gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

+13
Дanae
kat-cats
Chouzouris
ralou
Πούπσυ
vaso
polina4smile
Δ²
tia
Anatoli
Fotoula
Kikiriki
ritoula
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

Δημοσίευση από ritoula Παρ Σεπ 21, 2012 9:45 am

Σας ευχαριστώ παιδιά πάρα πολύ για τη συμπαρασταση… Το ξέρω ότι νιώθετε και πολλοί έχετε βιώσει αυτή τη στιγμή και καταλαβαίνετε περισσότερο από τον καθένα πόσο δύσκολο είναι.. Ελπίζω να περάσει αυτό το στάδιο που ζω τώρα γρήγορα.. Να ξεχάσω την εικόνα της τις τελευταίες μέρες της ζωής της και να θυμάμαι τη Ριτούλα μου όπως ήταν..δυναμική και νεύρο.. έτσι ήταν η ψυχή μου..και μέχρι και την τελευταία στιγμή το ένστικτο την οδηγούσε να κάνει τις σκανταλιές της..απλά το σώμα της την εμπόδιζε..μέχρι την τελευταία της μέρα μου γουργούριζε με όση δύναμη της είχε μείνει. Κλαίω συνέχεια..Λυπάμαι που δε θα ξαναμιλήσω μαζί της..που δεν θα ξαναπαίξω μαζί της..που θα ξεχάσω τη φωνή της και που με ακολουθούσε σε κάθε μου βήμα. Ήταν η αδερφη μου, το παιδί μου, η φίλη μου, το στήριγμά μου, η συντροφιά μου…Και κανένας άλλος στη ζωή μου δεν είχε ποτέ τόσες ιδιότητες μαζί..Έχασα ένα μεγάλο κομμάτι μου και τώρα προσπαθώ να ενώσω τα υπόλοιπα ξανά. Πολύ μεγάλος ο πόνος. Μου λένε να σκέφτομαι ευχάριστα πράγματα για να ηρεμήσω αλλά νιώθω τύψεις να μην τη σκεφτώ εστω για μία στιγμή..Κι έτσι πάλι κλαίω…Χθές την πήγαμε σε κοιμητήριο..Δυστυχώς δεν είχαμε χώρο κοντά στο σπίτι και την πήγαμε μακριά γεγονός που δε θα της άρεσε καθόλου αλλά…εκεί θα πηγαίνουμε να την βλέπουμε..θα έχει την ησυχία της και άλλες ψυχούλες παρέα..Της βάλαμε και 4 λευκά τριαντάφυλλα.. Τα αγαπούσε πολύ..κάθε βράδυ ανέβαινε στην τραπεζαρία και τα έγλυφε..και όταν κοιμόμασταν πολλές φορές μας ξύπναμε το μπαμ από το βάζο που το έριχνε κάτω…Ποτέ δεν της θύμωσα για τίποτα..Ποτέ… Дanae ο πόνος δεν περιγράφεται…έχασα μια μεγάλη μου αγάπη.. Agelikoula το ξέρω ότι δεν θα το ξεπεράσω ποτέ… Απλά αυτό που της αξίζει είναι να τη θυμάμαι όπως ήταν..δυνατή και όμορφη..και να σκέφτομαι τις όμορφες στιγμές που ζήσαμε…και να βγάλω από το μυαλό μου την εικόνα της Ριτούλας κουρασμένης να κρύβεται για να μην τη δούμε να ξεψυχάει..
ritoula
ritoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/09/2012
Mood : ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Σεπ 21, 2012 9:57 am

Είμαι σίγουρη πως η Ριτούλα πέρασε μια υπέροχη ζωή δίπλα σας. Όχι άσχημα για ένα γατάκι που κάποιος το πέταξε στα σκουπίδια. Αργότερα σχεδόν θα ξεχάσεις το πως ήταν στο τέλος και θα τη θυμάσαι μόνο όπως τότε που ήταν όμορφη και γεμάτη ζωή.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

Δημοσίευση από marina289 Παρ Σεπ 21, 2012 10:00 am

Λυπάμαι πολύ.....

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..

Δημοσίευση από funambolo Παρ Σεπ 21, 2012 10:05 am

Καληνύχτα μικρούλα... Όνειρα γλυκά να έχεις εκεί που πήγες ... rainbow
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.. - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης