gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+48
al_bandy
moukelis
marina289
Zastina
gatoula46
Φανούλα
kirki
rouli726
Christy Theod
Hlianna
tortie
iugin30
kipourou
Osi
zazouzaz
Felicine
purina
fotini123
Ηρακλένια
tania g
zeledaki
vaso
akoylini
Дanae
alex..niaou
kouix
Maskotaki
Δ²
funambolo
cyberkill
SophiCat
otz
ΜαύροςΓάτος
kat-cats
Karamela
Mary-Fish
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
aggeloydaki
koneko
f.m123
Gatoplikti
Τζούλι το Κατσούλι
LAROGATA
houlieta
Anatoli
nikos_x
Μαυρογατος
aporw
52 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 29 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Ιουλ 06, 2013 7:43 pm

Νομίζω πως υπερβάλετε με το θέμα τρίχα...
Από την στιγμή που τον χειμώνα φουντωσαν πολύ και τωρα σκάει ο τζίτζικας, θα χάσουν τρίχωμα..
Ειναι απόλυτα φυσιολογικό....
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Ιουλ 06, 2013 8:06 pm

Και περισυ θυμάμαι είχε ζεστές και μάλιστα πιο πολλές....και δεν έχαναν τοση τρίχα. Να ειναι η ιδέα μου; Βέβαια η Τζιντζερ ήταν κοντότριχη. αλλα ο Ιντεφιξ....;
Μαρία τα κακά τους με την pronature ειναι πολυ σφιχτά;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Ιουλ 06, 2013 8:11 pm

Δίνω και κονσέρβα μαζι (1 από τα 3 γεύματα) οποτε δεν ξέρω αν μπορω να σου δωσω εικόνα..
Πάντως και τα 3 κάνουν σφιχτά κακάκια και όχι πάρα πολλά.
Ισως περισσότερα από ότι με την Acana (αλλά με την Acana δεν έδινα καθημερινά κονσέρβα, τωρα αλλάξαμε μενού)...
Απλά, εγω και όταν εδινα Acana, πάλι μαδούσαν τα παιδιά και νομίζω είναι φυσικό γιατι τον χειμωνα αρκουδεύουν...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Ιουλ 06, 2013 8:18 pm

Και εγώ δίνω κονσέρβα, το ένα γεύμα. Τα κακά της ειναι λιγότερα απ ότι με την ακανα αλλα πολυ σφιχτά! Απλά με το τρίχωμα μου κανει εντύπωση. Βέβαια όπως είπα η Κιρα ειναι φουντωτη, αλλα ο Ιντεφιξ δεν έχανε ποτέ μαλλί.. Τώρα χάνει. Βέβαια η πρωτεΐνη τώρα ειναι 22 και πριν 35. Ισως όμως ειναι εξαιτίας της πολλής ζέστης.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Ιουλ 06, 2013 8:22 pm

Η τροφή του σκύλου εχει μεγαλη διαφορά σε πρωτεϊνη (αλλά ετσι και αλλιώς, δεν νομιζω ότι χρειαζεται τόση πρωτεϊνη ο σκύλος)...

Μακαρι να υπήρχε η μαγικη τροφή του μη μαδηματος, αλλά ρεαλιστικά, δεν γινεται να μην εχω τρίχα (και ισχυει για ολους θεωρω)..
Το χειμωνα το σπίτι ειναι αρκετα κρύο (αναβω μόνο όταν ειμαι εδω και συνηθως βραδυ διοτι γενικά εχω συνηθισει) και ετσι τα γατιά αποχτούν αρκετη γούνα.
Ε, τωρα με την ζέστη την εναποθετουν στα επιπλα...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Σαβ Ιουλ 06, 2013 8:44 pm

Μην αγγίζετε βρε παιδιά το θέμα του μαδήματος.Sad Sad Sad Και τα δικά μου μαδάνε τρελά.Τι να κάνουν κι αυτά τα καημένα αφού σκάνε.Παντού αιωρούνται τρίχες ειδικά της Μπετίνας.Οσο για την τροφή την Δευτέρα θα την δοκιμάσουμε κι εμείς και θα σας πούμε.Μιλάμε για την πάπια-πορτοκάλι έτσι;Για αυτήν λέτε.
Αν τους αρέσει θα πρέπει να κάνουμε νύξη να φέρουν την μεγάλη συσκευασία.
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Κυρ Ιουλ 07, 2013 11:00 am

Ναι γι αυτήν μιλάμε...την πάπια-πορτοκάλι είανι και η μόνη grain free μέχρι στιγμής. Θα τους αρέσει θα δεις! εγώ το είδα και στην Κίρα πως ξεχώριζε μεταξύ των τροφών της pronature!!! και εντάξει το τρίχωμά της λάμπει! απλά ίσως έχει δίκιο η Μαρία...ότι τροφές και να δώσουμε τελικά αφού είναι φουντωτά τι θα γίνει...θα χάσουν μαλλί....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιουλ 07, 2013 2:15 pm

H pronature με την πάπια κι εμάς μας άρεσε. Συγκεκριμένα τους άρεσε τόσο πολύ, που έφαγαν 1.5 κιλό μέσα σε 5 μέρες, (φυσικά βρήκα 4 λιμνάκια με αμάσητες ή  μισομασημένες κροκέτες, λογικό τόσο που έφαγαν). Το τρίχωμα τους λάμπει πολύ παραπάνω από ότι έλαμπε με τη σεζίρ, και από απαλότητα σκίζουμε. Γενικά όπως το υπολόγιζω κρατάει και αρκετά, τα 2.5 κιλά δηλαδή σίγουρα θα μου πήγαιναν μήνα, με 40 μέρες. Γενικά έμεινα κι εγώ πολύ ικανοποιημένη από τη συγκεκριμένη τροφή. Τώρα σκέφτομαι το καλοκαίρι να το γυρίσω σε κονσέρβες και ωμά για κανά μήνα.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Ιουλ 08, 2013 2:51 pm

kat-cats έγραψε:Και περισυ θυμάμαι είχε ζεστές και μάλιστα πιο πολλές....και δεν έχαναν τοση τρίχα. Να ειναι η ιδέα μου; Βέβαια η Τζιντζερ ήταν κοντότριχη. αλλα ο Ιντεφιξ....;
Μαρία τα κακά τους με την pronature ειναι πολυ σφιχτά;

Mωρε τώρα που το λές, και μένα μου έκανε εντύπωση, αναρωτιέμαι τοσο καιρο πως γίνεται και δεν πετάει τριχα, εφοσον έκανε και τοση ζέστη απο νωρις. Αντιθέτως έχει φουντώσει η τριχα της πάρααα πολύ έχει μακρυνει., Το σάββατο μονο παρατήρησα και αυτο γιατι καποια στιγμή αντιληφθηκα οτι περνούσε και πνιγομουν, οτι άρχισε επιτέλους να πετάει τριχες. Θα σκάσει λέω. Το σάββατο ήταν η πρώτη φορα που με την συμβατική βούρτσα άρχισε και έβγαζε τριχες σε απανωτα βουρτισματα.
Τα δε κακα μια ισσοροπια με την acana απιστευτη.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Ιουλ 08, 2013 3:39 pm

Gatoplikti έγραψε:
kat-cats έγραψε:Και περισυ θυμάμαι είχε ζεστές και μάλιστα πιο πολλές....και δεν έχαναν τοση τρίχα. Να ειναι η ιδέα μου; Βέβαια η Τζιντζερ ήταν κοντότριχη. αλλα ο Ιντεφιξ....;
Μαρία τα κακά τους με την pronature ειναι πολυ σφιχτά;

Mωρε τώρα που το λές, και μένα μου έκανε εντύπωση, αναρωτιέμαι τοσο καιρο πως γίνεται και δεν πετάει τριχα, εφοσον έκανε και τοση ζέστη απο νωρις. Αντιθέτως έχει φουντώσει η τριχα της πάρααα πολύ έχει μακρυνει., Το σάββατο μονο παρατήρησα και αυτο γιατι καποια στιγμή αντιληφθηκα οτι περνούσε και πνιγομουν, οτι άρχισε επιτέλους να πετάει τριχες. Θα σκάσει λέω. Το σάββατο ήταν η πρώτη φορα που με την συμβατική βούρτσα άρχισε και έβγαζε τριχες σε απανωτα βουρτισματα.
Τα δε κακα μια ισσοροπια με την acana απιστευτη.

άρα με την ακάνα θεωρείς ότι χάνει λιγότερη τρίχα έτσι;;;
και με την pronature το τρίχωμά της Κίρας είναι όμως πολύ ωραίο, απλά μαδάει αρκετά.....ή μου φαίνεται πολύ λόγω ότι το μαύρο απεικονίζεται πιο εύκολα και πάει και κολλάει επειδή είναι μακρύτριχη...ενώ με την Τζίντζερ έχανε μεν τρίχωμα αλλά δεν καθόταν πάνω στα υφάσματα, τίναζα και έφευγε! τα κακά της με την ακάνα ήταν πιο πολλά και πιο μαλακά....τώρα με την pronature είναι λιγότερα και πολύ πού σφιχτά. Τώρα δεν ξέρω γιατί άλλαξα την τροφή της αρχές καλοκαιριού οπότε δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.......
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Ιουλ 08, 2013 3:51 pm

Εγω δεν έχω ταϊσει άλλη ξηρα απο τοτε που την πήρα απο το δρομο.Ολο και ολα 2 7κιλα σακια έχει φάει. Μονο κονσερβες απο κει και πέρα και φαγητο μαγειρευτο. Το έντερο έιναι σαν καλοκουρδιμένο ρολοϊ ούτε σφιχτα ούτα μαλακα. Κανονικοτατα. Για το τριχωμα πήγε να βγάλει λιγο οταν την πρωτοπήρα απο τον δρομο, που ήταν μωρο και ήταν χειμώνας. Εκτοτε έχει κάνει ένα πλούσιο τριχωμα και δεν έβγαζε τιποτα σχεδον. Απο τον μαϊο υποτιθεται οτι κάνει και ζέστη. Αφου έλεγα θα σκάσει πια. Αυτο το σκ κάτι πέταξε.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Ιουλ 08, 2013 4:22 pm

Μάλιστα...και εγώ την Κίρα από τότε που τη βρήκα 20 ημερών ακάνα έδινα και ήταν τέλειο το τρίχωμά της δεν είχα παράπονο. Απλά είπα να της δώσω κάτι ακόμα καλύτερο, ίσως, και που νομίζω της αρέσει καλύτερα από την ακάνα. Ετσι για να έχω εναλλακτική. Εχω προβληματιστεί τώρα....λες να έπρεπε να μην έχω αλλάξει....;; :-(
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Ιουλ 08, 2013 4:55 pm

Θεωρω οτι το τρίχωμα που αφηνει κατα την διάρκεια του καλοκαιριού ενα ζωο είναι ανάλογο με εκείνο που αποκτα κατα τον χειμώνα...
Αν - ας πούμε - τον χειμώνα η Κατερίνα αναβε λιγότερο καλοριφέρ, η Κιρα θα είχε πλουσιότερο τρίχωμα από ότι η Τζίντερ πριν 2 χρόνια..

Εγω πάντως είτε με την Αcana είτε με την Pronature βλέπω ότι μαδάνε τόσο όσο πρέπει... Τον χειμώνα εχουν πολύ γούνα, το καλοκαίρι την πετούν..
Και οι δυο τροφές μου αρέσουν εξίσου πάντως...

Εδω ο Χουλιο τώρα αρχισε να μαδάει για τα καλά...
Πίκρα...

edit: Ακόμη και με την RC την ίδια τρίχα μάζευα!... Μπόλικη!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Ιουλ 08, 2013 5:51 pm

Για τους σκυλογονείς...
http://www.holisticandorganixpetshoppe.com/top-7-worst-dog-food-brands.html

Νίκο, οι τρεις είναι της Purina... happy2 happy2 happy2 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Ιουλ 08, 2013 6:35 pm

Benefull & Alpo δεν θα ταιζα να σου πω την αληθεια......

Tι περιμενες να ακουσεις ομως σε "holistic & organic pet shop'' ???happy2 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Ιουλ 08, 2013 8:51 pm

houlieta έγραψε:Θεωρω οτι το τρίχωμα που αφηνει κατα την διάρκεια του καλοκαιριού ενα ζωο είναι ανάλογο με εκείνο που αποκτα κατα τον χειμώνα...
Αν - ας πούμε - τον χειμώνα η Κατερίνα αναβε λιγότερο καλοριφέρ, η Κιρα θα είχε πλουσιότερο τρίχωμα από ότι η Τζίντερ πριν 2 χρόνια..

Εγω πάντως είτε με την Αcana είτε με την Pronature βλέπω ότι μαδάνε τόσο όσο πρέπει... Τον χειμώνα εχουν πολύ γούνα, το καλοκαίρι την πετούν..
Και οι δυο τροφές μου αρέσουν εξίσου πάντως...

Εδω ο Χουλιο τώρα αρχισε να μαδάει για τα καλά...
Πίκρα...

edit: Ακόμη και με την RC την ίδια τρίχα μάζευα!... Μπόλικη!

Μαρία έχεις δίκιο σ αυτό που λες...πριν 2 χρόνια ανάβαμε καλοριφέρ....φέτος, μάλλον πέρισυ με την Κίρα ελάχιστο, οπότε ήρθε όπως θυμάστε και φούντωσε!!! και η Τζίντζερ μαδούσε το θυμάμαι απλά τίναζες το ριχτάρι και ήταν ΟΚ απλά η τρίχα της Κίρας μένει επάνω σαν τσαμπάκι.... πάντως δεν έχω παράπονο με καμμία εκ των δύο και μάλιστα η pronature αρέσει λίγο καλύτερα στο κορίτσι μου. Επειδή όμως το είχα απορία για το μάδημα γι αυτό ρώτησα....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Ιουλ 09, 2013 12:28 pm

kat-cats έγραψε:Μάλιστα...και εγώ την Κίρα από τότε που τη βρήκα 20 ημερών ακάνα έδινα και ήταν τέλειο το τρίχωμά της δεν είχα παράπονο. Απλά είπα να της δώσω κάτι ακόμα καλύτερο, ίσως, και που νομίζω της αρέσει καλύτερα από την ακάνα. Ετσι για να έχω εναλλακτική. Εχω προβληματιστεί τώρα....λες να έπρεπε να μην έχω αλλάξει....;; :-(

Αν και δεν θεωρώ τον εαυτο μου καλο γνώστη, επι της διατροφης, δεν πιστεύω οτι  η pronature ίναι απαράιτητα καλύτερη απο την acana.  Εχω την αισθηση οτι η acana έχει περισσοτερο κρέας.  Πιθανως να ειναι και στα ιδια επιπεδα. Aν προσωπικα άλλαζα σε κατι καλύτερο, θα πηγαινα σε οριτζεν και ο λογος που δεν το κάνω, ειναι οτι φοβάμαι το υψηλο ποσοστο της πρωτεϊνης. Απο την άλλη μερια εφοσον κατι της έχει κατσει πολύ καλα και δεν παχαινει, λειτουργει καλα στο έντερο της και έχει τέλειο τριχωμα, ισως δεν χρειάζεται να το αλλάξω. Επισης πιστεύω οτι σε ολα τα πράγματα πρέπει να υπάρχει ισσοροπια, οποτε για αυτο δινω την acana που ειναι κάπου στην μέση, καθως και κονσέρβες και μαγειρευτο και γιαούρτι.
Απο αποψη τιμης και δεδομένου οτι η pronature δεν φέρνει στην ελλάδα μεγάλες συσκευασιες θεωρώ οτι συμφέρει μακράν η αcana στα 7 κιλα.  Επισης κατι που παρατήρησα ειναι μια ελαχιστη διαφορα στο μαγνήσιο, η acana εχει 0,09 και η pronature 0,1

Νομιζω πως το θέμα ειναι στην προσωπικη κριση του καθενος και βέβαια ειναι και το θέμα πως κάθεται η τροφή στην κάθε γάτα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουλ 09, 2013 1:10 pm

Σωστά όσα λες και εμένα όλα αυτά με έχουν προβληματίσει, ποιοτητα - τιμή και επειδή και οι δύο της κάθονταν καλά, ήθελα απλά να έχω εναλλακτική. Η pronature από όσο είδα της αρέσει καλύτερα. Μεταξύ ακάνα και pronature προτιμούσε να τρώει ακάνα. Ευτυχώς όμως δεν είναι δύσκολο κορίτσι...είτε τη μία είτε την άλλη την τρώει. Μαγειρευτό δεν της κάνω, εκτός ίσως από κοτόπουλο, μοσχάρι που της βράζω μια φορά στο τόσο. Κυρίως δίνω κονσέρβα και ξηρά τροφή.
Η μεγάλη συσκευασία είναι φοβερή βοήθεια....και βασικός λόγος που σκέφτομαι το χειμώνα να της πάρω ακάνα.
Η orijen μου αρέσει αλλά είναι κατά πολύ ακριβότερη και ήδη έχουμε ξεφύγει....οπότε θέμα πρωτείνης, τιμής, είναι κάπως!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Τρι Ιουλ 09, 2013 3:34 pm

Λοιπόν ήρθε η τροφή και σε μάς. Η Μπετίνα ξετρελάθηκε όπως με κάθε καινούργια ξηρή τροφή που της παρουσιάζω.Veryhappy Ο άλλος την μύρισε και προτίμησε να φάει ένα μπωλάκι ωμή γαλοπούλα σε κομματάκια.whip whip whip whip Αυτός μόνο ωμά θέλει πάει και τελείωσε.Βλέπει κροκέτα και τρέχει μακριά.happy2 happy2 Τι να τον κάνω;
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 09, 2013 3:43 pm

Mην αγχωνεστε για την επιλογη ρε παιδια...Αν δεν εχουν πεπτικα θεματα τα γατια σας αλλαξτε μεταξυ τροφων ανα διαστηματα. blinking
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Ιουλ 09, 2013 4:59 pm

kat-cats έγραψε:Σωστά όσα λες και εμένα όλα αυτά με έχουν προβληματίσει, ποιοτητα - τιμή και επειδή και οι δύο της κάθονταν καλά, ήθελα απλά να έχω εναλλακτική. Η pronature από όσο είδα της αρέσει καλύτερα. Μεταξύ ακάνα και pronature προτιμούσε να τρώει ακάνα. Ευτυχώς όμως δεν είναι δύσκολο κορίτσι...είτε τη μία είτε την άλλη την τρώει. Μαγειρευτό δεν της κάνω, εκτός ίσως από κοτόπουλο, μοσχάρι που της βράζω μια φορά στο τόσο. Κυρίως δίνω κονσέρβα και ξηρά τροφή.
Η μεγάλη συσκευασία είναι φοβερή βοήθεια....και βασικός λόγος που σκέφτομαι το χειμώνα να της πάρω ακάνα.
Η orijen μου αρέσει αλλά είναι κατά πολύ ακριβότερη και ήδη έχουμε ξεφύγει....οπότε θέμα πρωτείνης, τιμής, είναι κάπως!

Προσωπική μου άποψη η οριτζεν στα 7 κιλα που κοιτάζω εγω πάντα, έχει 6 ευρώ διαφορα απο την acana , λιγο λιγοτερο απο 50 ευρώ το 7κιλο παλαια τιμή που βρήκα εγω. Ομως ταϊζεις λιγοτερο, διοτι ειναι πιο δυνατή και περιεκτική τροφη. Οποτε δεν νομιζω οτι υπάρχει θέμα οικονομικο. Μια ή άλλη ειναι. Βέβαια το λιγοτερο ειναι απάντηση και στην ανησυχια  για την υψηλη πρωτεϊνη. Μαγειρευτο ναι τα ιδια και γω + ψάρι, οχι συνέχεια. Πιστεύεις οτι η μεγάλη συσκευασια έχει θέμα με την συντήρηση το καλοκαιρι;

Νικο σχετικα με την εναλλαγη ξηράς τροφής,  που αντιλαμβάνομαι βέβαια το σκεπτικο, πιστεύεις οτι χρειάζεται και οταν η διατροφή περιλαμβάνει  και μαγειρευτα και κονσέρβες που ουτως ή αλλως εκει γινεται εναλλαγή;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 09, 2013 5:17 pm

Πιστευω χρειαζεται αλλα με μικροτερη αναγκαιοτητα.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Ιουλ 10, 2013 10:08 am

Gatoplikti έγραψε:
kat-cats έγραψε:Σωστά όσα λες και εμένα όλα αυτά με έχουν προβληματίσει, ποιοτητα - τιμή και επειδή και οι δύο της κάθονταν καλά, ήθελα απλά να έχω εναλλακτική. Η pronature από όσο είδα της αρέσει καλύτερα. Μεταξύ ακάνα και pronature προτιμούσε να τρώει ακάνα. Ευτυχώς όμως δεν είναι δύσκολο κορίτσι...είτε τη μία είτε την άλλη την τρώει. Μαγειρευτό δεν της κάνω, εκτός ίσως από κοτόπουλο, μοσχάρι που της βράζω μια φορά στο τόσο. Κυρίως δίνω κονσέρβα και ξηρά τροφή.
Η μεγάλη συσκευασία είναι φοβερή βοήθεια....και βασικός λόγος που σκέφτομαι το χειμώνα να της πάρω ακάνα.
Η orijen μου αρέσει αλλά είναι κατά πολύ ακριβότερη και ήδη έχουμε ξεφύγει....οπότε θέμα πρωτείνης, τιμής, είναι κάπως!

Προσωπική μου άποψη η οριτζεν στα 7 κιλα που κοιτάζω εγω πάντα, έχει 6 ευρώ διαφορα απο την acana , λιγο λιγοτερο απο 50 ευρώ το 7κιλο παλαια τιμή που βρήκα εγω. Ομως ταϊζεις λιγοτερο, διοτι ειναι πιο δυνατή και περιεκτική τροφη. Οποτε δεν νομιζω οτι υπάρχει θέμα οικονομικο. Μια ή άλλη ειναι. Βέβαια το λιγοτερο ειναι απάντηση και στην ανησυχια  για την υψηλη πρωτεϊνη. Μαγειρευτο ναι τα ιδια και γω + ψάρι, οχι συνέχεια. Πιστεύεις οτι η μεγάλη συσκευασια έχει θέμα με την συντήρηση το καλοκαιρι;

Νικο σχετικα με την εναλλαγη ξηράς τροφής,  που αντιλαμβάνομαι βέβαια το σκεπτικο, πιστεύεις οτι χρειάζεται και οταν η διατροφή περιλαμβάνει  και μαγειρευτα και κονσέρβες που ουτως ή αλλως εκει γινεται εναλλαγή;

Σχετικά με την τιμή ναι έτσι είναι....οι μεγάλες συσκευασίες είναι σε καλύτερη τιμή και φυσικά αυτού του είδους οι τροφές επειδή παίζεις με τα γραμμάρια τελικά η τιμή δεν ανεβαίνει. Τα χαρακτηριστικά πάντως της orijen που διάβασα είναι πάρα πολύ καλά! δεν ξέρω σε βάθος χρόνου αν δημιουργείται πρόβλημα, αλλά τα συστατικά της είναι πολύ καλά.
Οσο για την αποθήκευση θα σου πω το εξής: μεγάλες συσκευασίες δεν παίρνω τώρα το καλοκαίρι κι ο λόγος είναι ότι επειδή το τσουβάλι το βγάζω στο μπαλκόνι, το πρωί, για λίγο όμως, το πιάνει ο ήλιος. Δεν λέω ότι θα "χαλάσει" απαραίτητα αλλά δεν είναι κι ότι καλύτερο. Αλλιώς δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Και γι αυτό και παίρνω μικρές συσκευασίες τώρα. Το χειμώνα δεν το συζητώ.
Εμείς επειδή δεν έχουμε πρόβλημα με τις αλλαγες, βρήκα ότι με ακάνα και pronature η Κίρα δεν έχει πρόβλημα και σκέφτομαι να κάνω αλλαγές παρόλο που της δίνω και λίγο κρέας και κονσέρβα. Κάτι θα παίρνει από την μία κάτι από την άλλη.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Ιουλ 10, 2013 1:48 pm

Επισης στις μικροτερες συσκευασιες η οριτζεν ειναι και 2,5 κιλά αντι για 2. Πράγματι έχει πολύ καλη σύσταση και τώρα έβγαλαν τελειως και την πατάτα. Το site του εισαγωγέα δέν εχει ακομα ενημερωθει με τις αλλαγές, οποτε τις πληροφοριες τις βλέπεiς στο site του παραγωγού. Αυτο το βάθος χρονου που λές με προβληματιζει και μένα. Οσο ναναι η ξηρή μορφή δεν ειναι οτι καλύτερο. To τσουβάλι στο μπαλκονι ειναι ένα θεματάκι πιστεύω. Εγω το έχω μέσα στην κουζινα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες αποριες για την διατροφή που έχω.
Αυγο ψημενο κάνει να φάει η γατα;
Επισης ψάρι ωμο κάνει αλλα πολύ αραια;
Αν έαν φαγητο επισης έχει τσιγαριστει με κρεμμύδι η σκορδο ειναι εξίσου απαγορευτικο επειδη περιέχει τα 2 αυτά υλικα;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 10, 2013 2:16 pm

Gatoplikti έγραψε:Επισης στις μικροτερες συσκευασιες η οριτζεν ειναι και 2,5 κιλά αντι για 2. Πράγματι έχει πολύ καλη σύσταση και τώρα έβγαλαν τελειως και την πατάτα. Το site του εισαγωγέα δέν εχει ακομα ενημερωθει με τις αλλαγές, οποτε τις πληροφοριες τις βλέπεiς στο site του παραγωγού. Αυτο το βάθος χρονου που λές με προβληματιζει και μένα. Οσο ναναι η ξηρή μορφή δεν ειναι οτι καλύτερο. To τσουβάλι στο μπαλκονι ειναι ένα θεματάκι πιστεύω. Εγω το έχω μέσα στην κουζινα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες αποριες για την διατροφή που έχω.
Αυγο ψημενο κάνει να φάει η γατα;
Επισης ψάρι ωμο κάνει αλλα πολύ αραια;
Αν έαν φαγητο επισης έχει τσιγαριστει με κρεμμύδι η σκορδο ειναι εξίσου απαγορευτικο επειδη περιέχει τα 2 αυτά υλικα;

 Αυγό ψημμένο; Γενικά αυγό επιτρέπεται, αλλά καλύτερα να αποφεύγεις το ασπράδι. Ο κρόκος ναι επιτρέπεται, και ωμός, και βρασμένος.
Ωμό ψάρι ναι, φυσικά και κάνει, προσοχή με τα κόκαλλα, μέχρι 1 φορά την εβδομάδα, άντε 2, μπορεί να φάει. Και ψημμένο ψάρι μπορεί να φάει. Εγώ τους δίνω σολωμό, τον λατρεύουν!
Ναι, γιατί μένουν πάνω στο κρέας ένζυμα του κρεμμυδιού και του σκόρδου, και σίγουρα κομματάκια αυτά καθαυτά από κρεμμυδάκι και σκόρδο, οπότε είναι το ίδιο με το να το δίνεις ωμό.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Ιουλ 10, 2013 2:58 pm

Ευχαριστω
Ναι βρασμένο αυγο ήθελα να πώ Laughing LaughingΨωμι κάνει που πάει και μου το κλέβει καθε φορα η κυρια; Miλάμε για τρέλλα ομως με το ψωμι.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 10, 2013 3:05 pm

Gatoplikti έγραψε:Ευχαριστω
Ναι βρασμένο αυγο ήθελα να πώ Laughing LaughingΨωμι κάνει που πάει και μου το κλέβει καθε φορα η κυρια; Miλάμε για τρέλλα ομως με το ψωμι.
Κάνει, απλά καθ'οτι υδατάνθρακας το ψωμί δεν τους προσφέρει τίποτα, απλά ικανοποιεί τη λιχουδιά τους happy2 Και η δικιά μου κλέβει ψωμί. Και μακαρόνια. Και πατάτες. Και γενικά ο,τι υπάρχει στο πιάτο happy2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουλ 10, 2013 3:31 pm

Aυτο με τις κλοπες το ξεκινησε ο Σιμπα... -.-
Θα βγαλω την παντοφλα κ χαμος θα γινειMadd 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Τετ Ιουλ 10, 2013 4:14 pm

Νηστικά τα αφήνετε γιαυτό και κλέβουν...δεν εξηγείται αλλιώς.Razz Razz Razz Razz Razz Razz 
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουλ 10, 2013 4:21 pm

Οχι θα τα αφησουμε να φανε οσο θελουν! Τον αμπακο δηλαδη!
Ειναι σε διαιτα ο μεσιε εδω γι αυτο "κλωτσαει"happy2 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 10, 2013 4:30 pm

ΒρουκοΜπετινόσπιτο έγραψε:Νηστικά τα αφήνετε γιαυτό και κλέβουν...δεν εξηγείται αλλιώς.Razz Razz Razz Razz Razz Razz 

 Η Χιονάτη είναι ικανή να αφήσει στη μέση τις κροκέτες της αν μυρίσει κρέας στο πιάτο μου. Απλά τα κλέβει, τα πάει κάτω από το τραπέζι και εκεί αποφασίζει ότι δεν πεινάει τώρα. Οπότε ξύνει το πάτωμα, τα σκεπάζει και τα αφήνει για να τα φάει αργότερα geek
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουλ 10, 2013 4:34 pm

A ειναι hunter δηλαδη χαχαχαχαχαχα

Εμεις εχουμε το θεμα εδω γιατι ο μεγαλος τρωει πρωι κα βραδυ. Ενω ο μικρος σε καθε ευκαιρια τρωει τις κροκετες του. Οποτε σου λεει ο αλλος τι εγινε εδω?Το σκατοπραμα τρωει οσο θελει κ εγω με την μεζουρα??? Πανικοςςςς!
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Τετ Ιουλ 10, 2013 4:46 pm

f.m123 έγραψε:
ΒρουκοΜπετινόσπιτο έγραψε:Νηστικά τα αφήνετε γιαυτό και κλέβουν...δεν εξηγείται αλλιώς.Razz Razz Razz Razz Razz Razz 

 Η Χιονάτη είναι ικανή να αφήσει στη μέση τις κροκέτες της αν μυρίσει κρέας στο πιάτο μου. Απλά τα κλέβει, τα πάει κάτω από το τραπέζι και εκεί αποφασίζει ότι δεν πεινάει τώρα. Οπότε ξύνει το πάτωμα, τα σκεπάζει και τα αφήνει για να τα φάει αργότερα geek
Κλεπτομανής δηλαδή...veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny Στον ψυχολόγο να την πάς.
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Ιουλ 10, 2013 6:52 pm

Εμάς ευτυχώς δεν κλέβει η Κίρα...όταν σε δει να τρως και θέλει να ζητήσει φαγητό έρχεται ανεβαίνει με τα δυο της μπροστινά ποδαράκια και ζητάει το μερτικό της!!! ο κλέφτης του σπιτιού μας είναι ο Ιντεφίξ...ε ρε και ξεχαστώ να αφήσω την τροφή της Κίρας...την κατάπιε σε ένα δευτερόλεπτο!!! χαχχααχαχα το παμφάγο ον!! και έτσι αναγκαστικά ταίζω με πρόγραμμα και την Κίρα και από λίγο κάθε φορά!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Karamela Τετ Ιουλ 10, 2013 9:54 pm

kat-cats έγραψε:Εμάς ευτυχώς δεν κλέβει η Κίρα...όταν σε δει να τρως και θέλει να ζητήσει φαγητό έρχεται ανεβαίνει με τα δυο της μπροστινά ποδαράκια και ζητάει το μερτικό της!!! ο κλέφτης του σπιτιού μας είναι ο Ιντεφίξ...ε ρε και ξεχαστώ να αφήσω την τροφή της Κίρας...την κατάπιε σε ένα δευτερόλεπτο!!! χαχχααχαχα το παμφάγο ον!! και έτσι αναγκαστικά ταίζω με πρόγραμμα και την Κίρα και από λίγο κάθε φορά!!

θα σου δωσω μια μερα τη Μοκα!
Εκτος του οτι οταν τρωμε ερχεται διπλα μας, μας σκουνταει με το χερι, και τρεεεεεεχουν τα σαλια, παιρνει κι ενα βλεμμα και αναστεναζει λες και δεν εχει φαει ΠΟΤΕ.
Προχθες ειχα βαλει κονσερβα στα μωρα και την ωρα που της βαζαμε το κολαρο να τη παμε βολτα, σε χρονο dt καθαρισε ολο το πιατο με μια γλυψεια! Και δεν προλαβαμε να αντιδρασουμε! Δεν ξερω τι θα κανω πχια με αυτο το κοριτσι tafos 

Περα απο ολα τα αλλα, royal και ξερο ψωμι!! Ντρεπομαι που το λεω, ειχα ταισει ελαχιστα τα γατια μου απο δαυτη, αλλα παιδια εδω και 4 μηνες που τα ταιζω κτηνιατρικη royal, χωρις να κοιταξω πισω τα συστατικα και με πιασει μια απελπισια για τα λεφτα που δινω, ολα τα γατια(να χτυπησω ξυλο) κανουν κανονικα κακα και σταματησαν και οι εμετοι!! Ηταν πολυ δυσκολο να βρω μια τροφη να ταιριαζει και στα 7!
Επισης στα μωρα τωρα, επειδη 3 μωρα τρωνε το καταπετασμα, αλλαξα απο royal που εδινα μεχρι τωρα σε τονους γιατι κοντευα να φρικαρω απο τα εξοδα! Ε! τα εχει πιασει κοψιμο!! ειμαστε και σε ενα σπιτι 20τμ καταλαβαινετε τι γινεται οταν χ*ζουν! Σημερα εκανα το σκ**ο μου παξιμαδι και πηγα και ξαναπηρα royal!
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 13 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 29 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης