gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

+6
marie aristocat
Dreamer
mpoulaalekoula
zaharitsa
ROZALIA78
marinaki.gataki
10 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Τετ Απρ 18, 2012 11:57 am

Αγαπητα μελη του γατοσπιτου ειμαι πολυ στεναχωρημενη! Η μικρουλα μου γεννησε 2 γατακια σημερα το πρωι στην πιλοτη στο σπιτι μας (δεν προτιμησε το κουτακι που τις ειχαμε βαλει με την κουβερτουλα για ζεστασια!) σε ενα αρκετα εμφανες σημειο αλλα δεν εκοψε το ομφαλιο λορο και τα αφησε ετσι. Ξαφνινα αρχισε να νιαουριζει επιμονα και κατεβηκα να δω τι γινετε. Τοτε ανακαλυψα οτι ειχε γεννησει και οτι τα 2 γατακια ειχαν ψωφισει! Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Η γατα μου εχει ακομη φουσκωμενη κοιλια (αρκετα μπορω να πω) πραγμα που σημαινει οτι μαλλον εχει και αλλα γατακια μεσα. Αυτην την φορα βαλαμε το κουτι στο σημειο που ειχε γεννησει πριν ισως το προτιμισει αυτην την φορα. Ομως η γατουλα μου ειναι πολυ στεναχωρημενη και φαινεται σαν να φοβαται να τα γεννησει. Ειναι συνεχεια σκιμενη και η φατσουλ της ειναι πολυ λυπημενη. Δεν ξερω τι νακανω για να την βοηθησω να γεννησει αυτα τα γατακια με ασφαλεια! Καμια ιδεα κανεις! Το θεμα ειναι σοβαρο και ηγ γατα μπορει απο στιγμη σε στιγμη να τα γεννησει!
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από ROZALIA78 Τετ Απρ 18, 2012 12:04 pm

Κουκλίτσα μου θα πρέπει με τη μαμά σου ή τον μπαμπά σου να πας τη γατούλα σου άμεσα σε έναν κτηνίατρο να τη δει γιατί η κατάσταση της μπορεί να είναι πολύ σοβαρή!!!
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Τετ Απρ 18, 2012 12:12 pm

Πηγε η μαμα μου στον κτηνιατρο που ειναι περιπου 2χμ μακρυα απο το σπιτι μας αλλα ηταν κλειστος και εγραφε οτι ανογει απο αυριο. Μενω σε μικρη σχετικα πολη (και δεν ειμαι στο κεντρο) και δεν υπαρχουν πολλα κτηνιατρια! Η μαμα μου δεν οδηγει και ο μπαμπας μου ειναι στην δουλεια! Πηραμε τηλεφωνο εναν αλλο κτηνιατρο και ειπε οτι μπορει να περασει μονο το μεσημερι και ειπε απλα να την εχουμε υπο παρακολουθηση!!! Δεν ξερουμε τι να κανουμε!
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από ROZALIA78 Τετ Απρ 18, 2012 12:20 pm

Να την έχετε υπό παρακολούθηση, να τη κρατάτε σε ζεστό σημείο και να τη διευκολύνετε όπως μπορείτε και να πείτε στον γιατρό οπωσδήποτε να έρθει να τη δει το μεσημέρι!!!
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Τετ Απρ 18, 2012 3:02 pm

Η γατα γεννησε αλλα 2 μικρακια ζωντανα. Ομως παλι δεν προτιμησε το κουτι. Τα γεννησε μεσα σε μια γλαστρα!!! Φωναξαμε μια γειτονισσα που εχει πολλα χρονια γατες και μας βοηθησε να μεταφερουμε την μαμα και τα μωρα στο κουτι σε ενα πιο ζεστο σημειο. Ομωςσ οπως μας ειπε αυτην δεν τους εβγαζε τον ομφαλιο λορο πραγμα που επρεπε να κανει. Και αυτην η καιμενη καθωνταν ξαπλωμενη φαινοταν πολυ ταλαιπωρημενη. Και τα γατακια μετα απο λιγη ωρα ψωφισαν Sad Sad Sad Οταν επεστρεψε ο μπαμπας απο την δουλεια (πριν λιγο) πηγαμε με τον αυτοκινητο στον κτηνιατρο. Την μικρουλα την αφησαμε με την μαμα εκεινη την ωρα γεννουσε και ενα αλλο γατακι (πεμπτο!!!!!) και αρχισε να το γλυφει! Νευριασα πολλυ με τον κτηνιατρο. Μας ειπε οτι τα γατακια ψωγανε γιατι δεν τα δεχετε η μαμα τους και οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα. Οταν του ειπαμε οτι η γατα ειναι ταλαιπωρημενη μας ειπε πως ειναι απο την γεννα! Κανενα παραπανω ενδιαφερον! Το μικρουλι μεχρι να γυρισουμε ειχε ψωγισει. Ομως μου φαινετε οτι η γατα παειθ να γεννησει και αλλο (απιθανο μου φαινεται να εχει και 6ο). Η καημενη δεν ξερει τι να κανει το ιδιο και εμεις!
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από zaharitsa Τετ Απρ 18, 2012 4:33 pm

προσπαθησε να την κανεις να γεννησει σε ενα ζεστο μερος και οποσδηποτε αλλαξε κτηνιατρο!
πες που μενεις να ψαξουμε κτηνιατρεια!
καλη τυχη!
zaharitsa
zaharitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : Γαθηνα
Αριθμός γατουνίων : τη Ζαχαριτσα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 4 γατεποχες
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ανεξερετως ολες
Motto : BONJOVI 4 EVER!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Τετ Απρ 18, 2012 4:35 pm

Μάλλον δεν έπρεπε να μετακινηθεί η γατούλα την ώρα της γέννας..
Όπως και να έχει, να έχετε το νου σας, τουλάχιστον να σωθεί η μανούλα! Κρίμα είναι να ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ και να την "χάσετε" κιόλας.
Καλά τύχη σας εύχομαι!
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από zaharitsa Τετ Απρ 18, 2012 5:23 pm

luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck luck
zaharitsa
zaharitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : Γαθηνα
Αριθμός γατουνίων : τη Ζαχαριτσα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 4 γατεποχες
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ανεξερετως ολες
Motto : BONJOVI 4 EVER!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Τετ Απρ 18, 2012 6:21 pm

Ευχαριστω πολυ! Σας εχω ευχαριστα νεα. Η γατα γεννησε συνολικα 6 γατια!!! Ομως επεζησαν μονο τα 3. Ευχτυχως η μικρουλα μου ειναι καλυτερα τωρα. Σηκωνεται και μου φαινεται πως εχει περισσοτερη ενεργεια. Με την βοηθεια του μπαμπα μου της φτιαξαμε μια φωλιτσα αρκετα ζεστη. Βαλαμε υφασματα. Να βαλουμε θερμοφορα? Δωσαμε τροφη στην μικρουλα. Οσο για τον κτηνιατρο δεν ειναι ο μονιμος μου απλα επειδη ο αλλος ηταν κλειστος.
Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα μελη του γατοσπιτου!
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από Dreamer Τετ Απρ 18, 2012 6:54 pm

Αχ, μπράβο να σας ζήσουν! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στη συνέχεια και να τα χαίρεσαι όλα τους!

Όμως, πώς γίνεται να έζησαν τρία αφού είπες παραπάνω πως τα πέντε είχαν πεθάνει; Άλλαξε τίποτα; scratch
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Τετ Απρ 18, 2012 9:15 pm

Dreamer έγραψε:Αχ, μπράβο να σας ζήσουν! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στη συνέχεια και να τα χαίρεσαι όλα τους!

Όμως, πώς γίνεται να έζησαν τρία αφού είπες παραπάνω πως τα πέντε είχαν πεθάνει; Άλλαξε τίποτα; scratch
Ξεχασα να το διευκρινισω! Το 1 απο αυτα που νομιζαμε οτι ειχαν ψωφισει απλα κοιμοταν τελικα και το 5ο ηταν επισης ζωντανο. Απλα τα ζουζουνια δεν κουνοταν καθολου και η γατα τα ειχε πλακωσει και νομιζαμε οτι ψωφισαν. Οταν ομως πηαγαμε να καθαρισουεμ το κουτι και να φτιαξουμε την φωλια ειδαμε τοι υπηρχαν 3 ζωντανα και 1 νεκρο γατακι. Συνπερασμα: Τα γατια ειναι οντως 7ψυχα!. Δηλαδη ειχαν ψωφισε αυτα που δεν προλαβαμε το πρωι και 1 απο αυτα που νομιζαμε οτι ψωφισαν Sad Τωρα η μικρουλα ειναι στην φωλιτσα που φτιαξαμε με τα γατακια της Veryhappy Veryhappy Veryhappy Βαλαμε μια κουβερτουλα το χτισαμε με κατι τουβλακια και αυτο το φενιζολ για μονωση (εχουμε οικοδομη στο σπιτι και ειχαμε τα υλικα) και το τιλιξαμε με την κουβερτα για να μην ακουμπανε τα γατακια στα τουβλα. Ελπιζω να ειναι καλη φωλια
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marie aristocat Τετ Απρ 18, 2012 11:36 pm

να σας ζησουν τα μπουμπουκακια να ειναι ζουζουνιαρικα και παιχνιδιαρικα και να εχουν πολυ γατουγεια Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy .....πες εκεινου του κτηνιατρου απο εμενα χαιρετισματα να καψει το πτυχιο του.....
μαρινακι μου γλυκο ομως θελω να μου κανεις μια μικρη χαρουλα.....τα γατακια τα σκυλακια και ολα τα ζωακια του κοσμου δεν ψωφανε ψυχη μου πεθαινουν......ο θεουλης που τα δημιουργησε τους εδωσε ψυχη και καρδια σαν τους ανθρωπους....οποτε καλυτερα να λες οτι πεθαινουν.....γιατι και αυτα εχουν ψυχουλα και πανε πανω στον γατοπαραδεισο....ενταξει?????να δωσεις στα ζουζουνακια και στην μανουλα ενα μεγαλο χαδι απο εμενα!!!!! Smile Smile
marie aristocat
marie aristocat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1 και καμια 4-5 στην αυλη αδεσποτα που τα φροντιζω...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χιονι και καλοκαιρι.....με τιποτα βροχη....μπλιαχ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ OTHELLO KAI THN LUNA THΣ TIA!!!!!!!!!!!!!
Motto : ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΑ ΖΩΑ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!Τα ζωα ειναι πολυ καλυτερα απο τους ανθρωπους....με λιγο φαι και χαδι σε εχουν θεο τους ενω οι ανθρωποι σε πληγωνουν και σε πατανε ουτε ευχαριστω δεν ακους....ενω τα ζωακια σε αγαπανε και αν ειχαν στομα θα σου ελεγαν εκατομμυρια ευχαριστω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/02/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Πεμ Απρ 19, 2012 12:18 pm

marie aristocat έγραψε:να σας ζησουν τα μπουμπουκακια να ειναι ζουζουνιαρικα και παιχνιδιαρικα και να εχουν πολυ γατουγεια Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy .....πες εκεινου του κτηνιατρου απο εμενα χαιρετισματα να καψει το πτυχιο του.....
μαρινακι μου γλυκο ομως θελω να μου κανεις μια μικρη χαρουλα.....τα γατακια τα σκυλακια και ολα τα ζωακια του κοσμου δεν ψωφανε ψυχη μου πεθαινουν......ο θεουλης που τα δημιουργησε τους εδωσε ψυχη και καρδια σαν τους ανθρωπους....οποτε καλυτερα να λες οτι πεθαινουν.....γιατι και αυτα εχουν ψυχουλα και πανε πανω στον γατοπαραδεισο....ενταξει?????να δωσεις στα ζουζουνακια και στην μανουλα ενα μεγαλο χαδι απο εμενα!!!!! Smile Smile
Εχεις δικιο σε αυτο που λες και πστευω πως εχουν καρδουλα και ψυχουλα ομως δεν ξερω πως μου κολλησε και οσο για το χαδι θα το δωσω. Τα εχω βγαλει αρκετες φωτογραφιες τα ζουζουνια. Ομως για να τις εμφανισω πρπεει να τις οριστικοποιησω σε cd και μετα να το βαλω στον υπολογιστη κλπ. Ομως θα σας τα περιγραψω. Ειναι 1 μαυρουλικο (ειναι γκρινιαρικουλι ολο νιαουριζει) και 2 ξανθουλια (το ενα ολο τρωει μα ολο τρωει και το αλλο ειναι υπερκινητικουλι απο την μια ακρη της φωλιας παει στην αλλη ) Veryhappy Veryhappy Veryhappy
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marie aristocat Παρ Απρ 20, 2012 12:08 am

τελειααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy οταν τα κανεις εμβολιακια και τους βαλεις και φαρμακο για ψυλλους και τσιμπουρια (σε κανα 5μηνο δηλαδη)να μου τα φιλησεις......αλλα σε αυτο το μαυρουλι να δινεις ενα χαδακι παραπανω απο την θεια μαρια.....εχω αδυναμια στα μαυρακια γιατι και ο ντρουλακος μου μαυρουλης ηταν και ηταν και μουρλια και γλυκουκλης!!!!!!οποτε να τα χαιδευεια απο εμενα συνεχεια Smile
marie aristocat
marie aristocat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1 και καμια 4-5 στην αυλη αδεσποτα που τα φροντιζω...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χιονι και καλοκαιρι.....με τιποτα βροχη....μπλιαχ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ OTHELLO KAI THN LUNA THΣ TIA!!!!!!!!!!!!!
Motto : ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΑ ΖΩΑ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!Τα ζωα ειναι πολυ καλυτερα απο τους ανθρωπους....με λιγο φαι και χαδι σε εχουν θεο τους ενω οι ανθρωποι σε πληγωνουν και σε πατανε ουτε ευχαριστω δεν ακους....ενω τα ζωακια σε αγαπανε και αν ειχαν στομα θα σου ελεγαν εκατομμυρια ευχαριστω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/02/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από zaharitsa Παρ Απρ 20, 2012 6:08 am

αν δεις οτι το γαλα δεν φτανει για τα τρια τους παρε λιγο γαλα σε σκονη!
zaharitsa
zaharitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : Γαθηνα
Αριθμός γατουνίων : τη Ζαχαριτσα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 4 γατεποχες
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ανεξερετως ολες
Motto : BONJOVI 4 EVER!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/03/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Απρ 20, 2012 11:18 am

Καλή σας συνέχεια. Θα έλεγα να μην χαϊδεύετε τα γατάκια, για την ακρίβεια να μη τα αγγίζετε καθόλου και βέβαια να μη τα μετακινείτε μακρυά από τη μητέρα τους. Τη φωλιά που φτιάξατε να μη την πειράξετε για κάποιο διάστημα. Ακόμα υπάρχει ο κίνδυνος εάν δε τα προσέξετε αυτά, είτε η μητέρα να παρατήσει τη φωλιά είτε τα γατάκια να πεθάνουν. Και βέβαια να αποφεύγετε τις φωτογραφίες με φλας τώρα στην αρχή... Και ζητήστε από τον κτηνίατρο να σας προτείνει κάποια τροφή με βιταμίνες για τη μητέρα, η γέννα τις εξαντλεί και όσο πιο μικρές ξεκινάνε να γεννάνε τόσο πιο δύσκολο είναι για αυτές...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από marinaki.gataki Παρ Απρ 20, 2012 2:37 pm

Fotoula έγραψε:
Καλή σας συνέχεια. Θα έλεγα να μην χαϊδεύετε τα γατάκια, για την ακρίβεια να μη τα αγγίζετε καθόλου και βέβαια να μη τα μετακινείτε μακρυά από τη μητέρα τους. Τη φωλιά που φτιάξατε να μη την πειράξετε για κάποιο διάστημα. Ακόμα υπάρχει ο κίνδυνος εάν δε τα προσέξετε αυτά, είτε η μητέρα να παρατήσει τη φωλιά είτε τα γατάκια να πεθάνουν. Και βέβαια να αποφεύγετε τις φωτογραφίες με φλας τώρα στην αρχή... Και ζητήστε από τον κτηνίατρο να σας προτείνει κάποια τροφή με βιταμίνες για τη μητέρα, η γέννα τις εξαντλεί και όσο πιο μικρές ξεκινάνε να γεννάνε τόσο πιο δύσκολο είναι για αυτές...
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Εγω γενικα δεν βγαζω φωτογραφιες με φλας τα γατουνια γιατι φοβαμαι μην τα τυφλωσω. Οσο για τα χαδια αυτα τα δινουμε στην μικρουλα. Τα γατουνια ειναι τοσο μικρα και ευαισθητα που φομαι και να τα αγγιξω. Ομως εχω να αναφερω οτι το μαυρουλι απο χθες ειναι νοχελικο. Εννοω πως δεν παιζει μαζι με τα αλλα ( καλα το τι κανουν δεν περιγραφεται ανεβαινει το ενα πανω στο αλλο και φαιρνουν βολτες σε ολη την φωλια. Επισης οταν η γατα θυλαζει δεν πηγαινει και καθεται ξαπλωμενο. Επιχειρισαμε μια φορα να το βαλουμε στην γατα γιατι καθοταν απο πισω και το ειχε πλαωσει η γατα αλλα και παλι καθοταν ξαπλωμενο. Δεν το ανεφερα χθες γιατι πιστευα οτι ειναι φυσιολογικο ομως οσο βλεπω τα αλλα να κουνιουνται και να παιζουν δεν ξερω τι να πω!
marinaki.gataki
marinaki.gataki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 26
Τόπος : Γατοπαρανυθενια πολιτεια
Αριθμός γατουνίων : αυτη την στιγμη κανενα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι για να κανουμε την γατοβολτα μας
Motto : ασέ το αύριο ξέχνα το χθες κοίτα το σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2011
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty problima stin genna

Δημοσίευση από katkanaki Κυρ Μαρ 31, 2013 2:04 pm

Ax to idio simnainei me ti gatoula mou...exei kanei ena nekro gataki kai prepei na exei kai alla stin koilia alla den ta gennaei....esas i gatoula sas poso xrono tis pire na ta gennisei ola?
exw stanaxwrithei poluuuu

katkanaki
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από Osi Κυρ Μαρ 31, 2013 9:46 pm

katkanaki έγραψε:Ax to idio simnainei me ti gatoula mou...exei kanei ena nekro gataki kai prepei na exei kai alla stin koilia alla den ta gennaei....esas i gatoula sas poso xrono tis pire na ta gennisei ola?
exw stanaxwrithei poluuuu

Οταν μια γατα εχει κανει ηδη ενα νεκρο γατακι ή γενικα αργει πολυ να γεννησει, συνηθως δεν παιρνει πολυ ωρα, τρεχουμε αμεσως στον κτηνιατρο διοτι μπορει να χασουμε και την γατα μας!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Empty Απ: SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!!

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Μαρ 31, 2013 11:14 pm

Osi έγραψε:
katkanaki έγραψε:Ax to idio simnainei me ti gatoula mou...exei kanei ena nekro gataki kai prepei na exei kai alla stin koilia alla den ta gennaei....esas i gatoula sas poso xrono tis pire na ta gennisei ola?
exw stanaxwrithei poluuuu

Οταν μια γατα εχει κανει ηδη ενα νεκρο γατακι ή γενικα αργει πολυ να γεννησει, συνηθως δεν παιρνει πολυ ωρα, τρεχουμε αμεσως στον κτηνιατρο διοτι μπορει να χασουμε και την γατα μας!


+1

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : SOS!!! HELP!!! Προβληματα στην γεννα!!!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης