gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

+4
Πούπσυ
ROZALIA78
YNL
Δ²
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Τετ Μάης 02, 2012 7:15 pm

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους. Σήμερα το πρωί έκανε στείρωση η γατούλα μου και τώρα το απόγευμα έκανε διάρροια. Γενικά να σημειώσω ότι πρόκειται περί πολύ δυσκοίλιας γάτας. Είναι η μόνη φορά στη ζωή μου που την βλέπω να κάνει διάρροια. Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο; Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός αλλά θα ήθελα να ακούσω κάποιον που του έχει συμβεί το ίδιο και πήγαν όλα καλά... Embarassed
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από YNL Τετ Μάης 02, 2012 9:10 pm

Το έχω διαβάσει ότι συνέβη και σε άλλα γατιά. Πολλοί λένε πως ο κύριος λόγος οφείλεται στην αντιβίωση.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από ROZALIA78 Τετ Μάης 02, 2012 9:18 pm

Συμφωνώ και εγώ μάλλον η αντιβίωση την πείραξε αν θες να τη βοηθήσεις κάπως μπορείς να της πάρεις μερικές ειδικές κονσέρβες για να σταματήσει ποιο γρήγορα και να φτιάξει το εντεράκι της αν και δεν πρέπει να είναι και πολύ νόστιμες η δικιά μου που της πήρα προχθές δεν τις έφαγε προτίμησε να πεινάει...
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Τετ Μάης 02, 2012 10:39 pm

ROZALIA78 έγραψε:Συμφωνώ και εγώ μάλλον η αντιβίωση την πείραξε αν θες να τη βοηθήσεις κάπως μπορείς να της πάρεις μερικές ειδικές κονσέρβες για να σταματήσει ποιο γρήγορα και να φτιάξει το εντεράκι της αν και δεν πρέπει να είναι και πολύ νόστιμες η δικιά μου που της πήρα προχθές δεν τις έφαγε προτίμησε να πεινάει...

Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ αυτό υπέθεσα, αλλά ο γιατρός είπε πως η ενέσιμη αντιβίωση δεν έχει λόγο να φέρνει διάρροιες. Πάντως έκανε μόνο μία φορά και καναδυο φορές εμετό. Τώρα απλώς κοιμάται το καημένο ή με κοιτάζει σιωπηλό. Ανυπομονώ να έρθει το πρωί να της δώσω φαγητό και νερό. Για αύριο μου έδωσε ο γιατρός μια κονσέρβα a/d που είναι για γρήγορη ανάρρωση. Εγώ έχω στο ντουλάπι μου και i/d που είναι για τις διάρροιες (αν και ποτέ δεν τη χρειάστηκα) και το είπα στο γιατρό, όμως μου είπε να της δώσω κανονικά την a/d και όχι την i/d. Τελοσπάντων, με καθησυχάσατε και ευχαριστώ πολύ YNL και ROZALIA78 για τις απαντήσεις σας. Αφού έχει ξανασυμβεί, δεν θα είναι και πολύ άσχημο, ε; Smile
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μάης 02, 2012 10:44 pm

μπορεί να είναι και απο την νάρκωση. και γενικά απο την όλη ταλαιπωρία. αν δεις οτι αύριο δεν υπάρχει βελτίωση, ή έχουν χειροτερέψει τα πράγματα, τότε να ανησυχήσεις. για την ώρα αυτα μου φαίνονται απλές μετεγχειρηντικές επιπλοκές που όμως λογικά θα υποχωρήσουν.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Τετ Μάης 02, 2012 11:35 pm

Πούπσυ έγραψε:μπορεί να είναι και απο την νάρκωση. και γενικά απο την όλη ταλαιπωρία. αν δεις οτι αύριο δεν υπάρχει βελτίωση, ή έχουν χειροτερέψει τα πράγματα, τότε να ανησυχήσεις. για την ώρα αυτα μου φαίνονται απλές μετεγχειρηντικές επιπλοκές που όμως λογικά θα υποχωρήσουν.

Πούπσυ σε ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι να έχεις δίκιο!

Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 03, 2012 10:55 am

Nομίζω πως συμβαίνει μετά από τη στείρωση. Ισως να την έχει πειράξει και η αντιβίωση. Περίμενε λίγο να δεις αν θα βελτιωθεί. Συνήθως μετά από 2-3 ημέρες όλα είναι καλά!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από tia Πεμ Μάης 03, 2012 12:03 pm

και εγώ νομίζω είναι απο την νάρκωση...
όταν κάναμε στείρωση την γατούλα μας η γιατρός μας είχε πει οτι από την νάρκωση το πιο πιθανό είναι να κάνει εμετό και ίσως και διάρροια..
αν δεις βέβαια οτι συνεχίζει πολλές μέρες..καλό θα ήταν να κάνεις μια επίσκεψη στον κτηνίατρο..
καλή σας ανάρωση!!! Smile Smile
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Μάης 03, 2012 12:36 pm

kat-cats έγραψε:Nομίζω πως συμβαίνει μετά από τη στείρωση. Ισως να την έχει πειράξει και η αντιβίωση. Περίμενε λίγο να δεις αν θα βελτιωθεί. Συνήθως μετά από 2-3 ημέρες όλα είναι καλά!

Σε ευχαριστώ kat-cats! Ελπίζω να μην ισχύει αυτό με την αντιβίωση, γιατί θα παίρνει για 7 ημέρες - οπότε καήκαμε!

tia έγραψε:και εγώ νομίζω είναι απο την νάρκωση...
όταν κάναμε στείρωση την γατούλα μας η γιατρός μας είχε πει οτι από την νάρκωση το πιο πιθανό είναι να κάνει εμετό και ίσως και διάρροια..
αν δεις βέβαια οτι συνεχίζει πολλές μέρες..καλό θα ήταν να κάνεις μια επίσκεψη στον κτηνίατρο..
καλή σας ανάρωση!!! Smile Smile

Σε ευχαριστώ tia! Εύχομαι να είναι από τη νάρκωση ή από το αλουμίνιο που της ψέκασε ο γιατρός στην πληγή που υποτίθεται ότι δεν θα το πλησίαζε αλλά το έφαγε όλο (...!) και έκανε και 3 εμετούς χθες. Τελικά εχθές το βράδυ έκανε και δεύτερη διάρροια. Σήμερα έφαγε και λίγη κονσέρβα και δυο κροκέτες και της βράζω και ρύζι με κοτόπουλο για μετά. Ήπιε και ένα πηγάδι νερό! Κακά δεν έκανε ακόμα, μόνο τσίσα πάει και κάνει όλη την ώρα, αυτό όμως νομίζω είναι λογικό γιατί πονάει και παίρνει και αντιβίωση και παυσίπονο. Στον γιατρό την πηγαίνω κάθε μέρα έτσι κι αλλιώς για την ένεση (αντιβίωση+παυσίπονο). Σήμερα που την είδε είπε ότι πάμε καλά. Πάντως η μικρή είναι ζιζάνιο, καμία σχέση με αυτό που περίμενα ότι θα θέλει όλο να κοιμάται! Ελπίζω όμως να είναι φυσιολογικό.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Μάης 03, 2012 1:15 pm

Γιατι καθε μερε ενεσιμη αντιβιωση? συνηθως τος κανουν μια φορα μετα την στειρωση και διαρκει πολλες ημερες δλδ δεν χρειαζεται να τους ξανακανουν. Αλλιως δινουν χαπι ή σιροπι αντιβιωση καθημερινα. Ετσι ξερω εγω τουλαχιστον.
Περαστικα σας και καλη ανναρρωση!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Μάης 03, 2012 1:16 pm

Anatoli έγραψε:Γιατι καθε μερε ενεσιμη αντιβιωση? συνηθως τος κανουν μια φορα μετα την στειρωση και διαρκει πολλες ημερες δλδ δεν χρειαζεται να τους ξανακανουν. Αλλιως δινουν χαπι ή σιροπι αντιβιωση καθημερινα. Ετσι ξερω εγω τουλαχιστον.
Περαστικα σας και καλη ανναρρωση!
Και εγώ το ίδιο ξέρω.. Η ενέσιμη αντιβίωση είναι μακράς διαρκείας.. scratch scratch
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από YNL Πεμ Μάης 03, 2012 2:40 pm

Στην Χιονάτη δεν της έκανε την αντιβίωση που διαρκεί 7 μέρες αλλά της έδινα augmentin 2 φορές τη μέρα από 1cc με σύριγγα. Κάθε γιατρός έχει και την δική του γνώμη για τις μέρες μετά τη στείρωση.
Και πήγε τουαλέτα για κακάκια την ..... 3 μέρα. Είχα αρχίσει να ανησυχώ και μετά Αλληλούια.
Και μη στεναχωριέσαι. Όσο πιο ζωηρή τη βλέπεις τόσο να χαίρεσαι. Αποδεικνύει ότι πάει καλά. Περαστικά της.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 03, 2012 3:07 pm

Και μένα η γιατρός στη Τζίντζερ δεν έκανε ενέσιμη αντιβίωση, αλλά της έδινα ένα χάπι για 3 ημέρες. Και μένα είχε γίνει το αντίθετο....δεν πήγαινε τουαλέτα αλλά ευτυχώς την 3η μέρα...αλληλούια!. Θα δεις όλα καλά θα πάνε απλά καμμιά φορά υπάρχουν τέτοια συμπτώματα.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Μάης 03, 2012 3:34 pm

Anatoli έγραψε:Γιατι καθε μερε ενεσιμη αντιβιωση? συνηθως τος κανουν μια φορα μετα την στειρωση και διαρκει πολλες ημερες δλδ δεν χρειαζεται να τους ξανακανουν. Αλλιως δινουν χαπι ή σιροπι αντιβιωση καθημερινα. Ετσι ξερω εγω τουλαχιστον.
Περαστικα σας και καλη ανναρρωση!

Ευχαριστώ Anatoli! Με ρώτησε ο γιατρός αν θέλω να δίνω χάπι μετά την 3η μέρα αλλά επειδή φοβήθηκα τους εμετούς (κι επειδή θέλω να την βλέπει κάθε μέρα) προτίμησα την ένεση. Είδα ότι της βάζει 1 ml αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του φαρμάκου. Άλλο τόσο δίνει και σε παυσίπονο.

YNL έγραψε:Και μη στεναχωριέσαι. Όσο πιο ζωηρή τη βλέπεις τόσο να χαίρεσαι. Αποδεικνύει ότι πάει καλά. Περαστικά της.

Ευχαριστώ YNL! Άντε να περάσει και να πάνε όλα καλά πριν με πάνε εμένα για 4πλό bypass. Όσο για τη ζωηρότητα, έχει βαλθεί να βγάλει τα ράμματα και πολύ το φοβάμαι. Και, δυστυχώς, το κολάρο δεν το παίρνει με τίποτα! Της πάει μεγάλο (πήρα το μικρότερο που υπάρχει) και το βγάζει μόνη της. Το πρωί που την είδε ο γιατρός είχε λίγο ματώσει την πληγή. Τώρα που κοιμόταν άφησε μια σταγόνα αίμα στην κουβέρτα. Sad Φοβάμαι πολύ παιδιά, αν και το γιατρό τον εμπιστεύομαι γενικά...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Μάης 03, 2012 3:40 pm

Ευχαριστώ YNL! Άντε να περάσει και να πάνε όλα καλά πριν με πάνε εμένα για 4πλό bypass. Όσο για τη ζωηρότητα, έχει βαλθεί να βγάλει τα ράμματα και πολύ το φοβάμαι. Και, δυστυχώς, το κολάρο δεν το παίρνει με τίποτα! Της πάει μεγάλο (πήρα το μικρότερο που υπάρχει) και το βγάζει μόνη της. Το πρωί που την είδε ο γιατρός είχε λίγο ματώσει την πληγή. Τώρα που κοιμόταν άφησε μια σταγόνα αίμα στην κουβέρτα. Sad Φοβάμαι πολύ παιδιά, αν και το γιατρό τον εμπιστεύομαι γενικά...
Μην ανησυχείς, αφου σου είπε και ο γιατρός οτι δεν θα πάθει κάτι.. Smile Και η Kendra μου είχε πειράξει τα ράματα της και τα είχε ματώσει. tafos tafos Της έβαλα λίγο hibitane για να μην μολυνθεί και δεν έπαθε τίποτα!! Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Anatoli στις Πεμ Μάης 03, 2012 3:44 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Διορθωση παραθεσης)
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Μάης 03, 2012 3:52 pm

natalouko έγραψε:
Μην ανησυχείς, αφου σου είπε και ο γιατρός οτι δεν θα πάθει κάτι.. Smile Και η Kendra μου είχε πειράξει τα ράματα της και τα είχε ματώσει. tafos tafos Της έβαλα λίγο hibitane για να μην μολυνθεί και δεν έπαθε τίποτα!! Smile

Αχ βρε natalouko να ήξερες πόσο με ανακουφίζει αυτό που μου λες! Χίλια ευχαριστώ!! oksmily3
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Μάης 03, 2012 4:20 pm

dimitroula έγραψε:
natalouko έγραψε:
Μην ανησυχείς, αφου σου είπε και ο γιατρός οτι δεν θα πάθει κάτι.. Smile Και η Kendra μου είχε πειράξει τα ράματα της και τα είχε ματώσει. tafos tafos Της έβαλα λίγο hibitane για να μην μολυνθεί και δεν έπαθε τίποτα!! Smile

Αχ βρε natalouko να ήξερες πόσο με ανακουφίζει αυτό που μου λες! Χίλια ευχαριστώ!! oksmily3
Βέβαια να την προσέχεις να μην τα πολυπειράζει αφου δεν μπορείς κιόλας να της βάλεις κολάρο.. tafos tafos tafos
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Μάης 03, 2012 5:37 pm

εφόσον η γατούλα έχει όρεξη και τρώει, είναι ζωηρή και καθαρίζει το τρίχωμά της, σημαίνει ότι είναι καλά. πιστεύω ότι τα υπόλοιπα θα υποχωρήσουν. πάντως για να μη φάει τα ράμματα, σκεψου το χωνί για λίγες μερες. δεν είναι ευχάριστο, αλλά είναι για το καλό της.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; Empty Απ: ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;;

Δημοσίευση από Δ² Πεμ Μάης 03, 2012 10:21 pm

Πούπσυ έγραψε:εφόσον η γατούλα έχει όρεξη και τρώει, είναι ζωηρή και καθαρίζει το τρίχωμά της, σημαίνει ότι είναι καλά. πιστεύω ότι τα υπόλοιπα θα υποχωρήσουν. πάντως για να μη φάει τα ράμματα, σκεψου το χωνί για λίγες μερες. δεν είναι ευχάριστο, αλλά είναι για το καλό της.

Πούπσυ το θέμα είναι ότι της βγαίνει! Το βγάζει από μόνη της, έχει πολύ λεπτό λαιμό. Πήρα το μικρότερο που υπάρχει. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Απόψε τη βρήκα με τα πατουσάκια της μέσα στο αίμα, γιατί είχε ξύσει την πληγή. Αναγκάστηκα να της βάλω ανεμιστήρα (!!) για να κρυώνει και να μείνει τυλιγμένη στις κουβέρτες, ώστε να μην τα πειράξει. Τώρα κοιμάται αλλά τρέμω την ώρα που θα ξυπνήσει και θα αρχίσει πάλι να τα τραβάει. Είναι αγριόγατα, δεν μπορείς να φανταστείς. Πάνω που πάω να είμαι αισιόδοξη ότι θα περάσει, πάει και συμβαίνει αυτό!
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΕΙΡΩΣΗ;; M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης