gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

+6
LAROGATA
Τζούλι το Κατσούλι
koneko
Μαυρογατος
tia
Gatoplikti
10 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Φεβ 28, 2013 4:50 pm

Μπράβο σας! Τέλεια τα νέα επιτέλους! Veryhappy Επίσης συγχαίρω αυτό το εξαίσιο έντερο!!! mati mati mati mati Καιρό όμως έχουμε να δούμε φωτό αυτής της υπέροχης καλόγνωμης ομορφιάς στο θέμα σας και διαμαρτύρομαι! Cool Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, θα βάλω τον πατέρα μου που ξέρει Γερμανικά, δε θυμάμαι παρά ελάχιστα... Βασικά, μωρέ, του έχω ένα σχετικά μικρό ονυχοδρόμιο, με το οποίο όμως δεν ασχολήθηκε καθόλου και το απέσυρα. Ήταν όμως στην αρχή, που ήταν ακόμα ψαρωμένος, τώρα που ζωήρεψε μπορεί να ασχοληθεί. Πήρα και ένα σπρέυ κατνιπ να το ψεκάσω μπας και του ρίξει καμιά ματιά (ή έστω νυχιά...). Αλλά υπάρχουν γενικώς πιθανότητες να προεκτείνω το χώρο του δωματίου μου (γιατί τα πράγματά του είναι όλα στο δικό μου δωμάτιο, αν και τριγυρνάει στο μεγαλύτερο μέρος του σπιτιού) και να πάρω φυσικά και μεγάλο γατόδεντρο. Γιατί για την ώρα δεν είναι ακάλυπτη ούτε η παραμικρή γωνίτσα, έχω βγάλει δικά μου πράγματα για να μπουν δικά του και δεν υπάρχει τοίχος ούτε για δείγμα ούτε για το μικρότερο γατόδεντρο. Sad Πάλι καλά που πήρα στενότερο γραφείο, γιατί νωρίτερα, για να κινηθώ στο χώρο, μετακινούσα συνεχώς πράγματα. tafos
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μαρ 01, 2013 1:17 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Μπράβο σας! Τέλεια τα νέα επιτέλους! Veryhappy Επίσης συγχαίρω αυτό το εξαίσιο έντερο!!! mati mati mati mati Καιρό όμως έχουμε να δούμε φωτό αυτής της υπέροχης καλόγνωμης ομορφιάς στο θέμα σας και διαμαρτύρομαι! Cool Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, θα βάλω τον πατέρα μου που ξέρει Γερμανικά, δε θυμάμαι παρά ελάχιστα... Βασικά, μωρέ, του έχω ένα σχετικά μικρό ονυχοδρόμιο, με το οποίο όμως δεν ασχολήθηκε καθόλου και το απέσυρα. Ήταν όμως στην αρχή, που ήταν ακόμα ψαρωμένος, τώρα που ζωήρεψε μπορεί να ασχοληθεί. Πήρα και ένα σπρέυ κατνιπ να το ψεκάσω μπας και του ρίξει καμιά ματιά (ή έστω νυχιά...). Αλλά υπάρχουν γενικώς πιθανότητες να προεκτείνω το χώρο του δωματίου μου (γιατί τα πράγματά του είναι όλα στο δικό μου δωμάτιο, αν και τριγυρνάει στο μεγαλύτερο μέρος του σπιτιού) και να πάρω φυσικά και μεγάλο γατόδεντρο. Γιατί για την ώρα δεν είναι ακάλυπτη ούτε η παραμικρή γωνίτσα, έχω βγάλει δικά μου πράγματα για να μπουν δικά του και δεν υπάρχει τοίχος ούτε για δείγμα ούτε για το μικρότερο γατόδεντρο. Sad Πάλι καλά που πήρα στενότερο γραφείο, γιατί νωρίτερα, για να κινηθώ στο χώρο, μετακινούσα συνεχώς πράγματα. tafos

Ευχαριστούμε τζούλι μας ! filaki Το εντεράκι φτου φτου, γιατι προχθές της έδωσα πάστα για την τριχα και χθες δεν μου κανε κακάκια καθόλου και ανησύχησα. Θα δούμε και σήμερα. Καλα αυτα δεν υποτιθεται οτι μαλακώνουν το έντερο; confused
Αμα θέλετε να δειτε φωτο φρεσκοτατες τζουλίνο μας, να μπειτε εδώ http://www.gatospito.com/t9712p50-topic#708575 να δειτε και το καινουργιο ΚΡΑΤΣ-ΜΠΑΜ μας !! happy2 που έφτασε μολις εχτές.
Ετσι το λέω εγώ απο το γερμανικο Kratzbaum. Laughing Κοιτα εδω πως ειναι σε μάς το παράθυρο. Αλλα δεν μας χαλαει καθόλου. Χρησιμοποιούμε το άλλο Laughing
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Μαρ 03, 2013 1:17 pm

Αχχ αυτο το τοπικ πρέπει να αλλαξει τίτλο και να λεει οι αρρωστειες της αγάπης μου! Οριστε λίγο συγχύστηκε η μικρη μου κλασομπανιερίτσα που πηγε στην γιατρο ή κατέβηκε κανενας βαθμος στην θερμοκρασια του σπιτιού και να τα υγρα στο ένα ματάκι.... Ααααα τι ειναι αυτο το πράγμα. Αφου ακούμε κανενα φταίρνισμα εδω μέσα και παθαινουμε πανικο ! Τι έχει το παιδι;; φταιρνίστηκε !! happy2
Οταν βλέπω προβλημα με ματια την βουτάω και την έχω με τις ώρες σκεπασμένη αγκαλια πανω μου να την ζεστάνω. Ευτυχώς που ειναι σκ και τελικά χτές το ματι ήταν πολύ καλύτερα και σήμερα δεν έβγαλε τίποτα. tongueout
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Μαρ 04, 2013 1:25 pm

No No Μάλιστα......
Αρχισε να ξύνεται πάλι πάνω απο το μάτι. Βλέπω το χει φάει το τριχωμα εκει πέρα. Ωρες ειναι να την βρώ πάλι ματωμένη και να φρικάρω. To ματι δεν φαινεται ομως τοσο χάλια. Την προηγούμενη φορα το ιδιο σκηνικο. Βάλαμε κολλύρια κορτιζονη και μετα αντιβιωτικο κολλύριο και πήραμε ένα μήνα λυσίνη, (συμπλήρωμα διατροφής για να αποφύγουμε την αντιβίωση απο το στομα. Μου φαινεται καλύτερα να την έπαιρνε. Τι θα γίνει με αυτο το πράγμα; Καθε τρεις και λιγο αυτο θα χουμε; Και τι ειναι αυτο τώρα με την φαγούρα που θέλει και κορτιζονη; No Ειδες τζούλη καλα λέω εγώ, θελω έναν γιατρο μονιμως σε ετοιμοτητα. Τσακάλι ομως η γιατρος, το πιασε το θέμα με τα ματια οτι κατι δεν πάει καλα. Που καταλαβαινει απο μια ματια, ποτε θα αναρρώσει και ποτε οχι δεν μπορω να καταλάβω. scratch Θυμαμαι τον πρωτο μήνα που τρέχαμε καθε εβδομάδα, εκει στην μέση του μήνα και μετα, εμένα το ιδιο μου φαινονταν. Πφφφ τώρα θα φύγει και η γιατρος αυτή για κανα 2 μήνες και έχω σκάσει, No πως θα ειναι η αντικαταστατρια;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Μαρ 06, 2013 4:27 pm

Τελικά το ματάκι μας κάνει νούμερα αλλα δεν κανει προβλημα. Μια τρέχει, μια ξύνεται, την άλλη κοκκινίζει για καμια ώρα και μετα σταματάει αλλα δεν χειροτερεύει. Εκανα μια κουβέντα με την γιατρο. Στην αρχή ειπε να βαλουμε κολλύριο για να μην κανουμε ξανα ολη την θεραπεια απο την αρχή, να το προλάβουμε, αλλα μετα που της τονισα οτι το κάνει για καμια ώρα σε κάποια ημέρα, ειπε να το παρακολουθήσουμε και αν χειροτερέψει να τις ξεκινήσουμε τοτε.
Μου λεει οτι το γεγονος του οτι το μάτι κοκκινίζει την κάνει να υποψιάζεται αλλεργια! Για να βρούμε τι αλλεργία θα πρέπει να μπλέξουμε με δαπανηρές εξετασεις. Μου είπε βέβαια οτι το ματάκι θα τρέχει που και που και ειναι κάτι που δεν θα σταματήσει εύκολα . Μαλλον θα το χει για πάντα, αλλα αυτο που μας ενδιαφέρει ειναι να μην βγάζει παχύρευστα υγρά και οχι να τρέξει κάποια στιγμή.
Πιστεύω οτι δεν θα έχουμε θέμα ετσι οπως βλέπω τουλάχιστον την εξέλιξη της τις τελευταίες μέρες. Τι να πω θα δείξει .... tongueout
Τα λεω και μονολογώ...... Smile
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Μαρ 10, 2013 2:51 pm

Α, ώστε εδώ δεν απαντήσαμε και γκρινιάζεις. Razz gatoula Κοίτα, αυτό με το μάτι είναι ένα θέμα... Κι εμένα τα μικρά του κήπου που είχαν πρόβλημα με τα μάτια τους βαρβάτο και υποτίθεται το ξεπεράσαμε, δακρύζουν πού και πού. Αλλά όχι και όλη την ώρα. Κι αν είναι παχύρρευστο (έτυχε μια δυο φορές μετά τη θεραπεία) τους ξαναβάζω το γνωστό κολλύριο και μετά από 2,3 μέρες ξαναπερνάει. Δεν είναι εύκολο όμως, εμένα μου είχαν ξανακυλήσει πολλές φορές, μήνες παιδευόμασταν και τα αποτελέσματα δεν ήταν και τέλεια (-2 μάτια), αλλά αυτά ήταν πολύ βαριά περίπτωση, έτσι κι αλλιώς, θα είχαν τυφλωθεί εντελώς και τα 4 αν δεν τα φροντίζαμε Sad . Δείγμα από υγρό του ματιού της έχετε πάρει; Δείχνει τίποτα; Μπορεί να έχει εξελιχθεί σε αλλεργία/ιδιοπάθεια μετά από τόσο παίδεμα που έχει περάσει και να θέλει χρόνο να φτιάξει, ξέρω γω. Ή και κορτιζόνη, αλλά αν ήδη κάνατε τέτοια θεραπεία, απ' ό,τι θυμάμαι, δεν κάνει πολύ καιρό γενικά, το ξέρεις...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Μαρ 10, 2013 3:25 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Μπράβο σας! Τέλεια τα νέα επιτέλους! Veryhappy Επίσης συγχαίρω αυτό το εξαίσιο έντερο!!! mati mati mati mati
veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
είσαι τρελή!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Empty Απ: Ουλίτιδα απο 6 μηνών!! Το να μετα το άλλο μας βγανει.

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Μαρ 10, 2013 3:56 pm

marina289 έγραψε:
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Μπράβο σας! Τέλεια τα νέα επιτέλους! Veryhappy Επίσης συγχαίρω αυτό το εξαίσιο έντερο!!! mati mati mati mati
veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
είσαι τρελή!

Δεν φταίω εγώ. Το στριμμένο το άντερο του Βολφίτο φταίει που με αποτρέλανε. Λέω να παραγγείλω αυτό τώρα που είναι απόκριες. Και να συνεχίσω να το φοράω και μετά, φυσικά:
Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 Stoli_80880-600x600_zps430a174e
geek
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Ουλίτιδα απο 6 μηνών!!  Το να μετα το άλλο μας βγανει. - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης