gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Υπο άσχημες συνθήκες....

+4
calliope g.
SuperCatz
nosyparker
kuroneko
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από kuroneko Πεμ Ιαν 03, 2013 5:00 am

Δυστυχώς, κάτω απο ιδιαίτερα άσχημες συνθήκες βρήκα κι εγώ τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα....
αλλά αισθάνομαι ότι μπορώ να μοιραστώ τον πόνο μου με κάποιους που καταλαβαίνουν και δε λένε απλά "ένα γατί ήταν, σιγά!", όπως πολύ σωστά διάβασα σε προηγούμενη σχετική ανάρτηση...
δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες γιατί όλα είναι ακόμα πρόσφατα και δεν είμαι σε θέση...
Ήταν απο τις χειρότερες στιγμές της ζωής μου πραγματικά....
Την ημέρα των Χριστουγέννων, εντελώς ξαφνικά, έφυγε για πάντα από κοντά μας η Luna - ένα από τα πιο αξιαγάπητα και όμορφα πλάσματα που υπήρξαν ποτέ...
& την ημέρα της Πρωτοχρονιάς, παρά τις προσπάθειες μας για μια ολόκληρη εβδομάδα, και με τις ελλιπείς κατά τη γνώμη μου οδηγίες του κτηνιάτρου, χάσαμε και τον Riko, ένας γατούλης πολύ παιχνιδιάρης αλλά και πραγματικός κύριος....
Ελπίζω τώρα να είναι και πάλι μαζί τα δυο τους & το Lunaki μου να έχει άφθονες κροκέτες, το αγαπημένο του σνακ.... Sad

kuroneko
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Ιαν 03, 2013 10:20 am

Λυπάμαι πολύ για τη διπλή σας απώλεια. Ίσως να ακούγεται κλισέ, αλλά ο χρόνος θα γιατρέψει τις πληγές που τώρα είναι νωπές.

Καλώς μας ήρθατε, έστω και με αφορμή μια τόσο άσχημη συγκυρία.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Υπο άσχημες συνθήκες.... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Ιαν 03, 2013 12:50 pm

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειές σας.. Είναι πολύ σκληρό, πραγματικά, να χάνονται πλάσματα λατρεμένα..

Υπομονή, κουράγιο και δύναμη σας εύχομαι.. Και όπως είπε η nosyparker, αφήστε τον χρόνο να σας βοηθήσει..



Καλώς ήρθατε..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Υπο άσχημες συνθήκες.... M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από calliope g. Παρ Ιαν 04, 2013 9:20 am

Καλώς ήρθες κοντά μας φίλη μας. Λυπάμαι πολύ για το χαμό των φίλων σου. Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις, το πέρασα πρόσφατα. Δυστυχώς ο πόνος για τον θάνατο ή την απώλεια ενός πολυαγαπημένου ζώου δεν εκτιμάται από τους περισσότερους σαν ίσης έντασης με τον πόνο της απώλειας αγαπημένων μας ανθρώπων. Αυτός είναι και ο λόγος που βρέθηκα κι εγώ στο forum. Αντίο στους πολύτιμους φίλους σου.
Μακάρι οι ψυχούλες μας που "ταξιδεύουν" καθημερινά να βρίσκονται σε έναν καλύτερο τόπο από το δικό μας.

Υπο άσχημες συνθήκες.... Rainbowcats

Μετά

'Αραγε θα είναι εκεί;
'Αραγε θα είναι όλοι εκεί;

Με όρθιες ουρές θα έρθουν
να τριφτούνε στα πόδια μου;
Θα χουρχουρίσουν στα γονατά μου;

Αυτοί, που μου λείπουν κάθε μέρα,
θα είναι εκεί;

Αν ο Θεός είναι
αν είναι Πανάγαθος,
θα φτιάχνει για τον καθένα
τον δικό του Παράδεισο.

'Αραγε θα είναι όλοι εκεί;

Nίκος Δήμου “Το βιβλίο των γάτων”
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Υπο άσχημες συνθήκες.... M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από fsout Παρ Ιαν 04, 2013 11:52 am

συλλυπητηρια κι απο μενα... ποσο σε καταλαβαινω...
οτι και να σου πω δεν απαλυνει τον πονο, το ξερω...
οταν ο ξανθουλης φσουτ "εφυγε" ηταν ηδη δεκα μερες αρρωστος και οι κτηνιατροι δεν μπορουσαν να βρουν τι εχει. ταλαιπωρηθηκε με εξετασεις επι εξετασεων και δε μαθαμε ποτε το γιατι, μονο εικασιες...
αυτο που κρατησαμε σαν τη πιο δυνατη αναμνηση ειναι το τελευταιο πρωινο που ηταν μαζι μας, ανημπορος να κουνηθει, νιαουριζε στο κρεβατακι του επιμονα. ξυπνησα και τον πηρα στο κρεβατι μας αγκαλια. πονουσε ο καημενος και λες και ηξερε ηθελε μια τελευταια αγκαλια. με το που τον εβαλα στο κρεβατι μας αρχισε να χουρχουραει οσο μπορουσε, μας εκανε μουσουδιες αδυναμος κι εξαντλημενος....μας κοιτουσε με τοση λατρεια στα υπεροχα κιτρινα ματακια του....μια σκηνη που ποτε δε θα ξεχασω...
οι απειρες φωτο με το μουτρο του, οι αμετρητες αναμνησεις 11μισυ χρονων με τη μουσουδα του να ειναι συνδεδεμενη με το καθετι μεσα στο σπιτι, η παρουσια του σε καθε στιγμη της ζωης μας, ο τοσο ξεχωριστος του χαρακτηρας...μας λειπεις φσουτακο!!!
τωρα εχει παει στο γατοπαραδεισο...εκει που κοιμαται φυτεψαμε ενα δεντρακι
ποναει παρα πολυ η απουσια μιας ψυχουλας...
κατα καιρους φιλοξενουσαμε καποια γατουλια κι ο φσουτ οχι μονο τα λατρευε, αλλα εκτος απο το να κανει τη μαμα τους (τα εκανε μπανιο, τα αφηνε να τον πιπιλιζουν σα να τα θηλαζει, τα πηγαινε στην αμμο του και την ωρα του φαγητου περιμενε υπομονετικα να φανε πρωτα τα μικρα και μετα αυτος), τα προσεχε να μην κανουν ζημιες στο σπιτι, τους μαθαινε καλη συμπεριφορα, παιχνιδια που ηξερε οτι μας αρεσουν ...ηταν απιστευτο πλασμα!!!
ο γατουλης μας αγαπουσε πολυ τα ψιψινια
μεχρι να ερθει στο σπιτι η πιπερουλα το κλιμα στο σπιτι ηταν τραγικο...καθε τι που καναμε, γυριζαμε και κοιταζομασταν με τον αντρα μου, με ενα βλεμμα ειωθε ο ενας τον πονο του αλλου για την απροσδοκητη απουσια...
για μερες μπαιναμε σπιτι και νομιζαμε οτι τον ακουγαμε να ερχεται να μας προυπαντησει οπως εκανε παντα...ωρες ατελειωτες θα μπορουσα να γραφω γι αυτο το πλασμα!!!
ευχομαι να βρεις συντομα αυτο που θα απαλυνει τον πονο σου...ειμαι σιγουρη οτι τα γατουνια σου θα προτιμουσαν να σε βλεπουν χαρουμενο, να μοιραζεις αγαπη σε χνουδωτα πλασματα οπως εκανες και γι αυτα

fsout
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 στη χωρα του ουρανιου τοξου κ 4 ζουζουνια στο σπιτι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/12/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από kuroneko Σαβ Ιαν 05, 2013 4:55 am

Ευχαριστώ όλους για τη συμπαράσταση....
και εγώ στο χρόνο βασίζομαι όταν το σκέφτομαι λογικά, αλλά όταν το συναίσθημα κυριαρχεί όλα είναι αλλιώς...υπομονή λοιπόν....

'Μακάρι οι ψυχούλες μας που "ταξιδεύουν" καθημερινά να βρίσκονται σε έναν καλύτερο τόπο από το δικό μας.'.... το ίδιο εύχομαι κι εγώ ...

kuroneko
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Ιαν 10, 2013 12:21 pm

Λυπάμαι πολύ... κουράγιο

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Υπο άσχημες συνθήκες.... 662310

Υπο άσχημες συνθήκες.... Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Υπο άσχημες συνθήκες.... Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από victorgatos Παρ Φεβ 01, 2013 9:48 pm

λυπαμαι Sad κανε ομως κουραγιο.
καλως ορισες στην παρεα μας οπως και να χει Sad
victorgatos
victorgatos
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Τόπος : Ισπανια
Αριθμός γατουνίων : Το μικρο ζουζουνακι μου τον Βικτωρα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Μμμ... Καλοκαιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολες τις αδεσποτες{ ομως προτιμω τις ασπρομαυρες!!!}
Motto : ο κοσμος ειναι επικινδυνος οχι εξαιτιας αυτων που κανουν το κακο, αλλα εξαιτιας αυτων που βλεπουν και δεν κανουν τιποτα. Albert Einstein
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2013
Mood : Υπο άσχημες συνθήκες.... M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπο άσχημες συνθήκες.... Empty Απ: Υπο άσχημες συνθήκες....

Δημοσίευση από isminigiorgos Τρι Φεβ 12, 2013 8:31 pm

Κι εγώ με τη σειρά μου θα θελα να σου ευχηθώ κουράγιο και υπομονή..βρίσκομαι δυστυχώς κι εγώ στη θέση σου καθώς μόλις την παρασκευή έχασα τη γατούλα μου ξαφνικότατα και καταλαβαίνω πως νιώθεις..Sad .εύχομαι όλα τα γατάκια μας να γουργουρίζουνε παρέα.πάντως εδώ σίγουρα θα βρεις όση υποστήριξη γίνεται..

isminigiorgos
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 μίνιπι και μιλού!!! και διάφορα αδέσποτα μεταξύ των οποίων η σφήνα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κάθε καιρός είναι ιδανικός!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μαύραααα και γκρι!!!!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/08/2012
Mood : Υπο άσχημες συνθήκες.... M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης