gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

+17
kat-cats
Mary-Fish
Δ²
f.m123
otz
funambolo
tia
fsout
SuperCatz
Πούπσυ
Ηρακλένια
koneko
psipsa
Dreamer
mpoulaalekoula
ralou
houlieta
21 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουν 25, 2013 12:07 pm

Εχω αναφερει την απιστευτη χαρα και ευχαριστηση που εκδηλωνει οταν ερχεται η ωρα του φαγητου; Δεν σταματαει να γουργουριζει, να κυλιεται στο πατωμα και να μου δινει κουτουλιες!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 25, 2013 1:13 pm

Τι να πρωτοπώ για το κορίτσι μου.....εκτός από γάτα παρκούρ - είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα τρέχει, το πως πιάνεται στα πλάγια του καναπέ ή πως πηδάει λες και είναι σε τραμπολίνο από τον ένα καναπέ στον άλλο....απίθανη!!! εκτός λοιπόν από αυτό που μας τρελαίνει η γάτα νίντζα, όταν έρθει η ώρα του φαγητού της...γύρω στις 4.30-5 τα ξημερώματα (χαχαχα) σκάβει το πάτωμα...δε αν δεν δώσω σημασία...επ αόριστον συνεχίζει μέχρι να ξυπνήσουν όλοι.....όταν δε σηκωθώ να την ταίσω είναι τόσο  χαρούμενη που πηγαίνει μπροστά μιλώντας από τη χαρά της (χαχαχαχα αθόρυβη εντελώς έτσι;blinking και κοιτάζει αν έρχομαι....η δε ουρά της όρθια και φουντωτή!!! να μην πω ότι δεν τολμώ να αλλάξω δωμάτιο....να μπω στο μπάνιο κλπ. από πίσω με ακολουθεί...είχα τον Ιντεφίξ πριν τώρα έχω και τους δύο!!! χαχαχαχαχα
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τρι Ιουν 25, 2013 7:38 pm

Αυτο με το παρκουρ ειναι κατι που αμα δεν το δεις δεν το πιστευεις! Ο Μερλιν χαραζει στο μυαλο του μια διαδρομη και την ακολουθει με απιστευτη ταχυτητα. Το οτι πανω στην πορεια μπορει να βρισκεται ενας καναπες,μια τηλεοραση,2 καρεκλες,ενα τραπεζι,2 ποτηρια και ενα τασακι ειναι κατι αδιαφορο,τα περναει απο πανω χωρις να κοψει ρυθμο!
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 25, 2013 9:43 pm

happy2happy2happy2γλυκό μωρό ο Μέρλιν!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από kouix Τετ Ιουν 26, 2013 12:30 am


...Εγώ με το φιφί (ούτε 3 μηνών ακόμη), χαίρομαι κατι ΜΙΚΡΕΣ και ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ -cartoonίστηκες θα έλεγα- γρατζουνιές στα πόδια μου, που είναι αποτέλεσμα της ΕΠΙΜΟΝΗΣ της φίφας να "σκαρφαλώνει" απο τα πόδια μου, πανω στο γραφείο... (δεν της κάνει η καρέκλα που έχω δίπλα.....)

Έτσι, κυκλοφορώ με "συστάδες" τεσσάρων παράλληλων συρόμενων γραμμών ΚΑΙ στα δύο πόδια....

Είναι όμως, (πρέπει να ομολογήσω) πολυ χαρητωμένες.......dizzydizzy.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από of mice & men Δευ Ιουλ 08, 2013 11:38 am

καθε φορα που αφηνω το δωματιο ακομα και για δευτερολεπτα το τσοφλακι βγαινει απο το κουτι του και με παιρνει στο κατοπι
ειναι πολυ γλυκο γιατι μπουσουλαει ακομα το γατουλινακι μου και με κανει και απορω γιατι δεν εχει ανοιξει ακομα τα ματακια του πως ξερει προς τα που να παει για να με βρει? Suspect 
και το αλλο το καλο ειναι πως οταν τελειωνει το φαγητο κουρνιαζει στα ποδια μου και αρχιζει να πιπιλαει το χερι μουEmbarassed 
επισης καμια φορα οταν για να τον καθαρισω γυρναω την λαμπα πανω του με τα μικρα του πατουσια καλυπτει τα ματια του ετσι Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Peekaboo-cat Laughing Embarassed Embarassed Embarassed 


απορω με αυτο το γατι αν μεσα σε μια βδομαδα κανει τετοια τερτιπια σε κανα χρονο τι θα κανει;happy2 
of mice & men
of mice & men
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 28
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/07/2013
Mood : Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 M_sleep

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από loulou Δευ Ιουλ 15, 2013 5:20 pm

Τι ωραίες περιγραφές, μου έλειψαν βρε παιδιά!

Κι εμείς πάνω κάτω κάπου εκεί βρισκόμαστε.  Θα αναφέρω χαρακτηριστικά την Κουφοντίνα μου που είναι το αυτοκολλητάκι μου.  Όταν είμαι στο σπίτι, με ακολουθεί παντού, μέσα, έξω, πάνω, κάτω.  Όταν φεύγω πηγαίνει στο πάνω πάτωμα επάνω στη σιδερώστρα που είναι στημένη μπροστά στο παράθυρο και νιαουρίζει λυπημένα.  Επίσης όταν επιστρέφω πηγαίνει στο κάτω παράθυρο και κλαίει μέχρι να μπω την πόρτα.  Το ίδιο και στο μπάνιο, αν μείνει απ' έξω θα κλαίει μέχρι να την λυπηθώ και να της ανοίξω την πόρτα.

Η Λουλού κλαίει γενικώς τον τελευταίο καιρό, σε σημείο που σκεφτόμαστε να μετακομίσουμε για να ησυχάσουμε. Αυτή είναι κόρη του μπαμπά και έχει τις αδυναμίες της εκεί. Όλη μέρα μπορεί να τρίβονται και να φιλιούνται, εμένα με θυμάται άλλες ώρες. Την αγαπώ πάντως.happy2 

Η Σειρήνα έχει μια συνήθεια από μικρή, και παρόλο που την έχει κόψει λιγάκι στο πρωινό ξύπνημα δεν μπορεί να συγκρατηθεί.  Ερχεται μετα το ξυπνητήρι, πηδάει στο μαξιλάρι δίπλα και αρχίζει να μας πλένει το πρόσωπο και συγκεκριμένα τα μάγουλα, το σαγόνι και την μύτη την οποία στο τέλος πρέπει οπωσδήποτε να δαγκώσει!  Αν κρύψουμε το πρόσωπό μας είναι ικανή να σκάβει μία ώρα μέχρι να το ξετρυπώσει!  happy2
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 Empty Απ: Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Μάης 10, 2014 8:07 pm

Α, ειχα ξεχάσει ότι έχω ανοίξει και αυτό το θέμα!
Εδω θα κάνω την λίστα!...
Laughing

Λογοι που αγαπώ τις γάτες (τον Μάξιμο εν προκειμένω):
#1/100 Καθάρισα τις αμμολεκάνες.. Και τις δυο, πλυσιμο και έτσι... Οταν όλα τακτοποιήθηκαν ο Μάξιμος πρώτος πήγε να ελέγξει... Στην αρχη πήγε στην μία και αφού την μύρισε έκανε τα κακάκια του...
Επειτα εφυγε και πήγε στην άλλη και αφού την μύρισε έκανε τα τσισάκια του...
happy2  happy2  happy2
Το μωρό μου...  heart heartheart
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Μικρά, καθημερινά πράγματα που λατρεύουμε στις γάτες μας...  - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης