gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Mισοτυφλο μωρο γατακι...

+30
niou
Βετούλι
Φωτεινή
ralou
AngelNonh
SuperCatz
Maskotaki
natalouko
funambolo
Paw
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
melinaki
kat-cats
mpoulaalekoula
melinakef
69cats
Fotoula
alexandrakicat
vaso
Kikiriki
Chouzouris
nosyparker
doremi
polina4smile
Πούπσυ
otz
ROZALIA78
Anatoli
tsili
XIONIS
34 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Μάης 04, 2012 3:44 pm

Εδω και δυο-τρεις μερες ακουω αργα το απογευμα νιαουρισματα απο καπου κοντα αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια γιατι εχουν γεννηθει γατακια στην διπλανη ακατοικητη μονοκατοικια. Προχθες το βραδακι ακουσα παλι νιαουρισματα και γονεις που ειχαν τα παιδια τους στην παιδικη χαρα στο παρκο απεναντι απο το σπιτι μου να λενε κατι για γατακια. Απο το μπαλκονι μπορεσα να δω 2 γατακια (1 γκρι κι 1 πορτοκαλακι) να μπλεκονται στα ποδια των παιδιων που επαιζαν στην παιδικη χαρα. Λογω παντελους ελλειψης χωρου (μεχρι και στην αποθηκη και στην ταρατσα εχω αδεσποτα) ειπα οτι δε θ ασχοληθω, οτι καπου εκει θα ειναι η μαμα τους κι οτι τελος παντων τοσος κοσμος υπαρχει εκει ας τα βηθησουν. Τα μωρα δεν ξανακουστηκαν μεχρι χθες το βραδυ οποτε υπεθεσα οτι τα μαζεψε η μαμα. Χθες ομως παλι τα ιδια, κλαματα σχολια των γονιων με τα παιδια τους για τα γατακια κλπ. και στο τελος το βραδυ ξανασταματησαν. Φανταστηκα οτι καποια γατα εχει γεννησει στο παρκο (επικινδυνο μερος με τοσο κοσμο και σκυλια) κι οτι τις ωρες που λειπει τα μωρα σουλατσαρουν και κλαινε. Καποια στιγμη νωρις το μεσημερι κατεβηκα να αφησω στον την Ροζα την αδεσποτη γατουλα με aids που φιλοξενω στην αποθηκη και καποιες ωρες την ημερα την αφηνω εξω να ξεσκασει, και να ταισω τα αδεσποτα στον μπροστινο κηπο. Εκεινη την ωρα ειδα δυο παιδακια στο παρκο να ειναι σκυμμενα και να κοιτανε κατι. Περναω απεναντι και παω να δω τι ειναι και τι βλεπω? Το μωρο πορτοκαλι γατακι (20-25 ημερων το πολυ) ξαπλωμενο στο πλαι και ακινητο σε μαυρα χαλια. Μυξες και τσιμπλες ειχαν καλυψει ματια και μυτη και πανω κολλημενο ξεραμενο κοκκινοχωμα. Τα παιδακια του ειχαν φερει ενα κεσεδακι απο γιαουρτι με γαλα και προσπαθουσαν να το ταισουν. Μου ειπαν οτι μενουν στην καινουργια πολυκατοικια στην απεναντι πλευρα του παρκου και οτι το ειχαν δει που ηταν μονο του. Φυσικα το μωρο δεν ηταν σε θεση να πιει απο μπωλ. Το πηρα και ειπα στη μικρουλα αν δει το γκριζακι να ερθει να μου το πει. Ο πορτοκαλακης ειναι σε αθλιο χαλι και δε ξερω αν θα τα καταφερει. Ισως να τον αφησε η μαμα του γι αυτο το λογο οπως μου ειχε παρατησει η μαμα του πριν 3 χρονια ακριβως τον ετοιμοθανατο τοτε Πολυ μου! Ειναι σε παρομοια χαλια. Πολυ εξασθενημενος, αφυδατωμενος, και μυριζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ασχημα... Πηγα φαρμακειο και προμηθευτικα τα απαραιτητα αφου ο γιατρος μας ειχε κλεισει για μεσημερι και αφου δυστυχως ο Κωστας απο χθες το πρωι ειναι παλι για καποιες μερες Γερμανια και δεν εχω ανθρωπο να με πεταξει στον κτηνιατρο. Το θετικο ειναι οτι τα εχω ξαναπερασει και ξερω... Αρχικα το ειχα το μωρο στον κηπο για να μη το ανεβασω πανω και αποτελειωσω τα ηδη χαλια νευρα των γατιων μου. Η Ροζα τον πλησιασε τον εγλειψε αλλα δεν την αφησα γιατι και αυτη λογω aids ειναι πολυ ευκολο να αρπαξει αρρωστιες αλλα και ο μικρος δεν πρεπει να κολλησει κατι περισσοτερο απο αυτο που ηδη εχει. Διαφορετικα θα τον αναλαμβανε η Ροζουλα που πριν τη στειρωσω ηταν εξαιρετικη μαμα. Τον καθαρησα με φυσιολογικο ορο και γαζα οσο μπορουσα, εβαλα Tobrex στα ματακια και εδωσα με συριγγα ινσουλινης μια σταγονα αντιβιωση απο αυτη που δινω στη Ροζα για τη ρινοτραχειτιδα. Ολα αυτα σε τηλεφωνικη συνεννοηση με το γιατρο εννοειται!!! Επειδη δεν ειχα γαλα ή μπεμπε τροφη του εδωσα με συριγγα νερακι και 2-3 κροκετες gastrointenstinal στο στομα γιατι απο αυτες που ειχα ηταν οι μονες πολυ μικρες κροκετες καθως επισης και λιγο ζουμακι απο κονσερβα κοτοπουλο παλι με τη συριγγα. Τωρα το μπεμπακι κοιμαται σε γατοφορο με πανα και χλιαρη θερμφορα στο μπαλκονι μου. Σα να ζωηρεψε λιγο, αλλα δεν εχω και πολλες ελπιδες γιατι εχει τα χαλια του... Βεβαια σε χειροτερα χαλια ειχα βρει τον Πολυ μου κα τωρα 3 χρονια μετα ειναι ενας ζωηρος, πανεμορφος και πανεξυπνος γαταρος. Δεν ειναι πολλα αυτα που μπορω να κανω σε αυτη τη φαση και δεν εχω και κουραγια να κανω και πολυ περισσοτερα... Με 5 γατια στο σπιτι, 1 αρρωστο αδεσποτο στην αποθηκη, 1 αδεσποτο σκυλο στην ταρατσα και 2 γατια που μας παρατησαν στο μαγαζι το μονο που μου ελειπε ηταν κι ενα αρρωστο μωρο... Θα προσπαθησω κι οτι γινει... Τωρα το μονο που μπορω να κανω ειναι να του καθαριζω συχνα τα ματια και τη μυτη και να δινω αντιβιωση, και να ευχομαι να τον πιασει! Το ενα ματακι μισοανοιξε και ειναι γαλανο το αλλο ομως ειναι κατακοκκινο και πρισμενο και δεν ξερω καν αν εχει ματι μεσα... Και φτερνιζεται και με γεμιζει μυξες το ερμο... Αυτη τη στιγμη εχει χωθει κατω απο την πανα και κοιμαται πανω στη θερμοφορα...
Πηρα τον Κωστα στη Γερμανια για να τον προειδοποιησω μη δει γατι οταν επιστρεψει και παθει εγκεφαλικο και αντι να με βρισει που μαζεψα κι αλλο μου ειπε "μπραβο καλα εκανες και το μαζεψες"! Παλι καλα, γιατι καθε φορα που λειπει ταξιδι σπαει ο διαολος το ποδαρι του και βρισκω συνεχεια μωρα...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από tsili Παρ Μάης 04, 2012 4:03 pm

Λοιπόν καταρχήν νομίζω ο Κώστας δεν πρέπει να ξαναφύγει ταξίδι...

Κατα τα άλλα, Άσπα είσαι ηρωίδα....Και λίγο είναι αυτό που λέω
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Μάης 04, 2012 4:03 pm

Οχι που δεν θα το επαιρνες τελικα!Ευχομαι στα χερια σου,να γινει κι αυτος ενας γαταρος! luck luck luck
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από ROZALIA78 Παρ Μάης 04, 2012 4:21 pm

Έφτιαξε η τύχη του μωρού που το βρήκες Άσπα μακάρι να συνεχίσει έτσι να σωθεί κιόλας το καημένο....
Κουράγιο με τα τρεξίματα και μπράβο που το βοήθησες και αυτό....
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από otz Παρ Μάης 04, 2012 4:27 pm

Μακάρι να συνέλθει το μωράκι από την ταλαιπωρία του! Τρώει μόνο του ή θέλει μπιμπερό;
luck
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Μάης 04, 2012 4:58 pm

είμαι σίγουρη ότι θα συνέλθει, Άσπα. Μπράβο που το μάζεψες. Ρε συ δεν παρακολούθησα ότι μάζεψες και αδέσποτο σκύλο στην ταράτσα!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από polina4smile Παρ Μάης 04, 2012 5:28 pm

Μπράβο που το μαζεψες το καημενακθ... Εύχομαι να πανε όλα καλά!
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από doremi Παρ Μάης 04, 2012 6:43 pm

κοπέλα μου grinning4 grinning4 grinning4 και ναι δεν έπρεπε να φύγει ο Κώστας No
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Μάης 04, 2012 8:29 pm

otz έγραψε:Μακάρι να συνέλθει το μωράκι από την ταλαιπωρία του! Τρώει μόνο του ή θέλει μπιμπερό;
luck
Oταν ψιλοσυνηλθε εψαχνε στα τυφλα στο χερι μου να θηλασει. Μπιμπερο δε θα του δωσω καθολου γιατι ετσι κι αλλιως οποιο μωρο βρισκω στις 22-25 μερες του ξεκιναω ξηρα τροφη. Ηδη του εδωσα κροκετουλες gastrointenstinal μια μια στο στομα και τωρα θα φερω αποψε απο το μαγαζι weaning Royal Canin που ειναι για μωρα απο 1 μηνα.
Πούπσυ έγραψε:είμαι σίγουρη ότι θα συνέλθει, Άσπα. Μπράβο που το μάζεψες. Ρε συ δεν παρακολούθησα ότι μάζεψες και αδέσποτο σκύλο στην ταράτσα!!
Δε μαζεψα αλλο. Ειναι η Queen η σεττερινα απο περυσι το καλοκαιρι! Τα 6 μωρα της δοθηκαν κι αυτη στειρωθηκε και μας εμεινε! Δε βρηκαμε να τη δωσουμε δυστυχως... Εμεις εχουμε τα γατια και η αδελφη μου τον ζηλιαρη τον Ραμση που δε τη θελει με ιποτα! Στον κηπο εχουμε προβλημα με τους υπολοιπους του 3οροφου οποτε την εχουμε ταρατσα...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από nosyparker Παρ Μάης 04, 2012 9:08 pm

Αχ μωρέ το καημένο. Ευτυχώς που το μάζεψες, είμαι σίγουρη πως στα χέρια σου θα ξανανιώσει. luck
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Μάης 04, 2012 10:40 pm

Σώθηκε το γατάκι, το ανέλαβε η Άσπα...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Kikiriki Σαβ Μάης 05, 2012 9:09 am

Α ρε Άσπα... Εύχομαι το μικράκι να τα καταφέρει και να είναι καλότυχο
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Μάης 05, 2012 12:24 pm

To γατακι ειναι ακομα ζωντανο αλλα δεν ξερω ποσο και αν θ αντεξει. Χθες το βραδυ το ξανακαθαρισα απο τσιμπλες και μυξες και το ταισα με τα χιλια ζορια κροκετα-κροκετα στο στομα. Το ζοριζω να φαει αλλα ειναι για το καλο του. Ετσι ειχε γινει και με ενα απο τα γατακια που ειχαν βρεθει στα σκουπιδια του Α'Νεκροταφειου, τον Συλβιο ο οποιος ειχε σταματησει να τρωει και ειχε γινει σκελετος και στο τελος απο το πολυ μπουκωμα εφτασε να γινει ο πιο μεγαλοσωμος και ο πιο φαγανος απ ολα! Ελπιζω κι ο μικρουλης μου να παρει σιγα σιγα λιγο βαρος. Χθες το βραδυ τον ζυγισα 335 γρ. αλλα αυτο ηταν αφου ειχε φαει και πιει. Κακακια δεν εχει κανει ακομα μονο πολλα τσισακια. Τον ταισα το πρωι (κλασσικα με το ζορι...) και τον εχω αφησει με θερμοφορα, κουβερτακι και ενα κουκλακι ελεφαντακι που βαζω συνηθως στα μωρα για παρεα. Παλιοτερα εβαζα ενα γουρουνακι (αυτο μεγαλωσε τον Πιπη, τον Πολυ και την Ιριδα) αλλα αν το δωσω στο γατουλη θα κοψω διπλωματικες σχεσεις με τον Πολυ ο οποιος το εχει αγαπησει σφοδρα τους τελευταιους μηνες και οταν δεν κοιμαται μαζι του, περιφερεται σε ολο το σπιτι με αυτο στο στομα του!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Μάης 05, 2012 2:12 pm

μήπως να του έδινες λίγο γαλατάκι;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Μάης 05, 2012 2:14 pm

Ειπε ο γιατρος οχι γαλα μηπως το πιασει διαροια.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από vaso Σαβ Μάης 05, 2012 2:15 pm

Ασπασάκι grinning4 gatoula

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από alexandrakicat Σαβ Μάης 05, 2012 7:25 pm

Ασπα οντως grinning4 worship
Συμφωνω οτι ο Κωστας δεν πρεπει να ξαναφυγει,διαβασα εκει που λες οτι θα ακουγες διαφορα απο τον Κωστα επειδη μαζεψες το γατι ενω αυτος σου ειπε μπραβο!Το ιδιο επαθα με την μαμα μου και την ξανθια γαλανοματα(γατουλα αδεσποτη που εχει γεννησει σε αποθηκη,κινδυνευει και ψαχνει φιλοξενεια)οταν της ειπα οτι εχει γεννησει εκει και χρειαζεται σπιτι και οι εργατες δεν την θελουν και και μου πε(και με εξεπληξε) παρτην και φερτην εδω μπροστα(στον λιγο μπροστινο μας χωρο)!!!Ειχα μεινει!!!
Ελπιζω το γατακι να γινει καλα!!Αντε και good luck!!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Μάης 05, 2012 10:40 pm

Yπαρχουν φορες που νιωθω οτι κανω παρα πολλα για τα γατακια (ειδικα οταν τα παραμπουκωνω με το ζορι και κλαψουριζουν ) κι αλλες που νιωθω οτι κανω πολυ λιγα... Οσα γατια κι αν εχω μεγαλωσει παντα αισθανομαι οτι κανω κατι λαθος. Μακαρι να μη δουλευα σημερα και να ειχα παει το μωρο στο γιατρο. Το ταιζω πολυ? Το ταιζω λιγο? Θα ηθελε πιο συχνα? Του κανω κακο με τη θερμοφορα? Μηπως θελει περισσοτερο νερο? Μηπως του δινω πολυ και το πνιξω? Πνιγομαι εγω με ολα αυτα... Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω αλλο... Το ταισα το πρωι στις 8 με 9 και το ξαναταισα 4 με 5. Καθε ταισμα κραταει κοντα μια ωρα γιατι του δινω μια μια κροκετουλα στο στομα βαθια και περιμενω να την καταπιει για να μην πνιγει. Δεν ειναι ευκολο γιατι δεν ξερει αλλα δεν πειραζει. Το εκανα σχετικα προσφατα με 6 ταυτοχρονα και μου επαιρνε κοντα 2 ωρες καθε ταισμα... Θα ξαναταισω το βραδυ κατα τις 12 με 1. Μηπως επρεπε να ταιζω πιο συχνα? Αλλα δε θα ξυπναγε και θα εκλαιγε αμα πειναγε? Να το ταιζω πιο συχνα ή θα το σκασω στο φαγητο? Χθες βραδυ το ζυγισα 335 γρ. και σημερα ειναι 345. Επρεπε να εχει παρει παραπανω? Χθες βραδυ εκανε τσισακια πολλα και σημερα με ξανακατουρησε την ωρα που το ταιζα. Απ οτι ειδα εχει ξανακανει αρκετα τσισακια στην πανα που του εχω μεσα στη γατοφορο αρα λειτουργουν τα νεφρακια του και πινει προφανως αρκετο νερο. Κακα δεν επρεπε να εχει κανει? Το στουμπωσα με το φαγητο? Σημερα παρολο που αντιδρουσε και κλαψουριζε οταν το ταιζα με το ζορι μετα το φαγητο κι αφου με ειχε κατακατουρησει αρχησε να προσπαθει να θηλασει το μπρατσο μου και να γουργουριζει! Και χθες το βραδυ και σημερα το απογευμα μετα το φαγητο το ειδα να πλενεται! Ξερω οτι οταν ενα γατι ειναι αρρωστο σταματαει να πλενεται. Ισχυει και το αναποδο? Δηλαδη οταν ενα γατι πλενεται σημαινει οτι ειναι καλα? Αν ναι τοτε το μπεμπακι παει πολυ καλυτερα!!! Veryhappy
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Μάης 05, 2012 10:50 pm

Είμαι σίγουρη ότι το μπεμπάκι θα γίνει γάταρος, όπως ΟΛΑ όσα έχεις αναλάβει...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Μάης 05, 2012 10:52 pm

Μακαρι να γινει καλα!!! Κι ας ξερω οτι δυσκολα θα του βρω σπιτι... Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από alexandrakicat Κυρ Μάης 06, 2012 9:19 am

Ασπα το γατακι πιστευω οτι παει μια χαρα,αμα πλενεται κιολας ειναι μια χαρα!Δεν πιστευω οτι χρειαζεται παραπανω απο τρεις φορες την ημερα φαι.Επισης νομιζω οτι μια χαρα ειναι το βαρος του μικρουλικου.
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Μάης 06, 2012 2:13 pm

Πριν λιγο τον ακουσα να σκουζει και τρεχω να δω τι συμβαινει γιατι κανονικα ειναι υποτονικος και ολη την ωρα κοιμαται και βλεπω και τα 5 γατια μου παρατεταγμενα μπροστα στη μπαλκονοπορτα για να δουν τι γινεται! Βεβαια δε φαινοταν κατι γιατι ο μικρος ειναι μεσα στη γατοφορο κουκουλωμενος με μιαα κουβερτουλα να μη τον βλεπουν. Βγαινω στη βεραντα να δω τι επαθε και ο μικρος απλα σφιγγοταν να κανει κακακια του!!! happy2 Τελικα εκανε ωραιοτατα σχηματισμενα κακακια κι αλλη μια λιμνουλα τσισα αρα ολα λειτουργουν ρολοϊ!!! oksmily3 Το αριστερο ματακι μισανοιξε και το δεξι εξακολουθει να ειναι κλειστο και πρισμενο αλλα δειχνει καλυτερα απο χθες και σιγουρα 1000 φορες καλυτερα απο προχθες που ον βρηκα! Δε φαινεται ματι μεσα οσο κι αν προσπαθησα να του το ανοιξω να το δω. Φαινεται μονο πρισμενο κοκκινο βλεφαρο εσωτερικα. Ελπιζω η αντιβιωση και το κολλυριο να κανουν δουλεια και ν ανοιξει και αυτο το ματακι αλλα ακομα και μ ενα ματακι μια χαρα θα ειναι οπως και ο Πολυς μου!!! Αρχηζει να ομορφαινει το τερατινι μου!!! Veryhappy

Ετσι ηταν αφου τον καθαρισα την μερα που τον βρηκα:
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1854

To καυκαλο στο δεξι ματακι καλυπτε ΟΛΟ το προσωπο (ματια και μυτη) και ηταν μειγμα απο τσιμπλες, μυξες και κοκκινοχωμα!!!

Εδω ειναι το πρωτο βραδυ που ελεγα οτι δε θα το βγαλει με τιποτα...
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1861
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1860
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1857

Κι εδω χθες βραδυ που φαινεται ηδη πολυ καλυτερα
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1872_001
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1868
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1859

Θηλαζει το ελεφαντακι!
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 1874

Σημερα ειναι πολυ καλυτερα! Τωρα που θα παω να τον ταισω θα δω μηπως μπορεσω να του βγαλω καμια καλυτερη φωτογραφια. Εχω την εντυπωση οτι τη σκαπουλαρε!!! Αλλα ακομα βραζει απο τη ρινοτραχειτιδα και βγαζει πολυ μυξα! Το πρωι προσπαθησε να φαει κροκετακια απο το χερι μου αλλα δεν τα καταφερε. Ακομα στο λαρυγγι του τα χωνω για να τα καταπιει. Ελπιζω αν τα καταφερει μεσα στις επομενες μερες να μαθει να τρωει μονος του!

Α και αποφασισα να τον φωναζω Οδυσσεα!!! Συνεχιζω να δινω ονοματα απο την Οδυσσεια!Πρωτα ηταν ο Πολυς μου (Πολυφημος), μετα η Κιρκη και τωρα Οδυσσεας! Laughing
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Fotoula Κυρ Μάης 06, 2012 2:27 pm

Ασπασία τι υπέροχος κόκκινος!!! Κατά τ' άλλα το γνωστό Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Μάης 06, 2012 3:15 pm

Καλά, αυτος είναι ο Πόλυς Νο 2!!! happy2 Η ιστορία επαναλαμβάνεται! Κουκλί θα γίνει ο Οδυσσέας!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Μάης 06, 2012 3:46 pm

Fotoula έγραψε:Ασπασία τι υπέροχος κόκκινος!!! Κατά τ' άλλα το γνωστό Sad
Ολα τα κοκκινα ειναι υπεροχα!!! oksmily3
Πούπσυ έγραψε:Καλά, αυτος είναι ο Πόλυς Νο 2!!! happy2 Η ιστορία επαναλαμβάνεται! Κουκλί θα γίνει ο Οδυσσέας!
Το χαλι του Πολυ με ο ματι να χυνεται δεν υπαρχει! Βεβαια αυτος εχει ΚΑΙ ρινοτραχειτιδα ο ερμος... Κουκλι θα γινει ναι, αλλα οχι οσο ο Πολιτσος μου! Ο Πολυς μου μου φαινοταν κουκλος ακομα και με το ματι χαλια! ΕΙχε το αλλο το τσαχπινικο πονηρο ματακι που εκανε για δυο!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Μάης 06, 2012 4:40 pm

Τα χαλια του ειχε Ασπα pale Αλλα τωρα...ποιος τον πιανει.Εκανε την τυχη του!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Μάης 06, 2012 4:48 pm

Ξαναδιαβαζα τωρα το θεμα του Πολυ ( http://www.gatospito.com/t3537-topic?highlight=%CF+%EC%EF%ED%EF%F6%E8%E1%EB%EC%EF%F2+%D0%EF%EB%F5%F2) και μ επιασε η ψυχη μου που ειδα τις φωτογραφιες με το ματι του. Αν και δεν ειναι πρισμενο το ματι του Οδυσσεα οσο του Πολυ μου φοβαμαι μηπως εχει το ιδιο προβλημα κι εχει χασει ηδη το ματακι του. Οσο κι αν το καθαριζω και προσπαθω να του το ανοιξω ειναι χαλια... Δε θελω να το ζορισω μηπως του κανω κακο. Θα παω μαλλον Τριτη στο γιατρο να τον δει...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Μάης 06, 2012 5:39 pm

Α ρε Άσπα.... προσκυνώ....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Mισοτυφλο μωρο γατακι... 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από alexandrakicat Κυρ Μάης 06, 2012 7:02 pm

Και γω!respect!
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από doremi Κυρ Μάης 06, 2012 8:32 pm

Sad mati grinning4 worship είσαι καταπληκτική!
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από tsili Κυρ Μάης 06, 2012 8:36 pm

Εγώ τα έχω πει η όλα με την Ίριδα. Το μόνο που δεν μπορεί να κάνει η ¨Άσπα είναι να βάλει λίγο μυαλουδάκι στα γατιά που σώζει
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Μάης 06, 2012 9:19 pm

Το μπεμπακι σε καθε ταισμα ειναι και καλυτερα! Προσπαθει να φαει απο το χερι μου αλλα δεν τα καταφερνει ομως εμαθε και πινει νερο μονο του απο μπωλακι!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Οποτε τελος η συριγγα!!! Ελπιζω συντομα να καταφερει να φαει και μονο του γιατι μου εχει ξεσκισει τα χερια με τα δοντια και τα νυχακια οπως το ζοριζω να φαει. Και καλα τα νυχακια τα εκοψα... Αλλα με τα δοντακια με εχει καταματωσει. Χαλια ειναι τα χερια μου παλι...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XIONIS στις Κυρ Μάης 06, 2012 9:21 pm, 1 φορά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από tsili Κυρ Μάης 06, 2012 9:20 pm

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχ . μπράβο 'Ασπα!!!
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Μάης 06, 2012 9:23 pm

Να δω τι θα γινει και με το ματι...Ειναι αισθητα καλυτερα απο τσιμπλες και πρηξιμο αλλα και παλι δεν ξερω αν εχει ματι μεσα ή εχει αχρηστευτει...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mισοτυφλο μωρο γατακι... Empty Απ: Mισοτυφλο μωρο γατακι...

Δημοσίευση από 69cats Κυρ Μάης 06, 2012 10:02 pm

Σκεφτομαι οτι αυτο το κουκλακι δε θα ζουσε τωρα αν δεν ειχε την τυχη να πεσει στα χερια σου.
Ενα μεγαλο μπραβο για οτι εχεις κανει γι'αυτη την ψυχουλα.
Και σιγουρα θα γινει ενας πανεμορφος πορτοκαλογατος. Ακομα και με ενα ματι.
Αν και κατι μου λεει πως θα πανε ολα καλα.
Μηπως ειναι πρηξιμο απο χτυπημα και σιγα σιγα οταν ξεπρηστει ανοιξει και το ματακι;

69cats
69cats
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Aθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σήμερα
Motto : Ζήσε με τέχνη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2012
Mood : Mισοτυφλο μωρο γατακι... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης