαν τα 2000 ευρω (οχι, δεν εκανα λαθος στα μηδενικα!)

Προσωπικα την happy cat την θεωρω μετρια. Προτιμω περισσοτερο τις τροφες τυπου orijen και acana. Η happy cat εχει πολλες φυτικες ουσιες κατα την γνωμη μου. To τραγικο ειναι οτι στο site τους λενε οτι η ξηρα τροφη ειναι πιο υγιεινη απο τις αλλες τροφες. Επισης με ενοχλει που λενε:
With high-quality dry food the sources of protein are clearly declared. Not so with tinned food: even with high-quality products the composition only states “Meat and animal by-products”.

και στα συστατικα τους (στην τροφη με το αρνι) γραφουν:
poultry meat meal (13%), meat meal, rice flour, maize, maize flour, lamb meat meal (8%), poultry fat, beef fat, potato flakes, hydrolysed liver, beet slices, dried liver, apple pomace (dried) (0.7%), powdered egg, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, barley (fermented) (0.3%), seaweed (dried) (0.2%), linseed (0.2%), chicory root (0.04%), artichokes, dandelion, ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, wild garlic. (total herbs: 0.17%).

Δεν μου αρεσει καθολου που δεν γραφουν τι πουλερικα και τι κρεαταλευρα χρησιμοποιουν. Το βλεπω σαν να κρυβουν πραγματα απο τον καταναλωτη. Επειδη εχω γατο με τροφικη αλλεργια, δεν θα επαιρνα ποτε τετοια τροφη γιατι δεν λεει αν χρησιμοποιουν κοτοπουλο, γαλοπουλα ή φασιανο και δεν προσδιοριζουν απο τι ζωο(α) προερχονται τα κρεαταλευρα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nen Τρι Απρ 28, 2015 12:42 am

Την Happy cat δεν την έχω πάρει ποτέ και για αυτό δεν σου είπα κάτι για την τροφή, αλλά ούτε εμένα μου αρέσουν τα συστατικά της και τα ποσοστά τους. Εγώ δίνω Acana ή Arden Grange.

nen
nen
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο.
Motto : Θα πεθάνουμε όλοι
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/11/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

https://www.facebook.com/judopatras

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τρι Απρ 28, 2015 1:29 am

Μπορει καποιος να μου προτεινει μια τροφη αντιστοιχη της orijen; Γι αυτες τι λετε; Αξιζει η αλλαγη;
Naturea http://goo.gl/YhK1cG
Essential Foods Jaguar http://goo.gl/SnTnZS
Nutrivet http://goo.gl/axIUmy
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Τρι Απρ 28, 2015 1:55 am

αντιστοιχη της οριτζεν ειναι η pronature και η acana.

(απο αυτες που ξερω οτι κυκλοφορουν στην Ελλαδα)


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από neomat Τρι Απρ 28, 2015 3:21 pm

koneko έγραψε:Εδω τα στειρωνουν απο 2 μηνων και δεν εχουν απολυτως κανενα προβλημα. Απλα δεν αναπτυσσουν τα μεγαλα μαγουλα που αναπτυσσουν τα αρσενικα, δεν εχουν "αγκαθακια" τα γεννητικα τους οργανα, και αργουν να κλεισουν τα growth plates (τα στειρωμενα γινονται μεγαλυτερα απο τα αστειρωτα). Επισης οι ορμονες επιδρουν στον εγκεφαλο και αναπτυσσουν το τμημα που αφορα την σεξουαλικη συμπεριφορα του ζωου. Επομενως οσο πιο μεγαλο στειρωθει το ζωο, τοσο πιο δυσκολα θα απαλλαχτει απο ανεπιθυμητες συμπεριφορες. Πχ αν καβαλαει κουβερτες και αλλα πραγματα, δυσκολα θα σταματησει να το κανει. Στα λεω αυτα γιατι γνωριζω απο πρωτο χερι τι θα πει γατα που μαρκαρει. Κολαση. Μονο οι ζημιες του τελευταιου ετους ξεπερασαν τα 2000 ευρω (οχι, δεν εκανα λαθος στα μηδενικα!)

Προσωπικα την happy cat την θεωρω μετρια. Προτιμω περισσοτερο τις τροφες τυπου orijen και acana. Η happy cat εχει πολλες φυτικες ουσιες κατα την γνωμη μου. To τραγικο ειναι οτι στο site τους λενε οτι η ξηρα τροφη ειναι πιο υγιεινη απο τις αλλες τροφες. Επισης με ενοχλει που λενε:
With high-quality dry food the sources of protein are clearly declared. Not so with tinned food: even with high-quality products the composition only states “Meat and animal by-products”.

και στα συστατικα τους (στην τροφη με το αρνι) γραφουν:
poultry meat meal (13%), meat meal, rice flour, maize, maize flour, lamb meat meal (8%), poultry fat, beef fat, potato flakes, hydrolysed liver, beet slices, dried liver, apple pomace (dried) (0.7%), powdered egg, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, barley (fermented) (0.3%), seaweed (dried) (0.2%), linseed (0.2%), chicory root (0.04%), artichokes, dandelion, ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, wild garlic. (total herbs: 0.17%).

Δεν μου αρεσει καθολου που δεν γραφουν τι πουλερικα και τι κρεαταλευρα χρησιμοποιουν. Το βλεπω σαν να κρυβουν πραγματα απο τον καταναλωτη. Επειδη εχω γατο με τροφικη αλλεργια, δεν θα επαιρνα ποτε τετοια τροφη γιατι δεν λεει αν χρησιμοποιουν κοτοπουλο, γαλοπουλα ή φασιανο και δεν προσδιοριζουν απο τι ζωο(α) προερχονται τα κρεαταλευρα.

Δεν σου κρύβω οτι και μενα με απασχόλησε πολύ , για αυτό το λόγο ρώτησα. Έχω δοκιμάσει διάφορες τροφές για τον γάτο όπως brit , tonus , natural trainer , και τωρα την happy cat. Ο κάθε πικραμένος μου συστήνει και καλά την καλύτερη αλλά ποτέ δεν νιώθω όταν διαβάζω τα συστατικά οτι αυτή η τροφή είναι οτι πρέπει!
Ο Ματ καβαλάει το σκουφάκι του αλλά ως τώρα δεν έχει ψεκάσει αλλά απο οσο καταλαβαίνω το καλοκαιράκι μας περιμένει μια ωραιότατη στείρωση Sad
Εσύ που έχεις μεγαλύτερη εμπειρία με τις γάτες ποιες τροφές θα μου σύστηνες?Αλλά θέλω επιτέλους να βρω μια και να μείνω εκεί σταθερή!Κουράστηκα να ψάχνω και να αγχώνομαι Razz
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Απρ 28, 2015 4:05 pm

Οι τροφές όπως orijen, acana, pronature, naturea, go, now είναι πολύ καλές τροφές. Τις έχω δώσει στις γάτες μου και πάνε μια χαρά. Αλλά και οι royal canin, arden grange, nutram αρέσουν στις γατούλες πολύ! Είναι καθαρά θέμα οικονομικό, τι θα μπορούσες να διαθέσεις.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από neomat Τρι Απρ 28, 2015 6:13 pm

Γενικά λόγω του οτι ειμαι και φοιτητρια , μπορω να διαθεσω λεφτα αρκει βεβαια να ειναι οι τιμες λογικές! Οπότε θα κάνω μια ερευνα αγορας και συστατικών στην καθε τροφη και επειτα θα επιλεξω ! Ευχαριστω πολυ Smile
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από πατουσακια Τρι Απρ 28, 2015 6:48 pm

Το happy cat βγαζει και χωρις γλουτενη...τα εχεις δει; Είναι πιο οικονομικο από τα αλλα παρομοια. Δεν εχει καμια σχεση με την ακανα αλλα δες και αυτό...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Τρι Απρ 28, 2015 7:35 pm

Καλη τροφη: οσο πιο πολυ κρεας περιεχει, τοσο πιο καλη ειναι η τροφη.

Προσωπικα προτιμω τις υγρες τροφες απο την ξηρα, αλλα αν δεν βγαινεις οικονομικα, θα επελεγα acana ή orijen ή καποιες απο τις παραπανω που αναφερθηκαν που μοιαζουν στα συστατικα με αυτες τις 2.

Θα βλεπεις παντα τα 5 πρωτα συστατικα. Αν αυτα ειναι κρεας, τοτε εισαι καλο δρομο, αλλα οταν βλεπεις ρυζι, καλαμποκι (corn ή maize), πατατα, κτλ να αποτελουν πλειοψηφεια στα 5 πρωτα, τοτε μεινε μακρια απο τετοιες τροφες. Η happy cat για παραδειγμα περιεχει ρυζαλευρο, καλαμποκι και καλαμποκαλευρο στα 5 πρωτα συστατικα. Αν βαλεις και το 6ο, τοτε η μιση τροφη αποτελειται απο καλαμποκι και ρυζι.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από πατουσακια Τρι Απρ 28, 2015 7:41 pm

για αυτό τι λετε; http://www.happydog.gr/προϊόν/happy-cat-ente/
εχουμε τροφικη (μαλλον) αλλεργια και ψαχνω για μονοπρωτεινηκη τροφη....και όχι πανακρηβο αν γυναιτε.
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Απρ 29, 2015 11:15 am

Θεωρητικά πάντα μιλώντας όταν μπλέξεις με αλλεργίες θέλεις καλές τροφές - δυστυχώς και ακριβές - και κυρίως να βασίζονται σε μια πρωτείνη. Συνήθως αυτή είναι το ψάρι. Αυτό το γνωρίζω για τα σκυλιά νομίζω πως το ίδιο θα ισχύει και για τις γάτες.

Τώρα τροφή που έχεις επιλέξει ίσως να της ταιριάξει ίσως όχι. Θα πρέπει να τη δοκιμάσει και να δεις, μετά την πάροδο βεβαίως τουλάχιστον 1 μηνός.

Διαφορετικά η επιλογή σου θα είναι είτε κάποια άλλη της αγοράς ειδική για γάτες με αλλεργίες είτε ειδική κτηνιατρική, που πιστεύω όμως ότι θα είναι ακριβή, τουλάχιστον 7-8 ευρώ ανά κιλό....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από πατουσακια Τετ Απρ 29, 2015 11:34 am

Το υποαλλεργικο της ρουαλ τρωει τωρα αλλα είναι πανακρηβο οποτε ψαχνω για άλλη λυση. Γενηκα από ότι μου ειπαν καλο είναι να βρω καποια τροφη που περιεχει κρεας που δεν εχει φαει μεχρη τωρα.... Το κιττεν που ετρωγε για μηνες εχει αρκετα ειδη κρεατων το οποιο με περιορηζει αρκετα. Μονο αρνι και παπια δεν ειχε (ελπιζω τουλ δεν ειχε παπια στα πουλερικα). Βασικα δεν ξερω τι των πειραζει αλλα ακομα και με το ρουαλ τα κακα του είναι καπως χαλαρα εχει και λιγη φαγουρα οποτε δεν ξερω ειλικρηνα τι φταιει.
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Απρ 29, 2015 11:36 am

Πολλά μπορεί να φταίνε....με τα αλλεργικά δυστυχώς δεν βγάζεις άκρη..... ακόμη και η πατάτα μπορεί να τον πειράζει... θέλει πολύ ψάξιμο και δοκιμή για να δεις τι μπορείς να δώσεις, αλλά όπως σου είπα οι "ειδικότερες" τροφές δυστυχώς κοστίζουν.... ίσως αν σκεφτόσουν την ωμή διατροφή, η koneko μπορεί να σου πει πολλά, γιατί έχει πολύ εμπειρία στο θέμα, να είναι η βοήθεια που πρέπει να δώσεις στο γατούλη σου.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από neomat Τετ Απρ 29, 2015 12:20 pm

Κοίταξα για acana , άρα ο δικός μου που είναι σχεδόν 5 κιλά πρέπει να του δίνω γύρω στα 75 g ημερισίως ?Πάντως τώρα που κοίταξα τα συστατικά και συγκεκριμένα αυτή η ACANA WILD PRAIRIE νομίζω οτι τα σπάει oksmily3
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από astralel Τετ Απρ 29, 2015 3:18 pm

πήρα την ακάνα γουάιλντ κτλ και η στρίτζω η γάτα μου μόλις της έβαλα έκανε την γνωστή κίνηση απαξίωσης σκάβω να χώσω τα σκ... που μου δωσες.

ευτυχώς ο Ρουρης την τρώει, οπότε δεν θα πάει χαμένη.

Η μπενού μόνο την sciense plan τρώει με ευχαρίστηση....
astralel
astralel
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/08/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nen Τετ Απρ 29, 2015 3:38 pm

Έχει δοκιμάσει κάποια/κάποιος την κονσέρβα της animonda,  Vom Feinsten για στειρωμένα; Την θεωρείτε καλής ποιότητας κονσέρβα; Έχει μεγάλη διαφορά από την Animonda Carny;
nen
nen
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο.
Motto : Θα πεθάνουμε όλοι
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/11/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

https://www.facebook.com/judopatras

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Απρ 29, 2015 3:57 pm

Πολυ καλη κονσερβα και αυτη και η Carny. Η διαφορα τους ειναι οτι η Von εχει λιγοτερα ειδη κρεατος,συνηθως μονο ενα ανα γευση. Οταν δηλαδη λεει κοτοπουλο ειναι μονο κοτοπουλο. Αντιθετα η Carny ειναι παντα τουλαχιστον 50% βοδινο + καποιο αλλο κρεας.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Τετ Απρ 29, 2015 9:35 pm

Ευγενια εχει καλα συστατικα απ οτι δειχνει και ειναι κ πληρης τροφη. Ο δικος μου παντως οτι animonda του εδωσα μονο τις μυριζε κ μια φορα εκανε κ εμετο. Κ της αδερφης μου το γατι το ιδιο.

Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey + cheese 100g
turkey (53%), broth, cheese (4%), calcium carbonate, sodium chloride Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey + trout 100g turkey (44%), broth, trout (7 , 5%), salmon (7.5%), calcium carbonate, sodium chloride Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey + tomatoes 100g turkey (53%), broth, tomatoes (4%), calcium carbonate, sodium chloride. Animonda vom Feinsten for neutered Cats turkey salmon + 100g turkey (44%), broth, salmon (7.5%), trout (7.5%), calcium carbonate, sodium chloride. Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey pur 100 g turkey (57%), broth, calcium carbonate, sodium chloride.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nen Πεμ Απρ 30, 2015 12:42 am

Μαυρογατος έγραψε:Πολυ καλη κονσερβα και αυτη και η Carny. Η διαφορα τους ειναι οτι η Von εχει λιγοτερα ειδη κρεατος,συνηθως μονο ενα ανα γευση. Οταν δηλαδη λεει κοτοπουλο ειναι μονο κοτοπουλο.  Αντιθετα η Carny ειναι παντα τουλαχιστον 50% βοδινο + καποιο αλλο κρεας.

Constant1ne έγραψε:Ευγενια εχει καλα συστατικα απ οτι δειχνει και ειναι κ πληρης τροφη. Ο δικος μου παντως οτι animonda του εδωσα μονο τις μυριζε κ μια φορα εκανε κ εμετο. Κ της αδερφης μου το γατι το ιδιο.

Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey + cheese 100g
turkey (53%), broth, cheese (4%), calcium carbonate, sodium chloride Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey + trout 100g turkey (44%), broth, trout (7 , 5%), salmon (7.5%), calcium carbonate, sodium chloride Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey + tomatoes 100g turkey (53%), broth, tomatoes (4%), calcium carbonate, sodium chloride. Animonda vom Feinsten for neutered Cats turkey salmon + 100g turkey (44%), broth, salmon (7.5%), trout (7.5%), calcium carbonate, sodium chloride. Animonda vom Feinsten for neutered cats turkey pur 100 g turkey (57%), broth, calcium carbonate, sodium chloride.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Του έδωσα αυτές τις μέρες πρώτη φορά Carny και την έφαγε μια χαρά. Κώστα ούτε εμετούς μου έκανε ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα. (Ξέρεις ότι ο δικός μου είναι παμφάγος. Δεν υπάρχει κονσέρβα που να μην τρώει tafos ) Μου μυρίζει και καλύτερα από τις Leonardo και τις Simpsons.
Αυτό που δεν μου αρέσει τόσο με τέτοιου τύπου κονσέρβες είναι ότι δεν είναι κομματάκια το κρέας, αλλά συμπαγής πολτός να το πω; Σε αντίθεση με πχ applaws και shezir που είναι έστω λίγο μικρά, αλλά είναι σε κομματάκια. Και ήθελα να βρω κάποια κονσέρβα που να είναι και πλήρης και κομματάκια και μου φαίνεται ότι αυτά τα κεσεδάκια έτσι είναι. Βολεύει που βγάζει και για στειρωμένα με λίγο λιγότερο λίπος.
nen
nen
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο.
Motto : Θα πεθάνουμε όλοι
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/11/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

https://www.facebook.com/judopatras

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Πεμ Απρ 30, 2015 3:20 pm

Μπορεις να παιρνεις bozita που εχει για στειρωμενα κ ειναι καπως σαν κομματακια. Γενικα εχω παρατηρησει οτι οι πληρεις κονσερβες ειναι ολες πολτος. Εγω τον καλοεμαθα με τις σεζιρ με τονο κ τωρα δε μου τρωει με ορεξη αν δεν ειναι ψαρι! Σημερα θα επιχειρησω να του δωσω τη δευτερη simpsons. Θυμασαι τι του κανα του καημενουλη ε; Τωρα αν δεν φαει θα τη δωσω στον αδεσποτο που εχω εδω στο χωριο.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Απρ 30, 2015 3:31 pm

Δοκιμασε να του βάλεις 2-3 γεύσεις κονσέρβας στο πιατο του και οχι μονο μια. Εμενα μου έκανε ακριβώς τα ιδια που περιγράφεις και με αυτον το τροπο το έλυσα το θέμα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Πεμ Απρ 30, 2015 5:51 pm

Constant1ne έγραψε:Μπορεις να παιρνεις bozita που εχει για στειρωμενα κ ειναι καπως σαν κομματακια. Γενικα εχω παρατηρησει οτι οι πληρεις κονσερβες ειναι ολες πολτος. Εγω τον καλοεμαθα με τις σεζιρ με τονο κ τωρα δε μου τρωει με ορεξη αν δεν ειναι ψαρι! Σημερα θα επιχειρησω να του δωσω τη δευτερη simpsons. Θυμασαι τι του κανα του καημενουλη ε; Τωρα αν δεν φαει θα τη δωσω στον αδεσποτο που εχω εδω στο χωριο.

τα ιδια μου κανει και ο δικος μου γιατι του ανακατευα στην τροφη του 1 κουταλακι τονο επι μια βδομαδα και τωρα που του την δινω σκετη δεν την τρωει ολη. Τον αφηνω να πεινασει. Την ημερα αφηνει τροφη αλλα το βραδυ την τρωει. Αν δεν του αρεσει, ας αδυνατισει, ευκαιρια ειναι να χασει λιγο βαρος.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Πεμ Απρ 30, 2015 10:14 pm

Του την εβαλα πριν σκετη αλλα τπτ. Του βαλα κ σεζιρ με τονο μεσα παλι τπτ. Την προηγουμενη φορα που δε την ετρωγε νευριασα κ δε του δωσα τπτ αλλο να φαει. Τελικα την εφαγε σε 4 μερες τα 200γρ. Απλα την προηγουμενη φορα ειχα ανησυχησει γτ ηταν στην αναπτυξη. Μεχρι ποτε θα ειναι στην αναπτυξη ομως; Για να ξερω να ανησυχω ή οχι. Αθανασια δλδ να του βαλω αυτη σκετη σε μια ακρη κ σε μια αλλη την σεζιρ με τονο; Θα φαει μονο τον τονο λογικα ή λες τρωγοντας ανοιγει η ορεξη; Laughing
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μάης 01, 2015 1:38 am

Αχχ και μενα τα ιδια !! Μια 200αρα σε 4 μέρες και έαν. Τι να σου πω εγω πηρα και κατι καινούργιες κονσερβες τις μιαμορ και τις σμουζυ. Της βαζω λοιπον χωριστά στο πιατο 2 ή 3 διαφορετικες κονσέρβες χωρις να τις κανω μιξ και απο τοτε άρχισε να μου τρώει και τις παλιές..
Φροντιζω φυσικά να παιρνω των 100 γραμμαριων ή των 85.
Μα τι καλομαθημένα που ειναι ..

Αααααα δοκιμασα και μια κονσέρβα με παπάγια. Μιλάμε κοντεψε να φάει και μένα!! Μου το λεγαν αλλα δεν το πιστευα! Laughing
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Παρ Μάης 01, 2015 8:42 pm

Αααα κ γω την εχω αυτη με την παπαγια αλλα δε την εχω ανοιξει ακομα!! Πηρα κ κατι stuzzy σαρδελες 185γρ 1,10? κ ειχε ολοκληρα ψαρια μεσα κ τρελαθηκε! Τελικα την κονσερβα την εδωσα στην αδερφη μου δε γινοταν. Ολο το βραδυ δε την αγγιξε καν.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Μάης 02, 2015 1:00 pm

Αυτο με το κολλημα με τα ψάρια το χει και η δικια μου. Οτι ψάρι και να της βάλεις το τσακιζει, το θέμα ειναι ομως οτι δεν κάνει συχνά ψαρια και γω δεν το ήξερα και τις επαιρνα κονσερβες ψάρια συνέχεια. Βέβαια αλλο η κονσέρβα και αλλο το ψάρι το μαγειρεμένο αλλα...
Δοκιμασε την παπάγια να δουμε..
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από neomat Πεμ Μάης 07, 2015 1:48 pm

Τελικά χτες του πήρα νέα τροφή και αποφάσισα να μείνω σε αυτή. Έψαξα για ακάνα εδώ στην φλωρινα αλλα οντας φοιτητρια αυτος να μου πουλαει 32 ευρω την τροφή φρίκαρα και αγόρασα τελικά την roayal cannin , αφού πρώτα τον ρώτησα και τον κτηνίατρο και μου ειπε χωρίς δεύτερη σκέψη την συγκεκριμένη τροφή.Πήρα την adult μια γαλάζια δυο κιλά στα 19 ευρώ. Πιστεύετε οτι την είχε ακριβά ?Επίσης εγώ αντί για 50 γραμμάρια τροφής του δίνω ημερισίως 60 που ειναι 5 κιλά γομάρι γιατί ακόμα ειναι 9 μηνών.. Πείτε μου την γνωμη σας..καλά κανω?
Να σημειώσω πως ο κτηνίατρος μου ειπε να παρω την adult , γιατι του ειπα οτι το καλοκαιρι θα στειρωθει κ θελω να τον εχω με μια καλη τροφη για να αποφυγω τα προβληματα
neomat
neomat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/10/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 07, 2015 3:07 pm

neomat έγραψε:Τελικά χτες του πήρα νέα τροφή και αποφάσισα να μείνω σε αυτή. Έψαξα για ακάνα εδώ στην φλωρινα αλλα οντας φοιτητρια αυτος να μου πουλαει 32 ευρω την τροφή φρίκαρα και αγόρασα τελικά την roayal cannin , αφού πρώτα τον ρώτησα και τον κτηνίατρο και μου ειπε χωρίς δεύτερη σκέψη την συγκεκριμένη τροφή.Πήρα την adult μια γαλάζια δυο κιλά στα 19 ευρώ. Πιστεύετε οτι την είχε ακριβά ?Επίσης εγώ αντί για 50 γραμμάρια τροφής του δίνω ημερισίως 60 που ειναι 5 κιλά γομάρι γιατί ακόμα ειναι 9 μηνών.. Πείτε μου την γνωμη σας..καλά κανω?
Να σημειώσω πως ο κτηνίατρος μου ειπε να παρω την adult , γιατι του ειπα οτι το καλοκαιρι θα στειρωθει κ θελω να τον εχω  με μια καλη τροφη για να αποφυγω τα προβληματα

Εγώ το μόνο που θα μπορούσα να πω είναι ότι θεωρώ ότι οι τροφές της royal είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ γι αυτό που δίνουν.... Πήρες 2 κιλά 19 ευρώ - τουτέστιν 8,5 ευρώ το κιλό.....ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ!!

Κατά την ταπεινή μου πάντα γνώμη θεωρώ πως μπορώ να δώσω άλλες τροφές πολύ καλύτερες σε συστατικά και αρκετά φθηνότερες.

Από εκεί και πέρα σαν τροφή έχει μεγάλη απήχηση, πολλά χρόνια στην αγορά, σε πολλά ζώα δίνει καλή όψη στο τρίχωμα και όντως αρέσουν οι τροφές της πολύ στα ζώα, δεν ξέρω αν βάζουν μέσα συντηρητικά και ουσίες που να είναι γευστικές για τα ζώα, πάντως και τα δικά μου τρελάθηκαν....αλλά αυτό που είδα είναι ότι η Μιλού μου πάχυνε αρκετά. Ενώ τώρα δίνοντας άλλη τροφή, τη GO με σολωμό, grain free αδυνάτισε και έχει γίνει πολύ καλή χωρίς να της κάνω δίαιτα.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Πεμ Μάης 07, 2015 3:14 pm

επίσης, την ακανα 32 ευρω...? τι συσκευασια...? πόσων κιλων και τι γεύση...?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Μάης 07, 2015 3:44 pm

kat-cats έγραψε:
neomat έγραψε:Τελικά χτες του πήρα νέα τροφή και αποφάσισα να μείνω σε αυτή. Έψαξα για ακάνα εδώ στην φλωρινα αλλα οντας φοιτητρια αυτος να μου πουλαει 32 ευρω την τροφή φρίκαρα και αγόρασα τελικά την roayal cannin , αφού πρώτα τον ρώτησα και τον κτηνίατρο και μου ειπε χωρίς δεύτερη σκέψη την συγκεκριμένη τροφή.Πήρα την adult μια γαλάζια δυο κιλά στα 19 ευρώ. Πιστεύετε οτι την είχε ακριβά ?Επίσης εγώ αντί για 50 γραμμάρια τροφής του δίνω ημερισίως 60 που ειναι 5 κιλά γομάρι γιατί ακόμα ειναι 9 μηνών.. Πείτε μου την γνωμη σας..καλά κανω?
Να σημειώσω πως ο κτηνίατρος μου ειπε να παρω την adult , γιατι του ειπα οτι το καλοκαιρι θα στειρωθει κ θελω να τον εχω  με μια καλη τροφη για να αποφυγω τα προβληματα

Εγώ το μόνο που θα μπορούσα να πω είναι ότι θεωρώ ότι οι τροφές της royal είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ γι αυτό που δίνουν.... Πήρες 2 κιλά 19 ευρώ - τουτέστιν 8,5 ευρώ το κιλό.....ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ!!

Κατά την ταπεινή μου πάντα γνώμη θεωρώ πως μπορώ να δώσω άλλες τροφές πολύ καλύτερες σε συστατικά και αρκετά φθηνότερες.

Από εκεί και πέρα σαν τροφή έχει μεγάλη απήχηση, πολλά χρόνια στην αγορά, σε πολλά ζώα δίνει καλή όψη στο τρίχωμα και όντως αρέσουν οι τροφές της πολύ στα ζώα, δεν ξέρω αν βάζουν μέσα συντηρητικά και ουσίες που να είναι γευστικές για τα ζώα, πάντως και τα δικά μου τρελάθηκαν....αλλά αυτό που είδα είναι ότι η Μιλού μου πάχυνε αρκετά. Ενώ τώρα δίνοντας άλλη τροφή, τη GO με σολωμό, grain free αδυνάτισε και έχει γίνει πολύ καλή χωρίς να της κάνω δίαιτα.

Ουτε το αρνάκι γάλακτος δεν έχει τόσο στον χασάπη !!!!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 07, 2015 3:47 pm

Ναι μωρέ πολύ ακριβές και δεν καταλαβαίνω το γιατί...είναι τροφές που παράγονται στην Ευρώπη και θα πρεπε να είναι πολύ φθηνότερες. Ολες βέβαια οι τροφές αλλά κυρίως αυτές που είναι πιο κοντά μας. Για μένα η τιμή ανά κιλό είναι υπερβολική.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Μάης 07, 2015 3:58 pm

kat-cats έγραψε:Ναι μωρέ πολύ ακριβές και δεν καταλαβαίνω το γιατί...είναι τροφές που παράγονται στην Ευρώπη και θα πρεπε να είναι πολύ φθηνότερες. Ολες βέβαια οι τροφές αλλά κυρίως αυτές που είναι πιο κοντά μας. Για μένα η τιμή ανά κιλό είναι υπερβολική.

Δεν είναι κακό να συγκρίνει κανείς με τιμές Γερμανίας !!! whistle

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 07, 2015 4:21 pm

dgriman έγραψε:
kat-cats έγραψε:Ναι μωρέ πολύ ακριβές και δεν καταλαβαίνω το γιατί...είναι τροφές που παράγονται στην Ευρώπη και θα πρεπε να είναι πολύ φθηνότερες. Ολες βέβαια οι τροφές αλλά κυρίως αυτές που είναι πιο κοντά μας. Για μένα η τιμή ανά κιλό είναι υπερβολική.

Δεν είναι κακό να συγκρίνει κανείς με τιμές Γερμανίας !!! whistle

Φαντάζομαι πολύ φθηνότερα έτσι...;;; αχχχχ με πονείς!!!! αλλά δεν μπορώ να μπαίνω στο άγχος να παραγγέλνω τροφές από εξωτερικό....λάθος μου αλλά δεν....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 30 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης