gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

κακοι κηδεμονες =<

+5
koneko
natalouko
ROZALIA78
polina4smile
Μαριάννα
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από Μαριάννα Πεμ Απρ 19, 2012 3:13 am

Καλησπερα σας πριν περιπου δυο χρονια ειχα ανεβασει με μια φιλη μ αυτο το ποστ για τη γατουλα π ειχα βρει κι εψαχνα γατογονεις
http://www.gatospito.com/t4805-topic
για καλη μ τυχη τη πηρε μια οικογενειακη μας φιλη π αγαπαει πολυ τα ζωα κ μενει στην αχιαλο με μεγααααλο κηπο κ νομιζα πως βρηκα το ιδανικο.μ ειπε πως θα την εμβολιασει κ θα τη στειρωσει και μπλα μπλα μπλα.
το περασμενο καλοκαιρι ανεβηκα στην αχιαλο να δω τη φιλη μας και τη μικρη σταλιτσα την οποια δεν αναγνωρισα!!!!
την ειχε αποκλιστικα εξω δεν την ειχε εμβολιασει δεν την ειχε στειρωσει εκανε εφτα γατακια απ τα οποια εζησε μονο το ενα κι η σταλιτσα απ τη πιο γλυκια ψυχουλα τ κοσμου εγινε η πιο αγρια γατα π εχω δει (!!!!)
της εδωσα περιθορια ν αλλαξει της εστειλα και το τηλεφωνο μιας φιλης π κανουν δωρεαν στειρωσεις κι εμβολια στο βολο κ παλι δεν εκανε τπτ προσφατα εμαθα απ τη γιαγια μ οτι μενει κυριως στο βολο τωρα κ εχει παρατησει τη σταλιτσα κ τη σαβουριτσα π ναι το σκυλακι της μονα στην αχιαλο.εχω φρικαρει θελω ν ανεβω τωρα το καλοκαιρι πανω κ να παρω τη σταλιτσα πισω αλλα δε ξερω αν μπορω γτ δε καναμε συμβολαιο υιοθεσιας ουτε τπτ τετοιο κι επισης ειναι οικογενειακη φιλη και φοβαμαι μη παρεξηγηθει.βοηθηστε με και συμβουλεψτε με εχω φρικαρει
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από polina4smile Πεμ Απρ 19, 2012 9:18 am

Δυσκολη φαση.... Κριμα το γατακι.... Ενταξει απο υιοθεσιες δεν γνωριζω, ομως νομιζω πως δεν θα καταφερεις τιποτα απο το να τσακωθεις... Γιατι θεωρω πως θα γυρισει και θα σου πει πως απο την στιγμη που το υιοθετησε εκεινη εσενα πια δεν σου πεφτει λογος.... Ευχομαι να ειμαι λαθος και ολα να πανε καλα παντως...
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από ROZALIA78 Πεμ Απρ 19, 2012 9:22 am

Εγώ πάλι νωμίζω ότι τίποτα δεν θα σου πει θα θέλει και αυτή να ξεφορτωθεί τη γατούλα τη καημένη, και αν έχει το θράσσος να σου πει κάτι πες της ότι αφού αυτή λείπει από το σπίτι και δεν μπορεί να προσέχει τη μικρή, καλό θα της κάνεις....εμένα με ανησυχεί και η τύχη του σκυλάκου κρίμα είναι να είναι παρατημένος...
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Απρ 19, 2012 11:21 am

Απο την στιγμή που η γατούλα μένει έξω, δεν έχει σπίτι δηλαδή και δεν είναι τσιπαρισμένη σημαίνει οτι δεν έχει ιδιοκτήτη και ο καθένας θα μπορούσε να την πάρει. Είναι κρίμα, εφόσον μπορείς να την πάρεις εσύ να μένει έξω και δη παρατημένη μόνη σε ένα άδειο σπίτι.. tafos tafos
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από koneko Πεμ Απρ 19, 2012 11:33 am

Θα συμφωνησω με την natalouko. Επιπλεον απο την στιγμη που αφηνει το ζωο σε τετοια κατασταση μπορεις να την τρομαξεις λεγοντας της οτι αυτο που κανει μπορει να θεωρηθει ως κακοποιηση (ενα παραμελημενο ζωο ειναι κακοποιημενο) και οτι μπορει να τιμωρηθει απο τον νομο. Νομιζω θα μπορεσεις να την παρεις πολυ ευκολα την γατουλα. Μη μασας.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Απρ 19, 2012 1:08 pm

Και εγώ θα συμφωνήσω....είναι κρίμα να είναι τόσο αφρόντιστα τα ζώα που υιοθετούνται....τι τα παίρνουν ρε παιδί μου; έλεος! Προσπάθησε να κάνεις ότι μπορείς για να τα πάρεις. Βέβαια το θέμα είναι που θα τα δώσεις....δύσκολο ρε παιδί μου κάθε φορά κάποιος βρίσκεται να σε χαλάσει... Δυστυχώς οι άνθρωποι δεν παύουν να μας εκπλήσσουν....αρνητικά!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από Μαριάννα Σαβ Απρ 21, 2012 8:48 pm

Παιδια δε μασαω απο τετοια το μονο π με νοιαζει ειναι τα ζωακια να χουν οσο καλυτερη τυχη γινεται ειδικα αυτα τα οποια βρεθηκανε στο δρομο μ και για τα οποια ειμαι υπευθυνη εγω.Πριν ενα χρονο ανεβασα παλι εδω μια αγκελια με δυο μαυρα ψιψινακια π βρηκα 6ημερων σε μια κουτα με ... ΑΣΒΕΣΤΗ!!! εδινα και πανελληνιες τοτε και κοιμομουνα περιπου 2 ωρες την ημερα εφοσον ειχα και τα μικρα τα οποια ηταν αρρωστα τιγκα στο σκουληκι και με ασβεστη στα ματια τη μυτη και τ στωμα.ευτυχως με βοηθησε πολυ κα η μητερα μ σωσαμε κα τα γατακια και τα ματακια τους και γινανε ημιμακριτριχα καταμαυρα κουκλια.επισης τα δωσαμε και τα δυο μαζι σ ενα υπεροχο ζευγαρι π τα χουνε σα παιδια τους τα εμβολιασανε τα στειρωσανε επιτοπου οταν εγιναν 7 μηνων κι εχουμε πολυ καλη σχεση μαζι τους.κατι τετοιο ηθελα και για τη σταλιτσα μ.και θελω να τη παρω πισω και θα τη κρατησω εγω μεχρι να της βρω το τελειο σπιτι.φοβαμαι ομως οτι δε θα μ τη δωσει.αυτο ειναι το προβλημα μου.για το σκυλακι δυστυχως το οποιο ειναι και κανισακι δε μπορω να κανω κατι ειναι δικο της χρονια και το χει αγορασει νομιζω οποτε εκει μονο αν ειδοποιησω φιλοζωικη και κανουν αυτοι κατι...νομικα μπορω να διεκδικησω τη σταλιτσα???παρολο π δεν εχουμε συμβολαιο υιοθεσιας ουτε τπτ?
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Απρ 21, 2012 9:15 pm

Θα προτεινα να συζητησεις πρωτα μαζι της ηρεμα και φιλικα. Αφου ειστε φιλες εξηγησε της για το πως πρεπει να φροντιζει την γατουλα. Πες της σε ηρεμο τονο οτι εσυ της την εμπιστευτηκες γιατι ηξερες οτι θα την φροντιζει οπως επρεπε δλδ θα μενει μεσα στο σπιτι, θα στειρωθει, θα εμβολιαζεται κλπ. Πες της εισαι λιγο απογοητευμενη που η ολη ιστορια κατεληξε ετσι, και οτι εαν εκεινη δε μπορει να φροντισει πλεον την γατουλα τοτε εισαι διατεθειμενη να την παρεις πισω και να την φροντισεις εσυ.Μην πεις οτι θα την δωσεις αλλου, δεν χρειαζεται. Κοψε αντιδρασεις της κι αναλογως πραξε.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : κακοι κηδεμονες =< Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από Μαριάννα Κυρ Απρ 22, 2012 2:20 am

αυτη τη συζητηση της την εκανα ηση το καλοκαιρι π μας περασε οταν πηγα να τη δω και ειδα πως την ειχε.μ πε πως θα τη στειρωσει κτλπ της εστειλα κ το τηλεφωνο μιας κυριας πδουλευουν εθελοντικα στο βολο κ κανουν δωρεαν στειρωσης και παλι δεν εκανε τπτ δυστυχως...
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από zaharitsa Κυρ Απρ 22, 2012 7:01 am

9milli έγραψε:αυτη τη συζητηση της την εκανα ηση το καλοκαιρι π μας περασε οταν πηγα να τη δω και ειδα πως την ειχε.μ πε πως θα τη στειρωσει κτλπ της εστειλα κ το τηλεφωνο μιας κυριας πδουλευουν εθελοντικα στο βολο κ κανουν δωρεαν στειρωσης και παλι δεν εκανε τπτ δυστυχως...
τι να πω ....αν ειναι η**θιος ο ανθρωπος... luck
zaharitsa
zaharitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : Γαθηνα
Αριθμός γατουνίων : τη Ζαχαριτσα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 4 γατεποχες
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ανεξερετως ολες
Motto : BONJOVI 4 EVER!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/03/2012
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κακοι κηδεμονες =< Empty Απ: κακοι κηδεμονες =<

Δημοσίευση από MONDRIAN Κυρ Απρ 29, 2012 1:20 am

απαράδεκτο! από τη στιγμή ππου την ανέλαβε είχε ηθική υποχρέωση να κάνει το καλύτερο...τι να πω...δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο ορισμένοι θέλουν ζώα...
MONDRIAN
MONDRIAN
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πάντα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : chouzouris k xionis
Motto : Είμαι ο Supercat!!!!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/06/2011
Mood : κακοι κηδεμονες =< M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης