gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΜΑΡΘΑ

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΜΑΡΘΑ Empty ΜΑΡΘΑ

Δημοσίευση από titaki Κυρ Απρ 28, 2013 1:31 am

Θα σας πω μια ιστοριουλα ελπιζοντας να μην σας κουρασω.Λοιπον, μια κουκλα αδεσποτουλα ειχε γινει το παρεακι του Τιτου μας. Την ταιζαμε , και καναμε συντροφια ολοι μαζι στην βεραντα. Αυτα γυρω στο φθινοπωρο.Ηρθε ο καιρος ο Τιτος μου να φυγει Αθηνα , γιατι μενει κ Αθηνα και Χιο! Η αδεσποτουλα εγινε η μονιμη συντροφια μου!!!! Προσπαθησα απειρες φορες να την πιασω να την παω στον γιατρο να την στειρωσω, ομως σταθηκε αδυνατο. Περασε ο καιρος και τα οικονομικα μου δεν μου επετρεψαν αλλη αποπειρα. Παρατηρωντας την καποιο απογευμα , αντιληφθηκα οτι η κοιλιτσα της ειχε στρογγυλεψει ...επικινδυνα. Ηταν εγκυος. Αδυνατο σκεφτηκα να συντηρησω και γατακια,αν κ πολυ θα το ηθελα!! Συζητωντας το με τον γιατρο, μου ειπε οτι θα μπορουσε αν ηταν στην αρχη η εγκυμοσυνη να της κανει την επεμβαση. Ομως εμεινα ανεργη, μονη με δυο φοιτητες, κ ετσι το κοριτσακι μου ολο και φουσκωνε , και φουσκωνε...... Ομως αρκετα σας κουρασα θα αφησω την συνεχεια για μια αλλη μερα , ευχαριστω θερμα για την προσοχη σας.

titaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/02/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΡΘΑ Empty Απ: ΜΑΡΘΑ

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Απρ 28, 2013 1:46 am

καλέ, πες μας τι έγινε!!! γέννησε; έχεις γατάκια;;;;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΜΑΡΘΑ M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΡΘΑ Empty Απ: ΜΑΡΘΑ

Δημοσίευση από otz Σαβ Μάης 11, 2013 1:06 am

Μαρή Πόπη! Αφήνεις τον κόσμο να περιμένει!
Η Μάρθα είναι η βαφτισιμιά μου, την έβγαλα έτσι από το "Μάρθα Βούρτση".
Είναι μια κουκλίτσα, την είχα ανεβάσει και στο δικό μας θέμα.
Η μικρή δεν πιανόταν μέχρι πρόσφατα. Πολύ σπάνια καθόταν για χάδια, αλλά μόνο στην Πόπη. Ήταν μια αδεσποτούλα που εμφανίστηκε πριν λίγους μήνες στην αυλή της Πόπης από το πουθενά. Πλησίαζε μόνο την Πόπη, αλλά όχι πολύ.
Η Πόπη (titaki) δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να τη στειρώσει, αλλά ένας καλός κτηνίατρος της είπε να τη φέρει, αν μπορεί να την πιάσει και του δίνει τα λεφτά όποτε μπορέσει.
Μετά από πολλές αποτυχημένες απόπειρες, της έδωσε ο γιατρός ένα ηρεμιστικό να δώσει στη γατούλα για να μπορέσει να την πιάσει. Πήγα κι εγώ από εκεί και τα καταφέραμε! Δεν κοιμήθηκε, αλλά σαν να έπεσαν οι άμυνές της και ξέχασε για λίγο τις φοβίες της και χαϊδευόταν σε όλους. Ακόμα και στο γιατρό. Ο γιατρός μας είπε ότι η Μάρθα είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και ότι είναι πολύ κρίμα να γίνει έκτρωση, αφού της έμεναν λίγες μέρες. Επίσης μας είπε ότι δεν έχει ξαναγεννήσει.
Ε κι εμείς είπαμε να της φτιάξουμε μια φωλίτσα για να γεννήσει εκεί.
Έκανε 5 μωρά, πολύ όμορφα. Σήμερα έμαθα ότι τελικά έζησαν μόνο τα 4 (έχω καιρό να τα δω). Είναι 2 τιγράκια και 2 ασπρόμαυρα (το ένα μου θυμίζει λίγο τον Ζορρό μου). Πολλές πρόσφατες λεπτομέρειες δεν ξέρω, γιατί τα είχα δει πολύ μωρά.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΜΑΡΘΑ M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΡΘΑ Empty Απ: ΜΑΡΘΑ

Δημοσίευση από otz Κυρ Μάης 12, 2013 9:57 pm

Σήμερα είπα να κάνω γατοεπίσκεψη να δω Μάρθα και Τίτο. Η Μάρθα δε με πολυπλησιάζει, ούτε τα μωρά της (τα 3 τα τράβηξα φωτό με ζουμ και το τέταρτο, ένα ασπρόμαυρο, κρυβόταν).

Μάρθα:
ΜΑΡΘΑ Gjvkb040_zps5e31c0a0ΜΑΡΘΑ Gjvkb106_zps69de063bΜΑΡΘΑ Gjvkb105_zps89d87a52

Μαρθο-μωρά
ΜΑΡΘΑ Gjvkb125_zps6ac1679cΜΑΡΘΑ Gjvkb124_zpsb97b9966ΜΑΡΘΑ Gjvkb045_zps50a090d1ΜΑΡΘΑ Gjvkb044_zpsb8204958ΜΑΡΘΑ Gjvkb042_zpse174a64a
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΜΑΡΘΑ M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΑΡΘΑ Empty Απ: ΜΑΡΘΑ

Δημοσίευση από tania g Κυρ Μάης 12, 2013 11:03 pm

Τι ομορφα μπεμπεκια ειναι αυτα... και η μαμα Μαρθα ομως δεν παει πισω....

luck luck luck luck luck
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : ΜΑΡΘΑ M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης