gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

+20
ZIZIKOS
Μιρέλλα
alex..niaou
calliope g.
Mary-Fish
FROGK
psipsa
thanoschris1
Gatoplikti
Osi
tsili
zeledaki
fotini123
houlieta
f.m123
mpoulaalekoula
Karamela
otz
kouix
koneko
24 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Τετ Μάης 28, 2014 10:22 pm

Τα ματακια της απο σημερα το βραδυ ειναι ορθανοιχτα!!!  Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy 

Παλι βρηκα κατουρημενη την φωλια της. Παιζει οντως να κατουραει μονh της ή απλα ξυπναει και περπαταει και τριβεται η κοιλια της και της φευγουν;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Μάης 29, 2014 12:20 am

αντε με το καλο να μεγαλωσει!!!! νομιζω πως και τσισακια εχει αρχισει να κανει μονη της.. αρχιζετε εκπαιδευση για τουαλετα οπου ναναι!!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 29, 2014 11:03 am

Νομιζω πως πολυ συντομα το μπιμπερο δεν θα μας χρειαζεται  oksmily3  Σημερα εφαγε απο το χερι μου μισο κουταλακι ωμη  Veryhappy . Με το που μυρισε την τροφη εκανε σαν παλαβο, λες και ειχε να φαει μερες! Περιμενα να δυσκολευομουν στην μεταβαση σε στερεα τροφη, αλλα το μικρο με διεψευσε κατηγορηματικα!

Πριν λιγο που ειδα το στομα του, εχουν φυτρωσει ολοι οι κοπτηρες του, πανω και κατω και απο χθες εχει αρχισει να δαγκωνει το μπιμπερο με τα πισω ουλα. Ισως να φυτρωνουν σιγα σιγα και εκει δοντακια;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από tsili Πεμ Μάης 29, 2014 11:41 am

Αχ, τι καλά νέα.... είναι πανέμορφη, θα γίνει θεά!!
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 29, 2014 2:34 pm

Εγω στο λέω και στο ξαναλέω αλλα εσυ δεν ακούς, αυτή θα γινει μια... και θα την κρατήσεις και θα σου βάλει και τα 2 ποδια σε ένα παπούτσι....  happy2  happy2 
Ειναι power woman!!  Veryhappy Veryhappy Veryhappy

Kαλέ δεν ειναι λιγο νωρις να του δινεις ωμή; Στα σκληρά εσυ !!  Laughing Laughing 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 29, 2014 3:12 pm

Δεν χαμπαριαζει λεμε! Σαν βαμπιρ το ετρωγε! Το ονομα της μαλλον θα παραπεμπει σε βαμπιρ. Ειχα μια συζητηση με τους δικους μου και τους ειπα οτι θα βαλω αγγελια για να υιοθετηθει και μου ειπαν "μη τολμησεις"  happy2 happy2 happy2 

Εφοσον μπορει και τρωει δεν ανησυχω αν ειναι ωμη ή κονσερβα. Εχει παρει σιγουρα αντισσωματα απο την μαμα της και καλο ειναι σιγα σιγα να αρχισει το εντερο της να αποικιζεται απο βακτηρια που ταιριαζουν σε ενα σαρκοφαγο ζωο για να γινει πιο ανθεκτικο σε διαρροιες κτλ στο μελλον. Θα γινει γατι που θα χαιρεσαι να το ταιζεις ολοκληρα κομματια κρεατος με κοκκαλο. Οχι σαν τον δικο μου τον χαλβα που του δινεις αλεσμενο κοτοπουλο και αν εχει κανενα κοκκαλο σε μεγεθος μισου μπιζελιου το φτυνει λες και ειναι κουκουτσι  happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 29, 2014 3:25 pm

Tι λες μαρή τρελλή;;;;; βαμπιρ το γατι; Laughing Laughing 
Xena να την βγάλεις!! Laughing Laughing 

Eτσι λες στα σκληρά απο γαλατάκι ωμο; Eιναι δυνατος ο οργανισμος του να συμβει απο τώρα αυτο στο εντεράκι; Aπο την άλλη οκ η μάνα του τι θα του έφερνε; Kοτοπουλο με σπαράγγια και μους πατάτα;  happy2 happy2 
Και προσεχε τώρα ε, αλλο τα αρσενικά αλλα η κοπελιτσα αυτή ...
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 29, 2014 3:38 pm

Ναρουτοφερνει και αυτη λιγο ομως  happy2 Ειναι απαιτητικο γατι και γκρινιαρικο. Μεχρι τωρα ομως φαινεται λιγο πιο χαδιαρα απο τον αλλο.

Δεν ανησυχω για τα βακτηρια γιατι οχι μονο θα της εφερνε η μαμα της ποντικια, αλλα ακομα και οταν θα την εγλειφε θα την γεμιζε βακτηρια. Σκεψου ποσα βακτηρια εχει πανω της μια γατα που τρεφεται με ποντικια και σκουπιδια. Δεν θεωρω οτι ειναι καλη επιλογη να το κραταμε σε εντελως αποστειρωμενο περιβαλλον. Βεβαια τωρα που ειναι μικρο θα του δινω και προβιοτικα γιατι τα χρειαζεται περισσοτερο απο ενα ενηλικο.

Τωρα που πλησιαζει η ωρα του ταισμος, θα δοκιμασω να της δωσω γαλα απο πιατο. Οταν την εκανα μπανιο το πρωι και ειχα γεμισει τον νιπτηρα με λιγο νερο για να την βουτηξω και το χαζο προσπαθουσε να πιει νερο  happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 29, 2014 3:51 pm

Κατα αρχάς το λέω και το ξαναλέω εδω στις γατόβιες οτι τα κοριτσάκια ειναι πιο τρυφερά απο τα αγοράκια και δεν με ακουνε!! Ειναι πιο χαδιάρικα απο την δική μου εμπειρια . Ειναι ομως και στριντζικα ώρες ώρες. Πως ειμαστε εμεις; A γεια σου!!  happy2 happy2 

Λοιπον η μικρή βρέθηκε στα χερια της γκουρού της διατροφης και την έκανε λαχειο !!  Laughing Laughing Φαγητο ωμο γκουρμε με πολλές εναλλαγές !!  oksmily3  oksmily3 

Επισης εδώ και τώρα θέτω λαϊκή ψηφοφορια για το ονομα Xena!!  Laughing  Laughing 

 escape 

Βέβαια δεν έχουμε δει ματάκια και χαρακτήρα απολυτα αλλα.....
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 29, 2014 3:56 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 

Ετσι πιστευω και εγω, οτι ειναι πιο τρυφερα τα κοριτσακια! Η γατα που ειχαμε παλια στην αυλη ηταν πολυ τρυφερη. Μολις καθομουν ετρεχε να κατσει στα γονατα μου οπου γουργουριζε και ζυμωνε. Το κεφαλι της το ετριβε ολη την ωρα στα παπουτσια μου και αν την αγνοουσες και δεν την αφηνες να σε μαρκαρει με το κεφαλι της εκνευριζοταν και σε δαγκωνε  happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Μάης 29, 2014 4:26 pm

koneko έγραψε:happy2 happy2 happy2 happy2 

Ετσι πιστευω και εγω, οτι ειναι πιο τρυφερα τα κοριτσακια! Η γατα που ειχαμε παλια στην αυλη ηταν πολυ τρυφερη. Μολις καθομουν ετρεχε να κατσει στα γονατα μου οπου γουργουριζε και ζυμωνε. Το κεφαλι της το ετριβε ολη την ωρα στα παπουτσια μου και αν την αγνοουσες και δεν την αφηνες να σε μαρκαρει με το κεφαλι της εκνευριζοταν και σε δαγκωνε  happy2 

happy2 happy2 happy2 

Και γω ειχα παλια 2 αγοράκια αλλα μου ο ένας μου κράτησε μουρη οταν ήρθε ο δεύτερος, ενω ο δεύτερος δεν ερχοταν ποτε να κάτσει πανω σου ..
Στο τέλος μου τυχε αυτο το πλασματάκι που ομοιο του δεν έχω ξαναδει και έχω λιώσει...
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Παρ Μάης 30, 2014 11:00 pm

Χαίρομαι που πηγαίνει τόσο καλά η μικρή. Επίσης χαίρομαι που μαθαίνω οτι θα την κρατήσεις  Veryhappy .Τελικά είναι πολύ τυχερό το μικράκι.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 30, 2014 11:12 pm

Δεν ειναι σιγουρο οτι θα την κρατησω. Εχω να διασχισω τον ατλαντικο τελη καλοκαιριου και αν δεν δεχτει ο αδερφος μου να την παρει στο ονομα του για να την εχουμε στην καμπινα του αεροπλανου, θα αναγκαστω να την χαρισω ή να την αφησω στους δικους μου γιατι στις αποσκευες δεν προκειται να την βαλω (επιτρεπουν μονο ενα κατοικιδιο στην καμπινα ανα επιβατη και εγω θα ταξιδευω με τον γατο μου). Η καλυτερη επιλογη θα ηταν να την χαρισω γιατι οι δικοι μου δεν θα ασχολουνται αρκετα μαζι της (θα της παρεχουν τα παντα βεβαια), ειδικα τωρα που ειναι και στην αναπτυξη και θα εχει απιστευτη ενεργεια. Το σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να καταληξει παλι στον δρομο.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Μάης 31, 2014 10:16 am

καλα ειναι τοσο δυσκολο να την παρει στο ονομα του ο αδερφος σου; θελω να πω σε τι θα τον επιβαρυνει κατι τετοιο;
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Σαβ Μάης 31, 2014 10:53 am

πρεπει να φυγει πριν απο μενα για να βρει σπιτι γιατι με ενα γατι και χωρις σπιτι ειναι πολυ δυσκολη η κατασταση, ποσο μαλλον με 2. Στα περισσοτερα διαμερισματα απαγορευονται τα ζωα και ειδικα στο κεντρο που θελουμε να νοικιασουμε ειναι πολυ δυσκολο να βρεις σπιτι. Αν δεχτει λοιπον να την παρει μαζι του, θα πρεπει να ταξιδεψει μαζι της. Που θα την εχει; Θα αναγκαστει να παει σε ξενοδοχειο που δεχεται ζωα και σε χρεωνει $100-150 την βραδια. Αν του παρει 20-30 ημερες να βρει σπιτι, το κοστος θα φτασει τα $2000 με $4500. Ποιος θα τα πληρωσει αυτα; Ασε που οι 20-30 ημερες που θετω ειναι λιγες. Μπορει να μας παρει και περισσοτερο χρονο μεχρι να βρουμε σπιτι. Ειναι πολυ δυσκολη η κατασταση. Οταν πηγα πριν 12 χρονια μου πηρε σχεδον 2 μηνες να βρω σπιτι. Τοτε βεβαια εμενα σε γνωστους και δεν μου κοστισε τιποτα, αλλα τωρα δεν μπορεις να πας σε σπιτι φιλων και να τους φορτωσεις και το γατι σου.

Το αλλο θεμα που δημιουργειται ειναι τι γινεται σε περιπτωση που το γατι βγει θετικο σε λευχαιμια ή και aids; Δεν μπορω να νοικιασω μονοκατοικια ή μεγαλυτερο διαμερισμα (θελεις πανω απο $1600 τον μηνα για ενοικιο για ενα δυαρι και πανω απο $2500 για μονοκατοικια) για να τα εχω χωρια και ουτε ειναι δυνατον να εχεις το ενα γατι κλεισμενο σε 25τμ και το αλλο στα 35τμ.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Σαβ Μάης 31, 2014 5:41 pm

Αν την αφήσεις με τους γονείς σου και την πάρεις την επόμενη φορά που θα έρθεις? Ως τότε θα έχουν γίνει και οι απαραίτητες εξετάσεις.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Σαβ Μάης 31, 2014 7:32 pm

αυτο σκεφτομαι να κανω και πιστευω οτι ειναι η καλυτερη λυση. Απλα το προβλημα ειναι οτι οι γονεις μου δεν θα παιζουν και πολυ μαζι της. Ο δικος μου πχ βαριεται μαζι τους. Αλλα θα την προσεχουν πολυ, αυτο ειναι σιγουρο. Δεν θα τρεφεται βεβαια με ωμα ως βασικη διατροφη γιατι δε νομιζω να καθεται η μαμα μου να αλεθει κοτες και κουνελια ακομα και αν παρω μηχανη του κιμα, αλλα θα τρωει μια καλη κροκετα (δεν πιστευω οτι ξεστομισα την λεξη κροκετα  Shocked ) με συμπληρωμα ωμα κρεατα.

Αληθεια που μπορω να παραγγειλω την orijen online;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Σαβ Μάης 31, 2014 9:10 pm

Μην αγχώνεσαι. Όλα τα... εγγονάκια καλοπερνάν με τους παππούδες! Πιστεύω πως όταν γυρίσεις θα τη βρείς κακομαθημένη και στρουμπουλή  Smile .
Orijen έχουν αρκετά e-shops. Πριν ανοίξει στην πόλη pet shop που πουλάει orijen την έπαιρνα από εδώ

http://www.bathoskipos.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-1/%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%AC%CF%84%CE%B5%CF%82
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από otz Σαβ Μάης 31, 2014 9:15 pm

Σιγά μη σε αφήσει η μαμά σου να της πάρεις τη μικρή!  happy2 
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Κυρ Ιουν 01, 2014 12:11 am

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 
Αυτο πιστευω και εγω! Με τον δικο μου βεβαια τα εχει παρει στο κρανιο γιατι συνεχεια καθαριζει, αλλα το μικρο πιστευω θα το αγαπησει γιατι εκτος απο μωρο που θα ειναι, θα κανει παντα την αναγκη του στην αμμο  happy2 

Σημερα το μικρο αρχισε να τρεμει (η θερμοκρασια ειχε πεσει στο δωματιο του στους 23) και του εβαλα παλι την θερμοφορα. Το καλο ειναι οτι πλεον μπορει και τρεμει, δηλαδη μπορει σιγα σιγα να ελεγχει την θερμοκρασια του. Το αλλο που κανει ειναι να δαγκωνει το μπιμπερο πριν αρχισει να πινει γαλα και μαλιστα να ψιλογρυλλιζει λες και θα του το παρεις. Το μασουλαει πολυ με τα πισω ουλα και υποπτευομαι οτι εχουν αρχισει να φυτρωνουν δοντια και εκει.

Επισης κανει συχνα κακακια. Απο χθες το βραδυ εχει κανει 3 φορες. Ειναι φυσιολογικο να κανει κακακια τοσες φορες; Ειναι σχηματισμενα και κιτρινωπα και δεν μυριζουν σχεδον καθολου. Τρωει πολυ ομως. 2 μπουκαλια γαλα την ημερα (100ml)! Εχει τριπλασιαστει σχεδον απο τοτε που το βρηκα!

Εχω αυξησει την ποσοτητα σκονης που βαζω στο νερο. Εβαζα 10γρ ανα 50ml νερο αλλα τα κακακια της ηταν καπως μαλακα οποτε αυξησα την ποσοτητα σε 15γρ ανα 50ml και τωρα ειναι πιο καλα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Κυρ Ιουν 01, 2014 12:20 am

Να ρωτησω και κατι ακομα. Εχω δει διαφορες πληροφοριες σε sites για το ποσο συχνα πρεπει να τα ταιζουμε. Το γατακι το υπολογιζω να ειναι 3 εβδομαδων περιπου. Ισως λιγο παραπανω, αλλα οχι 4 και σιγουρα οχι κατω απο 3. Ποσες φορες πρεπει να το ταιζω; Αλλου λενε 3 φορες την ημερα και αλλου καθε 3-4 ωρες. Το ταιζω περιπου 5-6 φορες την ημερα, μηπως να το μειωσω στις 3-4 φορες; Αν το ταισω μετα απο απο 5-8 ωρες πινει μισο μπουκαλι, ενω αν το ταισω μετα απο 3 ωρες πινει πιο λιγο. Πινει πολυ παντως και η κοιλια του νομιζεις οτι θα σκασει!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουν 03, 2014 9:30 am

το γατακι φερεται καπως περιεργα. Ενω πειναει, μολις μυρισει το μπουκαλι, αντι να αρχισει να ρουφαει το δαγκωνει και το γρατζουναει εντονα γρυλλιζοντας. Του εχουν φυτρωσει πανω 6 δοντια και υποθετω και κατω εχουν βγει ολοι οι κοπτηρες και εχουν αρχισει να εμφανιζονται και οι κυνοδοντες. Υπαρχει περιπτωση να το ενοχλουν τα δοντια γι' αυτο και αντιδραει ετσι; Μου βγαινει η πιστη να το ταισω και χθες εφαγε 20ml λιγοτερα. Κατα τα αλλα ειναι ευδιαθετο, δραστηριο, παει κανονικα τουαλετα, κτλ και δεν φαινεται το προβλημα να ειναι κατι σοβαρο.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Τρι Ιουν 03, 2014 9:40 am

Ανεξαρτητοποιήθηκε η μικρή και δεν θέλει ντάντεμα. Σε λίγο θα αρχίσει να σου ζητάει χρήματα να φάει έξω. Έτσι είναι αυτές οι τρίχρωμες!  happy2 

Μήπως δεν θέλει πια γαλατάκι επειδή έχει δοκιμάσει κάτι πιό νόστιμο  Smile ?
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Τρι Ιουν 03, 2014 10:02 am

Eιναι απο τη μανια της να αρπαξει το μπιμπερο. Σε αυτη την ηλικια αποκταω κι εγω γρατζουνιες στα χερια.. Προσπαθησε να το τυλιξεις με μια πετσετα για να μη σε ενοχλουν τα μπροστινα ποδια της.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουν 03, 2014 11:21 am

Πολλη γκρινια λεμε! Ατιθασο το μικρο! Θα κανω αυτο με την πετσετα γιατι με εχει κανει ριγε  tafos Δεν θελω καν να φανταστω πως θα ειναι η κατασταση σε λιγες ημερες που θα εχουν φυτρωσει αυτοι οι μικροσκοπικοι αλλα ακρως αιχμηροι κυνοδοντες  tafos 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από otz Τρι Ιουν 03, 2014 3:15 pm

Ηρώ, αν έχει περάσει τις τρεις εβδομάδες, δες μήπως μπορεί να φάει και κονσερβούλα.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Τρι Ιουν 03, 2014 3:18 pm

koneko έγραψε:Πολλη γκρινια λεμε! Ατιθασο το μικρο! Θα κανω αυτο με την πετσετα γιατι με εχει κανει ριγε  tafos Δεν θελω καν να φανταστω πως θα ειναι η κατασταση σε λιγες ημερες που θα εχουν φυτρωσει αυτοι οι μικροσκοπικοι αλλα ακρως αιχμηροι κυνοδοντες  tafos 

Σαν μικρες βελονες θα ναι  Smile  Επισης κι αυτο που σου ειπε η otz, εφοσον εφαγε απο το δαχτυλο σου κιμα ξεκινα τις προσπαθειες.. Εγω μετα τις 20 μερες βαζω μεσα στο μπιμπερο ξηρα τριμμενη στο μπλεντερ(εσυ μπορεις να βαλεις ωμο κιμα) , για να το κραταει καλυτερα και να συνηθιζει σιγα σιγα την πιο στερεη μορφη.. Μετα τις 30 ξεκιναω τη προσπαθεια να φανε μονα τους.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από otz Τρι Ιουν 03, 2014 3:25 pm

Θυμάμαι ότι ο Ζορρό έφαγε κονσερβούλα 21-22 ημερών. Αλλά η διαφορά είναι ότι είχε τη μαμά του, οπότε μπορεί να έβλεπε αυτήν και να έκανε το ίδιο.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουν 03, 2014 5:09 pm

χμ, δοκιμασα αλλα πηγαινε οπου να 'ναι, πατουσε μεσα στο πιατο με την τροφη και εψαχνε πανικοβλητο να φαει, οπουδηποτε εκτος απο το πιατο. Θα δοκιμασω να ανακατεψω λιγη ωμη τροφη στο μπιμπερο. Κανονικα πρεπει να μπορει να τρωει γιατι δαγκωνει πολυ και εχει αρχιζει να παιζει. Προσπαθει να περπατησει αλλα ακομα δυσκολευεται και καποιες φορες πεφτει.

Ελπιζω σε 13 ημερες να μπορει να τρωει και να κανει την αναγκη της στην αμμο γιατι θα φυγω και η μαμα μου θα δυσκολευτει αρκετα. Το καλο ειναι οτι επειδη μου μετακινησαν την ημερομηνια της παρουσιασης μου θα επιστρεψω σε 2-3 εβδομαδες και οχι σε 1 μηνα οπως ειχα αρχικα υπολογισει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Τρι Ιουν 03, 2014 5:48 pm

Δοκιμασε στις αρχες να το δινεις απο το χερι σου, ειναι πιο ευκολο και για το ιδιο. Θελει αρκετες φορες μεχρι να πιασει το νοημα  Smile 
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Ιουν 05, 2014 12:07 am

Προς το παρον λεω να περιμενω 2-3 ημερες ακομα πριν προσπαθησω με στερεη τροφη. Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που εφαγε λιγο ωμο δεν εχω ξαναδοκιμασει. Απο τοτε που αρχισε να τρωει με μπουκαλι η κοιλιτσα της διογκωνονταν και ειχε αρκετα αερια, παρολο που ρευοταν μετα απο καθε γευμα. Χθες το πρωι εκανε μια τεραστια ποσοτητα κακακιων σε υφη οδοντοκρεμας και σκεφτηκα οτι ολα πανε καλα. Την τελευταια εβδομαδα αλλωστε εκανε κακακια ολο και πιο συχνα, 2-3 φορες την ημερα. Χθες το βραδυ λοιπον την ακουω να φωναζει δυνατα, παω στο κουτι της και τι βλεπω; Το χαος. Μια κουταλια σχεδον της σουπας κακακια σε μορφη σαντιγυ και πασαλειμενα κακακια σε καθε γωνια του κουτιου. Το πιανω το γατι και απο κατω ηταν ολοκληρο κιτρινο. Η κοιλια της ειχε ξεφουσκωσει εντελως και δεν ηταν πια σκληρη στο αγγιγμα. Να υποθεσω οτι τοσο καιρο την παραταιζα;

Σημερα αρχισε να φωναζει κατα τις 7 το πρωι και πηγα να την ταισω, αλλα δεν εφαγε πολυ, γυρω στα 10ml. Απο τοτε μεχρι και αυτη την ωρα ηπιε μονο 50ml. Συνηθως επινε 100ml την ημερα. Μου φανηκε λιγο υποτονικο μεχρι το απογευμα και ενω εκανε σαν τρελο να φαει μολις εβλεπε το μπιμπερο, κατεληγε μονο να το μασαει και να πινει ελαχιστο. Κατα τις 8 το βραδυ αρχισε και παλι να το ρουφαει και ηπιε γυρω στα 30ml (2 γευματα, 1 στις 8 και ενα στις 11.30). Τωρα ειναι πολυ καλυτερα και της εβαλα και 2η θερμοφορα στο κουτι (χθες πηρα ενα μεγαλυτερο κουτι και ισως κρυωνει πιο ευκολα; ), αλλα μου φαινεται λιγο αφυδατωμενη. Βεβαια δεν ξερω σιγουρα γιατι δεν ειχα προσεξει το δερμα της παλαιοτερα. Τωρα οταν τσιμπαω το δερμα της στον σβερκο δεν ειναι ιδιαιτερα ελαστικο και αργει 2-3 δευτερολεπτα να επιστρεψει στην θεση του. Τα ουρα της ειναι κανονικα σε χρωμα (σχεδον διαφανα), αλλα η ποσοτητα πιο μικρη, μαλλον επειδη κατουραει εδω και εκει μονη της.

Να της δωσω αλμορα τωρα το βραδυ, λιγα ml ανα 1 ωρα, να την αφησω 8 ωρες χωρις γευμα οπως κανω τις τελευταιες 5-6 ημερες, ή να την ταισω με αραιωμενο γαλα ανα 2-3 ωρες;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από psipsa Πεμ Ιουν 05, 2014 12:23 am

λιγο αλμορα νομιζω δεν θα εβλαπτε...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Ιουν 05, 2014 1:18 am

Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να της προσθεσεις κροκετα ή κονσερβα μεσα στο γαλα.. Υπαρχουν πολλα γατακια που απο τετοια ηλικια δεν το σηκωνουν το γαλα και αρχιζουν τις διαρροιες(ακομα και το ειδικο για γατακια). Μπορει να μη της φτανει πλεον το γαλα, γι αυτο να μασαει κλπ.

Εγω δεν θα εδινα τιποτα προς το παρων, θα εβλεπα πως θα πηγαινε στα επομενα ταισματα.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Ιουν 05, 2014 8:17 am

ωχ, λες να μη σηκωνει το γαλα; Θα δοκιμασω να της δωσω κονσερβα σημερα γιατι το ωμο που εχω ξεπαγωσει ειναι με κοκκαλο και δεν θελω να το ρισκαρω.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Πεμ Ιουν 05, 2014 9:00 am

Και η δικιά μου ήταν ενός μηνός όταν την πήρα και το γάλα για γατάκια της προκαλούσε διάρροια. Ο γιατρός συνέστησε κροκετούλα μουλιασμένη σε νερό.
Πόσο είναι τώρα? Μήπως πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό για εσωτερική αποπαρασίτωση? Εμείς ξεκινήσαμε με πάστα μόλις έκλεισε τον πρώτο μήνα.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 4 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης