gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Τρι Δεκ 24, 2013 11:13 am

Καταρχήν καλημέρα σε όλους,σήμερα έκανα την εγγραφή οπότε είμαι καινούρια εδώ Smile
Ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί δεν ξέρω και πολλά από γάτες και θα ήθελα να με συμβουλεύσετε. Προχθές το πρωί ο 5μιση μηνών γατούλης μου τρύπωσε απο μια χαραμάδα της μπαλκονόπορτας και πήδηξε από τον τρίτο όροφο.Αφού τον έψαχνα για μισή ώρα,ον βρήκα τελικά ξαπλωμένο και ματωμένο στο σαγονάκι του.Δε μπορούσε να κουνηθεί οπότε τον πήρα και τον πήγα κατευθείαν στον κτηνίατρο.Από την ψηλάφιση δε φινεται να έχει σπάσει κάτι,αλλά το πίσω δεξί ποδαράκι του δεν το κουναει και όταν προσπαθεί,τον πονάει πολυ.Ο κτηνίατρος μου είπε ότι έχει άνει φλεγμονή και γιατό πονάει,επίσης στη λεκάνη του έχει πάει μονο 2-3 φορές και όπως περπαταέι νομιζω ότι κάτι δεν πάει καλά,δεν ξέρω αν είναι η στάση του σώματος του που παίρνει επειδή πονάει το δεξί του πόδι.Τελικά πέρα απο τα αιματάκια στο σαγόνι του και ένα σπασμένο δόντι,αυτό που με ανησυχεί είναι το ποδαράκι του και αν έχει κατι στη λεκάνη του.Ο κτηνίατρος μου είπε ότι δε βρίσκει καποιον αυτες τις μερες για ακτινογραφια,αλλα με εχει παραξενεψει λιγο η συνπεριφορα του.ειναι σαν να αδιαφορει λιγακι και αποφασισα σημερα να τον παω σε εναν αλλο κτηνιαρο που βγαζει ο ιδιος ακτινογραφιες και μου τον εχουν συστησει κατι γνωστοι μου.....τι να πω εχω καταστεναχωρεθεί.... Sad Sad
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από marina289 Τρι Δεκ 24, 2013 11:21 am

Καλημέρα και περαστικά..
Θα πρέπει να γίνει ακτινογραφία για να δείτε τι συμβαίνει...
Επίσης δεν του χορήγησε κάποια αντιβίωση;
Σε ποια περιοχή μένεις;

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Τρι Δεκ 24, 2013 5:29 pm

Στο Βόλο μένω και τελικά τον πήγα σε έναν κτηνίατρο που κάνει ακτινογραφίες ο ίδιος.Το ποδαράκι του εχει βγεί από τη θέση του και δυστυχώς επειδή πέρασαν 48 ώρες δε γίνεται να το ξαναβάλει.Μου είπε ότι δε χρειάζεται χειρουργείο γιατί θα ταλαιπωρηθεί πολυ,απλά τώρα θα σχηματιστεί κάτι σαν ψεδοάρθρωση στο νέο σημείο όπου μετατοπίστηκε.Τον κοίμησε για να τον δεί και τώρα ο μικρός ψιλοανοίγει λίγο λιγότερο το ένα του μάτι,ελπίζω να είναι από τη νάρκωση.
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Τετ Δεκ 25, 2013 12:28 pm

Λοιπόν,έχω αγχωθεί πολύ,δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...τελικά χθές μετά τη νάρκωση που του έκανε ο γιατρός για την ακτινογραφία και ενώ μέχρι τότε δεν είχα προσέξει κάτι περίεργο,είδα τα ούλα του λίγο ποιο άσπρα(μετά την αναιασθησία),το είπα στο γιατρό,για την ακρίβεια τον έχω πρήξει στα τηλέφωνα και μου λέει ότι είναι φυσιολογικό μετά την αναισθησία να γίνεται αυτό.Ο γατούλης παρόλα αυτά έχει πολύ καλή διάθεση και όρεξη για φαγητό,νερό,παχνίδι.Επειδή όμως ανησυχώ,πήρα και άλον κτηνίατρο και μου είπε να τον πάω σήμερα στις 5 το απογευμα να τον δεί.Φοβάμαι μήπως έχει καμιά εσωτερική αιμοραγία και είμαι πολύ χάλια.Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά έχω αγχωθεί υπερβολικά Sad
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Δεκ 25, 2013 5:44 pm

gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula  Δεν γίνεσαι κουραστικη καθόλου, αλιμονο, αλλα σίγουρα κανεις δεν μπορει να σε συμβουλέψει καλύτερα απο τους ίδιους τους γιατρούς. Πολύ κριμα που έχασες το πρωτο 48ωρο. Ομως η ορεξη για φαγητο και παιχνιδι ειναι πολύ καλα σημάδια οτι ο γατούλης ειναι καλά. Μην αγχώνεσαι προκαταβολικά και περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρος.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Τετ Δεκ 25, 2013 6:39 pm

Καλησπέρα...λοιπόν πήγα σε τρίτο γιατρό και γυρίσαμε μόλις πριν λίγο.Ο γιατρός είπε ότι κλινικά έχει καλή εικόνα,είναι καλό το ότι έχει όρεξη για φαγητό και παιχνίδι.¨ομως έπρεπε να του βάλουν το ποδαράκι του το πολύ μέχρι τις 72 ώρες.Κανείς από τους 2 προηγούμενους δεν το έκανε και μάλιστα για τη νάρκωση που του έκανε χθες,μου είπε ότι κακώς του έκανε νάρκωση γιατι δε μπορεί να του κανει αυτος σήμερα για να του ξαναβάλει το πόδι.Θα κάνει μια προσπ΄θεια την Παρασκευή το απόγευμα γιατι μου είπε ότι πρέπει να ανακτήσει τις δυνάμεις του από τη χθεσινή βαριά νάρκωση και ελπίζουμε να μπεί στη θέση του.Αν όχι ίσως αργότερα χρειαστεί χειρουργείο αλλά σε καμία περίπτωση τώρα γιατι θα καταπονηθεί και πρέπει να έχει δυνάμεις.Ας ελπίσουμε την Παρασκευή να πάνε ολα καλά.Έπρεπε να αλλάξω τρεις κτηνιάτρους μέσα σε τρείς μέρες για να μου πει κάποιος τι πρέπει να γίνει...Εννοείται δεν τον ξαναπάω στους άλλους 2 από δω και στο εξής.
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από YNL Τετ Δεκ 25, 2013 7:12 pm

Αυτά είναι τα εξοργιστικά με μερικούς κτηνιάτρους, ουσιαστικά τρεις διαφορετικές διαγνώσεις αν είναι δυντατόν.
Περαστικά στον μικρούλη σου. Εύχομαι να φτιάξουν τα πράγματα μέχρι την παρασκευή και να μη ταλαιπωρηθεί περισσότερο γιατί βλέπω πως αφού έχει την όρεξη για φαί και παιχνίδι  θέλω να πιστεύω πως ο μικρός είναι αγωνιστής και δεν θα παραδώσει έτσι εύκολα τα όπλα. Κάνε κουράγιο και κράτησε μας ενήμερους Να μας τον φιλήσεις  kissss kissss gatoula gatoula gatoula gatoula
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Τετ Δεκ 25, 2013 7:56 pm

Ευχαριστούμε πολύ...Αγωνιώ για την Παρασκευή,ας ελπίσουμε to ποδαράκι να μπεί στη θέση του και να μη χρειαστεί χειρουργείο για το μικρούλη Sad
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Δεκ 25, 2013 8:41 pm

Αχ μωρε με τους γιατρούς....  gatoula gatoula gatoula
Το θετικο ειναι οτι ο τριτος γιατρος έχει ελπιδες για να μπει το ποδαράκι στην θέση του.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Τετ Δεκ 25, 2013 8:57 pm

Άντε να δούμε...και ο γιατρός αυτός δεν είναι καν στην πόλη μου,και μόλις τον πήρα τηλέφωνο αμέσως μου ζήτησε λεπτομέρειες για το περιστατικό και μου είπε να τον πάω το απόγευμα,ελπίζω να είναι τόσο καλός όσο δείχνει και να μην το ταλαιπωρώ και το ψυχούλι κάθε φορά με τόσες αλλαγές...
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Δεκ 25, 2013 9:15 pm

Απο τα λεγομενα σου μου ακούγεται οτι ενδιαφέρεται και μάλιστα το πηγες και χριστουγεννιάτικα και πήγε στο ιατρειο. Πολύ θετικο!! Πιστεύω πως με την βοήθεια ενος γιατρού που νοιάζεται και τις δικές σου προσπάθειες, το μικρούλι έχει τις καλύτερες πιθανοτητες, να γίνει τελειως καλα.!! Ευτυχως δεν έπαθε κατι σοβαροτερο mati mati mati 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Πεμ Δεκ 26, 2013 9:32 am

Το πραγματικά εξοργιστικό είναι ότι αν είχε ακολουθηθεί εξαρχής μία σωστή παρακολούθηση και "νοσηλεία" τώρα ο Τιγράκος θα ήταν μια χαρά και δε θα χρειαζόταν να μπεί στη διαδικασία της 2ης νάρκωσης και ίσως και χειρουργείου αν το ποδαράκι δε σταθεροποιηθεί.Δηλαδή,αν είναι δυνατόν,μια ψυχούλα που θα την ταλαιπωρήσουν δεν τους ενδιαφέρει καθόλου???
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Δευ Δεκ 30, 2013 10:02 am

Την Παρασκευή βάλαμε το ποδαράκι και σήμερα το απόγευμα θα πάμε να βγάλουμε τους επιδέσμους...ας ελπίσουμε ότι θα μείνει στη θέση του να περάσει η ταλειπωρία του μικρού,έχω αρκετό άγχος!Θα χρειαστούμε πολλή θετική ενέργεια:O
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Ηρακλένια Δευ Δεκ 30, 2013 10:11 am

luck luck luck luck luck luck luck luck 

Πολλά φιλάκια εκ μέρους των τρελόγατών μου στο μουσούδι του Τιγράκου! Κι όταν με το καλό αναρρώσει και ηρεμήσεις κι εσύ, βάλε μας φωτος πολλές με το αγόρι να το θαυμάσουμε!
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Δεκ 30, 2013 5:56 pm

luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από YNL Δευ Δεκ 30, 2013 6:13 pm

prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi gatoula gatoula
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο Empty Απ: Ο Τιγράκος έπεσε από τον 3ο όροφο

Δημοσίευση από Vaso89 Δευ Δεκ 30, 2013 8:09 pm

Γυρίσαμε από το γιατρό!!!Μετα από αγωνιώδεις προσπάθειες τριών ατόμων να τον κρατήσουνε... Laughing του βγάλαμε τους επιδέσμους,μέχρι στιγμής όλα καλά,στις επόμενες μέρες θα δούμε αν κάτσει στη θέση του  oksmily3 happy2 
Vaso89
Vaso89
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης